Czy wiesz, że...
Na polskim wybrzeżu znajduje się 59 przystani, portów i miejsc przeznaczonych do wyładunku produktów rybnych, z czego 10 portów ma istotne znaczenie dla rybołówstwa kutrowego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 850
 Zalogowani 0
 Wszyscy 850

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135274) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135274) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135274) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(612570) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(612570) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(612570) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612570) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612570) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612570) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(612570) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2280
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2059
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2175
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2306
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2100
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2147
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2509
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2330
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - plecionka do spiningu
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
plecionka do spiningu
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
gruby_lin
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 13, 2007
Posty: 55

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 1:47 pm    Temat postu: plecionka do spiningu Odpowiedz z cytatem

Jaka polecacie plecionke do spiningu? interesuje mnie cos ok 0,15 najlepiej fluo!
Techniki polowu: spining i troling
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu na wcze¶niejszych tematach polecało Power Pro. Podobno jedna z lepszych plecionek w tej cenie.
jarek4
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2006
Posty: 338

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Power pro też masz fluo
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 2:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat używam power pro. Polecam z czystym sumieniem. W ofercie jest bodajże kolor czerwony
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Pawer Pro lub Berkleya. usmiech
Gilotyna
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 06, 2009
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 2:23 pm    Temat postu: laik Odpowiedz z cytatem

Niech kto¶ mnie przekona do łowienia plecionka na spinning , bo nie mogę uwierzyć , że to ma jekie¶ zalety
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 2:46 pm    Temat postu: Re: laik Odpowiedz z cytatem

Gilotyna napisał:
Niech kto¶ mnie przekona do łowienia plecionka na spinning , bo nie mogę uwierzyć , że to ma jekie¶ zalety


Zacznij łowić a nie będzie trzeba Ciebie przekonywać. Pamiętaj jednak, że plecionka to nie zawsze najlepsze rozwi±zanie.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Gilotyna
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 06, 2009
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowiełem i ............... nie przekonałem się . Chyba , że za zalete uważać co jaki¶ czas odciecie 30 nastepnych metrów przy zaczepie
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gilotyna napisał:
Łowiełem i ............... nie przekonałem się . Chyba , że za zalete uważać co jaki¶ czas odciecie 30 nastepnych metrów przy zaczepie

Umiejętno¶ć "odszczeliwania" żyłki jest sama w sobie bardzo prosta a w 90% skutkuje uwolnieniem przynęty usmiech .

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gilotyna napisał:
Łowiełem i ............... nie przekonałem się . Chyba , że za zalete uważać co jaki¶ czas odciecie 30 nastepnych metrów przy zaczepie


lol
no to się nałowiłe¶, trzy zaczepy ....
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Gilotyna
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 06, 2009
Posty: 48

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol no może 25 m
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gilotyna napisał:
Łowiełem i ............... nie przekonałem się . Chyba , że za zalete uważać co jaki¶ czas odciecie 30 nastepnych metrów przy zaczepie

Gilotyna, ja jestem zatwardziałym zwolennikiem żyłek, ale s± metody łowienia, do których żyłki nigdy bym nie polecił. S± też metody, do których nadaje się tylko żyłka. Spining to trochę szeroki temat. Gdyby¶ sprecyzował o jakich metodach spiningowych mówisz i o jakich rybach byłoby znacznie pro¶ciej wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gilotyna napisał:
Łowiełem i ............... nie przekonałem się . Chyba , że za zalete uważać co jaki¶ czas odciecie 30 nastepnych metrów przy zaczepie


Ja trafiam na zaczepy bardzo często, ale jako¶ nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy abym musiał obci±ć 25-30m plecionki by uwolnić się od zaczepu.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

