Czy wiesz, że...
Sympatyczne, niewielkie, futrzaste stworzonka o czarnym lub brunatnym kolorze, pojawiaj±ce się często na brzegach wód - to zazwyczaj norki amerykańskie. S± one równocze¶nie bardzo groĽnym drapieżc±, niszcz±cym ptasie lęgi.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 338
 Zalogowani 0
 Wszyscy 338

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18208) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59100) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18208) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18208) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18208) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18208) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18208) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59100) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18208) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18208) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2061
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czerwcowe łowy
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Czerwcowe łowy
Idż do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:10 am    Temat postu: Czerwcowe łowy Odpowiedz z cytatem

Zobaczmy, czy czerwiec będzie lepszy od maja usmiech .

Nawi±zuj±c do majowych łowów, postanowiłem kontynuować ten bardzo dobry cykl.
Nie s±dzicie, że kiedy¶ tam,łatwiej będzie odnaleĽć informację- spogl±daj±c na miesi±c?

A więc piszmy...
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:43 am    Temat postu: Re: Czerwcowe łowy Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
.
Nie s±dzicie, że kiedy¶ tam,łatwiej będzie odnaleĽć informację- spogl±daj±c na miesi±c?A więc piszmy...

Słusznie.

Wczoraj na prywatnych zbiornikach totalna porażka, nie widziałem nawet jednego "dygnięcia" na DS-ach. Syn szwagra miał niewielkiego karpika, który spływał mleczem. (Prawdopodobnie to jest przyczyna słabego żerowania karpia)
W sobotę powtórka, mam tylko nadzieję , że z rybami będzie lepiej.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rano wyskoczyłem blisko nad Narew, troszkę porzucać. Powrót upałów znów spowodował słabe brania, także wyniki mizerne. Wydłubałem w kilka godzin 11 drobnych okoni (15-22cm ) i klenika 34cm. Wszystkie nadal pływaj±.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radzio napisał:
Wszystkie nadal pływaj±.


Co Ty się Radzio tak tłumaczysz? lol

Ja niestety cały dłuuugi łikend usmiech spędzam samotnie... smutny Dżepettowa udała się z wizyt± do rodziców, wszyscy znajomi gdzie¶ pouciekali a ja sam siedzę i stękam z nadmiaru pracy. Ale na szczę¶cie zaraz wybieram się na Radew a o efektach nie omieszkam wspomnieć usmiech Życzę zatem wszystkim miłego łikendu i niezapomnianych- czerwcowych już łowów! Połamania!


Ostatnio zmieniony przez dzepetto dnia Czw Cze 07, 2007 12:01 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
radzio napisał:
Wszystkie nadal pływaj±.


Co Ty się Radzio tak tłumaczysz? lol


Prawie tropikalna pogoda nie sprzyja zabieraniu i przetrzymywaniu ryb podczas kilkugodzinnej,aktywnej wędrówki wink: . Miałem ochotę na okonie w zalewie octowej ale zgromadziłem już glówny składnik tego specjału w zaspakajaj±cej mnie ilo¶ci podczas ubiegłego weekendu wink: .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lublin Zalew Zemborzycki, nieustanne biczowanie wody od 3.30 do 10.00, niestety porażka na całej linii frontu :placz Zaliczony tylko Szczupaczek (wiek przedszkolny) Sandacz chyba poszedł już przed ¶witem zaj±c kolejkę w procesji bo w wodzie się nie odzywał :placz ale po jutrze jest sobota więc już procesj± mętnooki się nie wykręci lol
A tak na poważnie to chyba przez ten upał Sandał nie żeruje :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
[...] Życzę zatem wszystkim miłego łikendu i niezapomnianych- czerwcowych już łowów! Połamania!


Wykrakałe¶... Dzisiaj z rana zapowiadał się super dzień ale katastrofa zakłóciła spokój. Spinerek tylko od 4.00 do 5.01. W tym czasie złowiłem dwa szczupacze wymiarki 53 cm i 45 z milimetrami. Młodzież nie brała w ogóle i zacz±łem my¶leć o komplecie miarkowych szczupłych (byłby to pierwszy w historii) szlag trafił kija. Przy wyrzucie poszła szczytówka w miejscu gdzie już kiedy¶ była naprawiana pu¶cił ,,spaw".

