Czy wiesz, że...
Pierwsze historyczne wzmianki o karpiu, o jego występowaniu w rzekach, można znaleĽć u Arystotelesa (384 – 322 p.n.e.) i Pliniusza (23 – 79 n.e.). Prof. P. Wolny twierdzi, że pocz±tki udomowienia karpia w Europie sięgaj± prawdopodobnie VI – V w. p.n.e., a stało się to na terenie Dacji, w uj¶ciu Dunaju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 581
 Zalogowani 0
 Wszyscy 581

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(62096) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(566396) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(566396) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(566396) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(566396) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(566396) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(566396) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(566396) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(566396) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(566396) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2503
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czy sabotaż o/Radom ?!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Czy sabotaż o/Radom ?!
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:18 pm    Temat postu: Czy sabotaż o/Radom ?! Odpowiedz z cytatem

Wła¶ciwie tytuł powinień brzmieć : ,, Czy niechlujstwo o/Mazowieckiego przyczyn± sabotażu o/Radom?"Sprawa zeczęła się prozaicznie i pewnie by się potoczyła dalej torem nie¶wiadomo¶ci gdyby nie mój upór i chęć dbało¶ci o wodę na tyle na ile jest to możliwe z mojej strony.Zajeżdżam nad Jeziorkę powyżej zb.w Głuchowie parkuję przy będ±cym już nad wod± samochodzie. Widok ,,tradycyjny'' w tej okolicy czyli spławikóweczka ,dendrobena i powoli od dołeczka do dołeczka. Nie sil±c się na powitania ,,na dzień dobry '' mówię -,,tu na robala nie wolno , woda górska , mały kilometr niżej zbiornik na Głuchowie , zapraszam". Na co słyszę -,,jak nie wolno, jak wolno" ! . I zaczyna się normalna konwesacja czyja woda ,jakie przynęty itd. Ale go¶ć dodaje że przy opłacie składek w Grójcu dostał wipis wód i wolno,może mi pokazać. Nie oponuję pewny swego. Przynosi wykaz wód o/Radom w wykazie wód nizinnych stoi jak przysłowiowy byk- rzeka Jeziorka na całej długo¶ci (!).Dodał że faktycznie w zeszłym roku była wył±czony odcienek pow. Głuchowa jako woda górska ,ale w tym roku już wolno.Zaniemówiłem ................. Ci¶nienie przekroczyło chyba wszystkie dopuszczalne normy.Ale ręce opadły,bo cóż można zrobić. Po powrocie postanowiłem poszperać trochę, i o to jakich ustaleń dokonałem.
Na stronie o/Mazowsze w wykazie wód mamy:

3. Jeziorka (1) Obwód rybacki nr 1 (po wył±czeniu wód górskich) - obejmuje:
a) rzekę Jeziorka od zbiornika w Głuchowie do uj¶cia do Wisły
b) zbiornik Osieczek,
c) zbiornik Głuchów,
d) rzekę Kraska od jej Ľródeł do jej uj¶cia do rzeki Jeziorka,
I teoretycznie w takim wydaniu Jeziorka jest udostępniona o/Radom na zasadzie porozumienia okręgów.
Coprawda nie znajdziemy w wykazie wód na stronie o/Radom Jeziorki jako ich wody,ale...
Znajdziemy:
Uchwała nr 10 /2006 Zarz±du Okręgu Polskiego Zwi±zku Wędkarskiego w Radomiu
z dnia 23 wrze¶nia 2006 r..
w sprawie przydziału wód kołom terenowym (!)


Coprawda § 1. tejże uchwału mówi : "Uchwala się przydział wód kołom terenowym PZW będ±cych w użytkowaniu Zarz±du Okręgu Polskiego Zwi±zku Wędkarskiego w Radomiu i wód objętych porozumieniami międzyokręgowymi zawartymi przez Okręg Radomski PZW - zgodnie z zał±cznikiem do uchwały."
Ale w spisie nie jest już rozdzielone które to wody s± wodami z porozumień a wręcz stoi na górze napis:
,, Przydział wód okręgu Radomskiego pod opiekę kół "
I to by nie było niczym strasznym gdyby nie zapis :
......
7. Grójec zb.Głuchów ,zb.Lipie , rzeka Jeziorka od Ľródeł do jej uj¶cia (!)
Co to oznacza w praktyce?! o/Radom zawszaszczył sobie cały odcinek górski rzeki Jeziorki należ±cy do o/Mazowickiego i udostępnił go swoim członkom jako wodę nizinn±(!) A tym samym to że ja będ±c członkiem o/Mazowsze na wodach Jeziorki pow. zb.Głuchów jestem obowi±zany zachować przepisy wody górskiej i oczywi¶cie z tego tytułu dokonać dopłatę do takich wód. Natomiast każdy członek o/Radom bez żadnej dopłaty może łowić sobie na robala i wła¶ciwie nikt nic nie może mu zrobić (!).
Teraz odpowiedĽ dlaczego uważam że jest to sabotaż ze strony o/Radom. Dlatego że jak nadmienił ów wędkarz w zeszłym roku ten odcinek był wył±czony z wód nizinnych. Skoro na zeszły sezon o/Radom o tym wiedział i uwzględnił to w wykazie wód to w tym roku już o tym nie wiedział?! Jak można to inaczej okre¶lić je¶li nie sabotaż? Jako¶ dziwnie w tym momencie zakołatały mi się w głowie słowa ....,, lub czasopisma" ,ciekawe dlaczego ?
Pytań jest oczywi¶cie więcej.np....
Czy i co ma zamiar zrobić z t± spraw± o/Mazowsze?


