Czy wiesz, że...
Gło¶ny, becz±cy odgłos, rozlegaj±cy się wiosn± na podmokłych ł±kach wydawany jest przez bekasy kszyki, za pomoc± sterówek (piór) ogona.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 578
 Zalogowani 0
 Wszyscy 578

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447438) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447438) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447438) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447438) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447438) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447438) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447438) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447438) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447438) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59633) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2160
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Kolejna złamana szczytówka.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Kolejna złamana szczytówka.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 6:13 pm    Temat postu: Kolejna złamana szczytówka. Odpowiedz z cytatem

Niestety :placz. Nie szukam rady jak naprawić a bardziej interesuje mnie jak unikn±ć tego dĽwięku, od którego pęka (jak słusznie Jotes zauważył) serce. Już raz naprawiany, blank IM6 Berkley trzasn±ł jak przysłowiowy chrust. Udałem się w poszukiwaniu nowego kija ( 2.40m. 10/45 cw) do zaprzyjaĽnionego sklepu. Pogapiłem się, pomacałem, sporo tego i nie wiem, co wybrać.
Wreszcie zagajam Steve (sprzedawca) i tu szok! Wyja¶niam mu, w jaki sposób złamałem już drug± szczytówkę a on mi na to, że tak z wędk± postępowali nasi ojcowie!? wink:
Najczę¶ciej przy zbrojeniu kija, kiedy już młynek siedzi w dolniku przeci±gamy linke przez wszystkie przelotki i…zawsze sprawdzam regulację hamulca poprzez naci±gnięcie plecionki. trzymaj±c w jednej ręce kij a drugiej kocówkę "pletki". W ten sposób "załatwiłem" już dwa kije (a my¶lę, że i wcze¶niej trzeci podobnie). Otóż jak mi wyja¶nił sprzedawca k±t zawarty pomiędzy blankiem a naci±gan± plecionk± to tajemnica moich tragedii :evil:. Je¶li jest bardzo ostry to grafit musi pękn±ć. Czyli napinaj±c w taki sposób zestaw trzeba pamiętać by ów k±t był jak najszerszy, wystarczy przy tym rozłożyć szerzej ramiona i już wędka obci±żana jest zgodnie z jej obliczon± prac±. Ostry k±t powoduje, iż blank obci±żany jest nierównomiernie i na krótkim odcinku.
Czy kto¶ z Was miał już podobn± przygodę? Czy zdarzyło się Wam z niewiadomych przyczyn uszkodzić w taki sposób kij?
Dzięki za odpowiedzi usmiech.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 6:41 pm    Temat postu: Re: Kolejna złamana szczytówka. Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Czy kto¶ z Was miał już podobn± przygodę? Czy zdarzyło się Wam z niewiadomych przyczyn uszkodzić w taki sposób kij?


Hihi Robercie. Przyczyny już s± znane... wink: Ja nigdy w ten sposób nie reguluję hamulca. Jak ustawiam hamulec, to próbuję jego ustawienie tuż powyżej kołowrotka - na czuja. Dwa tyg temu nie chciało mi się poprawić żyłki na szczytowej przelotce, a okręcona była tylko raz o szczytówkę, poci±gn±łem i... trach! No, serce mi nie pękło, ale wstyd mi było za póĽniejsze moje słowa pod adresem własnej "m±dro¶ci". lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się cieszę Jarku, że nie jestem sam lol. Też tak jak Ty reguluje hamulec, ale nie wiem sk±d wzięła mi się mania naci±gania zestawu w dłoniach :roll: lol. Tak jakbym chciał raz jeszcze zobaczyć czy kij nie stracił swoich parametrów, akcji wink:. Ten trzeci kij, o którym ledwie wspominam również trzasn±ł, dlatego iż chciałem uwolnić szczytówkę od wodorostu wink:. Trzymaj±c w znany sposób zestaw wstrz±sn±łem nim…i po kiju zly: .
Wtedy uznałem ten fakt za słabo¶ć kija z dolnej półki dzisiaj trochę przecieram oczy lol.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert, nie jeste¶ sam. :placz
Co prawda nie przy regulacji hamulca, ale co do zasady ostrego k±ta, to 2 razy załatwiłem zly: szczytówkę.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff !! JóĽ mi lżej Waldku lol No przecież to takie logiczne lol Ten k±t znaczy się lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
A ja się cieszę Jarku, że nie jestem sam lol.

