Czy wiesz, że...
BOLEŃ:
- Rekord Polski - 8,05 kg
- Złoty medal - od 5,00kg
- Srebrny medal - od 4,00 kg
- Br±zowy medal - od 3,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 591
 Zalogowani 0
 Wszyscy 591

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500449) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500449) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500449) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500449) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500449) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500449) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500449) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500449) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500449) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500449) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Bezrybne kaszuby
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Bezrybne kaszuby
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 7:34 pm    Temat postu: Bezrybne kaszuby Odpowiedz z cytatem

Po Mazurach przyszła kolej na bezrybne Kaszuby. Dwa tygodnie spędziłem w przepięknym rejonie naszego kraju ,okolice Chmielna w powiecie Kartuskim. Powietrze czyste ,spokój ,cisza ,wody krystaliczne, gospodarze wspaniali, ale…. Ja jak każdy wędkarz potrzebuję jeszcze czego¶, a mianowicie RYB. Niestety, na wodach Spółki Pracowniczej „produkuje się” i odławia (w znikomych ilo¶ciach) tylko sielawę i węgorza. Sznury, sieci i inne narzędzia połowu zrobiły z pięknych jezior pustynię wędkarsk±. W ci±gu dwóch tygodni pobytu (osiem godzin dziennie), przy ogromnym wysiłku ,całych moich umiejętno¶ciach i super zanętach ,przy szalonym żdziwieniu miejscowej gawiedzi udało mi się złowić około 500 szt. płoteczek i uklei, i tyleż samo okonków na zboczka, oczywi¶cie po uiszczeniu opłaty 50 Pln za dwa tygodnie. Jeziora Raduńskie i .inne eksploatowane przez t± „Spółeczkę” radzę na zawsze wykre¶lić z wykazu wędkarsko- wypoczynkowego .”Spółeczka” prosperuje całkiem nieżle. Coroczne odszkodowania za przyduchę, opłaty za bezrybne wędkowanie , dziwne zarybiania i 25 letnia dzierżawa gwarantuje im długoletni± bezkarno¶ć. Najbardziej mi jednak przykro ,że zostałem oszukany przez Gospodarzy, którzy zapewniali mnie o rybno¶ci tych pięknych jezior. Po rozmowie z wła¶cicielem sklepu wędkarskiego i miejscowymi ludzmi , a także po relacjach urlopowiczów –wędkarzy utwierdziłem się w przekonaniu ,że to oszustwo odbije się niedługo na ilo¶ci odwiedzaj±cych w celach wędkarskich urlopowiczach. W swojej determinacji w poszukiwaniu jakiego¶ wędkarskiego eldorado znalazłem kilka Gospodarstw Agroturystycznych maj±cych maleńkie (do 1h) akweny wodne w których jak w Supermarkecie można połowić. My¶lę, że korzy¶ci z takiego obrotu sprawy maj± i będ± miały tylko i wył±cznie żony wędkarzy, bo okolice piękne i jest co zwiedzać w promieniu 100 km. My¶lę ,że krytykantów PZW (do niedawna sam się do nich zaliczałem, co do struktur i braku gospodarno¶ci nie zmieniam zadania) ten kubeł zimnej wody otrzeĽwi. Szanujmy to co jeszcze zostało ,bo rozpieprzyć zawsze zd±żymy. Eksploatacja dzierżawionych wód przez prywatne spółki to tragedia dla nas wędkarzy. Tak wiec Mazury i Kaszuby skre¶lone ,a w przyszłym roku mam zamiar sprawdzić Żuławy ,ciekawe czy z tym samym skutkiem ,a może kto¶ z Was może już co¶ na ten temat powiedzieć?
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gdzie do cholery jest jeszcze ładnie i rybnie ? Ogl±dałem ostatnio na Discovery program z takim sympatycznym go¶ciem, który jeĽdzi sobie łowić po ¶wiecie, no i ostatnio był wła¶nie w Polsce...

Przewodnicy ( m.in. Piotr Piskorski ) wybierali mu, jak s±dzę, najlepsze znane im łowiska i co? I nic ! Połowił dopiero na KOMERCYJNYM PSTRˇGOWYM JEZIORZE !!!
Miałem podobny problem, kieedy zabierałęm na ryby znajomego Angola. Połowić można tylko na dużych rzekach, których nie da się wykłusować do zera, a ja nie czuje się dobrze ani na Wi¶le, ani na Odrze...
Mlynek
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Jan 07, 2004
Posty: 145

