Czy wiesz, że...
Sandacz dojrzewa płciowo w wieku 2 – 3 lat. Samiec dojrzewa przeciętnie o rok wcze¶niej od samic. Tarło przypada na okres kwiecień – maj, gdy temp. wody osi±ga 12 st. C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 587
 Zalogowani 0
 Wszyscy 587

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(501632) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(501632) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(501632) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501632) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501632) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501632) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501632) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501632) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501632) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501632) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2274
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Peczak
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Peczak
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 11:19 am    Temat postu: Peczak Odpowiedz z cytatem

Czy ma ktos doswiadczenie w przygotowywaniu peczaku w termosie?? Prosilbym o rade po jakim czasie od zalania wrzatkiem peczak nadaje sie do lowienia? Jakie stosujecie proporcje, tzn ile peczaku na jaka ilosc wody. Czy ma ktos doswiadczenia w sprawie barwienia i dodawania zapachow, jezeli tak to jakie zapachy i kolory beda skuteczne. Lowie na kanale. Ryby to glownie ploc, leszcz, karas, ze nie wspomne o okoniach dlugosci palca:) Chodzi mi o selektywna przynete ktora pozwoli wyeliminowac okonie, przy lowieniu na biale robaki ciezko sie opedzic. Sprawdza sie kukurydza, ale lubie poszukiwac nowych rozwiazan.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
piotr1987
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jul 31, 2006
Posty: 41

Kraj: Polska
Miejscowość: Klucze
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wsyp pol termosu peczaku i zalej go woda do pelna.Wyciagnij go wtedy gdy termos bedzie wypelniony peczakiem po brzeg.I pamietaj dobrze opukac przynete najlepiej w druszlaku. Po wyplukaniu peczaku rozsyp go na papieze zeby sie tak nie klejil. Pozdro
_________________
!!!!!!!!!!!!!!!!SANDACZ!!!!!!!!!!!!!!!
Jazgarek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 28, 2006
Posty: 323

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MichalTch napisał:
Prosilbym o rade po jakim czasie od zalania wrzatkiem peczak nadaje sie do lowienia?

Wszystko zależy od tego jakiej "konsystencji" ma byc ten pęczak. Im dłużej trzymasz go w termosie, tym będzie bardziej mięki i bardziej klej±cy. Po około 3 godzinach powinien być dobry. Po takim też czasie proponuje Ci zajrzeć do termosu i zobaczyć czy Ci pasuje. Je¶li nie to odstaw go na kolejne 1,5 - 2 godziny. Je¶li juz Ci przypasuje, to wylej cały pęczak wraz z wod± na jakie¶ sitko, potem przepłucz go zimn± wod± i dobrze otrz±¶nij.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szklanke peczaku wsypuje do termosu ( 1,5l o ile sie nie myle ) zalewam wrz±tkiem, odmawiam zdrowa¶ke, wylewam wode. Zalewam ponownie wrz±tkiem i zamykam szczelnie termos. Kto¶ wyrzej pisał ze parzy peczak 3 godziny w termosie :roll:, to chyba troszke za długo, nie zrobi sie ciapa? Ja czekam 1g45m max 2g. Jest on wtedy idealny "aldente" nie spada z haka, nie rozgniata się w palcach podczas nadziewnaia na hak. Co do barwienia to nigdy tego nie robiłem. Można napewno kupic barwnik spozywczy i zminic kolor peczaku. Domowym sposobem moge polecić curcume barwi ona na żółto, ale dodaje goryczki co moze Ľle wpływac na smak przynęty. Dlatego tez nie bawie sie w barwienie co natura to natura wink:
_________________
...::: Gutek :::...
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM
Ja osobi¶cie nie parzę pęczaku w termosie. Mój sposób jest taki:
Wsypuję do garnka dwie szklanki pęczaku zalewam wod± centymetr wyżej niż poziom pęczaku i stawiam to na niewielki ogień Czekam az poziom wody zrówna sie z poziomem pęczaku i wtedy już tylko przelewam na sitku zimn± wod±, na ¶ciereczkę i gotowe.
Co do barwienia to czasem barwię na czerwono płynnym barwnikiem spożywczym do ciast. Wystarczy do jeszcze ciepłego peczaku dodać łyżeczkę barwnika i zamieszac dokładnie. Po ok 15 minutach pęczak już nie brudzi i można łowić.
Pozdrawiam Orni
david2
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 65

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ryby moznazlapac na peczak ???Bo jeszcze nigdy nie łapałem i zamierzam sprubowac :arrow:
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

david2 napisał:
Jakie ryby moznazlapac na peczak ???Bo jeszcze nigdy nie łapałem i zamierzam sprubowac :arrow:

Wszystkie białe ryby
jeste¶ z Tarnowa więc powiem Ci że na Dunajcu pęczak to ¶wietna przynęta na ¶winki, brzany, leszcze a i kleń się połakomi.
david2
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 65

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to Borzecin a na rybki to do radłowa jezdze na żwirownie wesoly Jade za tydzen na 3 dni to wyprubuje peczak spoko wesoly
kwantyl
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jun 07, 2005
Posty: 46

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orni007 napisał:
Wsypuję do garnka dwie szklanki pęczaku zalewam wod± centymetr wyżej niż poziom pęczaku i stawiam to na niewielki ogień Czekam az poziom wody zrówna sie z poziomem pęczaku i wtedy już tylko przelewam na sitku zimn± wod±, na ¶ciereczkę i gotowe.


