Czy wiesz, że...
Warto¶ci± graniczn± tlenu rozpuszczonego w wodzie, poniżej której ryby sn± (w mg/litr) jest dla pstr±ga potokowego 2,2; pstr±ga tęczowego 1,2; leszcza 0,4-0,5; sandacza 0,5-0,8; okonia 0,2 - 0,6, płoci 0,7; szczupaka 0,3- 0,6; karpia 0,2-0,3; lina 0,1-0,2; karasia 0,1.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 597
 Zalogowani 0
 Wszyscy 597

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500786) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500786) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500786) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500786) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500786) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500786) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Trolling
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Trolling
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 12:52 pm    Temat postu: Trolling Odpowiedz z cytatem

Czy w wodach PZW jest zakaz na cały kraj :?: 8O
Dostałem tak± wiadomo¶ć od kolegi z innego rodzaju forum.
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li tak jest na też Dolnym ¦l±sku to ja kłusowałem cały sezon. wink:
Nic mi jednak nie wiadomo o takim zakazie, aby obejmował cały kraj. Ale chyba w Bydgoszczy tak jest wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Je¶li tak jest na też Dolnym ¦l±sku to ja kłusowałem cały sezon. wink:


"Chyba" tak nie jest, ale trzeba pomy¶leć o redakcyjnej karze dla Kolegi! ;) Grunt, to prewencja! wesoly
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to nieprawda, acz liczba okregów z zakazem zwieksza sie niestety. Na Mazowszu OM pozwala tylko na Wi¶le i Zalewie, ale plocki - totalnie zabrabnia. Lubelski na Wi¶le pozwala, a tarnobrzeski na Wi¶le - zabrania (ten zabrania i uzywania echosondy 8O )
pzw to strasznie dziwna organizacja jest... :?
_________________
Badr Hari
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

echosondy tysz??? 8O 8O w przyszłym roku będzie zakaz używania wędek
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz. Ciekawe co na takie dictum powiedza portalowi legalisci... :P
_________________
Badr Hari
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 3:07 pm    Temat postu: Trolling Odpowiedz z cytatem

Przenie¶my się wszyscy na wody licencyjne.Ci co te zakazy wprowadzili będ± je respektować. wesoly
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Wto Paż 25, 2011 3:54 pm    Temat postu: Re: Trolling Odpowiedz z cytatem

bedmar58 napisał:
Przenie¶my się wszyscy na wody licencyjne.Ci co te zakazy wprowadzili będ± je respektować. wesoly


Brawo! Nareszcie kto¶ tu gada ludzkim głosem! wink: wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Pon Paż 31, 2011 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie, ale lubię za sumem... smutny
_________________
Badr Hari
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
echosondy tysz??? 8O 8O w przyszłym roku będzie zakaz używania wędek

