Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 383
 Zalogowani 0
 Wszyscy 383

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(61813) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(513853) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(513853) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(513853) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513853) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513853) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513853) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(513853) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513853) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(513853) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2275
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2189
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2503
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Przynęty pstr±gowe
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Przynęty pstr±gowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 11:23 pm    Temat postu: Przynęty pstr±gowe Odpowiedz z cytatem

Witam. Tym razem z kwesti± tak± do Was. W najbliższym sezonie mam zamiar zacz±ć spinowanie pstr±gowe. I powolutku zapełniam pudełko. Nie wiem, czy mnie takie łowienie wci±gnie więc nie szaleję. Chcę mieć na pierwszych łowach w pudełku kilkana¶cie woblerków i podobn± ilo¶ć obrotówek. Mam pro¶bę o pomoc w wyborze. Nie chcę aby¶cie mi zdradzali swoje super tajne killery. Chodzi mi raczej o wiedzę bardziej ogóln±. A mianowicie:

Wobki ton±ce, pływaj±ce czy może neutralne (bo się ostatnio dowiedziałem, że s± i takie)? Dodam, że z woblerami do czynienia miałem raczej niewiele, wobec czego prosze o wyrozumiało¶ć. usmiech Myslę o długo¶ciach od 3 do 6 cm...

Ze względów finansowych my¶lę wybierać z dorado i sieków. Jakie¶ inne sugestie?

Kolejna kwestia, obrotówki. Czy który¶ konkretny wzór (kształt) się z jakich¶ przyczyn lepiej sprawdza? Bardziej bliżej okręgu czy wydłużone paletki??

Jakie rozmiary obrotówek? My¶lę o 1 i 2...

Podkre¶lam jeszcze raz, że zaczynam pstr±gowanie, więc się uczę tego licz±c na Wasz± pomoc, no i na arsenał za wiele wydać nie chcę...

Z góry dzięki za wszelkie porady!!
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek ja uważam, że to wszystko zależy od łowiska. Ja miniony sezon obłowiłem executorem SR i to 7. Czy on sie sprawdzi u Ciebie to pewnie nawet najstarsi górale nie wiedz±. lol
_________________
Łowię i zjadam ......
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek - będzie jak z sandaczami - po miesi±cu dokupisz nowe , duże , na pstr±gowe przynęty - pudełko lol
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie podałe¶ warunków w jakch będziesz łowił, ale z takiej ogólnej wiedzy mogę polecić następuj±ce woblery:
Dorado Invader 4cm BS, S, GO, NB
Dorado Stick 4,5cm GFR, TR, FTR, BS, JTS
Dorado Classic 4 i 5cm S, GO, FTR, NB
I do tego obowi±zkowo żabka Dorado lub Rebela (Rebelowskie s± trochę lepsze). Nooo i wła¶nie stworzyłem dla Ciebie kompletne pudełeczko ;)
Je¶li jeste¶ strugaczem, spróbuj sam trochę pokombinować i stworzyć własne przynęty...;)
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 6:43 am    Temat postu: Re: Przynęty pstr±gowe Odpowiedz z cytatem

Używam woblerów Kenart, wielko¶ć 3-5cm. Praktycznie same pływaj±ce.
Obrotówki to w większo¶ci nr 2 comet (wirki i inne), mam tez kilka longów ale one dużo gorzej pracuj± z pr±dem. Jedynek prawie nie używam bo za często wieszaj± się na niej palczaki (im mniejszy tym większa szansa że się zapnie na 3 groty ;> ). Kolory obrotówek dobieram na zasadzie jasna/ciemna/odblaskowa.

Pozdrawiam
newrom
maciek88
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Apr 24, 2006
Posty: 51

Kraj: Polska
Miejscowość: Kolbudy
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie numer jeden w tym roku to woblery Krakus. Z sieków polecam banany.
dero1990
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 09, 2007
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzin
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciek88 napisał:
U mnie numer jeden w tym roku to woblery Krakus. Z sieków polecam banany.


