Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne s± krótkowidzami. Ich zdolno¶ć ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 270
 Zalogowani 0
 Wszyscy 270

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136107) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136107) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136107) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136107) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136107) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136107) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136107) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136107) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721865) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721865) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Ultrabite
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Ultrabite
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
fanx
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 6:49 pm    Temat postu: Ultrabite Odpowiedz z cytatem

My¶lę że to temat na czasie.
Powiem tak, na allegro robi to furorę.
Jednak jak to ja najpierw postanowilem się co¶ dowiedzieć o tym przed zakupem i?
W znanym mi sklepie wędkarskim przetestowali to zim± na lodzie i co?
Efekt był taki że jedna osoba łowiła na zanętę bez ultrabite i złowila ok 30 sztuk ryb, druga osoba która to dodała złowiła 3 sztuki!
Stanowiska były niedaleko siebie.
Wiec można rzec po prostu kolejna ¶ciema dla naiwnych?
Jakie wy macie do¶wiadczenia odno¶cie tej "nowo¶ci"?
Ja jutro wybieram się na rybki bez ultrabite wesoly
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie "przynęta na wędkarzy".
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze i nie wszedzie się sprawdza ,ale s± miejsca,pod warunkiem prawidłowego stosowania ,że jest rewelacj±
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
fanx
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewelacj±? Ale czy masz wtedy porównanie np jeden łowi z ultrabite drugi bez na danym łowisku?
Czy jedna osoba nałapała ryb i uwaza ze to dzieki ultrabite?
Moj wuja nałapał wczoraj w sumie 45sztuk ryb bez ultrabite wiec moze natrafiłes po prostu na dobry dzien a nie jest to efektem stosowania tego dodatku?
pafek
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 13, 2005
Posty: 93

Kraj: Polska
Miejscowość: blisko Białegostoku :)
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złapałem się zakupiłem po jedym zapachu, jeszcze nie testowałem. Kupiłem na zawody bo na moich zawodach spławikowych nie wolno urzywać zanęt hehe ięc sprubujęzapachu chociaż na g±bkę i na cięż±rek usmiech
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk napisał:
Jak dla mnie "przynęta na wędkarzy".


Widze że mamy takie same zdanie.
Bronek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2005
Posty: 250

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Nie zawsze i nie wszedzie się sprawdza ,ale s± miejsca,pod warunkiem prawidłowego stosowania ,że jest rewelacj±


Z takim hasłem reklamowym to można sprzedawać wodę jako super-atraktor wesoly wesoly wesoly
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nic nie reklamuję ,było pytanie to odpowiedziałem co wiem i co sprawdziłem bardzo dokładnie. Nie chcesz ,nie wierz. Wiecej nic nie powiem
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Agraph
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Apr 10, 2006
Posty: 31

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie¶ 2 m-ce temu kupiłem 1 szt. na płoć, lecz dopiero wczoraj miałem okazję przekonać się o skuteczno¶ci tego wynalazku.

Łowisko:
- jezioro, gł. ok. 4,0 - 4,5 m ( w miejscu połowu )
Zanęta
- kukurydza własnej roboty ( moczona , gotowana itp.) wymieszana 1:1 z zanęt± uniwersaln± + 1 ultrabite.
Przynęta:
- kukurydza konserwowa
Efekt:
- 2 płocie ok. 22 i 28 cm

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że więcej ryb łowili wędkarze ( na tym samym pomo¶cie), którzy nie używali zanęnty z tym wynalazkiem.... a nawet ci, którzy łowili bez zanęty w ogóle.