Syneczku, a zdajesz sobie sprawę z tego jak ony działaj± np w przypadku łowienia na lodzie? Grupa obstawia głęboczki. Ustala wysoko¶ć poruszania się w tonii, a póĽniej dzieje się jak w namierzonym połowie tuńczyków. No, niekoniecznie tak, ale w formie bardzo zbliżonej.
sados
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O I MACIE!! To Pan Woderek to wymy¶lił. Inni się głowi± nad planami bary metrycznymi dna na całej rzece(i takież s±),a pan Woderek zabrania korzystania z udogodnień techniki. Mówię Wam że to le¶ne głupie dziady te zakazy i nakazy wprowadzaj±. Podobnie jak w PZPN-ie. Panowie Woderkowie niedługo musicie zrobić zakaz wsiadania do łódek z tel. komórkowym,poniewaz położony na ławeczce w łódeczce niedo¶c że będzie widział co na dnie to jeszcze bedzie pokazywał plan barymetryczny dna z okło 30metrów kwadratowych. Na lodzie będzie tak samo. Może zajmiecie się głupole czym¶ innym. Albo już szykujcie nowy zakaz. lol
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sados, używaj mózgu. Lata do¶wiadczeń - umiejętno¶ć czytania wody, ocena ¶rodowisk dla przebywania interesuj±cych gat. i wiele, wiele innych zależno¶ci czyni± z nas - wędkarzy tropicieli na innym poziomie. To nie tak, że usadzam się na ambonie i sztucerem z lunet± oddaję w miarę precyzyjny strzał w komorę. Nie gnoję my¶liwych. Ich rola jest nieoceniona - brak drapieżnika - a więc selekcja. Wędkarstwo to sztuka. Tu nie widzimy zwierza i dobrze. Tu wtapiamy się w przyrodę i kombinujemy zadaj±c sobie pytanie. Zanęta wyzbierana, a przynęta jak wisiała tak wisi dalej na pięknie ułożonej lince.
Co? podtykał by¶ żywca pod pysk suma, czy szczupa na echosondzie? I jeszcze. Czy chodziło Ci o batymetrię? Tu nie chodzi o bł±d. Dokładnie powtórzyłe¶ to co najmniej dwa razy.
Jestem za technik±, która wspomaga wędkarza w dogodno¶ci korzystania ze sprzętu. Lekki, niezawodny w użytkowaniu, ogólnie wspomagaj±cy, ale??? Miałem przykład z łowienia sieji na lodzie. Ustalono echo sondami (spora grupa) miejsce przebywania, oraz wysoko¶ć przebywania. No i rzeĽ się zaczęła. Tak my¶lę, że ubliżaj±c mi od dziadów, nie widzisz dnia jutrzejszego. Będziesz wyklinał wszystkich ¶więtych, że ryb Ci nie daj±.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woderek napisał:
Zenon napisał:
echosondy tysz??? 8O 8O w przyszłym roku będzie zakaz używania wędek

Syneczku,...

lol lol lol lol do¶ć brawurowo się wyraziłe¶
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
woderek napisał:
Zenon napisał:
echosondy tysz??? 8O 8O w przyszłym roku będzie zakaz używania wędek

Syneczku,...

lol lol lol lol do¶ć brawurowo się wyraziłe¶

powiedział bym
zjechał goł± dup± po sękatej poręczy :evil: lol
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woderek napisał:
Sados, używaj mózgu. Lata do¶wiadczeń - umiejętno¶ć czytania wody, ocena ¶rodowisk dla przebywania interesuj±cych gat. i wiele, wiele innych zależno¶ci czyni± z nas - wędkarzy tropicieli na innym poziomie. To nie tak, że usadzam się na ambonie i sztucerem z lunet± oddaję w miarę precyzyjny strzał w komorę. Nie gnoję my¶liwych. Ich rola jest nieoceniona - brak drapieżnika - a więc selekcja. Wędkarstwo to sztuka. Tu nie widzimy zwierza i dobrze. Tu wtapiamy się w przyrodę i kombinujemy zadaj±c sobie pytanie. Zanęta wyzbierana, a przynęta jak wisiała tak wisi dalej na pięknie ułożonej lince.
Co? podtykał by¶ żywca pod pysk suma, czy szczupa na echosondzie? I jeszcze. Czy chodziło Ci o batymetrię? Tu nie chodzi o bł±d. Dokładnie powtórzyłe¶ to co najmniej dwa razy.
Jestem za technik±, która wspomaga wędkarza w dogodno¶ci korzystania ze sprzętu. Lekki, niezawodny w użytkowaniu, ogólnie wspomagaj±cy, ale??? Miałem przykład z łowienia sieji na lodzie. Ustalono echo sondami (spora grupa) miejsce przebywania, oraz wysoko¶ć przebywania. No i rzeĽ się zaczęła. Tak my¶lę, że ubliżaj±c mi od dziadów, nie widzisz dnia jutrzejszego. Będziesz wyklinał wszystkich ¶więtych, że ryb Ci nie daj±.
Zaprawdę powiadam Ci-w krajach gdzie od dziesi±tków lat używaj± echosond ryb jest do [ocenzurowano]. Albo więcej usmiech
_________________
Piękny, ach piękny dżwięk wiruj±cego koła.
sados
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary drwalu. Mówi sie że wody do kolan a ryb do kija lol
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
dzepetto napisał:
woderek napisał:
Zenon napisał:
echosondy tysz??? 8O 8O w przyszłym roku będzie zakaz używania wędek

Syneczku,...

