Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Brązowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 594
 Zalogowani 0
 Wszyscy 594

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(447512) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(447512) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447512) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447512) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447512) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447512) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie biorą : ...(59682) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czasami wstyd być Polakiem
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Czasami wstyd być Polakiem
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 3:46 pm    Temat postu: Czasami wstyd być Polakiem Odpowiedz z cytatem

Taki stan rzeczy zastałem zaraz po przylocie do Edynburga. Byliśmy - my jako Polacy - na językach, wytykani i wyszydzani, jak jacyś zwyrodnialcy.
Poniższa wiadomość bardzo mija się z prawdą, gdyż fakt ten, miał miejsce nie w przejściu podziemnym, tylko normalnie na wolnym powietrzu. Pewnie Szkotom wstyd, że nikt nie udzielił poszkodowanej pomocy pomimo, iż 20 m w lewo jest wspomniany Lidl, a 20 m w prawo stacja benzynowa. Było to w parku i są tam boiska.
Miejsce zdarzenia jeszcze we wtorek zabezpieczone było taśmami policyjnymi i przez kilkunastu policjantów, zbierających ślady. Potem się dziwimy, że leją naszych - uczciwych - za granicą. Siedem godzin bestialstwa 8O
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwyrodnialców na tym świecie nie brakuje smutny
Biedna kobieta. Natomiast nie zgodzę sie do końca ze słowami którymi został zatytułowany ten post, ponieważ: Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!


Ostatnio zmieniony przez Gierek dnia Piš Lut 27, 2009 1:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę tak, ja się nigdy i nigdzie nie wstydzę tego że jestem POLAKIEM.

Druga sprawa to ciekawe czy to na 100% oni zrobili, a może po prostu znaleźli się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze, jeszcze nie zostali osądzeni.

Przejrzałem komentarze pod notkami o tym na innych stronach i wstydzę się tego że rodacy już na nich wydali wyrok.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 9:42 pm    Temat postu: Re: Czasami wstyd być Polakiem Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
....Poniższa wiadomość bardzo mija się z prawdą, gdyż fakt ten, miał miejsce nie w przejściu podziemnym, tylko normalnie na wolnym powietrzu. Pewnie Szkotom wstyd, że nikt nie udzielił poszkodowanej pomocy pomimo, iż 20 m w lewo jest wspomniany Lidl, a 20 m w prawo stacja benzynowa. Było to w parku i są tam boiska....

Ale Jotes to chyba nie jest żadne usprawiedliwienie. Jeżeli okaże się, że to krajanie sa sprawcami to po raz kolejny potwierdzi to że na wizerunek tłumu zpracowały znowu jednostki.
Tego się nie zmieni jednak jest niestety przykre dla takich ja Ty co goszczą na wyspach i starają się żyć w zgodzie z prawem i zasadami państwa.
_________________
Mnie biorą zawsze.
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gniezno
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 2:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
1. ja się nigdy i nigdzie nie wstydzę tego że jestem POLAKIEM.
2. wstydzę się tego że rodacy już na nich wydali wyrok.

_________________
Konkrety pod wami ryją.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
1. ja się nigdy i nigdzie nie wstydzę tego że jestem POLAKIEM.
2. wstydzę się tego że rodacy już na nich wydali wyrok.


Gismo wróć na ulicę Sezamkową jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Czy ja w 2 punkcie napisałem że wstydzę się tego że jestem Polakiem.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kielce
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się nie wstydzę bycia Polakiem... Powody do wstydu mogą mieć tylko ci oprawcy za swoje "zachowanie" i za ich brudny wkład na imieniu swojego kraju.
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gniezno
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
Gismo wróć na ulicę Sezamkową jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Czy ja w 2 punkcie napisałem że wstydzę się tego że jestem Polakiem.


A czy ja coś napisałem...

Nie wiesz, co chciałem powiedzieć.
_________________
Konkrety pod wami ryją.
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piechowice
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybyś Darku napisał: Nie przestaję być dumny, że jestem Polakiem, to Gismo by miał o jeden post mniej wink: usmiech.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 2:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel66 napisał:
Gdybyś Darku napisał: Nie przestaję być dumny, że jestem Polakiem


A jakie to ma znaczenie kiedy się mieszka w Polsce ? .....

Przebywam już prawie 20 lat poza granicami kraju. Przy różnych okazjach podkreślam swoje pochodzenie ale żeby być dumnym z tego powodu ... przeszkadzają rodacy.

Polacy w USA, których znam, są bardzo dumni ze swojego pochodzenia - mają przyklejone orzełki i biało-czerwone flagi na samochodach, którymi jeżdżą zapieprzać na rozbiórkę domu. O Amerykanach zwykle mówią pogardliwie - to debile, kretyny, matoły ... co nawet nie wiedzą gdzie leży Polska. Tymczasem to te debilne Amerykany każą im poukładać cegły na kupce. Po tygodniu układania cegiełek ten "dumny" Polonus idzie po czek uśmiechając się całą paszczą do debilnego bossa i przy okazji nadmienia, że te Polaki na budowie to kupa gówna a tylko on jest good.

2 miesiące temu przypałętał się do mojej firmy Polak. Spędziłem 12 lat w tej firmie dziękując Opatrzności, że pracuję z Chińczykami, Włochami, Amerykanami, Ruskimi itp. Właśnie straciłem pracę - koleś znad Wisły pokazał, że potrafi za pół-darmo zrobić moją robotę.

Dla kolegów w biurze z którymi spędziłem więcej czasu niż z własną żoną to był szok ... W dniu kiedy pakowałem swoje rzeczy przychodzili i pytali "Czy wy Polacy macie jakąś wojnę między sobą jak a Jugosławi ? ... Czemu on ci to zrobił ??? ... "

Nauczyłem go wielu rzeczy przez te 2 miesiące ... między innymi sporo mu powiedziałem o łowieniu ryb bo postanowił kupić wędkę po obejrzeniu moich zdjęć nad nad biurkiem. Może za jakiś czas będziecie mieli przyjemność poznać nowego usera, który jest dumny, że jest Polakiem ...
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest mi naprawdę przykro, że straciłeś pracę. Ale z Twoimi umiejętnościami poradzisz sobie bez obaw. Wiem, kryzys - i u nas jest. Zawsze możesz strugać woblerki :-)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie wiadomo, w którym momencie naszego życia jakiś drań, czy po prostu bydlak, stanie na środku naszej drogi. Wyjątkowo parszywa kanalia. Uczył się a jednocześnie myślał jak zdobyć Twoją posadę.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, Polska nie jest pod tym względem gorsza. mamy tu kapitalizm (w najgorszym wydaniu) i wiele firm korzysta z dziurawego prawa. Przyjmują ludzi na staż na 3 miesiące, po których mają prawo przedłużyć ten okres o kolejne 3. W tym czasie przyjmują następną grupkę ludzi na staż, która jest przyuczana do pracy m. innymi przez tych z 3 miesięcznym doświadczeniem, po czym gdy tym pierwszym mija 6 miesięcy są zwalniani i cykl się powtarza. Sam zysk. Za niewielkie pieniądze firma całkiem dobrze funkcjonuje bo zwykle dotyczy to firm, gdzie zatrudniani są tuż po studiach prawnicy bądź ekonomiści.

