Czy wiesz, że...
"12 ręcznie wiązanych much za dolara" - tej treści ogłoszenie ukazało się w jednej z gazet ("Casper") w Woyoming, w 1961 roku. Jego autorem był Dick Cabela. Dziś Cabela's jest największą firmą wysyłkową sprzętu wędkarskiego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 604
 Zalogowani 0
 Wszyscy 604

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(446999) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(446999) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446999) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446999) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446999) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446999) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446999) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446999) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446999) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie biorą : ...(59545) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2266
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2157
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2293
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2319
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sznur WF czy DT?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Sznur WF czy DT?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Wezyr
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Apr 19, 2007
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 10:03 pm    Temat postu: Sznur WF czy DT? Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam zamiar kupić swój pierwszy sznur muchowy.Dużo czytałem na temat linek ale nadal mam wątpliwości.Będę łowił głównie na niżinnych odcinkach rzek. Celuje w klenia i jazia.Kieruje wiec pytanie do muszkarzy: jaki sznur mam zakupić WF czy może DT ? Będzie trzeba daleko rzucać co skłania mnie do sznura WF ale czy będę potrafił nim rzucać jako początkującym muszkarz i tu pewnie niektórzy powiedzieli by że DT lepiej sie nadaje do nauki rzucania.
Mam nadzieję ze mi doradzicie gdyż nie chciałbym kupować dwóch sznurów na początek.Jeszce jedno prosiłbym bardzo napiszcie jakich sznurów wy używacie do łowienia kleni w nizinnych rzekach na suchą muchę oraz jaki polecacie kupić na początek.

Pozdrawiam
brzoza
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Jul 11, 2006
Posty: 70

Kraj: Uk
Miejscowoœć: St Albans, Wronki
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
W zeszłym roku miałem ten sam problem. Ostatecznie kupiłem sznur Cortland Fair Play 5/6 DTF.
Jak sie opanuje trochę rzuty to można za pomocą takiego sznura bardzo ładnie położyć suchą muchę na powierzchni.
Łowię kijem Kongera w klasie 5/6 i w połączeniu z powyższą linką nie jest to sprzęt dalekosiężny. Dlatego w tym roku kupuję kij w klasie 7/8, sztywny, do dalekich rzutów. Linki już mam, kilka w klasie 7/8, pływające i itermediate, kupione na angielskim ebayu. Sa to linki Airflo ale nie sprzedawane w oryginalnych opakowaniach, dzięki temu udało mi się kupić sznur przeźroczysty WF za 12 funtów - w sklepie linka ta kosztuje około 40 funtów.
Szczerze mówiąc to nie wiem co Ci polecić. Ja kupiłem swój pierwszy zestaw korzystając z rad dostępnych w sieci tzn. kij i linka dwustronnie koniczna w klasie 5/6.
Złowiłem na kilku wyprawach klika kleni w Warcie w okolicach Wronek.
Widzę, że jesteś z Poznania więc przypuszczam, że będziesz łowił nad Wartą. Myślę, że wyżej wymieniony zestaw będzie dobry na klenia, jeśli odpowiednio cicho będziesz ryby podchodził. Jeszcze jedna ważna sprawa - spodniobuty. W zeszłym roku takowych nie posiadałem i bardzo trudno się rzuca jak nie można wejść do wody a za plecami krzaczory.
Ja w tym roku planuję zapolować na bolenia, i na podstawie zeszłorocznych doświadczeń stwierdziłem, że potrzeba mi jednak kija w klasie 7/8. Uczeni w piśmie piszą, że tanim wędziskiem o akcji medium nie rzuci się raczej daleko, dlatego niestety trzeba będzie troche wydać na coś sztywniejszego.
Ogólnie ta metoda wciąga i jeśli nie żal Ci kilkudziesięciu złotych to kupiłbym na twoim miejscu dwa sznury - DT i WF.
Lepiej przyoszczędzić na kołowrotku a zaoszczędzona kasę wydać na sznur.
Na pierwsze 2-3 wyprawy weź linkę DT i poćwicz rzucanie, i tak z początku zbyt wielkich odległości nie osiągniesz. Później spróbuj z WF.