No to jest już nas czterech. wesoly
Mi się również co¶ podobnego przydarzyło, co prawda raz, ale jednak.


Ps. Weryfikacja.
Jednak dwa razy, ten drugi raz załatwiła klapa bagażnika. :oops:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 701

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 9:52 pm    Temat postu: Re: Kolejna złamana szczytówka. Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Już raz naprawiany, blank IM6 Berkley trzasn±ł jak przysłowiowy chrust.

Bo to jest chrust, je¶li trzasn±ł... dobry blank niekoniecznie trza¶nie przy takim przeci±żeniu. Polecam dobre wędki, inwestycja niewiele droższa od oferty w sklepach, a spokój i komfort użytkowania nieporównywalnie większy. Radzę rozważyć. wesoly
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 10:31 pm    Temat postu: Re: Kolejna złamana szczytówka. Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Otóż jak mi wyja¶nił sprzedawca k±t zawarty pomiędzy blankiem a naci±gan± plecionk± to tajemnica moich tragedii :evil:. Je¶li jest bardzo ostry to grafit musi pękn±ć.


Oj Chłopy, Chłopy, podstawówka się kłania, tak w zakresie geometrii jak i fizyki wesoly . K±t rozwarty daje duż± siłę ¶ciskaj±c± blank a mał± ¶cinaj±c±. Łatwo mi się napisało, ale szczytówki już dobierałem :evil: .
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 8:41 am    Temat postu: Re: Kolejna złamana szczytówka. Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Oj Chłopy, Chłopy, podstawówka się kłania, tak w zakresie geometrii jak i fizyki wesoly . K±t rozwarty daje duż± siłę ¶ciskaj±c± blank a mał± ¶cinaj±c±.

Oj, chyba takich pojęć w podstawówce nie ucz± wink:
Nie zmienia to faktu (nie jest to oczywi¶cie komentarz do w±tku), że żadna szkoła nie zast±pi dobrej podstawówki wesoly
Robert, nie słuchaj tego sprzedawcy, przecież w jego interesie leży podważenie Twoich umiejętno¶ci, a nie wła¶ciwo¶ci sprzętu. Ja też tak reguluję hamulec i nie uważam, żeby był to zły sposób. Mało tego. Każda moja wędka przeszła ten sam test, czyli wygięcie w podany przez Ciebie sposób szczytówki o 180 st. z dołożonymi kilkoma szarpnięciami. Wiem, że większo¶ć uzna to za głupotę, ale każdy kij powinien co¶ takiego znie¶ć. Przecież podczas podbierania ręk± ryby w nurcie rzeki tak wła¶nie układa się linka wraz z kijem, a że ryba nie zawsze daje się podebrać i lubi zrobić ostatni desperacki zwrot wie przecież każdy. Moim zdaniem winny jest blank, bo co z tego, że fajnie się rzuca i dobrze prowadzi przynętę skoro nie masz pewno¶ci, czy przeżyje podbieranie ryby?
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam już nie wiem wink:. To, o czym pisze Kot jest na tyle logiczne, że nie trzeba dalszych rozpraw. I ja doskonale zdaję i zdawałem sobie sprawę z tych praw i zasad. Tyle, że w durnym przyzwyczajeniu tkwi, kłopot zly:.
Darek i Jarek pisz± o zagadnieniu z innej strony i tu też nie sposób zaprzeczyć. Przecież postępowałem tak z innymi blankami i nic szczególnego się nie działo. IM6 to materiał, który przeszedł już pozytywne testy a jednak zachował się jak chrust. Czy wobec tego można mówić o zmęczeniu materiału? Raczej nie napracowały się bardzo te kije. Wcze¶niej w taki sposób złamałem Penn-a, sprawiał wrażenie naprawdę solidnego blanku wink:.
Podejrzewałem również mechaniczne uszkodzenie np. przy transporcie, ale Penn podróżował w sztywnej tubie. Być może podczas akcji, kiedy nie panuje się nad dbało¶ci± o sprzęt, bo najważniejszy jest udany hol czy precyzyjne podanie wabika.
Ale tak naprawdę to namieszane mam w głowie od sprzecznych opinii. ¦mieszne byłoby jak wskazuj± Darek i Jarek łowienie gdyby trzeba było skupiać się wył±cznie nad poprawnym ustawieniem kija a nie akcji wędkarskiej. Najgłupsze jest, iż teraz posiadaj±c bardzo drogi i wychwalany blank boję się nim łowić :oops: lol.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Najgłupsze jest, iż teraz posiadaj±c bardzo drogi i wychwalany blank boję się nim łowić :oops: lol.