Wracając do głównego wątku, to zmniejszenie przestępczości kryminalnej tak podkreślane przez Policję wcale nie wynika z edukacji i poprawy kultury życia tych co tu zostali. Większość pospolitych przestępców również pojechała za chlebem.
Ponadto czynniki kryminogenne w równej części dotykają tych nad Wisłą jak i tych nad Tamizą czy inną rzeką Europu. Emigranci nawet są bardziej podatni na działanie tych czynników z racji stresu, osamotnienia, alienacji jakie ich dotknęły z dala od bliskich. Czasami zbyt wielki luz bywa zdradliwy.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Panowie, Polska nie jest pod tym względem gorsza. mamy tu kapitalizm (w najgorszym wydaniu) i wiele firm korzysta z dziurawego prawa. Przyjmują ludzi na staż na 3 miesiące, po których mają prawo przedłużyć ten okres o kolejne 3.

Dlaczego Gargamel napisałeś tylko o firmach? W urzędach dzieje się dokładnie to samo. Młodzi ludzie po kilkumiesięcznej pracy za niewiele ponad 400 zł miesięcznie słyszą, że nie ma dla nich w tej chwili etatu, po czym na ich miejsce przychodzą kolejni stażyści, którzy myślą, że "odrobią swoje" i dostaną fajną posadkę na urzędzie. W prywatnych firmach często stażyści są wynagradzani dodatkowo, dzięki czemu zarabiają pieniądze pozwalające przeżyć przez miesiąc przy niewielkim nakładzie finansowym pracodawcy. W urzędzie nikt "na lewo" nie dorzuci nawet złotóweczki...
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowoœć: Raubach
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:44 am    Temat postu: swinstwo. Odpowiedz z cytatem

Piwoniuszu!!!
Masz racjé ze ziomek z Polski to gnojek ,ale jeszcze wiékszym gnojkiem jest twój byly szef ,który nie docenil wkladu jaki dales w rozwój jego firmy i olal twojá ciézká pracé na jej rzecz .Tak robiá tylko posrani kapitalisci .Ci którzy majá troché oleju w glowie szanujá ludzi z wiedzá ,poswiécajácych sié dla dobra firmy .
Czyli trafiles na dwuch gnojków ,jednego tubylca i jednego z ziemi ojczystej.
Przykre.
Zyczé abys jak najszybciej wyszedl z powrotem na prostá i znalazl dobrá pracé.
Pozdrawiam !!!
_________________
Krzysztof
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziekanów Leśny
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Pawel66 napisał:
Gdybyś Darku napisał: Nie przestaję być dumny, że jestem Polakiem


A jakie to ma znaczenie kiedy się mieszka w Polsce ? .....

Przebywam już prawie 20 lat poza granicami kraju. Przy różnych okazjach podkreślam swoje pochodzenie ale żeby być dumnym z tego powodu ... przeszkadzają rodacy.

Polacy w USA, których znam, są bardzo dumni ze swojego pochodzenia - mają przyklejone orzełki i biało-czerwone flagi na samochodach, którymi jeżdżą zapieprzać na rozbiórkę domu. O Amerykanach zwykle mówią pogardliwie - to debile, kretyny, matoły ... co nawet nie wiedzą gdzie leży Polska. Tymczasem to te debilne Amerykany każą im poukładać cegły na kupce. Po tygodniu układania cegiełek ten "dumny" Polonus idzie po czek uśmiechając się całą paszczą do debilnego bossa i przy okazji nadmienia, że te Polaki na budowie to kupa gówna a tylko on jest good.

2 miesiące temu przypałętał się do mojej firmy Polak. Spędziłem 12 lat w tej firmie dziękując Opatrzności, że pracuję z Chińczykami, Włochami, Amerykanami, Ruskimi itp. Właśnie straciłem pracę - koleś znad Wisły pokazał, że potrafi za pół-darmo zrobić moją robotę.

Dla kolegów w biurze z którymi spędziłem więcej czasu niż z własną żoną to był szok ... W dniu kiedy pakowałem swoje rzeczy przychodzili i pytali "Czy wy Polacy macie jakąś wojnę między sobą jak a Jugosławi ? ... Czemu on ci to zrobił ??? ... "

Nauczyłem go wielu rzeczy przez te 2 miesiące ... między innymi sporo mu powiedziałem o łowieniu ryb bo postanowił kupić wędkę po obejrzeniu moich zdjęć nad nad biurkiem. Może za jakiś czas będziecie mieli przyjemność poznać nowego usera, który jest dumny, że jest Polakiem ...


Piwoniuszu z opowieści moich znajomych którzy byli lub są na obczyżnie nie ma nic gorszego jak spotkać polaka i wyciągnąć do niego pomocną dłoń. ąlbo cie okradnie albo wykorzysta tak jak w twoim wypadku. Zarówno w kraju jak i za granicą polak polakowi wilkiem., Nie rozumiem co się porobiło z tym społeczeństwem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dap napisał:
Nie rozumiem co się porobiło z tym społeczeństwem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


A czy ono kiedykolwiek było inne? :roll:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
dap napisał:
Nie rozumiem co się porobiło z tym społeczeństwem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


A czy ono kiedykolwiek było inne? :roll:

Właśnie. Kiedy??

Jest takie powiedzenie, które sprawdza się w 99,99%

"Pamiętaj żeden dobry uczynek nie pozostanie bez kary!!!"

I inne które też się sprawdza, ułożone zostało przez KGB/GRU przejete również przez nasze słuzby.

"Nikt tak nie zdradza, jak przyjaciel"
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
dap napisał:
Nie rozumiem co się porobiło z tym społeczeństwem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


A czy ono kiedykolwiek było inne? :roll:


Skoro zadajesz takie pytanie, toś chyba młody jeszcze. Tak, było inne. Może nie w Warszawie czy nad Bugiem. Tutaj na Ślasku - było inne. Jeszcze pozostało kilku, jednego pewno jeszcze możesz poznać. Ale co tam jednostka. Większość się liczy. A mnie jest z tego powodu smutno.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jotes napisał:
dap napisał:
Nie rozumiem co się porobiło z tym społeczeństwem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


A czy ono kiedykolwiek było inne? :roll:


Skoro zadajesz takie pytanie, toś chyba młody jeszcze. Tak, było inne. Może nie w Warszawie czy nad Bugiem. Tutaj na Ślasku - było inne. Jeszcze pozostało kilku, jednego pewno jeszcze możesz poznać. Ale co tam jednostka. Większość się liczy. A mnie jest z tego powodu smutno.


Pitolicie Hipolicie. wink: Skąd Ci przyszło do głowy, że w Warszawie było gorsze społeczeństwo, niż na Śląsku? - bo tak to odbieram.
Rzecz w tym, że nie jestem młodzieńcem, jeno wapniakiem. Ja też uważam się za patriotę, przykładnego obywatela tego kraju i uczciwego człowika, ale nie mam zamiaru się z tym obnosić - mam to w sercu.
I nie smuć się! Jeśli wiesz, że Ty, Twoje dzieci i wnuki wychowane są w duchu patriotyzmu, kultury i uczciwości, to masz tylko powody do radości. Głowa do góry. wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
old_rysiu napisał:
Jotes napisał:
dap napisał:
Nie rozumiem co się porobiło z tym społeczeństwem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


A czy ono kiedykolwiek było inne? :roll:


Skoro zadajesz takie pytanie, toś chyba młody jeszcze. Tak, było inne. Może nie w Warszawie czy nad Bugiem. Tutaj na Ślasku - było inne. Jeszcze pozostało kilku, jednego pewno jeszcze możesz poznać. Ale co tam jednostka. Większość się liczy. A mnie jest z tego powodu smutno.