Jak już zaczniesz łowić to napisz jakie muchy Ci się sprawdzają.
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Białystok
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 5:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobny dylemat. Ostatecznie mój wybór padł na DT (Cortland 333+). Zadecydował argument, że przy nauce rzutów linka poddawana jest ogromnym przejściom i szybko sie niszczy. DT-obustronnie przeciążoną, można przewinąć na drugą stronę i znów mamy "roboczy" odcinek nowej linki do łowienia.
PawelS
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołšczył: Nov 26, 2002
Posty: 33

Kraj: Polska
Miejscowoœć: jaworzno
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 5:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym niszczenie sznura to róznie bywa - najczesciej z moich kilkunastoletnich doswiadczen wynika ze zanim sznur sie "wytrze" to kilka razy go na wodzie przy brodzeniu przydepne i wtedy peka...
kiedys zaczynajac muszkowanie nie było wyboru i kupowałem DTF...
teraz tylko WF - ale napewno macie racje z 2krotnym wykorzystanie sznura po przełozeniu.... co do firmy to roznie bywa - generalnie nie ma na rynku złych linek (sam łowie ostatnio na Cortlandy) - to już technologia wymusza jakość - nie jestem zwolennikiem kupowania drogich linek - po 3-4 latach nie ma siły - lepiej wymienic linke - chocby dlatego że zesztywnieje... czy przydepne linke za 90zł czy 250 to juz dla mnie duża róznica :oops: wink:
nizinny
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Mar 15, 2007
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o nizinne łowienie w wiekszych rzekach, zdecydowanie odradzam sznur DT ze względu do długość rzutów, WF -ką tak samo nauczysz sie machać jak DT, na początek polecam linki Cortland ceny 130-200zł
pozdrawiam i zyczę napiętego sznura....
Wezyr
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Apr 19, 2007
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Poznań
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie po przeczytaniu waszych rad nadal nie jestem pewien co do wyboru linki.Mój wybór padnie chyba jednak na linkę WF gdyż klenie i jazie które sobie upatrzyłem nie należą do małych i są strasznie przebiegłe.Będzie trzeba rzucić co najmniej 12-15 metrów!Woda jest płytka 0.5-0,7m.Mam jeszcze wątpliwości co do koloru sznura czy np.pomarańczowy nie będzie płoszył kleni na takiej płyciżnie?
nizinny
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Mar 15, 2007
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolorem sznura sie nie przejmuj, łowiłem na różne kolory i nie ma to najmniejszego znaczenia przy linkach pływających
połamania
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1489

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze Linka DT zawsze jest lepsza na początek. Chodzi o to że jest koniczna. WF jest przeciążona ale nie jest najlepsza do nauki rzucania. Wcale nie odczujesz różnicy odległości przy WF za to bardziej się namęczysz. WF-ke jako przeciążoną trzeba już trochę umieć kłaść na wodę ponieważ chlapie i bardzo trudno lub prawie wcale nie można niewprawionej osobie delikatnie położyć zestaw na wodzie i zaprezentować muchę. No i względy praktyczne. DT jest sznurem dwustronnie konicznym. To też gdy się będziesz uczył rzucać wiele razy narazisz linkę na uszkodzenie. Wtedy wystarczy linkę przełożyć i znowu masz nowy świeży koniec. Przy WF już nie i trzeba kupić nowy sznur. Poza ty DT lepiej dostosowuje się do kija.
Ponawiam teorie sznury

Pozdrawiam Lecek
kupić sznur
kupić sznurII
_________________
Lecek
Wezyr
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Apr 19, 2007
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Poznań
PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam z tym tekstem to już za póżno przeczytałem go!Tu nie chodzi o naukę rzucania a odległość jaka muszę osiągnać!Jeżeli chodzi o naukę bedę rzucał jak wyżej napisałem na dużej rzece w nurcie na przelewach itd.Kompletny brak krzaków zawad wystających z wody itd.Linka nie powinna sie zniszczyć a raczej nie ma takiej możliwości(w tej sytuacji oczywiście).Zresztą kupiłem już sznur Wf6f i niedługo dokładnie napisze jak to jest z tym rzucaniem.Kupie też niedługo sznur DT i porównam myślę że to będzie najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam
nizinny
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Mar 15, 2007
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrołęka
PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzisz są rózne zdania i każdy sobie jakos radzi, sznur DT jest lepszy na małych zakrzaczonych rzeczkach, i dla mnie to jest jednyne miejsce gdzie go stosuję
pozdrawiam
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 52