Czy wiesz, że...
Ulubion± temperatur± dla siei jest 15-19°C, pstr±ga potokowego 9-17°C, karpia 25-30°C, karasia 27°C, płoci 8-15°C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 572
 Zalogowani 0
 Wszyscy 572

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(501692) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(501692) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(501692) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501692) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501692) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501692) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501692) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501692) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501692) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501692) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2274
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak dobrze, że zostałem!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Jak dobrze, że zostałem!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 4:05 pm    Temat postu: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

W domu zostałem. Pranko, sprz±tanko, prasowanko, dwie godziny popołudniowej drzemki plus solidny, domowy obiadek. Do tego jeszcze dogotowuje się młoda kapustka. Której czę¶ć już wyżarłem, zanim się dogotowała wesoly
Bebech mi urósł do tego stopnia, że już nie mam gdzie wlać dobrze schłodzonego browarka wink:
Szkoda, że jeszcze nikt nie wymy¶lił przepony brzusznej z suwakiem. Żeby można było sobie trochę poluzować na okoliczno¶ć obżarstwa wink:

Tymczasem wła¶nie nadleciała czwarta czy pi±ta dzi¶ burza. Wali tak, jakby mi chciało balkon odstrzelić. Leje tak, że musiałem okna pozamykać, by do s±siadów nie pociekło.

He he, jak to fajnie jest czasem nie pojechać na ryby wesoly
maxtip
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 10, 2007
Posty: 140

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...w Olsztynie wręcz przeciwnie... piękna słoneczna pogoda... i nic nie zapowiada by co¶ się szybko zmieniło... choć do Warszawy niedaleko, więc może być różnie... a niedziela wędkarska, z malutkim "sukcesikiem"... pozdrawiam...
christoferek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 01, 2003
Posty: 388

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe a ja wła¶nie pojechałem i złowiłem lina życia lol wesoly zawsze warto dla takich chwil się po¶więcić i trochę zmokn±ć usmiech
katarina
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 20, 2004
Posty: 159

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:42 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
W domu zostałem. Pranko, sprz±tanko, prasowanko, dwie godziny popołudniowej drzemki plus solidny, domowy obiadek. Do tego jeszcze dogotowuje się młoda kapustka. Której czę¶ć już wyżarłem, zanim się dogotowała wesoly
Bebech mi urósł do tego stopnia, że już nie mam gdzie wlać dobrze schłodzonego browarka wink:
Szkoda, że jeszcze nikt nie wymy¶lił przepony brzusznej z suwakiem. Żeby można było sobie trochę poluzować na okoliczno¶ć obżarstwa wink:

Tymczasem wła¶nie nadleciała czwarta czy pi±ta dzi¶ burza. Wali tak, jakby mi chciało balkon odstrzelić. Leje tak, że musiałem okna pozamykać, by do s±siadów nie pociekło.

He he, jak to fajnie jest czasem nie pojechać na ryby wesoly



.....no proszę, tak publicznie chwalić się lenistwem -a ja musiałam w pracy ciężko ¶ciemniać ;) ;) ;)



pozdrawiam
katarina
;)
Yelcyn
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Kędzierzyn-KoĽle
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 11:04 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
W domu zostałem. Pranko, sprz±tanko, prasowanko

Bój się Boga Bombel! Albo jeszcze mocniej się boisz swojej połówki! ;) W niedzielę??? prasowanko, sprz±tanko i pranko??? brr.... koszmar....

Reszta już brzmi lepiej:
Cytat:
dwie godziny popołudniowej drzemki plus solidny, domowy obiadek


Cytat:
Tymczasem wła¶nie nadleciała czwarta czy pi±ta dzi¶ burza. Wali tak, jakby mi chciało balkon odstrzelić. Leje tak, że musiałem okna pozamykać, by do s±siadów nie pociekło.


