Czy wiesz, że...
SANDACZ:
- Rekord Polski - 15,60 kg
- Złoty medal - od 9,00 kg
- Srebrny medal - od 7,00 kg
- Br±zowy medal - od 5,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 476
 Zalogowani 0
 Wszyscy 476

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198362) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198362) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198362) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198362) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198362) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198362) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198362) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198362) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198362) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198362) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zanęty.....
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Zanęty.....
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 12:22 pm    Temat postu: Zanęty..... Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie odno¶nie zanęt GUTMIX-u Stosowali¶cie je kiedy¶ bo ja niestety nigdy a w moim zaprzyjaĽnionym sklepie jest na nie promocja i nie wiem czy kupować większ± ilo¶ć. Je¶li stosujecie to czym je "doprawiacie" itp. Top s± typy: uniwersalna, leszcz i lin, kara¶

Pozdrawiam
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Jak dla mnie zanęty GUT-MIX-a s± na tym poziomie jak Traper. Łapię na nie liny, płocie oraz leszcze. Polecam także zanętę Boland. Pozdrawiam
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moro napisał:
Witaj
Jak dla mnie zanęty GUT-MIX-a s± na tym poziomie jak Traper. Łapię na nie liny, płocie oraz leszcze. Polecam także zanętę Boland. Pozdrawiam


Zaintrygowało mnie Twoje, takie bezpo¶rednie, porównanie dwóch firm. Wła¶ciwie to nie porównanie lecz zrównanie. Ja nie przypominam sobie abym miał przyjemno¶ć łowić z zastosowaniem zanęt GUT-MIX ale znam bardzo dobrze zanęty Traper. Czy mógłby¶ to porównanie rozszerzyć i odnie¶ć do wszystkich serii zanęt Traper? Może jakie¶ zasadnicze różnice lub wręcz pokrewieństwa?

Co do pytania. Nie pamiętam abym łowił z t± zanęt± niemniej jest to zanęta ogólnopolska a nie lokalna. Nie wiem też czy jest to receptura autorska )poż±dane), czy też jest to zanęta Sensas w wersji na Polskę.

Z drugiej strony nagłe promocje na towar, który już jaki¶ czas leży w sklepie nie najlepiej mi się kojarz±. Ale tego nie napisałe¶ więc z mojej strony jest to strzał w ciemno :-)
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gut-mixy maj± jedn± zasadnicz± wadę (z mojego punktu widzenia), nie daj± się mieszać z żadnymi innymi zanętami, w szczególno¶ci z Traperem, błyskawicznie w tzw locie kwa¶nieje. Kilka razy łowiłem z użyciem gutków i mam raczej negatywne do¶wiadczenia z ni±. Osobi¶cie polecam Lorpio Lorenca zawsze kupuję duże 2kg opakowanie zielonego leszcza doprawiam j± dodatkami zależnie od miejsca gdzie łowię i swojej fantazji w danym dniu. W.g. mnie najekonomiczniejsze rozwi±zanie i najlepsza zanęta w tej klasie cenowej, kiedy¶ łowiłem na Trapera, w.g. mnie Lorpio jest lepsza. Testowałem też Stila i Profixa. Dobre zanęty, maj±ce jak dla mnie jedn± mał±, wadę tzn brak dużych opakowań. Bardzo dobry jest dodatek karpiowy bodajże Profixa albo leszczowy nie pamiętam, tutaj JKarp będzie dobrze wiedział. Jest to dodatek w skład którego wchodz± same grube ziarna różnych zbóż i orzechy różne ł±cznie z laskowymi, włoskimi i arachidowymi. Acha jeszcze jedno Profix wymaga składników klej±cych gdyż sama w sobie niechętnie się kleii nawet po obfitym nawilżeniu, ja zazwyczaj stosuję płatki czy to owsiane czy jęczmienne. Od starego wędkarza, który wszelkie zanęty przygotowuje sobie sam mam patent jeszcze na chrupki kukurydzianki zwykłe ew dowolna galaretka ze sklepu, tych dwóch sposobów jeszcze nie praktykowałem, ale mam nadzieję w tym roku je przetestować.
christoferek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 01, 2003
Posty: 388