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Nie Maj 27, 2007 4:21 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:20 pm    Temat postu: Re: Czy sabotaż o/Radom ?! Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Co to oznacza w praktyce?! o/Radom zawszaszczył sobie cały odcinek górski rzeki Jeziorki należ±cy do o/Mazowickiego i udostępnił go swoim członkom jako wodę nizinn±(!)


W praktyce to oznacza, że będ± zawszaszczyć (zawsze szczyć ?) do rzeki górskiej w sposób nizinny. wink: lol
Paskudne członki o/Radom, wstydżcie się !
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totalna paranoja wykrzyknik
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8O 8O 8O
Nic z tego nie rozumiem, choć przeczytałem uważnie dwa razy to co napisałe¶. Nie wiem co mam powiedzieć...na usta cisn± się same nieparlamentarne słowa...
W relacjach Radom - Warszawa dziej± się od ubiegłego roku dziwne rzeczy, których ja nie rozumiem, a może po prostu brak mi rozumu...

¦miej±c się przez łzy :evil: posunę sie do takiej konkluzji, że usankcjonowano w ten sposób wielowiekow± okoliczn± tradycję chodzenia na pstr±ga z robalem :evil: Precz z kułakami takimi jak Farti, których stać na woblery, muchy i inny sprzęcior :evil: Pstr±g dla każdego :evil:

PS. Skontaktuję się z Tob± na priv. Mam pewien pomysł.
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywi¶cie z Radomiem jest jaka¶ dziwna sytuacja...w zeszłym roku kiedy wędkowałem powyżej uj¶cia Pilicy na Wi¶le, pewien pan u¶wiadomił mnie, że za spinning obowi±zuje dopłata w wysoko¶ci 15 zł. Trochę dziwne, jak za komuny :o A najlepsze jest to, że żeby wędkowac na Pilicy trzeba wykupić składkę okręgow± radomsk±, a przecież w sumie to z Wawy jest niedaleko nad Pilicę ( przynajmniej na przyuj¶ciowy odcinek )
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jaki¶ czas temu (na pocz±tku roku) również rozpatrywali¶my (w gronie kolegów z koła) t± sprawę i przekazali¶my nasze w±tpliwo¶ci do zarz±du okręgu. Problem okazał się do¶ć złożony i wszystko wskazuje na to że władze mazowieckiego okręgu PZW prawdopodobnie musz± dochodzić swoich praw na drodze s±dowej ze względu na skandaliczn± umowę zawart± pomiędzy okręgiem mazowieckim a radomskim (wiadomo kto j± podpisywał, więc mam nadzieje że zostanie poci±gnięty do odpowiedzialno¶ci). Wystarczy zobaczyć co Mazowsze dostało w zamian za Jeziorkę i jakie s± zasady w obydwu okręgach. Niestety do dnia dzisiejszego nie mamy informacji na temat rozwi±zania tego problemu, choć s± sygnały (z zarz±du okręgu) o zainteresowaniu spraw±.
Pozdrawiam
_________________
Krzy¶ K
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę jedno rozwi±zanie.
Jutro trzeba sprawdzić w RZGW Warszawa, kto jest dzierżawc± tej wody. Tak naprawdę trzeba jedynie potwierdzić, że wod± t± opiekuje się O Mazowsze. PóĽniej zadzwonić do O. Mazowsze i zapytać dlaczego inny okręg stara się ustalać inne zasady wędkowania na wodach przez ich zarz±dzanych.

Kilka rzeczy jednak mi nie pasuje. Po pierwsze:

farti napisał:
Przynosi wykaz wód o/Radom w wykazie wód nizinnych stoi jak przysłowiowy byk- rzeka Jeziorka na całej długo¶ci (!).


