Czy wiesz, że...
LESZCZ:
- Rekord Polski - 6,95 kg
- Złoty medal - od 4,00 kg
- Srebrny medal - od 3,00 kg
- Br±zowy medal - od 2,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 590
 Zalogowani 0
 Wszyscy 590

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
jjjan: W zatoce też s±. ...(133723) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(133723) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(609958) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(609958) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(609958) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609958) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609958) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609958) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(609958) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609958) Apr 03, @ 19:46:58


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2505
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Panasonic Lumix DMC-FZ50 czy Fuji FinePix S9600
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Panasonic Lumix DMC-FZ50 czy Fuji FinePix S9600
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Wykrzyknik-czytam Twoje wypowiedzi i muszę przyznać że zaskakujesz mnie bogactwem wiedzy na tematy fotografii, ujmuj±c to dosadniej rozwijasz się ,mnie to cieszy osobi¶cie ,bo jak mówię zawsze musi być kto¶ kto tę wiedzę przekaże następcom ,choć w okrojonym formacie .
No ale dosyć słodzenia
pozwolę sobie , wtr±cić kilka uwag :
Ano po pierwsze -nie można porównywać aparatów klasy kompakt z aparatem typu lustrzanka jaka by to nie była !!!to totalne nieporozumienie i tłumaczyć dlaczego chyba nie muszę
Po drugie :
Ryzykownym ,jest sugerowanie zakupu używanego Canona d20za okazyjn± cenę zamiast nowego kompakta w tej samej cenie
Powód?
Bardzo prosty matryca ,jak i pozostałe czę¶ci w aparacie nie s± wieczne , niestety matryca ma to do siebie że starzeje się nawet nie używana
Po trzecie :
O jako¶ci technicznej zdjęcia pomijaj±c, umiejętno¶ci pstry kacza ,decyduje, - nie to co jest napisane na korpusie aparatu - a przede wszystkim optyka ,wybacz za okre¶lenie , ale tylko kompletny dyletant może polecać zoom o krotno¶ci xxx, argumentuj±c w Twój sposób
Po czwarte ,pi±te i dziesi±te ,każdy wybieraj±c aparat , musi zadać sobie podstawowe pytanie :
Do jakiego rodzaju fotografii jest on mi potrzebny??
I wreszcie po jedenaste::
Wykrzyknik- na lito¶ć Bosk± -daruj sobie swoje metody i sposoby porównawcze JAKO¦CI aparatów
Podpowiem Tobie ot tak po koleżeńsku ,najprostszy sposób
Wystarczy tak jak proponujesz porobić kilka zdjęć w tych samych warunkach (koniecznie) ,udać się z kart± do laboratorium cyfrowego , poprosić o wykonanie na ZERÓWKACH powiększeń np.. 15x21 i będziesz już co nieco wiedział o różnicy w jako¶ći zdjęć
Pozdrawiam Zenon
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje metody porówanwcze??? Jedyne co sugerowałem to to że chc±c wybrać jedna z hybryd o prawie identycznych parametrach takich jak matryca ogniskowe itp wiedz±c że różnice sa niewielkie i ci±gle nie wiedz±c co wybrać najlepiej puj¶ć do sklepu i pomacać oba. Zrobić kilka zdjęc tego samego... I następnie porównać. Petrus kolejna pomyłka gdzie ja Ci pisałem że D2x i D200 to ta sama połka?? I po raz kolejny Cie prosze pochwal się swoj± prac± bo poczytac nazwy aparatów w necie a następnie je tu przytoczyć potrafi każdy.
Co do kupna używanego sprzetu. Zenonie owszem sprzet się starzeje, zużywa jednak nie tak strasznie żeby np roczny korpus po przepstrykaniu 5000 zdjeć nie był godny polecenia... Producenci przewiduj± migawki i trwało¶ć matryc na nieco dłuższy okres :-)
Zenonie je¶l icytales dok±łdnie to powieniene¶ zauważyć, że już wcze¶niej napisałem że nie ma sesnu porównywanie hybryd z lustrzankami ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wink: no cóż -przewiduj± jak sam to okre¶lasz
wink: Większo¶ć producentów samochodów ,.daje dwana¶cie lat gwarancji na perforację blachy, a prawie wszyscy użytkownicy my¶l± ,że ich samochód rdza się nie będzie imała przez co najmniej dwana¶cie lat

