Czy wiesz, że...
Od 01.01.2005 roku obwody rybackie na rzekach oddane s± w użytkowanie osobom fizycznym i prawnym, wyłonionym w drodze konkursu.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 566
 Zalogowani 0
 Wszyscy 566

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500215) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500215) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500215) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500215) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500215) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500215) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Szukam dobrego kija na Bolenie.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Szukam dobrego kija na Bolenie.
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 7:15 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na Bolenie. Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. Co koledzy mi polecicie.
Mam dwie propozycję ze sklepu MISTRALL Delux Expert Extreme Spin 3,00m i c.w. 10-28g czy BYRON Grey Mammoth. Micro W. 3.00m c.w. 5-30g.
Nie wiem na co się zdecydować a może macie swoje propozycje.
Pozdrawia skuli.
KULONEK
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Dec 29, 2005
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie łowiłem boleni i dokładnie nie znam wędek które wymieniłe¶ ,ale nikt tobie nie odpowiedział na posta więc proponuję aby¶ wybrał ten ,który tobie się bardziej podoba , albo wylosuj-pozdrawiam
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 5:52 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki kulonek za radę. Na razie będę się ogl±dał za nowym kijem.
Łowiłem na Jaxona Telestara 300m 10-30g, ale go złamałem z mojej winy i zostałem bez kija. Tak wię na nowy sezon muszę sobie co¶ kupić.
A z kiji leżał mi Telestar bo był na moje potrzeby sztywniejszy.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to ma być kij na bolenie głowy czy kończyn ? Moim zdaniem kij bejsbolowy jest powalaj±cy. wink: lol
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Czy to ma być kij na bolenie głowy czy kończyn ? Moim zdaniem kij bejsbolowy jest powalaj±cy. wink: lol

Poleciłbym również kija-samobija.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 9:17 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Mówi±c o kiju sztywniejszym miałem na my¶li akcję szczytow± i sztywniejszy dolnik, a nie wędkę któr± można zgi±ć w koło.
Łowiłem tak± wędk± i za dużo ryb mi spadło podczas zacięcia.
Musiałem pokonać bardzo duży uci±g wody i jeszcze zaci±ć rybę.
Kij się wyginał i za nim oddał siłę zacięcia było po braniu. Nie pomagała żyłka ani plecionka. Przy sztywniejszym kiju i plecionce prawie każde zacięcie było udane. Dla tego szukam kija o szybkiej akcji szczytowej.
Do parabolicznych kiji podchodzę z duż± rezerw±.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może co¶ z Kongera :?: Ja proponuję Maxim Kobra lub Maxim Kiler. Osobi¶cie łowię Kobr± 240, CW 5-20g na plecionce 0,13 i jestem zadowolony wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 9:28 am    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. Wielkie dzięki Mario-z za radę. Przeważnie łowię na ripperki 5 i 7cm. Wczoraj w sklepie ogl±dałem KONGER Kobra Maxim 3.00m i 21g wyrzutu. Dwie jego zalety zobaczyłem od razu to sztywniejszy dolnik i bardzo czuła szczytówka. Posiada też równomierne ugięcie pod wzrastaj±cym obci±żeniem oraz duż± lekko¶ć co jest ważne przy kilkuset rzutach. Mam pytanie co możecie powiedzieć mi więcej o tym kiju.
3M stosuję dla tego, że łowię na prostce z bardzo silnym nurtem przy skarpie. Muszę de fakto łowić z brzego i nie mogę wej¶ć do wody.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie łowiłem Kobr± trzymetrow±, ale dwie¶cie czterdziestka, któr± posiadam jest jak dla mnie w miarę szybka, posiada płynne ugięcie i ma spory zapas mocy, przede wszystkim bardzo dobrze mi się ni± rzuca lekkimi przynętami (4-6 g) na plecionce 0,13, z powodzeniem łowiłem na ni± w ubiegłym sezonie sandacze, dobrze przenosi na dolnik nawet najdelikatniejsze brania, po pierwszym wyjeĽdzie na sandacze z tym kijkiem stwierdziłem, że kij, którego używałem wcze¶niej idzie w odstawkę, będzie służył jako awaryjny, (Mikadowski Lexus Sensitive, wklejanka), do tamtego wyjazdu służył mi nonstop przez trzy lata. Na Kobrę w minionym sezonie wyj±łem kilkana¶cie Bolków, tylko jeden mi spadł i to z mojej winy, Ľle po prostu go podebrałem ręk± i się wy¶lizgn± a po chwili wypi±ł.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dardzin
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 07, 2007
Posty: 1