Pitolicie Hipolicie. wink: Skąd Ci przyszło do głowy, że w Warszawie było gorsze społeczeństwo, niż na Śląsku? - bo tak to odbieram.
Rzecz w tym, że nie jestem młodzieńcem, jeno wapniakiem. Ja też uważam się za patriotę, przykładnego obywatela tego kraju i uczciwego człowika, ale nie mam zamiaru się z tym obnosić - mam to w sercu.
I nie smuć się! Jeśli wiesz, że Ty, Twoje dzieci i wnuki wychowane są w duchu patriotyzmu, kultury i uczciwości, to masz tylko powody do radości. Głowa do góry. wink:


Oldi ma rację. W Warszawie było inne społeczeństwo. Zwłaszcza jak się pełno leniwych Ślązaków najechało, którym nie chciało się fedrować. :-)
Za to ci porządni z Warszawy na Śląsk się przenieśli aby krzywą statystyczną podnieść i skorzystać z przywilejów. Robota cieżka i niebezpieczna jak wiele innych, ale nawet saper nie miał wstępu do sklepów górniczych.
Taaak. Te sklepy pobudzały wyobraźnię i wybitnie odziaływały na mentalność.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrzcie na to innym okiem. Dlaczego napisalem - Warszawiaki ...
To proste. Widzicie tutaj obrońcy patriotyzmu? Ja nie widzę. Wszyscy piszecie, że to o dupe roztrzaść. Ukryty patriotyzm - Boże, zakłamanie do potęgi. Jestem patriotą i nie muszę się tego wstydzić jak Wy. Jestem zbyt prostym człowiekiem i nie interesują mnie niuanse słowne ani docinki typu - Warszawiaki tam a wy tu. Tylko ja jeden ze Ślaska jestem w obronie flagi państwowej i patriotyzmu ( tu na tym forum ). Smutno zaś mi jest dlatego, że tak mało w Polsce Polaków jest Polakami ( tu na tym forum ) .
Teraz możecie pisać, że nie wstydzicie się - gdzie ja to wyczytałem. Nie trzeba czytać, trzeba rozumieć.
Co chciałem, napisałem i nie wstydzę się tego, że jestem Polakiem i portfel nie zmieni mojego patriotyzmu. Nie zmieni tego żadna władza rządząca i sam Bóg wie co jeszcze. Wy zaś, jeśli nie chcecie być takim jak ja - Wasza sprawa.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Robota cieżka i niebezpieczna jak wiele innych, ale nawet saper nie miał wstępu do sklepów górniczych.
Taaak. Te sklepy pobudzały wyobraźnię i wybitnie odziaływały na mentalność.


Myślałem, że jesteś mądrzejszy. Jednak i Ciebie otumaniono w telewizji. No chyba, że myślałeś o głupich górnikach, którzy mogliby w takie bajki wierzyć. Najpierw jednak dowiedz się, gdzie w Polsce były pierwsze sklepy dla ''elity''. Tak w cudzysłowiu, bo ani wtedy górnik, ani marynarz, nie byli elitarną grupą społeczną. Byłeś w wojsku? Widziałeś zaopatrznie sklepów wojskowych, milicyjnych? Oni nie musieli pracować w niedziele, żeby za te niedzielne pieniądze mogli kupować towar bardzo zresztą drogi. No ale jak ktoś tylko w telewizor wierzył ...
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
SSG napisał:
Robota cieżka i niebezpieczna jak wiele innych, ale nawet saper nie miał wstępu do sklepów górniczych.
Taaak. Te sklepy pobudzały wyobraźnię i wybitnie odziaływały na mentalność.


Myślałem, że jesteś mądrzejszy. Jednak i Ciebie otumaniono w telewizji. No chyba, że myślałeś o głupich górnikach, którzy mogliby w takie bajki wierzyć. Najpierw jednak dowiedz się, gdzie w Polsce były pierwsze sklepy dla ''elity''. Tak w cudzysłowiu, bo ani wtedy górnik, ani marynarz, nie byli elitarną grupą społeczną. Byłeś w wojsku? Widziałeś zaopatrznie sklepów wojskowych, milicyjnych? Oni nie musieli pracować w niedziele, żeby za te niedzielne pieniądze mogli kupować towar bardzo zresztą drogi. No ale jak ktoś tylko w telewizor wierzył ...


No to chyba na Śląsku były takie sklepy, bo mundurowy policyjny był obok mnie, a do mundurowego wojskowego pojechałem raz i więcej nie było po co. Na "Różyckim" za te ceny kupowałem lepszy towar.
A sklepy górnicze znam. Jako dzieciak byłem w jednym z wujkiem w Katowicach. A w 1988 odwiedziłem ponownie jeden w Klimontowie. Więc mi nie pitol, bo u siebie taki towar to ja mogłem albo zdecydowanie drożej na Różyckim, albo za dewizy w Pewexie.

A w ogóle jak pracowałem, to mój miesiąc miał jedynie dni. Dzień tygodnia nikogo nie interesował i trzeba było być 12 godzin czy to niedziela, czy to Boże Narodzenie.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Popatrzcie na to innym okiem. Dlaczego napisalem - Warszawiaki ...
To proste. Widzicie tutaj obrońcy patriotyzmu? Ja nie widzę. Wszyscy piszecie, że to o dupe roztrzaść. Ukryty patriotyzm - Boże, zakłamanie do potęgi. Jestem patriotą i nie muszę się tego wstydzić jak Wy. Jestem zbyt prostym człowiekiem i nie interesują mnie niuanse słowne ani docinki typu - Warszawiaki tam a wy tu. Tylko ja jeden ze Ślaska jestem w obronie flagi państwowej i patriotyzmu ( tu na tym forum ). Smutno zaś mi jest dlatego, że tak mało w Polsce Polaków jest Polakami ( tu na tym forum ) .
Teraz możecie pisać, że nie wstydzicie się - gdzie ja to wyczytałem. Nie trzeba czytać, trzeba rozumieć.
Co chciałem, napisałem i nie wstydzę się tego, że jestem Polakiem i portfel nie zmieni mojego patriotyzmu. Nie zmieni tego żadna władza rządząca i sam Bóg wie co jeszcze. Wy zaś, jeśli nie chcecie być takim jak ja - Wasza sprawa.


Oldi jak rany. Czy naprawdę nie chcesz zrozumieć, że ja nie muszę się obnosić z flagą aby czuć się patriotą? Oddałem temu krajowi nieco lat i całkiem sporo zdrowia. Nic nie żądam w zamian, wystarcza tego co mi daje. A co mi daje? Sam wiesz skoro nie mogę na zlot z Wami się wybrać. Chociaż jednak chyba nie wiesz. Myślimy innymi kategoriami.


