Czy wiesz, że...
Gło¶ny, becz±cy odgłos, rozlegaj±cy się wiosn± na podmokłych ł±kach wydawany jest przez bekasy kszyki, za pomoc± sterówek (piór) ogona.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 938
 Zalogowani 0
 Wszyscy 938

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135681) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135681) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135681) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(613568) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(613568) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(613568) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613568) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613568) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613568) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(613568) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2283
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2065
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2177
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2311
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2152
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Grill
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Grill
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 5:16 pm    Temat postu: Grill Odpowiedz z cytatem

Panowie potrzebuję pomocy. :-) Chodzi mianowicie o ilo¶ć węgla drzewnego do grilla.
Grill, duży na 12 osób, będzie rozpalany co najmniej trzykrotnie. Każdorazowo co najmniej na około 2 godziny. Ile potrzeba węgla drzewnego aby go nie zabrakło?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszku z obserwacji poczynionych podczas kilkudziesięciu grillowań w ostatnich trzech latach zauważyłem że na sze¶ć, osiem osób, na około dwie godziny spokojnie wystarczał jeden dwu i półkilowy woreczek węgla drzewnego, także my¶lę że powinno Ci wystarczyć sze¶ć woreczków 2,5kg, po dwa woreczki na dwie godziny.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty wreszcie przejdĽ na dietę, a nie będziesz sobie fundował przek±skę na 12 osób! lol wink:
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim polecam nie węgiel a brykiet drzewny . 8)
Ilo¶ć ..?! Hmmm.. nigdy w tak dużym nie działałem . 3-4 worki powinno zdecydowanie wystarczyć .
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim Gismo wrzuci matematyczn± formułę grillo-osobo-kotleta na godzinę i obliczy to z precyzj± do 4 miejsca po przecinku węgielka wink: to podzielę się moimi do¶wiadczeniami z kopceniem mięsa w ogrodzie na oko.
Nie wiem jakiej jest wielko¶ci grill na 12 osób ale to musi być niezła lokomotywa. Osobi¶cie mam i używam stosunkowo często grill o ¶rednicy 43 cm (17"), który zapewnia upieczenie 3 dużych steków i gar¶ci kartofelków dookoła. Zakładam zatem, że mój grill jest 3-osobowy. Co prawda można na kratce ułożyć znacznie więcej parówek lub hamburgerów (około 10) niż moich ulubionych steków i w tym momencie może jednak posiadam wersję izraelsk± (2+8 to typowa rodzinka z Borough Park w Nowym Jorku) wink:
Wracam na drzewo czyli do węgla z niego. Worek o wadze 9 kg zużywam na 5 sesji. Nie ma znaczenia czy palę 2 parówki czy 3 steki. Wypełniam koszyk węglem tak samo aby osi±gn±ć najwyższ± temperaturę. Zwykle węgiel z dębu potrzebuje około 20-25 min żeby rozżarzyć się do czerwono¶ci przed zakryciem kopuły grilla. Najwyższ± temperaturę pod przykryciem trzyma około 30 minut. Niektórzy piek± mięsa na lekkim ogniu bez przykrywania - wtedy ogień trzyma się dłużej.
Na podstawie mojego grilla wynika, że potrzeba około 2 kg węgla na upieczenie mięsa dla 3-4 osób. Ta wielko¶ć może się okazać zawyżona - zależy od tego co się zamierza grillować. Hamburgery lub hot dogi nie wymagaj± wysokiej temperatury i 2-kilogramowym ładunkiem można obsłużyć mała wycieczkę szkoln±. Steki oraz inne czę¶ci wołu wymagaj± maksymalnej temperatury, któr± ładunek węgla może utrzymać stosunkowo krótko. Po upieczeniu steków można ¶miało jeszcze długo piec kiełbaski i inne boczki na tym samym ładunku węgla.

Kończę, bo mi ¶lina zaczęła kapać na klawiaturę. Lecę podłożyć ogień w ogrodzie. wesoly
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Ty wreszcie przejdĽ na dietę, a nie będziesz sobie fundował przek±skę na 12 osób! lol wink:


To nie dieta tylko zabezpieczenie organizacyjne I Warsztatów SSG. :-D
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie serdecznie dziękuję. :-) Mam już wyobrażenie o potrzebnej ilo¶ci. Steków ani podobnych rzeczy wymagaj±cych temperatury Wielkiego Pieca nie przewidywałem ale teraz chodz± mi po głowie żeberka w miodzie. :-D
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek, w moim kole jest grill o wymiarach 100x60 cm. Jednorazowy wsad do niego to ok 3/4-1 worka węgla i wystarcza do upieczenia 40 kurzych ud i ilu¶ tam skrzydełek - na raz!
Je¶li więc przewidzisz jeden worek węgla na każde rozpalenie, to będziesz miał jeszcze zapas, bo przecież nie wszystko się wypala doszczętnie. wink:
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Steków ani podobnych rzeczy wymagaj±cych temperatury Wielkiego Pieca nie przewidywałem ale teraz chodz± mi po głowie żeberka w miodzie. :-D


Oj ! ... Zdejmij te żeberka z głowy wink:

Pieczenia steków uczyłem się kilka lat. Żeberek z grilla nadal się uczę. 8O
Pierwsze udane żeberka zanotowałem dopiero po kupieniu pionowego grilla - wędzarni. Na tradycyjnym grillu wychodziły wszystkie odmiany: spalone, surowe, twarde, łykowate, wysuszone, krwiste, bez smaku ... poza jedn±: zjadliwe.
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzućcie jakie¶ fajne grillowe przepisy!
Ja mogę od siebie napisać, że od jakiego¶ czasu w ogóle zrezygnowałem z grillowania tradycyjnej kiełbaski na rzecz białej. Kto nie próbował, czym prędzej do grilla! Zarumieniona biała kiełbasa z musztard± pany, tradycyjna kiełbasa piesy!
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
Wrzućcie jakie¶ fajne grillowe przepisy!
Ja mogę od siebie napisać, że od jakiego¶ czasu w ogóle zrezygnowałem z grillowania tradycyjnej kiełbaski na rzecz białej. Kto nie próbował, czym prędzej do grilla! Zarumieniona biała kiełbasa z musztard± pany, tradycyjna kiełbasa piesy!

Białej parzonej czy białej surowej :?:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
Wrzućcie jakie¶ fajne grillowe przepisy!


Nooo ... usmiech

Majkel, zacznij może nowy w±tek bo tu przeliczamy wiadra węgla na kilogram żeberek. A może nawet dwa w±tki: jeden dla tych co grilluj± i wypuszczaj± a drugi dla tych co grilluj± co popadnie. wink: usmiech
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tam nie przeszkadza. Co miałem się dowiedzieć to się dowiedziałem. :-) A o specjałach z grilla sam chętnie poczytam. :-)
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 2:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro tak ... Acha, to moje "Nooo" powyżej to znaczy po polsku "tak". Swoj± drog± nie ma w polskim języku wła¶ciwych znaków, żeby zapisać to popularne "no", które oznacza aprobatę. Bardziej kojarzy się z angielskim "No" czyli "nie". A przecież na pytanie: "Napijesz się ?" nikt nie odpowiada: "Tak" tylko zawsze: "Noooo".

OK, zatem lecimy z przepisami na żarcie robione na prawdziwym ogniu. Wła¶nie skończyłem konsumpcję kurczaka z rusztu i przyznam, że dawno tak dobrego nie zrobiłem. Głównie to zasługa przyprawy, któr± wysmarowałem drób przed kremacj±. Przetestowałem w ostatnich latach wiele różnych, w tym polskich (złocista, staropolska, węgierska, do drobiu, itp) ale nie byłem zachwycony. Dzi¶ użyłem rodzimego produktu, który jest mieszank± czosnkowo-cytrynowo-paprykow± z dodatkiem ziół i niebo w gębie ... Jak niebo w gębie to będ± chmurki i grzmoty z piorunami po drugiej stronie. I bardzo dobrze - smakowite danie z grilla musi pohałasować a nie odej¶ć w ciszy i zapomnieniu.

Co bym nie przypiekał na ruszcie to zawsze dorzucam kilka kartofelków. Uwielbiam pieczone kartofle w łupinach. Je¶li się trochę zwęgl± to uwielbiam je jeszcze bardziej. Też nie od razu odkryłem technikę robienia ziemniaków z grilla. Pocz±tkowo zawijałem w jakie¶ folie aluminiowe i piekłem godzinami a skurczybyki nadal były surowo-spalone. Obecnie gotuję ziemniaki około 15-20 minut w łupinach a potem buch do piekła ... w najgorętsze miejsce na ruszcie razem ze stekiem. Zawsze s± idelane. Na talerzu kroję na pół nieco spalone (jak z prawdziwego ogniska) ... trochę soli i masełka ... i znowu niebo w gębie i wichura w po¶cieli. wink: usmiech

SSG, koniecznie zabierzcie ze sob± trochę podgotowanych kartofelków. Je¶li zostanie jeden ... można zanęcić na karpia ... i na ruszt !!! usmiech
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
na ruszcie razem ze stekiem.