No tak... w stolicy to nawet burza jest na raty... U nas na prowincji walnęło raz a porz±dnie. Rozganiaj±c niestety towarzystwo na festynie na którym byłem, a które to (niektóre) towarzystwo było ubrane tak, że nawet w moich ciemnych okularach pewnie widać było jak się wpatruję usmiech

Cytat:
He he, jak to fajnie jest czasem nie pojechać na ryby wesoly

Andrzej, wykasuj szybko! Jeszcze kto¶ z młodzieży to przeczyta...
_________________
Yelcyn

Z reguły nie piję. No chyba że jestem sam, albo w towarzystwie :-)
Yelcyn
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Kędzierzyn-KoĽle
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 11:07 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

katarina napisał:
.....no proszę, tak publicznie chwalić się lenistwem -a ja musiałam w pracy ciężko ¶ciemniać ;) ;) ;) pozdrawiam
katarina
;)


Każdy czyta po swojemu! :P Ja przeczytałem, że Bombel miał najgorszy weekend w swoim życiu, ciężko zaiwaniaj±c przy pracach domowych. Nawet jedzenie młodej kapusty go nie rozgrzesza! ;)
_________________
Yelcyn

Z reguły nie piję. No chyba że jestem sam, albo w towarzystwie :-)
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 10:19 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Yelcyn napisał:

Bój się Boga Bombel! Albo jeszcze mocniej się boisz swojej połówki! ;) W niedzielę??? prasowanko, sprz±tanko i pranko??? brr.... koszmar....


Grzesiu, ale jam sobie sam żeglarzem, sterem i okrętem Na zatrudnienie gosposi mnie nie stać wink:

Taki stan rzeczy ma jednak swoje ogromne zalety. Nikt mi nie mówi, kiedy mogę na ryby jechać, nie czyni wymówek, że dwa dni gary stoj± w zlewie, że haczyki leż± nie tam gdzie trzeba, że portki zawiesiłem wieczorem na oparciu fotela i wisz± tam przez trzy dni, że deska klozetowa podniesiona, że wodery schn± na balkonie czy w łazience...

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło wesoly
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 10:29 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

katarina napisał:
no proszę, tak publicznie chwalić się lenistwem -a ja musiałam w pracy ciężko ¶ciemniać ;) ;) ;)


He he, od paru lat, w ¶lad za serdecznym kamratem, do¶ć często powtarzam: jak się kto¶ naj±ł za psa, to i szczekać musi wesoly

Zamiarowałem zrobić sobie dzisiaj dzień wolny. I może na rybki o ¶wicie wyskoczyć. Stało się inaczej. Już w sobotę wiedziałem, co mnie czeka. Wylot z chałupy o 7.30. Powrót ok. 19. Przejechane po Wawce prawie 200 km. W upale ponad 30 st. Autkiem bez klimy. W korkach.
Jutro przedpołudnie miałem mieć wolne. Już nie mam :evil: Jak dobrze pójdzie, wrócę ok. 22.

Drugie powiedzonko, które od lat powtarzam sobie i innym: chciała¶(e¶) być osob± dorosł±? No to jeste¶ lol

Pozdrowionka usmiech
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 5:59 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
...Grzesiu, ale jam sobie sam żeglarzem, sterem i okrętem Na zatrudnienie gosposi mnie nie stać wink:

Miast oficerskich szlifów było seminarium dobywać... Ordynansów czas bezpowrotnie min±ł , a gosposia każdej plebanii ostoj±! :P
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 6:36 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Bombel napisał:
...Grzesiu, ale jam sobie sam żeglarzem, sterem i okrętem Na zatrudnienie gosposi mnie nie stać wink:

Miast oficerskich szlifów było seminarium dobywać... Ordynansów czas bezpowrotnie min±ł , a gosposia każdej plebanii ostoj±! :P


Matko Sazan toż Ty poet± urodzony wykrzyknik 8O
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 8:51 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Miast oficerskich szlifów było seminarium dobywać... Ordynansów czas bezpowrotnie min±ł , a gosposia każdej plebanii ostoj±! :P


Ale alimenty płaci się tak samo wink:
W dodatku w żołnierskim stanie wygl±da się w miarę po ludzku. Nie wygłupia się człek, lataj±c w czarnej kiecce do kostek wesoly
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 7:31 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
...W dodatku w żołnierskim stanie wygl±da się w miarę po ludzku. Nie wygłupia się człek, lataj±c w czarnej kiecce do kostek wesoly