Kraj: Polska
Miejscowość: Łomża
PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj skuli,
Jeżeli preferujesz akcje szczytow± to uważam, że BYRON Grey Mammoth nie będzie dla Ciebie najlepszym rozwi±zaniem. Nie jest to kij o akcji szczytowej. Poza tym jest to kij paraboliczny, pracuj±cy "¶rodkiem". My¶lę, że powiniene¶ zwrócić uwage na spinning KONGER TURBO 300 7-21gr. Na łomżyńskich boleniach sprawuje sie znakomicie usmiech
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 7:04 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki za radę dardzin. My¶lę, że faktycznie Konger Turbo będzie dobry.
Stosuję przeważnie ripperki i małe wachadłówki przeważnie nr 2.
Woblerki stosuję 5 i 7cm pływaj±ce.
Ale najwięcej bolków miałem na riperki to jest naprawdę bardzo dobra przynęta w wielko¶ciach 5 i 7cm.
stachu991
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Apr 22, 2006
Posty: 126

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby¶ był zainteresowany - to mam "do oddania w dobre ręce" Konger Turbo (2,7m) używany raptownie przez 2 mieci±ce... lol
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 9:23 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki stachu 991 ale łowiłem 2.70m na moim miejscu i był dla mnie za krótki. Szukam zdecydowanie 3.00m kija o szybkiej akcji szczytowej.
Jeszcze raz dzięki.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 8:04 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć o kupnie kija my¶lę bardzo poważnie.
W moim sklepie sprzedawca zaproponował mi spinning z firmy Mikado Competition Sensitive SS. Kij ma 3.00m długo¶ci, waży 170g i ma wyrzut 28g. Jego zalet± powiedziano mi jest czerwona szczytówka, która pokazuje brania, szybka akcja szczytowa i małe ugięcie.
Kij jest uniwersalny zarówno do połowu na gumy jak i woblery.
Mam pytanie czy kto¶ łowił na tego kija i co możecie mi o nim więcej powiedziec.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 1:58 pm    Temat postu: Re: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Cze¶ć o kupnie kija my¶lę bardzo poważnie.
W moim sklepie sprzedawca zaproponował mi spinning z firmy Mikado Competition Sensitive SS. Kij ma 3.00m długo¶ci, waży 170g i ma wyrzut 28g. Jego zalet± powiedziano mi jest czerwona szczytówka, która pokazuje brania, szybka akcja szczytowa i małe ugięcie.
Kij jest uniwersalny zarówno do połowu na gumy jak i woblery.
Mam pytanie czy kto¶ łowił na tego kija i co możecie mi o nim więcej powiedziec.


Do zauważenia brania bolenia, czerwona szczytówka nie będzie Ci potrzebna... lol
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 8:25 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki Majkel za przypomnienie.
W kiju, który połamałem nie miałem czerwonej szczytówki.
Branie bolenie zazwyczaj objawiało się dużym szarpnieciem, albo je¶li przynęta szła przy dnie to uczucie zaczepu, a potem odjazd.
Zaproponowano mi kij 28g, który ma czerwon± szczytówkę aby obserwować branie na miękk± przynęte. Kij ten jak czytałem polecaj± do połowu sandaczy przy dnie na gumy. Może dla tego jest czerwona szczytówka.
Bardzo też w moim sklepie polecaj± Konger Maxim Cobra 3.00m do 21g.
Nie zwróciłem uwagi czy ma czerwon± szczytówkę.
Też zachęcaj± mnie do kupna Jaxon Crystalis 3.00m, 10-40g, który na pewno nie ma czerwonej szczytówki, a jest sztywniejszym kijem.
Nie wiem czy s± kije 28g wyrzutu bez czerwonej szczytówki.
Dla tego proszę Was o doradzenie co kupić.
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 8:42 pm    Temat postu: Re: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Nie wiem czy s± kije 28g wyrzutu bez czerwonej szczytówki.
.


Zawsze można przemalować wesoly Bierz tego który najlepiej lezy ci w łapie, bolenie się dostosuj± 8)
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 8:51 pm    Temat postu: Re: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:

Bardzo też w moim sklepie polecaj± Konger Maxim Cobra 3.00m do 21g.
Nie zwróciłem uwagi czy ma czerwon± szczytówkę.