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o znaęty GutMix`a to polecam płoć. Kolega stosuje j± i od lat wygrywa zawody w moim kole 8)
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamietam zbyt dobrze co mi pasowało w gutkach, a co nie ale teraz używam zanęt Trapera i nie narzekam, a nawet jestem z nich zadowolony lol
_________________
Pozdrawiam Marcino
Gabriel16
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 14, 2005
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Dynów
PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Testowałem też Stila i Profixa.


Artur mógłby¶ napisać co¶ więcej o zanętach Stila jakie stosowałe¶? Jak się sprawdzaj± poszczególne mieszanki?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabriel ja generalnie stosuję zanęty leszczowe tzn; te na których napisane jest leszcz usmiechusmiech. Still jest do¶ć dobry, powiedziałbym że z moich do¶wiadczeń to jest górna półka zanęt w tej klasie cenowej, nie ustępuje zawodniczej lorpio a od zielonej bym powiedział że jest lepsza nawet, a Lorpio uważam za jedn± z najlepszych (cały czas maj±c na my¶li tę klasę cenow±), przynajmniej na Bugu, na Narwi w Modlinie też jak najbardziej się sprawdziła Lorpio oczywi¶cie, bo stila na Narwi nie stosowałem.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
...a Lorpio uważam za jedn± z najlepszych (cały czas maj±c na my¶li tę klasę cenow±), przynajmniej na Bugu, na Narwi w Modlinie też jak najbardziej się sprawdziła Lorpio oczywi¶cie, bo stila na Narwi nie stosowałem.


O Lorpio, będ±c w końcu ziomalem producenta, mogę napisać jedn± rzecz, z ręk± na sercu:

To s± bardzo przyzwoite zanęty, o ile trafi się na fartown± serię. Przetestowałem prawie wszystkie dzieła Pana Lorenca i bywam mile zaskoczony. ¦rednio co trzeci raz bywam zaskoczony niemile. Niby biorę te same paczki, z tymi samymi etykietkami, a w ¶rodku od czasu do czasu zamiast aromatycznych składników, trafia się jaka¶ ¶ruta.

Nie wiem, czy jest to kwestia braku reżimu produkcyjnego i kontroli jako¶ci, czy też sprawka Ľle pojętych oszczędno¶ci. Nie moja to rzecz.

W obronnym odruchu zacz±łem się "gutczyć" i "traperzyć". Wniosek jest jeden. Te dobre serie Lorpio bij± na głowę cenowych konkurentów. Wolałbym jednak, żeby każda paczka zanęty Lorpio była tej samej jako¶ci. Może wtedy odwróciłbym się plecami od Mondiala, który nie do¶ć, że jest dobry, to jako¶ciowo pewny, a przy tym niewiele droższy.
Randal
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: May 30, 2005
Posty: 80

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używali¶my zanęty, GUTMIX z seri GMS, na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów, sprawdziły się. Mieszali¶my je ze składnikami Trapera, Lorpio, Sensas. Żadnych efektów ubocznych nie zaobserwowałem. Łukasz zaj±ł 12 miejsce.
_________________
Ulubione metody, tyczka i spinning.
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
Arturku te zanęty to Profes wesoly nie Profix :oops:
A dodatek nazywa się nie wiedzieć czemu Płatki Leszczowe i jest taki jak opisuje go Artur: bardzo grube praktycznie całe orzechy i inne cuda.
Dzi¶ w nocy zmieszałem Lorpio leszcz, Robinson leszcz, płatki leszczowe Profesa, klej Profesa i sobie połowiłem wesoly jak już dawno nie było.

