Czy wiesz, że...
Prawie 90% występuj±cych współcze¶nie ryb ma swe pocz±tki nie, jak się s±dzi, w morzu, lecz w wodach słodkich.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 291
 Zalogowani 0
 Wszyscy 291

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136105) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136105) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136105) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136105) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136105) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136105) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136105) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136105) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721858) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721858) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Gdzie na wakacje??? - DoradĽcie co¶!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Gdzie na wakacje??? - DoradĽcie co¶!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Grrafi
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Mar 18, 2006
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 8:55 pm    Temat postu: Gdzie na wakacje??? - DoradĽcie co¶! Odpowiedz z cytatem

Mam mały probelm.

Jak chyba każda z osób odwiedzaj±cych t± stronę kocham wędkarstwo i przyrodę. Nie przepadam natomiast za zgiełkiem i hałasem. Moja dziewczyna jest z trochę innej "bajki" i niestety za wędkarstwem, delikatnie mówi±c, nie przepada.
I tu pojawia się moje pytanie: Gdzie wybrać się na wakacje, żeby był wilk syty i owca cała??? Chodzi o to, że ja chciałbym miejsce zaciszne i spokojne, z którego jednak nie tak daleko do cywilizacji usmiech , jakiej¶ plaży z piaskiem, baru, słowem - gdzie druga połowa mogła by zasmakować uroków wakacji w zrozumiałym dla niej tego słowa znaczeniu wesoly .
Czy macie może miejsca, gdzie można dobrze wypocz±ć ( tzn połowić na tyle dobrze, żeby po wakacjach nie czuło się "niedosytki"- tylko czy to wogóle możliwe wink: ?), a jednocze¶nie zaspokoić wymagania estetyczne tej lepszej wink: połowy?

PoradĽcie
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Ci Białoru¶. Namioty i te klimaty...
Grrafi
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Mar 18, 2006
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moro napisał:
Polecam Ci Białoru¶. Namioty i te klimaty...


Dzięki wielkie za radę, ale ostatnio Polacy chyba nie s± tam mile widziani wesoly . Bior±c pod uwagę aspekt ekonomiczny, to możę by się to i opłaciło ( o ile nie spotkało by się jakiego¶ "miłego" człowieka, który pomógłby pozbyć się zbędnego balastu w postaci wędek, ubrań itp. lol) . No i my¶lę, że dziewczyna nie była by zachwycona tego typu cywilizacj± zly:
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja szukam miejsca na biwak namiotowy z wędk±, totalnego buszu, gdzie mozna dojechac autem i życ niepostrzeżenie jakis tydzień. Interesuje mnie województwo lubuskie jakies jeziorko/jezioro należ±ce do pzw z jakimis szansami na rybki. Prosze o info usmiech
Pozdr
_________________
...::: Gutek :::...
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 10:33 pm    Temat postu: Re: Gdzie na wakacje??? - DoradĽcie co¶! Odpowiedz z cytatem

Grrafi napisał:
Mam mały probelm.

Jak chyba każda z osób odwiedzaj±cych t± stronę kocham wędkarstwo i przyrodę. Nie przepadam natomiast za zgiełkiem i hałasem. Moja dziewczyna jest z trochę innej "bajki" i niestety za wędkarstwem, delikatnie mówi±c, nie przepada.
I tu pojawia się moje pytanie: Gdzie wybrać się na wakacje, żeby był wilk syty i owca cała??? Chodzi o to, że ja chciałbym miejsce zaciszne i spokojne, z którego jednak nie tak daleko do cywilizacji usmiech , jakiej¶ plaży z piaskiem, baru, słowem - gdzie druga połowa mogła by zasmakować uroków wakacji w zrozumiałym dla niej tego słowa znaczeniu wesoly .
Czy macie może miejsca, gdzie można dobrze wypocz±ć ( tzn połowić na tyle dobrze, żeby po wakacjach nie czuło się "niedosytki"- tylko czy to wogóle możliwe wink: ?), a jednocze¶nie zaspokoić wymagania estetyczne tej lepszej wink: połowy?

