Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne s± krótkowidzami. Ich zdolno¶ć ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 607
 Zalogowani 1
 Wszyscy 608

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(446993) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(446993) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446993) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446993) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446993) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446993) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446993) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446993) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446993) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59542) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2266
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2156
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2293
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2319
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Domowe woblerki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Domowe woblerki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Kobra
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Zawiercie
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 5:44 pm    Temat postu: Domowe woblerki Odpowiedz z cytatem

Zacz±łem robić domowe woblerki, takie do 4-5 cm i nie wiem czy opłaca się robić drut przez cały korpus czy (tak jak niektórzy) wkręcac tylko oczka (najpierw zrobiwszy gwint). Nie wiem czy takie cos jest do¶ć wytrzymałe... I jeszcze jedno... jak robicie stery do wobków, bo ja wycinam ze starej płyty nozyczkami.... Jak mozecie to podzielcie sie swoimi do¶wiadczeniami... wink:

Ostatnio zmieniony przez Kobra dnia Sob Sty 20, 2007 7:16 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja radzę zrobić przez cały korpus - z pocz±tku robiłem jak Ty, niby łatwiej ale nietrwałe :roll:
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle o tym zostało napisane że napewno znajdziesz odpowiedĽ na swoje pytania. Osobi¶cie my¶le że lepiej i łatwiej jest wklejać stelaż przez cały korpus.
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
krzysju
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: May 09, 2006
Posty: 33

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków , Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różne szkoły i co kto woli.
Ja wkręcam 1,5 cm bo mi łatwiej i nigdy nie zgubiłem oczka nawet na konkretnym zaczepie.
Kleję distalem białym.
bastek_616
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 135

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej jest wklejać drut przez cały korpus nie jest to bardzo pracochłonne a daje większ± pewno¶ć podczas łowienie. Wkręcanie drutu o długo¶ci 1,5 - 2 cm przy dużej rybie, która robi dużo młynków nie daje nam większej szansy na jej wyci±gnięcie. A więc lepiej zrobić co¶ pewniejszego choćby dla tej jednej wymarzonej ryby usmiech
_________________
Jeste¶my Słabsi Niż My¶lałby Ktokolwiek, Lecz To Co Najgorsze Stanowi Lepszego Pocz±tek !!!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
niby łatwiej ale nietrwałe :roll:


Je¶li z klejem i w lipie to trwałe usmiech . Ja, gdy zaczynałem robić woblerki, robiłem stelaż przez cały korpus. Potem zacz±łem wkręcać uszka, jednak zabawa z wiertłami, strzykawkami i wszystkim z tym zwi±zanym przestała mnie bawić i znów wróciłem do pełnych stelaży. Nie jest to natomiast zwi±zane z trwało¶ci±, bo zapewniam Cię, że wklejone na distal uszko nie da się wyrwać, a już tym bardziej nie zrobi tego ryba(tkanki w pysku s± dużo mniej wytrzymałe usmiech ) Je¶li chcesz pisz do mnie na priv to prze¶lę Ci opis jak zrobić szczypce do robienia idealnie okr±głych oczek w stelażu i jak rozmie¶cić stelarz w korpusie, aby nie przeszkadzał we wklejaniu steru pozdrawiam
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co np. z Bals±??? Ja tam wolę robić z pełym drutem bo to róznie może być nad wod±. Może to wła¶nie mi weĽmie jaki¶ ładny okaz a nie Jaworowi :)
_________________
Bieroo Paniee???
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
A co np. z Bals±???

