Czy wiesz, że...
Najstarszy (udokumentowany) sum żył 51 lat w pewnym stawie koło Strasburga. Miał tylko 150 cm długości.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 311
 Zalogowani 0
 Wszyscy 311

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18236) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18236) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18236) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18236) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18236) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18236) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18236) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18236) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nowa Ustawa o Rybactwie - NASZE PROPOZYCJE
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Nowa Ustawa o Rybactwie - NASZE PROPOZYCJE
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 9:16 pm    Temat postu: Nowa Ustawa o Rybactwie - NASZE PROPOZYCJE Odpowiedz z cytatem

Koledzy trwa dyskusja co na stronie PZW i że projekt nowy ustawy jest
O TUTAJ, dyskusja w sumie bezproduktywna.
Ja mam inny pomysł. A mianowicie pod szyldem WCWI spróbujmy stworzyć własny pakiet poprawek i uwag do ustawy o rybactwie. Teoretycznie My wędkarze funkcjonujący na portalach internetowych jesteśmy tą grupą bardziej uświadomioną więc czemu My nie mam stworzyć swojego pakietu uwag do ustawy. Nie ukrywam że liczę szczególnie na kilku kolegów, którzy zawsze mają najwięcej do powiedzenia, więc mają okazję się wykazać (taka mała podpucha).
Nie interesuję mnie a zapewne i Was koledzy bezproduktywne obrzucanie się inwektywami, bo kolega dyskutant miał inne zdanie niż moja mojsza, nie bawmy się w partie Polskie i Polskie piekiełko. Dlaczego pod szyldem WCWI ano bo posiadamy nr ISSN i jednak mamy/mieliśmy (chyba) opinię strony jednak w jakimś stopniu opiniotwórczej. A więc czekam na konstruktywne i konkretne propozycje, można by wręcz powiedzieć że idealistyczne poprawki do ustawy, takie jak byśmy chcieli żeby dla wód naszych były najlepsze. Powiedzmy na dyskusję dajmy sobie tydzień a następnie niech admini (TJ mam nadzieję że mi nie dokopiesz za wrabianie), wyciągną esencję i ostateczny kształt do przedyskutowania. Zdaję sobie sprawę że mogą być i zapewne będą propozycję skrajne i całkowicie przeciwstawne, ale po to jesteśmy inteligentnym ludźmi i teoretycznie tym bardziej oświeconym elementem jak już nadmieniłem żebyśmy nie mogli doszli do konsensusu.

P.S. Ten post/apel zamieszczę również na innych portalach na tych na których jestem zalogowany czyli na Pogawędkach Wędkarskich i na Multiplikatorze. Jeśli któryś z kolegów będzie uważał że również na inne portale na których jest zalogowany tą moją propozycję należy zamieścić to jak najbardziej niech to zrobi, ale utrzymajmy konwencję że pod szyldem WCWI. Ale jeśliby miało to wywołać awanturę czemu Wy a nie My to nie ma wtedy sensu, bo znowu odezwie się Polskie Piekiełko i cały zamysł Diabli wezmą.

Kiersnowski Artur vel Artur vel Sołtys



Koledzy powyższej treści post zamieściłem na WCWI a teraz zwracam się do WAS z prośbą o uwagi do Wzmiankowanej Ustawy. Wiem że niektórzy Koledzy nie zaglądają na WCWI więc proszę o uwagi w tym poście. I tak jak pisałem naprawdę nie interesują mnie uwagi czemu Tam a nie TU.

Z pozdrowieniami i prośbą o uwagi i zastrzeżenia.
Kiersnowski Artur vel Artur vel Sołtys
P.S. Na Pogawędkach też liczę na uwagi w szczególnosci niektórych Obeznanych Kolegów, co nie znaczy że w jakikolwiek sposób umiejszam innym. Naprawdę wszystkie uwagi będą cenne. Zróbmy burzę mózgów. usmiechusmiechusmiechusmiech.

Proponuję abyśmy Tutaj na portalu pozgłaszali swoje uwagi a następnie admini je opracują i przekażą do adminów WCWI. Tak żeby Ci mogli je opracować i powstał jeden spójny dokument ktory zostanie następnie poddany dyskusji usmiechusmiechusmiech. Tak mi się mażą nasze kompleksowe konsultacje społeczne. Sołtys
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na portalu multiplikator.pl kolega przypomniał mi że istnieje projekt ustawy Bolka Wędkocholika z 2006 r
PROJEKT USTAWY. Więc propozycje Bolka również bierzemy pod uwagę i nad nimi dyskutujemy. Według mnie są istotne dla dyskusji.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu masz projekt, który powstał nieco wcześniej i również został złożony w Min. Rol:

PROJEKT USTAWY
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z Adminów tego portalu napisał mi kiedyś tak - a może by tak wyrzucić tekst o PSR z Ustawy o rybactwie śródlądowym i zrobić oddzielnie Ustawę dla PSR - czy nie miał racji ?
Przyznam się że sam jakos nigdy o tym nie pomyślałem a wydaje się to rozsądne - co Wy na to ?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur - źle podchodzisz do srawy.
1* Jeśli już kopiujesz na różne portale, to kopiuj tekst czytelny i poprawiony a nie pisany na kolanie. Tutaj niestety to nie jest WCWI i staramy się pisać wyraźnie.
2* Jeśli chcsz, aby ktoś układał zapisy do ustawy, poprawiał i zmieniał, to nie możesz napisać, że te pomysły zabieracie i nawet nie chcesz o tym dyskutować. To jakieś takie brzydkie - nie wydaje Ci się?

