Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Br±zowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 625
 Zalogowani 0
 Wszyscy 625

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198355) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198355) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198355) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198355) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198355) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198355) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198355) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198355) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198355) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198355) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2201
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Piwa jakich marek pijemy najchętniej?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Piwa jakich marek pijemy najchętniej?
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
romkan
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 10, 2005
Posty: 56

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 12:48 am    Temat postu: Piwa jakich marek pijemy najchętniej? Odpowiedz z cytatem

Dyskusja na temat piwa Corona pod zdjęciem Aquariusa w galerii zainspirowała mnie do napisania takiego tematu. Tymbardziej, że mamy na forum pewnie kilku piwoszy, a nawet jednego Piwoniusza wink: Był temat o muzyce, której słuchamy, więc niech będzie też o piwach (ogólnie dostępnych), które lubimy pić na rybach i po rybach usmiech

No to zaczynamy:

Je¶li chodzi o mnie to preferuje piwa z lekk± gorycz±. Najbardziej odpowaiada mi Dębowe Mocne, Pilsner Urquel, Żywiec. Takie jest moje TOP 3. Ale nie pogardze też innymi piwami ;)

A w wersji ekonomicznej Tatra lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja piję Dziwiec. Nigdy nie piję na rybach ... dlatego nigdy nie jeżdżę na ryby. Obiecuję nie pić więcej ... ani mniej. lol
Bronek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2005
Posty: 250

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również Żywcuję.
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rybach to raczej nie piję, czasami jedno piwko przyswoję.

Po rybach to z browarów regionalnych:
Łomża: wyborowa, mocna i eksport

Browar Ciechanów :
Ciechan Wyborny, Ciechan Mocny oba niepasteryzowane, Farskie, Porter Ciechanów i Miodowe.

Z sieciowych browarów to Żubr, małe i duże 0,6 Tyskie, Lech i Żywiec
rockrider
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 09, 2006
Posty: 155

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze staram sie znaleĽć najbardziej lokalne.
Czy w Kraju, czy poza granicami.
"Sieciowe" łykam tylko gdy nic "lokalnego" nie znajde i bez specjalnej przyjemno¶ci. To juz dawno nie sa piwa. a wysoko zaawansowana chemia. Je¶li jednak "muszę" ;) to: Warka (P)Str±g, Tatra Mocna, Debowe Mocne, Dog i n The Fog. czyli takie troche wydziwione...

Je¶li "muszę" ;)...
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokalnych zawsze spróbować należy. Hogw usmiech
rockrider
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 09, 2006
Posty: 155

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz zajrzeć na Roztocze! Tam jeszcze w Zwierzyńcu robi± fantastyczne piwko. W "kałamarzach"!
lucek1973
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 07, 2006
Posty: 366

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TYLKO KRÓLEWSKIE!!! KRÓL THE BEST!!!
pajak
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Sep 12, 2006
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Elbl±g
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sobie piję elbl±ski SPECJAL - może przez sentyment usmiech
naja66
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowość: Prabuty
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I masz racje bo specjal jest super piwo dla mnie już od wielu lat. wink:
_________________
naja
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoszem i birofilem byłem kiedy¶. Teraz jestem zwykłym konsumentem piwa. Kiedys to mógłbym cos niecos powiedzieć o pewnych browarach, rozlewniach (tam to były dopiero jaja jak piwo było chrzczone w proporcji 1 : 1 to już był luksus). Poza tym jeszcze kilkana¶cie lat temu w¶ród piw występuj±cych na rynku były same piwa (lepsze, gorsze). Teraz na rynku można dostać wiele cieczy o nazwie piwo, których nie próbuję nawet brać do ręki. Przykładowo w tym roku w Geancie widziałem litrowe plastikowe butelki napełnione ciecz± o nazwie piwo w cenie 1 zł. za butelkę.