Z dobrych zanęt polecam jeszcze Killera Stępniaka.
Janusz JKarp
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JKarp napisał:
...Z dobrych zanęt polecam jeszcze Killera Stępniaka.
Janusz JKarp


Killer Stępniaka jak dla mnie jest najlepsza :-) Profes wł±cznie z płatkami jako¶ mi się nie sprawdził ale łowiłem tylko raz. Rybki wolały Trapera. Zapewne to kwestia zapachu, więc definitywnie się nie wypowiem. Trzeba będzie jeszcze popróbować z Profesem. A Killer :-) no cóż, to prawdziwy killer, w ciem,no można brać na każd± wodę i ma to co lubię najbardziej w zanętach - jest gruba, jak ¶ruta :-) a nie jaki¶ pył.
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanęty GUT-MIX to bardzo dobre zanęty. I nie zgadzam się z tym że nie można mieszać ich z innymi zanętami. Zanęta GMS płoć jest to typowa kanałówka stosowana nawet na zawodach z cyklu GP Polski. Wiem co mówie bo mój trener w Gdańsku wygrał sektor łowi±c prawie 10kg. .Je¶li chodzi o mieszanie zanęt GUT-MIX z innymi to sprawa wygl±da następuj±co: GUT-MIX + SENSAS. Ja zawsze gdy jade na zawody mieszam GMS płoć Gutkwiecza i SENSAS GG + dodatki, jak narazie skutkuje i robi tak większo¶ć zawodników.
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
Jak Zbyszek nie lubisz pyłu to wy¶lę Ci fotkę z zanęt± wesoly
Nie pamiętam nazwy ale jest bardzo gruba. Nazywa się leszcz migdał
i wygl±da na bardzo ciekaw± propozycję na pełnię sezonu jak te prawdziwe lechy zaczn± brać.
Janusz JKarp
Zanętę też bym Ci wysłał ale 3kg paczka wysłana Poczt± Polsk± zly:
Nie skomentuję tego a poza tym może by¶ odwiedził kolegę :?: wesoly
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JKarp napisał:
...a poza tym może by¶ odwiedził kolegę :?: wesoly


Będę musiał, w końcu. Dawno już mnie u Ciebie nie było :-) Muszę tylko poczekać aż Rysiek będzie miał trochę więcej luzu w pracy i podjedziemy :-)
mairo
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 16, 2004
Posty: 64

Kraj: Polska
Miejscowość: Tadzino
PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanie ... nie do końca do tematu ... ale ... Czy dodaj±c do zanęty płatki owsiane lub jakie¶ inne, dodaje się je na sucho, czy najpierw się je wyparza lub tym podobne..? ;);)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy. Je¶li chcesz wykorzystać własno¶ci klej±ce (nie za wielkie je¶li nie mielone ale i tak niezłe) płatków to dodajesz je suche do zanęty. Jednak je¶li zależy Ci aby zanęta była sypka to koniecznie trzeba sparzyć płatki i osuszycz na sitku przed dodaniem. Jednak bywaj± też przypadki gdy chce się aby w grubej luĽnej zanęcie porobiły się grudki i stała bardziej plastyczna. Taka jak do koszyczków zanętowych, nie beton, nie luĽna ale i nie taka, która od razu się wypłukuje. Do takiej luĽnej zanęty dodaje się suche płatki a one wykorzystuj± wilgo¶ poszczególnych składników.

Jak widzisz wariantów jest wiele i na pewno wszystkich nie wymieniłem bo ich po prostu nie znam :-D Wszystko zależy z jakimi składnikami je chcesz połaczyć, na jak± wodę ma być zanęta, jak szybko ma być wypłukiwana lub jak szybko ma być uwalniana. :-D
Kobra
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Zawiercie
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie zanęty Gut-Mix s± spoko. Ja do nich dodaje klej Również Gut-Mixa. Też kupuje w zaprzyjaĽnionym sklepie. lol Klej również bardzo dobry, s± proporcje na opakowaniu. Inne dodatki to już zależnie od ryby które łowię. Czasami dodaję konopie, czasami herbatniki. A atraktor dodaję trapera. Ostatnio kiedy łowiłem pstr±gi dobrze działała zanęta Tosty, klej Gut-Mixa i atraktor Trapera (Owocowy). Chociaż że był± to zanęta karpiowa, karpia na ni± nie złowiłem, przerzuciłem się na pstr±gi i dzięki tej zanęcie miałem 3 sztuki w wiadrze. wesoly Ale wracaj±c do zanęty Gut-Mixa to jest super. wink:
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:04 am    Temat postu: Zanęty Odpowiedz z cytatem

