Czy wiesz, że...
Podstawowym elementem wyposażenia łodzi wędkarskiej s±:
- pasy/kamizelki ratunkowe w ilo¶ci odpowiadaj±cej ilo¶ci ludzi na łódce;
- koła ratunkowe /z link± o ¶rednicy 8-10 mm i długo¶ci 25 m/- łódĽ z napędem mechanicznym - 1
bez napędu mechanicznego - 2
- ga¶nice - gdy łódĽ nie przekracza 10 m - ga¶nica proszkowa 2 kg /1 dla silników 5-100 kW + 1 na każde następne 100 kW/

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 563
 Zalogowani 0
 Wszyscy 563

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447536) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447536) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447536) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447536) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447536) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447536) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447536) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447536) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447536) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59694) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak przygotować ziemniaczka ?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Jak przygotować ziemniaczka ?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
BobekSTW
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 41

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 10:40 am    Temat postu: Jak przygotować ziemniaczka ? Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam banalne pytanie (dla mnie jednak nie ...) jak przygotować ziemniaki żeby nadawały się do łowienia w rzece ? Jak je zakładać na haczyk oraz na jaki haczyk. Co zrobić żeby nie leciała z haka po uderzeniu z gruntu o tafle wody? Co jeszcze powinienem wiedzieć o łowieniu na ziemniaka? Chciałbym spróbować łowienia na ziemniaka bo widzę że przynosi niezłe efekty. Pozdrawiam
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemiak powinien być leciutko niedogotowany jeżeli łowisz na ciężki zestaw i wtedy nie powinien spa¶ć , co do haka każdy jest dobry jezeli ziemniak jest dobry . Musiałbys cos napisać o rybach jakie chcesz łowic na ziemniaki wtedy moznaby co¶ wiecej powiedziec na ten temat aczkolwiek niewiele przyneta jak kazda inna , a że skuteczna to juz inna sprawa.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedogotowana pyra z malutk± kotwiczk± ,sprawdzony sposób na karpia lub dużego leszcza wink:
BobekSTW
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 41

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radek1 - chciałbym się nastawić na rzeczne karpie, liny i leszcze. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
popper
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 20, 2003
Posty: 176

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 2:48 pm    Temat postu: jak przygotować ziemniaki Odpowiedz z cytatem

W czasach gdy łowiłem na t± przynętę, zawsze miałem ten sam problem: -jak twardy winien być ziemniak (ile czasu gotować)?
Dużo zależy od gatunku i odmiany ziemniaka.
Rozwi±zywałem sprawę w ten sposób, że gotowałem kilka- kilkana¶cie ziemniaków (w mundurkach) w jednym garze a następnie wyjmowałem z wrz±tku, pocz±wszy od 15 minuty gotowania, w odstępach co 4-5 minut, po 1-2 ziemniaki.
W ten sposób ustalałem optymalny czas gotowania.
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak trzeba robić aż dojdziesz do wprawy bo kazda odmiana gotuje sie inaczej.
urbiu
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 09, 2007
Posty: 30

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki wg was będzie najlepszy gatunek ziemniaka :?: :?: i czy sa jakie¶ metody zapobiegania sklejaniu się pokrojonych już w kosteczke ziemniaków, tak żeby można było zanęcać faktycznie pokrojonym ziemniakiem a nie mas± zlepionych kostek :?: :?:
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawt jak sie posklejaja to wrzuceniu do wody ładnie sie porozklejaj± , jest jeszcze taki sposób ,ze ziemiaki obtaczasz w jakiejs zanecie wtedy napewno sie nie posklejaja a jedynie jeszcze dodatkowo bedzie nęciła ryby sypka zaneta.
urbiu
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 09, 2007
Posty: 30