W przypadku polskich piw z browarów sieciowych (jak to kto¶ zgrabnie uj±ł usmiech ) nie ma większego znaczenia co się pije, gdyż wszystko smakuje tak samo (pojawiaj± się wyj±tki jak np. Żywiec Zimowy). Browarów regionalnych ostatnio nie miałem okazji pić, chyba że za mazowiecko-regionalny browar uznamy Jabłonowo, które od samego pocz±tku za cel postawiło sobie rywalizację z alpagami, a nie zaspokajanie gustów piwoszy.
Polskich piw sygnowanych napisami "strong" lub "mocne" nie pijam w ogóle, z prostej przyczyny...Polacy nie umiej± robić tego typu piw. Ci którzy próbowali piw mocnych poza granicami np. w Belgii wiedz± o czym mówię. Nasz smakuj± jakby do piwa dolano w procesie technologicznym mocnego alkoholu. Nie jest to przypadło¶ć li tylko polska, gdyz Duńczycy stworzyli np. piwo Elephant, po którym odbijało mi się spirytem :evil:

Co zatem mogę polecić : generalnie piwa belgijskie (trappistów), potem niemieckie (ze szczególnym uwzględnieniem bawarskich (Paulaner, Kaputziner, Franziskaner), Guinessa, czeskie Flekovski leżak, Velkopopovicki Kozel, Vysokochlumecki leżak. I to by było na tyle. No może jeszcze australijski Castelmaine.
A z dawnych polskich...oj łezka się w oku kręci za poznańskim Maltańskim, Ratuszem, Lechem, Leżajskim Full, browcem z Lwówka ¦l±skiego, Braniewskim Specjalem, Zagłob±, Żywcem export, Heveliuszem i paroma innymi...ale to se ne vrati ...
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że mowa o piwnych gustach więc i ja dodam co¶ od siebie . Przedewszystkim Tatra , Żywiec , Tyskie . Nie lubię piwa tzw. mocnego (czuję w nich jak±¶ dziwn± słodycz) . Prócz tego żadnego piwka nie odmówię bo generalnie piwo to piwo .
Co do wynalazków typu Reeds , Dog in the Fog , Gingers , itp. to zastanawiam się kto jest odpowiedzialny za nazwanie tych pomyj piwem .
Czasami lubię chlapn±ć porterka .
_________________
muszkin
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez, Heweliusz i Kaper to teraz sieciówka, dostępny w Warszawie w wersji butelkowej (jedyna słuszna) i puszkowej.

Browar z Lwówka ¦l±skiego też wstawia w Wawce swoje produkty, nie powiem s± niezłe. Jeżeli chcesz namiary to napiszę Ci na priv.

W sklepie na osiedlu którym mieszkam, po dłuższej nieobecno¶ci pojawił się Leżajsk, niestety też sieciówka.
Była swego czasu nawet piosenka która wykonywał min. dr Hakenbusch
"Najlepsze piwo, to leżajski full..."
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spining napisał:
(...)
W sklepie na osiedlu którym mieszkam, po dłuższej nieobecno¶ci pojawił się Leżajsk, niestety też sieciówka

Sieci won? lol
spining napisał:
Była swego czasu nawet piosenka która wykonywał min. dr Hakenbusch
"Najlepsze piwo, to leżajski full..."

Ten zespół to była "Wańka-wstańka".

A wracaj±c do meritum. Rada, aby zwrócić uwagę na lokalne browary jest tyle dobra, co ogólna. Wszak każdy z nich jest inny. Ale w¶ród nich można znaleĽć smak prawdziwego piwa, zwłaszcza w wersjach kuflowych. Ostatnio miałem takie miłe przeżycie z piwkiem rodem z browaru BS.

Natomiast chyba najmilej wspominam włóczenie się po pubach w Anglii. Maj± tam sporo piwa, którego się u nas nie kupi, choćby z tego powodu, że niektóre gatunki nie nadaj± się do przewożenia, więc trzeba je spożywać „na miejscu”. Ale niedogodno¶ć ma swoje miłe strony…
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spining napisał:
Czez, Heweliusz i Kaper to teraz sieciówka

Przecież napisałem o Heveliuszu w czasie przeszłym usmiech a nie o tym co teraz...
spining napisał:
"Najlepsze piwo, to leżajski full..."