lol lol lol lol do¶ć brawurowo się wyraziłe¶

powiedział bym
zjechał goł± dup± po sękatej poręczy :evil: lol


Za to jak pieszczotliwie...:-)
piter1000
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 03, 2008
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: suwalki
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No..proszę ..temat powrócił..kiedy¶,kiedy¶ pisałem..sprzęt dla lamerów a nie dla prawdziwych wędkarzy..ale zostałem tak zlinczowany przez większe tu grono na temat echosondy..ze uhuhu... Jeszcze raz powtórzę w życiu nie kupie echosondy by łowić ryby..chyba ten sport nie polega na tym by ¶ledzić rybę za pomoc± tego badziewia. Cwaniactwo, popiski przed innymi wędkarzami, raczej popisy jacy ci co maja echosondy to już zawodowcy..Pływa taki jeden z drugim po całym jeziorze z tym gównem i on tak nie łowi bo większo¶ć czasu zajmuje mu wpatrywanie gał w ta echosondę,gdzie ten smaczek? żaden.
_________________
Wędkarstwo to dwa robaki na dwóch końcach tej samej wędki
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piter1000 napisał:
No..proszę ..temat powrócił..kiedy¶,kiedy¶ pisałem..sprzęt dla lamerów a nie dla prawdziwych wędkarzy..ale zostałem tak zlinczowany przez większe tu grono na temat echosondy..ze uhuhu... Jeszcze raz powtórzę w życiu nie kupie echosondy by łowić ryby..chyba ten sport nie polega na tym by ¶ledzić rybę za pomoc± tego badziewia. Cwaniactwo, popiski przed innymi wędkarzami, raczej popisy jacy ci co maja echosondy to już zawodowcy..Pływa taki jeden z drugim po całym jeziorze z tym gównem i on tak nie łowi bo większo¶ć czasu zajmuje mu wpatrywanie gał w ta echosondę,gdzie ten smaczek? żaden.

Tak, tak, a ¶wistak siedzi i zawija .....
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:
Zenon napisał:
dzepetto napisał:
woderek napisał:
Zenon napisał:
echosondy tysz??? 8O 8O w przyszłym roku będzie zakaz używania wędek

Syneczku,...

lol lol lol lol do¶ć brawurowo się wyraziłe¶

powiedział bym
zjechał goł± dup± po sękatej poręczy :evil: lol


Za to jak pieszczotliwie...:-)

Od razu 40 lat młodziej sie czuje pewnie lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradycyjnie nie będę apolityczny :P ale:
- pracuj 8-10 godzin na dobę
- stój w korkach dodatkowe 2-3 godziny
- jak wyrwiesz wolny weekend jedĽ na Mazury ze ¶redni± poniżej 50 km/h
- po 67 roku życia miej czas, ale nie miej na chleb a co dopiero na opłaty wędkarskie
A jak już masz możliwo¶ć dwa dni połowić to zmarnuj je na znalezienie górki lub dołka za pomoc± gruntomierza bo echo jest nieetyczne.

P.s.
Krystalicznie czysta woda też jest nieetyczna bo widać w niej ryby. Apeluje o natychmiastowe zanieczyszczenie jezior takich jak Powidzkie i jeziora na Wale Pomorskim zly: .
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie ten smaczek?
kto Ciebie każe lizać... echosondę lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piter1000: 1000% racji. Chapeau bas!
Te biedne rybki też musz± mieć szansę umknięcia przed nami, przeuczonymi do granic przyzwoito¶ci ssaków. ;) Ale widać, że taki punkt widzenia jest przejawem okazu z okresu paleolitu, a nie człeka współczesnego. W tej kwestii jeszcze długo pozostanę... zacofany. usmiech
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Piter1000: 1000% racji. Chapeau bas!
Te biedne rybki też musz± mieć szansę umknięcia przed nami, przeuczonymi do granic przyzwoito¶ci ssaków. ;) Ale widać, że taki punkt widzenia jest przejawem okazu z okresu paleolitu, a nie człeka współczesnego. W tej kwestii jeszcze długo pozostanę... zacofany. usmiech


