Czy wiesz, że...
WĘGORZ
Rekord Polski - 6,43 kg
Złoty medal - od 2,50 kg
Srebrny medal - od 2,00 kg
Br±zowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 313
 Zalogowani 0
 Wszyscy 313

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18232) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18232) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18232) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18232) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18232) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18232) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18232) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18232) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wasze wędki na sandacze i szczupaki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Wasze wędki na sandacze i szczupaki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Fishmen5
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jun 10, 2007
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Paż 10, 2007 6:28 pm    Temat postu: Wasze wędki na sandacze i szczupaki Odpowiedz z cytatem

Był już temat o wędkach okoniowych to teraz czas na szczupaki i sandacze. Napiszcie jakie wędki macie.
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Sro Paż 10, 2007 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisałe¶ czy spinningi czy inne cuda usmiech .Ale jak spiny to ja polecam na nie głęboki wody Kongera maxim cobra cw.5-20g dł.2,70 juz w wielu postach na tym forum go polecałem i polecał będe.Jak poradził sobie ze sandałem 84cm przy żyłce 0.18mm to jest spoko kijek usmiech .

Pozdrowienia 8)

P.S.Nie pisz tylu postów bo to już było na forum.Niw wiem może chcesz sobie posty na liczniku nabić albo co smutny
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Czw Paż 11, 2007 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam Jaxon Syrius Spining 270 10-30 cw. Od 4 lat mnie nie zawiódł i co by nie mówic o JAxonie ta wędka mimo ceny ok 140 zł nie jest zła, jest dobra. Chcę j± zmnienić i w ci±gu dwóch tygodni mam zamiar kupić Koger World Champion IRI 270 10-40 cw. ALE podkre¶lam jeszcze raz, ten model Jaxona jest całkiem niezły. Złowiłem na niego ponad 600 szczupaków i szczupaczków. NAjwiększy 77 cm 3.6 kg ,także dał mu radę. POzdrawiam.
odertal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: opolszczyzna
PostWysłany: Czw Paż 11, 2007 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_fisherman napisał:
Ja używam Jaxon Syrius Spining 270 10-30 cw. Złowiłem na niego ponad 600 szczupaków i szczupaczków. NAjwiększy 77 cm 3.6 kg ,także dał mu radę. POzdrawiam.

Chylę czoła dla Mistrza 8O wykrzyknik
_________________
Żyjmy w zgodzie z natur±...
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Czw Paż 11, 2007 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwie się, że ten kijek jeszcze "żyje" usmiech .A może nie "zyje", bo chcesz kupić nowy Marku .Na szczę¶cie Twój drugi wybór jest w 100% trafny usmiech .

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Czw Paż 11, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra.Dzisiaj mogę dodac kolejne. 3 szupaki od 35 do 48 cm. I jenden sensowny 62, ale dzisiaj miałem dobre serce i wrócił do wody. A tak wogóle. Jeżeli podzielisz 600 na 4 to wychodzi Ci 150. Czyli 150 na rok. A teraz pomy¶l. Jeżeli na szczupaki jeżdżę czasem 3 razy w tygodniu, jedno łowienie ma conajmniej 8 godzin. W ci±gu roku na szczupakach jestem około 60 - 70 razy. zdarzaj± się wyjazdy na których nie łowię żadnej sztuki. Ale zdarzył się wspaniały dzień 2 lata tem na wiosę z kumplem przez cały 1 maja złowili¶my 54 szczupaki na 2 jeziorach. łowili¶my około 8 godzin. Miały między 45-65 cm. A wzięli¶my po dwa. Reszta do wody. Ale takie dni zdarzaj± się raz w życiu. Dodam,że łowili¶my w wodach PZW. Jeszcze jedno, te szczupaki , które wpu¶cili¶my do wody z powrotem były przez nas traktowane z delikatno¶ci± i ostrożno¶ci±, aby mogły swoabodnie wrócić do swojego wodnego królestwa bogatsze o przydatne do¶wiadczenie.
PS. od pocz±tku wrze¶nia byłem na szczupakach 12 razy. Zawsze z kumplem. Jaz łwoiłem do tej pory 24 sztuki a kumpel 17. Niestety w tym roku jesień nie obdarza wielko¶ci±. Szczupłe waleczne, ale niezbyt długie. Tylko 8 było powyżej 50 cm, bo taki ustalili¶my sobie wymiar. Nawet jeżeli przez cały dzień złwoimy razem 1 szupaka i ma 49 cm, wraca do wody, często tak jak pisałem wcze¶niej wypuszczamy nawet te większe.
I taka mał± rada na koniec : BˇD¬CIE CIERPLIWI!!!!!!!W KOŃCU OGRMNY SZCZUPAK POCHWYCI WASZˇ PRZYNĘTĘ. Sam czekam na to i życzę wszystkim połamania kija nad wod±!!!

pozdrawiam
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Paż 11, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_fisherman napisał:
No dobra.Dzisiaj mogę dodac kolejne. 3 szupaki od 35 do 48 cm.