Maciek a jakie modele Krakusów ci sie sprawdziły???Mam kilka tych wobków, sa kozackie na odrzańskie klenie.usmiech
_________________
Łukasz Doering
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielke dzięki za info! Ale proszę mi jeszcze klikn±ć tak z wiedzy ogólnej: czę¶ciej sprawdzaj± się ton±ce czy pływaj±ce wobki?
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zależy: czasem wobka trzeba prowadzic szczególnie głęboko (np w dołku)-wtedy lepsze s± ton±ce. W normalnych warunkach stosuję pływaj±ce
popper
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 20, 2003
Posty: 176

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 6:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Wielke dzięki za info! Ale proszę mi jeszcze klikn±ć tak z wiedzy ogólnej: czę¶ciej sprawdzaj± się ton±ce czy pływaj±ce wobki?


My¶lę, że niezależnie od charakteru wody, na pocz±tku sezonu sprawdz± się wszelkie takie, którymi do¶ć łatwo zejdziesz do dna(SDR, SR).
Je¶li ton±ce to raczej o do¶ć agresywnej akcji.
Wszystkie powinny, bez problemu, pozwolić na wolne obławianie strefy przydennej.

Nie zapominaj o przynetach miękkich wykrzyknik .
Twisterek ¶redniej wielko¶ci (5-7cm)na główce o haku 1/0 lub 2/0 i masie 5-10g (masy dobieraj indywidualnie) sprowadzany przy dnie w tzw. "spływie kontrolowanym" potrafi skusić pięknego kabana.
W glębszych dołach, na przynety gumowe, możesz liczyć na branie z opadu.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiem ci ziomek w zaufaniu lol , że nasze tzw. standardy sandaczowe w rozmiarach 3 i 5 też s± łowne - więc dasz radę lol
maciek88
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Apr 24, 2006
Posty: 51

Kraj: Polska
Miejscowość: Kolbudy
PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dero1990 napisał:
Maciek a jakie modele Krakusów ci sie sprawdziły???Mam kilka tych wobków, sa kozackie na odrzańskie klenie.usmiech

Ton±ce od 3,5 do 5 cm, malowane na pstr±ga, okonia i kiełbia.
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja na pstr±gale proponuje ton±cego Salmo Horneta 4 cm 4 g czarnego w złote paski na grzbiecie. To numer jeden na pstr±ga w moim pudełku. Z reszt± nie tylko pstronio może go capn±ć wesoly

Z moich obserwacji wynika, że kolor paletki wirówki ma małe znaczenie, je¶li prowadzimy blaszkę z pr±dem cieku. Pstr±g ma wtedy mało czasu na ogl±danie przynęty i podjęcie decyzji, że jeżeli żeruje, to powinien do blaszki skoczyć usmiech .

Dobre wirówki to moim zdaniem:
-Mepps Comet 2 w niebieskie/czarne kropki
-Dragon HRT 3 cała paletka biała
-Dragon Carina nr 2/3 złota lub złoto-czarna
-Ular nr 3 8,5 g srebrna paletka pofałdowana na końcach, blaszany chwost
Nigdy mnie nie zawiodły usmiech
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za wszelkie info! na bank skorzystam z Waszych rad.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, jeszcze drobiazg taki. Mikołaj (w spódnicy usmiech ) przyniósł mi 2 wobki salmo. Jako, że nie potrafiłem sprezyzować w li¶cie do Niego co ma mi konkretnie przynie¶ć, a on sam wiedzy w tym temacie nie miał, to starał się jak mógł wesoly . Dostałem salmo hornet 2S 2,5 cm, 1,5 g, ton±cy (brzuch czerwony, na grzbiecie raczek wymalowany), a drugi to Salmo Tiny 3F, 3,0cm, 2g, pływaj±cy (grzbiet ciemny, brzuch zielony). Mogę je wymienić na inne modele bezproblemowo. A my¶lę, że ciut za małe s±... Wymienić? Warto?
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem to bardzo dobre s± 4F i 5F SDR wesoly
_________________
pozdrawiam
Maciej
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezentów się nie wymienia wesoly im więcej wobków w pudełku tym lepiej, może podczas polowania na kropki zobaczysz piękne klenie lub jazie wtedy będziesz je potrzebował, a kropek też może go połkn±ć ,na redzie co niektórzy łowi± trocie na 3cm woblery.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
Makumba
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Dec 24, 2007
Posty: 3