Nie ma czerwonej szczytówki, ale branie sandała czuć na tym kijku bardzo wyraĽnie.8O
Nie sugeruj się C.W. tej Kobry, ona ma większe możliwo¶ci niż te 21g, ma spory zapas mocy i jest do¶ć szybka, C.W. oceniłbym na około 28g, moim zdaniem ten kijek jest dobry pod kilka gatunków ryb, pod bolka i sandała również.wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 9:17 pm    Temat postu: SZukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki mario-z za podpowieĽ. Kobra wpadła mi od razu w oko bo jest na sklepie i miałem j± w ręce. Kij 28g jak powiedziałe, że szukam to pokazano mi katalog MIkado i mogłem go sobie zobaczyć na zdjęciu. Kij jest oczywi¶cie do sprowadzenia, ale nie miałem go w ręce. Jest to więc kupowanie w ciemno. Z kolei Robinson Xenon Jig Master 2.7m o wyrzycie 7-18g, którego ogl±dałem jest bardzo miękkim kijem jak dla mnie. Pracuje cały blank aż do uchwytu i kij się cały wygina. Chyba jednak zostanę przy Kobrze. Miałem w ręce 2.40 i 3.00m. Ale ja szukam zdecydowanie 3.00m. Z kolei dowiedziałem się, że cała seria Jaxon Telestar miała wadę fabryczn± i sklep j± wycofał z ofery-poprostu się łamały kije. A z Kongera mam kołowrotek, łapię na niego cały czas i spisuje się nie nagannie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 8:49 am    Temat postu: Re: SZukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Dzięki mario-z za podpowieĽ. Kobra wpadła mi od razu w oko bo jest na sklepie i miałem j± w ręce.


Sklep wędkarski, w którym kupuję 99% sprzętu wędkarskiego jest własno¶ci± mojego dobrego kolegi, wiec mam t± możliwo¶ć, aby dokładnie wszystko sprawdzić, obejrzeć a nawet przetestować, Kobrę 240 cm, któr± kupiłem wła¶nie u niego ogl±dałem kilka a może nawet kilkana¶cie razy zanim się zdecydowałem, teraz widzę ze dokonałem dobrego wyboru, praca, długo¶ć i waga tego kija po prostu pasuje mi do ręki.
Dodam jeszcze, że miałem okazję połowić na niego trochę okoni, byłem bardzo zdziwiony, że brania okoni, nawet takich maleństw 12cm było czuć mocno i wyraĽnie.

Pozdrawiam.wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:58 am    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki mario-z za radę chyba się zdecyduję na Kobrę 3.00m.
Jest na ni± 12 miesięczna gwarancja i ma przelotki siki co jest ważne przy łowieniu na plecionki. Jest też bardzo lekka, a co najważniejsze leży mi w ręce. Mam nadziekę, że na ni± połowię. Jako przynęt stosuję głównie gumy. wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra ma przelotki sik, ale jakie¶ chyba lepsze 8O od tych, co s± montowane standardowo w tańszych kijach, zauważyłem, że plecionka się praktycznie nie strzępi i to jest bardzo pocieszaj±ce, kiedy łowiłem kijem Mikado, taka sama plecionka po dwóch, trzech miesi±cach zaczynała się strzępić a podczas wędkowania Kobr± prawie cały sezon, plecionka jest w stanie, powiedziałbym IDEALNYM. 8O 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 7:51 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki mario-z za podpowiedż. Widzę, że przelotki SIC s± różne w różnych kijach. Wiem na przykład, że Jaxon na którego łapałem nie miał sik-ów tylko Alumina-oxyd i jako¶ się na nim plecionka nie strzępiła.
Ale może trafiłem w tym kiju na te lepsze przelotki.
Łapię jeszcze na Robinsona Dynamic Ultra Power Jig model z 2005 roku. Kij ma 3.00m i cięrzar wyrzutu 8-30g. Jest rewelacyjny do cięższych przynęt i ma bordzo dobre przelotki typu sic. Ale Kobre sobie kupię jako kij do łapania na gumy, mniejsze woblerki i wahadłówki. Będzie się też nadawał do połowu kleni i jazi, a nawet jak widzę sandaczy.
W sklepie gdzie stale kupuje maj± bardzo dobre zdanie o kobrze.
Do Jaxona podchodzę teraz z duż± nieufno¶ci±.
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj skuli. Z tego co piszesz widzę że doskonale wiesz czego szukasz. Złapałe¶ już sporo boleni w dużej rzece i przekonałe¶ się że wędka musi być sztywna(akcja szczytowa) i lekka, ponieważ łowienie Bolków to ciężka orka. Z prabolicznego kija Bolki spadaj± już w trakcie uderzenia.Ponadto, żeby poprowadzić przynętę z duż± prędko¶ci± daleko od Ciebie tuż pod powierzchni± wody lub wręcz po powierzchni, wędka powinna być jak najdłuższa.I to wszystko sam wiesz.Według mnie wędka dobra do jigowania nie będzie się dobrze spisywała przy łowieniu Boleni.

