Czy wiesz, że...
Przeciętna długo¶ć życia wybranych gatunków ryb: sum 60 lat, piskorz 20 lat, sandacz 15 lat, leszcz 14 lat, szczupak 10 lat, okoń 10 lat, węgorz 50 lat, jesiotrowate 100 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 931
 Zalogowani 0
 Wszyscy 931

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135758) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135758) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135758) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135758) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135758) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(613787) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(613787) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(613787) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613787) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613787) Apr 24, @ 21:24:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2283
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2065
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2311
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2152
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Ogrzewanie namiotu
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Ogrzewanie namiotu
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 8:32 am    Temat postu: Ogrzewanie namiotu Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak wszyscy wiedz± zbliża się jesień, a więc noce będ± coraz dłuższe i zimniejsze, a ja w planach do końca roku mam kilka zasiadek karpiowych.
I w zwi±zku z tym mam pytanie. Czy jest jakie¶ urz±dzenie którego można użyć do ogrzewania namiotu??
Słyszałem o jaki¶ słoneczkach i kaloryferach, ale sam nigdzie nie mogę tego znaleĽć. Znalazłem nagrzewnice olejowe i gazowe, ale one nadaj± się tylko do użytku tylko w dobrze przewietrzonych pomieszczeniach.
jimyzoo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 09, 2008
Posty: 14

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz zaopatrzyc sie w piecyk gazowy ale koniecznie z katalizatorem! Niektóre z nich trzeba przerabiac aby mogly byc zasilane zwykla butla turystyczna a nie drogimi nabojami, niestety nie mam teraz czasu aby poszperac i wkleic jakis przykladowy piecyk, moze wieczorem znajde czas
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 1:35 pm    Temat postu: Re: Ogrzewanie namiotu Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Witam
Jak wszyscy wiedz± zbliża się jesień, a więc noce będ± coraz dłuższe i zimniejsze, a ja w planach do końca roku mam kilka zasiadek karpiowych.
I w zwi±zku z tym mam pytanie. Czy jest jakie¶ urz±dzenie którego można użyć do ogrzewania namiotu??
Słyszałem o jaki¶ słoneczkach i kaloryferach, ale sam nigdzie nie mogę tego znaleĽć. Znalazłem nagrzewnice olejowe i gazowe, ale one nadaj± się tylko do użytku tylko w dobrze przewietrzonych pomieszczeniach.

wystarczy podwin±ć ¶cianki ,i masz problem z głowy lol

Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Wto Sie 26, 2008 1:36 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 1:36 pm    Temat postu: Re: Ogrzewanie namiotu Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
użyć do ogrzewania namiotu??
Słyszałem o jaki¶ słoneczkach


Jak Słoneczko to tylko w lecie. ;) wesoly
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
jimyzoo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 09, 2008
Posty: 14

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 1:47 pm    Temat postu: Re: Ogrzewanie namiotu Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Tirith27 napisał:
Witam
Jak wszyscy wiedz± zbliża się jesień, a więc noce będ± coraz dłuższe i zimniejsze, a ja w planach do końca roku mam kilka zasiadek karpiowych.
I w zwi±zku z tym mam pytanie. Czy jest jakie¶ urz±dzenie którego można użyć do ogrzewania namiotu??
Słyszałem o jaki¶ słoneczkach i kaloryferach, ale sam nigdzie nie mogę tego znaleĽć. Znalazłem nagrzewnice olejowe i gazowe, ale one nadaj± się tylko do użytku tylko w dobrze przewietrzonych pomieszczeniach.

wystarczy podwin±ć ¶cianki ,i masz problem z głowy lol


Bez przesady, scianki mozna podwinac jak sie ma wspomniany przeze mnie piecyk z katalizatorem, z gazem nie ma zartów! Tirith27 popytaj na forach karpiowych, moze kto¶ ci podpowie bardziej konkretnie, chlopaki którzy łowia zima na rybniku maja takie sprzety
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luknij no na TO
Daje nie tylko ¶wiatło, ale też nieĽle grzeje. wink:
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes, bardzo ciekawe rozwi±zanie, pozostaje pytanie jak mocno grzeje. Bez względu na to kupię sobie na próbę, koszt nie jest jaki¶ przerażaj±cy. Dziękuję wszystkim za pomoc, jakby kto¶ co¶ ciekawego jeszcze miał z chęci± zobaczę.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego s± też takie małe słoneczka, tylko nie mogę ich znaleĽć. Nie szukałem na Allegro.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotens na stronie która podałe¶ znalazłem jeszcze co¶ takiego KLIK , tylko nie wiem czy to by się nadawało do użycia w pomieszczeniu zamkniętym jak namiot. Niestety nie ma nic o tym w opisie urz±dzenia.
jimyzoo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 09, 2008
Posty: 14