Podsumowanie:
Lepiej sobie darować te wynalazki i kupić piwo 8)
Osobi¶cie więcej nie kupię tego badziewia

p.s. zapomniałbym jeszcze o jednym ręce ¶mierdz± tym czym¶ jeszcze długo po łowieniu 8O
fanx
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli potwierdza sie to co mówił mi gosc w sklepie..
Więc mozna pomysleć że jak chcemy złowić mniej ryb od innych 8O trzeba zastosować ultrabite efekt murowany a ¶mierdzi nieludzko bo mi pokazywał fiolke z tym czyms.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie od bardzo dawna nurtuje jedno pytanie, a wła¶ciwie brak na nie odpowiedzi. Kiedy wreszcie wędkarze zrozumiej±, ze nie ma cudownych skł±dników ani zanęt. To nie wędki czy inny sprzęt łowi ryby. To wędkarz łowi ryby na podstawie wiedzy własnej oraz umiejętno¶ci jej wykorzystywania. :-)

Zawsze to powtarzam, rozs±dniej panowie, rozs±dniej :-D
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co w takim razie składa sie na wiedzę, jak nie eksperymenty i wieloletnie do¶wiadczenie nasze i naszych poprzednich pokoleń. Przeciez kto¶ wygrywa jak nie znienawidzone nieraz zawody to wygrywa z ryb± ,nawet jak j± po wielominutowym holu wypuszcza. S± ,może nie cudowne ale tajemne zanety i składniki i dlatego s± lepsi i gorsi. I ci gorsi może dlatego s± gorsi bo popełniaj± wiecej błędów od tych lepszych albo s± po prostu niechlujni w wędkowaniu jak i w zyciu, a może mało ambitni. Ja nie jestem miesiarzem ale na ryby jeżdze zawsze poto aby złowic rybę, tak jak nie siadam do pokera dla przyjemnosci tylko aby wszystkich ograć uczciwie lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 3:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam ultrabit, ale z racji do¶wiadczenia wiem, że zapachy potrafi± zrobić cuda. Dlaczego nie ma opisu, jak używać i kiedy taki atraktor? Jest spraw± oczywist±, że chodzi o byznes. Gdyby można go było używać póĽn± jesieni±, cały sezon byłby w sprzedaży martwy.
Nie zgodzę się tym razem z Dociem, że to nie zapach a jedynie umiejętno¶ci. Takie stwierdzenie może pasuje na rzeki, ale na wodach stoj±cych, to wła¶nie zapach sprowadza ryby na łowisko. Po jak± cholere s± mi umiejętno¶ci, je¶li na łowisku ryb nie ma? Największym tego dowodem s± dipy i zapachy dla karpiarzy. Karp też ryba a byznes dookoła tej ryby nigdy nie ustanie. To nic, że karp swoimi odchodami truje wodę. Karp jest dla wędkarstwa spławikowego ( gruntowego - niepotrzebne skre¶lić ) poletkiem do¶wiadczalnym.
Od wieków, przynęty smaczono i zadawano im wszelakie zapachy. Stare dobre zapachy czosnku, wanilii czy nostrzyku przeszły już do historii. Jednak napracowały się porz±dnie. Kto teraz wie, co to jest hyzop, kiedy¶ stosowany w największych ilo¶ciach? O alkoholu nie wspomnę.
Jak ja to widzę.
Każdy wyprodukowany zapach, ma swoje miejsce i czas swojej wła¶ciwej pracy. Inny w okresie, kiedy ryba żeruje przed tarłem, a inny póĽn± jesieni±. Aby wydać os±d, należy przetestować go w różnych okresach.
Jest spraw± oczywist±, że zapachy wielosezonowe s± bardziej pewne ale i też gorsze od jednosezonowych.
Na temat zapachów, najbardziej potrzebny tutaj głos karpiarza, który jest bezpo¶rednio zwi±zany z tym zagadnieniem. Niestety jak znam życie, oni teraz siedz± przy swoich stanowiskach, wrzucaj±c na zmianę ze swymi kolegami kulki i pellety i nie maj± czasu na odpowiadanie w tym temacie.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Co w takim razie składa sie na wiedzę, jak nie eksperymenty i wieloletnie do¶wiadczenie nasze i naszych poprzednich pokoleń...