Kraj: Polska
Miejscowość: ------
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bendericus napisał:

Je¶li jeste¶ strugaczem, spróbuj sam trochę pokombinować i stworzyć własne przynęty...;)


Jeżeli zaczynasz przygodę ze spiningiem lepiej kup gotowe przynerty aby zobaczyc jak ona działaj±, potem popróbuj postrugac usmiech usmiech
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu ma najpierw kupować? Ja swoje pierwsze woblery robiłem według instruktarzu kumpli i wyszły super , no jedynie wielko¶ć ich był duża ale praca idealna.kupiony wobler raczej w niczym mu nie pomoże, chyba że dostanie do niego skan gdzie i jak s± rozmieszczone obci±żenia.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
Makumba
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Dec 24, 2007
Posty: 3

Kraj: Polska
Miejscowość: ------
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie-brak polskich znaków.
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
im więcej wobków w pudełku tym lepiej

Kłamstwo, matactwo, ¶ciema!
Za dużo woblerów u pocz±tkuj±cego spinningisty (w sumie nie tylko u pocz±tkuj±cego) powoduje, że człowiek nie ma pojęcia, co założyć na agrafkę. Chce sprawdzić wszystko, więc rzuca każdym woblerem po 3 razy.Dzięki temu więcej czasu po¶więca na zmiany przynęt niż na samo łowienie. Ostatecznie...nie sprawdzi nic! Wracacaj±c do domu zastanawia się dlaczego nie brały. Stara się zwalić na przynęty. Po drodze wstępuje do sklepu wędkarskiego i kupuje kolejn± porcję przynęt. I tak w kółko...Wiem, bo sam tego do¶wiadczyłem ;)
Najlepiej Pogadać z doswiadczonym wędkarzem, by doradził, które przynęty kupić (np 10sztuk). No i...wyjdzie taniej ;)
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie życzę sobie aby¶ mnie obrażał i nazywał kłamc± mataczem i ¶ciemniaczem. Może Tobie wystarcz± dwa woblery w pudełku ja jad±c na ryby biorę ze sob± dużo przynęt i to różnych, nie raz mi się zdarzyło będ±c na trociach łowić klenie które id±c w dół rzeki namierzyłem, wystarczyło tylko zmienić szpule z żyłk± i założyć małego woblerka.Kolega dostał te woblery w prezencie , ja osobi¶cie bym je sobie zostawił nie robił bym w ten sposób przykro¶ci żonie pokazuj±c jej że nie trafiła w 10kę, znam z własnej praktyki pochwała za trafny wybór może spowodować że nasza druga połówka nie raz nas zaskoczy trafnym wędkarskim prezentem.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bendericus napisał:
szmundek napisał:
im więcej wobków w pudełku tym lepiej


Za dużo woblerów u pocz±tkuj±cego spinningisty (w sumie nie tylko u pocz±tkuj±cego) powoduje, że człowiek nie ma pojęcia, co założyć na agrafkę. Chce sprawdzić wszystko, więc rzuca każdym woblerem po 3 razy.Dzięki temu więcej czasu po¶więca na zmiany przynęt niż na samo łowienie. Ostatecznie...nie sprawdzi nic! Wracacaj±c do domu zastanawia się dlaczego nie brały. Stara się zwalić na przynęty.


bendericus nie twoja broszka ile woblerów kto¶ ma w pudełku i ile razy każdego po¶le do wody, ja mam ich tyle ile mi się zmie¶ci w pudełku i zmieniam je na agrafce tak często jak mi się tylko podoba, tobie nic do tego :x Ty możesz sobie mieć jednego czy dwa najłowniejsze i rzucaj sobie nimi do bólu tylko uważaj aby¶ w dwóch pierwszych rzutach ich nie urwał lol bo wtedy to na pewno sobie połowisz, ale ¶wieżego powietrza. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Nie życzę sobie aby¶ mnie obrażał i nazywał kłamc± mataczem i ¶ciemniaczem.