Drogi Monku! Echosonda to urz±dzenie wszechstronne i sprowadzanie jego funkcji do namierzenia okazu i wyłowienia go jest tendencyjne. Echo pierwszoplanowo służy do rozpoznania dna akwenu. Obsługa echa wymaga również wiedzy. Dla wielu wędkarzy jest to jedyne zastosowanie echa. Echo służy też do namierzania ławic, które na słodkich wodach staj± się pojęciem abstrakcyjnym. Echo jest też urz±dzeniem nawigacyjnym pozwalaj±cym na bezpieczne pływanie po płytkich wodach, oczywi¶cie dobry GPS z map± jest dużo bardziej użyteczny do tego celu. Teoria, że wła¶ciciele echosond wyłowi± okazy jest tak samo słuszna jak to, że jak damy ludziom karabinki snajperskie to się wystrzelaj±. Do sprzętu trzeba jeszcze wiedzy i umiejętno¶ci, a i ryby też nie zawsze bior±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Kotku /sorki - tak fajnie zabrzmiało, że nie mogłem tego okre¶lenia usun±ć ;)/: ależ ja nikogo nie krytykuję. Zdaję sobie sprawę z możliwo¶ci, jakie daje ten sprzęt. Po prostu jestem tradycjonalist±, jak kto woli niech nazwie mnie zacofanym, ale bardziej kręci mnie nauka "czytania wody", płacenia frycowego za złe wybory niż trafianie " w punkt". usmiech
Nie ukrywam, że na taki pogl±d ma wpływ zbyt częsty widok za¶linionego jegomo¶cia, który na pyrkaj±cym silniku ma wzrok wlepiony w echo do momentu, kiedy nie ryknie "STÓJJJJ" do kolesia siedz±cego na rufie, bo wyczaił "ostatni ocalały w tej wodzie kawałek sandacza". ;)
Czy to krytykuję? Nie - każdy ma prawo wyboru, a ponoć jako mężczyĽni, do grobowej dechy pozostajemy chłopcami lubi±cymi fajne zabawki, choćby wi±zało się to z zabaw± kolejk± kilkuletniego syna. zly:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W brew pozorom też jestem tradycjonalist± wesoly . Problem w tym, że wspóczesny tryb życia nie daje nam czasu na tradycjonalizm smutny . Mało kto ma czas na dwutygodniowy urlop, więc popieram ¶rodki techniczne służ±ce szybkiemu poznaniu wody. Trzeba zauważyć, że nawet tradycyjne papierowe mapy batymetryczne taż s± u nas niedostępne lub mocno ogólnikowe. Nasza mobilno¶ć słusznie zachęca nas do poznawania nowych wód i tu tradycjonalizm upada. Łowi±c z dziada, pradziada na konkretnej wodzie można i fajnie być tradycjonalist±, podróżuj±c nawet tylko po Polsce czas nas zmusza do używania szybszych technik.

Jako przykład akceptowalnego zakazu echa na zbiorniku mogę zasugerować wymóg dobrej batymetrii papierowej (z punktami orientacyjnymi na brzegach) rozpowszechnianej po kosztach. Tak robi± Szwedzi i Norwegowie. U nich dobre mapy s± powszechnie dostępne tak na morzach jak i jeziorach. Jak w stanicach PZW nad ZZ będę mógł dostać, wypożyczyć lub kupić dobr± batymetrię to i zakaz echa poprę, a co mi tam - własnego i tak nie mam :P .
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywista punkt widzenia itd. Ale!!! pływałem po wodach o przejrzysto¶ci tak małej że nie trudno było przywalić ¶rub± silnika w kamienie,bez echa musiał bym teren sondować kijem lub wiosłem wink:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
oczywista punkt widzenia itd. Ale!!! pływałem po wodach o przejrzysto¶ci tak małej że nie trudno było przywalić ¶rub± silnika w kamienie,bez echa musiał bym teren sondować kijem lub wiosłem wink:


To teraz odwrócę "futrzaka" ogonem.

Kupujesz echo i pływasz bezpiecznie - dla mnie zero kosztów.

Pływasz bez echa i rozwalasz się na kamieniach - dla mnie, jako podatnika, koszt akcji ratunkowej, leczenia i ewentualnej renty inwalidzkiej.