Ano wła¶nie, ze stekiem :roll: Ten produkt jest niestety w Polsce nieosi±galny smutny Krowy mamy, ale tak jakby steki z tych egzemplarzy s±
do kitu. Zjadłem kilka steków w swoim życiu i była to bajka,mniejsze,większe, półfuntowe czy 3/4 funtowe T-bone steki.
Do zdecydowanej większo¶ci nawet noża nie trzeba, odłamuję się czy też odkrusza widelcem i nie jest to zasługa marynaty (no, może trochę) ale bydlęcia. Po przyjeĽdzie do Polski w połowie lat 90 chciałem kilkakrotnie zrobić steki, kupowałem i to z czego powinien być stek, kupowałem piersz± krzyżow±, zrazówkę, rozbef, ligawę i pokusiłem się nawet na polędwicę. Najbliższa krucho¶ci była polędwica ale to też nie to smutny cała wcze¶niej wymieniona reszta w niczym steka wołowego nie przypomina.
I kilka lat temu mnie o¶wieciło. Jechałem z Kanadyjczykiem gdzie¶ pzrez kraj i zapytał mnie gdzie my hodujemy krowy na mięso, a co jaki¶ czas mijali¶my czarno- białe krasule gdzie¶ na ł±kach. No to mu mówię że wołowina jest z byków tego gatunku a krowy daj± mleko. No to się przyznał że kupił kilka razy wołowinę ale jest to inny rodzaj mięsa i nie nadaję się na steki :? I tak sobię pomy¶lałem że faktycznie u nas nie widzę bydła rzeĽnego tylko mleczne.
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Jechałem z Kanadyjczykiem gdzie¶ przez kraj i zapytał mnie gdzie my hodujemy krowy na mięso, a co jaki¶ czas mijali¶my czarno- białe krasule gdzie¶ na ł±kach. No to mu mówię że wołowina jest z byków tego gatunku a krowy daj± mleko. No to się przyznał że kupił kilka razy wołowinę ale jest to inny rodzaj mięsa i nie nadaję się na steki :? I tak sobie pomy¶lałem że faktycznie u nas nie widzę bydła rzeĽnego tylko mleczne.

Bł±d Sacha. Bydło widziane na ł±kach na pewno nie jest "mleczne". Wg prawa unijnego bydła "mlecznego" nie wolno wypasać na ł±kach. Musi być cały czas w oborze. Poza tym zobaczyć teraz jak±kolwiek krowę na ł±ce to trzeba mieć szczę¶cie. Niedługo będzie trzeba dziecku pokazywać krowę w zoo.
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóz, ja z grillem aż takiej wprawy nie mam. Te kilkana¶cie razy z bratem trudno nazwać praktyk±. Niemniej...no wła¶nie. Moja kuchnia oprócz funkcji zwykłęgo piekarnika posiada jeszcze obrotowe rożno i opiekacz, czyli taki długi podwójny palnik z promiennikiem zamontowany w górnej czę¶ci piekarnika. On to otworzył przede mn± nowe możliwo¶ci kulinarne.
Szybko przekonałem się, że surowe mięsiwa w większej objęto¶ci s± nierealne do obróbki w opiekaczu gdyż szybciej się przypal± niż upiek±. Jednak, tak jak Piwoniuszu zaznaczyłe¶, czę¶ciowo obrobione nadaj± się jak najbardziej. Kaszanka, kiełbasa biała parzona, mięso mielone, czy zwykła kiełbasa id± bezpo¶rednio z marszu na ruszt z tym, że kiełbasę zwykła zawsze nacinam w jakie¶ wzorki, kaszankę i biała parzon± do¶ć gęsto dziurawię widelcem a mielone nie może być grubsze niż 1cm.
Biał± surowa, ziemniaczki czy warzywa zawsze gotuję prawie "na gotowo" nim trafi± na ruszt. Inne mięsa, duże w swojej objęto¶ci po prostu piekę w piekarniku a na ruszt zawsze mogę wrzucić tyle ile potrzeba pokrojone w plastry.
Jedno co mnie zawsze ciekawi w grillowaniu (i nie tylko) to czas. Dzięki tej informacji można bardzo szybko rozróżnić, czy dany przepis to fantazja autora, czy też wynika z praktyki. Grillij±c z bratem na do¶ć małym grillu (30x20cm) kaszanka, kiełbasa i kurczak (piersi) były gotowa po 5-7min na stronę, czyli w cało¶ci po 10-15min. Biała kiełbaska, wędzony boczek i karkówka (plastry ok 1cm) były gotowe po 10-12min na stronę, czyli w cało¶ci 20-25min. I tu ciekawostka. Nigdy nie grillowałem ryb i nie wiem ile czasu dla nich potrzeba oraz, czy jako¶ wstępnie się je przygotowuje. :-) Jakie¶ panierki, czy inne wynalazki, po prostu nie wiem i w sieci nie znalazłem. Znaczy znalazłem ale jak przeczytałem o oprószeniu w m±ce, to przestałem czytać sny. :-D
Aha. Warzywa, te lekko niedogotowane wstępnie, trzymam na grillu po 3-5min na stronę. Więcej nie trzeba.