i jeszcze jedno:
ile aparacik przepstrykał dowiesz się w serwisie,po podł±czeniu do programu serwisowego lol
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leica wypu¶ciła identyczny aparat jak FZ 50 różni±cy się tylko cen± i to do¶ć znacznie DLACZEGO?Czy płaci się wył±cznie za markę.

Jak na zło¶ć do interesuj±cych mnie aparatów doszedł Samsung PRO 815
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenn nie przesadzaj :-) zsz emozna podjechac do serwisu ze sprzedajacym :-)
Teraz co¶ dla pewnego ignoranta, który uwaza się za specjalistę w dziedzinie fotografi choć nie pokazał jeszcze nic...
Pierwsze zdjęcie wykonał mój znajomy Adam Pejas. Drugie to moja przeróbka tej pracy na konkursie jaki zrobił na swojej stronce o fotografi :-)

KLIK

KLIK

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa, Petrusie napisałe¶ że wykżystujesz 70% możliwo¶ci jakie daje Ci D200. Ja ze swojego D70's wykorzystuję jedynie jakie¶ 10 :-) Korzystam z pełnego manuala. Czasem z preselekcji przysłony. Balans bieli mam na auto bo z regły konwertuję foty do B&W, ewentualnie ustawiam go sobie już w PSie. Kożystam ostatnio z lamp studyjnych Elfo i moc błysku też ustawiam ręcznie... ty rozumiem kozystasz z 70% ustawień jakie daj± Ci Twoje body... :-)
Musisz więc korzystać z 70% ustawie ntematycznych, manualnych, ręcznego ustwiania balansu bieli itd itp.
Ja na D200 przesiadam się z jednego powodu. Producenci Nikona nie pomy¶lei żeby w amatorskich konstrukcjach załadować funkcję pomiaru ¶wiatł± przy wykorzystaniu starych manualnych szieł co wprowadził np Canona...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziuraq - model Samsunga przerabiałem, mało tego, miałem okazję popstrykać nim w terenie. To typowo babski aparat ( polecam kobitkom ). Bardzo duży monitor, łatwo¶ć obsługi, ładne zdjęcia ale w warunkach bardzo typowych. Nie chc±c się chwalić, mój Soniak był lepszy :-). No dodatek - wygl±d jednego i drugiego ... jednym słowem nie polecam.
Chłopaki niech sobie dyskutuj± nad danymi technicznymi i grubo¶ciach warstw :-) , dla nas najważniejsze jest, aby foty robił ładne - najcz¶ciej za pomoc± automatu, ale i wzbudzał zainteresowanie swoim wygladem :-)
Nie jestem specem od aparatów a szczególnie luster, ale s± tacy i to ich opinia jest drukowana w prasie.

Oni też robili testy porównawcze hybrydy Sony R1 z chyba pięcioma lustrami - były tam i Canon i Nikon i jeszcze inne znane firmy. Nie dosyć, że byli tacy głupi ( uwaga dla Wykrzyknika ) i zrobili to, co nie powinni, to na dodatek uznali, że R1 wygrał test z trzema znacz±cymi firmami ( czytaj testowanymi lustrzakami ).
Już widzę, jak Wykrzyknik krzyczy - to ¶ciema, tekst sponsorowany, nie wierzcie głupotom :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Rysiu Rysiu ;-) Powedz mi tylko co wygrał, żelazko czy odkurzacz ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Drugie to moja przeróbka tej pracy na konkursie jaki zrobił na swojej stronce o fotografi :-)

........