A jak echo zmienia koszty PZW? I w jednym i w drugim przypadku PZW nie ponosi kosztów, więc może sobie zakazywać bezkarnie posiadania ¶rodka bezpieczeństwa. Ale czy może zakazywać skutecznie posiadania ¶rodka nawigacyjnego? Moim zdaniem nie! Rybacki użytkownik wody dopuszczaj±c pływanie w celach wędkarskich nie może ograniczać wyposażenia nawigacyjnego jednostki pływaj±cej. Jedynym zakazem może być zakaz używania echa na jednostce stoj±cej na kotwicy. Oczywićie łowienie podlodowe to odrębna sprawa i tu zakaz jest logicznie możliwy.


Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Wto Lut 28, 2012 4:53 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako¶ te zadry z tyłka sobie powyci±gam po tym przejeĽdzie. Jednak, że brak czasu, można przywalić ¶rub± w kamienie i takie tam. Ludzie, b±dĽcie ludzcy. Tak można usprawiedliwiać wszystko. Na końcu oczywistym i prostym jest wniosek - przyjechałem tu po ryby.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woderek napisał:
Jako¶ te zadry z tyłka sobie powyci±gam po tym przejeĽdzie. Jednak, że brak czasu, można przywalić ¶rub± w kamienie i takie tam. Ludzie, b±dĽcie ludzcy. Tak można usprawiedliwiać wszystko. Na końcu oczywistym i prostym jest wniosek - przyjechałem tu po ryby.


A tak "z ręk± na sercu", ile widziałe¶ okazów wyci±gnietych z wody na podstawie zapisu ryby na echu? Ja ani jednego.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woderek napisał:
Jako¶ te zadry z tyłka sobie powyci±gam po tym przejeĽdzie. Jednak, że brak czasu, można przywalić ¶rub± w kamienie i takie tam. Ludzie, b±dĽcie ludzcy. Tak można usprawiedliwiać wszystko. Na końcu oczywistym i prostym jest wniosek - przyjechałem tu po ryby.

przestań to wci±gać, tobie to nie służy :placz
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspominałem o sieji z tej zimy. No może nie okazy 1,5 - 2 kg. Chodziła w pół toni. Tyle widziałem z ekranów. RzeĽ. Moja wędka nie splamiła się moczeniem w tym dniu i obszarze. Więcej, odpu¶ciłem sobie tę wodę. Inny przykład - rozmawiam z go¶ciem na łódce. Nie biorę - mówi. Faktycznie. Oddawał, (sprzedawał?) innym wędkarzom ze specyficznego rejonu niemal na pniu. Szt. 4kg-do warto¶ci dwucyfrowej. Przypadkowe napłynięcie i już z pewnej odległo¶ci słyszę - i tak by nie odpłyn±ł. Za głęboko łykn±ł (spin).
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woderek napisał:
Wspominałem o sieji z tej zimy. No może nie okazy 1,5 - 2 kg. Chodziła w pół toni. Tyle widziałem z ekranów. RzeĽ. Moja wędka nie splamiła się moczeniem w tym dniu i obszarze. Więcej, odpu¶ciłem sobie tę wodę.

Zauważ, że mówimy o pływaniu z echem a nie łowieniu z pod lodu.
Cytat:
Inny przykład - rozmawiam z go¶ciem na łódce. Nie biorę - mówi. Faktycznie. Oddawał, (sprzedawał?) innym wędkarzom ze specyficznego rejonu niemal na pniu. Szt. 4kg-do warto¶ci dwucyfrowej. Przypadkowe napłynięcie i już z pewnej odległo¶ci słyszę - i tak by nie odpłyn±ł. Za głęboko łykn±ł (spin).