Na stronie O. Radom, rzeki Jeziork,i nie ma w wykazie, wód tego okręgu.

Absurdalnym wydaje się też, przekazanie pod opiekę rzeki, która nie należy ani do okręgu, ani do koła z tego okręgu. Niemniej wiele absurdalnych decyzji okręgów już poznałem więc może ta jest kolejn±. Nie wynika z tego jednak, że skoro wod± ma sie opiekować koło z Grójca to automatycznie woda ta przestaje być "górsk±" a staje sie być nizinn±.

Znalazłem też ciekawy wpis w wyszczególnionych porozumieniach O. Radom. A mianowicie :

Cytat:
W obwodzie rybackim rzeki Jeziorka nr 1 prowadzenie amatorskiego połowu ryb może być prowadzone na zasadach obowi±zuj±cych w Okręgu Radomskim.


Ale wpis ten, też według mnie nie oznacza, że Jeziorka straciła status wody "górskiej".
Z ciekawo¶ci sprawdzić to należy najpierw w okręgu radomskim. A zależnie od uzyskanych informacji porozmawiać z kim¶ w okręgu Mazowsze.

Bardzo chciałbym zobaczyć przez kogo został wydany spis wód okręgu Radomskiego, w którym widnieje Jeziorka jako woda nizinna. To mogło by wiele wyja¶nić. Bo może się okazać, że "Zdzisiek" z "Waldkiem" z koła opiekuj±cego się wod± ułatwili wędkarzom życie i wpisali do takiego informatora, każd± rzekę na której wolno im łowić, niezależnie czy to O. Mazowsze, Radom, czy Skierniewice.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znalazłem jeszcze to

UCHWAŁA OKRĘGU w RADOMIU

oraz (tylko że to jest jako GIF)

PRZYDZIAŁ WÓD
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według moich danych rzeka Jeziorka jest napewno w okręgu mazowieckim. Została udostępniona okręgowi radomskiemu na zasadzie porozumienia. Podobno (podkre¶lam podobno) niekorzystna umowa została podpisana na 15 lat. W zamian za Jeziorkę dostali¶my kawałek Wisły, na której raczej nikt z naszego okręgu (mazowieckiego) nie łowi (ale mogę się mylić).
_________________
Krzy¶ K
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl dokładnie stamt±d pochodz± moje cytaty.

torque napisał:
Na stronie O. Radom, rzeki Jeziork,i nie ma w wykazie, wód tego okręgu.
Marek, dokładnie to samo napisałem w moim po¶cie. Ale w wykazie wód wydrukowanym przez o/Radom już jest ! Co mnie jeszcze bardziej rozsierdziło :evil: Przejżyj linki jakie wkleił dariusz_dyl to ci sporo wyja¶ni jaka była geneza takiego zapisu. Tam już masz wyraĽnie napisane, co zreszt± wkleiłem ja w swoim po¶cie w punkcie siudmym
....rzeka Jeziorka od żródeł do uj¶cia (!)
Przekręt jest do¶ć suptelnie i skutecznie przeprowadzony. W porozumieniach na radomskiej stronie jest :
......obwód rybacki rzeki Jeziorki nr 1.
Ten obwód rybacki w/g o/Mazowsze wygl±da tak:
3. Jeziorka (1) 120 Obwód rybacki nr 1 (po wył±czeniu wód górskich) - obejmuje:
a) rzekę Jeziorka od zbiornika w Głuchowie do uj¶cia do Wisły
b) zbiornik Osieczek,
c) zbiornik Głuchów,
d) rzekę Kraska od jej Ľródeł do jej uj¶cia do rzeki Jeziorka,

wraz z dopływami do ww. oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ci±głym dopływie lub odpływie do wód tych cieków

A jak pisałem wcze¶niej ów wędkarz sam był zdziwiony dlaczego w tym roku zezwolili a w zeszłym nie. To ¶wiadczy jawnie o tym że zrobione to zostało z premedytacj±. Wła¶ciwie w takiej sytuacji można przyj±ć że o/Radom zerwał zasady porozumienia. Chyba że ,,m±drzy '' którzy podpisywali umowę z naszego okręgu zgodzili się na ,,róbta co chceta" . Nie wiem czemu by mnie to jako¶ mocno nie zdziwiło.. :evil:
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farti rozumiem Twoje uniesienie, ja też jestem tym zbulwersowanym. Ale nigdzie, nie znalazłam zapisu o tym, że Jeziorka miała by status wody nizinnej. Nigdzie to nie jest wyszczególnione, poza tym papierem, który wczoraj widziałe¶. Je¶li jeste¶ pewien, że drukowany był przez ZO Radom daj mi znać na Priv. Wolałbym jutro dzwoni±c, mieć pewno¶ć, że to ZO drukował a nie samowolnie jaki¶ skarbnik koła.