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury/Gdańsk
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J nie wiem czemu piszesz o Kaszubach na podstawie jezior jednej spółki (pewnie chdzi o Radbur, który rzeczywi¶cie ostatnio PODOBNO zapu¶cił swoje wody, na których jaki¶ czas temu można było połowić). S± jeszcze miejsca gdzie i na Kaszubach i na Mazurach można co¶ złowić choć zgadza się, że jest to co raz trudniejsze (bywam na Kaszubach co roku a na Mazurach od 1,5 roku mieszkam). Nie jeżdżę po całym kraju ale domy¶lam się, że co raz gorzej jest wszędzie.
Powodzenia na równie "bezrybnych" Żuławach, na których również niejednokrotnie miałem przyjemno¶ć łowić. Za rok czekam na post o skre¶leniu ich z listy wink:
PS. Swoj± drog± ciekaw jestem co zrobiłe¶ z "około 500 szt. płoteczek i uklei, i tyleż samo okonków na zboczka", które udało Ci się złowić.
_________________
Mlynek
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo , jak podaj± dobrze pinformowane zródła , łowić to trza umić .
Akurat jeziora raduńskie s± mi znane i zapewniam że można w nich bez większego problemu przez kilka godzin złowić kilka kilogramów PŁOCI (nie płoteczek) , leszcze -¶redni wymiar 2 kg. nie należ± do okazów i zadowala je zwykła kukurydza z puszki . O szczupakach i okoniach nie wspominaj±c .
Krytykować każdy może , trochę lepiej lub trochę gorzej , ale trzeba pamiętać że kilkudniowe do¶wiadczenie , to zerowe do¶wiadczenie .
Mlynek
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Jan 07, 2004
Posty: 145

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury/Gdańsk
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I oto chodzi Jjjan! Najczę¶ciej dany region krytykuj± ci, którzy przyjeżdżaj± na weekend/urlop i łowi± przez "chwilę" na najbardziej oklepanych (najczę¶ciej idzie w parze z bezrybnymi) łowiskach. St±d posty z cyklu "Bezrybne Kaszuby", "Tragedia na Mazurach" i inne. To że w Polsce z ryb± co raz gorzej to fakt (niestety!) niezaprzeczalny. Ale znam ludzi, którzy regularnie "co¶" łowi± i na Mazurach i na Kaszubach (mi czasami też się udaje co¶ "trafić").
Życzę wszystkim połamania nawet na tych bezrybnych wodach usmiech
PS. A Kaszuby się pisze wielk± liter± wink: Moja ulubiona czę¶ć Polski 8)
_________________
Mlynek
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro ekspert z tych rejonów , bo z Koscierzyny twierdzi ,że jeziora raduńskie s± rybne to chylę czoła i proszę zapraszać dalej na te rybne jeziora spragnionych wypoczynku i ryb wczasowiczów. Radze jednak dać dokładne instrukcje gdzie i na co łowić ,bo dwa tygodnie to zdecydowanie za mało aby poznać takie szczególne miejscówki maj±c jeszcze ze sob± żonę spragnion± jeszcze innych form wypoczynku . Mam 30 lat do¶wiadczeń, ale widocznie to za mało na dwutygodniowy pobyt nad J.Raduńskim ,i zapewniam ,że wiecej tam nie pojadę ,bo tamtejsze ryby mnie nie lubi± lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja dodam ze dwa słówka nt. Mazur i moich przygód nad jeziorami. Przede wszystkim jak to napisał Bombel jestem weekendowo/wakacyjnym bywalcem Mazur, aczkolwiek wiernym i nie zamierzam z tego rezygnować, nawet za cenę powrotów o „suchym kiju”.
Ostatnio wypowiedziałem się na temat jednego z jezior. Odno¶nie zagospodarowania wód i odłowów ryb, nikt już chyba nad tym nie panuje. Ryby odławia się tonami, bez żadnych konsekwencji. Zasad± stało się powiedzenie „Wolno¶ć Tomku w swoim domku”. Dzierżawcy jezior stali się największymi kłusolami. Z roku na rok jest coraz gorzej nie tylko z rybami, ale i z cał± infrastruktur± mazursk±. Mam wrażenie, że chyba trochę zapomniano to tym rejonie Polski, który dla mnie osobi¶cie jest najpiękniejszy.
Natomiast stanowczo nie zgadzam się z tym, że powędrować nie można. Można, i to całkiem przyjemnie i zadawalaj±cymi sukcesami. Ja jeĽdziłem, jeżdżę i będę jeĽdził w ten zak±tek Polski. Ale oczywi¶cie nikt nikogo do niczego nie zmusza. Można w końcu posiedzieć na ¦l±sku nad gliniank± b±dĽ jedn± z rzeczek pachn±cych „rajem” lol .
darek_nocnymarek
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Mar 10, 2006
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowość: gliwice
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wła¶nie wróciłem z ko¶cierzyny i na brak ryb nie mogę nażekać. za rok znowu się tam wybiorę.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dexpert je¶li uważasz ,że na ¦lasku s± tylko glinanki to musiałe¶ mieć mierny z geografi. Wód mamy pod dostatkiem i to rybnych. Niemniej pojechałem w go¶cie( za niemałe pieni±dze) i jestem zawiedziony ,a raczej oszukany przez rz±dnych pieniedzy gospodarzy(chodzi tylko i wył±cznie o ryby) . Napisałem ,że tereny piękne, a że pechowo trafiłem na spółkę Radbur to tylko i wył±cznie moja wina ,że nie zrobiłem wywiadu wink: na tym forum . Zreszta i teraz w wypowiedziach nikt nie ujawnił, krytykuj±c mnie za nieudolno¶c tych dobrych łowisk.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM !!!
Niestety nie jest to odosobniony przypadek.Sam znam jezioro notabene reklamowane przez WW .które podlega pod gospodarstwo rybackie w Czaplinku ale niestety puste .
Smieszne ze jeszcze nikt nie wyliczyl ze wplywy z turystyki wédkarskiej sá wiéksze niz z odlowów .Wygrywa na tym ludnosc miejscowa i wszystko co jest zwíazane z turystyká .Majác takie wody musimy jezdzic do Szwecji na ryby .
Pozdrawiam !!!
Krzysztof
tomek78
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 10, 2005
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Cieszyn
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za trzy tygodnie jadę na kaszuby a dokładnie na Piaseczno i bardzo to łowisko sobie chwale . lol
Jest piękne jezioro pełne ryb, wspaniały pensjonat na europejskim poziomie dla mnie rewelka. lol .Jak miałbym jechać na jakie¶ jezioro i szukać przez dwa tygodnie ostatniej ryby w jeziorze to mam gdzie¶ takie wczasy. zly:
Niestety ale na wczasy jedzie się raz w roku więc po co się męczyć. lol
michalm
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 26, 2003
Posty: 245