Myślę, że zrobileś falstart. TJ opuka Ci boki, no ale ktoś to musi zrobić :-)
Pozdrowienia dla TJ :-)
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Artur - źle podchodzisz do srawy.
1* Jeśli już kopiujesz na różne portale, to kopiuj tekst czytelny i poprawiony a nie pisany na kolanie. Tutaj niestety to nie jest WCWI i staramy się pisać wyraźnie.


... to tak się srawy mają ...
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

2* Jeśli chcsz, aby ktoś układał zapisy do ustawy, poprawiał i zmieniał, to nie możesz napisać, że te pomysły zabieracie i nawet nie chcesz o tym dyskutować. To jakieś takie brzydkie - nie wydaje Ci się?


To jest bardzo brzydkie! Zapraszasz ludzi do pomocy, do dyskusji i dzielenia się pomysłami, ale podpisze się pod tym tylko WCWI? No to już zachęciłeś te wiadome osoby...
Jak również tym stwierdzeniem, iż projekt na Lake Fishing, to projekt Wędkocholika, a przecież pracowali przy tym ci, których ponownie prosisz o pomoc, tutaj i jeszcze ktoś z RO.
Czas chyba na sojusz wszystkich portali - nie sądzisz? :roll:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Artur - źle podchodzisz do srawy.
1* Jeśli już kopiujesz na różne portale, to kopiuj tekst czytelny i poprawiony a nie pisany na kolanie. Tutaj niestety to nie jest WCWI i staramy się pisać wyraźnie.
2* Jeśli chcsz, aby ktoś układał zapisy do ustawy, poprawiał i zmieniał, to nie możesz napisać, że te pomysły zabieracie i nawet nie chcesz o tym dyskutować. To jakieś takie brzydkie - nie wydaje Ci się?

Myślę, że zrobileś falstart. TJ opuka Ci boki, no ale ktoś to musi zrobić :-)
Pozdrowienia dla TJ :-)


Rysiu pała z rozumienia tekstu pisanego, albo żeś dokładnie nie przeczytał bo żeś zobaczył WCWI i piana Ci wyskoczyła lol lol lol .

a co ja w tym miejscu napisałem (...)Powiedzmy na dyskusję dajmy sobie tydzień a następnie niech admini (TJ mam nadzieję że mi nie dokopiesz za wrabianie), wyciągną esencję i ostateczny kształt do przedyskutowania. Zdaję sobie sprawę że mogą być i zapewne będą propozycję skrajne i całkowicie przeciwstawne, ale po to jesteśmy inteligentnym ludźmi i teoretycznie tym bardziej oświeconym elementem jak już nadmieniłem żebyśmy nie mogli doszli do konsensusu.(...)

i jeszcze ten fragmencik Teoretycznie My wędkarze funkcjonujący na portalach internetowych jesteśmy tą grupą bardziej uświadomioną więc czemu My nie mam stworzyć swojego pakietu uwag do ustawy.
zwróć swoją uwagę na zwrot "na portalach internetowych" i dalsze apropo piekiełka polskiego.
i to tyle w ripostach. Bo to nie jest tematem postu.

Jotes nie znałem tego projektu. Na fishing.pl nie udzielam się ;););). Ale patrzę że to też tak jak na stronie Bolka Michalskiego projekt z 2006r. Myślę że warto odświeżyć dyskusję nad nimi. Zwłaszcza że chyba powstał klimat polityczny do zmian.
Jotes nie jestem alfą i omegą, nie wiem kto pracował nad wszystkimi projektami. Napisałem że na WCWI bo posiada ISSN, ale napisałem również że my wędkarze funkcjonujący na Portalach Internetowych. Bynajmniej nie było moim celem zawłaszczenie czyjejkolwiek pracy. I żeby nie było żadnych niejasności. Pomysł na temat i post jest wyłącznie mój i nie stoją za mną żadne wraże siły.

A tak pozatym. Musi być jedna jednostka koordynująca, która zbierze głosy przekazane i w jednolitej formie podda do dalszej dyskusji, dla tego też wymieniłem WCWI.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt użyłem złego sformułowania,"pod Szyldem WCWI" które kolegów nieco zraziło. Już zmieniam na pod przewodnictwem WCWI. Mam nadzieję że teraz koledzy nie zarzucą mi ciągot komunistycznych. usmiechusmiechusmiech. Mam nadzieję że to zakończy nieporozumienia wynikłe z semantyki.
SIARA82
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołšczył: Nov 07, 2007
Posty: 43

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Toruń
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mój"wielbiciel"Artur!!Cześć !!Błagam idź nad wodę,złap coś!,no proszę!,a nie znów wypisujesz bzdury na kolejnym forum.Przez taką jedną bzdurę,którą strzeliłeś na WCWI,admin odszedł,wiec uważaj wink: ,(Przypomnę tobie i innym).Bezpodstawnie oskarżyłeś mnie o podszywanie się pod konto innego uzytkownika,czego wynikiem było zablokowanie jego konta!nie mając wiedzy i pojęcia,że ja sam zrezygnowałem ów czas z tego forum!więc po co miałbym sie podszywać,no fakt mogłeś nie "pomyśleć".Po tym wszystkim doczekałem się przeprosin,niestety nie z twojej strony!,przeprosił mnie Admin,który dał się ponieść twojej fantazji i też nie ładnie mi napisał po czym odszedł!Oj Artur,zebyś ty tak dobrze ryby łowił jak bajki opowiadał POZDRÓWKA :)Co do tematu dyskusji,niech zakażą wędkowania w Poniedziałki.środy i piatki,tak by kłusole i wedkarze nie wchodzili sobie w drogę,wtedy będzie wilk syty i owca cała! :P lol