8O 8O Marek gratuluję Ci Szczupaków, tylko nie kumam co one tu robi± :?: :?: :?:
Nie pomyliłe¶ przypadkiem tematów :?:
PaĽdziernikowe łowy to nie tu. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Fishmen5
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jun 10, 2007
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 11, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tob± mario_z.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Paż 11, 2007 8:29 pm    Temat postu: Re: Wasze wędki na sandacze i szczupaki Odpowiedz z cytatem

Fishmen5 napisał:
Był już temat o wędkach okoniowych to teraz czas na szczupaki i sandacze. Napiszcie jakie wędki macie.

Konger Maxim Cobra 240, cw 5-20g. Sandacz i Szczupak.
Mikado Lexus Sensitive Spin Up To 25g. Sandacz i Szczupak.
Mam jeszcze jeden kijek na Szczupaka zabytek lol ale jeszcze nie taki stary i nadal nie zawodny 8O Mikado Copernikus Up To 30g, na ten spin również wyj±łem kilka sandaczy, ale to był przyłów podczas polowania na Szczupaki. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Fishmen5
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jun 10, 2007
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Dragon Milenium Pike do 35 g. Super kij elastyczny, szybki. Polecam
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobi¶cie polecam Dragon Super Fast 2.85m 5-25. Łowie nim głownie odrzańskie szczupaki i kij jest naprawdę w porz±dku. Moim zdaniem typowy rzeczny uniwersałusmiech
A z tańszych to Konger CrossMax 5-25 2.7m. Testowany również na odrzańskich sczupakach i jak do tej pory nie zawiódł.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
maxtip
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 10, 2007
Posty: 140

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konger WC Turbo 270 7-21g... macham nim już który¶ tam sezon... i wstyd się przyznać jest moim jedynym kijkiem pod spina... najlepiej spisuje się pod gumkami na główkach 3-7g... mogę ¶miało polecić, choć nie wiem czy aktualnie dostępny jest w obrocie...
loniu
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Feb 23, 2007
Posty: 136

Kraj: Polska
Miejscowość: GNIEZNO
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj± ulubion± wędk± na szczupaki jest dragon hm 62 plus
super fast 5-18 g. i dł. 2,15 , a że wędkuje tylko z łódki
taka krótka wędeczka leży pięknie mi w ręce .mam j±
pierwszy sezon ,ale jestem z niej zadowolony. lol
GrzesDom
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 18, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxtip napisał:
Konger WC Turbo 270 7-21g... macham nim już który¶ tam sezon... i wstyd się przyznać jest moim jedynym kijkiem pod spina... ...


Musisz biec szybko do sklepu bo to nie wypada mieć tylko jednego spina wink:

Kongera Turbo mam i ja tylko 3 metrowego wędeczka spoko miałem na niej jednego wymiarowego szupłego i wszystko było spoko.... Polecam

W 100% mogę polecić na szczupaki czy bolenie Konger Equs Maxim 300 to jest naprawdę fajowa wędeczka.
Na Sandaczyki to oczywi¶cie "klasyk" Konger Zander 255.

A tak btw to byłem maxtip ostatnio w twoich okolicach nad jeziorem Giłwa...No tragedia straszna.."nałapałem" się okonków po 15 cm wink:

Pozdrawiam
Elvis
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Oct 12, 2007
Posty: 10

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Uzywam do spininngowania wedki typowo sandaczowej Dragon Zander o cw.10-40 i dl.3,00m. Zdawac by siemoglo ze wedka to przyslowiowy"drag",ale nie nie..pozory myla!! Obdarzony jest piekna szczytowa akcja,ktora wprost( jak dla mnie) zamienia wedkowanie w prawdziwa przyjemnosc,bo o to w tym sporcie chodzi!


