Czy wiesz, że...
70-centymetrowy wymiar ochronny sum przekracza po 6 latach życia. Przy sprzyjaj±cych warunkach 150 cm i 30 kg wagi osi±ga w 10-13 roku.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 575
 Zalogowani 0
 Wszyscy 575

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(501605) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(501605) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(501605) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501605) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501605) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501605) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501605) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501605) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501605) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501605) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2274
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Lin
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Lin
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Miro
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 6:45 pm    Temat postu: Lin Odpowiedz z cytatem

Witam!!

W najbliższym czasie chcę się wybrać na lina i mam pytanie do Was jak z braniami lina w tym roku?? czy kto¶ już złowił lina?? i czy żeruje?? nie mam wiele czasu żeby pojechać na moje ulubione jeziorko st±d te pytania do Was.
Maurycy-linoholik
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 13, 2009
Posty: 1


PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem ciekaw jak tam u was Panowie z tym linem:P:P bieri czy nie bieri
Mord_89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 252

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom, Warszawa (studia)
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nastawiałem się na linka ale złowiłem już przypadkiem jednego na zaporówce i słyszałem od znajomych, że już się ruszył.
Warto próbować wink:
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że bior±!. Liny bior± nawet w lutym jak zima łagodna i lodu niet:-)
Nie macie na co czekać - to jeden z najlepszych okresów na lina. pozdrawiam
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w tym roku na łowisku gdzie występuje sporo lina ale nie złowiłem i nie widziałem żeby kto¶ złowił
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba sie dlugo zastanawiac tylko zanecic lowisko jakas "lekko strawna" mieszanka i ruszac na zielona rybke ;)
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już byłem parę razy nad wod± ale lina jeszcze nie złowiłem. Wiem że już karpik ładnie żeruje więc należy się spodziewać że i lin też już żeruje.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w moich stronach i linek jeszcze ospały i karpik równiez smutny tylko te nasze karasie żarłoczne jak zawsze usmiech
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
macionek
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Oct 05, 2008
Posty: 20

Kraj: Polska-Stg Gd.woj.pomorskie
PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linek zaczyna się ruszać,mój pierwszy w tym sezonie-29cm j.Jabłowo(woj.pomorskie) lol
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa tygodnie temu byłem w Halinowie to padł taki linek 1.8kg
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy okazji dorzucę jeszcze jedno pytanko: zamierzam trochę popróbować ze spławikem i mam pytanko przez ile nęcić i czym oraz jak umie¶cić przynętę (czytaj na dnie lub w inny sposób)?
tomkar
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 7

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liny łowię już od miesi±ca. Jeżeli woda jest obfita w pokarm to radzę nie nęcić grubo tylko co¶ sypkiego. Bo inaczej będzie tak jak u mnie tzn. linki odgryzaj± kawałek kukurydzy lub wysysaj± ¶rodek. Często u mnie wystarczało ulepić kule tylko z samej ziemi, linki podchodziły za minute lub dwie. Ale u mnie jest duża presja i chyba reaguj± nawet na sam plusk kuli o wodę.
_________________
_____
tomkar
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomkar napisał:
Liny łowię już od miesi±ca. Jeżeli woda jest obfita w pokarm to radzę nie nęcić grubo tylko co¶ sypkiego. Bo inaczej będzie tak jak u mnie tzn. linki odgryzaj± kawałek kukurydzy lub wysysaj± ¶rodek. Często u mnie wystarczało ulepić kule tylko z samej ziemi, linki podchodziły za minute lub dwie. Ale u mnie jest duża presja i chyba reaguj± nawet na sam plusk kuli o wodę.


a jęsli chodzi o lipiec [wtedy skompletuje sprzęt, no chyba ,ze znów zabior± nam premię;) ] to dalej co¶ sypkiego czy można na kuku przej¶ć???
tomkar
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 7