Ostatnio zmieniony przez SIARA82 dnia Czw Gru 04, 2008 12:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
SIARA82
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołšczył: Nov 07, 2007
Posty: 43

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Toruń
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dubelek,sorki
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SIARA82 napisał:
O mój"wielbiciel"Artur!!Cześć !!Błagam idź nad wodę,złap coś!,no proszę!,a nie znów wypisujesz bzdury na kolejnym forum.Przez taką jedną bzdurę,którą strzeliłeś na WCWI,admin odszedł,wiec uważaj wink: ,(Przypomnę tobie i innym).Bezpodstawnie oskarżyłeś mnie o podszywanie się pod konto innego uzytkownika,czego wynikiem było zablokowanie jego konta!nie mając wiedzy i pojęcia,że ja sam zrezygnowałem ów czas z tego forum!więc po co miałbym sie podszywać,no fakt mogłeś nie "pomyśleć".Po tym wszystkim doczekałem się przeprosin,niestety nie z twojej strony!,przeprosił mnie Admin,który dał się ponieść twojej fantazji i też nie ładnie mi napisał po czym odszedł!Oj Artur,zebyś ty tak dobrze ryby łowił jak bajki opowiadał POZDRÓWKA :)Co do tematu dyskusji,niech zakażą wędkowania w Poniedziałki.środy i piatki,tak by kłusole i wedkarze nie wchodzili sobie w drogę,wtedy będzie wilk syty i owca cała! :P lol


Siara priv do Ciebie poszedł. I to tyle w temacie. Tylko wiedz że jak będziesz tak pisał jak pisałeś na WCWI gdzie cieszyłeś się dużą swobodą ;););), to admini na Pogawędkach wybanuję Ciebie błyskawicznie.
Naprawdę nie rozpoczynajmy kolejnego piekiełka. Siara jak coś masz do mnie to pisz na priv. Nie zaśmiecaj(my) wątku.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
old_rysiu napisał:
Artur - źle podchodzisz do srawy.
1* Jeśli już kopiujesz na różne portale, to kopiuj tekst czytelny i poprawiony a nie pisany na kolanie. Tutaj niestety to nie jest WCWI i staramy się pisać wyraźnie.


... to tak się srawy mają ...

O widzisz! Ja zwykły hajer i mam jeden błąd - literówka. :-)
Czytałeś tekst człowieka po studiach??? :-0
To tyle. Dzisiaj Barbórka, więc muszę mieć dobry humor - jadę na piwo!
BB
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:


Rysiu pała z rozumienia tekstu pisanego

a co ja w tym miejscu napisałem (...)Zdaję sobie sprawę że mogą być i zapewne będą propozycję skrajne i całkowicie przeciwstawne, ale po to jesteśmy inteligentnym ludźmi i teoretycznie tym bardziej oświeconym elementem jak już nadmieniłem żebyśmy nie mogli doszli do konsensusu.(...)

Ręce mi opadają. Mam nadzieję, że Piwoniusz to rozumie. Ja się wyłączam z tej dyskusji.
tutturu
tofik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Toruń
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old_rysiu No jak to tak prostych twierdzeń nie rozumieć usmiech kansensus susu jest taki, że nie ma asusus wykrzyknik
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur, po pierwsze chciałbym bardzo poczytać dyskusję na forum PZW...(oj, byłoby ciekawie mając na uwadze to ichnie niby forum lol )
O ile mi wiadomo, strona ZG PZW obecnie nie ma żadnego forum (i wcale mnie to nie dziwi).
Link oczywiście nie działa.

Sprawa druga.
O co Wy macie pretensje?
Niech sobie nawet babcia Genia uważa, że projekt jest jej autorstwa, i spija śmietankę z tego tytułu nawet i sto lat.
Mnie osobiście obchodziłoby, że coś się w końcu ruszyło, coś co wydawało się nie do ruszenia.

Zmiany jeśli jakimś cudem nastąpią, niewiele jednak zmienią bez zwiększenia liczby kontroli, i wysokości kar.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
...Zmiany jeśli jakimś cudem nastąpią, niewiele jednak zmienią bez zwiększenia liczby kontroli, i wysokości kar.


Howgh! I wszystko w tym temacie.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:

Zmiany jeśli jakimś cudem nastąpią, niewiele jednak zmienią bez zwiększenia liczby kontroli(...)


... i liczby strażników PSR. A ta się nie zmieni i wojewodowie najchętniej już by się pozbyli tych, których utrzymują. Co innego, gdyby choć część pieniędzy z mandatów i innych kar trafiała na utrzymanie i zwiększenie etatów oraz wyposażenie strażników.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na WCWi Tomek płonka udzielił odpowiedzi że istnieje alternatywna dla ZG grupa a zresztą co będe przepisywał. Zacytuję:
Tomasz Płonka napisał:
"Teraz konsultowana jest część II czyli zgodność ustawy z prawem UE. Będzie jeszcze konsultacja części III, czyli przepisów szczegółowych dla naszego kraju. I to nas najbardziej interesuje, tu bedziemy mogli wpisać dużo.
Pewna grupa ludzi przygotowuje coś profesjonalnie, włączą się chyba osoby na prawdę dobre w temacie. Projekt SWI oraz projekt LFC nie będą zapomniane. Chodzi o to, że ludzie ci starają się zebrać w kupę ludzi poza animozjami międzyportalowymi, w jakimś osobnym miejscu. Za kilka dni będę wiedział czy prace ruszyły. Jesli się to uda, to projekt będzie konsultowany w internecie też, dlatego uwazam ze jeszcze jest za wczesnie na konkrety. Dajmy zawodowcom konkrety wymysleć. A na razie, w ramach dyskusji, proponuję wymysleć zagadnienia, takie ogólne propozycje, a nie konkretne zapisy. Na to przyjdzie czas."