Ostatnio zmieniony przez SSG dnia Wto Lut 24, 2009 7:50 pm, w całości zmieniany 2 razy
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
...... Oni nie musieli pracować w niedziele, żeby za te niedzielne pieniądze mogli kupować towar bardzo zresztą drogi. No ale jak ktoś tylko w telewizor wierzył ...

Tak Oldi oni nie musieli ale i ty też nie musiałeś. Za "Twoich" górniczych czasów za sobotę i niedzielę po szychcie kasa wpadała prosto do rąk od sztajgra albo kierownika. Niejednokrotnie konkretny flaps za robotę i szacunek ludzi takze był. Bardziej Wam się "społecznie" chciało fedrować. Bo te niedziele kopalnie potrafiły pożytkowac na szkoły, przedszkola i ośrodki zdrowia. Potem były strajki. Mordercza walka. Tak taka była. Strajki o wolne. O wolne soboty o wolne niedziele. I co? Dziś bez mydła do tyłka kierownikom się pchają żeby tylko zaliczyć sobotę albo dwie nie jakie trzy nawet pięć. Tak nawet pięć. Za kasę nie za wartości o jakich ty myślisz. 200 nie może 300 mało i mało i mało.
Dzisiaj ten zawód wychodzi wszystkim bokiem. Ostatni kwartał to wzrost inflacji o 4% ale górnicy grożą że strajk jak nie podniosą pensji. Rrad proponuje 5% podwyżki ale nie...... górnik ma to w dupie bo chce od razu 14%. Inni myślą o utrzymaniu stanowisk pracy kosztem zmniejszenia własnych pensji ale górnik nie, on ma to w dupie bo ważna jest podwyżka.
Jednego ten górnik nie widzi. Olimpiada się skończyła, stocznie leżą a huty klęczą. Nie widzi że węgiel zwałowany jest coraz bardziej, nie widzi ze zbytu nie ma ale podwyżka jest ważna. Ma to gdzieś że tylko on parlamentarne budynki zasra jajami i farbą bo w gromadzie mocny.
Oldi takie górnictwo dziś mamy. Nie takie stare i zapomniane jak Twoje które ludzie szanowali. Dziś bojkot to norma, strajk to metoda i nie ma innych argumentów. Prywatyzacja beeeeeee bo jak potem coś warczeć jak ci powiedzą - tam są drzwi więc s....ć.
Oldi jeszcze Ci coś powiem. Górnicy już niedługo obudzą się z rękami w nocniku jak MITAL przejmie za grosze albo za free węglowe spółki. Kiedyś chciał kupić dziś czeka na bankructwo. Ale górnik dalej swoje, nie widzi niczego co mu grozi. Dlaczego? Dlatego, że związkowcy pierdzący w fotele za grube pensje wiedzą o tym ale na masówkach i spotkaniach nie nakreślają zainteresowanym nic.
Dziś górnictwo Oldi to sfora chamów którzy za połówkę i zapisaną szychtę pojadą 400km osrać parlament, rząd i negocjatorów.
I wiem co mówię bo widzę i stykam się z tą górniczą "inteligencja" już zbyt często. Rozumiem także ludzi którzy na słowo górnik dostają wyższego ciśnienia i biegunki. I nie zarobki mają tu najważniejszy aspekt. Chodzi o to że górnik dziś do zwykły demonstrant i zwykły arogant który tylko o własnej dupie myśli i o rzeczach tylko dla niego ważnych.
Na koniec jedno Ci powiem. Bądź sobie górnikiem, bądź sobie patriotą ale nie wytykać palcami innych jeżeli mają inne zdanie. Mają prawo je tu też wypowiedzieć. Ciebie nikt nie neguje choć niejednemu wychodzisz juz bokiem - tak jak to górnictwo - pod sejmem i siedzibami spółek.
Pozdro.
_________________
Mnie biorą zawsze.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ledd - pomyliły Ci się czasy. wszystko do jednego wora walisz. Kiedyś - przypominam - nie bylo wolnych sobót i o tamtych czasach pisałem ja i SSG, kiedy były u nas sklepy górnicze a nie strajki. Pracowałeś Ty wtedy w górnictwie? Pierdół nie wypisuj - prosze.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Oldi napisałem prawdę. Ty odebrałeś ją inaczej bo różni się od Twojego postrzegania tego szlachetnego niegdyś zawodu. Ale z tym co napisałeś ja się nie zgodzę.
old_rysiu napisał:
Co chciałem, napisałem i nie wstydzę się tego, że jestem Polakiem i portfel nie zmieni mojego patriotyzmu. Nie zmieni tego żadna władza rządząca i sam Bóg wie co jeszcze. Wy zaś, jeśli nie chcecie być takim jak ja - Wasza sprawa.

Nie chcę, i nigdy nie zechcę. Nie mogę być koniem z klapkami na oczach.
Z klapkami które powodują widzenie tylko w tył. Nie chcę być takim koniem który uznaje tylko własny pogląd i postrzega świat i swój kraj przez pryzmat własnych doświadczeń i nie dostrzega tego że ktoś może mieć inne doświadczenia. Jesteś "niewidomy" na teraz i na jutro.
Mówisz - pierdoły? Ściągnij klapki - zobaczysz więcej. lol
_________________
Mnie biorą zawsze.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja Was pogodzę
KLIK
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
no to ja Was pogodzę
KLIK

No proszę, taki sobie niewinny medialny mały Kaziu, a tu okazuje się, że to KLIK , który dla kasy zrobi wszystko. Zaczynał w ZCHN-ie i wtedy był taki bogobojny no, ale wtedy miał wąsy. Zastanawia mnie tylko jak można być tak zakłamanym? Jak można tak diametralnie zmienić swoje poglądy? Tak wiem Kaziu to nie krowa. Wszystko jasne.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Zenon napisał:
no to ja Was pogodzę
KLIK

No proszę, taki sobie niewinny medialny mały Kaziu, a tu okazuje się, że to KLIK , który dla kasy zrobi wszystko. Zaczynał w ZCHN-ie i wtedy był taki bogobojny no, ale wtedy miał wąsy. Zastanawia mnie tylko jak można być tak zakłamanym? Jak można tak diametralnie zmienić swoje poglądy? Tak wiem Kaziu to nie krowa. Wszystko jasne.

dla mnie taki ktosiek powinien dostac kulę w 'lep",bo i we łbie trza miec nasrane aby były premier
,majacy dostęp do wiedzy jakiej człowiek z ulicy nigdy nie uzyska ,pracował dla "obcych'
takich kazików pod urzadzenie resetujące ...i na polityczną trawkę paśc barany...
skoro jednak Władze nasze pozwalaja na takowy " proceder" pewnikiem tak jest poprawnie politycznie :placz
Ciekaw jestem jak taka sprawa miała by się np w USA?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech Wyciął Rysio w patriotyczną nutę i szybko powrócił do ogólnopolskiej normy - niestety. Jesteśmy narodem chamów i prostaków i niestety tak jesteśmy odbierani. Konia z rzędem temu, kto znajdzie choćby sąsiadów, którzy wypowiedzą się o nas pozytywnie. A skąd się to bierze? Choćby z tej magicznej wiary w mity, którymi lubimy się faszerować do bólu, bo... udowadniamy tym samym, że jesteśmy niemal genialni, a tylko osoby nas oceniajace są ciemne, jak przysłowiowe 3 stada murzynów.