PoradĽcie


Szkoda, że nie piszesz o możliwo¶ciach finansowych ale ponoć na kobiecie nie da rady oszczędzić :-D
Zaplecze bufetowo-kawiarniano-rozrywkowe, plaża, k±pielisko, brodzik :-), pomosty wędkarskie, mnjóstwo otwartej wody, łodzie wędkarskie, spacerowe, rowery wodne, kajaki, żaglówki, brzegi wysokie zalesione starodrzewiem z przecinkami dla wędkarzy, ¶ródle¶ne polanki poro¶nięte wrzosem, grzyby, jagody, poziomki, miejsce w miarę ciche bo o¶rodek potężny ale na bardzo dużym terenie, więc ludzie jako¶ nikn± a jednocze¶nie niecały kwadrans spaceru do miasteczka ze sklepami, przeróżnymi. Na miejscu bufet z najpotrzebniejszymi artykułami, czyli słodycze, napoje, garmażerka i gorzała :-D Wy¶mienita kuchnia a porcje do¶ć duże. Można zabrać zwierzaka a w jeziorze s± ryby :-) No to jak narobiłem apetytu to KLIKNIJ a potem dzwoń i dopytuj się. Kategorie pokoi różni± się tym czy jest łazienka, czy tylko umywalka, czy to budynek główny, czy inny.
Grrafi
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Mar 18, 2006
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 10:59 pm    Temat postu: Re: Gdzie na wakacje??? - DoradĽcie co¶! Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Grrafi napisał:
Mam mały probelm.

(...)
Czy macie może miejsca, gdzie można dobrze wypocz±ć ( tzn połowić na tyle dobrze, żeby po wakacjach nie czuło się "niedosytki"- tylko czy to wogóle możliwe wink: ?), a jednocze¶nie zaspokoić wymagania estetyczne tej lepszej wink: połowy?

PoradĽcie


Szkoda, że nie piszesz o możliwo¶ciach finansowych ale ponoć na kobiecie nie da rady oszczędzić :-D
Zaplecze bufetowo-kawiarniano-rozrywkowe, plaża, k±pielisko, brodzik :-), pomosty wędkarskie, mnjóstwo otwartej wody, łodzie wędkarskie, spacerowe, rowery wodne, kajaki, żaglówki, brzegi wysokie zalesione starodrzewiem z przecinkami dla wędkarzy, ¶ródle¶ne polanki poro¶nięte wrzosem, grzyby, jagody, poziomki, miejsce w miarę ciche bo o¶rodek potężny ale na bardzo dużym terenie, więc ludzie jako¶ nikn± a jednocze¶nie niecały kwadrans spaceru do miasteczka ze sklepami, przeróżnymi. Na miejscu bufet z najpotrzebniejszymi artykułami, czyli słodycze, napoje, garmażerka i gorzała :-D Wy¶mienita kuchnia a porcje do¶ć duże. Można zabrać zwierzaka a w jeziorze s± ryby :-) No to jak narobiłem apetytu to KLIKNIJ a potem dzwoń i dopytuj się. Kategorie pokoi różni± się tym czy jest łazienka, czy tylko umywalka, czy to budynek główny, czy inny.



Oj, Dociu strasznie narobiłe¶ apetytu, aż troche jestem zły na siebie, że zacz±łem taki temat, kiedy na dworze jeszcze zimno, a do wakacji szmat czasu :oops: . A ty tu takie obrazy przed oczami człowiekowi roztaczasz... Aż mnie w żoł±dku ¶cisnęło wesoly
Zapomniałem jednak dodać o małej, aczkolwiek bardzo istotnej rzeczy. Mianowicie moja dziewczyna lubi góry, górki i wszystkie inne wzniesienia, a Mazury to do¶ć pł±ski teren :? I co tu z ni± zrobić? wesoly

Może co¶ bardziej na południe?
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JedĽ do Łeby, ty pójdziesz na rybki nad morze a dziewczyna niech chodzi po wydmach wink: lol lol lol . A na poważnie, to my¶lę że lepiej to zorganizować w inny sposób, bo skoro wybranka twego serca nie przepada za wędkowaniem to mimo chęci, nie połowisz a tylko przysporzysz sobie nerwów i niepotrzebnych kłótni. Lepiej jedĽ z dziewczyn± na czę¶ć wakacji a póĽniej zupełnie sam na ryby.