KLIK


Wykrzyknik, popsułe¶ pani oczy wink: Nie chciałbym takiej kobitki spotkać podczas le¶nej włóczęgi wesoly
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalin napisał:
Cytat:
Wykrzyknik, popsułe¶ pani oczy

Zatytułowałbym to: "Kobieta z ostrym narzędziem w oczach" lol
Adalin, zwróć uwagę na skromno¶ć Wykrzyknika ... nawet nie dotkn±ł biustu ... wink:
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Adalin, zwróć uwagę na skromno¶ć Wykrzyknika ... nawet nie dotkn±ł biustu ... wink:


Ale przy pachach grzebał wesoly ;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pierwsze zdjęcie wykonał mój znajomy Adam Pejas. Drugie to moja przeróbka tej pracy na konkursie jaki zrobił na swojej stronce o fotografi :-)


za czasów kiedy interesowałem sie fotografi± przez duże "F"
bywałem na prawie wszystkich wystawach pod tytułem "KOBIETA" i "AKT i KOBIETA" autorzy tamtych wystaw w pzrysłowiowym grobie by się przewrócili, widz±c tak przedstawion± kobietę nie znam autora kierunek sztuki jaki prezentuje na tym zdjęciu być może jest dzisiaj na topie ,tylko !!!
-wła¶nie!!
jedno pytanie czy TY(do Wykrzyknika) tak naprawdę postrzegasz kobiety???
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Oj Rysiu Rysiu ;-) Powedz mi tylko co wygrał, żelazko czy odkurzacz ;-)


Co¶ dużo więcej. Spor± ilo¶ć fotografików przekonał, że hybrydy można porównywać do lustrzaków.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi jeszcze moze kiedy¶ się przekonasz jaka jest różnica między jedney ma drugim .Zenonie jak chcesz zobaczyć ja kja postzregam kobiety to prosżę bardzo zapraszam do poogl±dania kilku moich prac:

klik
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuuu. Z tych wszystkich prac tylko kot Ci wyszedł super. Nie potrafię robić super fotek, ale potrafię je rozpoznać. Może my¶lisz, że takie trendi jak czarno-białe da urok focie. Nic bardziej mylnego. Aby czarno-biała fota była ¶liczna, musi być jak ten kot, pełno dobrze widocznych szczególików. Co za¶ się dotyczy kolorowej pani na kanapie - tej okrutnie wykrzywionej ( nie jest to dobry efekt ), to dużo lepiej wygladałaby bez tych fioletowych rajstop :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:-) Oldi wiesz widziałem masę czarnobiałych zdjeć, na których ostro¶ci by obardzo mało ;-) Ciekawe że były to djęcia znanych fotografów i to prace uznane w swiecie. Cóż Rysiu moż epowiniene¶ zostać krytykiem..
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Oldi jeszcze moze kiedy¶ się przekonasz jaka jest różnica między jedney ma drugim .Zenonie jak chcesz zobaczyć ja kja postzregam kobiety to prosżę bardzo zapraszam do poogl±dania kilku moich prac:

klik


ładny portret w anturażu ,starszej pani

Nie jestem i nie aspiruje do roli krytyka ,moja wiedza w tym temacie jest zbyt mała ,jednak Ty usiłujesz od jakiego¶ czasu wykreować się na pierwszego fotografika PW życzę Ci tego choć widzę że wiele Ci brakuje , aby robić zdjęcia nie wystarczy mieć aparat i posiadać umiejętno¶ć pracy w programach graficznych , kilka dobrych a nawet bardzo dobrych przypadkowych zdjęć ,nie tworzy z nikogo artysty do jakiego wyrażnie aspirujesz .
Jest to moja ostatnia wypowiedz w temacie Twoich zdjęć

