Czy wiesz, że...
Pierwsze historyczne wzmianki o karpiu, o jego występowaniu w rzekach, można znaleĽć u Arystotelesa (384 – 322 p.n.e.) i Pliniusza (23 – 79 n.e.). Prof. P. Wolny twierdzi, że pocz±tki udomowienia karpia w Europie sięgaj± prawdopodobnie VI – V w. p.n.e., a stało się to na terenie Dacji, w uj¶ciu Dunaju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 593
 Zalogowani 0
 Wszyscy 593

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(453486) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(453486) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453486) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453486) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453486) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(453486) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453486) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(453486) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(453486) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59791) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pierwszy pirat na Bałtyku!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Pierwszy pirat na Bałtyku!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 6:19 pm    Temat postu: Pierwszy pirat na Bałtyku! Odpowiedz z cytatem

Znaleziona w sieci notka o piractwie na Bałtyku.

Spoko, tylko komputerowym wink:

Zdumiewaj±ce, że od lat szeroko rozleklamowany, wręcz sławetny przedsiębiorca, woż±cy co roku na Bałtyk tysi±ce wędkarzy, pozwala sobie na takie "oszczędno¶ci"...
Pal licho filmy, gry czy muzykę na pirackich płytkach. Ale żeby profesjonalne oprogramowanie, w wielkim stopniu decyduj±ce o bezpieczeństwie jednostek, załóg i pasażerów, nielegalnie kopiować i wykorzystywać? 8O
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 7:41 pm    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Komentarz krótki. Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Temat raczej na off topic'owe forum niż tutaj. Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 8:13 pm    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Komentarz krótki. Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.


Też krótko: jam bez winy usmiech
Nie kamieniem rzucałem, jeno informację wrzuciłem. wink: A jak j± sobie kto zinterpretuje - już nie moja sprawa usmiech
Roxen
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 420

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jaki on by mial zysk z tych płyt jak by go nie złapali wesoly.
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 6:40 pm    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Też krótko: jam bez winy usmiech
Nie kamieniem rzucałem, jeno informację wrzuciłem. wink: A jak j± sobie kto zinterpretuje - już nie moja sprawa usmiech


Hmm to po co rzucać informacj± i to nie na tym forum co trzeba w takim razie? ;) Dla sensacji? ;) Interpretacji ;) ? Nie bawmy się w netowych paparazzi ;) Jakby prze¶wietlić wszystkie komputery ludzików w naszym kraju i pirackie nawet drobne programiki, lub cracki wyłapać to...miałyby media o czym pisać wink: Jesień w pełni, miejscami zima już zawitała usmiech Tematów różnych sporo się znajdzie niekoniecznie o tematyce wędkarskiej, ale też niekoniecznie o warezowej itp. Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 7:38 pm    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Jakby prze¶wietlić wszystkie komputery ludzików w naszym kraju i pirackie nawet drobne programiki, lub cracki wyłapać to...miałyby media o czym pisać wink:
A mogę się założyć, że spora czę¶ć ludzi pracuj±cych w mediach, polityków, policjantów i innych osób "publicznych" ma w swoich domach piraty 8) My¶lę, że na PW również niewielu by się znalazło takich, którzy nie maj± b±dĽ nie mieli nielegalnego programu/nielegalnych programów . Po prostu z tym się trzeba pogodzić wink: Dopóki ceny będ± tak wysokie doputy będzie piractwo. Wielu ludzi nie stać żeby kupić np. oryginalnego Windowsa za ponad 400zł :roll:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:01 am    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Po prostu z tym się trzeba pogodzić wink: Dopóki ceny będ± tak wysokie doputy będzie piractwo. Wielu ludzi nie stać żeby kupić np. oryginalnego Windowsa za ponad 400zł :roll:

Chyba nie wiesz co mówisz! Mamy rok 2006 i alternatyw masz mnustwo!
Pogodzić się? To może też pogodzisz się z kłusownictwem? No co zrobić centy wysokie!!!???
Zważ też że system operacyjny zazwyczaj dostajesz legalny z komputerem, a oprogramowania możesz wybrać darmowe. Jak chcesz okre¶lone komercyjne - to płać! Bo ono powstało żeby je sprzedawać a nie harytatywnie. I ceny wcale nie s± jakie¶ nieosi±galne. Ja w domu mam 3 komputery i zapewniam Cię że nie ma na nich żadnego pirackiego softu. Postawa któr± prezentujesz jest jak najbardziej niewła¶ciwa - to jest o czym mówisz, to do czego chcesz się przyzwyczajać, to jest zwykła kradzież!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 12:48 pm    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Hmm to po co rzucać informacj± i to nie na tym forum co trzeba w takim razie? ;) Dla sensacji? ;) Interpretacji ;) ?


Informacja wrzucona dla informacji wła¶nie usmiech Na tej samej zasadzie, jak się wrzuca do netu informacje o kłusownikach różnego kalibru.
Informacja - jak mi się zdaje - jest do¶ć istotna dla każdego, kto "zaklepał" sobie miejsce na rejs jednym z tych kutrów. Przynajmniej dla mnie byłaby istotna.

Czy informacja w jaki¶ sposób sensacyjna? Być może tak. Nie w czę¶ci dotycz±cej filmów, gier czy plików muzycznych. U nas to niestety standard.
Zdumiewaj±ca jednak w czę¶ci dotycz±cej oprogramowania nawigacyjnego. Choćby dlatego, że wystarczy minimalny bł±d przy pirackim kopiowaniu, by szyper ustawił w kuter w dryfie o kilkadziesi±t kabli od wraku. Po czym powiada zniesmaczonym wędkarzom, że dorsze nie żeruj±...
Nie po to się czasem telepię godzinami przez pół kraju i wykładam spor± kasę, by kto¶ nieuczciwie żerował na moim portfelu. Mojej wierze i zaufaniu. W sumie okazuj±cymi się zwykł± naiwno¶ci±.