Tu już nie ma się nad czym zastanawiać. Je¶li z balsy to oczywi¶cie, że pełny stelaż.
prezes50
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jan 10, 2007
Posty: 10

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z despoto-wklejanie samych oczek jest łatwiejsze ale z kolei trudniej je wyważyć,ze stelażem nie ma tego problemu.Mój kolega z Oławy pod Wrocławiem wykonuje wobki zawodowo i też je wkleja ale żeby uzyskały większy ciężar moczy je w poko¶cie, ma to też znaczenie jako ¶rodek konserwuj±cy przed nasi±kaniem wod±.Nie zdażyło mu się aby miał reklamacje z tego powodu a robi je przeszło 25 lat.
_________________
R.G.
prezes50
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jan 10, 2007
Posty: 10

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sory dzepetto za przekręcenie twojego niku,jeszcze chyba ¶pie.
_________________
R.G.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prezes50 napisał:
Zgadzam się z despoto-wklejanie samych oczek jest łatwiejsze ale z kolei trudniej je wyważyć,ze stelażem nie ma tego problemu.(...)Nie zdażyło mu się aby miał reklamacje z tego powodu a robi je przeszło 25 lat.


Wyważenie woblera z wkręcanymi oczkami jest dziecinnie proste. Wystarczy w odpowiednich miejscach wywiercić otwory i wkleić w nie okr±gły ołów. Oczka wkręcam jak wkręt na klej – super glue, cyjanopan, super bond, sekundowy, itp. S± to kleje, które głęboko wnikaj± w strukturę drewna, jednocze¶nie wzmacniaj±c je. Skoro na zaczepie pękaj± mi wolframy do 15 kg, lub plecionka to znaczy, że moje oczka w pełni(!) zdaj± egzamin.
A z tym, że kolega robi woblery od 25 lat, to nie jest przypadkiem przesada? Owszem historia woblera liczy sobie ponad sto lat, ale w Polsce 25 lat temu to dopiero pojawiały się (sporadycznie!) do kupienia na bazarach…

„Historia nie kłamie. To historycy kłami±”.
prezes50
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jan 10, 2007
Posty: 10

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest ok. Ja nie neguję mocowań przez wkręcanie ale je¶li mam wiercić otworki na ołów to my¶lę że czasowo i robocizna s± przybliżone, a z pewno¶ci± stelarz jest mocniejszy. Nie wiem czy znasz firmę Balskor która napewno ma taki starz na rynku.
_________________
R.G.
bastek_616
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 135

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bawienie sie z wierceniem otworów żebu w nie wklejać ołów jest chyba bardziej pracochłone od wklejenia go w rowek od druty który biegnie przez cały wobler. Takei jest moje zdanie usmiech
_________________
Jeste¶my Słabsi Niż My¶lałby Ktokolwiek, Lecz To Co Najgorsze Stanowi Lepszego Pocz±tek !!!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezesie50, ja nie stwierdziłem, że wkręcanie oczek jest łatwiejsze... oj naprawdę spałe¶! usmiech Z mojego do¶wiadczenia wynika, że woblery, w których oczka s± wkręcane wymagaj± większych korekt pracy (chodzi tu jednak wył±cznie o wykładanie woblerka na bok). Przyczyna jest moim zdaniem bardzo prosta- trzymaj±c w ręku korpus nie mamy dobrej kontroli nad równiutkim wywierceniem otworu na oczko. Nie s± to jednak błędy nie daj±ce się wyeliminować, gdyż najczę¶ciej s± bardzo małe. Je¶li jednak chodzi o obci±żenie to problem wła¶ciwie jest ten sam- je¶li nie mamy wyraĽnie zaznaczonej osi woblerka to otwory na obci±żenie również nie będ± wywiercone centralnie. Jednak jak już wspomniałem wszystko da się poprawić wystarczy przeci±gn±ć go w wodzie i poprawić uszko , bo wobler jest naprawdę bardzo wdzięczn± przynęt±. A co do szybko¶ci wykonywania woblerków- nie zauważyłem, aby który¶ ze sposobów zajmował mniej lub więcej czasu. Po prostu je¶li ma się odrobinę wprawy każdy z nich jest dobry usmiech
konger4
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Dec 10, 2006
Posty: 25