używam od kilku lat plecionki power pro no i powiem, że stosuj±c plecionke 10lbs jest o 90%mniej strat wynikłych z zaczepów
analogicznie do okresu w jakim uzywałem zyłek
obecnie jezeli tylko warunki atmosferyczne na to pozwalaja uzywam plecionek w przedziale od 5lbs do 30 lbs
pamietaj jak bedziesz kupował power pro to kup oryginalna nie podróbe
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także polecam Power Pro, z tego co zauważyłem to tylko ta jedna jest produkowana ze spectry która jest bardzo gęsto spleciona i praktycznie przekrój okr±gły. Natomiast reszta któr± stosowałem (około 15 rodzaju plecionek) jest z Dynemy (nie wiem czy dobrze napisałem:P) i z tej Dynemy z tego co zauważyłem to gdy przeciagałem kawałeczek na paznokciu.. spłaszcza się na szeroko¶ci... natomiast power pro... nic z tych rzeczy:))
Sprawdzała mi się jeszcze bardzo dobrze plecionka Dragona Guide Select, albo jako¶ tak, taka pomarańczowa w pudełku przezroczystym na którym sandacz narysowany jest:) reszta... ¶mieci wg mnie usmiech Pozdroo
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrych plecionek na rynku jest kilka. Do wyboru poza PP masz jeszcze : P-Line (Spectra), Stren Sonic Braid (Dynema), Dynacable (Dynema). Cienko¶ć i okr±gło¶ć PP bierze się poniek±d z tegom, że plecionka jest powleczona takim jakby woskiem który trzyma wszystko w kupie- doskonale to widać jak się przeci±gnie now± PP po jakiej¶ twardej krawędzi (np. tępa strona noża) - zdziera się wtedy co¶ jakby wosk. Jak ta powłoka się spierze, to plecionka robi się nieco bardzije płaska no i nieco puchnie, jednocze¶nie też mięknie. Acha - no i płasko¶ć (a raczej kwadratow¶ć) plecionki bierze się z ilo¶ci zaplecionych włokien (gęsto¶ci splotu). Na przykład P-Line ma ich aż 240 w czterech no¶nych (bardzo gęsto), Power Pro podobnie (ale nie podaj± tej danej).

Pozdrawiam

Paweł
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można tez wybrać co¶ z Berkleya. Bardzo zacne plecionki.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Można tez wybrać co¶ z Berkleya. Bardzo zacne plecionki.

Je¶li mnie pamięć nie myli to Jotes chyba pisał, że to dziadostwo jakie¶ czy có¶, ale ręki nie dam sobie uci±ć, że chodziło napewno o Barkleya :roll:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierek napisał:
Torque napisał:
Można tez wybrać co¶ z Berkleya. Bardzo zacne plecionki.

Je¶li mnie pamięć nie myli to Jotes chyba pisał, że to dziadostwo jakie¶ czy có¶, ale ręki nie dam sobie uci±ć, że chodziło napewno o Barkleya :roll:


Tak, ale to też rzecz gustu. Ja Berkleya krytykowałem za to, że bardzo szybko się strzępi i trzeba odcinać po kawałku - nawet parę metrów. Natomiast niedawno pokazywałem kumplowi, który mnie odwiedził, stoj±cy w stojaku kijek sandaczowy z plecionk± PP. Jak wolfram przywi±załem jeszcze chyba we wrze¶niu, tak do tej pory nie znajdziesz na plecionce żadnego objawu strzępienia.
Ale, ale! Jest co¶, co przemawia delikatnie na korzy¶ć Berkleya. Jego wytrzymało¶ć jest lepsza, niż PP. To też rzecz gustu - je¶li kto¶ chce mieć mocniejsz±, ale strzępi±c± się - to jego wola panie i skrzypce - ja już nie zmieniam. wink:
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Gierek napisał:
Torque napisał:
Można tez wybrać co¶ z Berkleya. Bardzo zacne plecionki.

Je¶li mnie pamięć nie myli to Jotes chyba pisał, że to dziadostwo jakie¶ czy có¶, ale ręki nie dam sobie uci±ć, że chodziło napewno o Barkleya :roll:


Tak, ale to też rzecz gustu. Ja Berkleya krytykowałem za to, że bardzo szybko się strzępi i trzeba odcinać po kawałku - nawet parę metrów. Natomiast niedawno pokazywałem kumplowi, który mnie odwiedził, stoj±cy w stojaku kijek sandaczowy z plecionk± PP. Jak wolfram przywi±załem jeszcze chyba we wrze¶niu, tak do tej pory nie znajdziesz na plecionce żadnego objawu strzępienia.
Ale, ale! Jest co¶, co przemawia delikatnie na korzy¶ć Berkleya. Jego wytrzymało¶ć jest lepsza, niż PP. To też rzecz gustu - je¶li kto¶ chce mieć mocniejsz±, ale strzępi±c± się - to jego wola panie i skrzypce - ja już nie zmieniam. wink:

Jednak z moj± pamięci± nie jest tak Ľle jak my¶lałem lol
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie miałem jak do t±d styczno¶ci z Berkley-em poza kilkoma próbami przywiazania do neigo agrafki no i powiem że to nie zbyt prosta sprawa
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
nie miałem jak do t±d styczno¶ci z Berkley-em poza kilkoma próbami przywiazania do neigo agrafki no i powiem że to nie zbyt prosta sprawa


Prosta, prosta. ;) Ja do wszystkich plecionek stosuję ten sam węzełek - ABU - do żyłki zreszt± też ten sam. Jest najszybszy i b. mocny. wink:
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
LOBUZ napisał:
nie miałem jak do t±d styczno¶ci z Berkley-em poza kilkoma próbami przywiazania do neigo agrafki no i powiem że to nie zbyt prosta sprawa


Prosta, prosta. ;) Ja do wszystkich plecionek stosuję ten sam węzełek - ABU - do żyłki zreszt± też ten sam. Jest najszybszy i b. mocny. wink:

no jesli dobrze zrozumiałem to stosujemy ten sam wezeł aczkolwiek w przypadku berkleya nie zabrdzo on sie sprawdzał trzeba było owin±c kilka razy wiecej
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż - postawowy problem Fireline to fakt że nie jest to linka pleciona, a zgrzewana. Jest przez to bardzo sztywna - nie każdy to lubi.