Różnica w czasie nie wynika z mojej niepewno¶ci lecz od warunków na dworze. Deszcz ma niewiele wspólnego jak już się rozpali grilla ale wiatr ma decyduj±ce znaczenie i owiewki na niewiele się zdaj±.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
majkel napisał:
Wrzućcie jakie¶ fajne grillowe przepisy!
Ja mogę od siebie napisać, że od jakiego¶ czasu w ogóle zrezygnowałem z grillowania tradycyjnej kiełbaski na rzecz białej. Kto nie próbował, czym prędzej do grilla! Zarumieniona biała kiełbasa z musztard± pany, tradycyjna kiełbasa piesy!

Białej parzonej czy białej surowej :?:


jedna dobra, druga jeszcze lepsza. Fantastyczne s± też takie zawinięte pęta o małej ¶rednicy-dla mnie jedyny produkt który kupuję na grilla w markecie, zwykle leż± pakowane koło mielonego.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 12:47 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Panowie potrzebuję pomocy. :-) Chodzi mianowicie o ilo¶ć węgla drzewnego do grilla.
Grill, duży na 12 osób, będzie rozpalany co najmniej trzykrotnie. Każdorazowo co najmniej na około 2 godziny. Ile potrzeba węgla drzewnego aby go nie zabrakło?

Nie węgiel drzewny i nie brykiet jak pisze Farti, tylko węgiel + brykiet, w proporcjach 2 : 1.
Rozumiem, że grill będzie rozpalany na te 2 godziny i gaszony, a następnie ponownie rozpalany i gaszony i tak 3 razy. Je¶li tak jest to, będzie Ci potrzebne ok. 4 kg. węgla drzewnego i 2 kg. brykietu.
Duże znaczenie ma to, co się grilluje. Np. skrzydełka kurze i ryby grilluję na końcowym etapie grillowych działań i wtedy możemy mówić o 2 godzinach grillowania, ale jesli chcę uzyskać np. dobr± karkówkę, to cała operacja trwa max. 15 minut, inaczej uzyskasz "suszi", czyli wysuszxon± karkówkę wink:
W każdym razie 3 razy po 2 godziny grillowania to szmat czasu i trzeba go umiejetnie wykorzystać. Ilo¶ć węgla i brykietu jest tu kwesti± drugorzędn±. Inaczej będzie się paliło w grillu odkrytym, a inaczej w takim z przykrywk±, także podane proporcje traktuj orientacyjnie.
Smacznego usmiech
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Czez. :-)
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedna rzecz z mojego do¶wiadczenia nabytego na zlocie w Dziwnówku usmiech Nigdy nie ulegaj presji wygłodniałych grillowiczów wink: Na wspomnianym zlocie wszyscy chcieli "na już" grillowane przeze mnie i Torka ¶ledziki (dostarczone przez Tom - Roya), ale prawdziwie zgrillowane ¶ledzie zjedli tylko Ci, którzy troszku poczekali wink: M.in. szanowna małżonka Wichury usmiech
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozgadałem się, ale lubię grillować i robię grilla co łyk-end wink: Kwestia zasadnicza jest taka, że od rozpalenia grilla zalezy wszywstko. Nie powinno się kła¶ć na niczego na nierozgrzany grill (casus Dziwnówka wink: ). Ja zaczynam działania kiedy nie mogę utrzymać dłoni nawet przez parę sekund na poziomie rusztu, za¶ węgiel i brykiet z pokryte warstewka popiołu. Oczywi¶cie nie dotyczy to wszystkich produktów, jak wspomniane skrzydełka, czy ryby, które grilluję na "spokojnym" już grillu.
Zaopatrz się też w spryskiwacz, aby gasić płomienie wykwitaj±ce w miejscu kapania tłuszczu.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
I tu ciekawostka. Nigdy nie grillowałem ryb i nie wiem ile czasu dla nich potrzeba oraz, czy jako¶ wstępnie się je przygotowuje. :-) .