Mówisz o blue rapidzie? My¶lę, że bez problemu wygniesz go o 180 st, tylko nie wiem czy jest sens to robić, bo z serwisem możesz mieć "lekki" problem- wiesz o czym pisze(o ile to ta pracownia wink: ).
Samo włókno może być sprawdzone, ale jak jest kiepsko zespolone żywicami, to wszystko pęknie. Poza tym je¶li producent robi szybki kij, który nie pracuje zbyt głęboko, to powinien brać takie rzeczy pod uwagę przy konstruowaniu blanku. Najlepiej by było, gdyby¶ przy wyborze kija założył kołowrotek, przewlókł linkę i wygi±l porz±dnie blank, jak przy podbieraniu. Problem w tym, że chyba tylko w pracowni kto¶ Ci na takie co¶ pozwoli- my¶le, że przyczyny się domy¶lasz wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i załamałe¶ mnie Darku usmiech. Co prawda do tej pory kilka ryb już przyci±gn±łem tym kijem, ale potwory to nie były wink:. Mimo wszystko nie będę już ryzykował eksperymentów z tym blankiem jak trza¶nie mówi się trudno. Daniel realizował ten kij pod młynek np. Daiwy 3000.
W takim zestawieniu kij ma tendencje do lekkiego nurkowania, jednak producent odradzał mi doważanie dolnika i my¶lę, że słusznie. Kij jest na tyle lekki, że nie męczy ramienia nawet przy długotrwałym łowieniu.
Co jednak z tymi szczytówkami? Może jaki¶ ranking szczytówek sprawdzonych firm? lol
Mam nawet pierwszego faworyta wesoly. Daiwa Exceler, torturuje ten kij już parę sezonów, ale naprawdę torturuje lol. Wymieniłem jedynie przelotkę szczytow± i dalej kijek jest nie do zdarcia wink:.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym porównaniem wędek to byłbym ostrożny. Moduł Younga dla włókien węglowych wynosi E=90-420 GPa, za¶ wytrzymało¶ć na rozci±ganie Rr=900-2500 MPa. Jak widać rozrzut jest duży. Z tego materiału robione s± blanki o różnych zbieżno¶ciach, grubo¶ciach ¶cianek itd. Obci±żenie blanku opisuje model belki jednostronnie zamurowanej. Jak widać sprawa wytrzymało¶ci jest mocno zindywidualizowana dla konkretnego blanku.

P.s.
To już faktycznie nie z podstawówki i nawet nie z "ogólniaka" w klasie mat.-fiz. wesoly .


Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Nie Gru 04, 2011 4:18 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Co jednak z tymi szczytówkami? Może jaki¶ ranking szczytówek sprawdzonych firm? lol
Mam nawet pierwszego faworyta wesoly. Daiwa Exceler, torturuje ten kij już parę sezonów, ale naprawdę torturuje lol. Wymieniłem jedynie przelotkę szczytow± i dalej kijek jest nie do zdarcia wink:.