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Piš Gru 05, 2008 10:05 am, w całości zmieniany 1 raz
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Piwoniusz napisał:
old_rysiu napisał:
Artur - źle podchodzisz do srawy.
1* Jeśli już kopiujesz na różne portale, to kopiuj tekst czytelny i poprawiony a nie pisany na kolanie. Tutaj niestety to nie jest WCWI i staramy się pisać wyraźnie.


... to tak się srawy mają ...

O widzisz! Ja zwykły hajer i mam jeden błąd - literówka. :-)
Czytałeś tekst człowieka po studiach??? :-0
To tyle. Dzisiaj Barbórka, więc muszę mieć dobry humor - jadę na piwo!
BB

Oldi "zapomniał wół jak cielęciem buł" (błędu tutaj nie ma, to specjalne wyjaśnienie dla Oldiego).

Ja pamiętam początki WCWI i Pogawędek gdzie Ty nie potrafiłeś po Polsku poprawnie napisać jednego zdania, wtedy nikomu ręce nie opadały.
Co do pisania wyraźnie jakoś nie widzę ciśnienia na interpunkcję, gramatykę i ortografię w kwestii wymagań od innych. A są userzy którzy co i raz popełniaja całą masę błędów. Ale nie o tym. Zdarzył mi się błąd gramatyczny w trakcie pisania zmieniłem słowa ale ciąg myśli pozostał i się wkradło, tylko czasem trzeba pomyśleć a nie mieć klapki na oczach i pianę na gębie bo WCWI się pojawiło. Najgorzej jak się chce być świętszym od Papieża. A tego akurat po kim jak po kim ale po Tobie się nie spodziewałem. Widać jeszcze za mało Oldiego znam albo zbyt często z niego wychodzi, no właśnie co??
Koniec i przepraszam (napisałbym sorki, ale Oldi znowu by nie zrozumiał) za tego off topa bo nie w temacie ale mną szarpnęło.
Wracajmy do tematu.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałeś Sołtysie chyba "najlepszą" drogę do... odejścia od tematu, a Tobie, jako zachęcającemu do tak zbożnego działania, chyba nie uchodziło tak robić. Ale mogę się mylić... ;)

Skoro jest to tak wdzięczny temat, który przy okazji ma "zjednoczyć" społeczność wędkujących internautów we wspólnym dziele dziwię się, że redakcja portalu nie zwróciła się do naszej z zaproszeniem do współpracy, a preferuje "inicjatywy oddolne"? Przyznasz chyba, że wymowa takiego gestu byłaby jakby inna - czytaj: poważniejsza, nic nie ujmując Twojej osobie.
Nie zarzucaj Oldiemu klapek na oczach i piany na ustach z powodu pojawienia się"czterech literek". Może ma powody do awersji, o których - przynajmniej części - wiesz, a o reszcie, skoro nie wiesz, może wiedzieć nie musisz? ;) Nie będę się rozpisywał, bo dopiero temat przewodni uleci w niepamięć. usmiech
Pozdrawiam
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba już jest po temacie smutny
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ dlaczego? Wręcz przeciwnie: temat jest nam na tyle bliski, tak ważny, że wielkim błędem byłoby nie udzielenie pomocy, a przynajmniej wyrażenie poglądów i opinii, które być może dla kogoś będą pomocne w dziele uzdrawiania tego, co wydaje się nieformowalne. Nie ma co się podpalać, dzielić włosa na czworo, tylko brać się do roboty! I piszę to z pełnym przekonaniem!
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Skoro jest to tak wdzięczny temat, który przy okazji ma "zjednoczyć" społeczność wędkujących internautów we wspólnym dziele dziwię się, że redakcja portalu nie zwróciła się do naszej z zaproszeniem do współpracy, a preferuje "inicjatywy oddolne"? Przyznasz chyba, że wymowa takiego gestu byłaby jakby inna - czytaj: poważniejsza, nic nie ujmując Twojej osobie.


Pomysł na zjednoczenie wszystkich portali - w tej konkretnej sprawie (Ustawy) - zrodził się 23 listopada na RO. To miało/ma właśnie wyglądać, tak jak pisze Monk - zaproszenie do wspólnej debaty.
Z tego, co mi wiadomo, to już pracuje sztab ludzi, by przyjść do wszystkich z konkretami, a nie zaczynać od zera. Opracowywane są propozycje, które dopiero zostaną Wam przedstawione pod dyskusję.
Ale co ja Wam będę wciskał - zobaczcie sami: APEL
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Wybrałeś Sołtysie chyba "najlepszą" drogę do... odejścia od tematu, a Tobie, jako zachęcającemu do tak zbożnego działania, chyba nie uchodziło tak robić. Ale mogę się mylić... ;)

Skoro jest to tak wdzięczny temat, który przy okazji ma "zjednoczyć" społeczność wędkujących internautów we wspólnym dziele dziwię się, że redakcja portalu nie zwróciła się do naszej z zaproszeniem do współpracy, a preferuje "inicjatywy oddolne"? Przyznasz chyba, że wymowa takiego gestu byłaby jakby inna - czytaj: poważniejsza, nic nie ujmując Twojej osobie.
Nie zarzucaj Oldiemu klapek na oczach i piany na ustach z powodu pojawienia się"czterech literek". Może ma powody do awersji, o których - przynajmniej części - wiesz, a o reszcie, skoro nie wiesz, może wiedzieć nie musisz? ;) Nie będę się rozpisywał, bo dopiero temat przewodni uleci w niepamięć. usmiech
Pozdrawiam


Maciek to nie jest pomysł redakcji tylko mój. Dla redakcji WCWI to też na pewno zaskoczenie jest. Co do Oldiego po części zgadzam się. O czym nie muszę, wolę nie wiedzieć, krócej przesłuchiwany będę usmiechusmiechusmiechusmiech. Co do "odejścia od tematu" krucafiks też masz rację. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Ale jak pisałem szarpnęło mną.