Kraj: Polska
Miejscowość: Siemonia
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orientacyjne koszty pobytu w tym wędkarskim raju dla 3 osób w tym jeden wędkarz jakie s±?
tomek78
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 10, 2005
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Cieszyn
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIASECZNO i wszystko jasne lol
Jako¶ć musi kosztować .
A za 60 zł za dwa tygodnie łowienia to na wiele bym nie liczył. wink:[/url]
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michalm napisał:
Orientacyjne koszty pobytu w tym wędkarskim raju dla 3 osób w tym jeden wędkarz jakie s±?

Nocleg w domku+¶niadanie dla 3 osób 260pln/dzień i licencja tygodniowa
420pln co nam daje 2240 za tydzień dla 3 osób smutny
Zreszt± wpisz w Google : łowisko Piaseczno i sam zobacz,s± opcje droższe usmiech
Mlynek
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Jan 07, 2004
Posty: 145

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury/Gdańsk
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Dexpert je¶li uważasz ,że na ¦lasku s± tylko glinanki to musiałe¶ mieć mierny z geografi. Wód mamy pod dostatkiem i to rybnych. Niemniej pojechałem w go¶cie( za niemałe pieni±dze) i jestem zawiedziony ,a raczej oszukany przez rz±dnych pieniedzy gospodarzy(chodzi tylko i wył±cznie o ryby) . Napisałem ,że tereny piękne, a że pechowo trafiłem na spółkę Radbur to tylko i wył±cznie moja wina ,że nie zrobiłem wywiadu wink: na tym forum . Zreszta i teraz w wypowiedziach nikt nie ujawnił, krytykuj±c mnie za nieudolno¶c tych dobrych łowisk.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi J... Jeżeli Ty uważasz, że na Kaszubach s± tylko puste wody, to musisz być mierny z... wędkarstwa (stosuję Twoj± logikę rozumowania). Pojechanie "w go¶cie" wszędzie kosztuje, raz mniej raz więcej. Nie wiem czy dałe¶ się oszukać czy po prostu zabrakło wędkarskiego szczę¶cia czy rozeznia okolicy (bo 30 lat do¶wiadczeń masz). Powiem szczerze, że wkurza mnie trochę jak kto¶ łowi±c przez tydzień czy dwa ("maj±c jeszcze ze sob± żonę spragnion± innych form wypoczynku") na JEDNYM jeziorze pisze potem "bezrybne Kaszuby" (czy też Mazury, ¦l±sk, czy cokolwiek innego). Z ryb± w kraju jest co raz gorzej, nie tylko na Kaszubach czy Mazurach ale również na ¦l±sku i wszędzie indziej. Jednak wszędzie s± jeszcze miejsca gdzie można jako-tako połowić (również w jeziorach Raduńskich).
Pozdrawiam wszystkich, życzę połamania i nikogo nigdzie nie zapraszam wink: (jednak chętnie bym z Pogawędkowiczami połowił-mog± być Mazury, Kaszuby, ¦l±sk... 8) )
_________________
Mlynek
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocleg w domku+¶niadanie dla 3 osób 260pln/dzień i licencja tygodniowa
420pln co nam daje 2240 za tydzień dla 3 osób smutny
Zreszt± wpisz w Google : łowisko Piaseczno i sam zobacz,s± opcje droższe



