Czy wiesz, że...
Statystycznie najwięcej rybiego mięsa spożywają mieszkańcy Islandii, Japonii, Korei Południowej, Fidżi oraz Portugalii - prawie 100 kilogramów rocznie.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 759
 Zalogowani 0
 Wszyscy 759

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135489) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(135489) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(135489) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(612977) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(612977) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(612977) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612977) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612977) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(612977) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(612977) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2281
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2060
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2176
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2308
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2196
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2102
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2148
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2514
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2332
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - dlaczego się odhaczają?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
dlaczego się odhaczają?
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
bmc143
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 06, 2009
Posty: 6


PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 8:47 pm    Temat postu: dlaczego się odhaczają? Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sporo łowię na federa i mam problem z wyholowaniem niektórych ryb. Często zdarza mi się że już przy brzegu przed samym lądowaniem ryby ona się wyhacza.Nie wiem czemu bo żyłki nie luzuję-przynajmniej tak mi sie wydaje.Jest to o tyle denerwujące że przyciągnę rybkę prawie ze środka rzeki i już po nią sięgam a ona pokazuje mi swój ogon na dowidzenia.Poza tym są to prawie zawsze największe ryby z wyprawy. niech ktos napisze co może byc tego przyczyną. może powinienem zmienic haki=a jakich wy używacie do łowienia płoci i leszczy na białe robaki? pomurzcie bo już z siebie wychodzę tracąc kolejną rybę.
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to być spowodowane:
1) złym doborem żyłki - poszukaj na sklepowych półkach żyłki przenzaczonej do metody gruntowej
2) kwestai zbyt dużych lub zbyt małych haków - ja od pewnego czasu łowię z bardzo dużą skutecznością jesli chodzi o wyholowanie zaciętych ryb, na haczylki Owner nr 14

Pozostaje pytanie, czy ryba spna się w chwili jej ucieczki czy zwyczajnie samositnie sie wyhacza 0spada z haczyka).
Jeśli wypina się w trakcie odjazdu od brzegu - poholuj ją dłużej na dłuższej żyłce - niech opadnie z sił na pełnej wodzie. Jeśli zwyczajnei się wyhacza - ja bym pzrede wszystkim zmienił haczyki.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3) złe wiązanie haczyka z przypnem ...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4) być może za mocno zacinasz rybę - mając bardzo sztywną żyłkę , przy bardzo silnym zacięciu możesz rozedrzeć rybie otwór gębowy - haczyk jest wtedy luźny i przy najmniekjszym młynku wypada
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
3) złe wiązanie haczyka z przypnem ...


Najprawdopodobniej tak jest jak pisze Animal. Trzeba tylko wytłumaczyć, co znaczy to złe zawiązanie.
Onego czasu na zlocie PW zrobiłem konkurs - wiazanie haczyka z żyłką. Wszyscy dostali dwa haczyki i jeden kawałek żyłki. Jeden z haczyków był tępy o czym nie wiedzieli wcześniej bioracy udział w konkursie. Startowało 10 osób. Dwie osoby zawiązały żyłke prawidłowo - żyłka wychodziła po łopatce od strony wewnętrznej kolanka. Gdyby nie fakt, że jeden z nich nie sprawdził haczyka - jaki wiąże, miałbym problem z przydzieleniem nagrody.
Zadziwił mnię fakt, że wśród pogawędkowiczów doświadczonych pod względem wędkarskim, były osoby, które oddały mi przywiązane haki odwrotnie lub żyłka wychodziła z boków łopatki.
Dlatego myślę, że kolega nie wiedział jak prawidłowo zawiązać haczyk.
Jeszcze raz podpowiadam - żyłka powinna wychodzić od wewnętrznej strony kolanka.
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Komorów
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna pośle;)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rumun napisał:
SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.


Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Komorów
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry! Coś pochrzaniłem z tym postem :oops:

Ostatnio zmieniony przez Sajmon dnia Pon Sie 10, 2009 10:20 am, w całości zmieniany 1 raz
splawik66
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Oct 30, 2007
Posty: 23

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatniej fazie holu, w czasie "podskoków" ryby w płytkiej wodzie koszyk /obciążenie/ często działa jak odbijak skacząc na raz napiętej, raz luźnej żyłce. Luz na przyponie i co za tym idzie spięcie ryby, może powodować ciężarek. Tak jak napisali Koledzy, ryba do podbierania powinna być wystarczajaco zmęczona i spokojna.
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!