Tom, nie oceniam zaistniałego faktu w kategoriach prawnych. Nie ja do tego powołany.
Oceniam jako wędkarz. Który chce mieć gwarancję, że je¶li za co¶ uczciwie płaci, to ma prawo oczekiwać uczciwego potraktowania.

Nigdy niczego nie kupiłem od złodzieja czy pasera. A je¶li nawet - nic o tym nie wiem.

Że forum niewła¶ciwe - nie miałem pojęcia. Przepraszam za kłopot. :oops:
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:03 pm    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Darek144 napisał:
Po prostu z tym się trzeba pogodzić wink: Dopóki ceny będ± tak wysokie doputy będzie piractwo. Wielu ludzi nie stać żeby kupić np. oryginalnego Windowsa za ponad 400zł :roll:

Chyba nie wiesz co mówisz! Mamy rok 2006 i alternatyw masz mnustwo!
Pogodzić się? To może też pogodzisz się z kłusownictwem? No co zrobić centy wysokie!!!???
Zważ też że system operacyjny zazwyczaj dostajesz legalny z komputerem, a oprogramowania możesz wybrać darmowe. Jak chcesz okre¶lone komercyjne - to płać! Bo ono powstało żeby je sprzedawać a nie harytatywnie. I ceny wcale nie s± jakie¶ nieosi±galne. Ja w domu mam 3 komputery i zapewniam Cię że nie ma na nich żadnego pirackiego softu. Postawa któr± prezentujesz jest jak najbardziej niewła¶ciwa - to jest o czym mówisz, to do czego chcesz się przyzwyczajać, to jest zwykła kradzież!


Może i masz rację. Ale ja nadal twierdzę, że nie wszystkich stać na takie oprogramowania. Po pierwsze: nie wszędzie gdzie kupujesz komputer masz już zainstalowane oprogramowanie. A szczególnie osoby, które kupuj± używane komputery. Skoro kupuj± go od kogo¶ to znaczy, że nie maj± prawdopodobnie pieniędzy na nowy. Kupuj± od innej osoby nie masz zainstalowanego oprogramowania. To wi±że się wtedy z kosztami rzędu conajmniej 400zł (minimalna cena Windowsa). Ale przypu¶ćmy, że kupujesz komputer w sklepie i masz już oprogramowanie w postaci systemu operacyjnego. Ale nie samym Windowsem działa komputer wink: Programy darmowe często maj± bardzo małe możliwo¶ci. Większo¶ć używa programów takich jak Word, Excel czy inne. Pakiet Office nie kosztuje już tak jak Windows około 400 zł lecz conajmniej 1500 zł. To tyle co tani komputer. I my¶lę, że dopóki ceny nie spadn±i produkty nie stan± się dostępne dla większo¶ci użytkowników komputerów doputy będzie piractwo.

P.S. Skoro u Ciebie nie znajdzie się żadnego programu/gry/muzyki nielegalnej to jeste¶ naprawdę jednym z niewielu wink: Sam raczej również staram się zastępować programy komercyjne programami free lecz nie zawsze się to udaje. (Wiem, że tym co napisałem zdobyłem wielu przeciwników i że może to zostać przez Redakcję potraktowane jako popieranie piractwa, lecz zapewniam, że tak nie jest wink: Sam w przyszło¶ci chciałbym zostać informatykiem i nie chciałbym aby wszyscy posiadali same piraty, a ja nic na tym nie zarabiał wink: wesoly )

Pozdrawiam
Darek
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Ci powiem że argument "nie wszystkich stać" jest zły. Po np. nie wszystkich stać na mercedesa co nie znaczy że kradzież którego¶ jest w jakikolwiek sposób usprawiedliwiona. A argument że taki czy inny program kosztuje tyle co komputer można skwitować tym że oprogramowanie jest nawet ważniejsz± czę¶ci± tego co nazywa się potocznie komputerem. Pora to sobie u¶wiadomić i pamiętać że oprogramowanie jest czę¶ci± tego na co musimy policzyć pieni±dze. Skoro wliczamy w cenę zestawu cenę monitora czy takiej czy innej karty to dlaczego nie wilczamy również ceny edytora tekstu? Problem tkwi w mentalno¶ci i zakorzenionym od lat stereotypie.

Oprogramowanie zawsze było, jest i będzie znaaacznie droższe niż tanie elektroniczne komponenty.

usmiech
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:24 pm    Temat postu: Re: :] Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Darek144 napisał:
Po prostu z tym się trzeba pogodzić wink: Dopóki ceny będ± tak wysokie doputy będzie piractwo. Wielu ludzi nie stać żeby kupić np. oryginalnego Windowsa za ponad 400zł :roll:

Ja w domu mam 3 komputery i zapewniam Cię że nie ma na nich żadnego pirackiego softu.


Na pewno? Nawet takie jak np. Total Commander, WizZip, WinRar itp.??
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TotalCmdr nie używam bo z aplikacjami typu dos-owy norton commander rozstałem się w roku 95. WinZip nie używam bo używam wbudowany w windowsa zip. WinRar nie użwyam - uznałem że jest za drogi - a do rozpakowywania rar-ów używam freeware-owy 7zip - strasznie drewniany jest ale robi co chcę i nic nie kosztuje.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 54