Wł±czasz w Google "grilowanie ryb" i masz prawie podane do stołu.

majkel napisał:
Fantastyczne s± też takie zawinięte pęta o małej ¶rednicy-dla mnie jedyny produkt który kupuję na grilla w markecie, zwykle leż± pakowane koło mielonego.

Też kupuję całe zestawy ale najlepsze s± jagnięce.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
SSG napisał:
I tu ciekawostka. Nigdy nie grillowałem ryb i nie wiem ile czasu dla nich potrzeba oraz, czy jako¶ wstępnie się je przygotowuje. :-) .

Wł±czasz w Google "grilowanie ryb" i masz prawie podane do stołu.


A my¶lisz, że taki m±dry nie byłem? Podaj link bo pod takim hasłem możesz co najwyżej znaleĽć grilowanego łososia, makrelę, halibuta, sandacza z veget± (tfu), lub gotowane pstr±gi w foli alu na grilu, co jest błednie nazywane pieczeniem. Reszta porad to teoria, która ma się nijak do praktyki. No chyba, ze kto¶ potrafi z przepisu na marynatę wydobyć zasady grilowania.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
...Oczywi¶cie nie dotyczy to wszystkich produktów, jak wspomniane skrzydełka, czy ryby, które grilluję na "spokojnym" już grillu.

O a z tej informacji mogę już wyci±gn±ć jakie¶ wnioski. :-)
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTAJ
Dwa przepisy na szaszłyk i karkówkę + poczytaj co piszę w komentarzach.

PS. Ciesze się, że porady odnoszace sie do tzw. "portali kulinarnych" traktujesz tak jak ja wesoly Zagl±dam raz na jaki¶ czas, po to tylko by utwierdzać się w przekonaniu, że nie warto lol
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez, jaki znowu spryspkiwacz, a piwko?!
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 5:10 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
... jesli chcę uzyskać np. dobr± karkówkę, to cała operacja trwa max. 15 minut, inaczej uzyskasz "suszi", czyli wysuszxon± karkówkę wink:


Dokładnie. Najlepsze mięsa z grilla wychodz± je¶li "stan upieczenia" osi±gniemy w jak najkrótszym czasie. Zachowuje wtedy soczysto¶ć. Szczególnie ważne jest to przy opalaniu steków oraz innych wołowych partii. Wołowina nad ogniem w miarę upływu czasu twardnieje i schnie. Stek doskonały powinien być na ruszcie 5+4 minuty. Po 5 minutach przewracamy na drug± stronę, smarujemy jakim¶ dobrym sosikiem i dajemy mu już tylko 4 minuty piekielnych rozkoszy. Grzechem jest przewracanie steka po raz trzeci - za to można i¶ć samemu do piekła. Je¶li po tych 9-10 minutach wołowina jest niedopieczona to należy zmienić sprzęt. Karkówka po 15 minutach rozpływa się w gębie ... po 20-25 zamiast noża i widelca słuszniej jest użyć dłuta i młotka. wink:

Żeby mięsko szybko doszło do stanu rozkoszy dla podniebienia niezbędne s± dwie rzeczy: wła¶ciwy grill i umiejętne rozpalenie żaru. Wła¶ciwy grill to taki w którym można osi±gn±ć temperaturę minimum 200 C i utrzymać j± przez co najmniej 15-20 minut. Dobry grill nie musi być drogi - najlepszy jaki miałem (wyrzuciłem już ponad 10 w cenie od 19.99 do 499.99 $) posiadam obecnie i kosztował jedynie 70 dolców. Wszystkie, w których węgiel (lub brykiety) kładzie się na niewentylowanej blasze to pomyłka gorsza od komunizmu. W moim BBQ (barbeque) węgiel umieszcza się w koszyku z metalowej siatki odsuniętym od dna urz±dzenia. To rozwi±zanie umożliwia wentylację i rozbudzenie wła¶ciwego żaru nawet w moim wieku przy niezbędnych kilku Tyskich. wink:
Rozżarzenie węgla na maxa to też mały trick. Paliwo należy ułożyć przed podpaleniem w piramidę. Szczególnie dotyczy to brykietów. Im doskonalsza piramida tym żar lepiej bucha. Kiedy po wyga¶nieciu żywego ognia zaczynaj± tryskać iskry z rozpalonego wnętrza stożka, można piramidę rozpłaszczyć po całym palenisku. Zasada piramidy jest nieco nielogiczna ale to działa. 8O Przy rozsypaniu węgli na płasko i podpaleniu zaczynaj± się tlić i żarzyć długo i mizernie nigdy nie osi±gaj±c "białej gor±czki" wink:
Oczywi¶cie te wysokie temperatury s± niezbędne tylko do niektórych mięs. Do pieczenia schabu, kurczaków, ryb, kiełbasek, boczków lub parówek na grillu nadaję się absolutnie każdy grill i dowolna technika odpalania brykietów.
Osobi¶cie nie lubię grillowania ryb z jednego powodu - co by nie robić to zawsze przywieraj± trochę na stałe do miejsca swojego położenia. Najlepsze co udało mi się z tym problemem zrobić to na kratce grilla (masło ma¶lane ... grill po angielsku to krata) kładę folię aluminiow± wysmarowan± olejem i podziurawion± widelcem. Ryby i tak do niej przywieraj± swoim rybim ciałem. Dlatego preferuję grillowanie ryb w pionowym BBQ. Jest to cylinder składaj±cy się z 4 segmentów w którym między paleniskiem a rybami powieszonymi na haczykach znajduje się pojemnik z wod±. Towar wymaga nieco dłuższego kopcenia ale woda w misce zapewnia, że nawet po 4 godzinach wędzenia mięsko nie wysycha. Jest to jedyna znana mi metoda na żeberka. Po 2 godzinach odchodz± od ko¶ci jak Mel Gibson od żony i soczysto¶ci± dorównuj± pogawędkom w barze piwnym na Stalowej w Warszawie. wink: usmiech
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 6:21 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Czez napisał:
... jesli chcę uzyskać np. dobr± karkówkę, to cała operacja trwa max. 15 minut, inaczej uzyskasz "suszi", czyli wysuszxon± karkówkę wink:


Dokładnie. Najlepsze mięsa z grilla wychodz± je¶li "stan upieczenia" osi±gniemy w jak najkrótszym czasie. Zachowuje wtedy soczysto¶ć. Szczególnie ważne jest to przy opalaniu steków oraz innych wołowych partii. Wołowina nad ogniem w miarę upływu czasu twardnieje i schnie. Stek doskonały powinien być na ruszcie 5+4 minuty. Po 5 minutach przewracamy na drug± stronę, smarujemy jakim¶ dobrym sosikiem i dajemy mu już tylko 4 minuty piekielnych rozkoszy. Grzechem jest przewracanie steka po raz trzeci - za to można i¶ć samemu do piekła. Je¶li po tych 9-10 minutach wołowina jest niedopieczona to należy zmienić sprzęt. Karkówka po 15 minutach rozpływa się w gębie ... po 20-25 zamiast noża i widelca słuszniej jest użyć dłuta i młotka. wink:

Żeby mięsko szybko doszło do stanu rozkoszy dla podniebienia niezbędne s± dwie rzeczy: wła¶ciwy grill i umiejętne rozpalenie żaru. Wła¶ciwy grill to taki w którym można osi±gn±ć temperaturę minimum 200 C i utrzymać j± przez co najmniej 15-20 minut. Dobry grill nie musi być drogi - najlepszy jaki miałem (wyrzuciłem już ponad 10 w cenie od 19.99 do 499.99 $) posiadam obecnie i kosztował jedynie 70 dolców. Wszystkie, w których węgiel (lub brykiety) kładzie się na niewentylowanej blasze to pomyłka gorsza od komunizmu. W moim BBQ (barbeque) węgiel umieszcza się w koszyku z metalowej siatki odsuniętym od dna urz±dzenia. To rozwi±zanie umożliwia wentylację i rozbudzenie wła¶ciwego żaru nawet w moim wieku przy niezbędnych kilku Tyskich. wink:
Rozżarzenie węgla na maxa to też mały trick. Paliwo należy ułożyć przed podpaleniem w piramidę. Szczególnie dotyczy to brykietów. Im doskonalsza piramida tym żar lepiej bucha. Kiedy po wyga¶nieciu żywego ognia zaczynaj± tryskać iskry z rozpalonego wnętrza stożka, można piramidę rozpłaszczyć po całym palenisku. Zasada piramidy jest nieco nielogiczna ale to działa. 8O Przy rozsypaniu węgli na płasko i podpaleniu zaczynaj± się tlić i żarzyć długo i mizernie nigdy nie osi±gaj±c "białej gor±czki" wink:
Oczywi¶cie te wysokie temperatury s± niezbędne tylko do niektórych mięs. Do pieczenia schabu, kurczaków, ryb, kiełbasek, boczków lub parówek na grillu nadaję się absolutnie każdy grill i dowolna technika odpalania brykietów.
Osobi¶cie nie lubię grillowania ryb z jednego powodu - co by nie robić to zawsze przywieraj± trochę na stałe do miejsca swojego położenia. Najlepsze co udało mi się z tym problemem zrobić to na kratce grilla (masło ma¶lane ... grill po angielsku to krata) kładę folię aluminiow± wysmarowan± olejem i podziurawion± widelcem. Ryby i tak do niej przywieraj± swoim rybim ciałem. Dlatego preferuję grillowanie ryb w pionowym BBQ. Jest to cylinder składaj±cy się z 4 segmentów w którym między paleniskiem a rybami powieszonymi na haczykach znajduje się pojemnik z wod±. Towar wymaga nieco dłuższego kopcenia ale woda w misce zapewnia, że nawet po 4 godzinach wędzenia mięsko nie wysycha. Jest to jedyna znana mi metoda na żeberka. Po 2 godzinach odchodz± od ko¶ci jak Mel Gibson od żony i soczysto¶ci± dorównuj± pogawędkom w barze piwnym na Stalowej w Warszawie. wink: usmiech