No i sam potwierdziłe¶ moje słowa :-) Eksperymenty - tak. ¦lepa wiara - nie. :-D
Czym innym jest założenie, że składnik X może pomóc w dobrym połowie, a czym innym jest założenie, że dzięki składnikowi X będzie dobry połów lub zły. Niby to samo ale jednak różnica w sposobie my¶lenia ogromna :-D
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz dobrze ,że ponad połowa wynalazków odkryć naukowychi i sukcesów policji lol jest przypadkowa
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu także zakupiłem ultrabite'y - tylko 2 sztuki na leszcza i płoć. Wypróbuję w najbliższym czasie ich skuteczno¶ć. Czy jest wogóle ktokolwiek, kto może pochwalić się dobrymi wynikami po zastosoawniu tego "niby-cuda" biotechnologicznego?
Pozdrawiam,
mikefish
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 07, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 3:48 pm    Temat postu: Ultrabite Odpowiedz z cytatem

od tego roku zacz±łem używać ultrabite na węgorza i mam lepsze wyniki niż beż używania. W zeszłym sezonie nie zawsze wracalem z węgorzem do momu mimo że siedziałem od wieczora do rana. teraz siedzie od przeważnie od 20 do 24 max i jeszce nie zdażyło sie żebym wrócił o kiju. opisałem wszystko co i jak na stronce do której link podaje na końcu


Artykul nazywa się "moje do¶wiadczenia z feromonami"

Ci co mówi± że Ultrabite nic nie daję albo daje odwrotne wyniki niech spróbuj± a nie pisz± bzdury

[/url]http://www.sportfishing.pl/[url][/url]


Ostatnio zmieniony przez wuda85 dnia Sro Cze 07, 2006 9:47 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj znajduje się instrukcja, wstawiania linków
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Agraph
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Apr 10, 2006
Posty: 31

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wuda85
Drogi Krzysiu.
Nie wiem czy miałe¶ mnie na mysli, ale pisz±c te słowa "Ci co mówi± że Ultrabite nic nie daję albo daje odwrotne wyniki niech spróbuj± a nie pisz± bzdury" wzi±łem je do siebie. Więc spróbuje odbic piłeczkę.

Dziwi mnie twoje ¶więte przekonanie, że z Ultrabite nie można nie złowić....
Dziwnym trafem ja i paru innych kolegów mieli¶my słabe wyniki lub ich brak dlatego opisali¶my to w tym po¶cie. Sam starałem się podej¶ć do sprawy rzeczowo i bez emocji.
...... a ty piszesz jak dystrybutor"tego wynalazku", same ach... i och.... jakie to cudowne

Poza tym przeczytałem twój artukuł i co.....
- masa błędów ortogrficznych
- a o zdjęciach nie będę za wiele pisał bo s± fatalne ..... fajn± masz lodówkę i kafelki 8) 8) 8)

Dlatego aby następnym razem nie wzbudzać emocji na forum napisz co¶ rzeczowego i nie zarzucaj komu¶ wciskania nieprawdy.

pozdrawiam Agraph
Wujek Dobra Rada
Agraph
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Apr 10, 2006
Posty: 31

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wuda85
zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy odno¶nie twojego artukułu .....

ryby się ŁOWI a nie łapie 8)
pamiętaj o tym na przyszło¶ć

pozdr. Agraph
Wujek Dobra Rada 8)
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 07, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 9:54 pm    Temat postu: Do Agraph Odpowiedz z cytatem

Może i jest trochę błedów ale dzieki postaram sie to zaraz naprawic a co do lodówki i kafelek to tak jest jak kupi sie drogi aparat a potem jest dylemat czy brac na ryby czy nie, a poza tym przeważnie na ryby jeżdze rowerem i zawsze miejsca brak w plecaku na wszystko. Poza ty nie miałem na my¶li do¶wiadczeń Twoich z Ultrabite.
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 07, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 10:20 pm    Temat postu: Do Agraph Odpowiedz z cytatem

CZepiasz się szczegów choć wiem że diabeł tkwi w szczegółach:)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 6:02 am    Temat postu: Re: Do Agraph Odpowiedz z cytatem

wuda85 napisał:
Może i jest trochę błedów ale dzieki postaram sie to zaraz naprawic a co do lodówki i kafelek to tak jest jak kupi sie drogi aparat a potem jest dylemat czy brac na ryby czy nie, a poza tym przeważnie na ryby jeżdze rowerem i zawsze miejsca brak w plecaku na wszystko. Poza ty nie miałem na my¶li do¶wiadczeń Twoich z Ultrabite.