Pozdrawiam
_________________
Wodom cze¶ć!
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 8:19 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Widzę krzyko, ze mnie rozumiesz. Łapałem na paraboliczny kij oczywiscie pożyczony od znajomego. Złapałem na niego jednego bolenia, chyba przez przypadek bo kij się za bardzo wyginał. Na jaxona, który duł miał sztywniejszy, a pracowała szczytówka wyjołem w tamtym roku 57 bolków, spadów nie liczę. Pod koniec sezonu we wrzesniu złamał mi się na uchwycie od kołowrotka. Z kolei Robinson, którego sobie kupiłem też jest mimo wszystko miękkim kijem, ale nie parabolikiem i to jest jego plus.
Szukam najbardziej kija z dołem sztywniejszym, w którym pracuje zdecydowanie szczytówka, 3.00 -3.30m i wyrzucie 5-35g lub 10-40g.
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj skuli! Tylko Ci pozazdro¶cić wody tak zasobnej w rapy. Zdradż r±bek tajemnicy co to za wspaniała rzeka i jak się zasadzasz na " łososia" wód nizinnych.Ciekawi mnie czy łowisz z przykos,tam, opasek czy może z raf ¶ródrzecznych? A wracaj±c do kija ,czy łowisz może sandacze na woblery z opasek?. Pytam bo wędka, której szukasz nadawałaby się też do łowienia tych ryb.W dzisiejszych czasach poszukasz trochę i kupisz niedrogi kijek taki żeby Ci pasował.

Pozdrawiam
_________________
Wodom cze¶ć!
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 4:30 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Krzyko rzeka o któr± pytasz to Nysa Kłodzka od Jeziora Otmuchowskiego w górę i w dół. Łapię przeważnie na woblery Salmo Sting. Teno, Minnow. Długo¶ć od 6cm do 9cm-modele pływaj±ce. S± srebrne z zielonym lub niebieskim grzbietem. Z gum stosuję ripperki w tej samej długo¶ci białe, biały z czarnym grzbietem, biały z niebieskim grzbietem i biały z zielonym grzbietem. Z błystek wahadłowych używam Gnomika 0.1 lub 2 srebrn±.
Stosuję plecionkę 0.12mm, żyłkę 0.20 i 0.26mm.
Łowię przeważnie w pr±dzie przy skarpach, na prostce -moja ulubiona, bardzo rwie pr±d. jest w niej głęboki rów o dnie żwirowym i resztki umocnień z faszyny, prawdziwe pole bitwy. Łowię też bolki przy kamiennych wyspach na płyciĽnie - rzucam z przeciwległego brzegu na wyspę gumę i zci±gam j± gwałtownym ruchem do wody. Brzegi s± tam strome i jest dużo powalonych drzew. Bolki siedz± przeważnie w pr±dzie, lub niewielkim pasku spokojniejszej wody przy brzegu-tam jest drobnica.
Sandaczy w tej rzece jest mało, może ze względu na duż± ilo¶ć bolenia.
Na sandacze stosuję przeważnie duże gumy w ciemnych kolorach i łapie je przy zwalonych w wodę brzegach i przy gliniastych skarpach. usmiech
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fajna ta Twoja Nysa skuli. Nigdy nad ni± nie byłem, ale oczami wyobrażni widzę tę dzik± i piękn± okolicę oraz rzekę pełn± boleni wzbijaj±cych fontanny wody w pogoni za drobnic±.Z opisu wnioskuję że i kleń ma się tam doskonale.Moje rzeki to Wisła i Bug.Łowię podobnie jak Ty .Głównie na woblery pływaj±ce własnej roboty, na przełomie dnia i nocy czyli od zmierzchu do godziny 22-23.Królem tej pory jest sandacz,a przyłowem zdarza się gruby bolek ,kleń,jaż,sum a czasami nawet podobno słabo widz±cy w nocy szczupak.Ta głęboka rynna z resztkami faszyny ,aż mi pachnie nocnym sandaczem, ale każda rzeka jest inna .I to jest piękne.Połamania kija na ogromnym egzemplarzu z Nysy Kłodzkiej.