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z t± zanęt± to faktycznie niegłupie lol że też ja na co¶ takiego nie wpadłem hehe :? , no ale dobrze że jest co¶ takiego jak wymiana informacji idea: i miejsca gdzie można j± uskuteczniać 8)
Tylko jeszcze jakie najlepiej gatunki ziemniaka stosować, s± jakie¶ szczególnie dobre, które s± słodkie, albo akurat w nich ryby znalazły upodobanie :?: :?: :?:
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbiu - gatunek ziemniaka to tylko nazwa, a co za t± nazw± się kryje to sam gospodarz pewnie nie wie wesoly, a Ci co sprzedaj± na targu to się pytaj± kupuj±cego:
-Panie jakie pan chcesz?
Odpowiadasz, takie i takie.
-Ooo panie mam jeszcze, ile pan chcesz?
Obojętnie jaki gatunek podasz zawsze maj±. 8O Na jedno możesz zwrócić uwagę, ziemniaczek powinien być żółciutki (w ¶rodku, biały to pastewny dla bydła) wink:
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Urbiu - gatunek ziemniaka to tylko nazwa, a co za t± nazw± się kryje to sam gospodarz pewnie nie wie wesoly


Czesto sprawa wyglada tez w ten sposob ze u jednego rolnika rosnie kilka odmian i nie ma szans zeby je skladowac oddzielnie.
Dobrym pomyslem wydaje mi sie jednorazowy zakup z pewnego zrodla wiekszej ilosci, zeby wykluczyc rozne odmiany, a potem dobranie czasu gotowania do zakupionej odmiany.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
wiwo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Feb 09, 2004
Posty: 13

Kraj: Polska
Miejscowość: zamo¶ć
PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo lat temu łowiłem na ziemniaczka karpiki i była to wtedy najlepsza przynęta. Ciekawe co dzisiaj mówi± o niej łowcy karpi (na pewno jest o wiele tańsza i szybsza w przygotowaniu) Z przygotowaniem ziemniaczków to tylko praktyka i będzie dobrze.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przedmówcy wspominali - niedogotowany. Na haczyk dostosowany do wielko¶ci kostki.
Trzeba jeszcze brać pod uwagę głęboko¶ć rzeki i prędko¶ć uci±gu. Na wodach stoj±cych ni ma problima wink: Byleby tylko zestaw podawać łagodnym wymachem.
Gdy kostka zbyt miękka - spadnie przy wyrzucie.

A je¶li ziemniak rozgotowany za mocno, to warto go rozgnie¶ć na drobno widelcem, dorzucaj±c roztart± na drobno pajdę chleba. I wymiętosić, póki konsystencja nie stanie się dostatecznie spójna. Je¶li zbyt rzadka i miękka - dosypać odrobinę m±ki.

Trza się w tym wędkarstwie nakombinować, no nie wink:
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano trza się w tym wędkarstwie nakombinować, masz rację Bombel usmiech
Ja gotuj w ten oto sposób; kroję ziemniaki w plastry (1.5cm-2cm) wrzucam do gotowanej wody na około 8-10min, (sprawdzam widelcem twardo¶ć ) jak już miękn± to po plastrze wyci±gam na sito, po wyschnięciu kroję w kostki. Podczas krojenia w kostki wiem która kostka na hak, a która na zanętę wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
grzbiet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2004
Posty: 509

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdy na łowisku okaże się,że pyrek za miękki, to zakładaj kostkę która będzie miała na jednym z boków skórkę ( opieraj na niej hak ). Niewiele ale zawsze "có¶" przytrzyma.