Jeszcze jeden drobiazg Obwód rybacki nie jest ustalany, czy "rozumiany" przez okręgi. Obwody rybackie ustalane s± przez RZGW, a tam zapis jest jasny:

OBWÓD RYBACKI
RZEKI JEZIORKA – NR 1

Obwód rybacki obejmuje wody:
a) rzeki Jeziorka od jej Ľródeł do jej uj¶cia do rzeki Wisła,
b) zbiornika Głuchów,
c) zbiornika Osieczek,
d) rzeki Kraska od jej Ľródeł do jej uj¶cia do rzeki Jeziorka,
wraz z wodami ich dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ci±głym dopływie lub odpływie do wód tych cieków.

Ten kto, dzierżawi ten obwód ustala w nim zasady wędkowania.

Co do genezy zapisu to nie chcę się teraz wypowiadać. Może to być niewiedza, głupota, a może my nie znamy pełnych zapisów porozumienia. Najpierw zbierzmy informacje i wtedy zobaczymy co z tym dalej robić.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

PS. Skontaktuję się z Tob± na priv. Mam pewien pomysł.


Daj znać Czez i mi. Chętnie pomogę.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Analizuj±c jeszcze raz temat doszedłem do wniosku że je¶li ów dokument jest w jakikolwiek sposób sygnowany przez o/radomski to na jego podstawie można by zerwać umowę z tym okręgiem, na zasadzie nieprzestrzegania umów. Trzeba by tylko zdobyć ten wykaz i pokazać w o/mazowieckim.
Pozdrawiam
PS. Napiszcie je¶li co¶ się wyja¶ni.
PS2. Chyba nie ma w Polsce wody górskiej gdzie można łowić na robaka?
_________________
Krzy¶ K
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety cały czas nie wiem jaki dokument widział Farti.
Odbyłem dzi¶ niemal 30 minutow± rozmowę z osobami z ZO Radom i przegl±daj±c wszelkie materiały jakie mieli dostępnie, nie znaleĽli w żadnym z nich Jeziorki wymienionej wprost jako wody nizinnej. Jest ona udostępniona, cała do wędkowania, jednak na zasadach takich jakie okre¶lił O/Mazowsze. Jedyn± różnic± między wędkarzami okręgu Mazowsze i okręgu Radom jest to, że ci pierwsi nie maj± obowi±zku wypełniania rejestru połowu, drudzy za¶, tak.
Zapytałem też, o przekazanie pod opiekę, rzeki kołu z Grójca. W praktyce oznacza to tyle, że przedstawiciele koła chc± uczestniczyć w zarybieniach, maj± obowi±zek dbać o czysto¶ć, robić akcje sprz±tania brzegów i to wła¶ciwie tyle.
Obawiam się, że brak informacji wprost w instrukcji wypełniania rejestru O Radom, że Jeziorka jest wod± "górsk±" doprowadził do sprytnej interpretacji niektórych wędkarzy, że jest to woda nizinna i wyzwoliła w nich chęć poławiania na robaczka. Je¶li spotkaj± kontrolę, zakończy się to prawdopodobnie mandatem.
Jedyne o co mogłem poprosić w ZO Radom to u¶ci¶lenie informacji w roku przyszłym, oraz rozesłanie do kół z okolic rzeki informacji, że jest to rzeka na której łowić na robaki nie wolno.
Osobom zainteresowanym proponuję wykonać też telefony do ZO Radom i zasygnalizowanie problemu. My¶lę, że je¶li odbior± kilka telefonów, może wy¶l± kilka faxów do okolicznych kół.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam dzi¶ czasu na dłuższe wyjasnienia i zajmowanie się spraw±. Także wykonałem telefon do Radomia i tylko rozmowa była krótsza, bo człowiek, z którym rozmawiałem powiedział, że był już telefon w tej sprawie, jak widzę od Torque.
Niestety jestem zdania, że to jaka¶ "interpretacja" kilku miejscowych cwaniaczków, którzy zreszt± i bez niej łowi± tak pstr±gi na robala.
Bez dokumentu, który widział Farti dalej ani rusz.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może jaki¶ użytkownik PW z okręgu Radomskiego pomoże usmiech. Jest kto¶ taki, kto posiada (papierowy), wykaz łowisk i instrukcję do wypełniania rejestru połowów?.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

Niestety jestem zdania, że to jaka¶ "interpretacja" kilku miejscowych cwaniaczków, którzy zreszt± i bez niej łowi± tak pstr±gi na robala.
Bez dokumentu, który widział Farti dalej ani rusz.