Pozdrowienia
_________________
Wodom cze¶ć!
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuli do Nysy Kłodzkiej mam niedaleko, ale jako¶ nigdy nie łowiłem na odcinku opisywanym przez Ciebie. Ciekawi mnie jakiej wielkosci bolenie przeważaj± w tej rzece?
_________________
Pozdrawiam
muzik21
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 7:31 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Krzyku rzeka jest faktycznie piękna. Odcinek na którym łowię jest niedostępny dla zmotoryzowanych. Po bokach jest las a z prawej strony jeszcze wał. Miałem tam bolka około 1m we wrzesniu . Rzucałem w zatokę z jednej strony miałem zwalone drzewo, a zdrugiej stercz±cy w wodzie krzak. Wzioł przy wyprowadzaniu rippera z zatoki na głębok± wodę przy samym krzaku. Nie miałem żadnych szans aby go zatrzymać na kiju. Mimo mocno dokręconego hamulca wyciagnoł mi z pr±dem 20m rzyłki 0.26mm, a potem w pr±dzie wykonał przewrot i zrobił papa. To była największa ryba jak± miałem z boleni. Wyjołem za to z tej zatoki klenia 3kg. Wzioł tak samo jak boleń przy krzaku na wobler 5cm pływaj±cy srebrny z niebieskim grzbietem. Wobler prowadziłem przy dnie, Nagle o co¶ zachaczyłem - my¶lałem, że zaciołem drzewo pełno tam jest tego na dnie. Odjazd był piekny, wędka wygieta w pał±k czułem jak trzeszczy blank. Wyjołem go ¶lizgiem na brzeg. Oczywi¶cie wróćił do wody. Byłem sam i nie miałem aparatu, ale satysfakcja jest.
Muzik wybierz się koniecznie bolki bior± do 45-55cm to jest standart, ale s± też większe. Jest tylko problem z zapor± powyżej nigdy nie wiesz kiedy spuszczaj± wodę. Przybiera o jakie¶ 2m, przechodzi fala i znowu opada. Ale boleń bierze tylko przenosi się za drobnic± pod zalane trawy.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak na tym odcinku z innym drapieżnikami, a dokładnie z szczupakiem? usmiech
A co do bolku... probowałe¶ je łowić kiedy¶ w samym J. Otmuchowskim?
_________________
Pozdrawiam
muzik21
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 5:56 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. Muzik21 ja nie łowiłem na Jeziorze Otmuchowskim.
Najlepsze miejsca dostępne s± z łodzi. Wał z kolei jest bardzo oblegany przez gruntowców - pod sam wał podjeżdżasz samochodem.
Na jeziorze s± naprawdę duże sandacze i szczupaki.
Maj± tam wspaniałe warunki, dużo zatopionych drzew i pare wsi z domami. Ja łowię na rzece mniejszy ruch. Można złapać szupaka na doływie i odpływie z jeziora. Pod koniec wrze¶nia brał bardzo ładnie na wpływie do jeziora. Było bardzo ciepło , wyższy stan wody i dużo szczupaczków takich do 50cm. Łapałem ich po 50 szt dziennie na rzułty ripper 5cm prowadzony pod powierzchni± wody. Co rzut był szczupak. Miałem też kilka dużych, ale ich nie wyci±gnołem - miałem za delikatny kij. Łapałem na pikera 2.70m do 25g wyrzutu. Stosowałem go bo skubał też sandacz ale bardzo delikatnie i to przy samych burtach brzegowych.
Też mi parę ładnych sztuk spadło przy brzegu - trzymał gumę w pysku a jak go podci±gnołem pod brzeg to puszczał. Słabe zacięcie przez delikatn± szczytówkę. Jest na rzece szczupak i sandacz ale bliżej jeziora sk±d podchodzi.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak wybieram się nad Wisłę za boleniem zabieram ze sob±
Kongera Equsa Contact 2,70m cw. 7-23gr.
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć skuli! Hi!Hi to Ci adrenaline podniósł ten wielki bolo.Witaj w klubie.Wiem jakie to uczucie bo przeżyłem to na własnej skurze.Tylko że do mnie się u¶miechnęło szczę¶cie.Miał 7 kg i jak mi "fachowcy" pisz± w artykułach że duży boleń to słaby wojownik, od razu wiem że ¶wietni z nich teoretycy i gawędziarze.Nie chcę Ciebie pouczać,ale może hamulec był trochę za mocno ustawiony?.Zreszt± to mało ważne,najważniejsza jest ta odrobina rado¶ci wędkarskiej z kontaktu z takim rybskiem.Ja wiem jaki jest pierwszy odjazd takiego bolenia.Porównać go chyba można tylko z odjazdem dużego karpia.