A po koleżeńsku poradzę
Tam gdzie mieszkasz(jak będziesz w Warszawie) jest prężnie działaj±ce WTF ,postaraj się przedstawic tam Twoje prace i w pokorze wysłuchaj tego co maj± do powiedzenia Ci co nosz± w klapach znaczki ZPAFu
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Sro Gru 27, 2006 4:56 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenonie ne starm się na nikogo wykreować a szczególnie na pierwszego Fotografa Pw. A konkretnej i rzeczowej krytyki zawsze z chęci± wysłucham...
I powiem Ci zenonie że szkoda ,ze nie chesz się wypowiedzieć w kwestii moich prac bo bardzo chciał bym poznać Twoje zdanie. Z chęci± bym posłuchał co robię nie tak według Ciebie, nad czym powinienem popracwać, na co zwrócić uwagę i czego nie robić...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
:-) Oldi wiesz widziałem masę czarnobiałych zdjeć, na których ostro¶ci by obardzo mało ;-) Ciekawe że były to djęcia znanych fotografów i to prace uznane w swiecie. Cóż Rysiu moż epowiniene¶ zostać krytykiem..

Dostałem i mam nadal - płytkę CD z Nacional Geografic. Wypu¶cili j± w charakterze - naucz sie focić :-) Ogladałem tam przykłady fotek, które tylko poprzez odpowiedni emocjonalny opis, mog± być ciekawe. Bez tych opisów, fotki normalne, bez żadnego och czy ach. Szkoła ta pokazuje też jak stroić przysłony i czasy na¶wietlania. Niestety pokazuj± to tak, że tylko znawcy tematu wiedz± o co chodzi. Ot cała ich szkoła :-)
Ogólnie sumuj±c, fotka jest ładna, jak pokazuje co¶ ekstra, mało spotykanego, chwyta bardzo ciekawe ujęcie a je¶li to bedzie fotka, która jest chociażby lekko niedopracowana pod względem ostro¶ci, od razu fota ta nadaje się do kosza. Najcenniejsza według mnie fotka, to taka, która pokazuje obraz takim, jak widz± to zdrowe ludzkie oczy. Aby teraz mianowana była na mistrzowsk± - musi do tego być bardzo ciekawe ujęcie.
Nikogo nie może zatem dziwić, że dla ornitologa będze to spadajacy z nieba drapiezny ptak, dla wędkarza broni±ca się przed wyjęciem z wody ryba ( tutaj Wykrzyknik robi ¶wietne foty ), a dla grzybiarza gniazdo wspaniałych borowików ceglastoporych.
Fotografia była i będzie tematyczna, dla grupy ludzi. Ważne jest u wszystkich, żeby obraz był czysty a nie jak mi to sugeruje Wykrzyknik, że takie pracy mog± być uznawane przez znanych fotografów. Widocznie to grupa snobów, która musi kreować samych siebie. No na takie układy to ja się nie piszę :-) Je¶li jednak Ty widziałe¶ takie nieostre i cenne fotografie i podobały Ci się - proszę bardzo - idĽ tamtym ¶ladem.
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wykrzyknik

Przejrzałem sobie to portfolio na digart.pl i muszę powiedzieć, że nie jestem pod wielkim wrażeniem. Nie mówię tego zło¶liwie, po prostu widac w tych zdjęciach spore braki warsztatowe. Ogólnie zdjęcia przeciętne, takie jakich jest mnóstwo w necie. Na około 100 fotosów jest tylko kilka zdjęć poprawnych, posiadaj±cych to co¶, co przyci±ga wzrok.

Zdjęcie z kotem, który patrzy się w prawo jest najlepsze z nich wszystkich, chociaż dla zwiększenia dynamiki starałbym sie rozmyć jeszcze bardziej tło, drugie zdjęcie kota nie powala kompozycj±, kawał drewna wciskaj±cy się w kadr z prawej strony zakłóca porz±dek na pierwszym planie i odwraca uwagę od głównego obiektu czyli kota.

Co do portretów, to od razu rzuca się w oczy nieumiejętne kadrowanie, bardzo dużo zdjęć modelki jest żle skomponowanych, głowa modelki jest ucięta na ujęciach wręcz prosz±cych się o pokazanie całej twarzy, w innych przypadkach modelka jest umiejscowiona zbyt centralnie(zasada trójpodziału kadru), na jednym ujęciu ręka leż±cej modelki wchodzi z lewej strony w kadr w taki sposób, że ogl±daj±cy to zdjęcie zastanawia się czy ta ręka do tej pani należy.