Tak złowiłem mojego największego ciprinusa.
_________________
Artur Lisowski

"Niech pozostan± po nas jedynie ¶lady na piasku i kręgi na wodzie."
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej żeby był trochę twardszy niż miękki.O wiele lepiej się trzyma haczyka. usmiech
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwię się, że ci, którzy całe życie łowi± na pyrki, teraz milcz±... Oldi, jak tylko dopadnie do kompa, z pewno¶ci± napisze co¶ o przygotowaniu ziemniaków na lina. A ja chciałbym podzielić się swoimi do¶wiadczeniami w zakresie „ziemniaczanych leszczy i karpi”. Oczywi¶cie, że ziemniaki musz± być niedogotowane. Intensywno¶ć zapachu ziemniaków znika wraz z gotowaniem. Ryby bez problemu trawi± surowe ziemniaki. Dlatego nie ma powodu, by je w ogóle gotować. ¬ródłem zapachu ziemniaków jest przede wszystkim ich skórka. Dlatego najlepiej przygotowywać ziemniaki w mundurkach. I wcale nie jest dobrze wybierać ziemniaki młode – ich skórka jest zbyt cienka – aż do tego stopnia, że daj± się obierać kijem w wiadrze. Tak, jak napisałem, ziemniaków lepiej nie gotować. Wstawione na ogień, gdy tylko woda zacznie wrzeć, powinny być zdjęte z ognia. Wodę należy szybko wylać, a ziemniaki zalać zimn± wod±, co jeszcze bardziej zwiększy twardo¶ć przynęty. Po kilkuminutowym hartowaniu w zimnej wodzie, ziemniaki dobrze jest włożyć wci±ż ich nie obieraj±c do dużego słoika i przykryć (nie zakręcać) pokrywk±. Przez noc ziemniaki przejd± intensywnym zapachem skórki, który intensywnieje w wysokiej temperaturze – i tylko dlatego warto ziemniaki podgrzać bez gotowania ich. Z tego samego powodu ziemniaki nocujemy w temperaturze pokojowej, nie w lodówce. Krojenie ziemniaków lub wyciskanie strzykawk± odbywa się na łowisku. Ziemniaków nie używa się do łowienia małych ryb, więc i wielko¶ć ziemniaka powinna być słusznych rozmiarów. 3 kg leszcz jest w stanie zmie¶cić w pysku pudełko zapałek, natomiast już 30 – 40 cm leszcze radz± sobie bez problemu z bryłk± o ¶rednicy 1,5 cm. Dlatego na leszcza stosuję bryłki w kształcie walca (¶rednica podstawy 1,5cm, wysoko¶ć walca 2 cm). Z kolei w przypadku karpia nie będę przekonywał jak duże stosuję bryły, ale karp 5 – 8 kg z łatwo¶ci± upora się z wymiarami 3x3cm. Stosowanie bryły ziemniaka w kształcie walca jest fenomenalnym ulepszeniem czepliwo¶ci ziemniaka na włosie czy trzonku haczyka i żyłce. Dlaczego tak się dzieje? Powodem spadania ziemniaków (głównie przy rzutach powyżej 70m) jest sam punkt zaczepienia. Je¶li ziemniak ma kształt kuli, to w miejscu, gdzie wchodzi w niego żyłka b±dĽ włos nie ma punktów s±siednich, które żyłka musiałaby w punkcie o danej wysoko¶ci jeszcze pokonać zanim zacznie przecinać ziemniak. Dlatego zastosowanie walca jest tu rozwi±zaniem optymalnym (żyłka wchodzi przez linię wysoko¶ci walca w ¶rodku jego podstawy). Walec wyciskam ¶cięt± strzykawk± (koniecznie 20 ml, większych nie ma smutny ). Krawędzie podstawy walca zaokr±glam nożem. W przypadku leszczy i karpi dużo bardziej opłaca się stosowanie przyponów włosowych – dotyczy to także tych 30cm leszczy. Skuteczno¶ć zacięć w przypadku ziemniaka wówczas ro¶nie. Stosowanie twardego ziemniaka na haczyku to samobójczy strzał. Gdy uczyłem się łowić na ziemniaki, podpatrywałem tę sztukę u naszych wędkarskich seniorów. Brań jak na stosowane wielko¶ci ziemniaków mieli do¶ć sporo – tj. 1 – 2 dziennie wesoly ale za to na bryłki wielko¶ci 3cm. Gdy wędkarz chwytał za kij i zacinał, okazywało się, że jedyne co wyci±ga to twardo trzymaj±cy się haczyka ziemniak... Mimo wszystko, je¶li kto¶ woli się przekonać na własnej skórze, to bryłkę ziemniaka zakłada się na haczyk (lub kotwiczkę) przecinaj±c j± żyłk±. Gdy żyłka znajdzie się na ¶rodku bryłki, należy przeci±gn±ć haczyk z jednoczesnym jego obrotem o 90 – 180 stopni, aby wszedł odpowiednio dalej od miejsca, gdzie ziemniak został przecięty żyłk±. Przyda się to mimo wszystko przy połowach linów, gdzie przygotowanie ziemniaka trochę znacz±co się różni – choćby tym, że lepiej nie obrabiać go nożem, strzykawk±, a po prostu obskrobywać bryłkę palcami. Ale to już nie moja działka.