Takiego piwa nie pił nawet król...gul,gul,gul...leżajski full...
Lata osiemdziesi±te Panie dzieju wesoly przecież napisałem w czasie przeszłym o Leżajsku usmiech a nie o tym co teraz...
Dodałem też ...to se ne vrati wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

W przypadku polskich piw z browarów sieciowych (jak to kto¶ zgrabnie uj±ł usmiech ) nie ma większego znaczenia co się pije, gdyż wszystko smakuje tak samo (pojawiaj± się wyj±tki jak np. Żywiec Zimowy). Browarów regionalnych ostatnio nie miałem okazji pić, chyba że za mazowiecko-regionalny browar uznamy Jabłonowo, które od samego pocz±tku za cel postawiło sobie rywalizację z alpagami, a nie zaspokajanie gustów piwoszy.
Polskich piw sygnowanych napisami "strong" lub "mocne" nie pijam w ogóle, z prostej przyczyny...Polacy nie umiej± robić tego typu piw. Ci którzy próbowali piw mocnych poza granicami np. w Belgii wiedz± o czym mówię. Nasz smakuj± jakby do piwa dolano w procesie technologicznym mocnego alkoholu. Nie jest to przypadło¶ć li tylko polska, gdyz Duńczycy stworzyli np. piwo Elephant, po którym odbijało mi się spirytem :evil:

Co zatem mogę polecić : generalnie piwa belgijskie (trappistów), potem niemieckie (ze szczególnym uwzględnieniem bawarskich (Paulaner, Kaputziner, Franziskaner), Guinessa, czeskie Flekovski leżak, Velkopopovicki Kozel, Vysokochlumecki leżak. I to by było na tyle. No może jeszcze australijski Castelmaine.
A z dawnych polskich...oj łezka się w oku kręci za poznańskim Maltańskim, Ratuszem, Lechem, Leżajskim Full, browcem z Lwówka ¦l±skiego, Braniewskim Specjalem, Zagłob±, Żywcem export, Heveliuszem i paroma innymi...ale to se ne vrati ...

Z mocnych ochyda jeszcze jest czarny Faxe, kiedy¶ litrow± puszkę przez cał± imprezę pili¶my we 20 osób i nie wypili¶my. Z polskich mocnych kiedy¶ dobry był wła¶nie Heweliusz Kaper i dobre w miarę jest Okocim Mocne. Pozatym Lech od Tyskiego różni się i to znacznie w smaku usmiechusmiech dobre jest Doilidy Magnat. Żywiec ?to tylko z kija czyli beczka, niezła jest czerwona Warka i czarny Specjal usmiechusmiech Żubr zszedł w smaku na psy, Łomża Eksport jest prima, poztym z Ciechanowa piwa, zrobiły się prima Ciechany usmiechusmiech


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Sro Wrz 13, 2006 2:32 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem Czez, że pisałe¶ w czasie przeszłym. Widzę, że znasz piosenkę.
Artur, Ciechany to jest to lol Jakby¶my się znowu przypadkiem wybierali na "zwiedzanie" wink: Browaru w Ciechanowie to dam Ci znać.
Pracuje tam tylko 25 osób.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym browarem Ciechanowskim to mnie skasowali¶cie. Dawnie okreslenie go mianem szczyn byłoby komplementem. Mój kumpel studiował w Siedlcach i często tam jeĽdziłem do akademika na imprezy. Za każdym razem była ruletka, czy trafimy na Łomże, czy Ciechanów zwany tam "Zemst± Ciechanowa".