Witam !!!!
to dziéki wielkie wolé Szwecjé za te pieniádze.Lowiska równie dobre,obcy kraj a wiéc jest posmak przygody a i auto bezpieczne bo nikt niczego nie zwédzi.
W kraju ceny trzeba dostosowac do mozliwosci ludzi pracujácych a nie
biznesmenów .
Pozdrawiam !!!
Krzysztof
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !!!!
to dziéki wielkie wolé Szwecjé za te pieniádze.Lowiska równie dobre,obcy kraj a wiéc jest posmak przygody a i auto bezpieczne bo nikt niczego nie zwédzi.
W kraju ceny trzeba dostosowac do mozliwosci ludzi pracujácych a nie
biznesmenów .
Pozdrawiam !!!
Krzysztof[/quote]

A ja pozwolę sobie nie zgodzić się. Je¶li kto¶ chce płacić za warunki, które jego zdaniem mu odpowiadaj±, to czemu ma się mu to uniemożliwić podci±gaj±c wszystko pod powszechnie dostępny kołchoz? Snobizm, choć odbierany jako zachowanie negatywne nie jest całkowicie pozbawiony sensu. Ludzie o pewnym statusie maj±tkowym chc± przebywać w swoim towarzystwie. Ludzie o pewnym statusie intelektualnym także. Wszystko dlatego, że im wygodniej ze sob± przebywać i rozmawiać a co więcej, nie musz± się zmuszać lub tolerować zachowań na które się nie zgadzaj±. To tak ogólnie, o życiu.

Podsumowuj±c. Je¶li komu¶ w podróży zależy na spaniu w atłasowej po¶cieli to wybiera hotel z klas±. Kogo na to nie stać bierze ze sob± namiot. Nie warto¶ciuje ludzi lecz ukazuję różnice maj±tkowe. S± łowiska dla tych z namiotem, s± dla tych z agro, czy kempingów, to czemu nie ma być takich z hotelami? Różnorodno¶ć jest konieczna. Problem zacznie się wtedy, gdy nie będzie innych łowisk jak te z hotelami a społeczeństwo stać będzie wył±cznie na namiot. To samo działa w drug± stronę. W obu przypadkach każda "warstwa maj±tkowa" musi mieć zaspokojone swoje wyobrażenie o wypoczynku, gdyż w przeciwnym razie tworzy się nisza turystyczna i kasa po prostu ucieka.

Tak szczerze mówi±c, to co proponujesz z dostosowaniem do ludu pracuj±cego to nic innego, co już przerabiali¶my i jako¶ nie wyszło. A ja osobi¶cie choć zmuszony do namiotu, to jednak na skraju pola namiotowego by być z daleka od ¶mierdz±cego i zapijaczonego ludu pracuj±cego. Choć status maj±tkowy nie jest wyznacznikiem kultury osobistej to sam temat ma wiele niuansów i zawiło¶ci. Niemniej pewien poziom kosztów wypoczynku nadzwyczaj sprawnie prowadzi selekcję naturaln± wypoczywaj±cych, która może wygl±dać na niesprawiedliw±.
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 6:00 pm    Temat postu: bezrybne kaszuby Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swój pogl±d, jedni połowili inni nie połowili. Prawda leży po ¶rodku. Ryby w naszych wodach jest coraz mniej. Kto chce do woli się nałowić musi wybrać do¶ć drogie łowiska specjalne. Ale s± jeszcze wody urokliwe i przy wędkarskim szczę¶ciu można tam połowić.
Pozdrawiam.
tomek78
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 10, 2005
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Cieszyn
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kraju ceny trzeba dostosowac do mozliwosci ludzi pracujácych a nie
biznesmenów