Obala Oldi mit sklepów górniczych, zasobność tej grupy społecznej sprzed lat / nie licytuję się/, ale jednocześnie wie, jakie to majętności były w sklepach milicyjnych i wojskowych. Gratuluję więc, że miałeś do nich tak szeroki dostęp i jak mniemam,stąd tak dokładna znajomość ówczesnych realiów. Zapewniam, ze dostęp do nich miałem znacznie szerszy - nie wypowiadam się o milicyjnych "Konsumach" - i jakoś tego dobrobytu nie dostrzegłem. Choć mitologia społeczna wie lepiej. usmiech)) A patrzę na to z perspektywy 44 lat mego nędznego żywota. ;)

Nie jest ważne, gdzie kto żyje. Bolączka nad chamstwem warszawiaków też jest nieuzasadniona choćby z tego powodu, że - zapewne jak na Śląsku - rodowici stoliczanie są na wymarciu. Dzisiejsza "wafka" to Śląsk, Małopolska, Pomorze, Bieszczady i wszelkie inne regiony naszego kraju. Oni tu jedynie mieszkają i potrzeba kilku pokoleń, aby to się wzajemnie zneutralizowało i utworzyło jakąś społeczność. Czy jest to możliwe? Osobiście uważam, że nie. A kto się obnosi swą "stolicznością"? W przypadku mojej klasy z technikum był to chłopak, który z tatusiem 2 lata wcześniej dotarł z głębokiej Kielecczyzny / bez urazy!!!/ dzięki "Budopolowi". To nie jest ważne, że mówił "byćcie cicho" - jego sloliczność kładła na łopaty nawet tych, których przodkowie siedzieli w Wawce od pokoleń. Syrenka w herbie nie była tak "Warszawska"! lol

Zaznaczam, że tymi słowami nie chciałem bronić jakichkolwiek stereotypów, czy też czegokolwiek udowadniać. Tak to widzę i szanuję poglądy również tych, którzy moje słowa odbiorą jako stek głupstw - takie ich prawo. A na ile powyższy wywód był potrzebny dla napisania tego akapitu, niech każdy sobie sam odpowie. ;)

Mam uszkodzony komputer i niestety nie będę mógł odnieść się w najbliższych dniach do słów moich ew. oponentów. Tak więc niech zapanuje "między Polakami" XII księga "Pana Tadeusza"! wink:
Pozdrawiam...
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Jarpo napisał:
Zenon napisał:
no to ja Was pogodzę
KLIK

No proszę, taki sobie niewinny medialny mały Kaziu, a tu okazuje się, że to KLIK , który dla kasy zrobi wszystko. Zaczynał w ZCHN-ie i wtedy był taki bogobojny no, ale wtedy miał wąsy. Zastanawia mnie tylko jak można być tak zakłamanym? Jak można tak diametralnie zmienić swoje poglądy? Tak wiem Kaziu to nie krowa. Wszystko jasne.

dla mnie taki ktosiek powinien dostac kulę w 'lep",bo i we łbie trza miec nasrane aby były premier
,majacy dostęp do wiedzy jakiej człowiek z ulicy nigdy nie uzyska ,pracował dla "obcych'
takich kazików pod urzadzenie resetujące ...i na polityczną trawkę paśc barany...
skoro jednak Władze nasze pozwalaja na takowy " proceder" pewnikiem tak jest poprawnie politycznie :placz
Ciekaw jestem jak taka sprawa miała by się np w USA?

Tak Zenonie drogi kula w łeb, ale musi najpierw za tą kulę zapłacić i to uczciwie zarobionymi pieniędzmi, a z tym to może mieć problem.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jesteśmy narodem chamów i prostaków i niestety tak jesteśmy odbierani.

Prawdą jest,niestety. A najlepiej widać to na obczyźnie co potwierdza post Piwoniusza. Szczęście miałem że w zakładzie ponad 600 osobowym było tylko kilkunastu Polaków, większość to byli Kanadyjczycy, Portugalczycy i Latynosi. Faktem jest że nie wiedzieli co to Polska i z czym to się je(no może co poniektórzy bo przecież John Paul II) ale ich wiedza geografii czy historii była bardzo niska. Ale do czego im to było potrzebne?
A częstym widokiem była jeden czy kilku osobników ubranych w blue jeans
zataczających się i rzucających q.....mi :oops: A sądzę że większość Kanadyjczyków jak i Jankesów doskonale zna słowo q.....a, wot kultura :roll:
W rozmowach na obczyźnie stale powraca temat jacy to jesteśmy niedoceniani, wszyscy nas chcą oszukać i wykorzystać :roll:
A My są przedmurzem Europy, tymi co obalili komunę, zatrzymali Turków i nawałę bolszewicką. My są najlepsi, najodważniejsi, najbardziej pracowici, no i umiemy wypić zly:
A kto jest winien temu że tak nas traktują i nikt nie zauważa naszych atutów :?:
Czarnuchy vel Asfalty; Brudasy ; Paki ; Zydzi; Ruskie no i durne Kanadole.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to nawet nie wiem dobrze co to ten patriota , ani czy chciałbym nim być. Generalnie jestem zdania że lokalne patriotyzmy zawsze prowadziły do największych nieszczęść na tym świecie.
Chociaż kiedyś miałem okazje trochę słyszeć ,chyba o patriotach, a może nie . Ale to byli tacy co nadstawiali własnej głowy i głowy swych rodzin by wykopać okupanta . Niektórzy niestety te głowy stracili, lub sporo zdrowia w miejscach które trudno by nazywać uzdrowiskami. Aż spora część się doczekała kiedy okupant zniknął i myślała że dokonała wspaniałych rzeczy. Rzeczy którymi może się pochwalić , za które należy im się przynajmniej szacunek. Ale okazało się że byli w błędzie , że są ścierwem i elementem ze wszech miar niepożądanym. Że mają być ścigani , więzieni , ubijani jak psy . Ci którym udało się uniknąć tej swoistej ,,wdzięczności" narodu , tak się wystraszyli że do końca dni przeszła im ochota na patriotyzm , a nawet na wspominanie o nim. Nawet po tym gdy podobno pozbyliśmy się kolejnego ,,okupanta" który miał być wyzwolicielem. Wtedy też okazało się że ci co im wybijali z głowy patriotyzm i ich dzieci , mają się ciągle lepiej od nich i ich dzieci. Mają władzę , profity i w miarę (lub nawet bardzo ) godne życie.
Czy coś się zmieniło ? Czy tylko nie zauważyłem ? :roll:
A może faktycznie nie rozumiem tego słowa , a skoro nie rozumiem to trudno się pod tym podpisać. A skoro nie rozumiem i nie mogę się pod nim podpisać , to chyba już się nie będę odzywał. :?


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Czw Lut 26, 2009 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Bolączka nad chamstwem warszawiaków też jest nieuzasadniona choćby z tego powodu, że - zapewne jak na Śląsku - rodowici stoliczanie są na wymarciu. Dzisiejsza "wafka" to Śląsk, Małopolska, Pomorze, Bieszczady i wszelkie inne regiony naszego kraju.