Musi w miarę po ludzku, skoro za mundurem panny sznurem, ale... nie szata zdobi człowieka! wesoly Choć mundur mundurem, choć panny za nim sznurem, ja tam jednak zawsze wolałem do... rezerwy! wink: Bo nawet jak stały na peronie, nawet jak z kamieniem w ręku, to jednak... na rezerwistów czekały! A oni przecie we flanelowych koszulach! lol Mów co chcesz! Chłopy, jacy by twardzi, jacy by nieugięci byli, lubi± jak kto¶ na nich czeka. Najlepiej ze ¶wieżym schabowym, zasmażan± kapust± i z... nagrzanym łóżeczkiem. lol
A co do wygłupiania, trzeba zawsze mieć na uwadze, czy się te wygłupy lubi i... za ile się człek wygłupia. Mam w rodzinie doktora nauk technicznych, jest adiunktem na markowej krakowskiej uczelni technicznej. Wygłupia się za 2000 zetów. wesoly Ale skoro to lubi, po co perswadować, że efektywniejsze zbieractwo kolorowego złomu? Widać, te 2000 "styknie". W końcu, nie płaci alimentów... lol
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 10:09 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Chłopy, jacy by twardzi, jacy by nieugięci byli, lubi± jak kto¶ na nich czeka. Najlepiej ze ¶wieżym schabowym, zasmażan± kapust± i z... nagrzanym łóżeczkiem. lol


Zgadza się! Szczególnie łóżeczko wink: W moim przypadku pozostałe elementy niekonieczne. Sam sobie kucharzę i całkiem nieĽle mi to wychodzi usmiech
Gorzej ze sprz±taniem, praniem i gotowaniem. Jak dla mnie - koszmar! :evil:
Lecz cóż, co¶ za co¶. Jutro rano ¶migam na Mazury, w miejsca jeszcze mi nieznane. Wolno¶ć z odzysku sprawia, że u nikogo nie muszę się dopraszać "przepustki" i zapewniać, o której wrócę wesoly

Chce mi się na ryby jechać czy na piwo pój¶ć - jadę lub idę. Nie chce mi się - byczę się w chałupie i nikt mi głowy nie zawraca. Chce mi się je¶ć - przyrz±dzę co¶. Nie chce mi się przyrz±dzić - to... chyba wcale nie byłem aż tak mocno głodny wink:
Nad wod± palma mi odbije, by zostać na nockę czy nawet dwie - zostaję.

A pyskowanie słyszę wył±cznie wtedy, gdy s±siadka buzię otworzy bardzo szeroko i swojego ¶lubnego "obrabia". Bo wrócił za póĽno lub "pod wpływem", bo koszulę rzucił nie tu, gdzie trzeba, bo deski nie opu¶cił etc. ¦ciany mamy cienkie, jak to w blokowisku wesoly
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 8:04 am    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
...Sam sobie kucharzę i całkiem nieĽle mi to wychodzi usmiech
Gorzej ze sprz±taniem, praniem i gotowaniem. Jak dla mnie - koszmar! :evil:

Wyja¶nij mi, proszę, różnicę między kucharzeniem, (które nieĽle Ci wychodzi), a gotowaniem, (które jest dla Ciebie koszmarem). Wiem, jedno nie wyklucza drugiego, ale mimo wszystko, chcę wiedzieć. Być może, iż chodzi Ci o gotowanie prania i koszmar w tym, że łatwo o pomyłkę. W tym bowiem przypadku nie dodaje się do gotowania ani ziela angielskiego ani vegety... wesoly

Cytat:
...A pyskowanie słyszę wył±cznie wtedy, gdy s±siadka buzię otworzy bardzo szeroko i swojego ¶lubnego "obrabia". Bo wrócił za póĽno lub "pod wpływem", bo koszulę rzucił nie tu, gdzie trzeba, bo deski nie opu¶cił etc. ¦ciany mamy cienkie, jak to w blokowisku wesoly


Hm! W tej sytuacji, najrozs±dniejsza z opcji jaka nasuwa mi się na my¶l to wybór... głuchoniemej! Je¶li tylko potrafi sprz±tać, uprać i wyprasować to wzór cnót i wór zalet! lol
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 8:22 am    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Bombel napisał:
...Sam sobie kucharzę i całkiem nieĽle mi to wychodzi usmiech
Gorzej ze sprz±taniem, praniem i gotowaniem. Jak dla mnie - koszmar! :evil:

Wyja¶nij mi, proszę, różnicę między kucharzeniem, (które nieĽle Ci wychodzi), a gotowaniem, (które jest dla Ciebie koszmarem).