A tak a propos Sołtysie z Twych stron to rozlewnia w Wyszkowie i perełka pt. "Królewicz" ucharakteryzowana na "Królewskie". Kupilismy tego multum na imprezę i nikt sie nie zorientował, że to nie Król, zanim spróbowali¶my :evil: Według oceny wszystkich kosumentów ciecz ta zawierała od 25 do 35% piwa :evil: Reszta to była woda + jak twierdzili zło¶liwcy produkty przemiany materii w postaci uryny pochodz±cej od pracowników Wyszkowskiej rozlewni :evil:
rockrider
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 09, 2006
Posty: 155

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzmacniane lub dziwadła pijam tylko dlatego, że mam do¶ć gazowanych lemoniad sieciowych. To juz lepszy kwas chlebowy na pragnienie.
Po belgijskich "mocnych" odbija się nie gorzej.l Zwłaszcza, że i one sa sztucznie wzmacniane. Mocne piwa nauczyli się robic "koszernie" chyba tylko Wyspiarze...
Pijanie za¶ lokalnych ma dwa aspekty
1. poszukiwawczy - szukanie czego¶ co jest piwem w zalanym moczem ¶wiecie
2. poznawanie regionalnych smaków (we wspomnianym już Zwierzyńcu oprócz piwka konsumowałem cos podobnego do ruskich pierogów, tyle że w farszu była... KASZA GRYCZAN). Nigdy na wyjeĽdzie za granic± nie wzi±łem do ust zestawu typu frytki, dewolaj i Heineken.... Zawsze co¶ z lokalnej kuchni (byle samo ze stołu nie uciekało) z lokalna popitk±.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kija Piast, chociaż czasem można trafić na tak samo podły jak ten w butelce. No cóż patriotyzm lokalny...;) Z butelki Lech, ale na zlocie w Żywcu zrobię wyj±tek i będzie żywiec.usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spining napisał:
Tak, wiem Czez, że pisałe¶ w czasie przeszłym. Widzę, że znasz piosenkę.
Artur, Ciechany to jest to lol Jakby¶my się znowu przypadkiem wybierali na "zwiedzanie" wink: Browaru w Ciechanowie to dam Ci znać.
Pracuje tam tylko 25 osób.

Będę czekał z niecierpliwo¶ci± usmiechusmiechusmiech
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rockrider napisał:
Po belgijskich "mocnych" odbija się nie gorzej.l Zwłaszcza, że i one sa sztucznie wzmacniane.

Nie zgadzam się z Tym, a i koledzy z pracy, którzy akurat wisz± mi nad głow±, jakby nie mieli nic lepszego do roboty też nie podzielaj± tego zdania. Co do Wyspiarzy to generalnie trudno porównywać, gdyż tam górna, anie jak na kontynencie dolna fermentacja, której nota bene nie uważaj± za piwo.

rockrider napisał:
(we wspomnianym już Zwierzyńcu oprócz piwka konsumowałem cos podobnego do ruskich pierogów, tyle że w farszu była... KASZA GRYCZAN).

To hreczniaki zwane też czasami pierogami lubelskimi 75% kaszy gryczanej + 25% białego sera.

rockrider napisał:
Nigdy na wyjeĽdzie za granic± nie wzi±łem do ust zestawu typu frytki, dewolaj i Heineken.... Zawsze co¶ z lokalnej kuchni (byle samo ze stołu nie uciekało) z lokalna popitk±.

Tu się zgadzamy w 100% wesoly No ale z drugiej strony na tych Wyspach to niestety najbardziej regionalny jest fish & chips lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Tym browarem Ciechanowskim to mnie skasowali¶cie. Dawnie okreslenie go mianem szczyn byłoby komplementem. Mój kumpel studiował w Siedlcach i często tam jeĽdziłem do akademika na imprezy. Za każdym razem była ruletka, czy trafimy na Łomże, czy Ciechanów zwany tam "Zemst± Ciechanowa".