Z pozdrowieniami


Elvis
Gribu
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 154

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ponad 2 sezony używam mistralla vexus 2,70 - go 40 gr. Kij bardzo mocny, bardzo mało ryb z niego mi się spięło, co w porównaniu z wcze¶niej używan± wędk± do 30 gr stanowi ogromn± różnicę.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 10:24 pm    Temat postu: Re: Wasze wędki na sandacze i szczupaki Odpowiedz z cytatem

Fishmen5 napisał:
Był już temat o wędkach okoniowych to teraz czas na szczupaki i sandacze. Napiszcie jakie wędki macie.


Na szczupaki używam w zasadzie jednego kija, mianowicie jakie¶ Mikado. Ma z 3,60 m długo¶ci, jest zażywnym teleskopem i do tego mogę nim spokojnie majtn±ć 60-gramowym ciężarem. Majtałem i 100-gramowym, ale fakt - kij trzeszczał na zł±czach. Wędka jest super: przede wszystkim tania oraz solidna. Przelotki z niej jeszcze nie odpadły, więc uważam, że jak na 6 lat łowienia jest całkiem przyzwoita. Trochę mnie wkurza, że na dolniku nie ma pianki czy chociażby portugalskiego korka, tylko jest jaka¶ owijka jak z kolarskiej kierownicy - kotwiczki słabo się tego trzymaj± smutny Ale wszystko rekompensuje fakt, że jak mi się kończy czterdziecha na kręciole, to biorę wędę jak widły na ramię i zapylam w stronę l±du. Mniej więcej wyj±łem w ten sposób szczupolka, który zaj±ł mi prawie cał± wannę i na widok którego córcia krzyknęła, żebym wywalił tego klokodyla z mieszkania.

Na sandacze, które s± cokolwiek mniej głupie niż szczupaki, używam wędki Jaxon Futura. W zamy¶le producenta miała to być chyba karpiówka, bo ma dwudzieln± rękoje¶ć, ale mi to nie przeszkadza. Ma długo¶ć 3,90 m i c.w. do 45 gram ale pykałem ni± i po 120 gram w nurt (na niewiele się to zdało - i tak spłynęło na przykosę usmiech). Lubię tę wędkę, gdyż jest ze szlachetnego węgla (podobno).

Od paru lat sandacze staram się łowić także feederem. Jest to kijek Shimano, który nie jest już produkowany, więc się nie będe uszczególniał. Wędka jest bardzo sympatyczna (na ile może być). Gdybym miał jednak wybór, to wzi±łbym takie Rhinio czy też Colmica Legend, czy jeszcze có¶, byle miało w komplecie szklane szczytówki, które jako miękciejsze, sprawiłyby niejedn± frustrację sandaczom i kleniom. Bywa. Mam, to co mam, i za to dziękuję Najwyższemu.

W skrajnych przypadkach używam karpiówki Foxa, 3,25 Lbs. Lubię tę wędkę, gdyż daje mi niespotykane poczucie pewno¶ci. S±dzę, że gybym miał łydki i bice jak Pudzian, wyj±łbym ni± niejedn±, zakopan± w terenówkę ;)

Czasem także jadę na szczupaki i sandacze ze spinniniem. Nie opiszę jednak swego spinningowego odstępstwa, gdyż uważam, że jest to metoda dla leniwych i gnu¶nych wesoly

pozdro - ad
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Pią Paż 12, 2007 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie nieba! Adalin napisał post na temat! 8O

A! Żeby nie było, że ja nie na temat ;) Mikado steelhead 270 cm, 20 – 40 gram, a do castingu DAM Emotion casting 70 gram. Ten ostatni bardzo fajny, bo kosztował tylko 130 zł. I działa! A dzięki temu pierwszemu przestały mi szczupaki spadać. Choć obecnie wolałbym, żeby jednak spadały.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Paż 13, 2007 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ¶migam od kilku sezonów Jaxon Profix Spinning 2,7m cw. 5-25g. Bardzo fajny kijek i udana seria Jaxona, łowie nim zarówno na Pilchowicach jak i w Odrze. Mocny kijek i do¶ć szybki, mogę z czystym sumieniem polecić.
_________________
www.carpholic.pl
maxtip
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 10, 2007
Posty: 140

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Sob Paż 13, 2007 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzesDom napisał:

Musisz biec szybko do sklepu bo to nie wypada mieć tylko jednego spina


...biec to ja se moge... niestety jako¶ żaden macany kijek, w zasięgu mojej kasy, nie sprawił większego zachwytu i albo był zwyczajnie gorszy, albo równie dobry jak moje WC Turbo... co w konsekwencji do "współpracy" nie doprowadziło... to byłoby po pierwsze... po drugie za¶ jako¶ za "palczastymi" okonkami nie przepadam, więc parcia na "lajta" jako takiego nie mam... po trzecie... moja niewielka nizinna rzeczka, dostarcza niewiele miejsc do ciężkiego orania, to też c.w. 7-21 w zupełno¶ci wystarcza... a, że po krzakach ganiam 2,7 wydaje się odpowiednie... po czwarte, nie będzie bo mi weny nie starcza... po pi±te... co jaki¶ czas notuję "spady"... niby rybka dobrze cięta... a jednak po kilku odjazdach jest po wszystkim... zastanawiam się czy to norma, czy kij nie wydał... czy też bł±d w sztuce... w dziedzinie tej, artyst± niestety nie jestem... a co do wypada/nie wypada... dawno przestałem zwracac uwagę na "bo ludzie gadaj±"...

Cytat:
A tak btw to byłem maxtip ostatnio w twoich okolicach nad jeziorem Giłwa...No tragedia straszna.."nałapałem" się okonków po 15 cm wink:

...no niestety, "nasze" wody maj± to do siebie, że mimo swego niezaprzeczalnego uroku, z zewn±trz atrakcyjne... w ¶rodku puste... na Giłwie łowiłem lat "na¶cie" temu i jako¶ w pamięci nic nie zostało... ostatnie moje trzy wyprawy na nizinn± rzeczkę wygl±dały następuj±co: na pierwszej - wyzerowałem, na drugiej - okonek mikrus, na trzeciej - szczupły ciut powyżej granicy ros±dku... wód jest dostatek, jednak wybór nie taki prosty... niemniej jednak zapraszam... pozdrawiam...
TomekP
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 17, 2005
Posty: 29

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Paż 13, 2007 7:16 pm    Temat postu: Kij na sandacze Odpowiedz z cytatem

Najfajniejszy jaki mam na rzekę to Team Dragon 2,9m 10-25g. Łowię nim także bolenie. To tego młynek Daiwa GS8 4000 i plecionka 0,19-0,23 . Te wędki s± podobno robione na blanku Fenwick, na prawdę lekki i super praca, poprawnie uzbrojone.
Do łowienia na ciężkie przynęty (główki powyżej 22g) mam Batson RX7 20-60g o mocy 30 lb (15 kg) zbrojony przez Pawła Olszewskiego . Nadaje się też do lekkiego łowienia sumów - takich niedużych metrowych do 1,3m, ale z ryb± 20-25kg też sobie poradzi na bezzaczepowym miejscu. Do tego młynek Tica 4000 i plecionki 0,23 na sandała - 0,28 na suma - Power Pro.

Do łowienia z łodzi na gumy z opadu doskonały jest Avid 2m c.w. do 17,7g - ale główki 20gram spoko można używać.
Do kogutów to już mniej istotne, im lżejszy i mocniejszy tym lepszy - ja łowię na Dragona Millenium i jest OK.
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Paż 14, 2007 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dwóch dni Abu Garcia enticar plus 240cm 10-30g czy trafny wybór ,się okaże.
Esoxmax
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Feb 07, 2007
Posty: 23

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 19, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dragon Millenium Pike 2,70 do 35 gr. Sandacz i Szczupak. ¦wietny jest. Kupę niezapomnianych chwil na rybach z Pikem w ręku. Polecam!
DoktorC
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 09, 2007
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Paż 19, 2007 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi trzej muszkieterowie szczupakowo-sandaczowi:

1. Robinson Dynamic 7-15g, 2,70m
2. Team Dragon 10-28g, 2,55m
3. Shakespeare Ugly Stik Custom 15-40g, 2,70m

Pozdrawiam
warciak25
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: (przy barze)Jarocin
PostWysłany: Sob Paż 20, 2007 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
A ja ¶migam od kilku sezonów Jaxon Profix Spinning 2,7m cw. 5-25g. Bardzo fajny kijek i udana seria Jaxona, łowie nim zarówno na Pilchowicach jak i w Odrze. Mocny kijek i do¶ć szybki, mogę z czystym sumieniem polecić.


mój po 5 złamaniu służy do pogoni za żon± wink:

mam Yorka rapida 2,7m 10- 30 gr tańszy, lepszy materiał budfulcowy,typowa akcja szczytowa wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 93