Albo rybka albo pipka - jak powiedział Sofronov wink: lol lol lol wykrzyknik
_________________
Aquila non capit muscas!
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wal na mazury do miejscowo¶ci Gołdap.Tam masz i jeziorka i góry wesoly -powaga!!!
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 12:03 am    Temat postu: Re: Gdzie na wakacje??? - DoradĽcie co¶! Odpowiedz z cytatem

Grrafi napisał:
Oj, Dociu strasznie narobiłe¶ apetytu, aż troche jestem zły na siebie, że zacz±łem taki temat, kiedy na dworze jeszcze zimno, a do wakacji szmat czasu :oops: . A ty tu takie obrazy przed oczami człowiekowi roztaczasz... Aż mnie w żoł±dku ¶cisnęło wesoly
Zapomniałem jednak dodać o małej, aczkolwiek bardzo istotnej rzeczy. Mianowicie moja dziewczyna lubi góry, górki i wszystkie inne wzniesienia, a Mazury to do¶ć pł±ski teren :? I co tu z ni± zrobić? wesoly

Może co¶ bardziej na południe?


Nad jeziorem Orzysz, w tej czę¶ci brzegi s± strome, czyli podej¶cie jakie¶ 50m pod k±tem 60 stopni, czyli na czterech się wchodzi :-) Ale je¶li chcesz ryby i pagórki, strome, wysokie do 150m, zielone od trawy i wierzchołki poro¶nięte ¶wierkami jakby w czapach, to proponuję agro w północno-wschodniej Polsce. Suwalszczyzna, rejon Suwalskiego parku krajobrazowego, sporo dzierżaw ale tanich za dzień łowienia. Ludzie życzliwi choć może za dużo pij± :-) Niestety o cywilizacji mowy być nie może :-) szczególnie w rejonie Krzaklówka (z Suwałk na Rutka Tartak a w Sidory w lewo), oddalonego od Suwałk około 30km. Ale jakie powietrze, widoki, jaki pyszny chleb :-D
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie!!! Miejcie lito¶ć, nie szczujcie mnie!!! Aby do wiosny…
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol Też miałem taki `problem` w ubiegłe wakacje - miło spędzić urlop, dogodzić narzeczonej i do tego połowić....wiesz co, odpu¶ć sobie, nie da rady w ten sposób...też byłem na Mazurach - dobrze że rowery ze sob± zabrałem 8)
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzice
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 8:38 am    Temat postu: Re: Gdzie na wakacje??? - DoradĽcie co¶! Odpowiedz z cytatem

Grrafi napisał:
Mam mały probelm.

Jak chyba każda z osób odwiedzaj±cych t± stronę kocham wędkarstwo i przyrodę. Nie przepadam natomiast za zgiełkiem i hałasem. Moja dziewczyna jest z trochę innej "bajki" i niestety za wędkarstwem, delikatnie mówi±c, nie przepada.
I tu pojawia się moje pytanie: Gdzie wybrać się na wakacje, żeby był wilk syty i owca cała??? Chodzi o to, że ja chciałbym miejsce zaciszne i spokojne, z którego jednak nie tak daleko do cywilizacji usmiech , jakiej¶ plaży z piaskiem, baru, słowem - gdzie druga połowa mogła by zasmakować uroków wakacji w zrozumiałym dla niej tego słowa znaczeniu wesoly .
Czy macie może miejsca, gdzie można dobrze wypocz±ć ( tzn połowić na tyle dobrze, żeby po wakacjach nie czuło się "niedosytki"- tylko czy to wogóle możliwe wink: ?), a jednocze¶nie zaspokoić wymagania estetyczne tej lepszej wink: połowy?