Jotes o pomyśle nie wiedziałem, chociaż patrząc z boku to może wyglądać inaczej, że konkuurencyjny pomysł itp, itd. zapewniam że tak nie jest. Nie udzielam się wogóle na RO. Ale skoro taki wyszedł od kolegów z RO a ja bym wiedział o tym (wiem mogłem najpierw poszukać) to ja ze swoim w tej formie bym nie wyskoczył, tylko zalinkował na WCWI i na Pogawędkach i na Multiplikator.pl że coś takiego jest. Jeśli już na PW został zalinkowany, moje przeoczenie nie zauważyłem i za to mea culpa.

Jeśli redakcja uzna że temat został wyczerpany proszę o zamknięcie i zacznijmy debatę i dyskusję w temacie Apelu lub nie. Myślę że jeśli zrobimy to na naszych portalach to koledzy z RO nie powinni się obrazić ale jeśli miało by to budzić jakieś niezdrowe konotacje, to dyskusję kontynuujmy na RO.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:

Jotes o pomyśle nie wiedziałem, chociaż patrząc z boku to może wyglądać inaczej, że konkuurencyjny pomysł itp, itd. zapewniam że tak nie jest.


Artur, nikt tego tak nie powinien odbierać i to bardzo dobrze, że pomyślałeś o takim wspólnym działaniu. Widać są jeszcze ludzie, którym zależy i wspólne dobro mają na względzie. Ode mnie wielkie brawa dla Ciebie, za pomysła - tym bardziej, że nie wiedziałeś o tym na RO.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zmieniamy coś, czy się o portale spieramy wink: wesoly
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
To zmieniamy coś, czy się o portale spieramy wink: wesoly


Dżepetto zmieniamy, zmieniamy. Spierać się nie ma sensu usmiechusmiechusmiech, no chyba że o piwo czy wieksze %, (tzn kto postawi ;);););) lol lol lol ) które spożyjemy jak się spotkamy usmiechusmiechusmiech.
Czyli wracamy do tematu usmiechusmiech.


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Piš Gru 05, 2008 9:46 am, w całości zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Czyli wracamy do tematu usmiechusmiech.

Widzisz Arturze, moim zdaniem, takie inicjatywy zawsze tak startują. Powód jest jeden: wszyscy widzimy, że jest źle, wszyscy wiemy co trzeba zrobić aby było lepiej, jednak ubrać to w słowa aby projekt ustawy stworzyć to już inna bajka wesoly Większość z nas wie mniej więcej o czym ustawa traktuje, jednak dopiero jak się ją czyta otwierają się oczy i pada zdanie: "acha, to tak brzmi". Znajda się na pewno głosy typu: "zróbmy tak, albo tak", tylko kto to zredaguje i doprowadzi do sensownej formy?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak już wiemy (wyżej cytowałem Tomka Płonkę, ktory podał informację na WCWI) istnieje grupa robocza, która nad "ubraniem w formę" pracuje. W tej sytuacji przedyskutujmy swoje propozycje i stanowiska oraz to co uważamy że powinno być w ustawie zawarte. A w paragrafy ubrać, niech ubierze grupa robocza. Nie sądzę żeby wspomniana już grupa pominęła dyskusję naszą jako nieistotną o ile oczywiście dyskusja bedzie wnosiła coś do sprawy.
Jak narazie tylko jeden głos Zippo można uznać za wnoszący, w którym poruszył problem braku ochrony wód i egzekucji naruszeń prawa. Glos do którego dołączył i uzupełnił Docio i Jotes.

Ja też podam niektóre propozycje ale to nieco później.

Na WCWI w tej chwili swoje konkretne propozycje podał właśnie Tomek i dyskutuje o nich z drugim Tomkiem ;);). Czyli Płonka z Czerwińskim usmiechusmiechusmiech. Na Multiplkator.pl temat wogóle zamarł w defetyźmie że i tak nic się nie zmieni.


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Piš Gru 05, 2008 10:03 am, w całości zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arturze to Twój wątek, więc nie widzę powodów abyś czekał z tymi propozycjami. O "grupie roboczej trzymającej władzę" wink: nie doczytałem, bo nie bardzo przejrzałem podane przez Ciebie linki :oops: . Jeśli zatem są osoby, które zredagują te propozycje, to warto dyskutować.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzepetto specjalnie dla Ciebie ;);););) podświetliłem info na niebiesko i pogrubiłem. Tak pośrodku tematu mniej więcej. Zresztą również Jotes niewiele wyżej też pisał że jest "sztab ludzi" którzy pracują nad tematem usmiechusmiechusmiechusmiechusmiechusmiech. wesoly wesoly wesoly wesoly
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
O "grupie roboczej trzymającej władzę" wink: nie doczytałem,


I nie doczytasz. Do grupy roboczej zostaną dopiero zaproszeni ludzie i zostanie taka stworzona. To ma nie być tak, że ktoś się za coś wziął, skorzysta z rad innych, a cały "zaszczyt" przypisze sobie. NIE!
Przeczytaj to, co zalinkowałem - ten APEL, szczególnie post A. T pt. "Zróbmy to porządnie". Andrzej pisze tam, że należy wybrać koordynatora - WYBRAĆ. I to spośród wszystkich zainteresowanych portali!