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głównie łowię na 60metrowym stawiku i moje uwagi dotycz± takich akwenów, ale mog± być uniwersalne. W lipcu ro¶linno¶ci będzie jeszcze więcej a pokarmu w wodzie od groma, więc złowienie jeszcze trudniejsze. Wtedy stosuje dwie strategie:
1) łowie na naturalny pokarm linów jaki jest w wodzie: ¶limaki, chru¶ciki, pijawki (często jest to jedyna skuteczna przynęta, nawet w nocy!)... Wtedy nadal nęce sypko aby wytworzyć tylko chmurę i zapach.
2) przyzwyczajam liny do "sztucznego" pokarmu. Wtedy nęce dłużej i grubo (ale tuż przed łowieniem sypie mało) tym co będę zakładał na hak np. kukurydze, czerwone, jakie¶ kulki...
_________________
_____
tomkar
VIRT
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 10, 2007
Posty: 76

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury (Orzysz)
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak drog± pochwalenia się u nas na jeziorze ostatnio został złapany lin 3.50kg. jezioro rynnowe dobrze wykorzystywane przez rybaków jak każde PZW wesoly ale jednak jeden sie uchowałusmiech tylko szkoda że ja go nie dziabn±łem:)
macionek
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Oct 05, 2008
Posty: 20

Kraj: Polska-Stg Gd.woj.pomorskie
PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem pochwalić się dwoma linkami:34cm,39cm-jez.Jabłowo-30. 05.Zanęta"uniwersalna",konopie prażone,atraktor,,lin-kara¶",dwie"setki" robaków zanętowych"troszkę gotowanej pszenicy i puszka kukurydzy.Do tego trzy"dzikusy"oraz 30-40płotek(15-25 cm) wesoly .Grunt:130-180cm,odległo¶ć-tuż za lini± trzcin,między li¶ćmi gr±żeli(lilii wodnej).Przy braniach linów,karasi(metoda odległo¶ciowa) spławik lekko przegruntowany(¶rucina sygnalizacyjna na dnie),na haczyku kukurydza "zablokowana"białym robakiem.Płotki łapałem z bata(8m)na ziarno pszenicy lub białego robaka.Teraz jadę 6.06.(sobota)bez uprzedniego nęcenia,o efektach dam znać.
Miro
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielkiel ja proponowałbym nęcić samymi ziarnami( kukurydza, pszenica itp.) Je¶li znasz miejsce gdzie liny żeruj± wystarcz± 2,3 dni nęcenia w innym przypadku może to potrwać trochę dłużej. Do ziaren nie będzie aż tak bardzo podchodzić drobnica, a gdy masz czas żeby być codziennie na łowisku to z pewno¶ci± przyzwyczaisz liny do zanęty i z powodzeniem będziesz łowił te piękne rybki. Na moim jeziorze "zabójcz± broni±" na te rybki jest czerwony robak maczany w dipie ochotkowym. Nie mam zabardzo czasu, żeby jeĽdzić na rybki w tym roku ale jak narazie 7 sztuk, które złapałem skusiły się wła¶nie na tę przynęte.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miro napisał:
Bielkiel ja proponowałbym nęcić samymi ziarnami( kukurydza, pszenica itp.) Je¶li znasz miejsce gdzie liny żeruj± wystarcz± 2,3 dni nęcenia w innym przypadku może to potrwać trochę dłużej.


Miro napisz co¶ więcej jak przygotować pszenicę i czy s± jakie¶ specjalne metody???[/b]
Miro
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przygotować pszenice?? Ja to robie w najprostszy możliwy sposób zalewam wod± i wstawiam na gaz...kiedy ziarna pszenicy zaczynaj± pękać kończę...w trakcie dolewam wody gdyż ta szybko wyparowuje. Znam wędkarzy, którzy dodaj± do ziaren atraktory waniliowe, miód ale sam nie testowałem.
cookies157
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 22, 2008
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej prostym sposobem przygotowania pszenicy jest wsypac j± do termosu i zalac wrz±tkiem i zostawic na dobe i nastepnego dnia pszenica gotowa usmiech mozna tez dodac zapachu czyli atraktoru.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cookies157 napisał:
Najbardziej prostym sposobem przygotowania pszenicy jest wsypac j± do termosu i zalac wrz±tkiem i zostawic na dobe i nastepnego dnia pszenica gotowa usmiech mozna tez dodac zapachu czyli atraktoru.