PoradĽcie


wesoly "Wilk syty i owca w ci±ży" chyba......... wesoly
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Egipt?
Twoja kobita będzie się opalać, a ty możesz poczuć się jak ryba nurkuj±c w¶ród ryb obok rafy. Zapomnisz wtedy o wędce. Jeżeli wolisz krajowe klimaty polecam, które¶ jezioro na Mazurach. Nie piszę dokładnie jakie, ponieważ to każdy sam musi wybrać co chce łowić i np. co przy tej okazji zwiedzić. wesoly wesoly wesoly
_________________
TRAPER
chomik
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 73

Kraj: Polska
Miejscowość: Kętrzyn
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wal ¶miało na mazury tam znajdziesz wszystko czego ci potrzeba.A dziewczyne musisz poprostu nauczyc łapać rybki.Ja dla swojej dałem raz dotkn±ć wędki wycholowała sama (autentycznie) węgorka 1.80 kg.Przez cale wakacje przesiadywała na pomo¶cie i łapała żywczyki.Aja takiego wegorka do tej pory nie chyciłem.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
A ja szukam miejsca na biwak namiotowy z wędk±, totalnego buszu, gdzie mozna dojechac autem i życ niepostrzeżenie jakis tydzień. Interesuje mnie województwo lubuskie jakies jeziorko/jezioro należ±ce do pzw z jakimis szansami na rybki. Prosze o info usmiech
Pozdr


Gucio w Lubuskim mogłe¶ takie miejsca znaleĽć jeszcze 15 lat temu. Teraz można o tym możesz ¶miało zapomnieć. Ale jest tam jeszcze trochę urokliwych zak±tków, w których można odpocz±ć. Szukaj w Pszczewskim Parku Krajobrazowym. Na stronach miasta Pszczew znajdziesz kilka adresów pól namiotowych i gospodarstw agroturystycznych, w których można się rozgo¶cić. Co do wód PZW jest ich tam trochę, ale na twoim miejscu nie sugerowałbym się tym przy dokonywaniu wyboru. Okolice Pszczewa znam jak własn± kieszeń, wiec je¶li będziesz miał jakie¶ pytania to wal ¶miało. W miarę możliwo¶ci odpowiem.
Pozdrawiam
skorupa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 23, 2004
Posty: 364

Kraj: Polska
Miejscowość: Kłobuck
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:


Albo rybka albo pipka - jak powiedział Sofronov wink: lol lol lol wykrzyknik


Bartek ,Ty Sofronowa do tego nie mieszaj :evil:
_________________
Albo rybki, albo pipki- jak powiedział Hamlet
http://www.wedkarstwo.czest.pl
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam Mrzeżyno, masz dużo miejsca do wędkowania dobrych ryb, a kobieta będzie miała gdzie poleżeć,macie imprezki, oazy zacisza, do wyboru, do koloru, daleko do cywilizacji nie ma, jest taniej niz by cię białoru¶ wyniosła. Pozdro Bodzio
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybór zalezy od pojemno¶ci sakiewki.Je¶li masz jakie¶ 2 tys na osobę wal do Egiptu(miejscowo¶ć El Gouna).Full wypas i jeszcze trochę,a na plaży malutkie biuro podróży z sympatyczn± pani± u której za 10-15 usd wypłyniecie na cały dzień wielk± łodzi± gdzie¶ na rafę.Kobieta (pod nadzorem instruktora)ponurkuje a Ty połowisz takie sztuki jakie sie widzi w akwariach.Polecam
Grrafi
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Mar 18, 2006
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chomik napisał:
Wal ¶miało na mazury tam znajdziesz wszystko czego ci potrzeba.A dziewczyne musisz poprostu nauczyc łapać rybki.Ja dla swojej dałem raz dotkn±ć wędki wycholowała sama (autentycznie) węgorka 1.80 kg.Przez cale wakacje przesiadywała na pomo¶cie i łapała żywczyki.Aja takiego wegorka do tej pory nie chyciłem.