Zauważyłem, że ziemniakami nie trzeba nęcić. Ryby z niewyja¶nionych przyczyn „znaj±” i lubi± tę przynętę, której w ogóle nie widuj± w swoim ¶rodowisku. Z reszt± dotyczy to prawie wszystkich przynęt, jakie znajdziemy w naszej lodówce – od zamrażalnika i znajduj±cych się tam mięs, poprzez niższe półki, gdzie na odkrycie czekaj± sery, makarony..., aż na samym dole, gdzie przechowujemy owoce i warzywa. Ziemniaki stanowi± dla mnie dużo tańszy substytut kulek – i dużo bardziej skuteczny. Ziemniaków staram się nie aromatyzować. Zmysł węchu karpi jest 20tys razy silniejszy niż u człowieka, a i leszcze nie daj± spokoju w trakcie ziemniaczanych łowów.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Ryby z niewyja¶nionych przyczyn „znaj±” i lubi± tę przynętę, której w ogóle nie widuj± w swoim ¶rodowisku.


W dolnej Narwi i dopływach tylko sporadycznie. Bywa w sezonie kilka dni, kiedy kostka z pyry skutkuje.

Za diabła nie umiem zrozumieć przyczyny, jakich¶ prawidłowo¶ci. I dobrze. Przynajmniej mam po co na ryby jeżdzić, wci±ż kombinuj±c jak koń pod górkę i wci±ż się uczyć wesoly
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiesz, że się wym±drzam i filozofuję, ale usmiech staram się przyjmować inn± postawę – jak najwięcej zrozumieć, bo przecież wszystko ma swoj± przyczynę. Natomiast kombinowanie aż się uda jest znacznie mniej wydajne nawet na kartce papieru, a co dopiero w praktyce. Gdy napotykam artykuł wędkarski, a w nim w ostatnich zdaniach czytam, że to wszystko jest względne i dlatego zawsze trzeba kombinować, to wiem, że autor po prostu boi się wzi±ć odpowiedzialno¶ć za swoje słowa – a zupełnie niepotrzebnie, bo oczywiste jest, że gdzie¶ na ¶wiecie istniej± tysi±ce łowisk, gdzie jego metoda się nie sprawdzi. Dlatego pisze – „trzeba kombinować” – ale to tylko uwypukla jego niepewno¶ć i słabo¶ć. Mistrzowie wędkarstwa pokroju Szymańskiego, czy też wirtuozów spinningu i innych technik, których spotykamy na portalu rzadko używaj± słowa „kombinować”. Ich umiejętno¶ć i praktyka prowadz± do konkretnych wniosków, konkretnych zasad doboru. Zrozumienie, dlaczego przy skokach ci¶nienia ryby przestaj± brać, dlaczego na dużych głęboko¶ciach sprawdzaj± się przynęty koloru niebieskiego, dlaczego przy ochładzaniu się wody, ryby żeruj± lepiej prowadzi do szybkich wniosków i metod wyboru taktyki i przynęt. Natomiast co się tyczy kombinowania – gdyby policzyć ilo¶ć czynników, które zależ± od wędkarza (przynęty, wybór miejsca, wybór czasu, sprzęt, sposoby nęcenia i wiele innych), okazałoby się, że istnieje takich czynników dajmy na to 20. To niewiele, ale samych przynęt jest kilkaset, samych metod nęcenia kilkadziesi±t. Kombinacje tych wszystkich czynników stanowi± większ± niepewno¶ć niż geometryczna wielokrotno¶ć niepewno¶ci wyniku gry w totka. Dlatego staram się zrozumieć, nie wiedz±c, czy jest to możliwe, niż szukać na o¶lep. Może gdybym łowił 200 dni w roku, to inaczej do tego bym podchodził, traktował jako zabawę a nie pracę. Łowi±c 10 – 15 dni, muszę mieć choć teoretyczn± pewno¶ć... A je¶li co¶ nie wypali, to nie ma „no trudno”. Staram się za wszelk± cenę doj¶ć do odpowiedzi, dlaczego tak się stało. Wszak mam na to pozostałe 340 dni usmiech
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
bartek16
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Feb 16, 2007
Posty: 23

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemniaki musz± być lekko niedogotowane i nieobrane. Pamiętaj też aby nie solić wody możesz dodać jakiego¶ atraktoru na karpie . Po ugotowaniu ziemniaków kroisz je w grub± kostkę i wrzucasz do wiaderka gdzie dosypujesz do nich trochę zanęty wtedy po wrzuceniu do wody zanęta się rozprasza i dodatkowo wabi ryby
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 78