Czy wiesz, że...
Produkcja czterech wylęgarni gospodarstwa Ruciane-Nida to 800 do 1000 kg materiału zarybieniowego, z czego ok. 300 kg stanowi± zakupy ZO PZW.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 566
 Zalogowani 0
 Wszyscy 566

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447047) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447047) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447047) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447047) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447047) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447047) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447047) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447047) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447047) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59582) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2266
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2158
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2294
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2126
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2183
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2495
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2320
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nexage, Expi Pro, Exage a może Libra.... Help..
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Nexage, Expi Pro, Exage a może Libra.... Help..
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
GreenSun
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 87

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełżyce
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 7:50 pm    Temat postu: Nexage, Expi Pro, Exage a może Libra.... Help.. Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze chciałbym powitać wszystkich pogawedkowiczów jako ze to mój pierwszy post tutaj.

Trochę głupio :oops: że od razu z pro¶b±, ale mam nadzieje, że mi wybaczycie. Otóż mam taki dylemat nowy sezon już za pasem a ja szykuje się do zakupu nowego krecioła. Kołowrotek w przedziale cenowym tak do 240 zł. Przeznaczę go do spinningu (kij max do 25g), a konkretnie zestawu pstr±gowego, no może od czasu do czasu na kleniojazie bym się z nim wybierał w pol±czeniu z odległo¶ciowk±. Upatrzyłem sobie takie kręcioły:

-Shimano Exage 2500 FA
-Okuma Epix Pro FD 20
-Shimano Nexage 2500 FA


Ogl±dałem ostatnio w sklepie Tica Libra 2500 SA tylko ten model mi do gustu nie przypadł bo miał do¶ć spore luzy na korbce, i mam wła¶nie takie pytanko czy wszystkie modele tak maj± czy po prostu trafiłem model z jak±¶ wad± fabryczn±?

Interesuje mnie wasze zdanie, który kołowrotek by¶cie wybrali i dlaczego, a może macie jeszcze jakie¶ inne ciekawe propozycje. Szczególnie cenne s± dla mnie opinie osób, które miały styczno¶ć przynajmniej z 2 z wymienionych kołowrotków i mog± je obiektywnie porównać(chyba można sobie darować porównywanie Nexage do Exage, bo z tego, co słyszałem od sprzedawcy w sklepie Nexage to wersja uboższa i chyba niema sensu ich razem zestawiać, chociaż kto wie może uboższa nieznaczny gorsza?). Forum czytałem, ale nie znalazłem jeszcze zestawienia tych trzech. Jeżeli kto¶ by dysponował chwilka wolnego czasu i chciałby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na PW GreenSun.
Z kołowrotków, które wymieniłe¶ przez 3 miesi±ce posiadałem Shimano
Exage 2500FA, który to musiałem oddać kumplowi Rychowi,ponieważ niechc±cy połamałem mu w 2 miejscach spinning i dałem mu w zamian ten kręciołek.
Z kołowrotka byłem zadowolony zarówno dobrze nawijał plecionkę jak również żyłkę. Rychu łowi nim już 2 lata i jedynie oprócz małych luzów na korbce, kołowrotek spisuje się bez zarzutu.
Z opisu w katalogu Okuma prezentuje się nieĽle, niestety nie miałem przyjemno¶ci nim zakręcić i wypróbować nad wod±.
Pozdr.
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Okumy: Epix Pro EPF 30 i Epix Pro EPF 40. Jak na min. 200 razy na rybach w roku trzymaj± się bardzo dzielnie i jestem z nich bardzo zadowolony. Jedyny ich minus to trochę duża waga (mi to nie przeszkadza).
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli miałbym Ci doradzic to kup Nexeva 2500 i napewno wystarczy na klenie , pstragi , szczupaki itd ,itd zaoszczedzisz kasy i zainwestujesz w cos innego np. w przynety . Posiadam te kołowrotki spisuja się ¶wietnie , nie miałem z nimi problemów , ale zdecydowanie Nexeve jest najtanszy i bardzo dobry do takich połowów.
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzice
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowiłem dwa sezony ( 3-4 razy w tygodniu) na kołowrotek "Tica Libra" 2500 SA - wg mnie żadnych zarzutów, łowiłem na plecionkę Team Dragon oraz Power Pro 0,08 do 0,13 sprawowała się dzielnie.
Dalej jest w pełni sprawna i obecnie przerzuciłem j± do lekkiej okoniówki.
Ten sezon łowiłem Okum± VS 3000 - strzał w dziesi±tkę, fakt nienajtańsza ale warto było, zegareczek.
_________________
Wypuszczajcie Koledzy, wypuszczajcie !!!!
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na PW wesoly
Ja też przymierzam się do kupna kręciołka,jeszcze mam czas,
ale narazie wygrywa u mnie ten mlynek Shmano exage 2500 ra.
Miłej zabawy wesoly
TUTAJ
GreenSun
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 87