Krzysztof46 ale mnie rozbawiłe¶ lol
My¶lę że trzeba obniżyć ceny mercedesów bo większo¶ci na to nie stać.
Przeciesz nikt cie nie zmusza do łowienia 6 kilogramowych pstr±gów i metrowych szczupaków na Piasecznie za 100 zł dziennie, wiesz jakie to jest męcz±ce. lol przeciesz to ma być wypoczynek a nie ci±gle brania ,hole i tak do znudzenia. wesoly
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ,to na Piasecznie możesz sprzęt zostawić w łódce na cał± noc i napewno nic ci nie zginie na każdym innym łowisku w kraju po takiej nocce niewiem czy zostałyby wiosła . zly:
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>>>>W kraju ceny trzeba dostosowac do mozliwosci ludzi pracujácych a nie <<<<
Przecież ceny s± dostosowane również do możliwo¶ci ludzi pracuj±cych . Rozpięto¶ć cen za łowienie i pobyt nad wod± jest olbrzymia i każdy może wybrać co¶ odpowiedniego dla siebie .
Ale może byc jeszcze ¶mieszniej . Bo można pojechać np. do Piaseczna lub na jakiegokolwiek inne łowisko specjalne na trzy dni , zapłacić kilkaset złotych i przy splocie niekorzystnych warunków połowić bardzo mizernie .
Następnie pojechać do domu i na forum wylać zło¶ć , ze oszukali , że zdarli , że te ryby to bujda i tylko ceny prawdziwe dla biznesmenów .
A teraz napiszę zło¶liwie do J , że ¦l±sk to jest całkowicie bezrybny , a udowodniło to czterdziestukilku wędkarzy , którzy przez kilka dni złowili prawie mniej niz zero .usmiech(Nie mieli czasu łowić usmiech )
Jednak ja wierzę kolegom ze ¦l±ska i jeżeli mówi± że w Nieboczowach s± ryby , to znaczy ze tak jest naprawdę .
Złowienie ryby to splot kilku rzeczy : wiedzy , do¶wiadczenia , szcę¶cia i okoliczno¶ci niezależnych .
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieprzeczę ,a wręcz jestem pewny ,że w Ko¶cierzynie s± ryby i zamierzam, jesli nie masz nic przeciwko wyci±gn±ć troche lol

Ps. Czy Młynek i Dexpert to ta sama osoba?. Może Młynek mnie nie zrozumiał bo nie do niego pisałem. wink:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.


Ostatnio zmieniony przez J dnia Czw Lip 20, 2006 7:39 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Jjjan wesoly wykrzyknik wesoly
Niestety nie wziales pod uwage malej kwestii wykrzyknik wesoly
Tych czterdziestukilku wedkarzy(a moze wiecej) w trosce o stan wod w Polsce zaniechalo, wykrzyknik wesoly wykorzystania swoich umiejetnosci wykrzyknik wesoly .
Nie wiesz nawet jakiej ekwilibrystyki wymaga, prowadzenie woblera w taki sposob by nie padl ofiara stad wyglodnialych szczupakow,okoni itp. wykrzyknik wesoly
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie ,dobrze że woblery nie rzucały się na siebie wzajemnie usmiech
Wierzę że mieli¶cie mało czasu na łowienie , a poza tym w miejscu gdzie czterdziestu chłopa zamoczyło nogi i może co¶ więcej , dopiero tydzień po waszym wyjeżdzie ryby zaczęły powracać ma stanowiska lol wink: lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, chcialem zauwazyc, ze po ostatnich zmianach jakie w Tobie zaszly (brak "67" i teraz jeszcze ta wesola mina na nowym zdjeciu z paszportu) nie mozna z Toba powaznie dyskutowac. I bardzo dobrze wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jjjanku to byla Biesiada jak najbardziej pokojowa wykrzyknik wesoly
Woblery mijajac sie wyamienialy ze soba uprzejmosci i pozdrowienia wykrzyknik wesoly
Co zas dotyczy higieny wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik To gwarantuje Ci ze wszystkie przynety(wlacznie z "robaczkami w spiworkach" wykrzyknik wesoly )codziennie mialy myte zabki wykrzyknik wesoly wesoly wesoly.
Biesiadnicy pamietali o higienie wlasnej wykrzyknik wesoly Najczesciej biorac natrysk pod golym niebem,polaczony z praniem bielizny wykrzyknik wesoly
O te kwestie zadbalo niebo wykrzyknik wesoly wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybys Ty jeszcze Piwoniuszu wiedzial co ja w rece dzierze(na zdjeciu wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik wesoly wesoly wesoly ).
Jeden sprawca wie wykrzyknik wesoly wesoly wesoly
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof46 ale mnie rozbawiłe¶ lol
My¶lę że trzeba obniżyć ceny mercedesów bo większo¶ci na to nie stać.
Przeciesz nikt cie nie zmusza do łowienia 6 kilogramowych pstr±gów i metrowych szczupaków na Piasecznie za 100 zł dziennie, wiesz jakie to jest męcz±ce. lol przeciesz to ma być wypoczynek a nie ci±gle brania ,hole i tak do znudzenia. wesoly
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ,to na Piasecznie możesz sprzęt zostawić w łódce na cał± noc i napewno nic ci nie zginie na każdym innym łowisku w kraju po takiej nocce niewiem czy zostałyby wiosła . zly:[/quote]