Wręcz uwielbiam takie wypowiedzi. :-) Od razu wiem, że go¶ć nigdy nie parzył ziaren w termosie. :-D
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
cookies157 napisał:
Najbardziej prostym sposobem przygotowania pszenicy jest wsypac j± do termosu i zalac wrz±tkiem i zostawic na dobe i nastepnego dnia pszenica gotowa usmiech mozna tez dodac zapachu czyli atraktoru.


Wręcz uwielbiam takie wypowiedzi. :-) Od razu wiem, że go¶ć nigdy nie parzył ziaren w termosie. :-D

Herbaty pewnie też. wink:

Ps. Cookies157 : ± ć ę ń Ľ ż .
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
cookies157 napisał:
Najbardziej prostym sposobem przygotowania pszenicy jest wsypac j± do termosu i zalac wrz±tkiem i zostawic na dobe i nastepnego dnia pszenica gotowa usmiech mozna tez dodac zapachu czyli atraktoru.


Wręcz uwielbiam takie wypowiedzi. :-) Od razu wiem, że go¶ć nigdy nie parzył ziaren w termosie. :-D

najlepiej zasypać termos do pełna ,zalać i zakręcić ,efekt murowany lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:

najlepiej zasypać termos do pełna ,zalać i zakręcić ,efekt murowany lol

...zwłaszcza gdy się użyje karbidu. 8O wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
SSG napisał:
cookies157 napisał:
Najbardziej prostym sposobem przygotowania pszenicy jest wsypac j± do termosu i zalac wrz±tkiem i zostawic na dobe i nastepnego dnia pszenica gotowa usmiech mozna tez dodac zapachu czyli atraktoru.


Wręcz uwielbiam takie wypowiedzi. :-) Od razu wiem, że go¶ć nigdy nie parzył ziaren w termosie. :-D

najlepiej zasypać termos do pełna ,zalać i zakręcić ,efekt murowany lol


Zgadza się. Jako małolat zaliczyłęm sprz±tanie kuchni z odsuwaniem szafek wł±cznie i 3 dni trucia mamu¶ki. Nie chodziło o sam chiński termos lecz o fakt, że nie można było wej¶ć do sklepu i kupić.
Od tamtej pory, znaczy już w latach 90-tych kiedy towaru było w sklepach pod dostatkiem, każdy nowy termos zalewany był w miednicy. Mimo deklarowanej pojemno¶ci producenci do¶ć luĽno podchodzili do jako¶ci. Do dzi¶ mam na koncie 3 "granaty" z pęczakiem i jeden, który się tak zassał, że nic go nie potrafiło ruszyć. Potem okazało się ,że guma na korku od temperatury dosłownie skleiła się z wkładem. :-)
macionek
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Oct 05, 2008
Posty: 20