Kraj: Polska
Miejscowość: starachowice
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 6:56 pm    Temat postu: k Odpowiedz z cytatem

Radził bym ci żeby¶ drut przeciagał przez cały korpus. ponieważ mój znajomy robił woblery z wkręcanymi oczkami i miał sporo wyci±gnieć z wody tylko jednego oczka.
_________________
Ryby to moje życie!!!!!:]
Kobra
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Zawiercie
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 7:15 pm    Temat postu: Re: k Odpowiedz z cytatem

konger4 napisał:
Radził bym ci żeby¶ drut przeciagał przez cały korpus. ponieważ mój znajomy robił woblery z wkręcanymi oczkami i miał sporo wyci±gnieć z wody tylko jednego oczka.


A ten twój kolega to chociaż wklejał te oczka czy tylko je wkładał :?:
A może używał plecionki i ci±gn±ł duże elementy dna wink: :?:
konger4
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Dec 10, 2006
Posty: 25

Kraj: Polska
Miejscowość: starachowice
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie że wklejał!!!!!!!!!
Oczka wyrywały mu sie ponieważ łowił w jeziorze w którym jest sporo pniaków gałezi i innych różnych zaczepów.Ale on na swojego własnoręcznego woblera jeszcze nigdy nic nie złapał.Dawał mi pare tych wobków ale ja też nic na nie nie złapałem. Chociaż wystrugał małego wobka i łapie na niego okonie ale nie s± one rewelacyjnej długo¶ci.
_________________
Ryby to moje życie!!!!!:]
Kobra
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Zawiercie
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz, a ja je wkręcam (tez dopiero zacz±łem produkcję) i kiedy sprawdziłem wytrzymało¶ć kółeczka (wkręconego) to mi plecionka pękła a kółeczko tylko troszke sie odgięło (ale sie nie urwało) a ci±gn±łem ile pary w rękach wink:
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że obie metody (wkręcanie i drut przez cały korpus)prowadz± do takich samych efektów je¶li chodzi o wytrzymało¶ć. Je¶li się to zrobi dobrze wykorzystuj±c wła¶ciwe materiały to nic złego nie powinno się stać. To raczej kwestia przyzwyczajenia. Ja robię przez cały korpus ponieważ: drut stelaża także jest doci±żeniem i łatwiej jest wyprofilować stelaż tak, aby nacięcie na ster nie "wjeżdżało" na drut. Ale najważniejsz± przyczyn± jest to, że pracę z korpusem zaczynam od nacięcia kawałka drewna (miejsce na stelaż), które w dalszej pracy jest osi± symetrii, której się trzymam. W małych woblerkach (poniżej 2 cm) ciężko jest nawiercić otwór na wkręcanie drutu tak, aby nie uszkodzić korpusu. Ale to oczywi¶cie tylko moje zdanie.
I jeszcze jedno- chyba dużo łatwiej profiluje się pełen stelaż niż skręca drut przy oczkach wklejanych