Człowieku trochę luzu! ¦mieję się tylko ;)
mario_z napisał:

bendericus nie twoja broszka ile woblerów kto¶ ma w pudełku i ile razy każdego po¶le do wody

Owszem, masz rację-staram sie tylko doradzić koledze
mario_z napisał:

ja mam ich tyle ile mi się zmie¶ci w pudełku i zmieniam je na agrafce tak często jak mi się tylko podoba, tobie nic do tego :x

Nie zabraniam. Uważam jednak, że je¶li kolega zadaje pytanie dotycz±ce przynęt, należy na nie odpowiedzieć szczerze a nie tylko zgadzać się z innymi
mario_z napisał:

Ty możesz sobie mieć jednego czy dwa najłowniejsze i rzucaj sobie nimi do bólu tylko uważaj aby¶ w dwóch pierwszych rzutach ich nie urwał lol bo wtedy to na pewno sobie połowisz, ale ¶wieżego powietrza. lol

Tak szczerze mówi±c to mam takie 3 najłowniejsze, ale nie urwałem ich już od 2 lat. Być może zmieni się to już na kolejnej wyprawie na rybki. A ¶wieże powietrze...jest zdrowe ;)
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki raz jeszcze. I:

- pocz±tkuj±cym spiningist± juz chyba nie jestem wink: , choć z woblerami za wiele do czynienia nie miałem akurat jak dot±d
- im więcej tym lepiej - pisał Szmundek - ale ja również (jak Bendericus) się z tym nie zgadzam. Kasa - to po pierwsze i zawroty głowy od nadmiaru przynęt murowane. Szmundek, Mario wyluzujcie wesoly, ale dzięki!
- strugaczem niestety nie jestem
- gdy chcę łowić pstr±gi to maj± być pstr±gi, a nie klenie czy jazie wink:
- chyba wymienie jednak , za rad± woblera129, na ciut większe
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może ja pozwolę sobie napisać w kwestii tematu ..... 8)
Ziomek , jako zdeklarowany dyletant sprzętowo pstr±gowy powiem Ci to co zazwyczaj mówię. Nie wczuwaj się za mocno. Najważniejsze rzeczy to :
1. W wodzie musz± być pstr±gi !
2. Musisz trafić w takim czasie gdy chc± w miarę współpracować !
3. Na żyłkę zakładasz ,,beleco" , tylko trzeba się przyłożyć do prowadzenia !

I cała filozofia łowienia pstr±gów. wink: :P
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja strugam struga i strugam, mam na pewno ponad dwie¶cie woblerów i lubię co jaki¶ czas od¶wieżyć pudełka z dołu szafki gdzie leż± moje stare woblery które z czasem mi się opatrzyły a po czasie wygl±daj± niby lepiej niż ostatnio obławiane.Dobrych woblerów nigdy za wiele a wiem że na moje nie jeden znajomy ma chrapkę nad rzek±.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
To może ja pozwolę sobie napisać w kwestii tematu ..... 8)
Ziomek , jako zdeklarowany dyletant sprzętowo pstr±gowy powiem Ci to co zazwyczaj mówię. Nie wczuwaj się za mocno. Najważniejsze rzeczy to :
1. W wodzie musz± być pstr±gi !
2. Musisz trafić w takim czasie gdy chc± w miarę współpracować !
3. Na żyłkę zakładasz ,,beleco" , tylko trzeba się przyłożyć do prowadzenia !