Gratuluję.
_________________
Wodom cze¶ć!
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 8:43 am    Temat postu: szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

a nie zlnia zaep. A pzy mocno podkconym haulcu podałem z zacepion± żyłk± do oporu i spadła z guy.
My¶lałżeby j±yj±ć, ale st za głębo i jeszcze dży prd.
Da tego jakwię innych mieach t bardziej na luĽie utia haulec.
dero1990
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 09, 2007
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzin
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 1:44 pm    Temat postu: kijek ma bolki:) Odpowiedz z cytatem

Czesc skuli:)

akurat mam do sprzedania dobrego kijka na bolki:)

Jest Nim Mikado Lexus Rainbow Spin 300

Długo¶ć: 300 cm cw. do 40g

jesli jeste¶ zainteresowany moge przeslac fotki:)
_________________
Łukasz Doering
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:22 pm    Temat postu: szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. Dzięki dero1990 za podpowiedż. Będę jednak kupował w sklepie. chodzi mi o gwarancję i serwis pogwarancyjny. W moim sklepie akurat mi to gwarantuj± - po gwarancji dostarczaj± do serwisu danej firmy, a po naprawie odbieram i płacę. Je¶li mi nie zalerzy na serwisie firmowym to maj± fachowca, który to naprawia. Dlatego zostaję przy sklepie.
Jeszcze raz dzięki.
dero1990
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 09, 2007
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzin
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:29 pm    Temat postu: odp.kij na bolki Odpowiedz z cytatem

Niema Sprawy:)

Chciałem Pomuc:)

W sumie masz racje co do tego serwisu... usmiech

A chcem kijka Sprzedać poniewaz bede a wiosne wymieniał go na co¶ z wyzszej połeczki a troszke brakuje mi pieniazkówsmutny
_________________
Łukasz Doering
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:38 pm    Temat postu: Re: odp.kij na bolki Odpowiedz z cytatem

dero1990 napisał:

A chcem kijka Sprzedać poniewaz bede a wiosne wymieniał go na co¶ z wyzszej połeczki a troszke brakuje mi pieniazkówsmutny

Dero1990, na PW w zakładce Forum s± zakładki pod tytułem giełda wędkarska, kupię, sprzedam, zamie¶ć tam swoje ogłoszenie, może akurat znajdziesz chętnego na ten kijek :?: oczywi¶cie jesli cena będzie rozs±dna wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dero1990
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 09, 2007
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzin
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 4:53 pm    Temat postu: odp. Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje:)
zamiesciłem już tydzień temu:)
i jednego kijka udało mi sie sprzedac:)
co do ceny do według mnie jest rozsadna:)
_________________
Łukasz Doering
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 6:11 pm    Temat postu: szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. Spytam się jeszcze raz Was o radę.
Dowiedziałem się, że MISTRALL Delux Epert Extreme Spin 3m 10-28g jest to wklejanka wykonana z włókna Im 8, o dużej zbierzno¶ci dolnika i posiada niezwykle przenikliwe zacięcie. Posiada też przelotki klasy SIC.
Więcej o tym kiju się nie dowiedziałem.
My¶lę też o kiju 3m do 40g, ale tutaj proponuj± mi tańszego Jaxona Crystalisa. Tak, że jest nad czym się zastanawiać. :?:
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 6:34 pm    Temat postu: Szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. Dzisiaj byłem w sklepie.
Porównałem sobie oba kije.
Kij Mistrall Delux Epert Extreme Spin 3m 10-28g kosztuje 120zł, a Jaxon Crystalis 3m 10-40g kosztuje 118zł. Cena nie jest oszałamiaj±ca ale moim zdaniem Mistrall pod względem pracy i wykończenia bije zdecydowanie Jaxona. Można powiedzieć, że s± to kije dostępne dla większo¶ci wędkarzy.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuli dokonałe¶ w końcu wyboru :?: Sezon boleniowy zbliża się bardzo szybko 8O , to już tylko 77 dni. 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko 77 dni powiadasz? Jak dla mnie, to jest zdecydowanie AŻ 77 dni....
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bendericus napisał:
tylko 77 dni powiadasz? Jak dla mnie, to jest zdecydowanie AŻ 77 dni....