Oldi, ja piszę jak zachowuję się łowiąc na karpiówki i jak dotąd nie miałem problemów ze spinaniem ryby przy brzegu. Hebel oczywiście jest odkręcony lekko, a nie na pełen luz. W przypadku holu amura nie widzę inaczej. Zakręcony hamulec powoduje podczas bryków amura tuż przy brzegu rozerwanie pyska ryby.
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna pośle;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.


Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!


A jest jakaś różnica? Ja takowej nie dostrzegam. Wędziska i zestawy te same, różnica we wskaźniku brań.
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
old_rysiu napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.


Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!


A jest jakaś różnica? Ja takowej nie dostrzegam. Wędziska i zestawy te same, różnica we wskaźniku brań.


Różnica może być wykrzyknik W przypadku feedera bardziej miękka część szczytowa niż w karpiówce w większym stopniu amortyzuje ,,skoki" ryby.
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna pośle;)
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj będzie się zaraz działo lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rumun napisał:
SSG napisał:
old_rysiu napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.


Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!


A jest jakaś różnica? Ja takowej nie dostrzegam. Wędziska i zestawy te same, różnica we wskaźniku brań.


Różnica może być wykrzyknik W przypadku feedera bardziej miękka część szczytowa niż w karpiówce w większym stopniu amortyzuje ,,skoki" ryby.


Niezależnie od producenta feedery mają szczytówki, jak i całość blanku, sztywne lub bardzo sztywne. Wskaźnik brań zastępujący końcową część szczytówki całkowicie się ugina pod obciążeniem 10dag, więc rozważania o amortyzacjii pod obciążeniem większej ryby są z lekka oderwane od rzeczywistości. :-)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Oj będzie się zaraz działo lol

A wcale, że nie. :-D
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rumun napisał:
SSG napisał:
old_rysiu napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.


Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!


A jest jakaś różnica? Ja takowej nie dostrzegam. Wędziska i zestawy te same, różnica we wskaźniku brań.


Różnica może być wykrzyknik W przypadku feedera bardziej miękka część szczytowa niż w karpiówce w większym stopniu amortyzuje ,,skoki" ryby.


Eeee ... feder to metoda a nie wędka !! Pomimo, że tak się zwykło je nazywać.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...na mojej napisane jest FEDER DRAGON... to też nie wędka :placz 8O ,to Qrna ,na co łowie 8O , co by mnie straz rybacka nad woda nie rozstrzelała wesoly wesoly
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wędką łowisz wędką wesoly
Feeder to ... no właśnie piękne słowo wink: ... dokarmiaczka lol
Czyli łowisz dokarmiaczką dragona wesoly
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbysiu - ile potrzeba naciągu aby nie było luzu pomiędzy haczykiem a szczytówką? Myślisz, że ta delikatna szczytówka, która ugina się pod ciężarami niewielkimi ale za to bardzo rozlegle ( czytaj długi odcinek ) nie utrzyma napięcia pomiędzy żylką a szczytówką?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Wędką łowisz wędką wesoly
Feeder to ... no właśnie piękne słowo wink: ... dokarmiaczka lol
Czyli łowisz dokarmiaczką dragona wesoly

Jarek ,cóś Ci sie porypało lol
dokarmiaczka to koszyk spręzyna ,lub podobne urządzenie lol
federem mozesz łowić bez dokarmiaczki ,czyli na zwykły zestaw gruntowy z cięzarkiem na troku bądz na zyłce głównej , feder to rodzaj cięższej wędki gruntowej z drgającą szczytówka
Przyznaj, chciałeś sprawdzić moja czujność lol lol
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
old_rysiu napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.


Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!


A jest jakaś różnica? Ja takowej nie dostrzegam. Wędziska i zestawy te same, różnica we wskaźniku brań.