Tego przykładu za nic nie rozumiem. Co łowił? Jak łowił? I co to ma do echa?
piter1000
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 03, 2008
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: suwalki
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O zgrozo!!!!. Jeszcze parę lat a może więcej..wypływasz na jezioro ,nie znasz ani miejsc zerowania ryb, ani położonych górek ani dna bo ci ¶rubę uszkodzi..heh. Ale co tam wyci±gasz skrzynkę a niej najnowszy sprzęt techniki , zanurzasz kawal druta za łódkę do wody i naciskasz przycisk start.Mija 5 może 10 minut a ty zacinasz rybę za ryba aż morda ci się ¶mieje.Ty!! ale [ocenzurowano] sprzęt se kupiłem!!! ale bajer nie jestem zacofany!!!A co to?? a no echosonda która wysyła specjalne dĽwięki zamieniaj±c je w bodziec który działa tak na rybę ze ci±gnie j± do tego dĽwięku a ty tniesz jedna za druga!!!! ...no taka teoria ale kto wie ...jeszcze raz powtarzam ..gdzie ten smaczek łowienia ryb który miał twój dziadek czy ojciec..
_________________
Wędkarstwo to dwa robaki na dwóch końcach tej samej wędki
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woderek napisał:
Na końcu oczywistym i prostym jest wniosek - przyjechałem tu po ryby.

Woderek, dlaczego wędkarstwo? Dlaczego Ty na motyle nie polujesz? Echo zbędne, czytanie miejscówek musisz mieć opanowane na najwyższym poziomie, żeby wiedzieć jaki gatunek gdzie lubi latać, machasz kijem jak wędkarz i... emocje przy "holu" takiego motyla s± identyczne do tych, które daje ci±gnięcie pustego haka. Sorry, ale dla mnie zabaw± jest holowanie ryby. Wiesz, im większa tym większ± mam frajdę. A czy j± jakim¶ cudem zjem, to juz cholera moja sprawa, a w dodatku inna para kaloszy.
woderek napisał:
Wspominałem o sieji z tej zimy. No może nie okazy 1,5 - 2 kg. Chodziła w pół toni. Tyle widziałem z ekranów. RzeĽ. Moja wędka nie splamiła się moczeniem w tym dniu i obszarze. Więcej, odpu¶ciłem sobie tę wodę. Inny przykład - rozmawiam z go¶ciem na łódce. Nie biorę - mówi. Faktycznie. Oddawał, (sprzedawał?) innym wędkarzom ze specyficznego rejonu niemal na pniu. Szt. 4kg-do warto¶ci dwucyfrowej. Przypadkowe napłynięcie i już z pewnej odległo¶ci słyszę - i tak by nie odpłyn±ł. Za głęboko łykn±ł (spin).

Ale piszemy o wędkarzach, czy o rybakach albo kłusownikach? Wiesz, bo tak ię składa, że jak zabronisz używania echa, to wędkarze nie będ± go używali. Ale kłusownik będzie. Jakby mu groziło 5 lat odsiadki, to też będzie kłusował. Zauważ, że używanie wszelkich siat(poza rybakami), elektrycznych wędek, jaki¶ samołówek jest w tym kraju zabronione. Ale nie wiem czy wiesz, że jest taka grupa "ludzi", którzy maj± to we dupie i to całkiem głęboko. Do nich nie trafiaj± zakazy, tylko zysk...
piter1000 napisał:
O zgrozo!!!!. Jeszcze parę lat a może więcej..wypływasz na jezioro ,nie znasz ani miejsc zerowania ryb, ani położonych górek ani dna bo ci ¶rubę uszkodzi..heh. Ale co tam wyci±gasz skrzynkę a niej najnowszy sprzęt techniki , zanurzasz kawal druta za łódkę do wody i naciskasz przycisk start.Mija 5 może 10 minut a ty zacinasz rybę za ryba aż morda ci się ¶mieje.Ty!! ale [ocenzurowano] sprzęt se kupiłem!!! ale bajer nie jestem zacofany!!!A co to?? a no echosonda która wysyła specjalne dĽwięki zamieniaj±c je w bodziec który działa tak na rybę ze ci±gnie j± do tego dĽwięku a ty tniesz jedna za druga!!!! ...no taka teoria ale kto wie ...jeszcze raz powtarzam ..gdzie ten smaczek łowienia ryb który miał twój dziadek czy ojciec..

A tutaj to ja tylko zapytam: o czym Ty chłopie w ogóle piszesz?
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piter1000 napisał:
...jeszcze raz powtarzam ..gdzie ten smaczek łowienia ryb który miał twój dziadek czy ojciec..