Co¶ mało tej wody jak na mój gust.

Tak w ogóle to widzę, że strasznie skomplikowana sprawa nagotować pęczak jak dla niektórych usmiech
Najpro¶ciej gotować i dolewać wody kiedy trzeba, aż będzie "gotowy" usmiech
wisla
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 28, 2006
Posty: 262

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orni007 napisał:
WITAM
Ja osobi¶cie nie parzę pęczaku w termosie. Mój sposób jest taki:
Wsypuję do garnka dwie szklanki pęczaku zalewam wod± centymetr wyżej niż poziom pęczaku i stawiam to na niewielki ogień Czekam az poziom wody zrówna sie z poziomem pęczaku i wtedy już tylko przelewam na sitku zimn± wod±, na ¶ciereczkę i gotowe.
Co do barwienia to czasem barwię na czerwono płynnym barwnikiem spożywczym do ciast. Wystarczy do jeszcze ciepłego peczaku dodać łyżeczkę barwnika i zamieszac dokładnie. Po ok 15 minutach pęczak już nie brudzi i można łowić.
Pozdrawiam Orni


na moje to pęczak ten nie nadaje się wtedy do założenia na haczyk jest mały i twardy a ryba po jednym skubnieciu z niego rezygnuj± ja pęczak zostawiam w gor±cej wodzie przez cał± noc a rano gotuje jeszcze jakie¶ 30-40min z przerwami po wsypaniu całej paczki peczaku 500g po ugotowniu otrzymuje cały garnek 4,5-5litrowy
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zalewam 1,5 centa nad pozim w garnku i stawiam na ogniu jak sie zagotuje to zestawiam z ognia i zawijam garnek w gazety , rano jest ok.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jasny gwint. Kto by pomy¶lał, że takie s± problemy z pęczakiem. Teraz po tych tekstach dopiero to widzę. Najbardziej dziwi± mnie te fatalne rady :-) Ciekaw jestem sk±d takie pomysły :-)
Do rzeczy.
Łowiłem kupę lat na pęczak. Przynętę tę stosowałem na płoć. Czasami wchodził kara¶ i leszcz. Wiadomo, każda biała ryba ( spokojnego żeru ) zje pęczak. Ale płoć szczególnie z zapachem, który zwie się nostrzyk . To jedna sprawa selekcji i zapachu ( a pisałe¶, że wła¶nie interesuje Cię płoć ). Nie będę ukrywał, że prócz nostrzyku dodawałem cukier.
Po kolei.
Jedna paczka pęczaku ze sklepu, to po prostu ci±głe zagl±danie do termosu. Tak - termosu a nie garów. Pęczak kupiony w różnym czasie, innym sklepie itp zmusza nas do ustalania innego czasu parzenia. Najlepiej od razu kupić cało¶ć na cały przewidywany okres połowu z uwzględnieniem nęcenia.
Mnie wystarczało, że parzyłem raz w termosie około 1 litra wody. Wsypuję 5 łyżek stołowych surowego pęczaku. Łyżka stołowa cukru i mała łyżeczka nostrzyku. Zalewam zawarto¶ć wrz±tkiem jeszcze gotuj±cym się do 2/3 wysoko¶ci pojemnika. Szybko zamykam i czekam 2 godziny. Różnie pęczak pęcznieje - czasem 2 czasem 2,5 godziny. Miałem tez odmianę, gdzie wystarczyło trzymać 1,5 godziny. Ci którzy zalewaj± wrz±tkiem do pełna, to osoby, które nie powinni udzielać rad, no chyba, że zło¶liwych.
Czas parzenia jest też uzależniony od termosu. Jedne trzymaj± bardzo długo i tutaj raczej proces będzie szybszy. Inne ( a takie też miałem ) musiały wyl±dować po zalaniu pod pierzynę, aby nie było ''wycieku'' temperatury.
Mamy już ugotowany pęczak, taki, że łuska sterczy na boku jak chor±giewka a pęczak łatwo przebić ostrym hakiem. Oczywi¶cie hartujemy gotowe ziarno pod strumieniem zimnej wody ( tylko przelewamy a nie płuczemy pół godziny ). Za długo gotowany pęczak robi się ciapraty i po spłukaniu znika jego objęto¶ć ( czytaj wielko¶ć ziarenka ).
Nęcimy pęczakiem.
Dobrze jak ręk± można wyrzucić wprost pod spławiczek. Gorzej jak ręk± nie można tego zrobić. Konieczna wtedy jest proca. Proc± jednak zbyt rozlegle nęcimy. Jest to dobre po przyj¶ciu na stanowisko, ale póĽniej, to trzeba w spławik celować. Można to zrobić i proc±. Trzeba jedynie zabrać ze sob± m±kę ziemniaczn± lub surow± kaszę mannę. Co z tym zrobić? Chętnie przeczytam rad super fachowców :-)
Moja informacja dotyczy tylko wód stoj±cych
christoferek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 01, 2003
Posty: 388