Kucharzy się z wyobraĽni i potrzebny polot oraz zmysł smaku. Gotuje się z przepisu i różnie z nimi to bywa. :-D


Sazan napisał:

Cytat:
...A pyskowanie słyszę wył±cznie wtedy, gdy s±siadka buzię otworzy bardzo szeroko i swojego ¶lubnego "obrabia". Bo wrócił za póĽno lub "pod wpływem", bo koszulę rzucił nie tu, gdzie trzeba, bo deski nie opu¶cił etc. ¦ciany mamy cienkie, jak to w blokowisku wesoly


Hm! W tej sytuacji, najrozs±dniejsza z opcji jaka nasuwa mi się na my¶l to wybór... głuchoniemej! Je¶li tylko potrafi sprz±tać, uprać i wyprasować to wzór cnót i wór zalet! lol

Nic z tego. Musiałaby mieć jeszcze robaki. :-D
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 11:18 am    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Sazan napisał:

Cytat:
...A pyskowanie słyszę wył±cznie wtedy, gdy s±siadka buzię otworzy bardzo szeroko i swojego ¶lubnego "obrabia". Bo wrócił za póĽno lub "pod wpływem", bo koszulę rzucił nie tu, gdzie trzeba, bo deski nie opu¶cił etc. ¦ciany mamy cienkie, jak to w blokowisku wesoly


Hm! W tej sytuacji, najrozs±dniejsza z opcji jaka nasuwa mi się na my¶l to wybór... głuchoniemej! Je¶li tylko potrafi sprz±tać, uprać i wyprasować to wzór cnót i wór zalet! lol

Nic z tego. Musiałaby mieć jeszcze robaki. :-D



To bylaby kobieta idealna, jezeli zna ktos taka to moze ma siostre. Nawet nie chce marzyc o tym jak lowne moglyby byc te robaki wesoly


Ps. Slyszalem kiedys ze ideal to 1.20 m wzrostu i plaska glowa, zeby bylo gdzie piwo postawic, ale ja mam stolik wink:
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 9:57 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
[Wyja¶nij mi, proszę, różnicę między kucharzeniem, (które nieĽle Ci wychodzi), a gotowaniem, (które jest dla Ciebie koszmarem).


Sazanku, koszmarem s± dla mnie czynno¶c inne niż kucharzenie usmiech
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 10:02 pm    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

MichalTch napisał:
[Ps. Slyszalem kiedys ze ideal to 1.20 m wzrostu i plaska glowa, zeby bylo gdzie piwo postawic, ale ja mam stolik wink:


Ze wzrostem to kłamali. Ten nie jest istotny. Płaska na górze czaszka - jak najbardziej. Ale to o ¶wiekrę chodzi.

Zdania s± podzielone w sprawie zębów. Niektórzy trzymaj± się opinii, że powinna mieć tylko jeden. Żeby miała czym zdejmować kapsel z butelki.
Druga szkoła powiada, że koniecznę s± dwa zęby. Ten drugi po to, żeby miało j± co boleć zly:
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 9:25 am    Temat postu: Re: Jak dobrze, że zostałem! Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
...Płaska na górze czaszka - jak najbardziej. Ale to o ¶wiekrę chodzi.

¦wiekrostwem, zatem ¶wiekrem i ¶wiekr±, nazywała dawniej rodziców swego męża - żona. Dzisiaj wyszło to z użycia jak wiele innych pięknych nazw dotycz±cych stopnia powinowactwa rodzinnego. Te¶ciami nazywamy rodziców obojga małżonków. U mnie np. też wszyscy tylko "wujkuj±", a jeno ja jeden zwracam się do żyj±cego brata mojego ojca: - Proszę Stryja. I wcale nie dlatego, że on rocznik 1915... wesoly

PS. Drobna zagadka. A kto to stryjenka? wesoly
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siostra ojca lub żona brata ojca usmiech
Można to rozszerzyć na dalszych krewnych "po mieczu", np. kuzynów. "Po k±dzieli" (czyli ze strony matki) to ciocie i wujkowie usmiech

"¦wiekrostwo" natomiast nie zawęża się tylko do rodziców męża. Choć regionalnie może tak być przyjęte.

Na płn. Mazowszu pojęcie "stryj" funcjonowało jeszcze ze trzydzie¶ci lat temu. Jednak było wówczas w zaniku. Teraz już chyba zupełnie nie funkcjonuje.