Różnica może być wykrzyknik W przypadku feedera bardziej miękka część szczytowa niż w karpiówce w większym stopniu amortyzuje ,,skoki" ryby.


Niezależnie od producenta feedery mają szczytówki, jak i całość blanku, sztywne lub bardzo sztywne. Wskaźnik brań zastępujący końcową część szczytówki całkowicie się ugina pod obciążeniem 10dag, więc rozważania o amortyzacjii pod obciążeniem większej ryby są z lekka oderwane od rzeczywistości. :-)


No nie dam sobie wmówić, że jakikolwiek feeder, czy jak go tam zwać, do owej metody będzie sztywniejszy w części szczytowej niż moje badyle karpiowe 3,5 lbs :P
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna pośle;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Wędką łowisz wędką wesoly
Feeder to ... no właśnie piękne słowo wink: ... dokarmiaczka lol
Czyli łowisz dokarmiaczką dragona wesoly


Na przełomie lat 80/90 (dokładnej daty nie pomnę) Brytyjczycy w swojej wrodzonej tajemniczości ogłosili iż niebawem zaprezentują światu nowe wędzisko rewolucjonizujące podejście do gruntowych metod połowu. Jak zapowiadali tak się stało i na początku lat 90-tych szumnie ogłoszono prezentację nowego, rewolucyjnego wędziska nad Tamizą.
Dziwnym zbiegiem okoliczności Niemcy ogłosili taką samą prezentację dotyczącą takiego samego (rewolucyjnego) wędziska ale nad Renem.
Jeszcze dziwniejszym zbiegiem okoliczności obie prezentacje odbyły się w jednym terminie a późniejsze długie i żmudne śledztwo nie było w stanie udowodnić żadnej ze stron kradzieży projektu, gdyż wędziska niby takie same ale jednak inne. A o co chodzi? Chodzi o to, że:
- nad Tamizą zaprezentowano dwuczęściowe wędzisko dł 2,7m o cw do 20g z dwoma wymiennymi szczytówkami jako wskaźniki brań, każdy o innym współczynniku ugięcia. Wędzisko wykonane w najnowszej technologi węglowej ale same wskaźniki wykonane z włókna szklanego, nazwane feeder.

- nad Renem zaprezentowano kilkuskładowe (nie pomnę ilu) wędzisko teleskopowe dł 2,7m o cw do 20g z dwoma wymiennymi szczytówkami jako wskaźniki brań, każdy o innym współczynniku ugięcia. Wędzisko wykonane w najnowszej technologi węglowej ale same wskaźniki wykonane z włókna szklanego, nazwane winklepicker (albo wincklepicker, nigdy nie pamiętam jak to się pisze).

Następne zmiany nazw to jedynie marketing. Autentyczny był prawdziwie błyskawiczny rozwój wędziska. Rosnąca długość i cw można było obserwować każdego roku jednak dotyczy to wyłącznie feedera. Winklepicker zatrzymał się w czasie.
Oto krótka historia tego wędziska. :-)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rumun napisał:
SSG napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
old_rysiu napisał:
Rumun napisał:
SSG napisał:
Sajmon napisał:
W końcowej fazie holu nagłe szarpnięcia ryby może zamortyzować hamulec kołowrotka lub wędka!Może masz za sztywny sprzęt i trzeba by go zmienić na wędkę o bardziej parabolicznej akcji? smutny


Ja używam sztywnych wędzisk, bo je "czuję". Jednak przy większej rybie w ostatniej fazie holu zawsze luzuję hamulec.


Podobnie jak i Dociu łowię na sztywne kije o akcji szczytowej i zawsze gdy ryba znajduje się przy brzegu odpuszczam hamulec aby zapobiec zerwaniu się ,,zdobyczy". Ryba tuż przy brzegu, czując zagrożenie zaczyna ze wszystkich sił ponawiać próbę uwolnienia się.


Panowie - tu chodzi o feedera a nie gruntówki!


A jest jakaś różnica? Ja takowej nie dostrzegam. Wędziska i zestawy te same, różnica we wskaźniku brań.


Różnica może być wykrzyknik W przypadku feedera bardziej miękka część szczytowa niż w karpiówce w większym stopniu amortyzuje ,,skoki" ryby.