Kraj: Polska-Stg Gd.woj.pomorskie
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu tych Waszych "wybuchowych"przygód z termosem proponuję koledze po prostu gotowanie. wink: Je¶li chodzi o atraktory,to uważam,iż pszenica po zagotowaniu ma atrakcyjny aromat wink:
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeki chodzi o konopie to ja robie w ten sposób. Wrzucam dan± ilo¶ć do garnka i zalewam zimn± wod±. Po godzinie odcedzam zimn± widę i zalewam wrz±tkiem z czajnika. na mały gaz i czekać aż do momentu jak 3/4 ziaren będzie popękane ( mowa o nie przebranych nasionach co do rozmiaru ).
Ładujemy to do zanęty i jak u mnie działa. zly: zly: zly: zly:
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o parzenie pęczaku i podobnych ziaren zwiększaj±cych swoja objęto¶ć. Do termosu 3/4l wsypuję pół szklanki (ok 100g) pęczaku, zalewam wrz±tkiem, zakręcak i odczekuję półtorej godziny. Po tym czasie pęczak jest jędrny. Otwieram termos, odlewam to co zostało z wody (niewiele), ujmuję pęczaku na haczyk, zalewam nowym wrz±tkiem i pozostawiam na kolejne półtorej godziny lub dłużej. Po tej drugiej półtorej godzinie pęczak jest miękki i elegancko nadaje się do zanęty.

Dodatki zapachowo smakowe można dodawać za każdym razem parzenia.
cookies157
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 22, 2008
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem poco ta bezsensowna dyskusja na temat tego co napisałem .Ja do przygotowania pszenicy używam tej własnie metody i wg. mnie jest najlepsza. A pan Mario widac ze nigdy nie parzył pszenicy w ten sposob , a sie wypowiada , na przyszło¶ć wes pod uwage to co inni pisz± bo w wiekszosci jest to prawd± . pozdrawiam panie znawco !
christoferek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 01, 2003
Posty: 388

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ale Ci pojechał wesoly
cookies157
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 22, 2008
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nikomu nie pojechałem , ale zamiast sie wy¶miewac z tego co napisałem to lepiej przemilczeć , a prawda czasem boli. pozdrawiam
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cookies157 napisał:
Nic nikomu nie pojechałem , ale zamiast sie wy¶miewac z tego co napisałem to lepiej przemilczeć , a prawda czasem boli. pozdrawiam


No to żeby nie bolało to napisz jakiego termosu używasz do parzenia pszenicy, gdyż to kluczowa informacja, której nie podałe¶ wcze¶niej a tym samym naraziłe¶ na koszty i rozczarowanie ewentualnych na¶ladowców.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cookies157 napisał:
.Ja do przygotowania pszenicy używam tej własnie metody i wg. mnie jest najlepsza.

Czy ja powiedziałem że jest najgorsza :?: :?:

cookies157 napisał:
A pan Mario widac ze nigdy nie parzył pszenicy w ten sposob , a sie wypowiada ,

Ja nie widzę.

cookies157 napisał:
wes pod uwage to co inni pisz± bo w wiekszosci jest to prawd± . pozdrawiam panie znawco !


Proponuję aby¶ również wwzi±ł pod uwagę to co napisałem wcze¶niej, ale na wszelki wypadek przypomnę gdyby¶ nie wiedział o co chodzi : ± ć ę ń Ľ ż


Ps. Żeby Ci wyskakiwały takie ładne literki musisz korzystać z klawisza "ALT"
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

macionek
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Oct 05, 2008
Posty: 20

Kraj: Polska-Stg Gd.woj.pomorskie
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie sobie dogryzać i pouczać,a lepiej profesjonalnie odpowiadajcie na postawione pytania.Zapewniam,iż po otrzymaniu m±drej odpowiedzi nikt nie będzie miał za złe braku kropki nad Z itp-tyle w temacie :?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cookies157 napisał:
własnie, widac, sposob, sie, wes, uwage, wiekszosci