Jeszcze 3 dni weekendu a ja bez kija, trzeba będzie poważnie pomy¶leć o następnym zapasowym kijaszku.
_________________
Bieroo Paniee???
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:

Jeszcze 3 dni weekendu a ja bez kija, trzeba będzie poważnie pomy¶leć o następnym zapasowym kijaszku.


Milan nie martw się jutro wędkarskie sklepy otwarte, gotówka w gar¶ć i na zakupy wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan, bo łowić to trza umić wink:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba umić:) A kiedy sie nauczyć jak nie nad wod±, praktyka czyni mistrza... będzie trzeba sie przejechać do sklepu i może sie kupi szczytówkę z miejsca:) jednak pewnie będzie trzeba troszkę poczekać na zamówienie:)
Co do kupna nowego to mam nadzieję, że sie co¶ urodzi do jesieni. NO chyba że z tym nic nie da sie już zrobić to przyspieszymy działanie... nie ma wyj¶cia:)
_________________
Bieroo Paniee???
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razem z Tomkiem postanowili¶my po raz kolejny zapolować na nocnego sandacza. Jednak od 21:00 do 3:00 rano nie mieli¶my nawet "mikropierdnięcia" :evil: wink:

Co dziwne, łowili¶my w tym samym miejscu, gdzie ostatnio na brania nie narzekali¶my...

Przyczyn± braku brań na pewno były ostatnie opady, dzięki którym woda podniosła się prawie o metr i przybrała kolory "kawy z mlekiem" smutny

Następn± raz± musi być lepiej wink:
_________________
luk750
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luk750 napisał:
nie mieli¶my nawet "mikropierdnięcia" :evil:

Luk polecam fasolke po bretońsku. Dzięki tej zupce bedziesz miał MAKROpierdnięcia. I już nie bedziesz marudził. wink:
_________________
...::: Gutek :::...
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
luk750 napisał:
nie mieli¶my nawet "mikropierdnięcia" :evil:

Luk polecam fasolke po bretońsku. Dzięki tej zupce bedziesz miał MAKROpierdnięcia. I już nie bedziesz marudził. wink:


Ze słownika bielskiego spinningisty:

Mikropierdnięcie - branie, lekko wyczuwalne na kiju, że wędkarz sam się zastanawia, czy to branie, czy może wła¶nie zahaczył o jak±¶ mikrogał±zkę wink:

Co do skuteczno¶ći fasolki, nie mam żadnych w±tpliow¶ci, ale my¶lę tu bardziej o sposobie na komary omawianym w s±siednim w±tku lol Wtedy opcja Makro powinna przynie¶ć oczekiwane rozwi±zanie problemu wesoly wink:
_________________
luk750
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he, mówisz Luk, że lepsze muchy niż komary? lol
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odra - rybki bior± od 22 do 6 rano, tak na oko ;) Za dnia siedz± w nurcie. Bez tyki nie podchodĽ usmiech Woda niska - trzeba szukać głębokich główek, gdzie nurt na dodatek kręci. Brały oczywi¶cie wszędobylskie kr±pie, z reguły dłoniaki, ale wypasione również. Boleń bije jakby gruby babsztyl klapn±ł zadem w toń. A kiedy słoneczko wychodzi znad drzew, zaczynaj± się szczupacze brewerie. Poza tym klenie chlapi± na przelewach - taki pod kilo zgłodniał ok. 2 w nocy. Z leszczem nędza - największy miał z 1,5 kilo. Poza tym same z serii "trzy na kilo" smutny
Sandacz także wojuje - niestety, tego nie złowiłem, choć miałem na przynęcie. Trzeba zmienić zbrojenie trupka.

Zasłyszane: Raduszec - 2 ukleje i okonek w porze dziennej. Wynik podobny u kilku osób. Łowili tyczkami. Dobrze łowi±, więc zdziwiony jestem wynikami smutny Woda niska jak moje IQ wesoly
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
He he, mówisz Luk, że lepsze muchy niż komary? lol