Jakoś tak rok albo i dwa temu gdzieś czytałem że warszawiaków którzy mieszkają w stolycy przynajmniej trzecie pokolenie jest do 25%.

Cytat:
Tak więc niech zapanuje "między Polakami" XII księga "Pana Tadeusza"! wink:

A kto ma z kim i może to i XIII 8) zly:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Monk napisał:
Jesteśmy narodem chamów i prostaków i niestety tak jesteśmy odbierani.

Prawdą jest,niestety. A najlepiej widać to na obczyźnie co potwierdza post Piwoniusza. Szczęście miałem że w zakładzie ponad 600 osobowym było tylko kilkunastu Polaków, większość to byli Kanadyjczycy, Portugalczycy i Latynosi. Faktem jest że nie wiedzieli co to Polska i z czym to się je(no może co poniektórzy bo przecież John Paul II) ale ich wiedza geografii czy historii była bardzo niska. Ale do czego im to było potrzebne?
A częstym widokiem była jeden czy kilku osobników ubranych w blue jeans
zataczających się i rzucających q.....mi :oops: A sądzę że większość Kanadyjczyków jak i Jankesów doskonale zna słowo q.....a, wot kultura :roll:
W rozmowach na obczyźnie stale powraca temat jacy to jesteśmy niedoceniani, wszyscy nas chcą oszukać i wykorzystać :roll:
A My są przedmurzem Europy, tymi co obalili komunę, zatrzymali Turków i nawałę bolszewicką. My są najlepsi, najodważniejsi, najbardziej pracowici, no i umiemy wypić zly:
A kto jest winien temu że tak nas traktują i nikt nie zauważa naszych atutów :?:
Czarnuchy vel Asfalty; Brudasy ; Paki ; Zydzi; Ruskie no i durne Kanadole.


przesadzasz,zapominajac o tych co to ZAWSZE nas w ....... robili dla własej wygody czy potylicznych układów ,wiedząc że Polak ze sztandarem w dłoni będzie walczył za Swoją i Naszą ....Niezależnie czy mu się to opłaca ,czy nie .
Dzisiaj to nawet walczy z nie swoim wrogiem, ale "durnemu" zawsze można wmówić
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebieg dyskusji powoli zdaje się uzasadniać tytuł wątku wink:
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gniezno
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
Przebieg dyskusji powoli zdaje się uzasadniać tytuł wątku wink:

37 postów, żeby do tego dojść. To naprawdę niezły refleks jak na naszą dumę.
Ktoś się tam nawet po drodze o to wkurzył - choć nie wiedział, o co chodzi. Pewnie wkurza się dalej.
Jesteśmy nietolerancyjni, przemądrzali, głupi, uparci itd. itd. itd. Jesteśmy na forum świata symbolem własnych wad.
Wstydzę się, że jestem Polakiem. Tak, nie boję się tego powiedzieć. Wstyd mi - to nie moja wina. No bo z czego tu być dumnym? Kilka sukcesów, a reszta to dno. Jeśli za milion lat nie trzepnie w nas żaden meteoryt, to świat pójdzie dalej, że ho ho, a my wciąż będziemy dumni z bitwy pod Grunwaldem.
I jeśli kogoś razi to, że mi wstyd, to widocznie zatrzymał się gdzieś po drodze i stoi dumny...
_________________
Konkrety pod wami ryją.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Podiadło pisał w swoim wierszu: urodziłem się w Polsce. W pokerze po takim rozdaniu mówi się pas.
Nie podpisałbym się pod tym, myślę że bliżej mi do odczucia, które opisał Florian Illies w Pokoleniu Golfa: młodzi Niemcy nie wstydzą się że są Niemcami, ale nie są też z tego dumni.
Mam podobnie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gismo - jesteś jeszcze bardzo młody i nie dziwię się, ze uzywasz wyrazu ''wstyd''. wstydzic można się pojedynczego występku ( czytaj pojedynczej osoby ). Wstydzić, można się czynu ogólnie postrzeganego jako zły. Jeśli zaś wstydzisz się, że jesteś Polakiem, musisz sam mieć coś na swoim sumieniu. Ja mogę się wstydzić za innego Polaka, ale sam nie wstydzę się, że Polakiem jestem. Może mi być bardzo przykro, za kogoś i za własne czyny.
Nie odbierajmy jednak wszystkiego tak dosłownie, jak pisze nam o tym prasa. No bo czy mozna ganić Polaka, który zabiera ryby zgodnie z regulaminem a jest opisany jako złodziej angielskich ryb? Czy ''skandaliczne ''zachowanie Rokity w samolocie, nie powinno nazywać się skandalicznym zachowaniem niemieckiej srewardesy? Czy właśnie nie powinno być napisane '' jedźcie do Niemiec - tam będziecie mogli zobaczyć swoje rodzinne pamiątki i arcydzieła sztuki z Waszych rodzinnych zbiorów" .
Świat boi się Polaków, bo wiedzą, że to naprawdę silna więź. Trzeba ich gnoić i naświetlać najmniejsze potyczki i wybryki huligańskie, których zresztą nie brakuje wśród innych nacji.
Nie myślcie sobie, że daleko Wam do patriotyzmu. Jestescie Polakami i patriotyzm macie w genach! Może o tym nie wiecie a może tego nie zauważyliście. Wstydzicie się tego, że jak słyszycie Mazurka i do góry pnie się nasza polska flaga, coś Was zaciska w gardle a i może jakś kropelka z oka się uroni? No tak - mężczyźni nigdy nie płaczą! Tylko nie róbcie się takimi twardzielami. Ten ścisk w gardle, ta łaza w oku - to jest patriotyzm a nie wstyd za zachowanie się jakiegoś pojedynczego Polaka.
Bitwa pod Grunwaldem? Mam lepsze przykłady - policzcie ile powstań narodowych zarejestrowano na terenie Polski. Mój dziadek i babcia brali udział w trzech powstaniach ślaskich - walczyli o to, aby te ziemie były polskie a nie niemieckie czy ślaskie. Tak - chcieli należeć do Polski. Gdyby teraz mój dziadek i babcia czytali to, co piszcie o patriotyźmie - przewracaliby się w grobie. zauawżcie, że wcale nie muszę pokazywać grobów wojowników króla Jagiełły. Wystarczy mi pokazać groby naszych dziadków, na których ciągle jeszcze zaświecamy znicz.
Popatrzcie na swoje cmentarze. Czy jest u Was mogiła, symboliczna dla wszystkich znanych i nieznanych obrońców Polski i tych, którzy z racji tego, ze byli polakami zginęli podczas okupacji? U nas w Czewionce - jest. Jest wielka płyta marmurowa i ogromny znicz. Co roku myję z żoną ten grób przed Świętem Zmarłych. Co roku na tym grobie świeci kilka setek zniczy, których przecież nie sam zapalałem. Myślę, że i Wy na takim grobie zapalacie znicz. Ktoś napisze - to ma być patriotyzm? To tylko 2 zł i 50 groszy!! Tak - to też jest patriotyzm.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie jestem już młody i wstydzę się na każdym kroku tego, że przez polskich bandziorów jesteśmy ciągle na językach całego świata, że polscy wędkarze sieją spustoszenie w obcych wodach(przykład UK), wstydzę się za polskich polityków - sprzedawczyków, wstydzę się za polskich lekarzy - łapówkarzy, wstydzę się za polski system zdrowotny, wstydzę się za polskie archaiczne szpitale, gdzie do jednego kibelka ustawia się kolejka ludzi w potrzebie, parszywego jedzenia w szpitalach i tego, że wszystkiego im brakuje, wstydzę się polskiego sądownictwa - skorumpowanego, prokuratur i Policji, wstydzę się dyskryminacji, mobbingu i wyzysku przez pracodawców w Polsce, wstydzę się... i tu można jeszcze niemal bez końca wyliczać.