Macionek dobrze Ci się czyta wyrazy które zacytowałem wyżej :?: Lubisz się domy¶lać co jest tam napisane :?: , ja nie lubię się domy¶lać.
Wyrazy zacytowałem z postu który Cookies157 skierował do mnie, zrozumiał bym gdyby zdarzyło mu się raz czy dwa razy zapomnieć ogonka, ale on to robi nagminnie a po zwróceniu prze zemnie uwagi chyba robi to celowo. :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I słusznie Mary¶ wink: . Nam zwracano uwagę (jeszcze w szkole lol ) i my zwracajmy uwagę na poprawn± pisownię wink: . I tak jak dalej piszesz każdemu zdarzy się "wpadka", ale nagminne ignorowanie pisowni…W imię Sazana nie godzi się wykrzyknik :roll: wesoly . Tym bardziej że grzecznie zwracasz uwagę wesoly .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie się wydaje, że "ciasteczko" pomylił mnie z Mario_z. :-)
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstyd weterani, po prostu WSTYD. Jeden ponad 4000 wpisow, drugi ponad 3000 wpisow na forum.
Nasz nowy kolega - cookies157 - zabral glos w dyskusji. Poradzil jak zaparzyc pszenice, bo pewnie mu to wychodzilo wiele razy, wiec chcial podzielic sie doswiadczeniem. W zamian za to, spotkaly go jakies pouczanki z instrukcja obslugi klawiatury wlacznie. :oops:
SSG - zauwaz, ze cookies157 wcale nie napisal ile pszenicy sypie, ani tez ile wody wlewa w termos. Byc moze to byl jego blad.
Hmmm..., mario_z, czasem dobrze jest wpierw samemu upewnic sie co do pisowni wyrazow w jezyku polskim, zanim... :roll:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrodlak napisał:
SSG - zauwaz, ze cookies157 wcale nie napisal ile pszenicy sypie, ani tez ile wody wlewa w termos. Byc moze to byl jego blad.


Ile by nie sypał. Nie chodzi o ilo¶ć, bo to wariant. Zwróć uwagę na jego pierwszy post. Zalewa wrz±tkiem i zostawia na 24 godziny (doba). Wrz±tek w standardowym termosie utrzymuje się około 2-3 minut. Temperatura systematycznie spada i po ok 30min jest to już ok 70°C Taki stan trwa do¶ć długo. Po półtorej godzinie dobrze jak jest 60°C i to praktycznie koniec parzenia a pocz±tek moczenia. Po 6-8 godzinach wkład jest ledwo ciepły a gdzie następne 14-16 godzin?
No to teraz widać, że i Ty nigdy nie parzyłe¶ ziaren w termosie.

Moje pytanie o rodzaj termosu jest jak najbardziej zasadne. S± termosy, które 70°C potrafi± utrzymać przez 24 godziny. S± też takie, w które można ¶miało wsypywać zdecydowanie więcej ziaren niż do standardowych szklanych, bez obawy o jego rozsadzenie. Szkoda tylko, że się z nami nie podzielił nazw±.
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termosu uzywam jedynie do przetrzymywania cieplej herbaty z rumem wink: w czasie polowow w zimie.
Przyznaje szczerze - nakryles mnie, zdemaskowales :oops: nigdy nie parzylem ziaren w termosie. (Nigdy nie twierdzilem, ze to robilem.)
Moim szczytowym 8) (jak dotad) osiagnieciem w dziedzinie przynet organicznych domowej produkcji bylo zrobienie specjalnego ciasta na plocie z kaszy manny, miodu i wody a wszystko to zabarwione szafranem. Palce lizac!!! wykrzyknik
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrodlak napisał:
Termosu uzywam jedynie do przetrzymywania cieplej herbaty z rumem wink: w czasie polowow w zimie.
Przyznaje szczerze - nakryles mnie, zdemaskowales :oops: nigdy nie parzylem ziaren w termosie. (Nigdy nie twierdzilem, ze to robilem.)
Moim szczytowym 8) (jak dotad) osiagnieciem w dziedzinie przynet organicznych domowej produkcji bylo zrobienie specjalnego ciasta na plocie z kaszy manny, miodu i wody a wszystko to zabarwione szafranem. Palce lizac!!! wykrzyknik