No to może spersonalizuj swoj± wypowiedĽ bo teraz to i ja nabrałem w±tpliwo¶ci. Nie lubię jak ze zwykłej wymiany opinii zaczyna się personalna utarczka jednak skoro nie można tego unikn±ć to trzeba pisać otwarcie a nie uogólniać.
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypróbowałem ostatnio ultrabite'y nad wod± - w sumie trzy razy z rzędu na wyprawach wędkarskich stosowałem na jednym zestawie ultrabite'y dodawane do czystej, "bezzapachowej" zanęty w ilo¶ciach podawanych przez sprzedawcę, a na drugim ta sama zanęta+jeden z tańszych polskich atraktorów. I na zestawie z tym "pseudocudem" zanotowałem dużo gorsze wyniki...tylko jeden leszcz powyżej 50cm, natomiast na drugim zestawie w sumie 9 sztuk dużego leszcze io jedna płoć...Wniosek: to "co¶" raczej odstrasza niż wabi ryby !!!!
Nigdy więcej nie kupię tego sheeta.
P.S. Nie neguję tego, że ultrabite dobrze działa na węgorza (jak pisał wcze¶niej jeden z Forumowiczów), ale na leszcza i płoć jest to w moim głębokim przekonaniu po prostu chała!!!!
Pozdrawiam,
mikefish


Ostatnio zmieniony przez mikefish dnia Sro Cze 21, 2006 10:10 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Bronek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2005
Posty: 250

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mnie najbardziej bawi że nie ma żadnego dowodu na działanie Ultrabite, powtarzalnych efektów z zanęta porównawcz± bez specyfiku, a ludziska kupuja to tłumnie i traktuj± jako panaceum na wszystkie niepowodzenia nad wod±. Już wolałbym wydać te pieni±żki na jaki¶ dobry atraktor Sensasa/VDE niż na feromony.
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bronek napisał:
To mnie najbardziej bawi że nie ma żadnego dowodu na działanie Ultrabite, powtarzalnych efektów z zanęta porównawcz± bez specyfiku, a ludziska kupuja to tłumnie i traktuj± jako panaceum na wszystkie niepowodzenia nad wod±. Już wolałbym wydać te pieni±żki na jaki¶ dobry atraktor Sensasa/VDE niż na feromony.


Dokładnie!!! A może by tak zacz±ć sprzedawać wodę po goleniu lub sól fizjologiczn± w violkach po 5ml jako super feromony, po zastosowaniu których ryby same będ± wpływać do siatek?
Dobrze, że kupiłem tylko 2 sztuki tego pseudo-wynalazku, a nie jak niektórzy wędkarze - po 30sztuk. Kasa w błoto!!!
Za 1 violkę trzeba zapłacić jakie¶ 3,50zł i wykorzystać za jednym razem, tymczasem sprawdzony przeze mnie "suchy" atraktor kosztuje niecałe 7zł i wystarcza spokojnie na kilkana¶cie wypraw wędkarskich.
Pozdrawiam,
mikefish
pafek
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 13, 2005
Posty: 93

Kraj: Polska
Miejscowość: blisko Białegostoku :)
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze a u mnie leży w lodówce ten szit, 5 szt. i tak czytam i nie zastosuję tego chyba na białoryb. wydaje mi sięże np na węgorza, sandacza, suma inne drapieżniki może być skuteczny - nie ze względu na to że działaj± "feromony" tylko dlatego że ¶mierdzi to niemiłosiernie ryb±.