I cała filozofia łowienia pstr±gów. wink: :P


Ooooo wła¶nie. :-) Ja bym dodał jeszcze punkt 4 - bawić się dobrze. :-D W tym całym zamieszaniu przynętowym faktycznie można zapomnieć po co się wędkuje a chyba nie o to chodzi. :-D
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Dzięki raz jeszcze. I:

- gdy chcę łowić pstr±gi to maj± być pstr±gi, a nie klenie czy jazie wink:
- chyba wymienie jednak , za rad± woblera129, na ciut większe


A po co chcesz wymieniać ? Często bywa tak że na wobler 4-5cm nie mam puknięcia, a kumpel ci±ga na woblerki 1,5-2cm co kilka minut.
Z woblerami jest do¶ć ciężka sprawa bo jest tyle opcji dla akcji i głęboko¶ci że można zostawić fortunę w sklepie.
Jak chcesz w miarę tanio to kup sobie woblery firmy Kenart. Pracuj± do¶ć głęboko ale bez gwałtownego nurkowania, do tego kilka ostro schodz±cych i kilka takich które się da prowadzić płytko. W sumie będziesz miał z 10-15 woblerów na większo¶ć okazji z zapasem gdyby Ci się co¶ urwało.
Ogólna zasada przy łowieniu pstr±gów - ryba musi widzieć przynętę (czyli wobler prowadzisz _powyżej_ ryby i je¶li pod pr±d to raczej z boku jej stanowiska bo chcesz j± złowić a nie złapać za ogon.
Je¶li jeste¶ pewny że gdzie¶ siedzi kropek bo np miałe¶ branie którego nie zaci±łe¶ to usi±dĽ na pół godzinki, zjedz kanapkę, zapal, wypij i próbuj ponownie. Czasami takiego kropka trzeba sprowokować do brania przez wkurzenie (czyli wobler stawiasz tuż powyżej stanowiska ryby i podci±gasz/opuszczasz - czasami trwa to 10min, ale większo¶ć kropków w końcu ma do¶ć i chce przepędzić intruza), czasami pomocne bywa podszarpywanie tak że wobek robi niekontrolowane skoki.
Co do woblerów to musisz mieć pewno¶ć że przynęta postawiona w nurcie (takim na jakim siedz± u Ciebie pst±gi) pracuje bez podci±gania.
I na sam koniec, skup się na prowadzeniu - czasami wystarczy podniesienie szczytówki żeby nie trzeba było zmieniać woblera.

Pozdrawiam
newrom
PS. Bobru to Ci zazdroszczę, piękna rzeka! No i masz niedaleko Kwise.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
3. Na żyłkę zakładasz ,,beleco" , tylko trzeba się przyłożyć do prowadzenia !

I cała filozofia łowienia pstr±gów. wink: :P

O, ta odpowiedĽ mi pasuje 8) (szczerze mówi±c czekałem na co¶ w tym kontek¶cie) wink:

Newrom - chce wymienić m.in. dlatego, że kijek którym dysponuję i z któym chcę zacz±ć wędrówki nad rzeczkami, jest ciut za ciężki do tak małych przynęt. :placz
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Newrom - chce wymienić m.in. dlatego, że kijek którym dysponuję i z któym chcę zacz±ć wędrówki nad rzeczkami, jest ciut za ciężki do tak małych przynęt. :placz

Ziomek, co to za kijek :?:napisz co¶ o nim.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Pią Gru 28, 2007 12:04 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
ziomek napisał:
Newrom - chce wymienić m.in. dlatego, że kijek którym dysponuję i z któym chcę zacz±ć wędrówki nad rzeczkami, jest ciut za ciężki do tak małych przynęt. :placz

Zimek, co to za kijek :?:napisz co¶ o nim.
Lepiej nie, bo mnie zjecie wink: Niestety muszę łowić tym co mam. A że za okoniami czy kleniami nie biegałem (ciut ciężej łowię) więc ratuję się kijem który posiadam. Jako, że muszę zbudować jaki¶ malutki arsenał przynęt, niestety dosyć kosztowny - jak na moj± kieszeń, więc o zakupie kijka konkretnie pod pstr±gi nie ma mowy.