Napiszę chyba, dla niektórych, co¶ od beczki, ale..... Od lat łowie na spławik, teraz rozpoczynam naukę spinningowania. Ale przyj±łem kiedy¶ zasadę: Żadnych zanęt, tylko ja+wędka kontra ryba. To samo tyczy się echosondy, któr± już parokrotnie zamierzałem kupić, ale w końcu postanowiłem, że jedyn± metod± tropienia ryb będzie mój wzrok. Zaznaczam, że nie jest to kwestia mojej kieszeni (nie narzekam na brak kasy). Ale z drugiej strony fajnie czytać tak± wymianę do¶wiadczeń. Ot tyle. Przepraszam z góry, że może wielu z kolegów uraziłem.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(nie narzekam na brak kasy).


Choć jeden nie pójdzie pod BELWEDER wymachiwać transparentem wink:
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Zenon. Nie pójde. Tam chodz± ci co im ci±gle mało. Ile by nie mieli to i tak za mało.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dexpert napisał:
Masz rację Zenon. Nie pójde. Tam chodz± ci co im ci±gle mało. Ile by nie mieli to i tak za mało.


o kurcze ...co¶ nowego !!
a ja ci±gle słyszę że sie słusznie należy wink:

PS Warszawiakom współczuje ,maj± bez przerwy przer±bane z TURYSTAMI ,nic nie kupuj±, za to jaki bałagan pozostawiaj±
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
dexpert napisał:
Masz rację Zenon. Nie pójde. Tam chodz± ci co im ci±gle mało. Ile by nie mieli to i tak za mało.


o kurcze ...co¶ nowego !!
a ja ci±gle słyszę że sie słusznie należy wink:


Je też to ci±gle słyszę. Ale jak te wszystkie ¶rodowiska nie zrobi± porz±dku wewn±trz, to nic im z wychodzenia na ulicę. np.Lekarze wyszli i co dalej.... Ale nikt nie powiedział gło¶no, że trzeba uporz±dkować, przede wszystkim, korupcjogenny układ profesorsko-ordynatorski. OK ale wracajmy do głownego w±tku, jakim s± przynęty. Pozdrawiam i nie przeszkadzaj± mi osobi¶cie TURY¦CI odwiedzaj±cy Belweder w Warszawie.
fanx
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedys łowiłem na gut-mix i nie podobaja mi sie. Sa zbyt drobne.
Od dłuzszego czasu łowię na traper i jest ok.
Po kilku dniach nęcenia nawet tylko ta zanęt± bez żadnych grubszych dodatków podchodza całkiem ładne leszcze do 2,5 kg jak na razie.
Wiadomo ze jak ktos jest łowc± okazów to sie nie bawi w takie zanety tylko cos grubszego wrzuca.
Na rzece wczesniej łaczylem feeder z leszcz.
Wczoraj sobie kupiłem zanete traper wody bież±ce opakowanie 5kg! za 12,50!
Jutro j± przetestuje ale wygl±da i pachnie całkiem ładnie do tego atraktor traper leszcz expert i zobaczymy co bedzie sie działo wesoly
Oczywiscie moja wypowiedz dotyczy amatorskiego łowienia bo zawody mnie nie interesuj±.
Dobry ale troche drozszy jest Kremkus.
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
To zależy. Je¶li chcesz wykorzystać własno¶ci klej±ce (nie za wielkie je¶li nie mielone ale i tak niezłe) płatków to dodajesz je suche do zanęty. Jednak je¶li zależy Ci aby zanęta była sypka to koniecznie trzeba sparzyć płatki i osuszycz na sitku przed dodaniem. Jednak bywaj± też przypadki gdy chce się aby w grubej luĽnej zanęcie porobiły się grudki i stała bardziej plastyczna. Taka jak do koszyczków zanętowych, nie beton, nie luĽna ale i nie taka, która od razu się wypłukuje. Do takiej luĽnej zanęty dodaje się suche płatki a one wykorzystuj± wilgo¶ poszczególnych składników.