Myślę, że to chyba najlepszy krok ku przyjaźni międzyportalowej. wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
dzepetto napisał:
O "grupie roboczej trzymającej władzę" wink: nie doczytałem,


I nie doczytasz. Do grupy roboczej zostaną dopiero zaproszeni ludzie i zostanie taka stworzona. To ma nie być tak, że ktoś się za coś wziął, skorzysta z rad innych, a cały "zaszczyt" przypisze sobie. NIE!
Przeczytaj to, co zalinkowałem - ten APEL, szczególnie post A. T pt. "Zróbmy to porządnie". Andrzej pisze tam, że należy wybrać koordynatora - WYBRAĆ. I to spośród wszystkich zainteresowanych portali!

Myślę, że to chyba najlepszy krok ku przyjaźni międzyportalowej. wink:

Też tak myślę. Zwłaszcza że wielu z nas istnieje i funkcjonuje na wielu portalach usmiechusmiechusmiech.
Jak już wyżej pisałem, byłem w niewiedzy dlatego temat utworzyłem w takiej formie w jakiej jest usmiechusmiech. Za parę chwil za chwil parę spiszę swoje propozycje, które będą wielowątkowe tak myślę jak "śledztwo przeciwko mafii paliwowej" lol lol lol lol lol lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Piš Gru 05, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
dzepetto napisał:
O "grupie roboczej trzymającej władzę" wink: nie doczytałem,

I nie doczytasz. Do grupy roboczej zostaną dopiero zaproszeni ludzie i zostanie taka stworzona. To ma nie być tak, że ktoś się za coś wziął, skorzysta z rad innych, a cały "zaszczyt" przypisze sobie.
Myślę, że to chyba najlepszy krok ku przyjaźni międzyportalowej. wink:

A ja się obawiam że zanim się grupa utworzy,zanim się wymieni poglądami i ustali coś sensownego to minie te 2 tygodnie jakie zostały do 19.12 :? . Jeśli chodzi o ostatnie zdanie to jestem jak najbardziej za.
Zupełnie nie rozumiem głupawych wycieczek dotyczących przynależności.
Z drugiej strony jak mnie "j.....ą" za zabranie ryby to jak mam się dobrze czuć na takim portalu :?: :?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha - tutaj daje Ci rację :-)
Jak myślisz? Czy po nowym projekcie jeszcze będą mogli nas wyzywać od mięsiarzy? Czy jeszcze dalej będą musieli propagować wypuszczanie ryb? Teraz mają szansę na ustawienie wszystkiego i pogodzenia wędkarzy.
Gdzie prawnicy, którzy tyle mieli do powiedzenia? Przepraszam - interpretowania na dwa różne sposoby. Czy nie czas, aby zdania ułożyć wreszcie jednoznacznie? Kto to ma robić? Ja? Przecież nie potrafię.
Śląskie przysłowie mówi: Kto koże, tyn może.
Ja nikomu nie każę bo sam się na tych klockach nie znam. Wiem tylko jedno. Jak będą to robić laicy jak ja, to będzie jeszcze gorzej!!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Sacha - tutaj daje Ci rację :-)
Jak myślisz? Czy po nowym projekcie jeszcze będą mogli nas wyzywać od mięsiarzy?

Oczywiście że tak zly: A przeszkadza Ci to :?: Ja to ........ zly: wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 1:49 pm    Temat postu: Re: Nowa Ustawa o Rybactwie - NASZE PROPOZYCJE Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
[b]Koledzy trwa dyskusja co na stronie PZW i że projekt nowy ustawy jest
O TUTAJ, dyskusja w sumie bezproduktywna.

Artur OTUTAJ nie otwiera mi się.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 10:23 am    Temat postu: Re: Nowa Ustawa o Rybactwie - NASZE PROPOZYCJE Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
artur napisał:
[b]Koledzy trwa dyskusja co na stronie PZW i że projekt nowy ustawy jest
O TUTAJ, dyskusja w sumie bezproduktywna.

Artur OTUTAJ nie otwiera mi się.


Zobacz teraz: O TUTAJ wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to już nie wiem, który projekt mam czytać i akceptować lol , bo one wszystkie są do siebie podobne, jeżeli nie jednakowe lol . Wszystkie też wydają się bardzo poprawne w założeniach. No może z wyjątkiem punktu, który dotyczy cudzoziemców czasowo przebywających w Polsce, łowiących na wodach PZW. Im karty wędkarskie nie przydają się zly: . Ciekawe, dlaczego? Czyżby pobyt za granicą tak oświecał. Myślę, że przy zakupie licencji powinni zdać malutki egzamin, chociaż dotyczący wymiarów i okresów ochronnych. Które w ich krajach na pewno są rożne wink: . Co do amatorskiego "pozyskiwania "ryb kuszą to nie mam nic przeciwko pod warunkiem, że porozbieramy tych panów i panie z kombinezonów neoprenowych zly: lol . Zobaczymy jak im nasz klimat podwodny służy lol .
W tym projekcie (albo źle czytałem albo najzwyczajniej nie ma ani słowa) o ludziach niepełnosprawnych, emerytach. Żadnych udogodnień, ustaleń. "Nie ma zmiłuj, nie masz kulasów to siedź w chałupie" zly: . No tak jeszcze by doszło do tego ze miliony "niepełnosprawnych emerytów" wyławiałoby nasze cenne zasoby.
Może tu jest nasza ingerencja potrzebna wink: .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślę, że przy zakupie licencji powinni zdać malutki egzamin, chociaż dotyczący wymiarów i okresów ochronnych. Które w ich krajach na pewno są rożne Wink .