Witaj!!!
no i niewielu tymi mercami smiga (przynajmniej nowymi)
a co do wypoczynku to mimo wszystko wolé kameralná niepilnowaná chatké w szwecji niz pilnowany osrodek .i to jest wypoczynek gdzie nikt mi na réce nie patrzy ,jest cisza i sá ryby i nawet jak nic nie bierze to mozna isc do lasu na grzybki ,tez bez konkurencji ..Ci wszyscy co piszá o wyborze nie majá racji bo go nie ma .wody sá puste!!!!!!!!!
przeszedlbym obojétnie gdyby istniala alternatywa dla biedniejszej i bogatszej czésci naszego spoleczenstwa ,ale jej nie ma .Jest natomiast zdzierstwo !!!
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
co ja w rece dzierze na zdjeciu


Robaczka w ¶piworku? wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skopro wszyscy tak ładnie pisz± o tych naszych rybkach, to i ja z racji swojego wieku pozwolę sobie skre¶lić zdanie.
Tak - ryby s± wszędzie. Daję swoj± star± głowę, że to prawda. Pisze w liczbie mnogiej '' ryby'' więc z pewno¶ci± wiecej niż jedna sztuka w stawie ( jeziorze, starorzeczu ) o ile ta woda nie jest zatruta. Pytanie tylko, czy ilo¶ć tych ryb jest na tyle wystarczajaca, aby robić dla wędkarza wczasowicza reklamę. Pisze kto¶, że trzeba umieć łowić, pisze kto¶, że trzeba wiedzieć gdzie i jak ( znać łowisko ). To prawda. Jednak wody takie nie mog± być przedmiotem dyskusji o wędkarskiej wodzie dla wczasowicza-wędkarza.
Kto¶ tam podaje akwen prywatny za tak wysokie ceny, że wyjad na takie łowisko może sobie zafundować VIP. Takie łowisko również nie może być tematem dyskusji. Zatem jakie to maj± być wody? Znam takie ale z historii. Pod namiotem na Mazurach nie brakowało rybki w latach 60-tych a nawet 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj? Już takich jezior nie ma. Kalejty, chociaż jedno jezioro gdzie można złowić rybkę jest w posiadaniu osoby prywatnej i nawet to jezioro ni jak nie może równać się z jeziorami lat 60-tych.
Chyba widzicie wszyscy, że ryby teraz łowi± tubylcy a nie go¶cie. To jest wyższy stopień wtajemniczenia na marnych wodach. Przykłady? Koronowo - zlot - największa ryba - wędkarz miejscowy. Wizna - największa ryba - wędkarz miejscowy. Nieboczowy - największa ryba - wędkarz miejscowy. Co za¶ dotyczy się Nieboczowów, to było chyba najlepsze łowisko, bo zlokalizowaniem ryb zajęła się z bardzo dobrym skutkiem, wędkarska młodzież Warszawy.
Ogólnie bior±c, nie ma co narzekać. Wód takich jak kiedy¶ już chyba nie będzie. Nie było internetu i wędkarze zajmowali się tylko swoimi wędziskami. Teraz, można poserfować na portalu wędkarskim, pojechać na zlot czy biesiadę i tam przy wędkach nie będzie brakowało atrakcji nawet, gdy ryby nie będ± współpracowały.
Kiedy zatem mamy łowić te nasze rybki? Na urlopie - owszem, ale urlopie wędkarskim a nie rodzinnym. Na taki urlop, trzeba pojechać do...Szwecja? Finlandia? Norwegia? ( to dla zimnolubnych ). Francja? Hiszpania? ( to dla ciepłolubnych ). Należę do grupy ciepłolubnych i spędziłem ł±cznie 5 tygodni na urlopie wędkarskim. Chociaż minęło już od tamtej pory kupa lat, do dzisiaj ¶ni mi się wędkarska przygoda z sumem i sazanem. Zapewniam tylko, że zgromadzone tak duże pieniadze na taki cel, zaowocuje zadowoleniem i nałykaniem się wędkarskiego sportu do bólu i do łez. Dodam tylko, że tam nie trzeba patrzeć w kalendarze brań, czy księżyć w pełni czy nowiu, czy wiatr od wschodu czy zachodu. Najbardziej podoba mi się tam fakt, że aby wypić piwko, należy wędki wyj±ć z wody. Nie dotyczy to osób, które maj± nadmiar wędek :-)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artku wykrzyknik wesoly Robaczki w spiworkach to domena Rysia,ale trzeba znac szczegoly wykrzyknik wesoly ,nie sposob wyjasnic bez scenki sytuacyjnej wykrzyknik wesoly na te okolicznosc powinien powstac artykul wykrzyknik wesoly wesoly
Zglaszam Jarbasa na autora wykrzyknik wesoly wesoly.
W dloni "zaposiadywuje" kregoslup(tajemnica rozwiana wesoly ) i tu tez mogla by powstac "historia na strone" wykrzyknik
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Robercie, chcialem zauwazyc, ze po ostatnich zmianach jakie w Tobie zaszly (brak "67" i teraz jeszcze ta wesola mina na nowym zdjeciu z paszportu) nie mozna z Toba powaznie dyskutowac. I bardzo dobrze wesoly

