Czy wiesz, że...
Sandacz w ci±gu 2 pierwszych tygodni życia osi±ga długo¶ć 7 mm. Pod koniec pierwszego roku od 8 do 24 cm. W drugim roku: 15 – 42 cm, trzecim 22 – 49 cm, czwartym 28 – 57 cm, pi±tym 34 – 67 cm, szóstym 39 – 76 cm, a w siódmym 43 – 80 cm.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 585
 Zalogowani 0
 Wszyscy 585

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385598) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385598) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(385598) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385598) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(385598) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(385598) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59445) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(385598) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59445) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(385598) Apr 02, @ 17:57:24


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2261
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2040
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2154
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2290
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2121
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2179
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2086
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2130
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2492
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2314
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - ...a bolki tłukły jak wariaty
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
...a bolki tłukły jak wariaty
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tjekosan
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jul 17, 2006
Posty: 61

Kraj: Polska
Miejscowość: Pruszków
PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 7:32 pm    Temat postu: ...a bolki tłukły jak wariaty Odpowiedz z cytatem

...a bolki się tłukły jak wariaty. Jeszcze czego¶ takiego nie widziałem. Byłem w niedziele nad Bugiem, w okolicach Kamieńczyka jak zwykle , ze spiningiem ale nie miałem nawet ''puka'' po mimo tego , że widziłem i słyszałem żeruj±ce ryby w 99% były to bolki ale klenie i okonie też nie próżnowały, a i ruchy białorybu też były widoczne. Jednak chodzi mi o żerowanie bolenia , podobne tylko widziałem na Odrze. Nad Bugiem nigdy .Tego dnia nie miałem żadnego kontaktu z ryb± choć pare dni wcze¶niej nad Wisł± złowiłem szczupaka 2 kg i sandacza 1,5kg w okolicach Góry Kalwarii.Co było powodem takiego żerowania ryb i za razem brakiem brań ?

Ostatnio zmieniony przez tjekosan dnia Wto Sie 22, 2006 7:58 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff. Z wielkim trudem przeczytałem tego posta. Mój drogi - wybacz, ale już nie będę czytał Twoich bazgrałów. Może s± tutaj userzy, którzy lubi± tracić czas na zrozumienie tre¶ci ( brak kropek, nowych zdań itp ), ja do nich niestety nie należę :-(
tjekosan
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jul 17, 2006
Posty: 61

Kraj: Polska
Miejscowość: Pruszków
PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już poprawiłem , nie denerwuj się nie każdy jest takim poliglot± jak Ty.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubie sms'ów bez znaków interpunkcyjnych, co dopiero mówić o postach na forum. No ale nie o tym. Jedyna my¶l, która przychodzi mi na my¶l to jest to że nie opanowałe¶ sztuki łapania wła¶nie boleni, pocz±tki s± zawsze trudne ... też mam z tym problem. Zawsze obiecuję że nastepnym razem i na obietnicach sie kończy:-)
_________________
Bieroo Paniee???
tofik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jedyne co moge powiedzieć o boleniach na Wi¶le(w Toruniu) to to że jeżeli żeruj± one pomiedzy główkami to ich złapanie jest do¶ć trudne pomimo tego, że intensywnie żeruje i raczej jest przypadkiem!! z reguły dopiero wieczorem b±dĽ z rana zaczyna żerować w warkoczu gdzie jest z reguły w miarę prosty do złapania!!
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno miałem podobn± sytuację nad Rożnowskim . Bolenie biły dwa , trzy metry od brzegu , niestety przynęty nie dotkły nawet . Bolenie to specyficzna bestie i niełatwo je przechytrzyć .
Papoot
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 21, 2004
Posty: 254