Nie, no bez przesady. Jeżeli farti trzymał w ręku wykaz wód okręgu na 2007 r. i stało tam jak byk, że cała woda jest nizinna (bez jaki¶ dodatkowych uwag o wył±czeniu poszczególnych odcinków rzeki albo zakazie stosowania niektórych przynęt to ci wędkarze nie s± "cwaniaczkami" tylko łowi± zgodnie z obowi±zuj±cymi regulacjami. W postawie tych wędkarzy nie widzę niczego zdrożnego.
A cała dyskusja jest kolejnym przyczynkiem do szerszego ogl±du regulacji prawnych, bo dosyć często spotykam się z opini±, że prawo jakie jest takie jest ale trzeba go przestrzegać. Moim zdaniem jak jest do czwórasia to należy walczyć o jego zmianę. Inaczej tkwiliby¶my nadal w głębokiej komunie.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisał Czez. Bez tego dokumentu, możemy tylko gdybać.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
bastek_616
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 135

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
A może jaki¶ użytkownik PW z okręgu Radomskiego pomoże usmiech. Jest kto¶ taki, kto posiada (papierowy), wykaz łowisk i instrukcję do wypełniania rejestru połowów?.


Jak widać ja jestem z Radomia usmiech także posiadam wykaz łowisk i instrukcję do wypełniania rejstru połowów, także może mogę w czym¶ pomóc ??
_________________
Jeste¶my Słabsi Niż My¶lałby Ktokolwiek, Lecz To Co Najgorsze Stanowi Lepszego Pocz±tek !!!
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz i to bardzo.
SprawdĽ czy figuruje w tym spisie rzeka Jeziorka? Je¶li tak to jaki ma status. SprawdĽ też instrukcję do wypełniania rejestru, co tam jest napisane o rzece Jeziorce. Najlepiej by było, gdyby udało Ci się zeskanować, albo sfotografować każda stronę i przesłać na mojego maila usmiech.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Możesz i to bardzo.
SprawdĽ czy figuruje w tym spisie rzeka Jeziorka? Je¶li tak to jaki ma status. SprawdĽ też instrukcję do wypełniania rejestru, co tam jest napisane o rzece Jeziorce. Najlepiej by było, gdyby udało Ci się zeskanować, albo sfotografować każda stronę i przesłać na mojego maila usmiech.

O jaki m±dry i o siebie zadbał. lol A może s± jeszcze inni, którzy chcieliby na własne oczka zobaczyć? Co? A może by tak wystawić fotkę w "Wędkarskim Okiem"?
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Nie mam dzi¶ czasu na dłuższe wyjasnienia i zajmowanie się spraw±. Także wykonałem telefon do Radomia i tylko rozmowa była krótsza, bo człowiek, z którym rozmawiałem powiedział, że był już telefon w tej sprawie, jak widzę od Torque.
Niestety jestem zdania, że to jaka¶ "interpretacja" kilku miejscowych cwaniaczków, którzy zreszt± i bez niej łowi± tak pstr±gi na robala.
Bez dokumentu, który widział Farti dalej ani rusz.


Czez jak mówi Andzia , jak masz napisane w dziale wody nizinne -Jeziorka na całej długo¶i(!) To nie da się tego inaczej interpretować niżjako wodęnizinn±.Sam byłem pełen podejrzeń doo końca i brałem np. pod uwagę fakt taki że go¶ć sam sobie na sprzęcie w domu ,,podrasował'' odpowiedni wykaz. A to by było o tyle uzasadnione że na kontrole jakiejkolwiek straży tam nie ma co liczyć. Więc pozostaje ew. upierdliwy wędkarz (tu trafiłem się ja). Dopiero przeczytanie zapisu z w/w Uchwały o przekazaniu wód pod opiekę kół przekonało mnie że to mógłbyć jak najbardziej oryginalny wykaz. Może jutro uda mi się załatwić taki papierek.
pozdrówka


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pon Maj 21, 2007 7:57 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:

Czez jak mówi Andzia , jak masz napisane w dziale wody nizinne -Jeziorka na całej długo¶i(!) To nie da się tego inaczej interpretować niżjako wodęnizinn±.Sam byłem pełen podejżeń doo końca i brałem np. pod uwagę fakt taki że go¶ć sam sobie na sprzęcie w domu ,,podrasował'' odpowiedni wykaz.