Niezależnie od producenta feedery mają szczytówki, jak i całość blanku, sztywne lub bardzo sztywne. Wskaźnik brań zastępujący końcową część szczytówki całkowicie się ugina pod obciążeniem 10dag, więc rozważania o amortyzacjii pod obciążeniem większej ryby są z lekka oderwane od rzeczywistości. :-)


No nie dam sobie wmówić, że jakikolwiek feeder, czy jak go tam zwać, do owej metody będzie sztywniejszy w części szczytowej niż moje badyle karpiowe 3,5 lbs :P

Zdejmij wskaźnik brań i sam sprawdź. Zdziwisz się. :-D
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
the_animal napisał:
Oj będzie się zaraz działo lol

A wcale, że nie. :-D

Jasne - cisza zapanowała lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
SSG napisał:
the_animal napisał:
Oj będzie się zaraz działo lol

A wcale, że nie. :-D

Jasne - cisza zapanowała lol


Spokojnie jak rankiem w parku. :-D
bmc143
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 06, 2009
Posty: 6


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie haki polecacie-proszę o konkretną nazwę i model. Wędki mam dosyc miękkie i zacinam także z umiarem więc te przyczyny raczej wykluczam. Ale do tej pory myślałem że hak ma byc przywiązany tak, że żyłka ma wychodzic po zewnętrznej stronie łuku kolankowego-a tu czytam, że całkiem na odwrót.Napewno spróbuję przywiązac odwrotnie. Jeszcze dwa pytania: 1- jaki kształt haczyka najlepiej trzyma rybę podczas długiego holu(trzonek długi czy krótki, łuk kolankowy szeroki czy węższy?).
2- wolicie haczyki proste czy te z łukiem delikatnie wygiętym na bok?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co te sądy o elastycznym kiju karpiowym jak feeder - już znaleźliśmy przyczynę wyczepiania się ryb. To źle wiązane haczyki.

BMC143 - pytasz o haki.
No to mamy kolejne wykłady - trochę tego za dużo, bo każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jak jednym łatwo się zacina, to zaś trudno utrzymać rybę w czasie holu. Inny - trudno zaciąć ale już po zacięciu, ryba marne ma szansę na uwolnienie się.
Ja mógłbym Ci poradzić na tematy haków na wodach stojących. Jeśli na takich łowisz, podaj tylko ulubioną przynętę i dobiorę Ci haczyk.
Na rzekach, poradzi Ci SSG.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już jesteśmy przy tych feederach i winklepicker'ach ( tak to się pisze ), to i ja dodam do tej historyjki zakończenie.
Winkelpicker pozostał w swojej nazwie, ale zmienił miejsce zastosowania. Z racji niedużych dugości ( około 2,7m ) łowiono nim ( i do teraz ) na wodach stojacych. Spokojnie można było ułożyć go na podpórkach wzdłuż brzegu a żyła spokojnie od razu wchodziła pod wodę. Żaden wiatr nie spychał części szczytowej ( nie naciągał jej ) a krótkie szybkie zacięcia były możliwe, bo nic nie wieszało się zatopionej linki.
Drgajaca szczytówka - to pomysł na metode połowu. Z czasem, coraz bardziej potrzebne były takie drgające szczytówki na rzeki, gdzie żyłka wchodziła do wody jak najdalej od brzegu a jak najbliżej obciążenia zestawu. Wędkę tą, należało zatem trzymać do góry. Im zaś wędka była dłuższa, tym dalej od brzegu wchodziła żyłka do wody. Im mniej zyłki w wodzie, tym mniej na niej wiesza się zanieczyszczeń, które spływają z nurtem ( patyczki, trawki, a u nas w Polsce ... ).
Z biegiem lat feedery zaczęły być produkowane na rzeki a winkelpicker na wody stojące. ( Dwie różne długości )
Tak też dzisiaj dwie nazwy mają osobne przeznaczenie.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jak już jesteśmy przy tych feederach i winklepicker'ach ( tak to się pisze ), to i ja dodam do tej historyjki zakończenie.
Winkelpicker pozostał w swojej nazwie, ale zmienił miejsce zastosowania. Z racji niedużych dugości ( około 2,7m ) łowiono nim ( i do teraz ) na wodach stojacych. Spokojnie można było ułożyć go na podpórkach wzdłuż brzegu a żyła spokojnie od razu wchodziła pod wodę. Żaden wiatr nie spychał części szczytowej ( nie naciągał jej ) a krótkie szybkie zacięcia były możliwe, bo nic nie wieszało się zatopionej linki.
Drgajaca szczytówka - to pomysł na metode połowu. Z czasem, coraz bardziej potrzebne były takie drgające szczytówki na rzeki, gdzie żyłka wchodziła do wody jak najdalej od brzegu a jak najbliżej obciążenia zestawu. Wędkę tą, należało zatem trzymać do góry. Im zaś wędka była dłuższa, tym dalej od brzegu wchodziła żyłka do wody. Im mniej zyłki w wodzie, tym mniej na niej wiesza się zanieczyszczeń, które spływają z nurtem ( patyczki, trawki, a u nas w Polsce ... ).
Z biegiem lat feedery zaczęły być produkowane na rzeki a winkelpicker na wody stojące. ( Dwie różne długości )
Tak też dzisiaj dwie nazwy mają osobne przeznaczenie.