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piecyk na gaz Trochę drogie ale może się skusisz wesoly
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstawianie jakichkolwiek urz±dzeń gazowych do namiotu bym odradzał, tlenek węgla raz, a dwa namiot baaardzo szybko potrafi się sfajczyć.
Proponowałbym co¶ pod gniazdo zapalniczki samochodowej, niestety na allegro jak na razie widziałem tylko jeden ogrzewacz powietrza ale to nic, co można by było polecić.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baltasar napisał:
Proponowałbym co¶ pod gniazdo zapalniczki samochodowej, niestety na allegro jak na razie widziałem tylko jeden ogrzewacz powietrza ale to nic, co można by było polecić.

I zapasowy akumulator do samochodu. wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
baltasar napisał:
Proponowałbym co¶ pod gniazdo zapalniczki samochodowej, niestety na allegro jak na razie widziałem tylko jeden ogrzewacz powietrza ale to nic, co można by było polecić.

I zapasowy akumulator do samochodu. wink:

Albo jaki¶ prostownik na gaz wink:

Tirith27 a nie możesz po prostu z Kobiet± pojechać? wink:
No chyba, że tak jak moja żonka ma wstręt do słowa ryba. Koło rybnego strach przechodzić, a co dopiero powiedzieć: "w sobotę jadę na ryby"
zly:
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzepetto kobieta odpada, 3-4 dni w paĽdzierniku nad wod± to nie jest zbyt przyjemna sprawa, a pyzatym jestem kawalerem z wyboru, wole jeĽdzić na ryby niż pytać po cichy czy mogę pojechać z góry znaj±c odpowiedz wesoly

Baltasar co do tego tlenku węgla, to jest jedyna rzecz która nie daje mi spokoju, o namiot jestem spokojny.

Jimyzoo no to może być to, pisz± że nadaje się do każdego pomieszczenia, a skoro umie¶cili to w akcesoriach namiotowych, to znaczy, że się nadaje i spełnia warunki bezpiecznego użytkowania w namiocie. A przynajmniej taki wniosek można z tego wysnuć.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Dzepetto kobieta odpada, 3-4 dni w paĽdzierniku nad wod± to nie jest zbyt przyjemna sprawa, a pyzatym jestem kawalerem z wyboru, wole jeĽdzić na ryby niż pytać po cichy czy mogę pojechać z góry znaj±c odpowiedz wesoly


To się nie pyta "czy mogę" tylko stwierdza fakt "jutro mnie nie ma, bo jadę na ryby". wesoly

Nie wiem jak w przypadku tego promiennika, który Ty tu wstawiłe¶, ale taka mała lampka, ma niegroĽna emisję tych spalin. S± ponad wszelk± w±tpliwo¶ć do tego jeszcze takie małe słoneczka, szukałem na allegro, ale nie widzę.
Używałem tego - i lampę i słoneczko - w latach osiemdziesi±tych, gdy mieszkałem w Atenach. Tym się ogrzewali¶my i było OK - jak widać, jeszcze dycham. wesoly
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Używałem tego - i lampę i słoneczko - w latach osiemdziesi±tych, gdy mieszkałem w Atenach.

