Czy wiesz, że...
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Rybactwa ¦ródl±dowego w Olsztynie wynika, iż dzienny połów wędkarza w Zalewie Zegrzyńskim w 1999 roku wynosił 1,13 kg (o 0,03 kg mniej, niż w kilku jeziorach gospodarstw rybackich). Łowiono przede wszystkim: leszcz - 33,57%, kr±p - 15,89%, sum - 10,45%, sandacz - 8,61%, szczupak - 7,9%. Natomiast w 2000 roku wynosił 1,30 kg. Łowiono przede wszystkim: leszcz - 30,62%, kr±p 7,24%, sum 5,46%, sandacz 11,78%, szczupak - 18,19%, okoń 12,66%, płoć 5,47%. Rocznie na wędkarza przypada około 44 kg ryb

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 578
 Zalogowani 0
 Wszyscy 578

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447437) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447437) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447437) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447437) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447437) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447437) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447437) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447437) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447437) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59633) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2160
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Konger-spinning.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Konger-spinning.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 6:47 pm    Temat postu: Konger-spinning. Odpowiedz z cytatem

Co panowie powiecie na temat spinningów Kongera? Interesuje mnie zwłaszcza seria Maxim Killer. Jak± maja akcję te kije.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumpel Lechu u mnie w garażu trzyma swoje wędziska (zreszt± nie tylko on jeden). Posiada on Maxima Tazar 2,85m cw. 15-60gr. kilka razy w zeszłym roku łowiłem na to wędzisko. Mocny kij o akcji szczytowej, na łódkę jak dla mnie za długi, ale na troć się nada.
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie głównie interesuje Maxim Killer 285m 5 - 25g ew. Maxim Cobra 300 300m 7 - 21g.
romekk_siedlce
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w zeszłym roku zakupiłem ale Maxim Flanker 2,7m 5-30g i jestem bardzo zadowolony, szybka akcja, żadnych zastrzeżeń co do jako¶ci
gacopyrz
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 17, 2007
Posty: 7

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogl±dałem Konger Equs Contact 2,75. Wędka jak dla mnie idealna, posiadaj±c tak± wędkę mogę wybrać się wszędzie w ciemno i łowić praktycznie na wszystko. Jak dla mnie ogromna uniwersalno¶ć
angelik
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Mar 15, 2005
Posty: 38

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupsk
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gacopyrz napisał:
Ogl±dałem Konger Equs Contact 2,75. Wędka jak dla mnie idealna,


Cała seria EQUS mnie powala tylko czemu taaaaka droga smutny Kapitalne kije a przy tym o pięknym design tyle, że finansowo odpadam w przedbiegach. Ogl±dałem ostatnio w sklepie kilka modeli. Może kiedy¶ kupię? idea:
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gacopyrz napisał:
Ogl±dałem Konger Equs Contact 2,75. Wędka jak dla mnie idealna, posiadaj±c tak± wędkę mogę wybrać się wszędzie w ciemno i łowić praktycznie na wszystko. Jak dla mnie ogromna uniwersalno¶ć

Posiadam 2 wędziska Kongera z serii Equs Contact 2,70m cw.7-23gr. i Tango DX 2,40m 1-10gr.. Tango posiadam 2 sezony, wędeczki zazwyczaj używam do połowów metod± bocznego troka.
Wędki Contact w zeszłym sezonie do połowu szczupaków.
Tango 3 razy było w reklamacji (już po gwarancji) 2 razy pękała stopka na przelotce, jeden raz rozwarstwiła się wklejanka na szczytówce-za wszystko musiałem płacić hajs.
W paĽdzierniku w kiju Contact pękła mi szczytówka na pół przy zacięciu szczupaka, mimo że wędka była jeszcze na gwarancji musiałem płacić hajs (wymiana całego elementy kosztowała 240 zł).
Nie było to uszkodzenie mechaniczne wędziska, tylko jaka¶ ukryta wada fabryczna. Nie rozumiem dlaczego musiałem płacić pieni±dze skoro wędka była na gwarancji. Wła¶ciciel sklepu w którym nabyłem kij, również w Kongerze nie uzyskał takiej informacji.
EQUS to topowa seria Kongera, ale nie s± to wytrzymałe wędziska.
Takie jest moje zdanie. Warto dozbierać 200-300zł. i złożyć wędzisko na blanku np: Batsona w Fishing Center.
Miłem farta i otrzymałem nagrodę w pracy, za otrzyman± gotówkę Pan Irenusz M. na blanku Talona storzył super wędzisko. Przelotki Fuji Sic, uchwyt do kołowrotka z wstawk± z drzewa różanego, wyplatanka.
Jak dla mnie cudo, cena też cudo 1450zł.
Czeka ono teraz w garażu na 1 maja.
Za cenę ponad 500zł wędziska Equs powinny być zbudowane na mocniejszych blankach.
Nie chcę, aby koledzy my¶leli że nie dbam o sprzęt i używam go w nieodpowiedni sposób.-wręcz przeciwnie.
Reasumuj±c po do¶wiadczeniach jakie miałem z wedziskami Equs nie polecam ich zakupu, seria World Champion jest dla mnie dopieszczona, ale bardziej w tych kijach czuć "mięcho."
Ale podkreslam to tylko moje subiektywne zdanie.
Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦wietne wędki!!!Nie mam jeszcze w swojej kolekcji Konger, ale to się niedługo zmieni, a łowiłem na Maxima LAncera 270 i powiem,że ¶wietnie leży w łapie jest "cięty" i ma niesamowitu zapas mocy,fajny kijek
Marek
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem posiadaczem dwóch kijków Kongera. Spinningu Champion Tango, kupionego od razu po wprowadzeniu modelu na rynek i heavy feedera Vega. O Tangu pisałem wielokrotnie na tym forum szczerze i z pełn± odpowiedzialno¶cia polecaj±c ten kijek. Vedze też nie mam nic do zarzucenia, ale...obydwa te kijki nie kosztowały tyle co najtańszy Equs...
bonski napisał:

W paĽdzierniku w kiju Contact pękła mi szczytówka na pół przy zacięciu szczupaka, mimo że wędka była jeszcze na gwarancji musiałem płacić hajs (wymiana całego elementy kosztowała 240 zł).

Usiłowałem znaleĽć info nt. ile gwarancji na to cudo daje Konger. Ponieważ nie było żadnych szczególnych opisów w tym temacie zakładam, że 12 miesięcy. Czy to prawda???

bonski napisał:

Warto dozbierać 200-300zł. i złożyć wędzisko na blanku np: Batsona w Fishing Center.

Wzi±wszy pod uwagę cenę 500 - 600 zł. za te Kongery, to musi być super cudo (choć co innego wynika z tego co pisze Bonski), bo je¶li nie jest, to propozycja Bonskiego, "uszycia" sobie wędki na miarę u zbrojmistrza jest ze wszech miar słuszna (z gwarancj± 2 lub 5 lat lub dożywotni±).
Poza tym w tym przedziale cenowym - jesli kto¶ woli prod. seryjn±, zamiast "na miarę" - s± np. wędki Greysa z dozywotni± gwarancj±.

Wędek z serii Equs nie miałem jeszcze w ręku, ale teraz nie omieszkam się dokładnie je obmacać w jakim¶ sklepiku usmiech Za taka cenę to musi być bayer full usmiech
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam Konger World Champion Dancer 245 cm 3-14g.
Super kijek pstr±gowy. Polecam.
Żadnych problemów z nim nie miałem do tej pory.
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat łowię na wędziska Kongera z serii World Champion. S± dla mnie przykładem dobrej jako¶ci wykonania i uzbrojenia za rozs±dn± i niewygórowan± cenę. Łowię "okoniowym" Tangiem 1-10g 2,75m, "szczupakowym" Classickiem 10-35g 2,7m a także "pstr±gowo-boleniowym" Turbo 7-21g 3,0m. Wkrótce mam nadzieję do tej gromadki doł±czy muchóweczka, również z tej ciekawej serii wink: .
Polecam. Te kije nigdy mnie nie zawiodły. Szczególnie w krytycznych sytuacjach m.in. gdy nastawiamy się na mniejsze ryby a trafiaj± się nieoczekiwane okazalsze przyłowy.
_________________
Moja strona domowa:
www.barwena.bialystok.pl


Ostatnio zmieniony przez radzio dnia Wto Sty 30, 2007 6:12 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na WCWI jest go¶ciu, który namolne proponuje Kongery w cyt. "rewelacyjnych" cenach. 8O
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
Na WCWI jest go¶ciu, który namolne proponuje Kongery w cyt. "rewelacyjnych" cenach. 8O


U nas też był, ale... zapoznał się z zasadami reklamy na PW i już tego nie robi.
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 5:40 pm    Temat postu: World Champion Zander! Co o nim s±dzicie? Odpowiedz z cytatem

Może kto¶ się wypowie na temat World Champion Zander 2,85m do 15g i 35g. Przymierzam się do tego sztywniejszego, miałem okazię mieć go w rękach ale wydaje mi się troszkę za sztywny. Jak on zachowuje się podczas holu rybki? Tego do 15g nie miałem w rękach, czy jest między nimi wielka różnica? !5g a 35g niby jest różnica znacz±ca ale jak to wygl±da w realu?? Jak sama chyba nazwa mówi szukam typowo sandaczowego kijka.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.39 sekund :: Zapytania do SQL: 60