A może się okaże, że ten mój to akurat jest...? Szybki, do¶ć mocny, akurat na takie ponad 50 cm wink: usmiech
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Lepiej nie, bo mnie zjecie wink: Niestety muszę łowić tym co mam. A że za okoniami czy kleniami nie biegałem (ciut ciężej łowię) więc ratuję się kijem który posiadam. Jako, że muszę zbudować jaki¶ malutki arsenał przynęt, niestety dosyć kosztowny - jak na moj± kieszeń, więc o zakupie kijka konkretnie pod pstr±gi nie ma mowy.


Hehe, no to powiem Ci że ja łowiłem pstr±gi kijem 10-30g (siemano exage telespin), kijem 5-25 (10letnie ABU, kluska że hej - długo¶ć około 2m), kijem 8-35 (konger tiger crossmax).
Raz lepiej mi się łowiło, raz gorzej. Ale każdym z tych kijów wyci±gn±łem pstr±ga na wobler ok 2cm (pływaj±cy, znaczy leciutki). Jak się nie dało rzucić to się dało spławić. Dopasowany i dobry sprzęt to ułatwienie, a nie warunek sukcesu.
:-)

Pozdrawiam
newrom
PS. i tak najmilej wspominam spinningowanie zielon± germin±, eh to były czasy. Jeden kij 2,05m i można było łowić na spławik, z gruntu, na spinn i tylko na muchę się kupowało oddzielny kij.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:

Cytat:
Jak się nie dało rzucić to się dało spławić.

Zawsze jest jaki¶ sposób na podanie przynęty, ja często też tak robiłem.
Cytat:
Dopasowany i dobry sprzęt to ułatwienie, a nie warunek sukcesu

Zgadzam się z t± teori± w 100-u %. Kilka razy przekonałem się o tym na własnej skórze, kolega przy pomocy starego szklaka, długo¶ć 180cm i cw. chyba ze 45g, ci±gn±ł Sandacze aż miło, a ja mogłem mu tylko zazdro¶cić, podczas tego wędkowania nie odnotowałem ani jednego konkretnego pobicia. 8O Łowiłem tego dnia Kongerem Maxim Cobr±.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
im więcej wobków w pudełku tym lepiej
Niby tak ale bez przesady. Ale warto mieć kilka o różnej charakterystyce (płytko i głęboko chodz±ce, jasne i ciemnie, no i kilka zapasowych w razie urwania tych z zestawu podstawowego.
Ja od jakiego¶ czasu próbuję sie ograniczać ale kiepsko mi wychodzi lol
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol My¶lę , że Prusak i Farti powiedzieli wszystko na temat , SSG postawił kropkę . Ja tylko dopowiem ci ziomek , że ze mn± jedziesz 8) i w tym już sama rado¶ć łowienia zly: Reszta jest przygod± ...
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prusak napisał:
szmundek napisał:
im więcej wobków w pudełku tym lepiej
Niby tak ale bez przesady. Ale warto mieć kilka o różnej charakterystyce (płytko i głęboko chodz±ce, jasne i ciemnie, no i kilka zapasowych w razie urwania tych z zestawu podstawowego.
Ja od jakiego¶ czasu próbuję sie ograniczać ale kiepsko mi wychodzi lol


U mnie taka organizacja kończy się takim rozumowaniem. Wezmę te i te, tamto zostanie. A jak się urwie trzeba nieć drugiego zapasowego wiec ten z won z pudełka. No ale zaraz te mam dwa takie same a na tego mog± brać ... Kończy się tym, że biorę co mam i idę łowićusmiech Czasem łowie na wszystko czasem na 2-3 przynęty. Zwykle na jedn±usmiech
_________________
Bieroo Paniee???
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 129