Wow. Ja tak nie potrafię, więc może kiedy¶ wpadne do Ciebie na grila i pokażesz mi na "żywca" krok po kroku, jak trzeba odpowiednio pichcić niektóre mięsiwa wink:
Przyniosę ze sob± kilka piwek np. Tyskie wink:
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:05 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

Gierek napisał:
Przyniosę ze sob± kilka piwek np. Tyskie wink:


Wystarczy jedno. Jestem teraz na jakich¶ "dragach" na ci¶nienie, które powoduj±, że alkohol znacznie mocniej szaleje po organiĽmie. Wczoraj zrobiłem test. Po jednym Tyskim się nawaliłem. 8O Po dwóch to chyba izba wytrzeĽwień. wink: lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:10 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Gierek napisał:
Przyniosę ze sob± kilka piwek np. Tyskie wink:


Wystarczy jedno. Jestem teraz na jakich¶ "dragach" na ci¶nienie, które powoduj±, że alkohol znacznie mocniej szaleje po organiĽmie. Wczoraj zrobiłem test. Po jednym Tyskim się nawaliłem. 8O Po dwóch to chyba izba wytrzeĽwień. wink: lol

Dobra to wezmę jeszcze jakiego¶ "flakona", może na łódke inaczej te proszki działaj± lol wink:
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 701

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:20 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:

Jestem teraz na jakich¶ "dragach" na ci¶nienie, które powoduj±, że alkohol znacznie mocniej szaleje po organiĽmie. Wczoraj zrobiłem test. Po jednym Tyskim się nawaliłem. 8O Po dwóch to chyba izba wytrzeĽwień. wink: lol

Nie przejmuj się - to stan przej¶ciowy po takich "dragach". Też tak miałem - jedno piwko i... "Wesoły Romek". Ale pół roku "brania" i wszystko wraca do normy. Dwa i... jest fajnie wink:
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malo grilluje - mowiac szczerze - prawie wcale, ale...robilem to dawno temu w Polsce. Obecnie ograniczam sie do kuchni domowej, bo "podobno" BBQ jak i grillowanie wplywa korzystnie na rozwoj komorek rakowych (tak gdzies przeczytalem, ale tak do konca w to nie wierze).
Znalazlem kiedys na PW ciekawy link i dzisiaj polecam go wszystkim.
Na dole strony jest dzial "menu technologiczno-uzytkowe" a w nim podrozdzial "grillowanie i pieczenie. Warto poczytac. GRILLOWANIE Smacznego.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrodlak napisał:
Malo grilluje - mowiac szczerze - prawie wcale, ale...robilem to dawno temu w Polsce. Obecnie ograniczam sie do kuchni domowej, bo "podobno" BBQ jak i grillowanie wplywa korzystnie na rozwoj komorek rakowych (tak gdzies przeczytalem, ale tak do konca w to nie wierze).
Znalazlem kiedys na PW ciekawy link i dzisiaj polecam go wszystkim.
Na dole strony jest dzial "menu technologiczno-uzytkowe" a w nim podrozdzial "grillowanie i pieczenie. Warto poczytac. GRILLOWANIE Smacznego.