Robercie, kupując sobie licencję wędkarską np w Anglii na poczcie, nikogo nie obchodzi, czy ja znam ichniejsze przepisy. Dostaję tam - za 25 "ełtów" - do łapki licencję i regulamin i to w moim interesie jest znać te przepisy, gdyż każde uchybienie drooogo tam kosztuje.
Jedyna różnica polega na tym, że tam ma kto pilnować wód, a my z tym mocno kulejemy - delikatnie mówiąc.

Cytat:
W tym projekcie (albo źle czytałem albo najzwyczajniej nie ma ani słowa) o ludziach niepełnosprawnych, emerytach.


Nie ma w nim również tego, że istnieją zniżki za wieńce takie, czy siakie i nie ma też mowy o "honorowych członkach", którzy mają "gratisa" u uprawnionego do rybactwa.
Niestety, nasze PZW nie przejmuje się niepełnosprytnymi, dla nich ważniejsi są kolesie, którzy pod szyldem "honorowego członka" ładują do wora niewymiarki - znam osobiście takiego "honorowego"... :roll:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widzisz Jotesie, nie twierdzę, że angielskie przepisy są, złe, tu panują podobne. Ale czy na pewno my musimy ich wzorem postępować . Mówię o tym, dlatego że, jeżeli kary tam czy we Francji są większe, jeżeli sposób i częstotliwość kontroli nad wodą w tych krajach jest skuteczniejsza niż u nas. To dla mnie tylko kolejny argument by od przybyszów wymagać, co nieco wink: wesoly . Nie widziałem w Polsce wykupując jakąkolwiek licencje żadnej ulotki w obcym języku dotyczącą zasad łowienia. I to też jest kolejna propozycja.
Warto by pochylić się nareszcie nad tematem łowienia (dostępu do łowisk itp.) dla ludzi niepełnosprawnych. O tym, że rożnego rodzaju zezwolenia dla nazwijmy zasłużonych powinny być wzięte pod uwagę nie bardzo potrafię dyskutować. Wynika to z bojaźni przed nowymi bardzo "mądrymi" komentarzami (a ten to komuchem był a teraz to płacić nie musi).
Mam swój pogląd na ten temat, ale na razie wołałbym zachować go dla siebie, czekając na więcej opinii w tym temacie wink: .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
A widzisz Jotesie, nie twierdzę, że angielskie przepisy są, złe, tu panują podobne.

O Norwegii mógłby wypowiedzieć się Zippo jak jest na wodach słodkich bo na morze jakoś nie spotkałem się z jakimiś licencjami. Na Słowacji wykupujesz i dostajech licencję z regulaminem którego masz przestrzegać.
Kanada podobnie-płacisz,dostajesz do łapy zezwolenie i regulamin a jeśli go nie przestrzegasz to jest Twój problem zly: Pewnie coś ok. 300$ za jakiegoś niewymiarka czy rybę w okresie ochronnym to podstawa.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, wszystko się zgadza i masz całe 100% racji. Tylko, że to jest akurat kwestia statutu i regulaminów związku, a nie Ustawy. I to akurat PZW, nie dostrzega osób niepełnosprawnych. To ONI są bee...

Cytat:
Mówię o tym, dlatego że, jeżeli kary tam czy we Francji są większe, jeżeli sposób i częstotliwość kontroli nad wodą w tych krajach jest skuteczniejsza niż u nas.


Już wyżej wspomniał o tym Zippo i SSG - dopóki nie będzie odpowiedniej kontroli/straży, to będzie wszystko do d... Ustawa mówi o PSR i SSR, o karach, ale nie mówi o liczebności tej straży (PSR!) - np na 100 czy 1000 ha wody ilu powinno być strażników. Kary są przewidziane, ale cała kasa trafia, gdzie? No właśnie! Gdyby choć część kasy przeznaczona była na zwiększenie ilości etatów i wyposażenie PSR, to wszystko samo dojdzie do tego zachodniego wzoru. I w tym tkwi cały problem! wink:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Warto by pochylić się nareszcie nad tematem łowienia (dostępu do łowisk itp.) dla ludzi niepełnosprawnych.

Ja jestem za tym żeby szczególnie potraktować niepełnosprawnych.
Jedna z osób która zajmuje się problemami niepełnosprawnych bardzo pięknie i precyzyjnie określiła powody takiego szczególnego traktowania. Brzmiało to mniej więcej tak:

„Niepełnosprawni powinni mieć szczególne prawa po to, żeby mogli korzystać z praw przysługujących wszystkim ludziom”.

Prosto, logicznie i w ludzki sposób sprawiedliwe. Ale jak to w życiu bywa nie jest to tak jednoznaczne. W Polsce orzekane są trzy stopnie niepełnosprawności, przez trzy instytucje, a właściwie dwie. Orzeczenia są równoprawne, mimo tego, że te orzekane w komisjach Ośrodków Opieki Społecznej nie dają uprawnień do rent inwalidzkich. Można tak ogólnie powiedzieć, że u nas są trzy stopnie orzekanej niepełnosprawności. Stopień znaczy odpowiada pierwszej grupie inwalidzkiej, stopień umiarkowany drugiej grupie, a stopień lekki, trzeciej.

Czy to powinno być uwzględnione w ewentualnych propozycjach prawnych i w jaki sposób?
Czy może to spowodować ograniczenia prawne dla zdrowych wędkujących i jakie? Czy niepełnosprawni mogą wyłowić wszystkie ryby?
Wydaje się, że nic takiego nie powinno się zdarzyć, ale niezauważanie kalekich wędkarzy, traktowanie ich tak jakby byli powietrzem świadczy o etyce nas wszystkich. Taka postawa jest po prostu skandaliczna i godna potępienia. Niepełnosprawnym likwiduje się bariery architektoniczne. Prawdopodobnie dlatego, że jacyś ludzie na tym zarabiają staje się to łatwiejsze.