Po następnej imprezie PW Robert z pewno¶ci± zapu¶ci dredy wink:
_________________
Marillion&Fish
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robaczki w ¶piworkach , to może brzmieć jak nazwa jakiego¶ jedzonka upichconego przez Rysia 8O .Czy kto¶ patrzył Rysiowi na ręce ? Robercie , to co trzymasz wygl±da bardziej na ¶piworek lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, owszem, dreczylo mnie pytanie co Ty tam mietosisz w reku ale wrodzona niesmialosc nie pozwalala mi go zadac. Tearaz jednakze pytam sie: Czemu trzymasz kregoslup w reku? Czy wyjales go sobie dla zabawy? Chyba nie brales tego do buzi ??? wesoly wesoly wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jjjanku wykrzyknik Rysiowe potrawy nie maja sobie rownych wykrzyknik (Juz sie rozgladam za spec-garnkiem na takie okazje wykrzyknik wesoly )"Bananowy zur" wesoly jako jedna z licznych potraw byla rewelacja Biesiady!!
Rozjasniajac nieco wykrzyknik wesoly Rysiu byl wyekfipowany najlepiej ze wszystkich "Biesiadnikow"z tad "propozyca"komfortowego ulozenia robaczkow wykrzyknik wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniuszu jestes juz taki"duzy" ze mogl bys darowac sobie wrodzona skromnosc wykrzyknik wesoly wesoly
Smutno mi natomiast ze podejrzewasz mnie o tak maly kregoslup wykrzyknik wesoly wesoly
Kregoslup pochodzi od "swietej"rybki wesoly
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos ilo¶ci ryb , to w żaden sposób się nie zgadza . Statystyki mówi± , że polacy jedza zatrważaj±co mało ryb w porównaniu do mieszkańców innych krajów rozwiniętych (może tu tkwi przyczyna)
Jeżeli jemy tak mało ryb , to powinny one być w wodzie .
Jeżeli zwiększyć popyt na ryby np . na dziesięć kg. na osobę na rok , to czy zwiększ± się zarybienia i wzro¶nie wielokrotnie ilo¶ć ryb w wodzie ?
A jeżeli nie jem ryb , to czy to również moja wina że s± mniejsze zarybienia ?
To nie możliwe . Chyba ¶pi±cy jestem .


Ostatnio zmieniony przez jjjan dnia Czw Lip 20, 2006 10:35 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spiacy? byc moze wesoly
Jedno jest pewne wykrzyknik wesoly Ujety jestes w statystyce wykrzyknik wesoly
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jjjan bo prawda jest taka, że oprócz wypromowanych przez szlachtę polsk± suma, szczupaka i jesiotra, że oprócz koszernego karpia na wiele sposobów i bezmięsn± ¶rodę, że oprócz łososia i pstr±ga restauracyjnego inne gatunki ryb traktowane były zawsze po macoszemu. Nie ma tradycji potraw rybnych w naszej kuchni opróczj jej czę¶ci zwanej - wykwintna. No jest jeden wyj±tek. Jest taki gatunek ryby, który towarzyszy nam od dziecka aż do ¶mierci. Możemy go znaleĽć i w mordowni, i w plażowym barze, i w renomowanej restauracji. Znamienne w tym jest, że ta rybka w kartach dań do ryb w ogóle się nie zalicza lecz do...zak±sek :-D
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszku!Co to za menu bo nie kojarze?! wesoly
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦ledĽ :-D
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol lol lol
Podzejrzewalem dorsza lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Statystyki klamia. Powiedz Jjjan czy odwiedzil Cie jakis statysta ostatnio w celu zapytania ile ze zlowionych ryb usmazyles a ile zawekowales ? Na pewno nie. Pamietam ze w Polsce bylo mnostwo wody z dostepem a mimo to nie mozna czasami bylo wetknac kija. Kazdy cos tam hodowal w siatce. Mieszkam w tak zwanym kraju rozwinietym gdzie dostepu do wody trzeba szukac po znajomosciach. Moje ulubione dostepy sa przewaznie niezaludnione. Ci co buszuja na lodkach tez zabieraja ryby sporadycznie. Skad wiec te statystyki ze u mnie zjada sie wiecej ryb niz w Polsce? Owszem, ludnosc miejscowa objada sie "szrimpsami" ale to nie ryba. Byl taki czas kiedys ze o malo nie zaczalem wierzyc w statystyki. Otoz rzucilem na tydzien piwo i po kilku dniach w polskiej gazecie zobaczylem artykul pt." Srednia spozycia alkoholu na jednego Polaka spadla" wesoly
Mlynek
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Jan 07, 2004
Posty: 145