Jak widzisz wariantów jest wiele i na pewno wszystkich nie wymieniłem bo ich po prostu nie znam :-D Wszystko zależy z jakimi składnikami je chcesz połaczyć, na jak± wodę ma być zanęta, jak szybko ma być wypłukiwana lub jak szybko ma być uwalniana. :-D


Można też do zanęty dodać płatki razem z wod± po ich ugotowaniu bo ta woda jest troche jak klej.
tom-sto
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 22

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam mały problem, chciałbym znacz±co zmienić barwę zanęty na czarn±, tak żeby była podobna do dna na moim łowisku. Pomy¶lałem o ziemi, nawet takiej doniczkowej. Zanęta taka raczej jest dobra na wody płyn±ce, a ja potrzebuje na stoj±c±. Co o tym my¶licie? Zda egzamin?

pozdrawiam
Gabriel16
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 14, 2005
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Dynów
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom - sto może kakao dodasz! Stary i sprawdzony sposób przyciemniania zanęt na wody stoj±ce i wolnopłyn±ce, a do tego kakao ma walory smakowe, które przynajmniej mi wabiły leszcze.
tom-sto
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 22

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, kupię kakao. Jak± czę¶ć całej zanęty może stanowić kakao - może być do ok 15%? Nie za dużo?


pozdrawiam
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tom-sto napisał:
Dzięki, kupię kakao. Jak± czę¶ć całej zanęty może stanowić kakao - może być do ok 15%? Nie za dużo?


pozdrawiam


Jak nie wyjdzie z kakao, kup ziemię ale torfow± w kwiaciarni.
Gabriel16
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 14, 2005
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Dynów
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że nie wolno za dużo. Ja dodaję tak ok. 10% - trochę mniej niż Coco Belge.

Pozdro

P.S Nie próbowałem ziemi torfowej, mógłby¶ Oldi co¶ więcej o niej napisać? W jakiej ilo¶ci? Można zdobyć w sklepie ogrodniczym?
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyste kakao 3 łyzki na 1 kg zanęty . Torf spowoduję ,że nie ulepisz kul .bo jest do ochotki Kup ziemię w wędkarskim ,najlepiej Bełchatowsk± .Ogrodnicza się nie nadaje bo jest z nawozami.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemia ogrodnicza - torfowa, zakupiona w kwiaciarni - tak j± kupowałem. Nie interesowało mnie, czy jest z nawozami czy nie. Dla mnie było ważne, że jak do 2-3 kg zanęty dodawałem 4 solidne gar¶ci ziemi, to przy delikatnym dozowaniu wody ( wszystko robiłem w domu ) i solidnym mieszaniu rek±, ziemia ta barwiła mi zanętę. Im dłużej zanęta była nawilżona z torfem, tym lepiej zabarwiała. Teraz jak słysze, s± specjalne barwniki, które barwi± zanetę.
Moja była stosowana na zasiadki linowo-karasiowe. Żaden lin i kara¶ nie poskrżył mi się na jako¶ć zanęty :-) Jest zupełnie możliwe, że ryby te nie chciały robić mi przykro¶ci :-)
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torf posiada własno¶ci rozpraszaj±ce a także inne wła¶ciwo¶ci chemiczne niż ziemia. Ja by przyciemnić zanęte naturalnym sposobem polecił bym czarn± ziemie. Je¶li chodzi o barwnik to jest teraz najlepszy sposób barwienia zanęty. Tracix trapera kosztuje nie całe 9zł za puszkę.(Najlepiej barwić zanęte maj±c na rękach rękawiczki inaczej trduno potem domyć ręce).
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 117