Farti, skup się ! Jak Ty piszesz ? Ani ortografii, ani gramatyki. Czeka Cię wystosowanie oficjalnych pism i je¶li nie poprawisz się będziesz podejrzany przez "rz".
Człowiek, który chce być wiarygodny powinien dbać o pisownię, do licha. Bez obrazy.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbym ci przedstawić za¶wiadczenie o dysgrafii ...
Mógbym nadmienić że jestem po kilkunastu godzinach pracy...
I akurat tym razem zaniedbałem kilkakrotnie upewnienie się czy wszystko napisałem w/g prawideł. Tylko po co ? Przecież i tak nic nigdy nie wnosisz do tematu a jedynie potrafisz się dopieprzać do rozmówców. B±dĽ raczyć szmirowatymi dowcipasami w i¶cie ,,hamerykańskim" stylu.
Ja wiem u was wszystko największe ,najlepsze i najbardziej wyelokwentnione......
Tylko widzisz dla wielu ci±gle jest ważne również co ma się do powiedzenia a nie tylko jak(!) Jestem ciekaw czy Tobie bracie z za wielkiej wody nie zdażaj± się takie pomyłki ?! Bo mi jak najbardziej zdażaj± się i nie s±dzę by ¶wiat się z tego powodu miał zawalić.
Oczywi¶cie bez obrazy bracie o wielu twarzach....


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pon Maj 21, 2007 9:03 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najnowsze wie¶ci w sprawie.
Wiem 2 rzeczy :
1 To faktycznie nie jest informator wód , ale dodawany przy opłacaniu skł±dek -
"NUMERYCZNY WYKAZ ŁOWISK OKRĘGU RADOMSKIEGO PZW OBJĘTYCH REJESTRACJˇ POŁOWÓW WĘDKARSKICH"
Ale ze słowami w tytule:
NUMERYCZNY WYKAZ ŁOWISK OKRĘGU RADOMSKIEGO PZW... , tak się kojarzy i się nie dziwię.
2.W tym ¶wistku jest wyszczególniona jako woda górska górna Radomka i tylko górna Radomka, dlatego Jeziorka już nie jest tak traktowana.Zwłaszcza ze słowami :
,,rzeka Jeziorka na całęj długo¶ci, ze starorzeczami",
Więc sam na miejscu wędkarzy z radomskiego nie zinterpretował bym inaczej jak tylko ,że jedyn± wod± górsk± z wód na których mogę łowić jest Radomka górna.Zwłaszcza gdyby ta interpretacja powiedzmy ,,była mi na rękę"
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Farti, ja o Twoim pisaniu a Ty o mnie. Personalnie nie przepadam za personalnymi wycieczkami. Nawet ta Twoja "dyskografia" tego nie usprawiedliwia.
Jedyne co miałem na my¶li, to, że je¶li piszesz z tak± ilo¶ci± błędów to pewnie z czytaniem też masz problemy a potem robisz afery międzyokręgowe.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Post skasowany
Łamanie regulaminu forum.
Jest mi bardzo przykro że to wła¶nie padło na mój "dyżur" ale po takim wpisie mogę zrobić tylko jedno.

Farti ostrzeżenie nr 1.

torque

_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu mnie rozczarowałe¶ Torqu¶. Mogłe¶ wykasować to co było sprzeczne z regulaminem, nawet je¶li to szczera prawda i fakt niezaprzeczalny!!!

Ps. piwoniusz......,ty już wiesz co ?! zly:
Swoj± drog± szkoda że gratulacje tylko na priviach odbieram.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
I tu mnie rozczarowałe¶ Torqu¶.


Witam w klubie "Torqu¶". Pod zdjęciem Paula z łukiem i karpiem Farti napisał: "Piwoniusz, powiem szczerze.... rozczarowujesz swoj± osob±."

Czyżby wpływ Harry Pottera ? lol
Nie znam się na czarach ale na wszelki wypadek rzuciłem czarnym kotem przez lewe ramię w zakonnicę. lol lol lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrzebnie likwidowałe¶ post Fartiego,i co z tego że się przejechał po
Piwoniuszu.Ma trochę ciężkawy,zamerykanizowane poczucie humoru :?
można to lubić albo nie,można się ¶miać albo z zażenowaniem pokiwać głow±.Ich tam bawi± inne rzeczy np.piardnięcie na balu u hrabiny Dzidzi.
U nas będzie to zażenowanie-tam salwa ¶miechu.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie protestuję przeciwko rzucaniu czarnym kotem w zakonnice wykrzyknik Mogłe¶ zwierzęciu zrobić krzywdę smutny
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Zdecydowanie protestuję przeciwko rzucaniu czarnym kotem w zakonnice wykrzyknik Mogłe¶ zwierzęciu zrobić krzywdę smutny


I to jest oczywiste. Poza tym sól jest skuteczniejsza na zakonnice, taka drobna po oczach. :-)
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farti napisał:
Cytat:
Swoj± drog± szkoda że gratulacje tylko na priviach odbieram.