W smrodzie plamy oleju nad rozjechan± przez skutery wodne górk±?
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega poprosił mnie, żebym wrzucił na forum to zdjęcie, jako przykład problemu, którym się trzeba zaj±ć, a nie echosondami... Jako¶ gdy się widzimy i rozmawiamy "co tam ciekawego w pracy" nigdy nie mówił, że gonił strasznego zbója z echosond±..
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tego kolegę i wiem, że gdy inni wymy¶laj± jakie¶ farmazony na temat echosondy on gania kłusoli w nocy. i tak jak napisał dżepetto to jest prawdziwy problem.
_________________
www.carpholic.pl
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie, że s± większe problemy. Kłusownictwo, grodzenie dostępu do wody i ze setka innych. Dziwi mnie raczej fakt, że zamiast dopominać się np. o dostęp do radiowego pasma morskiego, tak jak to robi± żeglarze, chcemy zwalczać echosondy, pewnie i GPS-y służ±ce również bezpieczeństwu na wodzie. Jako¶ nie ma odważnych by ograniczyć ilo¶ć i typ czujników brania karpiarzom. Karpie można etycznie łowić ¶pi±c w łóżku karpiowym umieszczonym w namiocie karpiowym. Czujnik brania obudzi i poinformuje o kierunku brania i jeden Bóg wie o czym jeszcze. To jest etyczne jak i wszystko inne co się tyczy karpiarstwa. Jeszcze trochę to przy kilkuset metrowych "wywózkach" będzie zakaz zajmowania stanowisk na przeciwległym brzegu. Nie mam nic do karpiarzy, ale czy s± różne etyki w wędkarstwie? Inna dla karpiarzy a inna dla pozostałych? Nasz narodowy pomysł na wszelkie zło to kolejne zakazy. A do walki ze złem nie kolejne zakazy, a wła¶nie tacy Koledzy jak na zdjęciu s± potrzebni.

Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Wto Lut 28, 2012 9:16 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Oczywi¶cie, że s± większe problemy. Kłusownictwo, grodzenie dostępu do wody i ze setka innych. Dziwi mnie raczej fakt, że zamiast dopominać się np. o dostęp do radiowego pasma morskiego, tak jak to robi± żeglarze, chcemy zwalczać echosondy, pewnie i GPS-y służace również bezpieczeństwu na wodzie. Jako¶ nie ma odważnych by ograniczyć ilo¶ć i typ czujników brania karpiarzom. Karpie można etycznie łowić ¶pi±c w łóżku karpiowym umieszczonym w namiocie karpiowym. Czujnik brania obudzi i poinformuje o kierunku brania i jeden Bóg wie o czym jeszcze. To jest etyczne jak i wszystko inne co się tyczy karpiarstwa. Jeszcze trochę to przy kilkuset metrowych "wywózkach" będzie zakaz zajmowania stanowisk na przeciwległym brzegu. Nie mam nic do karpiarzy, ale czy s± różne etyki w wędkarstwie? Inna dla karpiarzy a inna dla pozostałych? Nasz narodowy pomysł na wszelkie zło to kolejne zakazy. A do walki ze złem nie kolejne zakazy, a wła¶nie tacy Koledzy jak na zdjęciu s± potrzebni.

Jarku, napisz wprost, że Ci w±troba nie pozwala na takie tygodniowe zasiadki karpiowe wink: lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Jarku, napisz wprost, że Ci w±troba nie pozwala na takie tygodniowe zasiadki karpiowe wink: lol


W±troba to mi już nie pozwala na weekendowe zasiadki z Sołtysem wesoly :P wesoly . A na poważnie to uważam, że na wodzie powinni¶my robić wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym. Biały szkwał pokazał co się dzieje na wodzie gdy nie ma legalnej ł±czno¶ci radiowej. A co do reszty to jestem zwolennikiem łowienia w różnych miejscach kraju i z braku czasu okazjonalnie, niestety. Więc jestem za echosondami, GPS-ami, tanim paliwem, dobr± baz± noclegow±, slipami gminnymi i opłat± krajow± PZW :P .
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ładnie pisałe¶ i musiałe¶ to pzw na koniec wstawić...
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
No tak ładnie pisałe¶ i musiałe¶ to pzw na koniec wstawić...