Dumny jestem jedynie z tego, że ja jestem uczciwym człowiekiem, że mnie tak moi uczciwi rodzice wychowali, ale to nie zmienia faktu, że i tak mam więcej powodów do wstydu, niż do dumy z mojego własnego kraju. :roll:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
A ja nie jestem już młody i wstydzę się na każdym kroku tego, że przez polskich bandziorów jesteśmy ciągle na językach całego świata, że polscy wędkarze sieją spustoszenie w obcych wodach(przykład UK), wstydzę się za polskich polityków - sprzedawczyków, wstydzę się za polskich lekarzy - łapówkarzy, wstydzę się za polski system zdrowotny, wstydzę się za polskie archaiczne szpitale, gdzie do jednego kibelka ustawia się kolejka ludzi w potrzebie, parszywego jedzenia w szpitalach i tego, że wszystkiego im brakuje, wstydzę się polskiego sądownictwa - skorumpowanego, prokuratur i Policji, wstydzę się dyskryminacji, mobbingu i wyzysku przez pracodawców w Polsce, wstydzę się... i tu można jeszcze niemal bez końca wyliczać.

To ty wstydliwy człowiek jesteś wink:. Skończ się już tak przyjmować bo do reszty osiwiejesz... Myślisz że w UK czy innym kraju nie ma takich buraków jak u nas, że nie ma łapówkarzy, skorumpowanych polityków czy gliniarzy. Wiesz jakoś przed świętami byli u nas angole( chamówa totalna). Jeżeli twierdzisz że są poziomy wyżej to się grubo mylisz. Chyba że mam sobie to tłumaczyć w taki sposób, że nauczyli się od naszych... . Jak tak bardzo się wstydzisz to wyjedz z tego kraju i nigdy się nie przyznawaj do swoich korzeni może to ci troche ulży.
Ja jestem dumny z tego, że jestem Polakiem...
_________________
Bercik
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wreszcie Oldi. Nie spodziewałem się, że doczekam się iż napiszesz coś nie tylko "do rzeczy" ale i "do ludzi". Zgadzam się całkowicie z tym co napisałes, gdyż to odpowiada mojemu spojrzeniu na tę kwestię, o ile w ogóle patriotyzm można określić kwestią. W końcu to nie jest rozmowa o gatunkach ziemniaka.

Odruchy jakie okazujemy, często podświadomie, zachowania uwarunkowane poszanowaniem samego siebie a tym samym i innych, wdzięczność i sacunek dla tych, dzięki którym możemy żyć tu i teraz a przede wszystkim mówić po polsku, to coś zupełnie innego niż demonstracyjne wymachiwanie proporcem nad głową.

Monk napisał:

Jesteśmy narodem chamów i prostaków i niestety tak jesteśmy odbierani

gismo napisał:

Jesteśmy nietolerancyjni, przemądrzali, głupi, uparci itd. itd. itd. Jesteśmy na forum świata symbolem własnych wad.


Stwierdzenia te są co najmniej dziwne. Nie wiem, czy wypływają one z samooceny, czy też jest to próba dowartościowania samego siebie?
To, że nie pasujemy do wzorców "zachodniego świata" wypływa z tąd, ze nie znaliśmy całego systemu zachowań od dawna tam przyjętego. Jednak od ponad dekady wszelkie kraje są bardzo otwarte na tych domniemanych chamów i prostaków, gdyż trudno o tak sumiennych i wykształconych pracowników. Jeśli to miałoby być podstawą oceny, to jak ocenić tych, którzy tę pracę dają?
A może nie chcemy być wykorzystywani i takie cechy jak najbardziej pasują. Nietolerancyjność jest wpisana w każdy kraj nowoczesnego świata. Pokażcie mi jeden kraj, który w pełni może pokazać, ze jest w pełni tolerancyjny. Przemądrzałość, a cóż to jest innego niż własne zdanie, którego się broni? Nie zgadzam się z kimś, kto nie jest przyzwyczajony do sprzeciwu, kto nauczony jest, ze jego zdanie jest wiążące i ostateczne, to od razu jestem przemądrzały? A może to brak zdolności do logicznego i wystarczającego przedstawienia sprawy z drugiej strony? Może to jakiś cham ze "świata" próbuje wmówić, że jestem wielbłądem, bo on tak uważa a ja nie mam nic do powiedzenia? Może to nie przemądrzałość a duma z mojej strony jest podwaliną takiej opini?
Dlaczego tak piszę? Ano dlatego, ze sam stanąłem w takiej sytuacji. Pojechano po mnie we Francji nie tylko jak "po bandzie" ale dosłownie jak "po trybunie", bez zahamowań, bez zdania, bez prawa do głosu, bo tak uważali, że jest słusznie i poprawnie. Słusznie z ich punktu widzenia uwarunkowań przełożony-podwładny. Głupio było dopiero wtedy, gdy po awanturze okazało się, ze to ja mam rację a szef opowiada bzdety ale chamem i prostakiem już zostałem. Powiem krótko. Kij im w oko z takim podejściem, gdy gra idzie o życie a nie cyferki w ststystyce.
Dziś i u nas mamy takie wzorce, gdzie w jakiejś firmie przyszczaty młodzieniec zaczynający karierę bossa i nie mający pojęcia o stosunkach w firmie wprowadza wzorce właśnie "ze świata". Nie ma fachowca mocniejszego od niego, bo on jest szefem i wie najlepiej. Nie chodzi mi o "władzę ludu" lecz o szacunek do drugiego człowieka.

Tak, tak to stado chamów, pieniaczy i prostaków wywalczyo podstawy uczciwej pracy w Biedronce. Inne stado walczyło o godziwe zarobki za ciężką pracę, gdyż jako przemądrzali w głupim uporze ubzdurali sobie, ze są wykorzystywani jak "folwarczni" na pańskim w Hucier Lucchini (dawna Huta Warszawa). Włosi po dziesięciu latach doszli do wniosku, ze przy takich pensjach pracowniczych za mało zarabiają i powoli zaczęli zwijać manatki. Przestaliśmy być tanią siłą roboczą dla upadających koncernów "ze świata", przypomnieliśmy sobie co to godność i szacunek do samego siebie. To, że z tego powodu będą mnie raczyć inwektywami personalnymi, to mi zwisa i powiewa. Dla takich ludzi nie mam za grosz szacunku.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jesteśmy narodem chamów i prostaków i niestety tak jesteśmy odbierani.