Spełnię Twe życzenie.
Gratuluję zainteresowanie się spraw± w założonym przez Ciebie temacie. Niestety to koniec gratulacji, gdyż niechlujna pisownia zawsze na tym forum była piętnowana, więc po co te nerwy i osobiste wycieczki?
Pozdrawiam usmiech.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skanów jak nie było tak nie ma i zamiast sprawę wyja¶nić teraz mamy swoje frustracje wyładowywać na forum?. Brawo.
Proponuję powrót do tematu postu.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:

Proponuję powrót do tematu postu.

Czyli jaka metoda jest najskuteczniejsza na zakonnice zly:
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel66 napisał:
Farti napisał:
Cytat:
Swoj± drog± szkoda że gratulacje tylko na priviach odbieram.

Spełnię Twe życzenie.
Gratuluję zainteresowanie się spraw± w założonym przez Ciebie temacie. Niestety to koniec gratulacji, gdyż niechlujna pisownia zawsze na tym forum była piętnowana, więc po co te nerwy i osobiste wycieczki?
Pozdrawiam usmiech.

Na koniec odbiegania od tematu małe sprostowanie dla Pawel66.Gratulacje nie dotyczyły tematu ale postu którego już nie ma. :P
A znacz±co odbiegał od tematu trzeba to przyznać.
I nie jest to kwestia jakiego¶ błędu który popełniłem i .... pewna postać.(jako¶ inne okre¶lenie nie przychodzi mi do głowy) to zauważyła.Chodzi o mentalno¶ć owej postaci nie tylko w stosunku do mojej osoby. Co do której mam ugruntowane zdanie. Coprawda do¶ć długo robiła wrażenie normalnej i tak j± postrzegałem. Ale do¶ć skutecznie u¶wiadomiła mi jak bardzo się myliłem. Mógłbym napisać jakie to zdanie ale mam obawy że Torqu¶ nie potraktował by tego jako deja vu. wink:

A propo tamatu.Marek mam fax tego ¶wistka. Ale fax mi co¶ szwankuje i jako¶ć kiepska. Będę miał w czwartek oryginał lub jeszcze dzisiaj skan.Odezwę się.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłem z tygodniowego urlopu. Wie¶ci brak. Czy co¶ wiadomo w sprawie?
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ wiadomo Torqu¶. Tekst praktycznie gotowy. Je¶li będę w ¶rodę zabiorę ,,¶wistki" z radomskiego. Postanowiłem opisać jak to widzę zanim mnie razem z Czezem zniechęcicie ,,prawniczymi" wybiegami. Najwyżej puĽniej odbiorę ,,ciosy" ,trudno.wink: zly:
Ja podtrzymuję swoje zdanie co do sprawy. Bynajmniej na podstawie spojrzenia okiem przeciętnego wędkarza na to co się otrzymuje przy opłaceniu składek w Okręgu Radomskim.


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pią Cze 01, 2007 4:16 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałem wcze¶niej. Komentarzy z mojej strony już nie będzie. Bo i co mam komentować?. Odczucia, domysły?. Pode¶lij mi faxem te dokumenty, które masz, bo na podstawie odczuć to załatwić z pani± w spożywczym nic nie załatwię, nie mówi±c już o ZO PZW.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
bastek_616
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 135

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że tak długo nie odpisywałem ale szczerze mówi±c zapomniałem o tym temacie :oops: Jedyna wzmianka o tej rzecze jest podana w Instrukcji wypełniania rejestru połowu ryb a jest tam napisane : 39. rzeka Jeziorka na całej długo¶ci, ze starorzecami. Nigdzie indziej nie jest ona wymieniona ani nie jest podany jej status taki jak woda górska lub woda nizinna. Je¶li mógłbym jeszcze w czym¶ pomóc to prosze powiedzieć usmiech
_________________
Jeste¶my Słabsi Niż My¶lałby Ktokolwiek, Lecz To Co Najgorsze Stanowi Lepszego Pocz±tek !!!
bastek_616
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 135

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha zapomniałem dodać, że postaram się w najbliższym tygodniu przesłać skan wła¶nie tego dokumentu dopiero w przyszłym tygodniu gdyż niestety w domu nie posiadam skanu :? .
_________________
Jeste¶my Słabsi Niż My¶lałby Ktokolwiek, Lecz To Co Najgorsze Stanowi Lepszego Pocz±tek !!!
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Co¶ zanim mnie razem z Czezem zniechęcicie ,,prawniczymi" wybiegami.