Jotes nic dziwnego, że mało spalin wydzielała ta lampka, skoro grzałe¶ się ni± w Grecji wink: . A co do żony, to opracowałem inny sposób. Wnerwiam j± cały tydzień do tego stopnia, że w pi±tek wieczorem mi mówi: "zejdĽ mi z oczu, nie chcę cię widzieć!" Wtedy calutka sobota i pół niedzieli s± tylko moje! zly:
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes jedni stwierdzaj± i jad± inni przez miesi±c się doprosić nie mog± wesoly

A o tych słoneczkach wła¶nie pisałem wyżej, tylko nigdzie tego nie mogę znaleĽć, a nie wiem jak± to ma poprawn± nazwę.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
A co do żony, to opracowałem inny sposób. Wnerwiam j± cały tydzień do tego stopnia, że w pi±tek wieczorem mi mówi: "zejdĽ mi z oczu, nie chcę cię widzieć!" Wtedy calutka sobota i pół niedzieli s± tylko moje! zly:


To przed zlotem z miesi±c wcze¶niej zacznij j± wnerwiać, tak na wszelki wypadek wesoly
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już tak nisko nie upadłem. Wczoraj otrzymała zawiadomienie, że w dniach 17-19 paĽdziernika mnie nie ma, bo mam zlot. Thirth to tak jakbym się tłumaczył, że na wigilię robię barszcz z uszkami. Bez przesady wink:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Jotes napisał:
Używałem tego - i lampę i słoneczko - w latach osiemdziesi±tych, gdy mieszkałem w Atenach.

Jotes nic dziwnego, że mało spalin wydzielała ta lampka, skoro grzałe¶ się ni± w Grecji wink: . A co do żony, to opracowałem inny sposób. Wnerwiam j± cały tydzień do tego stopnia, że w pi±tek wieczorem mi mówi: "zejdĽ mi z oczu, nie chcę cię widzieć!" Wtedy calutka sobota i pół niedzieli s± tylko moje! zly:


Dzepetto i w Grecji pogoda w zimę staje się nieprzyjemna - potrafi nieĽle wiać i padać, a temperatura jest taka jak u nas w paĽdzierniku i listopadzie. W samych Atenach ¶nieg nie pada, ale przymrozki s±. Domy buduje się tam inaczej jak u nas. Pojedyncze szyby w oknach, cienkie ¶ciany to tam normalka, więc i dogrzać to trzeba.

A co do żon, to trzeba sobie j± "wychować", obznajomić z "rzemiosłem" od samego pocz±tku i nie bać się ich. Jak jadę na 20 godz na rybki, to wła¶nie żonka mnie prowiantuje i jeszcze o wszystkim przypomina. wesoly wink:
Misiek76
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 25, 2006
Posty: 385

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
A co do żony, to opracowałem inny sposób. Wnerwiam j± cały tydzień do tego stopnia, że w pi±tek wieczorem mi mówi: "zejdĽ mi z oczu, nie chcę cię widzieć!" Wtedy calutka sobota i pół niedzieli s± tylko moje! zly:


Darku długonosy przyjacielu to teraz musisz zabrać żonie dostęp tutaj do strony, bo jak zobaczy jaki masz na ni± sposób to więcej już nie przejdzie. lol

W marketach s± teraz wyprzedaże i sam widziałem takie małe słoneczka na butle, będ±ce teraz w wyprzedaży.
Misiek76
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 25, 2006
Posty: 385

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:

A o tych słoneczkach wła¶nie pisałem wyżej, tylko nigdzie tego nie mogę znaleĽć, a nie wiem jak± to ma poprawn± nazwę.


Promiennik gazowy.
Misiek76
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 25, 2006
Posty: 385

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:

A co do żon, to trzeba sobie j± "wychować", obznajomić z "rzemiosłem" od samego pocz±tku i nie bać się ich. Jak jadę na 20 godz na rybki, to wła¶nie żonka mnie prowiantuje i jeszcze o wszystkim przypomina. wesoly wink:


Z całym szacunkiem znaczy to tylko tyle iż jeste¶ bardzo dobrym wychowawc±. lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek76 napisał:
Darku długonosy przyjacielu to teraz musisz zabrać żonie dostęp tutaj do strony, bo jak zobaczy jaki masz na ni± sposób to więcej już nie przejdzie. lol