O masz, to ja kiedy¶ wklejałem ten link. Nie pamiętam tylko czy chodziło o wędzenie czy o ¶rutownicę. :-) Kurde człowiek ma w archiwach linki i...i w sumie nie wie co ma. :-)
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:40 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
Piwoniusz napisał:

Jestem teraz na jakich¶ "dragach" na ci¶nienie, które powoduj±, że alkohol znacznie mocniej szaleje po organiĽmie. Wczoraj zrobiłem test. Po jednym Tyskim się nawaliłem. 8O Po dwóch to chyba izba wytrzeĽwień. wink: lol

Nie przejmuj się - to stan przej¶ciowy po takich "dragach". Też tak miałem - jedno piwko i... "Wesoły Romek". Ale pół roku "brania" i wszystko wraca do normy. Dwa i... jest fajnie wink:


Wła¶nie tym się przejmuję ... że ten stan minie i znowu będę musiał wlać w siebie Niagarę Żywca żeby mi trochę zakopciło pod sufitem. Dzisiaj pi±teczek więc się sponiewieram ... 50 gram Finki chyba wystarczy. wink: lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:50 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Wystarczy jedno. Jestem teraz na jakich¶ "dragach" na ci¶nienie, które powoduj±, że alkohol znacznie mocniej szaleje po organiĽmie. Wczoraj zrobiłem test. Po jednym Tyskim się nawaliłem. 8O Po dwóch to chyba izba wytrzeĽwień. wink: lol


No, to ja ci¶nienie mam w normie ;) Ile mnie to zdrowie kosztuje, ech smutny...
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz !
Trzeba my¶leć pozytywnie !
Mamy globalny kryzys a Twój organizm sam postanowił zredukować koszty używek browarnych przestawiaj±c dotychczasowe normy zużycia ¶rodka pędnego !!!
wink:
pozdrawiam
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 1:53 pm    Temat postu: Re: Grill Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:

Dokładnie. Najlepsze mięsa z grilla wychodz± je¶li "stan upieczenia" osi±gniemy w jak najkrótszym czasie...


No i narobiłe¶ mi smaku i nie wytrzymałem. :-) Mój nowy elektryczny grill :-D
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dociu, super sprawa mam podobny.Jest tylko jedna wada.Mój okap pamięta Mieszka pierwszego, a kuchnia jest bez okna, więc przy pieczeniu czegokolwiek jest niezła 'zadyma' i wielkie wietrzenie wink:
_________________
I
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
Dociu, super sprawa mam podobny.Jest tylko jedna wada.Mój okap pamięta Mieszka pierwszego, a kuchnia jest bez okna, więc przy pieczeniu czegokolwiek jest niezła 'zadyma' i wielkie wietrzenie wink:


Okapu nie mam ale mam okno w kuchni. :-) Dymu nie było za wiele. Ale to nic, ten zapach... Następnym razem na płytę podrzucę kilka jagód jałowca. :-D
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, jedyne czego brakuje w grillowaniu na takim sprzęcie, to zapachu dymu z drewna.Ale widzę, że i na to jest sposób usmiech .Boję się tylko, że s±siedzi na zapach palonego drewna z czyjego¶ mieszkania szybko wybraliby na telefonie dwie dziewi±tki i ósemkę wink:
_________________
I
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Dymu nie było za wiele. Ale to nic, ten zapach... Następnym razem na płytę podrzucę kilka jagód jałowca. :-D

Już przestań, przestań, zjedz, wypij browara i idĽ spać a nie rób smaka wesoly
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
Dociu, super sprawa mam podobny.Jest tylko jedna wada.Mój okap pamięta Mieszka pierwszego, a kuchnia jest bez okna, więc przy pieczeniu czegokolwiek jest niezła 'zadyma' i wielkie wietrzenie wink:


Balkon załatwił problem w moim przypadku. Za to bożocielna procesja miała do¶ć zdegustowane miny, o ile dobrze dojrzałem z 4. piętra usmiech
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
Za to bożocielna procesja miała do¶ć zdegustowane miny, o ile dobrze dojrzałem z 4. piętra usmiech

To już była tak wcze¶nie w tym roku :?: wesoly
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
adalin napisał:
Za to bożocielna procesja miała do¶ć zdegustowane miny, o ile dobrze dojrzałem z 4. piętra usmiech

To już była tak wcze¶nie w tym roku :?: wesoly


To było z 8 lat temu 8O wesoly
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W blokach jak na pierwszym pietrze robi± grilla to na wyższych wystarczy chleb z masłem wesoly i browar.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
Wrzućcie jakie¶ fajne grillowe przepisy!


nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie biał± kiełbaskę zast±piła już dawno kaszanka z cebul± i przyprawami jakich dusza pragnie pieczona w folii aluminiowej nie dłużej niż 20min na niewielkim żarze. Spróbuj polecam!! P.S. szczególnie dobre po nieudanych połowach;)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.23 sekund :: Zapytania do SQL: 159