Mucha nie komar, zamiast ludzkiej krwi, woli ludzkie.....i inne takie rzeczy lol

A póĽniej masz biale robaczki jak znalazł... lol

P.S. Koniec tego ¶wintuszenia wink:
_________________
luk750
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wyskoczyłem na godzinkę na skałki.
Widok jaki zastałem już od pierwszej chwili nie rokował dobrych połowów.
Kilkana¶cie dni słonecznej pogody wystarczyło, żeby z dna ku powierzchni ci±gnęły się wstęgi glonów.
Piękna słoneczna pogoda ( 23*,w słońcu pewnie ok. 30), tak samo jak w Polsce otumania ryby.
Koniec końców, jednak trafił się jeden czarniak, taki między 60 a 70cm.
Będę musiał poważnie się zastanowić, czy nie odpu¶cić sobie fiordów w tym roku. Ale dopiero po makrelach wink: .
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj spinningowałem w Jasiołce...Efekty przeszły moje naj¶mielsze oczekiwania: w ci±gu 5 godzin (w tym przerwa na jedzonko) złapałem 21 okoni (największy 38cm) i 18 kleni (największy 35cm). Większo¶ć na woblera "makrelkę" własnej roboty. Miałem też na kiju niezłego (około 70-75cm) szczupaka, jednak przegryzł on cienk± żyłkę (żyłka 0,14, wobler własnej roboty malowany na uklejkę)
Ogólnie było bardzo pozytywnie ale....stanie na słońcu spowodowało u mnie poparzenia skóry (ręce, uszy, szyja, nos....). Ojjj będzie jutro piekło...
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem rano byłem i wieczorkiem...a jak... co prawda bez spina ale było też fajnie. Długo czekałem na spotkanie z t± rybk± i choć nie była największa dała mi dużo rado¶ci. Na 2 ziarenka kukurydzy skusił się piękny prosiaczek. Na oko około 35 centymetrowy linek. Chciałem go zmierzyć ale wolał szybciej wrócić do domu.
_________________
Bieroo Paniee???


Ostatnio zmieniony przez Milan dnia Pią Cze 08, 2007 9:32 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Karol_73
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 93

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawska Wisła ożyła na chwil parę i polowiem. Leszcze (1,5 - 2,0 kg) z rana i parę płoci. Bylem ¶wiadkiem złowienia karpia takiego kolo 5 kg. dla mnie to sensacja...
_________________
Karol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast porannej Radwi była wieczorna Chotla i 3 tęczaki. Milan w moim spinie poszła przelotka. :x Może założymy kółko wzajemnej adoracji?
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dolnej Narwi kicha.
Zbiornik pożwirowy Gnojno obdarzył jednym okoneczkiem. Na paprocha na "zboczku". Na trzech spinninguj±cych.
Potem pobliska Narew. I nic, nawet puknięcia. U innych wędkarzy wyniki takie same.

Co dziwne - o tej porze roku bolenie na zbiorniku zwykle bij± jak w¶ciekłe. Przez kilka godzin dostrzegli¶my zaledwie kilka zawirowań. Na Na Narwi jazie powinny oczkować. Nie oczkowały wcale.
Nawet drobnica, której w zielsku mnóstwo, prawie nie oczkowała.

S± jednak i pozytywy wesoly
Spędziłem dzień w ¶wietnym towarzystwie; nawdychałem się ¶wieżego powietrza; cielsko moje, uwolnione od poprzednio sparzonej przez słońce skóry, złapało now± opaleniznę wesoly
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezioro Marchowo(borzanka), od ¶rody wieczorem do wczorajszego wieczora. Cel wyprawy lin.
Zajeżdżam nad jezioro około 18 i to co zobaczyłem podcięło mi skrzydła nigdy wcze¶niej nie widziałem tu tylu wędkarzy, do tego wszyscy zostali na noc. Moja miejscówka też zajęta :/. Jedyne wolne miejsca były na 2 pomostach, gdzie woda bardzo płytka. Rozbijamy obóz przygotowujemy zanętę potem wędki i zaczynamy łowienie. Cał± noc totalna kicha, nie dzieje się zupełnie nic. Nad ranem skubi± małe płotki kilka nawet udaje nam się złowić, do tego kilka okonków. Około 10 przyjeżdża wła¶ciciel pomostu, musimy sobie poszukać innego miejsca. Zniechęceni siadamy w pierwszym lepszym miejscu. Do wieczora co jaki¶ czas białymi robakami interesuj± się małe ploteczki, na kukurydze niema brań wcale. Wieczorem postanawiamy zwin±ć się do domu. Z rozmów z innymi wędkarzami okazało się, że nikt nie połowił tego dnia. Nad jeziorem było sporo, wędkarzy imprezowiczów gło¶na muzyka, ¶piewy i krzyki, dwu metrowe ogniska itp. Rano nad jezioro zjechało się jeszcze więcej ludzi, już nie tylko wędkarzy. Doszedłem do wniosku, że w dni wolne od pracy lepiej jechać na plażę odpocz±ć, a na rybki tylko w tygodniu.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Zamiast porannej Radwi była wieczorna Chotla i 3 tęczaki. Milan w moim spinie poszła przelotka. :x Może założymy kółko wzajemnej adoracji?