Spokojnie, kobieta ma słomiany zapał. Zalogowała się tutaj, żeby sprawdzić mnie, bo jak zobaczyła ile czasu spędzam codzienni przy zakładce PW to nie wytrzymała. Jak to baba. A spokojny jestem, bo adres już pewnie zapomniała. A poza tym to jestem moderatorem i jak co¶ to j± "wymoderuję" , w końcu o dobro stałego użytkownika tu chodzi wink:
A wracaj±c do tematu to ja bym się chyba bał do namiotu jakie¶ gazowe grzałki wciskać. Nigdy nie wiadomo, co się z tego urodzi. Ale do¶wiadczeń z takim sprzętem nie mam, więc odradzać nie będę.
jimyzoo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 09, 2008
Posty: 14

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Misiek76 napisał:
Darku długonosy przyjacielu to teraz musisz zabrać żonie dostęp tutaj do strony, bo jak zobaczy jaki masz na ni± sposób to więcej już nie przejdzie. lol

Spokojnie, kobieta ma słomiany zapał. Zalogowała się tutaj, żeby sprawdzić mnie, bo jak zobaczyła ile czasu spędzam codzienni przy zakładce PW to nie wytrzymała. Jak to baba. A spokojny jestem, bo adres już pewnie zapomniała. A poza tym to jestem moderatorem i jak co¶ to j± "wymoderuję" , w końcu o dobro stałego użytkownika tu chodzi wink:
A wracaj±c do tematu to ja bym się chyba bał do namiotu jakie¶ gazowe grzałki wciskać. Nigdy nie wiadomo, co się z tego urodzi. Ale do¶wiadczeń z takim sprzętem nie mam, więc odradzać nie będę.

Kazdy ma troche stracha wesoly przeciez to gaz, ale tak jak mowiłem, piecyk gazowy koniecznie z katalizatorem+ delikatnie uchylony namiot i nie powinno sie nic stac. Moja kuzynka kiedys grzala piecykiem gazowym w domu i było ok, moze warto poszukac mniejszych modeli ?? Cos takiego; PIECYK wymiary nie sa zbyt wielkie, proponuje to bo przypomnialo mi sie jak ogladalem DVD o polowie karpi zima na rybniku i jeden karpiarz mial cos takiego,
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jimyzoo trochę to wielkie i moc wysoka.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jimyzoo napisał:
Moja kuzynka kiedys grzala piecykiem gazowym w domu i było ok, moze warto poszukac mniejszych modeli ?? Cos takiego; PIECYK wymiary nie sa zbyt wielkie, proponuje to bo przypomnialo mi sie jak ogladalem DVD o polowie karpi zima na rybniku i jeden karpiarz mial cos takiego,

Wymiary, jak na warunki "namiotowe", wcale nie s± takie małe. W tym pudle się butla z gazem z tyłu musi zmie¶cic. Z konieczno¶ci musiałem kiedy¶ ogrzewac się takim piecykiem. I fakt, że daje radę rewelacyjnie. W zależno¶ci od modelu, można różn± moc grzania zał±czyc. W namiocie momentalnie byłoby cieplutko, ale osobi¶cie bał bym się co¶ takiego do namiotu wsadzic. No i ¶mierdzi gazem. I we wszelkich instrukacjach pisz±, że pomieszczenie musi miec sprawn± wentylację - ale o tym już chłopaki wspominali.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "


Ostatnio zmieniony przez ziomek dnia Sro Sie 27, 2008 10:17 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
jimyzoo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 09, 2008
Posty: 14

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko proponue bo ciezko znaleĽć cos idealnego na warunki namiotowe, szukalem po sklepach turystycznych i maja tam wszystko do biwakowani oprocz piecyków;p Na allegro tez lipa. Wracajac do filmu o którym wspominałem, Jan Zawada mial tam cos w rodzaju duzego palnika (tak to wygladalo ale sluzylo do ogrzewania) mialo katalizator i wymiary o wiele mniejsze ale nigdzie nie moge tego znaleĽć na necie
osa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 221

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary sposób z bytowania (trochę pracochłonny) : odcina się darń z powierzchni zbliżonej do namiotu (trochę mniejszej), wybiera się około 10 cm ziemi, na ¶rodku robi się ognisko, ale takie porz±dne, nie cyganione, z grubych gałęzi. Jak już jest dużo żaru rozgania się go na całej powierzchni wcze¶niej przygotowanej, tej bez darni. Zasypuje się wcze¶niej usunięt± ziemi±, przykrywa darni± (sprawdzić czy gdzie¶ się nie kopci). Na tym ustawia się namiot, kładzie sie koc, który bardzo szybko się nagrzewa, no i trzymie długo ciepło. Ciepło ekologiczne. usmiech
jimyzoo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 09, 2008
Posty: 14