Za to "wujkiem" jestem dla dzieciaków moich zaprzyjaĽnionych s±siadów i kamratów. Co dziwne - te dzieciaki już podorastały. Niektóre maj± własne dzieci. I dalej bywam "wujkiem". wesoly
Ale jak mi który¶ z tych najmłodszych dzieciaków kiedy¶ powie, żem dziadek (cioteczny czy stryjeczny), tooo... :evil:
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadaję za proste zagadki dla... dziadków!!! lol Młode pokolenie już nie takie m±dre. Oni biegli w... computerland. wink:
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Młode pokolenie już nie takie m±dre. Oni biegli w... computerland. wink:


W dodatku nie potrafi± wytrzymać przy ognisku do rana. Padaj± już przed północ± wesoly Ostatnio, na minizlociku, jeden zaliczał zwałkę dwa razy dziennie. Inny, odrobinę starszy od niego, trzy zwałki. A ja, już dziadek, tylko jedn± na dwa dni lol

Dowcipas:
- Co jest młody, urwał ci się? No patrz, jakie kiepskie filmy teraz robi± wink:
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może taka teraz moda? Na te niby... krótkometrażowe? lol
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moda, powiadasz?
Nie wiem, czy to czasem nie zmysł ekonomiczny. Trzy porz±dne "lufy" i fik, kołami do góry. Taniej wychodzi wink:
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Sazan napisał:
Młode pokolenie już nie takie m±dre. Oni biegli w... computerland. wink:


W dodatku nie potrafi± wytrzymać przy ognisku do rana. Padaj± już przed północ± wesoly Ostatnio, na minizlociku, jeden zaliczał zwałkę dwa razy dziennie. Inny, odrobinę starszy od niego, trzy zwałki. A ja, już dziadek, tylko jedn± na dwa dni lol


Bombel,trafiłe¶ po prostu na kiepskich zawodników wink:
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i tak. Ale jak wytłumaczyć, że wielu lat widuję młodych ludzi, takich przed trzydziestk±, którzy już ok. dziesi±tej wieczorem z trudem doczołguj± się do namiotu, a rano wygl±daj± (i chyba się czuj±) jak worki po kartoflach? zly:
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdy może..inna sprawa że pić trza umić lol .Je¶li ł±czysz ze sob± trunki to nawet najtęższa głowa Ci nie pomoże.A przy ognisku najlepsze rozmowy zaczynaj± się jak ognisko dogasa....czyli rano wink: .
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
A przy ognisku najlepsze rozmowy zaczynaj± się jak ognisko dogasa....czyli rano wink: .


Gdy jeszcze baterie w latarkach umarły. Gdy przy resztkach ¶wiatła z dogasaj±cego ogniska brudnymi paluchami obiera się ziemniaka upieczonego w żarze. I wydłubuje o¶ci z ryby upieczonej na patyku wesoly
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:

Gdy jeszcze baterie w latarkach umarły. Gdy przy resztkach ¶wiatła z dogasaj±cego ogniska brudnymi paluchami obiera się ziemniaka upieczonego w żarze. I wydłubuje o¶ci z ryby upieczonej na patyku wesoly


Lub gdy bombka na wędce po całej nocy przebywania w jednym miejscu,budzi z letargu nagłym uderzeniem o kij...ehh,rozmarzyłem się.Póki co nocne zasiadki nad ksi±żkami bo sesja się zbliża (sesja-Skuteczna Eliminacja Studentów Jeszcze Ambitnych).Rybki mogę sobie darować do pocz±tku lipca kiedy to mam zamiar wybyć nad Wiesełkę na suma i brzanę.

A propos wła¶nie tej zasiadki.Rozmawiali¶my z Czezem na zlocie,że fajnie byłoby zorganizować się większ± grup± z PW.Tylu userów z Warszawy,na pewno pare osób będzie chętnych.Co do terminów to jeszcze do końca nie s± ustalone.Jak się wyklaruje,to napiszemy post.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super by było usmiech Gdzie¶ tak niedaleko, na jedn± nockę, może dwie. Znam kawałek Narwi, gdzie znajdzie się miejsce nawet i dla 20 wędkuj±cych.
Wła¶nie jutro raniutko ¶migamy tam z ekip±. Ryby podobno nie chc± je¶ć, ale zintegrować się zawsze warto usmiech
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 108