Dzepetto, mówisz masz. Kto¶ jest chętny jeszcze??? Komu sie co¶ rozpierniczyło? :)
_________________
Bieroo Paniee???
VIRT
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 10, 2007
Posty: 76

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury (Orzysz)
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja dzi¶ byłem na linowej zasiadce. Kilka dni wcze¶niej nęciłem i podeszły same leszcze złapałem ich ze 20 sztuk takich po 40 cm ale co najważniejsze co¶ tak mi wzielo na kukurydze z czerwonym robakiem z gruntu ze aż wędkę wci±gało do wody, zaci±łem i żyłka pękła nawet ruszyć sie nie dało tak my¶lę ze mógł być to duży lin albo jeszcze większy leszcz co o tym s±dzicie?
_________________
wszędzie dobrze ale na rybkach najlepiej
Pszemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 177

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
dzepetto napisał:
Zamiast porannej Radwi była wieczorna Chotla i 3 tęczaki. Milan w moim spinie poszła przelotka. :x Może założymy kółko wzajemnej adoracji?


Dzepetto, mówisz masz. Kto¶ jest chętny jeszcze??? Komu sie co¶ rozpierniczyło? usmiech


A i owszem.
Przelotka w federku ostatnia przed wymienianymi szczytówkami, jak pech to pech.

Pozdrawiam
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że miałe¶ hamulec dokręcony na maksa, gdyby nie to, to żyłka nie pękła by przy zacięciu. Poza tym skoro co¶ ci±gnęło wędkę do wody tzn, że już samo się zacięło, wystarczyło by lekkie zacięcie i umiejętny hol. Co do ryby, to mogła to być każda inna duża ryba, różne rzeczy zdarzaj± się na rybach wesoly Pozdrawiam i pilnuj hamulca na przyszło¶ć.
Mektos
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Otwock
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzepetto, mówisz masz. Kto¶ jest chętny jeszcze??? Komu sie co¶ rozpierniczyło?


No niestety. Ojciec dorobił mi przed wczoraj Balzera Magne (20 cm. szpicu) Ponoć w dziure bobrow± wpadł i kijek niefortunnie się zawin±ł. Niech mu będzie. Ale jak by tego było mało, dzisiaj tym razem ja, dziabn±łem w spławikówce ok. 5 cm. szczytówki :/

Może kto¶ się jeszcze przył±czy ? wink:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podjarałem się na maxa tym linkiem. Dzisiaj planuję nockę z nastawieniem się wła¶nie na t± rybkę. Już kupiłem dwa waglerki i maluję biały korpus na moro, by w metrowej wodzie nie odstraszał ryb. Co¶ sie chmurzy ale mam nadzieje, że tata nie wymięknie. Około 19 ruszam.pozdrawiam
_________________
Bieroo Paniee???
michal16
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Jun 03, 2007
Posty: 18

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj na rybkach nad Zalewem Zegrzyńskim. Łowiłem na feedera.
Efekt to 10 leszczy największy miał 45cm
Karol_73
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 93

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj w Wi¶lanym miejscu nawet brania... w¶ród gawiedzi karp którego miałem przyjemno¶ć widzieć ma już kolo dychy... usmiech
_________________
Karol
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj od 16 do 19 rzeka Reda na obrotówkę złowiłm 5 potoków największy miał 38cm, reszta nie przekraczała 20.

O 20 wróciłem do domu, zabrałem przygotowany wcze¶niej sprzęt i nocka nad jeziorem Marchowski, niestety efekty znowu bardzo kiepskie :/
bodzio51
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 14, 2006
Posty: 64

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:


O 20 wróciłem do domu, zabrałem przygotowany wcze¶niej sprzęt i nocka nad jeziorem Marchowski, niestety efekty znowu bardzo kiepskie :/