No dobrze- Mazury. Ale gdzie dokładnie? Byłem na Mazurach dwa lata temu nad jeziorem Marksoby, 15 km na północ od Szczytna. Jezioro piękne, bardzo mała sztuczna plaża ( jak tam byli¶my, to piasek przywieĽli na wywrotce :P ), ale już z rybami było gożej. Fakt, że było ich w miarę dużo, ale drobnica!!! Płotki takie do 15 cm, czasem trafił się większy okaz, pare leszczy, ale juz bez drapieżnika... Może ja nie umiałem tam łowić, a może tam po prostu nie ma ryb?
Ale jak maj± być ryby, skoro co drugi dzien większe zatoki były obstawiane sieciami? Gdy odjeżdzali¶my, dowiedzieli¶my się od wła¶ciciela domku, że tam od dwóch lat niby nie ma odłowów sieciowych :evil: :evil: I po co ja płaciłem 100 zł za pozwolenie, skoro przez dwa tygodnie pobytu nie widziałem ani jednej kontroli? A łowili¶my codziennie :placz
No więc czy kto¶ może polecić konkretne jeziorko, które sam osobi¶cie sprawdził?
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Jezioro Niegocin. - Ładne leszcze, szczupaki od czasu do czasu no i wszędobylskie płocie. Najlepiej rano z łódki oraz przy pomocy echosondy namierzysz piękne sztuki. Płaciłem składkę ale kontroli nie widziałem.
_________________
TRAPER
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skorupa napisał:
Bartek80 napisał:


Albo rybka albo pipka - jak powiedział Sofronov wink: lol lol lol wykrzyknik


Bartek ,Ty Sofronowa do tego nie mieszaj :evil:


Zwracam honor, nie pamiętałem za dobrze czy to Sofronov czy Hamlet, ale po twoim podpisie widzę że jednak Hamlet wink: . Pozdrawiam
_________________
Aquila non capit muscas!
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większo¶ć pcha sie na Mazury, a może nad Solinę. Obecnie znacznie rozrosła się propozycja rozrywkowo-wypoczynkowa. Jesli znudzi ci się zalew mozna wyskoczyć nad San ze spinningiem koło Leska kupuj±c dniówkę. Ale je¶li z dziewczyn± to propozycja pojechania do Łeby jest super ofert±. Lepiej niz do Ustki. Do tego ja robiłem wypady ze spinem na Łebę i jej dopływy gdzie nie brakowało okonia i pstr±gów,a nawet lipieni skuszonych na wirówkę. Tylko pamietaj iż spodniobuty do brodzenia niezbędne gdyż rzeczki płyn± przez mocno bagniste zalesione odcinki.
WŁW


Ostatnio zmieniony przez lecek dnia Sro Mar 22, 2006 11:25 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio -toż tam tyo za kare wysyłali ,do tego kazli biegać z plecakiem napełnionym piachem :placz
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Docio -toż tam tyo za kare wysyłali ,do tego kazli biegać z plecakiem napełnionym piachem :placz


To już tak dawno było, że nie pamiętam kiedy t± jednostkę zamknięto :-) Chyba się mocno nie pomylę jak napiszę, że w drugiej połowie lat 80-tych :-D
Gabriel16
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 14, 2005
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Dynów
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Większo¶ć pcha sie na Mazury, a może nad Solinę. Obecnie znacznie rozrosła się propozycja rozrywkowo-wypoczynkowa. Jesli znudzi ci się zalew mozna wyskoczyć nad San ze spinningiem koło Leska kupuj±c dniówkę.