Pozdrawiam

Paweł
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
Jotes napisał:
LOBUZ napisał:
nie miałem jak do t±d styczno¶ci z Berkley-em poza kilkoma próbami przywiazania do neigo agrafki no i powiem że to nie zbyt prosta sprawa


Prosta, prosta. ;) Ja do wszystkich plecionek stosuję ten sam węzełek - ABU - do żyłki zreszt± też ten sam. Jest najszybszy i b. mocny. wink:

no jesli dobrze zrozumiałem to stosujemy ten sam wezeł aczkolwiek w przypadku berkleya nie zabrdzo on sie sprawdzał trzeba było owin±c kilka razy wiecej


Ja owijam cztery razy wokół głównej i przez te dwa oczka i już zaciskam. Ale możesz jeszcze dodatkowo koniec wprowadzić w to oczko, które powstaje po przełożeniu przez te dwa, a wcze¶niejszym owinięciu głównej. Zaciskaj±c, ci±gnę najpierw za koniec, który odcinam, a doci±gam już główn±. - Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio... :roll:
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
LOBUZ napisał:
Jotes napisał:
LOBUZ napisał:
nie miałem jak do t±d styczno¶ci z Berkley-em poza kilkoma próbami przywiazania do neigo agrafki no i powiem że to nie zbyt prosta sprawa


Prosta, prosta. ;) Ja do wszystkich plecionek stosuję ten sam węzełek - ABU - do żyłki zreszt± też ten sam. Jest najszybszy i b. mocny. wink:

no jesli dobrze zrozumiałem to stosujemy ten sam wezeł aczkolwiek w przypadku berkleya nie zabrdzo on sie sprawdzał trzeba było owin±c kilka razy wiecej


Ja owijam cztery razy wokół głównej i przez te dwa oczka i już zaciskam. Ale możesz jeszcze dodatkowo koniec wprowadzić w to oczko, które powstaje po przełożeniu przez te dwa, a wcze¶niejszym owinięciu głównej. Zaciskaj±c, ci±gnę najpierw za koniec, który odcinam, a doci±gam już główn±. - Mam nadzieję, że nie zagmatwałem
zbytnio... :roll:

no dokładnie tak robie.tylko ja owijam 6 razy i zaci±gam a żyłeczke na mokro pozdrawiam lobuz
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wła¶nie, o jakiej lince Berkeleya jest mowa. Je¶li o lince stopowej to nie mam zastrzeżeń.
Do dzisiaj jest na którym¶ z młynków i doskonale się sprawdza. To, o czym pisze Jotes jest prawd±, ale nie tak do końca. Strzępienie linki jest może irytuj±ce jednak nie dyskwalifikuje jej. Co do plecionki Berkeleya to niestety mam przykre do¶wiadczenia, po jednym sezonie rwała się jak nitka.
Z czystym sumieniem mogę jednak polecić "Spiderwire (yelow)" używam jej od lat i o ile PP ma doskonał± i niepodważaln± opinię to tej pierwszej na PP nie zamienię wink: . Cenowo wygl±daj± tak samo. Ostatnim nabytkiem jest "Spiderwire Code Red Braid". Szpan może z tym kolorem lol , ale zapragn±łem sprawdzić, co jest warta. Obiecali, że czerwone nie odbarwi się, zobaczymy wink: .
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie nawijam na c trójkę, now± dziesi±teczkę HaeMa, będę mógł co¶ o niej napisać dopiero latem, ale jeżeli macie z ni± jakie¶ do¶wiadczenia, to chętnie się dowiem, czy dobrze kupiłem.
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Można tez wybrać co¶ z Berkleya. Bardzo zacne plecionki.

W tamtym roku katowałem Whiplesh`a o wytrzymało¶ci podajże 10kg, i jestem zadowolony. Końcowy odcinek rzeczywi¶cie troche się strzępi, i po paru wypadach trzeba obci±ć ten odcinek.
Gęsty splot, raczej okr±gły, miękka.
Stosowałem j± też do feedera w do¶ć wartkim nurcie i byłem zadowolony.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 105