Jeżdzisz nad jezioro PZW czy prywatne?
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniedziałek,¶roda i pi±tek,po pięć h biczowania,
kilka okoni oraz kilkana¶cie szczupaczków. :?
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu wybrałem się na jakie¶ dłuższe wędkowania na "mój" staw. Byłem na nocce z pi±tku na sobote. Od 15 do 7 ł±cznie ok 80-90 ryb. W dzień brały krasnopiórki i okoniki, a nad ranem także nieduże leszcze. Prawdziwe brania były w nocy. W tym czasie wyjołem 18 karpi (31,5-39cm), 6 leszczy (53,54,48,40,35,38cm) i jednego karasia. Gdy tylko zaczeło ¶witać w łowisko znów weszły same krasnopiórki i leszczyki do 40cm. Ogólnie wyjazd bardzo udany.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocka pi±tek 17.00- sobota 5.00.
Z kumplem wędkowali¶my na Zalewie Zegrzyńskim, nastawili¶my
się na łowienie z gruntu sandaczy na trupka.
O godz 20.30 pierwsze branie -zbyt szybkie do zacięcia,
po 5 minutach sytacja się powtarza- szybkie przegięcie kija,
wędzisko się prostuje i cisza.
Łowiłem z luĽn± link± -z 1,5m luzu.

Koleżka się ¶mieje ok. 21.00 sytuacja powtarza się u niego
przygięcie kija i cisza lol , na drugim wędzisko dosłownie
po minucie to samo -dzwonek raz przydzwonił i cisza. lol

Zmieniamy taktykę, zestawy ustawiam na sztywno i czekamy.

O godz. 1.30 branie -mocne energiczne przygięcie, zacięce i
po krótkim holu sandacz 67cm leży na brzegu. lol

Do rana już nic się nie działo, przyszła burza, deszcz i
zawineli¶my się do domu. lol
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="bodzio51"]
Tirith27 napisał:


Jeżdzisz nad jezioro PZW czy prywatne?



Na prywatne,a na PZW tylko czasami latam ze spinem, w tym tygodniu mam zamiar na PZW zwodować łódkę i czę¶ciej je odwiedzać. Dzisiaj też planuję nockę ale jeszcze nie wiem gdzie. Zastanawiam się nad jeziorem Wyspowo i jeziorem Orle.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie wstałem po nocnym wędkowaniu. Wałczyłem 20 do 7. Zaczęło się zgodnie z planem. Po 30 minutach na koncie miałem już 2 karasie i płotkę. Taki stan utrzymał się do rana. Cał± noc 3 niemrawe skubnięcia. Dopiero o ¶wicie złowiłem kilka płotek. Ogólnie to słabo. Łowiłem na kuku i czerwone. Miał być lin nie ma lina:). U taty kilka płotek i 2 poci±gnięcia na kulkę. Ważne, że pierwsza nocka zaliczona.
_________________
Bieroo Paniee???
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan a wędki całe :?: lol W moin spinie wła¶nie schnie lakier na omotce. 8)
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten weekend to 7 boleników okolo 40-50cm. I dwie sztuki powyżej 60cm. Rybki zeruj± słabo trzeba się nagimnastykowaćusmiech
_________________
Ginel
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pod wieczór i dzsiaj od ¶witu (w nocy kimałem)
80 szt leszcza. Od 35-52 cm.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
Wczoraj pod wieczór i dzsiaj od ¶witu (w nocy kimałem)
80 szt leszcza. Od 35-52 cm.


Taki połów przez tak krótki okres czasu to naprawde niezły wynik usmiech Gratuluje!
_________________
Pozdrawiam
muzik21
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
czesiu napisał:
Wczoraj pod wieczór i dzsiaj od ¶witu (w nocy kimałem)
80 szt leszcza. Od 35-52 cm.


Taki połów przez tak krótki okres czasu to naprawde niezły wynik usmiech Gratuluje!


Tak! Dosłownie brały jak głupie. Ludzie obok mnie byli w szoku. Ja juz się przyzwyczaiłem. Po prostu dałem im odpowiednie jedzonko. usmiech Brania często wygl±dały tak, że zarzuciłem zestaw gruntowy, odłozyłem wędkę na podpurki, zasiadłem na foteliku i już było branie. usmiech Na dwie wędki się nie wyrabiałem.
Obok mnie kuzyn złowił 40 szt, tylko miał duzo mniejszych.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
[Brania często wygl±dały tak, że zarzuciłem zestaw gruntowy, odłozyłem wędkę na podpurki, zasiadłem na foteliku i już było branie. usmiech Na dwie wędki się nie wyrabiałem.
Obok mnie kuzyn złowił 40 szt, tylko miał duzo mniejszych.