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury/Gdańsk
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Czy Młynek i Dexpert to ta sama osoba? Może Młynek mnie nie zrozumiał bo nie do niego pisałem. wink:

Młynek to Młynek, a Dexpert to Dexpert. Nie mam rozdwojenia jaĽni, żeby pisać pod dwoma nickami. Masz rację: nie rozumiem Cię. Ale jak chcesz pisać DO KOGO¦ to pisz na priv i pozwól, żebym mógł w poruszanych na forum tematach zabrać głos.
Mimo tego, że Kaszuby s± bezrybne i że je skre¶liłe¶ z listy (pierwsza wersja) życzę połamania kija na polowach w Ko¶cierzynie (druga wersja). Choć polecam pojechać gdzie¶ za miasto, jest masa pięknych jezior, ładniejszych niż GałęĽne.
Pozdrawiam usmiech
_________________
Mlynek
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
¦ledĽ :-D


...i niech kto zgadnie na ile sposobów przyrz±dzany, ja się nie pokuszę.... wink:
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:

Ps. Czy Młynek i Dexpert to ta sama osoba?. Może Młynek mnie nie zrozumiał bo nie do niego pisałem. wink:


J,
Dexpert to Dexpert, Młynek to Młynek, a J to J. Ja chciałem zrócić Ci tylko uwagę, że nie można skre¶lać całego regionu na podstawie jednego łowiska. Ja sam dobrze wiesz s± już, niestety, bezrybne jeziora na Mazurach czy Kaszubach, ale s± również bezrybne inne zbiorniki wodne i rzeki w całej Posce. Z jednej strony jest to za spraw± dzierżawców jezior czy stawów, a z drugiej strony za spraw± wpływu zanieczyszczeń. Po prosu nikt nad tym nie panuje. Ale wiem, że s± takie miejsca, gdzie miejscowi sami wzięli sprawę w swoje ręce i dbaj± zarówno o ¶rodowisko jak i zarybianie, a przede wszystkim sami walcz± z kłusowictwem.

Pozdrawiam,
Ps. J, bez obrazy, nie chciałem Cię aż tak urazić. Geografię znam i wiem, że macie u siebie piękne rzeki, które jeszcze nie posmakowały "ręki przemysłu"
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
SSG napisał:
¦ledĽ :-D


...i niech kto zgadnie na ile sposobów przyrz±dzany, ja się nie pokuszę.... wink:


Z tego co mi przychodzi do głowy, to chodĽby po fileciku, a jednak nie byłbym w stanie na raz zje¶ć. :-D
A może jaka¶ lista? :-) No to: z wody (¶wieży), marynowany w occie, rolmops, w oliwie, w pomidorach, po kaszubsku, po japońsku, pod pierzynk±, Esoxowy ;-) , w ¶mietanie, smażony, wędzony, z jabłkiem na słodko, marynowany w oliwie z ziołami. To tyle z głowy. W ksi±żce kucharskiej na pewno mam ze dwa razy tyle albo i więcej :-)
Mlynek
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Jan 07, 2004
Posty: 145

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury/Gdańsk
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednej z knajp w Gdańsku sepcjalno¶ci± był kiedy¶ ¶ledĽ z bit± ¶mietan± usmiech Chyba bym się nie odważył wink:
_________________
Mlynek
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlynek napisał:
W jednej z knajp w Gdańsku sepcjalno¶ci± był kiedy¶ ¶ledĽ z bit± ¶mietan± usmiech Chyba bym się nie odważył wink:


Z takich dziwnych kulinariów, to mój znajomy zawsze ¶wieżego ¶ledzia je z miodem a jak ma okazję to z tortem. Podobno całkiem niezły :-)
Mlynek
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Jan 07, 2004
Posty: 145

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury/Gdańsk
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Z takich dziwnych kulinariów, to mój znajomy zawsze ¶wieżego ¶ledzia je z miodem a jak ma okazję to z tortem. Podobno całkiem niezły :-)

O fu! usmiech Ile ludzi tyle zboczeń 8)
_________________
Mlynek
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Mlynek napisał:
W jednej z knajp w Gdańsku sepcjalno¶ci± był kiedy¶ ¶ledĽ z bit± ¶mietan± usmiech Chyba bym się nie odważył wink:


Z takich dziwnych kulinariów, to mój znajomy zawsze ¶wieżego ¶ledzia je z miodem a jak ma okazję to z tortem. Podobno całkiem niezły :-)

8O
O w mordeczkę, w zalewie octowo-miodowej to jadłem, ale tu jak rozumiem po prostu ¶ledzia z beki, miodem polewa...o torcie nie wspomnę...

Szczerze mówi±c mnie najbardziej zaskoczył przepis na sandacza w zalewie kawowej (seria wydawnicza Pruszyńskiego). Próbował kto¶ 8)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 169