Dzięki, od razu mi lepiej wink:
Moim zdaniem każdy naród to banda chamów i prostaków przekonana o swojej nieomylności. Gdyby tak nie było, to już dawno granice by się zatarły wink:
Niezbyt przyjemnie czyta się ten wątek. Wstydzić się tego, że jest się Polakiem? Może napiszcie kim w takim razie chcielibyście być. Wskazane również krótkie uzasadnienie.
Nie trzeba na myśl o swoim pochodzeniu ronić łez ze wzruszenia, wystarczy być Polakiem, być uczciwym i robić swoje. Złodziej jest, przede wszystkim złodziejem, nie Polakiem, Norwegiem, Rosjaninem czy Niemcem. Cham jest chamem, a kłusownik kłusownikiem. Policja i sądy, w innych krajach, są powoływane z takich samych powodów jak u nas. Nie są po to, aby obsługiwać "turystów z Polski".
Korupcja? W cywilizowanych krajach nazywa się to "lobby", a że trochę skrzywione to nic.
Francuzi chcą w dobie kryzysu wspomóc rodzimy przemysł samochodowy potężnymi pieniędzmi. Warunek? Tylko jeden- aby we francuskich fabrykach nie redukowano zatrudnienia. Jak trzeba kogoś zwolnić, to w fabrykach poza Francją. A że polska stocznia pada, to kogo obchodzi? Oddawać zapomogę i ogłaszać upadłość! Fantastyczny głos "pierwszych skrzypiec zjednoczonej Europy". Ale żeby o nieomylność i butę posądzić?
Jestem dumny, że jestem Polakiem. Nie wstydzę się tego. Cieszę się również, gdy Francuz, Niemiec, Rosjanin itd. mówi, że jest dumny ze swojego pochodzenia. Widać swój chłop...
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

''Czasami wstyd być Polakiem" - taki temat tego postu. No i poszło klka wypowiedzi. Jotes się wstydzi, Gismo też. Czas najwyższy napisać krótko:
Old_rysiu - nie wstydzę się.
Gismo - wstydze się.
Jotes - wstydzę się.

Dalej - to sami powiększajcie tę listę.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram się jak najkrócej , bo niedługo nową konstytucję napiszemy. Albo nie daj boże, ktoś z PW zacznie kandydować na posła...
Kilka kwestii informacyjnych jak i poglądowych.
1. Jeżeli ktoś się naprawdę źle czuje w skórze Polaka, codziennie w lustrze robi mu się nie dobrze, gdy patrzy w lustro i widzi Polaka, to nic nie szkodzi na przeszkodzie by zrzec się obywatelstwa. Jeżeli posiada się jakiś kapitał to można podążyć śladem Cejrowskiego ( polecam jego wywód na temat obywatelstwa, dostępny na youtube) i starać się o obywatelstwo jakiegoś kraju gdzie podatki są na poziomie 7-10% wink:. Jeżeli nie, to zawsze istnieje możliwość wystąpienia o obywatelstwo europejskie (Unia nam to gwarantuje, jak dobrze że do niej wstąpiliśmy). Wtedy rano w lustrze będziemy widzieli kulturalnego, miłego i uprzejmego Europejczyka/obywatela jednego z krajów Am. płd.
2. Nie wydaje mi się by pochodzenie stanowiło o kulturze osobistej człowieka, i tutaj pozostaje mi się wyłącznie podpiąć pod to co napisał Bercik. Ponadto dodam, że chyba niektórzy zapomnieli o tym jak media trąbiły o chamskich, prostackich Anglikach, którzy zmorzeni filipińską chorobą "zwiedzali" krakowski rynek jak i pozostałą część kraju.
3. Tutaj się akurat zastanawiałem czy nie założyć osobnego tematu.
Od momentu wetknięcia flagi polskiej w psią kupę w programie Wojewódzkiego minął raptem rok, a tymczasem Wojewódzki znowu profanuje dobra narodowe. W programie radiowym poranny wf razem z Figurskim profanują nasz hymn, jakoby miał być pozytywką na prezerwatywie. Cel osiągnął bo w mediach znowu na jego temat zrobiło się głośno, jest show, nawet na PW przypomną sobie ludzie o jego istnieniu. Wydaje mi się, że nie jest to jednak najlepsza droga do odzyskania popularności, jednak Wojewódzki czerpie wzorce z ... zachodu. Mnie jakoś łączenie hymnu z prezerwatywą, psich odchodów z flagą nie bawi, a Wojewódzki w moich oczach zmalał do zera.
4. Nie każdy musi być patriotą. Nie można tego też wymuszać/wymagać od każdego. Tak samo nie każdy musi być dumny ze swojego obywatelstwa. To jest jego prywatna sprawa, a konstytucja daje im prawo do takich przekonań. Jakby nie patrzeć obowiązek wieszania flagi, jest takim wymuszeniem. Weźmy za przykład jakąkolwiek religie, która nie bierze udziału w wyborach, stroni od polityki, stroni od przywiązania do kraju, nie uznaje do końca takiej "instytucji", jak i nie uznaje obywatelstwa. Czy nie jest to naruszeniem ich praw gwarantowanych przez konstytucję?
5. Być może i Polacy są "specyficzni", mają więcej wad, niż inne kraje. Nie chcę byście potraktowali to jako "czynnik usprawiedliwiający", ale my mieliśmy naprawdę nieciekawą historię. Jako środek Europy byliśmy zawsze w centrum wojen, w których nawet nie braliśmy udziału (wojna północna, I wojna światowa etc.). Czynnik historyczny może sporo wyjaśnić, chociażby dlaczego jesteśmy tacy "nietolerancyjni" i nieufni, skoro, wszystko co do nas przychodziło czy to z zachodu czy ze wschodu, rzadko kiedy miało na myśli pomoc, a dużo częściej intencje były odwrotne.

Jak dobrze, że większość wypowiadających się będzie na zlocie, będzie nad czym pogłówkować zly: wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
''Czasami wstyd być Polakiem" - taki temat tego postu. No i poszło klka wypowiedzi. Jotes się wstydzi, Gismo też. Czas najwyższy napisać krótko:
Old_rysiu - nie wstydzę się.
Gismo - wstydze się.
Jotes - wstydzę się.

Dalej - to sami powiększajcie tę listę.


Czasami się wstydzę ZA Rodaków.

NIE WSTYDZĘ się że je jestem POLAKIEM
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
''Czasami wstyd być Polakiem" - taki temat tego postu. No i poszło klka wypowiedzi. Jotes się wstydzi, Gismo też. Czas najwyższy napisać krótko:
Old_rysiu - nie wstydzę się.
Gismo - wstydze się.
Jotes - wstydzę się.

Dalej - to sami powiększajcie tę listę.


Gierek - nie wstydzę się, wręcz przeciwnie-często potrafię być z tego dumny usmiech
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Piš Lut 27, 2009 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
''Czasami wstyd być Polakiem" - taki temat tego postu. No i poszło klka wypowiedzi. Jotes się wstydzi, Gismo też. Czas najwyższy napisać krótko:
Old_rysiu - nie wstydzę się.
Gismo - wstydze się.
Jotes - wstydzę się.

Dalej - to sami powiększajcie tę listę.

Ja nie wstydzę się tego, że jestem POLAKIEM.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 169