Gratki Czesiu!! To jest wynik.
Wybieram się dzisiaj pod wieczór, może i mi co¶ przyfarci.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
Wczoraj pod wieczór i dzsiaj od ¶witu (w nocy kimałem)
80 szt leszcza. Od 35-52 cm.

A cóż to za jedzonko im zaserwowale¶? (je¶li to oczywi¶cie nie jest tajemnic±?)
Pozdrawiam
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:


Ludzie obok mnie byli w szoku. Ja juz się przyzwyczaiłem. Brania często wygl±dały tak, że zarzuciłem zestaw gruntowy, odłozyłem wędkę na podpurki, zasiadłem na foteliku i już było branie. usmiech Na dwie wędki się nie wyrabiałem.


To się nazywa skromno¶ć usmiech

czesiu napisał:
Brania często wygl±dały tak, że zarzuciłem zestaw gruntowy, odłozyłem wędkę na podpurki, zasiadłem na foteliku i już było branie. usmiech Na dwie wędki się nie wyrabiałem.


Ostatnio też tak miałem jednak mi brały głównie wzdręgi usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spinning Kanał Żerański od 8.00 do 13.30 od przystanku
autobusowego Głogi do zatoczki w Nieporęcie.
Nastawiłem się łowienie szczupaków, na nastawieniu się
skończyło lol . Nie zaliczyłem nawet brania.
KŻ z roku na rok coraz bardziej zarasta, juz teraz s± miejsca,
że sałata i "kapelary" sięgaj± do połowy szeroko¶ci.

Bolenie żerowały, aż miło było posłuchać i popatrzeć lol ,
nawet nie próbowałem ich łowić. Jak dla mnie na KŻ jest
to zbyt trudny i wymagaj±cy przeciwnik. lol
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
radwan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 15, 2003
Posty: 1141

Kraj: Polska
Miejscowość: Kluczbork / Wrocław
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ na zawodach na odrze 2 bolenie i okoń co dało mi 1 miejsce i największ± rybe zawodów lol
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
....Spinning Kanał Żerański od 8.00 do 13.30 od przystanku autobusowego Głogi do zatoczki w Nieporęcie.
Nastawiłem się łowienie szczupaków....


To wybrałe¶ najgorsze miejsce szczupakowe jakie istnieje w tamtej okolicy. KŻ jest w miarę dobrym łowiskiem białej ryby, ale niesamowicie trudnym, czego dowodem sa wyniki jakie uzyskuje się na zawodach tam rozgrywanych. Nie znam nikogo kto by się nastawiał na drapieżnika na tej wodzie, a znam kupę ludzi wędkuj±cych po kilkadziesi±t lat. Jedyn± ryb±, która występowała kiedy¶ masowo na KŻ był sum, ale dzi¶ to już historia.
Na szczupaka polecam Narew.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
bonski napisał:
....Spinning Kanał Żerański od 8.00 do 13.30 od przystanku autobusowego Głogi do zatoczki w Nieporęcie.
Nastawiłem się łowienie szczupaków....


To wybrałe¶ najgorsze miejsce szczupakowe jakie istnieje w tamtej okolicy. KŻ jest w miarę dobrym łowiskiem białej ryby, ale niesamowicie trudnym, czego dowodem sa wyniki jakie uzyskuje się na zawodach tam rozgrywanych. Nie znam nikogo kto by się nastawiał na drapieżnika na tej wodzie, a znam kupę ludzi wędkuj±cych po kilkadziesi±t lat. Jedyn± ryb±, która występowała kiedy¶ masowo na KŻ był sum, ale dzi¶ to już historia.
Na szczupaka polecam Narew.


Petrus dlaczego trwierdzisz, że wybrałem najgorszy odcinek w
okolicy? Na tym odcinku KŻ spinningowałem wielokrotnie i bywały
dni, że w godzinę miałem komplet sporych szczupaków.

Znam bardzo dużo osób, które specjalnie przyjeżdzaj± do
Nieporętu i okolic, żeby łowić drapieżniki : szczupaki i okonie
( też drapieżnik lol ). Sandacz to niestety historia :placz
Na tej wodzie łowię od 1989 roku, tzn. od czasu gdy ojciec w
okolicy kupił działkę i pobudował dom do całorocznego
zamieszkania.

Narew jest napewno bardziej zasobna w szczupaki, ale oddałem
silnik do serwisu i muszę cierpliwie czekać.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 168