My¶lę, że przelotki maj± tu również olbrzymi wpływ na łamliwo¶ć. Drobne "żadziory" na stopce naciskaj± punktowo na blank niszcz±c jego strukturę. Idealnie gładka stopka przelotki przeniesie tę sam± siłę na większ± powierzchnię blanku i nie zniszczy go.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocie masz racje, iż posługuj±c się wszystkimi m±drymi obliczeniami znaleĽliby¶my faworytów wesoly. Ale zajęłoby to sporo miesięcy i pewnie nadal szczytówki by się łamały wesoly.
Miałem na my¶li mał± statystykę kijów ze ¶redniej półki o okre¶lonych parametrach.
Ale czy oddałoby to rzeczywisty obraz? Na pewno wydałbym jeszcze trochę więcej kasy na "niezawodne" wędki lol.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Kocie masz racje, iż posługuj±c się wszystkimi m±drymi obliczeniami znaleĽliby¶my faworytów wesoly. Ale zajęłoby to sporo miesięcy i pewnie nadal szczytówki by się łamały wesoly.
Miałem na my¶li mał± statystykę kijów ze ¶redniej półki o okre¶lonych parametrach.
Ale czy oddałoby to rzeczywisty obraz? Na pewno wydałbym jeszcze trochę więcej kasy na "niezawodne" wędki lol.


Obawiam się, że nawet długoletnie badania nie wyłoni± faworyta :?. Kwestia partii materiału, regulacji maszyn itp. skutecznie eliminuje sens takich "badań". Osobi¶cie posiadam raczej tanie wędki i nie mam z nimi większych problemów. Szczytówki łamię głównie w feederach i jedn± złamałem w lightowym spinie Mikado. Zauważyłem prawidłowo¶ć w szczytówkach feederów - łami± się na krawędzi tulejki szczytowej przelotki. Po wymianie przelotki (ogl±dam j± przez lupę zegarmistrzowsk±) na 100% gładk±, szczytówka "żyje długo i szczę¶liwie" :P
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno. Do wymiany przelotek używam do¶ć "¶miesznego" kleju Techcolla. Klej ten wi±że pod wpływem wilgoci (wygodny w użyciu nad wod±) i dodatkowo zwiększa swoj± objęto¶ć eliminuj±c szkodliwe "luzy".
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jestem kim¶, kto łatwo daje się zwariować :roll:. Id±c do pracowni po zamówienie wiedziałem od miesięcy ze będzie to kij na blanku Talona. Po pięciu minutach rozmowy z Danielem przekonany już byłem, iż CD robi lepsze blanki lol. Dzisiaj mówię sobie, że już nigdy tak drogiego kija, którego w rezultacie "boję się" wyj±c z pokrowca lol.
Muszę znaleĽć zamiennik połamanych wędek i zanim zdecyduję się na kupno mocno przegl±dnę trendy panuj±ce w rozs±dnych ¶rodowiskach wędkarskich wink: wesoly.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje złamasy nie nadaj± się już do klejenia lol
Ale dzięki za radę oby mi się nie przydała lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Dzisiaj mówię sobie, że już nigdy tak drogiego kija, którego w rezultacie "boję się" wyj±c z pokrowca lol.


Robercie! To jest moim zdaniem najwarto¶ciowszy wniosek z tej dyskusji. Sam długo poszukiwałem poziomu sprzętu odpowiedniego dla moich potrzeb i możliwo¶ci tak finansowych jak i wędkarskich lol. Ostatecznie ustalił mi się na poziomie Tanga WC, czyli wędki w cenie ok. 300 zł. Dawno już nie kupowałem wędek (i całe szczę¶cie zly: ). Ale jak już, to znajduję jakie¶ sensowne kije w cenie 200-400 zł (cena nie jest oczywi¶cie wyznacznikiem). Trochę inaczej jest z kijami morskimi. Tu rozpięto¶ć cenowa dobrych kijów jest od 80 do 500 zł. S± techniki wymagaj±ce dobrego kija jak np. "paprochy" okoniowe, sandacz z opadu, czy halibut. Tu niestety zawsze wszelkie kompromisy "wyszły mi bokiem" smutny. W spiningu szczupakowym, metodach gruntowych, czy dorszowaniu bez problemu znajduje się dobre kijki w niskich cenach.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fajnie, że się zgadzamy wesoly byle bym dotrzymał danego sobie słowa wesoly. Chociaż korc± te droższe przekonałem się jednak, iż do 100 euro można zaspokoić swoje wymagania w zakresie 2.40m 2.70m i 10/45 cw. wink:
A może kto¶ co¶ poleci w takiej cenie i takich parametrach wink:.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert czy ja dobrze rozumiem, CD-eka złamałe¶??
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypluj te słowa Sołtysie wesoly. CD na razie ma się dobrze wesoly ale wiesz, czarny scenariusz jest również możliwy z moim talentem wesoly.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert CD-ek jest do¶ć "talento" lol lol lol lol lol odporny na wszelkie różne pomysły. Potrafi nawet klapę od bagażnika wytrzymać.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiesz że nie będę próbował z klap± od bagażnika lol lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Rozumiesz że nie będę próbował z klap± od bagażnika lol lol