A tak a propos Sołtysie z Twych stron to rozlewnia w Wyszkowie i perełka pt. "Królewicz" ucharakteryzowana na "Królewskie". Kupilismy tego multum na imprezę i nikt sie nie zorientował, że to nie Król, zanim spróbowali¶my :evil: Według oceny wszystkich kosumentów ciecz ta zawierała od 25 do 35% piwa :evil: Reszta to była woda + jak twierdzili zło¶liwcy produkty przemiany materii w postaci uryny pochodz±cej od pracowników Wyszkowskiej rozlewni :evil:


Czez kiedy¶ faktycznie z Ciechanem tak było obecnie całkiem inna bajka, i piwo bajka. Ciechan robi w tej chwili bodajże 6 gat piwa w tym 2 niepasteryzowane, rewelacyjne, w Wace jest przynajmniej jeden sklep gdzie tego ciechana bez problemowo można dostać usmiechusmiechusmiech. Co do Wyszkowskiego piwa to ono było podobno dobre 30 lat temu, bodajże od 5 lat browar nieistnieje.
rockrider
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 09, 2006
Posty: 155

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 rodzaje Ciechana s± w galerii handlowej w sklepiku ze zdrowa żywno¶cia w CH przy Głębockiej. I jeszcze jakies - też niepasteryzowane... Kole 3 PLNów za flaszeczkę

Mi tam sie po belgijskich (o austriackim Urbocku 9,9% i 27 ekstraktu nie wspomnę) odbija tak samo jak po (P)Str±gach polskich...
Ale to juz kwestia gustu ;)

A hreczniaki sa The Best...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepszy jest Doppelbock wesoly Tzw. piwo trzech mężczyzn, bo jak jeden pije to dwóch go musi nie¶ć lol
rockrider
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 09, 2006
Posty: 155

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze spróbować ;)
kaczak
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 03, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Stargard Szczeciński
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, jako jeszcze nieletni nie mam prawa zabierać głosu w dyskusji wink:
... choć oczywi¶cie małe piwko niekiedy się z kolegami wypije(uppps... znaczy się jak tatu¶ pozwoli wesoly wink: ).

A tak pozatym, to temat przyci±gn±ł moj± uwagę, ponieważ na co drugim "młodzieżowym" forum istnieje flagowy temat "Jakie tanie wina pijecie" lol . I tak się wła¶nie zastanawiałem kiedy podobny temat ukaże się na Pogawędkach wink: .
_________________
Punk's Not Dead!
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
[ Ciechan robi w tej chwili bodajże 6 gat piwa w tym 2 niepasteryzowane, rewelacyjne, w Wace jest przynajmniej jeden sklep gdzie tego ciechana bez problemowo można dostać usmiechusmiechusmiech. Co do Wyszkowskiego piwa to ono było podobno dobre 30 lat temu, bodajże od 5 lat browar nieistnieje.


Browar w Ciechanowie robi dokładnie:
1. Miodowe - rewelacja, osad na dnie nieprzypadkowy. Nie kupować nieprzeĽroczystego bo nie¶wieże. Acha, jeszcze jedno trzymać do temp. max 27 stopni celcjusza bo powyżej to najzwyklejszy granat usmiech

2. Ciechan Leżak - pasteryzowany, generalnie nie polecam, szczyny (zreszt± żółta etykieta usmiech nie reklamuj± go nawet na swojej stronie ).

3. Ciechan Wyborne - poezja (zielona etykieta) niepasteryzowany

4. Ciechan Mocne - bardzo dobre (czerwona etykieta) niepasteryzowany

5. Farskie - piwo ciemne, bardzo dobre

6. Porter - pychota

7. Beczkowe Wyborne - chyba najbardziej dostępne i znane ale bez rewelacji

8. Beczkowe Mocne - jak powyżej

Kiedy¶ to faktycznie były sikacze ale po dwuletniej przerwie, Browarem się zaj±ł obecny prezes będ±cy pasjonatem, st±d poprawa.

Zreszt± zerknijcie na stronkę, maj± fajny pubik, a Browar został Browarem Roku 2005 o czym jest też info na ich stronie.