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie stresuj się! Takie boleniowe balety bez brania to, przynajmniej jeszcze o tej porze roku, chleb powszedni. Rapy tłuk± narybek i programowo olewaj± przynęty spinningowe, mimo perfekcyjnego maskowania się i dobrego rozpoznania trasy żeruj±cej ryby. Podejmij temat we wrze¶niu-paĽdzierniku, kiedy to sztuczne wabiki wracaj± do łask bolenia. Chociaż wiem, że olanie takich wpadaj±cych do wody granatów jest niezwykle trudne. Sam też nie potrafię zignorować ostro żeruj±cej rapy, chciaż wiem, że szanse na jej złowienie mam znikome i mógłbym czas przeznaczony na jej łowienienie po¶więcić np. na uganianie się za sandałkiem. Cóż, syndrom Kalego.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio od podobnej frustracji, wybawił mojego znajomego Kastmaster Kongera. Nie s±dzę, aby sama zmiana przynęty zrobiła cuda, ale who knows ? Możesz spróbować . idea:
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nauczony niepowodzeniami lat poprzednich teraz tylko przygl±dam się ich wariactwu, podziwiam i nie daję się im wci±gn±ć w tę jakby nie było fascynuj±c± grę! Czas wolę po¶więcić innym rybkom. usmiech
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 8:56 pm    Temat postu: Bolenie Odpowiedz z cytatem

Łowienie Boleni to sztuka. Może kiedy¶ nauczę się je łowić.
Pozdrawiam.
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak na moje oko, t po prostu dobrałe¶ zł± przynętę lub niewła¶ciwie j± prowadziłe¶. Czasem, gdy zawodz± typowo boleniowe woblery trzeba sięgn±ć po kleniowego wobka i poprowadzic go bardzo powoli (przyjęło się, że trzeba kręcić szybko). Leniwy boleń lubi się połakomić na tak± przynętę. I tak od siebie: polecam wtedy wobki z niebieskim grzbietem ;)
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno rozmawiałem nad Odr± z pewnym spinningist± wła¶nie na temat boleni. Zdradził mi swój sposób na ich łowienie. Brzmiał on mniej więcej tak:

"Uklejopodobnego woblera puszczam z nurtem w miejsce, w którym "bije" boleń (je¶li widzę tam ławicę uklei). Trzymam go w tamtym miejscu do momentu aż zobaczę widowiskowy atak bolenia i wtym wła¶nie momencie zaczynam ¶ci±gać do¶ć szybko woblerka. Łowienie takie uzasadnia sposób żerowania bolenia, który zanim zaatakuje swoj± ofiarę uderza ogonem w wodę, a następnie dopiero łapie uciekaj±c± rybkę."

Powiedział mi on również, że ten sposób sprawdza się mu tylko kiedy jest słonecznie, a boleń żeruje przy powierzchni.

Pozdrawiam
Darek144
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 25, 2006 12:43 pm    Temat postu: Re: ...a bolki tłukły jak wariaty Odpowiedz z cytatem

tjekosan napisał:
...a bolki się tłukły jak wariaty.Co było powodem takiego żerowania ryb i za razem brakiem brań ?


Powodem takiego zachowania boleni był bez w±tpienia tegoroczny wylęg. Spotkałem się jednego roku z czym¶ takim na Sulejowie. Jak trudno złowić zaporowego bolenia nie muszę chyba nikomu udowadniać…
Podczas tamtego amoku boleni, króciutko oceniłem sytuację, zaobserwowałem, na czym drapieżniki żeruj± i dokonałem słusznego wyboru przynęty – akurat miałem tak± przy sobie. Nie żadne woblery, gumki, czy inne „łupy”. To była przynęta 2,5 cm długo¶ci – kto¶ poruszył w tym w±tku jej temat…(?)
To, co póĽniej się działo, przechodzi jakiekolwiek wyobrażenie. Do¶ć, że ręce bolały mnie i kolegę od licznych holi. Sprawdziła się też „Aglia” „0”, srebrna.
Mało tego, z wierzchu tłukły bolenie, a na głęboko¶ci 2 – 3 m okonie i szczupaki – wystarczyło opu¶cić tam wirówkę nr 3, a branie garbusa murowane.
Niestety, to było 3 lata temu i od tamtej pory taki „balet” boleni się na Sulejowie nie powtórzył… :roll:
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Sie 25, 2006 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj i wczoraj obserwowałem takie zjawisko na starorzeczu Odry. Widać taki ma okres, że wali w drobnice na potęge. Nawet nie próbowałem go przechytrzyć .
_________________
...::: Gutek :::...
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund :: Zapytania do SQL: 60