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie jaka¶ konkretna wypowiedĽ wesoly Mój znajomy nęcił pęczakiem o zapachu nostrzyku i miał ¶wietne wyniki. Łowił nie tylko płocie, ale też ładne liny i karasie. Raz nawet karp się trafił. Ogólnie rzecz bior±c dobra zanęta i przynęta.

A jakie macie do¶wiadczenia z pęczakiem na wodach płyn±cych :?: Czy tak samo zaparzony pęczak będzie dobry przy łowieniu na przepływankę :?: Podobno to dobra przynęta na ¶winki w drugiej połowie lata.
david2
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 65

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to jes ten nostrzyk i gdzie go mozna dostac?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

david2 napisał:
A co to jes ten nostrzyk i gdzie go mozna dostac?


Nostrzyk to taka ro¶lina praktycznie występuj±ca w stanie dzikim wszędzie. Po wysuszeniu całej ro¶linki wywala się tylko twarde łodygi. Reszta to już dobry materiał do zanęty. Kiedy¶ zbierałem i suszyłem nostrzyk. Dzisiaj można go kupić w sklepie wędkarskim ( tam jest najtańszy ) oraz w sklepach zielarskich, aptekach i tym podobnych punktach sprzedaży.
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wisla napisał:

na moje to pęczak ten nie nadaje się wtedy do założenia na haczyk jest mały i twardy a ryba po jednym skubnieciu z niego rezygnuj± ja pęczak zostawiam w gor±cej wodzie przez cał± noc a rano gotuje jeszcze jakie¶ 30-40min z przerwami po wsypaniu całej paczki peczaku 500g po ugotowniu otrzymuje cały garnek 4,5-5litrowy


Zapomniałem dodać że pęczak moczę wcze¶niej cał± noc dopiero potem gotuje :roll:
david2
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 65

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za odpowiedz old_rysiu :P :P
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowość: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój przepis na pęczak jest mniej więcej taki sam jak old_rysia. 3/4 szklanki pęczaku wsypuje do termosu i zalewam termos do połowy wod± zakręcam i na 2 godziny w odstawkę. Po wyjęciu możesz go jeszcze zabarwić na rózne kolory np. czerwony czy żółty (czasem na kolorowy bior± lepiej)
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
lucek1973
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 07, 2006
Posty: 366

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem dzisiaj na rybachi na pęczak zero!
lucek1973
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 07, 2006
Posty: 366

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 8:44 pm    Temat postu: do wisły! Odpowiedz z cytatem

opisz dokładnie jak łapiesz na ten pęczak!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowi się na jedno ziarnko. Najlepiej metod± spławikow±. Zestaw dosyć delikatny, według swoich umiejętno¶ci. Nęcić samym ziarnem pęczaku, tym samym co na haku.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucek 1973 napisal
byłem dzisiaj na rybachi na pęczak zero![


Nie powinines sie poddawac, moze po prostu trafiles na zly dzien. Czasami tak jest. Sprobuj posypac przez kilka dni peczakiem i powinno pomoc.
Osobiscie lowie podobnie jak na wszystkie inne ziarna. Moj sposob to wrzucam troche jako zanete w lowisko i co jakis czas dorzucam po trochu. Lowia na to samo czym nece. Nic nowego nie wymyslilem, ale taki sposob sprawdza sie najlepiej. Bez necenia ciezko cos wyjac.

W chwili obecnej mam troche wiekszy problem. Mieszkam w Anglii, poki co. Tutejsze ryby dosc dobrze znaja kukurydze, jest szalenie popularna. Brania sa czeste, ale lubie poszukiwac nowosci i zamierzam polowic na peczak, stad bylo moje pytanie. Z moich poszukiwan wynika ze w tym kraju peczaku nie znaja, mozna kupic, ale nie jest latwo znalezc. Prawdopodobnie nikt na niego nie lowi, albo mi sie wydaje. Zamierzam ryby przyzwyczaic do nowej przynety i zobaczyc co bedzie sie dzialo. Lowie na kanale, lowisko jest plytkie, max 1.5m. Woda plynie bardzo wolno, prawie wcale. Obfituje w plocie, leszcze, karasie, karpie, czyli gat ktore powinny sie skusic. Na kukurydze jak na razie nie udaje mi sie skusic niczego szczegolnego, sama drobnica. Czasami dziwie sie jak taka ryba kukurydze polknela usmiech
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
christoferek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 01, 2003
Posty: 388

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej panowie mogliby¶cie odpowiedzieĽ na mój post :?: :roll:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 87