Oldi wybacz ale takiego steku bzdur to już dawno nie czytałem.
Masz zacięcie literackie, nie powiem. :-)
Ale, ale. Konsekwencją Twojego wywodu powinien być jeszcze jeden element kończący. Wszyscy łowią na wędziska surfcastingowe. :-) W końcu to połączenie drgającej szczytówki i najcięższej gruntówki.

P.S.
Animal miał rację. Było za spokojnie.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Na rzekach, poradzi Ci SSG.

Bardzo śmiały wniosek. Haczyk to jeden z wielu elementów zestawu i holu. Niemniej na dość spore można wyholować nawet małe ryby a na całkiem małe haczyki wyholować całkiem spore ryby. Haczyk sam z siebie się nie wypina a jego kształt i wielkość zależna jest od przynęty i tego w jaki sposób pobierają pokarm ryby, które się łowi.

Osobiście powodu wyhaczania się ryb szukałbym zupełnie gdzie indziej niż w wiązaniu haczyka i jego doborze, bo gdyby to było decydujące, to wcześniej nikt nigdy nie wycholowałby ryby na zagioętą szpilkę lub agrafkę.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem, dlaczego steku bzdur.
Czy widziałeś feedera 2,70 ?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:


Osobiście powodu wyhaczania się ryb szukałbym zupełnie gdzie indziej niż w wiązaniu haczyka i jego doborze, bo gdyby to było decydujące, to wcześniej nikt nigdy nie wycholowałby ryby na zagioętą szpilkę lub agrafkę.


Też łowiłem na szpilki. Wyholowywałem co 10 rybę, ta która spadała pod nogami. Te, które spadały do wody byly stracone. Nikt jednak teraz nie łowi na szpilkę. Jest uznawana za zły haczyk.
Czy Twoje haczyki są zawiązane tak, że linka wychodzi po łopatce od zewnetrznej strony kolanka haczyka?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nie bardzo rozumiem, dlaczego steku bzdur.
Czy widziałeś feedera 2,70 ?


Co prawda na zdjęciu ale widziałem. Jak i tłumy ludzi na prezentacji w Wielkiej Brytani.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
SSG napisał:


Osobiście powodu wyhaczania się ryb szukałbym zupełnie gdzie indziej niż w wiązaniu haczyka i jego doborze, bo gdyby to było decydujące, to wcześniej nikt nigdy nie wycholowałby ryby na zagioętą szpilkę lub agrafkę.


Też łowiłem na szpilki. Wyholowywałem co 10 rybę, ta która spadała pod nogami. Te, które spadały do wody byly stracone. Nikt jednak teraz nie łowi na szpilkę. Jest uznawana za zły haczyk.
Czy Twoje haczyki są zawiązane tak, że linka wychodzi po łopatce od zewnetrznej strony kolanka haczyka?