Ostatnio zmieniony przez Andzia dnia Pon Sty 22, 2007 12:21 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełny stelaż wykonuje przy woblerach z balsy, wklejane oczka stosuje przy woblerach z lipy.
Jeszcze jedna uwaga dotycz±ca trudno¶ci, je¶li wykonuje woblery typu deeprunner (z oczkiem na sterze) wolę stelaż z jednego kawałka drutu dla zwykłych woblerów oczka wkręcane, pod warunkiem, że nie s± z balsy.
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Równierz strugam od pewnego czasu woblerki, nawet o podobnej wielko¶ci. Woblery wykonuje z drewna lipowego. Druty tylko i wył±cznie wkręcam w korpu¶. Np. do skręta z drutu o ¶rednicy 1,4mm, wierce otwory o ¶rednicy 0,6mm na długo¶ć ok 1,5cm (im dłuższy tym lepszy). PuĽniej w nawiercone otwory, wwiercam na głęboko¶ć ok 2mm wiertło o ¶rednicy 1mm (lepiej wchłania sie klej). Potem dodatkowo smaruje drut klejem szybkoshn±cym i wkrecam. Pamiętaj o tym aby otwory były wywiercone pod sporym k±tem w stosunku do osi woblera. O wytrzymało¶ć badĽ spokojny. Przy sprawdzaniu wytrzymało¶ci pourywałem opaski zaciskowe- a dryt jak był tak jest dalej!!!
Natomiast stery wykonuje z poliwęglanu o grubo¶ci 1mm lub 1.2mm. Najłatwiej zakupić poliwęglan na allegro. Ja natomiast stosuje ochronne maski na twarz np. do pracy przy elektronażedziach. S± bardzo ładnie wyprofilowane i poprawiaj± prace wobków. Można je nabyć np. w sklepach z żeczami BHP i dobrze zaopatrzonych narzędziowych.
Powodzenie przy produkcji!!! usmiech usmiech usmiech
_________________
Jobda
warciak25
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: (przy barze)Jarocin
PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam małe pytanko.Robie bardzo9 małe wobki 1.5 cm do 3 cm i ci±gle mam problem z kółeczkami ł±cznikowymi, może kto¶ wie gdzie można kupić takie o¶rednicy fi 2 mm lub fi 3 mm.Za info z góry dziękuje.
_____________
poperowiec
Kobra
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Zawiercie
PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jobda napisał:
Witam. Równierz strugam od pewnego czasu woblerki, nawet o podobnej wielko¶ci. Woblery wykonuje z drewna lipowego. Druty tylko i wył±cznie wkręcam w korpu¶. Np. do skręta z drutu o ¶rednicy 1,4mm, wierce otwory o ¶rednicy 0,6mm na długo¶ć ok 1,5cm (im dłuższy tym lepszy). PuĽniej w nawiercone otwory, wwiercam na głęboko¶ć ok 2mm wiertło o ¶rednicy 1mm (lepiej wchłania sie klej). Potem dodatkowo smaruje drut klejem szybkoshn±cym i wkrecam. Pamiętaj o tym aby otwory były wywiercone pod sporym k±tem w stosunku do osi woblera. O wytrzymało¶ć badĽ spokojny. Przy sprawdzaniu wytrzymało¶ci pourywałem opaski zaciskowe- a dryt jak był tak jest dalej!!! (...)

Też tak zacz±łem wła¶nie robić i rzeczywi¶cie takie oczka s± nieĽle mocne... Urwałem linkę a kółeczko lekko si± az skrzywiło ale sie trzymało mocno... A moje kółeczka wkręcam w przeciwna stronę w któr± wobek płynie. Zaklejam dwuskładnikowym i mam nadzieję, że nie ryszy go nic usmiech (przynajmniej ryba) wesoly
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warciak 25 - nawet jeżeli stosujesz kotwiczki 14 to zakładaj kółeczka 3,5 - sprawdziłem jak to się pracuje z tymi mikro i gra nie warta ¶wieczki moim zdaniem. Przy takim małym kółeczku, gdy sie rozmy¶lisz i zechcesz wymienić kotwiczke na np. troszkę większ± będziesz się nieĽle biedził (ja odcinałem takie kółka kombinerkami). Kółka trójka to sensowne minimum.
Pozdrawiam
warciak25
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: (przy barze)Jarocin
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
warciak 25 - nawet jeżeli stosujesz kotwiczki 14 to zakładaj kółeczka 3,5 - sprawdziłem jak to się pracuje z tymi mikro i gra nie warta ¶wieczki moim zdaniem. Przy takim małym kółeczku, gdy sie rozmy¶lisz i zechcesz wymienić kotwiczke na np. troszkę większ± będziesz się nieĽle biedził (ja odcinałem takie kółka kombinerkami). Kółka trójka to sensowne minimum.
Pozdrawiam


@ andzie dzieki jestem zobowiazany
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 93