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełżyce
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Mi również z tych trzech najbardziej odpowiada Exage i na niego się prawdopodobnie zdecyduję, choć musze przyznać ze bardzo mnie nęci Epix Pro i jeden i drugi ma swoje mocne i słabsze strony. Musze się z tym przespać parę nocek co by pochopnych decyzji nie podejmować i w przyszłym tygodniu ruszam na zakupy. wesoly wesoly
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kołowrotek Tica Libra 3500, nie ma żadnych luzów jak piszesz. Bardzo dobrze mi się nim łowi. :placz :o
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też ci polecam zdecydowanie stajnię shimano:)Sam łowie na kołowrotki shimano i jestem zadowolony, może nie na te co wymieniła¶ ale shimano. Największy plus to to że rewelacyjnie nawijaj± żyłkę czy plecionkę. A może skusisz się na Super GT-RA? Może zmie¶cisz się w tej cenie. Miałem Super GTM -RA i był ok. Teraz zajeżdżam stradici GTM-RA do feegera i FB do spinningu. No ale to już troszeczkę wyższ i droższa półka.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po rozmowie z Sandalist± w kupiłem Okumę. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Na tyle, że w tym sezonie planuję zakup większego modelu. Plusem też s± 3 szpule i 5 lat gwarancji. Faktycznie jest lekko ciężkawy, ale mi tez to nie przeszkadza. Wolę mieć co¶ solidniejszego w ręku usmiech. Dobry hamulec, naprawdę przyzwoite nawijanie, pracuje płynnie, rzuty dalekie.

Z Librami miałem styczno¶ć tylko na łódce, kiedy znajomi na nie łowili. W każdej z nich wcze¶niej czy póĽniej zatrzaskiwał się sam kabł±k, dlatego jako¶ nie mam przekonania do tego modelu.

Shimano, te które wymieniłe¶, ogl±dałem tylko w sklepie, nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Jakie¶ takie zabawkowe, plastikowe. Jednak nie łowiłem na nie i nie potrafię powiedzieć jak się sprawuj± w boju.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Po rozmowie z Sandalist± w kupiłem Okumę. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Na tyle, że w tym sezonie planuję zakup większego modelu. Plusem też s± 3 szpule i 5 lat gwarancji. Faktycznie jest lekko ciężkawy, ale mi tez to nie przeszkadza. Wolę mieć co¶ solidniejszego w ręku usmiech. Dobry hamulec, naprawdę przyzwoite nawijanie, pracuje płynnie, rzuty dalekie.

Z Librami miałem styczno¶ć tylko na łódce, kiedy znajomi na nie łowili. W każdej z nich wcze¶niej czy póĽniej zatrzaskiwał się sam kabł±k, dlatego jako¶ nie mam przekonania do tego modelu.


Wprawdzie bez rozmów z Sandalist± wink: ale po prze¶ledzeniu kilkudziesięciu w±tków nt. młynków zdecydowałem się na zakup Okumy 20 z przeznaczeniem do lekkiego spina i do żyłki. Je¶li będzie ok, być może skuszę się na większe modele, choć ceny Ryobi na allegro s± bardzo atrakcyjne.