My¶lę, że w stosunku do mnie jest to zupełnie niepotrzebna zo¶liwo¶ć. Zareagowałem od razu pisz±c na priv co i komu masz nadać (zakładaj±c zł± wolę PZW). Z tego co wiem kontakt nast±pił.
Nie miało to podtekstu prawniczego, tylko podtekst racjonalny. Mam nadzieję,że ta wypowiedĽ to tylko faux pas, które każdemu może się zdarzyć usmiech
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
farti napisał:
Co¶ zanim mnie razem z Czezem zniechęcicie ,,prawniczymi" wybiegami.

My¶lę, że w stosunku do mnie jest to zupełnie niepotrzebna zo¶liwo¶ć. Zareagowałem od razu pisz±c na priv co i komu masz nadać (zakładaj±c zł± wolę PZW). Z tego co wiem kontakt nast±pił.
Nie miało to podtekstu prawniczego, tylko podtekst racjonalny. Mam nadzieję,że ta wypowiedĽ to tylko faux pas, które każdemu może się zdarzyć usmiech

Eeeee ty za poważnie dzisiaj podchodzisz do życia i tyle ! wink: wesoly
Albo masz czarniejszy humor niż ja... :roll: :P :P
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Czez napisał:
farti napisał:
Co¶ zanim mnie razem z Czezem zniechęcicie ,,prawniczymi" wybiegami.

My¶lę, że w stosunku do mnie jest to zupełnie niepotrzebna zo¶liwo¶ć. Zareagowałem od razu pisz±c na priv co i komu masz nadać (zakładaj±c zł± wolę PZW). Z tego co wiem kontakt nast±pił.
Nie miało to podtekstu prawniczego, tylko podtekst racjonalny. Mam nadzieję,że ta wypowiedĽ to tylko faux pas, które każdemu może się zdarzyć usmiech

Eeeee ty za poważnie dzisiaj podchodzisz do życia i tyle ! wink: wesoly
Albo, masz czarniejszy humor niż ja... :roll: :P :P

Wiesz ja zacz±łem do tego stopnia podchodzić poważnie "do życia", że zdaję sobie sprawę z tego, że niebawem dostanę bana na PW. Ale patelniarzowi i encyklopedycznemu pierwozworowi nie popuszczę usmiech Jeden głupszy od drugiego, ale przynajmniej patelniarz nie wysyła obraĽliwych maili :evil: A od encyklopedycznego pierwowzoru bluzgi dostałem ja, Piwoniusz, Zamker i Stefan. Co najmniej wykrzyknik
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Cytat:
Wiesz ja zacz±łem do tego stopnia podchodzić poważnie "do życia", że zdaję sobie sprawę z tego, że niebawem dostanę bana na PW.

Dobra rada ....wyluzuj !!!
I nie tylko ze względu na ewentualnego bana . szkoda zdrowia. To ma być relax i zabawa, a przynajmniej do pewnego stopnia. :P idea:

Ps. A w kwestii priva.Wysłałem ci odpowiedĽ z zapytaniem. Nie napilam wiem że masz zajęć dosyć. Ale chciałem wiedzieć jak to przeprowadzić ewentualnie. usmiech


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pią Cze 01, 2007 8:49 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Czez napisał:
Cytat:
Wiesz ja zacz±łem do tego stopnia podchodzić poważnie "do życia", że zdaję sobie sprawę z tego, że niebawem dostanę bana na PW.

Dobra rada ....wyluzuj !!!
I nie tylko ze względu na ewentualnego bana . szkoda zdrowia. To ma być relax i zabawa, a przynajmniej do pewnego stopnia. :P idea:

Powiem Ci tylko tyle...wujek dobra rada ...to nie jest Twój klimat...
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeeeetam nie ! Dobra rada nigdy nie jest zła wykrzyknik idea: wink:
Zerknij jeszcze na chwilę wyżej ..... :P


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pią Cze 01, 2007 9:02 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie na lekk± ingerencję w jedn± wypowiedĽ. Przy okazji pro¶ba. Nie zmuszajcie mnie proszę przed weekendem do kolejnych interwencji ;).
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

Czyli jaka metoda jest najskuteczniejsza na zakonnice zly:


Do Siostry Zakonnej zwracasz się z szacunkiem, lekko pochylaj±c
głowę i mówisz:
Szczę¶ć Boże!!!

Ona z u¶miechem na twarzy odpowiada Ci:
Szczę¶ć Boże Synu !!!

To jest najskuteczniejsza metoda na zakonnice.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastek_616 napisał:
Aha zapomniałem dodać, że postaram się w najbliższym tygodniu przesłać skan wła¶nie tego dokumentu dopiero w przyszłym tygodniu gdyż niestety w domu nie posiadam skanu :? .


Zrób ksero. Podam Ci na priv mój adres, je¶li to możliwe, podesłał by¶ mi papierki. Sprawa jest pilna, a od marudzenia na forum, do przodu się nie "ruszy".
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 168