Białoryb od tego ucieka, ale może drapieżniki polubi ?
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 07, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ultrabite sprawdziłem i na wegorzach i na leszczach. w moim przypadku działały. możecie mieć inne zdanie ale ja swojego nie zmienie.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikefish napisał:
Wypróbowałem ostatnio ultrabite'y nad wod± - w sumie trzy razy z rzędu na wyprawach wędkarskich stosowałem na jednym zestawie ultrabite'y dodawane do czystej, "bezzapachowej" zanęty w ilo¶ciach podawanych przez sprzedawcę, a na drugim ta sama zanęta+jeden z tańszych polskich atraktorów. I na zestawie bez tego "pseudocuda" zanotowałem dużo gorsze wyniki...tylko jeden leszcz powyżej 50cm, natomiast na drugim zestawie w sumie 9 sztuk dużego leszcze io jedna płoć...Wniosek: to "co¶" raczej odstrasza niż wabi ryby !!!!
Nigdy więcej nie kupię tego sheeta.
P.S. Nie neguję tego, że ultrabite dobrze działa na węgorza (jak pisał wcze¶niej jeden z Forumowiczów), ale na leszcza i płoć jest to w moim głębokim przekonaniu po prostu chała!!!!
Pozdrawiam,
mikefish


Mikefish jaka¶ niekonsekwencja w tym co piszesz jest i to duża. Najpierw chwalisz a potem piszesz że sheet. Dziwne
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikefish napisał:
I na zestawie bez tego "pseudocuda" zanotowałem dużo gorsze wyniki...tylko jeden leszcz powyżej 50cm, natomiast na drugim zestawie w sumie 9 sztuk dużego leszcze io jedna płoć...Wniosek: to "co¶" raczej odstrasza niż wabi ryby !!!!


To jak w końcu, odstrasza czy wabi? wesoly [/b]
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
mikefish napisał:
Wypróbowałem ostatnio ultrabite'y nad wod± - w sumie trzy razy z rzędu na wyprawach wędkarskich stosowałem na jednym zestawie ultrabite'y dodawane do czystej, "bezzapachowej" zanęty w ilo¶ciach podawanych przez sprzedawcę, a na drugim ta sama zanęta+jeden z tańszych polskich atraktorów. I na zestawie bez tego "pseudocuda" zanotowałem dużo gorsze wyniki...tylko jeden leszcz powyżej 50cm, natomiast na drugim zestawie w sumie 9 sztuk dużego leszcze io jedna płoć...Wniosek: to "co¶" raczej odstrasza niż wabi ryby !!!!
Nigdy więcej nie kupię tego sheeta.
P.S. Nie neguję tego, że ultrabite dobrze działa na węgorza (jak pisał wcze¶niej jeden z Forumowiczów), ale na leszcza i płoć jest to w moim głębokim przekonaniu po prostu chała!!!!
Pozdrawiam,
mikefish


Mikefish jaka¶ niekonsekwencja w tym co piszesz jest i to duża. Najpierw chwalisz a potem piszesz że sheet. Dziwne

Jasne...pomyliłem się...sorry..ostatnio mało sypiam.
Więc jeszcze raz: do jednego koszyczka dałem zanętę+ultrabite, natomisat do drugiego koszyczka (drugiej wędki) zanętę+jeden z polskich atraktorów (nie-ultrabite). Wyniki były takie, że na zestaw z koszyczkiem, do którego wpychałem zanętę+ultrabite złowiłem jednego dużego leszcza, za¶ na zestaw z koszyczkiem, w którym była zanęta+atraktor(nie-ultrabite), w sumie 9 łopat + jedna płoć.
Reasumuj±c, moim zdaniem ultrabite "Leszcz-Płoć" nie działa wogóle, można nawet wysun±ć wniosek, że ultrabite odstrasza te gatunki ryb.
jeszcze raz podkre¶lam, że s± to moje spostrzeżenia...
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 110