Z jednej strony tylko tyle wink: a drugiej aż tyle 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 7:49 pm    Temat postu: szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze mario-z , że bardziej podoba mi się Mistrall. Cena tego kija była powyżej 200 zł, a teraz jest oferowany za 120. Jest to model z 2006 roku. Nie wiem czy producent wprowadza now± serię, nowy model albo rezygnuje z produkcji tej serii. Gwarancja przynajmniej jest.
Jaxon też jest niezłym kijem, ale za dużo nasłuchałem się o uszkodzeniach kijów tej firmy od k±d przenie¶li produkcję do Chin. Mój pekł z powodu klejenia uchwytu. Był pęknięty, został sklejony i oddany do sklepu. Ciekaw± ofertę ma też firma Konger i Mikado.
Na razie jest o czym pomy¶leć.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuli większo¶ć blanków na naszym rynku to produkcja z Chin.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 9:08 pm    Temat postu: szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Dzięki bonski. Większo¶ć tych firm przeniosła produkcję do Chin i jako¶ć sprzętu drastycznie spadła. Nie ma już pierwszych DAM-ów, czy DRAGONÓW. Kupiłem sobie super kołowrotek Dragona. Po przyniesieniu do domu okazało się, że ma bardzo maleńk± naklejkę "Made in China".
A z firm to może tylko BAYRON nie robi w Chinach. I s± jeszcze blanki producentów amerykańskich. Większo¶ć tych kiji to masówka, ale tu też można na co¶ sensownego trafić. Tak więc "szukajcie a znajdziecie" - może co¶ w końcu znajdę.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 9:18 pm    Temat postu: Re: szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Dzięki bonski. Większo¶ć tych firm przeniosła produkcję do Chin i jako¶ć sprzętu drastycznie spadła. Nie ma już pierwszych DAM-ów, czy DRAGONÓW. Kupiłem sobie super kołowrotek Dragona. Po przyniesieniu do domu okazało się, że ma bardzo maleńk± naklejkę "Made in China".
A z firm to może tylko BAYRON nie robi w Chinach. I s± jeszcze blanki producentów amerykańskich. Większo¶ć tych kiji to masówka, ale tu też można na co¶ sensownego trafić. Tak więc "szukajcie a znajdziecie" - może co¶ w końcu znajdę.


Produkty z Chin nie musz± być złej jako¶ci, oni też musz± trzymać
odpowiedni do zawartego kontraktu poziom.
Towar z Chin żle mi się kojarzy ponieważ pracuj± tam w nieludzkich
warunkach juz małe dzieci.

Wchodz±c do wielkiego centrum handlowego np: Arkadii, Złotych
Tarasów to tak jakby¶ przekraczał próg wielkiej hali wystawienniczej chińskich towarów.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 9:53 pm    Temat postu: szukam dobrego kija na bolenie Odpowiedz z cytatem

Bardzo wpółczuję pracownikom w Chinach. Kołowrotek mam 2 lata. Stosuję go do spinningu. Ma trzy szpule, 2 normalne z tworzywa i 1 szpulę do plecionki metalow±. Chodzi jak złoto. Do kupna namówił mnie sprzedawca i nie zawiodłem się, chociaż opakowanie jest zwykłe, szare a nie błyszcz±ce - jak w innych kołowrotkach z dużym zdjęciem kołowrotka na okładce i nie wpada w oko. Przy kupnie kieruje się zasadomk kij ma leżeć w ręce, i jak dla mnie nie może się cały wyginać. A większo¶ć kiji, które ogl±dałem to niestety miękkie kije lub paraboliki. Szukam kija o szybkiej akcji szczytowej. Te wymagania spełnia DRAGON MILLENIUM 2.7m 10-35g. Ale jest to krótki jak dla mnie kij.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 169