Co do Libry, to opnię o tych nieszczęsnych kabł±kach słyszałem nie tylko od Torque i to mnie zraziło do tego modelu.
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzice
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez...... nawet się nie zastanawiaj, Okuma VS-ka jest naprawdę OK . wesoly
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja posiadam Nexave 2500 od ponad 2-óch sezonów własnie do podobnego zestawu jak ty ( kij 5-25g) i sobie chwalę, jak za te pięni±dze polecam.
Adasiek
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 89
Ostrzeżeń: 1

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobi¶cie ni polecam Okumy tylko Shimano. A jeżeli Shimano to Nexave i Exage i tylko klasa 4000 bo 2500 szybciej sie psuj±. wesoly
Adasiek
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 89
Ostrzeżeń: 1

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i ja mam zamiar kupić Stradice 4000 fb i Twin Powera tylko nie wiem co wybrać z tych dwóch rzeczy . smutny
Krzych_c
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 118

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adasiek napisał:
Ja osobi¶cie ni polecam Okumy tylko Shimano. A jeżeli Shimano to Nexave i Exage i tylko klasa 4000 bo 2500 szybciej sie psuj±. wesoly

A możesz powiedzieć, dlaczego szybciej się psuj± :?: wesoly
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
torque napisał:
Po rozmowie z Sandalist± w kupiłem Okumę. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Na tyle, że w tym sezonie planuję zakup większego modelu. Plusem też s± 3 szpule i 5 lat gwarancji. Faktycznie jest lekko ciężkawy, ale mi tez to nie przeszkadza. Wolę mieć co¶ solidniejszego w ręku usmiech. Dobry hamulec, naprawdę przyzwoite nawijanie, pracuje płynnie, rzuty dalekie.

Z Librami miałem styczno¶ć tylko na łódce, kiedy znajomi na nie łowili. W każdej z nich wcze¶niej czy póĽniej zatrzaskiwał się sam kabł±k, dlatego jako¶ nie mam przekonania do tego modelu.


Wprawdzie bez rozmów z Sandalist± wink: ale po prze¶ledzeniu kilkudziesięciu w±tków nt. młynków zdecydowałem się na zakup Okumy 20 z przeznaczeniem do lekkiego spina i do żyłki. Je¶li będzie ok, być może skuszę się na większe modele, choć ceny Ryobi na allegro s± bardzo atrakcyjne.

Co do Libry, to opnię o tych nieszczęsnych kabł±kach słyszałem nie tylko od Torque i to mnie zraziło do tego modelu.



A ja już nie pamiętam z kim rozmawiałem wink: . Kupiłem okumkę i jestem zadowolony. Powiem to co poprzednicy, dobrze nawija żyłkę i płynna praca.
pozdrawiam
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adasiek napisał:
A i ja mam zamiar kupić Stradice 4000 fb i Twin Powera tylko nie wiem co wybrać z tych dwóch rzeczy . smutny

Dozbieraj "trochę" i lepiej zakup Daiwę Exist. wink:
zewu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 04, 2004
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 9:15 pm    Temat postu: Re: Nexage, Expi Pro, Exage a może Libra.... Help.. Odpowiedz z cytatem

GreenSun napisał:

Ogl±dałem ostatnio w sklepie Tica Libra 2500 SA tylko ten model mi do gustu nie przypadł bo miał do¶ć spore luzy na korbce, i mam wła¶nie takie pytanko czy wszystkie modele tak maj± czy po prostu trafiłem model z jak±¶ wad± fabryczn±?
.

Libry wychodz±ce od dystrybutora nie maj± zbyt mocno skręconej r±czki. Je¶li sprzedawcy nie będzie się chciało zdj±ć za¶lepki i przykręcić ¶rubki, to będzie miał na stanie 100% Libr z 'luzem na korbce'.
_________________
www.spinning.waw.pl
"Czas to jedynie strumień, w którym łowię ryby" - H.D. Thoreau
Janusz
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Dec 09, 2006
Posty: 138

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za tak± kase kupisz sobie Team Dragona
Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tcyh które wymieniłe¶ To zdecydowanie Okuma Epix Pro,mocna budowa,długa gwarancja i ¶wietnie się sprawdza nad wod± ,nigdy nie zawdodzi
pzodrawiam
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 81