¦wiatło......wiem, jest trudne do opanowania.......sporo twoich portretów ma przepały tak poważne, że czę¶ć twarzy modelki to po prostu jedna biała plama. Zalecam stosować różne blendy, a je¶li nie masz ich to zawsze można to skorygować póżniej na kompie. Poza tym nigdy fleszem prosto w twarz, zawsze ¶wiatło odbite lub flesz z dyfuserem. Idealny byłby lightbox, ale mało praktyczny w plenerze.

Fotografia portretowa to ciężki kawałek chleba, dlatego też rzadko kto potrafi j± opanować. Nie wiem na ile te zdjęcia s± oryginałami nie tkniętymi przez Photoshop, ale chyba jest ich niewiele, na pewno kompensowałe¶ ¶wiatło i stosowałe¶ wyostrzanie w PSie.

Polecam powiesić fotki w galeriach portali takich jak Nikon.pl lub Fotopolis, tam jest sporo dobrych fotografów, a niektórzy wręcz porażaj± swoimi umiejętno¶ciami, zawsze zwróc± ci uwage na błędy i dadz± sporo rad.

pozd.
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 7:54 pm    Temat postu: fotografia Odpowiedz z cytatem

Witajcie Wykrzyknik i Petrus !!!
Czy wy macie jeszcze czas na lowienie ryb ?
Wykrzyknik sprzedam busa ,przyda sié na wozenie sprzétu fotograficznego lácznie z wédkami. wesoly wesoly wesoly
Pozdrawiam !!!
_________________
Krzysztof
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do jednego się nie zgodze :-) Co do przepaleń s± owszem ale tylko na kilu zdjęciach. Może jest to kwestia Twojego monitora, prawie wszystkie prace z digartu wywołuję i... Kadrowanie cóż cały czas się uczę, staram się przynajmnije :-) A wyostrzam to prawda po zmniejszeniu :-) Kiedy¶ z wyostrzaniem miałme straszny problem. Podobnie jak Oldi uważałem że fotk imusza być ostre jak żyletki i w efekcie przeostzrałem zdjęcia. Teraz stara msię to robić nieco delikatniej ;-) No i portret, próbowałem troszkę z makro , ale to jako¶ mnie nie kręci, reporterka tym bardziej. W ludziach jest za t oco¶ takiego hmm nie wiem jak to opisać...
Większo¶ć starszych prac faktycznie była robiona bez uzycia blend, teraz powoli zaczyna się to zmieniać :-) Flesza nie używam je¶il już to kozystam z lamp studyjnych i parasolek. Już niedługo może będ± jakie¶ softboksy :-)
Niestety digart a wła¶ciwie komentuj±cy na nim ludzie nie wnosz± zbyt wiele. Wieszam też na onephoto tam już nikt nie słodzi ;-)
Głębia w fotce z kocurem to też zasługa obiektywu, nie lubię bluta jako¶ sztucznie wyglada i am nie wiem poprostu nie używam chyba że musze :-)
Na forum nikon jeszcze niebyłem ale zaraz to zrobię :-)
Dzieki za odwiedziny ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu tak na prawdę to czasu nie mam na nic ;-) Na szczę¶cie mieszcze się jeszcze w swoim autku :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 3:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykrzyknik, nie słuchaj tych panów co s± w wieku kiedy wol± głaskać kotka niż ugłaskać kocicę. Modelka jest super i bardzo dobrze że czarno-biała bo w kolorach mogłaby się okazać blondynk±. Czy na tym zdjęciu KLIK to ¶lady pazurków kocicy ? wink: lol
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracaj±c do tematu. Przeczytałem dzisiaj porównanie tych dwóch hybyd w listopadowym Fotokurierze. I jedna rzecz w Panasonicu mi bardzo nie pasuje, opuĽnienie migawki. Dwie dziesi±te sekundy to dosć duużo. Lepiej natomiast od Fuji Panasonic sprawuje sie podczas zapisu zdjęć. Ma szybszy przetwornik i zajmuje mu to mniej czasu...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 93