No w to nie w±tpię. :-) Mój kumpel ma "hopla" na punkcie kaszy manny i to co on z ni± robi jako ciasto na ryby, to od samego widoku i zapachu dostaje się nagłego skurczu ¶linianek. :-D

A wracaj±c jeszcze do parzenia w termosie, mała uwaga do wszystkich, którzy chcieliby spróbować.
Po 2-3 latach noszenia w termosie herbaty lub kawy, termos wygl±da od ¶rodka niemal jak nówka. Po 3-4 parzeniach ziaren (zwłaszcza pęczaku), termos od ¶rodka wygl±da nieciekawie. No po prostu paskudnie i niczym ine można doczy¶cić tego mleczno-brudnego nalotu. Krótko mówi±c, chc±c parzyć należy po¶więcić jeden termos wył±cznie na ziarna.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomijaj±c dyskusję na temat parzenia pszenicy mam pytanko: linki zlokalizowałem, nęce już kukurydz± lada moment przyjdzie mój nowy sprzęt więc proszę o poradę: położyć przynęte na dnie przy metodzie spławikowej czy tuż nad dnem i jak umie¶cić pierwsz± ¶rucinę od haczyka??
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielkiel, wszystko zależy od tego na jaki gatunek się nastawiasz inaczej skomponujesz zestaw na płoć inaczej na lina. Powiedz jakie gatunki Ciebie interesuj± a znajdzie się kilku speców z PW z dobr± rad±. Pozdrawiam.
_________________
Bieroo Paniee???
Miro
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielkiel nastawia się na liny. Ja proponuję umieszczanie przynęty na dnie i umieszczenie "¶ruciny sygnalizacyjnej 25-30 cm od haczyka.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan interesuj± mnie liny, a wiem, że w łowisku s± jak pisałem w innym po¶cie głeboko¶c do 1,5m muliste dno i występuję gr±żel. Poradzisz??
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz próbować. To najlepsza metoda.

Ja ostatnio łowie ostatnio na łowisku o podobnych warunkach. Łowisko jest strasznie muliste, obficie zaro¶nięte gr±żelem. Łowię w ten sposób żeby przynęta była kilka cm nad dnem. Jeżeli chodzi o liny i karasie to brań mam zdecydowanie więcej.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielkiel napisał:
Milan interesuj± mnie liny, a wiem, że w łowisku s± jak pisałem w innym po¶cie głeboko¶c do 1,5m muliste dno i występuję gr±żel. Poradzisz??


Faktycznie temat linowy ale zmyliły mnie te ziarenka o których też jest mowa na forum.

Ja łowię na na typowy zestaw odległo¶ciowy z waglerkiem 1,5 - 1+1,5 grama zależnie czy chce łowić dalej czy bliżej. I ¶rucinka 0,5 g ok 20 cm od haczyka druga 0,7 pod samym spławikiem. Grunt staram ustawić się tak aby pierwsza ¶rucinka muskała dno.

A to wczorajszy popołudniowy go¶ć mojego łowiska 37 cm- klik
_________________
Bieroo Paniee???
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macionek napisał:
Chciałem pochwalić się dwoma linkami:34cm,39cm-jez.Jabłowo-30. 05.Zanęta"uniwersalna",konopie prażone,atraktor,,lin-kara¶",dwie"setki" robaków zanętowych"troszkę gotowanej pszenicy i puszka kukurydzy.


Czy dwie "setki" oznaczj± dwa razy 100ml.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ciekawostka lin spod lodu.
ZOBACZ
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
wookiee
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jun 07, 2003
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku żadnego nie złapałem na swoim jeziorku smutny Co¶ wędkarze gadali, że było kłusowane wiosn± smutny Tak to przynajmniej kilka sztuk powyżej 35cm w ci±gu urlopu złapałem. Przynęta jak zwykle ta sama - dendrobenka 3.
_________________
jestem tutaj od 2003 i duma mne rospera
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.21 sekund :: Zapytania do SQL: 168