Co do dostępno¶ci to jest conajmniej 5 punktów w Wawce gdzie Ciechany można nabyć usmiech (te co znam osobi¶cie)


Ostatnio zmieniony przez spining dnia Czw Wrz 14, 2006 8:23 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rockrider napisał:
2 rodzaje Ciechana s± w galerii handlowej w sklepiku ze zdrowa żywno¶cia w CH przy Głębockiej. I jeszcze jakies - też niepasteryzowane... Kole 3 PLNów za flaszeczkę


O przepraszam, to już conajmniej szósty punkt usmiech

W Oszołomie to piwo jest po 4pln, a w sklepie "normalnym" tzn. osiedlowym po 2,20 pln.

Zreszt± punkty sprzedaży też s± na stronce tyle, że nie wszystkie.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sklepik kóry ja znam to jest na ul Krasińskiego patrz±c od centum na skrzyżowaniu z Jana Pawła należy w lewo skręcić, i jakie¶ 50m podej¶ć. Sklep z nocny to z trunkami. U nich ciechan w okolicy 2-3 zetów oscyluje, zależnie od rodzaju.
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem smakoszem piwka ale cenię z polskich piw - Tyskie a z zagranicznych - "Henia" czyli Heinekena. Czasami w go¶cinie nie odmówię lokalnego specyfiku czyli Żubra.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z browarów lubię mocne piwa:Warka Strong, Okocim Mocne, ostatnio nigdzie w sklepie nie mogę kupić piwa Heweliusz Kaper.
Z wódki: Żubrówka i Absolut Curant
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
ostatnio nigdzie w sklepie nie mogę kupić piwa Heweliusz Kaper.


Kapera dostaniesz we wszystkich sklepach "Konesera", oprócz tego na Bemowie w sklepie "API", "Kubu¶" i na "Statoilu"
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem połowę tych komentarzy i wszystkich Was pogodzę.
- Każda szmata ma swego wariata - to dotyczy jak widzę wszelakich produktów - od pieluszki do ¶wieczki nagrobkowej.
Jest spraw± oczywist±, że pytacie - jakie jest moje ulubione piwko.
Powiem krótko. Ponad smak odpowiedniego piwa klasy Żywiec, Tychy, Lech czy Złoty Bażant, prosperuje jedno najważniejsze - odpowiednie miejsce i odpowiednie towarzystwo. Gdy takie warunki s± spełnione, uwierzcie - każde ¶redniej klasy piwko jest do przełknięcia :-) Tak wła¶nie napisał w swojej jednej czę¶ci, wielkiej rozprawki o piwie, nasz kolega Sazan. Nie wiem, czy znajdzie się tutaj osoba, która mogłaby temu zaprzeczyć. Dla przypomnienia - chociażby jeden odcinek ( zapewniam, że wszystkie s± super - trzeba tylko je poszukać w ARCHIWUM ).
ŁYK_16
zander58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 29, 2004
Posty: 283

Kraj: Polska
Miejscowość: tychy
PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIWO TYSKIE PONAD WSZYSTKIE!!!!
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiej słuchamy muzyki, jakie pijemy piwo...nie czekaj±c na rozwój wydarzeń w postaci następnego w±tku odpowiadam: ja wolę blondynki lol
Wracaj±c do piwa-cenna rada. Jeżeli kupujecie krajowe, wybierajcie butelki 0,33. Piwo jest w nich lepiej nagazowane, ja widzę naprawdę wielk± róznicę ( nie tylko w Żywcu ) Poza tym, to często partie eksportowe. Jeżeli za¶ chodzi o ulubion± markę to Stawski Okocim O.K.

A tak przy okazji, ciekawe, kiedy przy naszej stronie pojawi± się linki OBOPu. lol
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 8:57 am    Temat postu: Piwa jakich marek pijemy najchetniej. Odpowiedz z cytatem

Wcze¶niej ( na rybkach)pijało się "Wareczkę Strongunia" - o ile w danym dniu nie byłem kierowc±. Potem, jak lekarze stwierdzili że słodkie rzeczy to raczej nie moja mocna strona - przerzuciłem się na "Żuberka" .Z moich obserwacji wynika, że większo¶ć wędkarzy to smakosze złocistego trunku.
romkan
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 10, 2005
Posty: 56

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 4:12 pm    Temat postu: Re: Piwa jakich marek pijemy najchetniej. Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Z moich obserwacji wynika, że większo¶ć wędkarzy to smakosze złocistego trunku.