... do czasu jego upadku wesoly .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piter1000 napisał:
zanurzasz kawal druta za łódkę do wody i naciskasz przycisk start.Mija 5 może 10 minut a ty zacinasz rybę za ryba aż morda ci się ¶mieje.Ty!! ale [ocenzurowano] sprzęt se kupiłem!!! ..

Dawaj szybciutko namiar na to jezioro zly:
Kilka razy w roku pływamy z koleg± po ZZ z echem i jako¶ nam się tak nie czepiaj± :placz A na poważnie to tzw. "fish alarm" mamy wył±czony co by nie piszczał. Kontrolujemy głęboko¶ć, szukamy górek czy dołków i tam próbujemy łowić. Nie znaczy to że każda górka jest wybrukowana okoniami, bywaj± górki puste. A już zupełnie nie wyobrażam sobie łowienia na morzu bez echa, jak by¶ czytał wodę i szukał górki która ro¶nie z 200m głęboko¶ci na 80 :?: zapewniem Cię że na powierzchni wody nie ma żadnych znaków że jeste¶ na górce.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
zapewniem Cię że na powierzchni wody nie ma żadnych znaków że jeste¶ na górce.

Sacha, zawsze możesz zapi±ć sobie na kij Rapalę DT16 i trolować(o ile też nie zabronione). Jak pęknie żyłka, to znak że trafiłe¶ na górkę lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
sacha napisał:
zapewniem Cię że na powierzchni wody nie ma żadnych znaków że jeste¶ na górce.

Sacha, zawsze możesz zapi±ć sobie na kij Rapalę DT16 i trolować(o ile też nie zabronione). Jak pęknie żyłka, to znak że trafiłe¶ na górkę lol

Taaaaaaa, gdzie¶ w opisie czytałem że DT schodzi w trollu do 12m.
A jak Ci górka wychodzi z ponad 200 na 120 to nijak dna nie zawadzisz smutny
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
dzepetto napisał:
sacha napisał:
zapewniem Cię że na powierzchni wody nie ma żadnych znaków że jeste¶ na górce.

Sacha, zawsze możesz zapi±ć sobie na kij Rapalę DT16 i trolować(o ile też nie zabronione). Jak pęknie żyłka, to znak że trafiłe¶ na górkę lol

Taaaaaaa, gdzie¶ w opisie czytałem że DT schodzi w trollu do 12m.
A jak Ci górka wychodzi z ponad 200 na 120 to nijak dna nie zawadzisz smutny

wieszasz 10x Dt i masz 120 wink: dopinasz oliwkę i nawet głębiej,
a kto by szukał sandaczy i okoni na 120m? płyciej nie pływaj± :placz lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Taaaaaaa, gdzie¶ w opisie czytałem że DT schodzi w trollu do 12m.
A jak Ci górka wychodzi z ponad 200 na 120 to nijak dna nie zawadzisz smutny

Spuszczasz na windzie do min. 108 metrów, dodajesz 12 "z urzędu" i jak peknie żyłka, to masz górkę lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
sacha napisał:
dzepetto napisał:
sacha napisał:
zapewniem Cię że na powierzchni wody nie ma żadnych znaków że jeste¶ na górce.

Sacha, zawsze możesz zapi±ć sobie na kij Rapalę DT16 i trolować(o ile też nie zabronione). Jak pęknie żyłka, to znak że trafiłe¶ na górkę lol

Taaaaaaa, gdzie¶ w opisie czytałem że DT schodzi w trollu do 12m.
A jak Ci górka wychodzi z ponad 200 na 120 to nijak dna nie zawadzisz smutny

wieszasz 10x Dt i masz 120 wink: dopinasz oliwkę i nawet głębiej,
a kto by szukał sandaczy i okoni na 120m? płyciej nie pływaj± :placz lol


Tak wła¶ciwie to nie pływaj± płycej :P . Karmazynki, odpowiednik okonia, uwielbia brać na dużych głęboko¶ciach nawet ponad 200m. Morszczuk, czyli taki trochę sandacz, bierze na padlinę wleczon± po płaskim dnie, ale nie koniecznie płytko bo nawet na 100m.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem sprowadzenia przynęty na ż±dan± głęboko¶ć, natychmiast rozwi±załby Petrus. lol
Ale go nie ma , więc się nie dowiecie. wink:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 169