Nie. Haczyki z łopatką wiążę "zgodnie z instrukcją", choć od ładnych kilku lat odchodzę od nich na rzecz haczyków z oczkiem. Kiedyś zacząłem tracić ryby po zacięciu. Zauważyłem, że nieświadomie przeciągam węzły a tym samym paskudnie osłabiam żyłkę. Myślałem o wiązarce ale w końcu wezeł podwójny klinczowy okazał się rozwiązanie wybornym. Jedyny problem to trudność w zakupie haczyków. Muszę się umawiać każdorazowo na sprowadzenie większej parti gdyż tych małych z oczkiem na rynku jest jak na lekarstwo.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat uważam za wyczerpany. SSG wiąże haczyki prawidlowo a krótkiego feedera widzial na pokazie tych nowych kijków w UK i na fotografii.
PS W sklepie wędkarskim u Krzysia w Knurowie są wszystkie haki nawet sumowe i nie trzeba ich zamawiać. Jeśli masz problemy, podaj nr katalogowy firmy a ja Ci wyślę. Ach ta Warszawa - schodzi na psy. Kiedyś to ja do Waszawy jechałem do Moby Dicka aby kupić Tidbit.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Temat uważam za wyczerpany. SSG wiąże haczyki prawidlowo a krótkiego feedera widzial na pokazie tych nowych kijków w UK i na fotografii.
PS W sklepie wędkarskim u Krzysia w Knurowie są wszystkie haki nawet sumowe i nie trzeba ich zamawiać. Jeśli masz problemy, podaj nr katalogowy firmy a ja Ci wyślę. Ach ta Warszawa - schodzi na psy. Kiedyś to ja do Waszawy jechałem do Moby Dicka aby kupić Tidbit.


Jeśli ma w ofercie haczyki firmy Sasame, to na pewno się do Ciebie uśmiechnę z prośbą. :-) Konkretnie Iseama, D-point, Chinu, a wszystkie w wersji ringed o numeracji 14, 10, 8.

P.S.
Nie byłem na pokazie w Wielkiej Brytani.

EDIT
Oldi poprawka do nazw haczyków, spojrzałem w katalog.
LS - 10
Gure - 10, 8
Keiryu - 14, 10, 8
Iseama - 14, 10
Wormer - 14, 10, 8


Ostatnio zmieniony przez SSG dnia Wto Sie 11, 2009 8:05 am, w całości zmieniany 2 razy
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bmc143 napisał:
A jakie haki polecacie-proszę o konkretną nazwę i model. Wędki mam dosyc miękkie i zacinam także z umiarem więc te przyczyny raczej wykluczam. Ale do tej pory myślałem że hak ma byc przywiązany tak, że żyłka ma wychodzic po zewnętrznej stronie łuku kolankowego-a tu czytam, że całkiem na odwrót.Napewno spróbuję przywiązac odwrotnie. Jeszcze dwa pytania: 1- jaki kształt haczyka najlepiej trzyma rybę podczas długiego holu(trzonek długi czy krótki, łuk kolankowy szeroki czy węższy?).
2- wolicie haczyki proste czy te z łukiem delikatnie wygiętym na bok?


Bmc, mój ojciec używa takich haków
HIKARA BC-0810 size 6 - łowi na grunt (federem z dokarmiaczką lol) i za diabła nie mogę go przekonać do innych haków. Zakupiłem mu kilka typów Gamakatsu i Ownerów, ale nie zmienił zdania o hakach HIKARA.
Jak mawia: są bardzo ostre i ryby z nich nie spadają ... Jarek nawiąż mi znowu kilka przyponów bo tamte już zerwałem wink:

Osobiście już od dawna nie łowię stacjonarnie tylko biegam ze spinem, ale haki wiążę i wiązał będę tak aby żyłeczka odchodziła od stopki haka zawsze po wewnętrznej stronie kolanka.
Zawiąż na dwa sposoby i zobacz jak układa się hak sam zorientujesz się w czym problem.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popatrz jak to człowiekowi w głowie potrafią namieszać wink:
do dziś byłbym skłonny wirzyć że "winkiel lol picker" to lekka odmiana drgajacej szczytówki, jak pisze Oldi przeznaczona raczej na wody stojące- nie raz nie dwa spotykałem sie z takim okresleniem,
natomiast Feder ,to drgajaca szczytówka o większym kalibrze, przeznaczona raczej na rzeki :? Dzisiaj spotyka się równiez i inną nazwę ,ale w tej chwili nie pomnę
co do haków
zawsze pasował mi Gamakatsu(...) 1810 tzw samozacinajacy,cienki mocny drut i to charakterystyczne wygięcie kolanka lol