Pozostają jednak bariery społeczne. Funkcjonują one zawsze według prostego schematu. W zasadzie wszyscy chcą pomóc kalekom, do momentu jednak w którym taki chory człowiek się nie pojawi. Wtedy nikt nie wie co robić i najczęściej nie robi się nic aby „przypadkowym błędem nie spowodować większej krzywdy”. (czysta hipokryzja)Myślę, że i w tym wypadku niepełnosprawni zostaną tak potraktowani.
PZW stosuje zniżki dla sześćdzięciopięcioletnich emerytów, z emeryturami często w wysokości kilku tysięcy złotych. Jednak dla rencistów z rentami po 600 zł nie przewiduje zniżek. Może państwo znajdzie jakiś sposób regulujący te dziwne zachowania. PZW mimo tego że jest organizacją wyższej użyteczności poblicznej jakos nie czuje się zobowiazane i nikt z władz nie raguje na apele.

Niekiedy jak gdyby dosłuchuję się na WP pogardliwego stosunku do ubogich i tym podobnych. Dla mnie jest to przejaw nie tylko braku postaw koleżeńskich, ale także niedowładu rozsądku. Każdy z nas w jednej sekundzie może zostać kaleką i biedakiem. Wobec tego poprawianie życia niepełnosprawnych należałoby traktować jako inwestycje w przyszłość nas samych. Piszę to jednak z pewnym zastrzeżeniem – Nikomu tego nie życzę, nawet gdyby naraz na niepełnosprawnych spadły niewiadomo jakie przywileje!


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Nie Gru 07, 2008 2:39 pm, w całości zmieniany 2 razy
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że sporządzając przez siebie jakiekolwiek zestawienie propozycji do takiej ustawy należałoby najpierw nieco oczyścić swoją duszę lol . Znaczy to przestać patrzeć przez pryzmat swoich potrzeb i wymagań. Nie wiem czy tak naprawdę wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę. Często bywa, że czytając jakąś "ustanowkę" wpadamy w dziką furię, dlatego że nie jest ona po naszej myśli. Nie widzimy potrzeb ogółu. Nie celuję do konkretnego przykładu.
Chociaż znowu jeden ciśnie mi się przez zęby na klawiaturę. Ale o tym już było i zauważyłem, że "spinnigisci" są zajadłym narodem i wszelka ingerencja w ograniczanie im ich drogocennego czasu przyprawia o wściekłość… zly:
No dobra wycedzę lol . Zakaz połowu drapieżników i "salmonidów" od stycznia do polowy maja :oj: . lol lol

No i masz Jotesie jak sam napisałeś konkretną propozycję. Zwiększyć liczebność strażników a część pieniędzy wpływających z tytułu mandatów karnych przeznaczyć na wynagrodzenia strażników. Czy to realne? Nie mam pojęcia ale warte nacisku z naszej strony wink: .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara nie wiem czy w tej chwili piszę na temat, ale mam wrażenie, że ludzie sprawni fizycznie boją się niepełnosprawnych. I jest to strach podświadomy, wynikający głównie z braku wiedzy i nieumiejętności obcowania z osobą niepełnosprawną. Myślę, że, dlatego też jak natrętną muchę odpędza się takie kwestie. Nie wynika to tylko z podłości charakteru to rodzaj umysłowego ubóstwa. Ważny jest "święty spokój", który mógłby być zakłócony przez dodatkowy problem.
Bardzo proszę, wystarczy teraz wypunktować to, co zostało już powiedziane i jakiś mały zarys postulatów, które miały by trafić w odpowiednie ręce może być zaczątkiem tego, co chcielibyśmy zmieniać wink: .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Bardzo proszę, wystarczy teraz wypunktować to, co zostało już powiedziane i jakiś mały zarys postulatów, które miały by trafić w odpowiednie ręce może być zaczątkiem tego, co chcielibyśmy zmieniać wink: .


I tu powinien się wykazać autor tego wątku. Arturze, do dzieła. wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej pory jednak niepokoi mnie fakt, że przedstawiciele innych forów wędkarskich nie zdążyli zagościć na PW w tej sprawie wink: . Nie żebym uważał, iż to Oni mają zrobić ten pierwszy krok, ale jeśli chodzi o sprawę słuszną powinniśmy być razem. Jeżeli Artur napisał w tej sprawie na inne fora to pewnie są poinformowani o tym, że i u nas dyskusja trwa. I tak się boje żeby nie doszło do sporu, na którym z portali sprawa ma się toczyć. A może zaproponować wyłonienie drogą porozumienia jednego portalu, na który wysłane zostaną wszystkie propozycje. Tyle, że nie rozumiem, dlaczego miałoby to być WCWI wesoly . Może ktoś ma jakieś inne propozycje wesoly .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Robert napisał:

Bardzo proszę, wystarczy teraz wypunktować to, co zostało już powiedziane i jakiś mały zarys postulatów, które miały by trafić w odpowiednie ręce może być zaczątkiem tego, co chcielibyśmy zmieniać wink: .


I tu powinien się wykazać autor tego wątku. Arturze, do dzieła. wink:


Wykażę się, wykażę usmiechusmiech. Ostatnie dni tylko mam chwilę na dopadnięcie do kompa. Zapewne we wtorek do południa napiszę jak ja widzę nową ustawę i co w niej wg mnie powinno być.


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Nie Gru 07, 2008 3:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 168