To wydaje się oczywiste lol lol lol lol .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Robert napisał:
Rozumiesz że nie będę próbował z klap± od bagażnika lol lol


To wydaje się oczywiste lol lol lol lol .

Panowie nie na¶miewajcie się ze mnie, każdemu się może zdarzyć :placz
Robercie Ty masz problem z ustawianiem hamulca w młynku a ja z klap± bagażnika :roll: , załatwiłem w ten sposób trzy kije 8O w tym jeden kolegi. :oops:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co Ty, Mary¶? usmiech Wcale nie byłoby mi do ¶miechu zatrzasn±ć kij klap± czy drzwiami i innym również tego nie życzę wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Cię Robert straszyć nie chciałem, tylko pisałem, żeby¶ się nie zapędzał w testach cd-eka, bo wiesz, że serwis może być trudny z pewnych względów.
Jesli chodzi o Daiwy, to ja łowię przezbrojonym kijem kupionym w 1996 roku wesoly
Przeżył kilkana¶cie strzałów z obrotówek wyrwanych z zaczepów, a nawet strzał w znak żeglugowy ( siedziałem blisko znaku i po pewnym czasie zapomniałem o nim). Jak przyłożyłem, to jedna z przelotek "położyła się" na blanku a na oskórowanym kijku pojawiła się rysa, któr± zatarłem żywic±. Przelotkę odgi±łem kombinerkami, a w pęknięcie na omotce zapusciłem kropelkę lakieru i nie poznasz, że co¶ takiego kijek przeżył. Załamać go można zawi±zuj±c go w kokardę, bo trzymaj±c za żyłkę można gi±ć we wszystkie strony wink: ¦cianka blanku jest cieniutka jak kartka z bloku technicznego, ale kiedy¶ chyba więcej żywicy pakowali usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mary¶ ja kiedy¶ też tak swojego ulubionego Zanderka załatwiłem.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Mary¶ ja kiedy¶ też tak swojego ulubionego Zanderka załatwiłem.

Czyli wyj±tkiem nie jestem. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
artur napisał:
Mary¶ ja kiedy¶ też tak swojego ulubionego Zanderka załatwiłem.

Czyli wyj±tkiem nie jestem. wesoly


Nie jeste¶.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2546

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi na to... że większo¶ć z nas miała problemy ze szczytowaniem lol lol lol
Ja również miałem ostrzejszy kontakt ze szczytówkami, ale jak widzę nie muszę się wstydzić bo nie jestem osamotniony lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 07, 2011 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Wychodzi na to... że większo¶ć z nas miała problemy ze szczytowaniem lol lol lol
Ja również miałem ostrzejszy kontakt ze szczytówkami, ale jak widzę nie muszę się wstydzić bo nie jestem osamotniony lol


90% osób, wędkarzy które znam, załatwiło sobie szczytówkę albo nie tylko szczytówkę drzwiami lub klap± auta, kilku załatwiło sobie kilka wędek za jednym zamachem, podejrzewam że pozostałe 10% się nie przyznaje lol lol lol lol .
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczytówki od spinningu łamię sporadycznie, ale te od feedera to już do dziesięciu rocznie. Najczę¶ciej oplata mi się żyłka, ja tego nie zauważam i kręcę kołowrotkiem i po wszystkim. Ostatnio nie wyrzucam takich połamańców, tylko zakładam na złamania koszulki termokurczliwe. Taka szczytówka do¶ć dobrze wskazuje brania i jednocze¶nie nie może złamać się drugi raz. Taka partaninka
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 124