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Wto Sie 11, 2009 8:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe Zenek właśnie dlatego przesiadłem się na spina wink: lol
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
...Dzisiaj spotyka się równiez i inną nazwę ,ale w tej chwili nie pomnę...


Chodzi Ci o picker?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Hehe Zenek właśnie dlatego przesiadłem się na spina wink: lol
co do spina
pamietasz pierwsze wędki do bocznego troka??
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Zenon napisał:
...Dzisiaj spotyka się równiez i inną nazwę ,ale w tej chwili nie pomnę...


Chodzi Ci o picker?
chwila pogrzebie może znajdę
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
SSG napisał:
Zenon napisał:
...Dzisiaj spotyka się równiez i inną nazwę ,ale w tej chwili nie pomnę...


Chodzi Ci o picker?
chwila pogrzebie może znajdę


To może quiwertip?
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Szybki konkurs: co to jest Tidbit? wesoly
A na temat spadających ryb:
Jestem skłonny poprzeć dwie teorie - pierwsza to źle zawiązany haczyk a druga to bezwład koszyczka, który wyrywa haczyk z pyszczka.
Ale jeszcze nikt nie pisał o np tępym haczyku albo o długości przyponu. Może do tego dołączyć się za szybki czas reakcji od momentu zauważenia brania do zacięcia i mamy komplet: ryby się spinają. No jeszcze może za siłowy i za szybki hol i ryby spadają.
Zbyszek- żeby nie mieć problemów z węzłami na haczykach z oczkiem stosuj "węzeł bez węzła".
Pokazałem znajomym i stosują nawet przy wiązaniu haczyka na trok boczny.
Janusz JKarp
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Zenon napisał:
SSG napisał:
Zenon napisał:
...Dzisiaj spotyka się równiez i inną nazwę ,ale w tej chwili nie pomnę...


Chodzi Ci o picker?
chwila pogrzebie może znajdę


To może quiwertip?

o własnie Quiwer lol
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
SSG napisał:
Zenon napisał:
SSG napisał:
Zenon napisał:
...Dzisiaj spotyka się równiez i inną nazwę ,ale w tej chwili nie pomnę...


Chodzi Ci o picker?
chwila pogrzebie może znajdę


To może quiwertip?

o własnie Quiwer lol

Cześć
Tańcząca szczytówka wesoly
JK
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JKarp napisał:
Cześć
Szybki konkurs: co to jest Tidbit? wesoly
A na temat spadających ryb:
Jestem skłonny poprzeć dwie teorie - pierwsza to źle zawiązany haczyk a druga to bezwład koszyczka, który wyrywa haczyk z pyszczka.
Ale jeszcze nikt nie pisał o np tępym haczyku albo o długości przyponu. Może do tego dołączyć się za szybki czas reakcji od momentu zauważenia brania do zacięcia i mamy komplet: ryby się spinają. No jeszcze może za siłowy i za szybki hol i ryby spadają.
Zbyszek- żeby nie mieć problemów z węzłami na haczykach z oczkiem stosuj "węzeł bez węzła".
Pokazałem znajomym i stosują nawet przy wiązaniu haczyka na trok boczny.
Janusz JKarp


Janusz nie mam problemów z wiązaniem haczyków z oczkiem. :-)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
SSG napisał:
Zenon napisał:
SSG napisał:
Zenon napisał:
...Dzisiaj spotyka się równiez i inną nazwę ,ale w tej chwili nie pomnę...


Chodzi Ci o picker?
chwila pogrzebie może znajdę


To może quiwertip?

o własnie Quiwer lol


No to wędzisko wyjściowe to feeder a jedynie zmieniony wskaźnik brań, czyli końcowa część szczytówki oraz samo jego mocowanie. :-)
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 168