Solina to bardzo dobry pomysł usmiech Nie do¶ć że sobie połowisz to jeszcze twoja dziewczyna na pewno nie będzie narzekać bo w kazdej chwili mozecie wybrac się w pobliskie Bieszczady(np. Tarnica albo jaka¶ Połonina usmiech ) Czyli można te obie rzeczy pogodzić ;) Pozdro Gabry¶
Grrafi
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Mar 18, 2006
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK dzięki wielkie za wszystkie propozycje.

Nad Solin± byłem 3 lata temu. Piękne miejsce, pięknie położone. To tam zaraziłem się wędkarstwem, dlatego mile je wspominam. Niestety mieszkali¶my 10 km od zalewu, dlatego nad wod± byli¶my nie tak często, jak by się chciało. Za to zakwaterowanie, mimo tego ( a może dzięki temu) że nie nad sam± wod± ale z dala od niej, było wspaniałe. Może sam domek nie był szczytem luksusu, ale otoczenie wynagradzało to z nawi±zk±. No i ta przyroda...
Raz postanowili¶my jechać na ryby wcze¶nie rano, czyli o 4-ej. Oczywi¶cie wybrali¶my się dopiero o pi±tej, bo bibka poprzedniego wieczora rozleniwiła wszystkich wesoly . Mgła nie pozwoliła nam jechać szybciej, niż 30-40 na godzinę, bo szybsza jazda groziła wjazdem do rowu z powodu ostrych zakrętów. Jak się póĽniej okazało - nie tylko tym. Otóż pokonuj±c który¶ z kolei 90-stopniowy zakręt naszym oczom ukazał się przepiękny jeleń. Kilka razy widziałem te zwierzęta, a ich poroża zdobi± niejeden dom. Poroża tego zwierza nie powstydziłby się żaden my¶liwy. Był to największy okaz, jaki do tej pory widziałem.
Powiem tyle - gdyby¶my jechali szybciej, jeleń na pewno znalazłby się w ¶rodku samochodu (ciekawe tylko kto bardziej by ucierpiał lol ). Na szczę¶cie kolega zd±żył wyhamować. Zwierzak nic sobie z tego nie zrobił - przeszedł majestatycznie przez ulicę i znikn±ł za przydrożnymi drzewami. Nam "pikawki" chodziły jeszcze ładny kawałek czasu usmiech

Czas na puentę - Solina oraz jej okolice s± przepiękne (i te "potworki" pływaj±ce pod sam± tam± zly: ) Zastanawiałem się nad tym miejscem do¶ć poważnie. Szkoda tylko, że nad wod± jest tak mało miejsc piaszczystych, a te które s±, s± bardzo szczelnie obstawione przez turystów.

Zastanawiałem się również nad Zalewem czorsztyńskim. Byłem tam kiedy¶ przejazdem i ci±gnie mnie tam na dłużej. Jednak z wędkarskiego punktu widzenia to miejsce jest dla mnie mał± zagadk±. Ja głównie poluję na ryby białe, a z tych w czorsztyńskim ( z tego, co wyczytałem) s± głównie płocie i leszcze.

Czy był kto¶ z was nad oboma zalewami? Który bardziej polecacie?
Grrafi
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Mar 18, 2006
Posty: 68

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniewaz nikt już za bardzo nie rozwija tego tematu, a wydaje mi się, że wart on jest dalszego rozwijania, mam pytanie: czy na stronach PW jest może jaka¶ porania, zbiór recenzji lub rekomendacji b±dĽ opisów z wakacji użytkowników i czytelników tego forum? Je¶li jest, to czy mógłby mi kto¶podać linka?

Je¶li nie ma, to my¶lę, że taki poradnik bardzo ułatwiłby wybór miejsca na wakacje innym, b±dĽ uchronił przed niemiłymi wspomnieniami. I choć czę¶ć osób nie będzie pewnie chciała podzielić się swoimi tajemnymi miejscami, to pewnie znajd± się tacy, którzy się nimio podziel±. To jak?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 98