Słuszne spostrzeżenie, ja bynajmniej zaliczam się do tej większo¶ci usmiech . Lubie wypić sobie nad wod± piwko, oczywi¶cie nie w nadmiernej ilo¶ci. Ale tak jedno, dwa....no góra trzy wink:
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowość: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio Lech mi przypasował i Heineken. Czasami Żywiec ale czę¶ciej spining lol . A tak wogóle to nie mam ulubionego piwa.
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
katarina
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 20, 2004
Posty: 159

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 03, 2006 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja preferuje Bosmana , dobre piwko z charakterystyczna nut± chmielu...w Szczecinie jest w wersji czerwonej(lzejsze) b±dĽ zielonej (mocniejszej)...polecam serdecznie....mniammmm
Misiek76
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 25, 2006
Posty: 385

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Paż 03, 2006 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyskie ponad wszystkie, wesoly zdecydowanie a póĽniej długo długo nic, aż w końcu wyłania się mocna Tatra, Dębowe,Warka wesoly
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Wto Paż 03, 2006 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pije takie, na które pozwala sytuacja finansowa w danej chwili ;) A jak nie jest Ľle to preferuje DĘBOWE MOCNE :roll:
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Paż 03, 2006 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ piłem EB...
Potem Lecha, zielonego...
Potem Żubra
Potem Tyskie ponad wszystkie ;)
Lubię też Warkę
Obecnie staram się pijać wodę mineraln± Żywiec ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
spryciarz
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 6

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 03, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to chyba "Żywcem się Okocim" lol lol
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Wto Paż 03, 2006 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak by to okre¶lił mój znajomy cytuj±c pewn± my¶l ... a co wy kurcze(tu było bip) wiecie o "zapijaniu" ... a piwo niepasteryzowane 3 _dniowe to wy pili ? a?- piwko z lekk± zawiesin± na dnie buteleczki "laleczki - o,33 ml"
Kto to pamięta? Ah...
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Czw Paż 05, 2006 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kończy się tydzień, no to czas go podsumować :

Lech: rze¶kie, dobrze nagazowane, ¶wiatowa klasa

Pilener Urquell: dobra goryczka, ale trochę za bardzo oleiste, szczególnie na dnie kufla, chociaż nie do pomylenia z żadnym innym.

Żywiec: wci±ż najlepszy i niedo¶cigniony w Polsce design, ale piwo gorsze od Lecha.

Paulaner: Numer jeden. Spitzklasse!!!!!!!! Niestety za drogie

Doilidy: Najlepsze piwo w swojej klasie cenowej, ale warte polecenia jedynie w butelkach.

Łomża: tradycja zobowi±zuje i E300 jest w tym piwie zupełnie nie na miejscu.



No to wychodzi, że sporo wtym tygodniu popiłem....
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Paż 07, 2006 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wolę bez procentów :-)
_________________
Bieroo Paniee???
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Sob Paż 07, 2006 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
Ja wolę bez procentów :-)


Nie przejmuj się ! minie ! :P :P

Bez alkoholu też się można bawić... tylko po co się męczyć. :P
waldek42
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jun 24, 2006
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Sob Paż 07, 2006 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Wy wiecie o piciu piwa :evil:
Tylko Hammer-mocny,wesoly Głubczyce.
Maj± dobr± wodę,niezłe procenty no i po nim nie chce juz sie jechać na ryby!!! 8O
No bo i po co!
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Paż 07, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
Lech: rze¶kie, dobrze nagazowane, ¶wiatowa klasa

.......................

Żywiec: wci±ż najlepszy i niedo¶cigniony w Polsce design, ale piwo gorsze od Lecha.


Majkel, lito¶ci, chyba za dużo tego Lecha wypiłe¶, bo takie androny wypisujesz ;)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 168