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracochlonny i niebezpieczny dla naszych kieszeni:D nie wiem jak u was ale na moich zbiornikach mozna dostac stowke za namiot z podloga i drugie tyle za rozpalanie ogniska a co dopiero za kopanie pod nim takich wynalazkow:D
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osa może to i dobre na jedn± noc, ale tu wchodz± w grę 2-3 noce.
Piecyk ciekawe rozwi±zanie, tym bardziej że namioty karpiowe przeważnie odbiegaj± od standardowych konstrukcji i w ¶rodku jest zdecydowanie więcej miejsca.
Inna sprawa, że taki piecyk nie musiał by chodzić cał± noc, teraz s± takie ¶piwory, że komfortowo się ¶pi nawet w ujemnych temperaturach, ale rano kiedy temperatura jest najniższa trzeba wyj¶ć z tego ¶piwora i wtedy jest problem. Wł±cza się takie cudo i chwila moment jest ciepło.
Tak czy siak, będę musiał co¶ przetestować, a butle propan butan zawsze mam ze sob± na kilkudniowych zasiadkach.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Luknij no na TO
Daje nie tylko ¶wiatło, ale też nieĽle grzeje. wink:


Bardzo podobne i z tym samym, o¶wietleniowo - grzewczym przeznaczeniem s± dostępne w sklepach turystycznych. Nakręcane na zwykł± turystyczn± butlę gazow±.
Przynajmniej były dostępne przed kilkoma laty. Koszt lampki wynosił co¶ ok. 70 zetów. Czy dalej s± dostępne - nie wiem.

Posiadałem (komu¶ pożyczyłem...). Grzało doskonale. Je¶li uszczelka na zaworze butli sprawna, to na pewno nie trzeba żadnego klimatyzatora, wentylowania itp.
jocker
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 02, 2008
Posty: 70

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 10:58 pm    Temat postu: Re: Ogrzewanie namiotu Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Witam
Jak wszyscy wiedz± zbliża się jesień, a więc noce będ± coraz dłuższe i zimniejsze, a ja w planach do końca roku mam kilka zasiadek karpiowych.
I w zwi±zku z tym mam pytanie. Czy jest jakie¶ urz±dzenie którego można użyć do ogrzewania namiotu??
Słyszałem o jaki¶ słoneczkach i kaloryferach, ale sam nigdzie nie mogę tego znaleĽć. Znalazłem nagrzewnice olejowe i gazowe, ale one nadaj± się tylko do użytku tylko w dobrze przewietrzonych pomieszczeniach.

Piecyki, którymi grzej± się karpiarze w chłodnych miesi±cach, to przede wszystkim: COLEMAN BLACK CAT, albo THERMIX. W obydwóch najlepiej dorobić w±ż do butli turystycznej, bo oryginalnie maj± wymienne naboje, które s± nieopłacalne. Możesz także poczytać sobie tutaj na FORUM. Osobi¶cie polecam Ci Thermix-a, cena trochę odstrasza, bo około 800- 900zł, ale je¶li chcesz mieć konkretny sprzęt na lata, to jest najlepszy wybór. Jedyny problem z tym piecykiem, to nie jest on dostępny w Polsce, ale polecam Ci się skontaktować z Jackiem Piaseckim (tel. 602455939), on handluje sprzętem dla karpiarzy i u niego możesz zamówić taki piecyk, wraz z dorobionym wężem do butli turystycznej. Tańsza opcja- Coleman, też daje radę z tym, że trzeba tutaj już dorobić w±ż na własn± rękę, lub kupować oryginalne naboje. Co do zagrożenia otruciem gazu, ryzyko jest znikome, ale dla własnego bezpieczeństwa zawsze możesz postarać się o jaki¶ czujnik gazu i powiesić w namiocie. Na allegro jest tego pełno. Pozdrawiam
_________________
PAN PROFESOR
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 117