Czy wiesz, że...
W RP ¶ródl±dowe wody powierzchniowe zasiedlaj± ryby z 83 gatunków, w tym 59 stanowi± gatunki uznawane za charakterystyczne dla naszej strefy geograficznej. 20 gatunków zaliczonych zostało jako celowo wprowadzonych do wód w wyniku działania człowieka.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 580
 Zalogowani 0
 Wszyscy 580

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(62212) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(594340) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(594340) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(594340) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(594340) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(594340) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(594340) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(594340) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(594340) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(594340) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2503
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak odpalić silnik salut?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Jak odpalić silnik salut?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Pon Paż 12, 2009 6:45 pm    Temat postu: Jak odpalić silnik salut? Odpowiedz z cytatem

Witam! Dostałem w prezencie silnik Salut. Iskra jest,paliwo dochodzi ,a nie chce odpalić.Wiem że odpalenie tego sprzętu jest bardzo wyczerpuj±ce.Będę wdzięczny za każd± radę. lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajmon a zapałkami próbowałe¶ lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed wakacjami prawie, podkre¶lam prawie, stałem się posiadaczem owego silnika. Miał jednak problemy z zapłonem.
Zadzwoniłem do serwisu zajmuj±cego się silnikami spalinowymi i ... Pan w serwisie u¶miechn±ł się i powiedział, że mogę przyjechać i że wytłumaczy mi nawet jak krzywki ustawiać. Ale w jego słowach było tyle ironii, aż mi się udzieliło.
Faktycznie może być iskra, może być paliwo, ale za diabła go nie zapalisz. Ostrzegam też, jak zapalisz i gdzie¶ wypłyniesz to rożnie z powrotem może być.
Z tego co się dowiedziałem to silnik bardzo czuły i reaguje na ustawienia, szukaj osoby która już to robiła, albo metoda prób i błędów sam kombinuj ... ja sobie podarowałem wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wyleję z niego benzynę i olej,żeby było ekologicznie i posłuży za kotwicę lol lol lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajmon, z tego co dowiedziałem się o tym silniku to jest to zwykła motorynka- chyba nigdy motoroweru nie miałe¶ wesoly . Je¶li jest iskra, paliwo dochodzi, to ja na Twoim miejscu najpierw ustawiłbym zapłon. SprawdĽ też przerwę między elektrodami ¶wiecy- najczę¶ciej bagatelizowana rzecz, a ma znaczenie jak st±d do Cigacic. Potem można regulować gaĽnik- tam też niewiele do roboty i można ¶migać. Nie katuj tego silnika, bo tego typu konstrukcje s± wrażliwe na przegrzanie i szybko będziesz musiał znów regulować...
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Ci to w czym¶ pomoże to poszperaj jeszcze tutaj.
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki ! Pozdrawiam lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko się nie zniechęcaj Sajmon. Takie silniki maj± jeden plus- wyreguluje je każdy mechanik zwykłym ¶rubokrętem w parę chwil. Jak podpatrzysz jak to robi, to sam tez bez problemów sobie poradzisz. Jesli dobrze kojarzę, to Jaro mówił mi o tym silniku, że nawet bebechy od starego, poczciwego komarka pasuj± usmiech.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzęt pełen wypas - nad jezioro dojedzie, a i "po wodzie" popływa! A że często na wiosłach? Nic to - przypakuje i latem na plaży wszystkie "foczki" Jego! wesoly wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Takie silniki maj± jeden plus- wyreguluje je każdy mechanik zwykłym ¶rubokrętem w parę chwil. Jak podpatrzysz jak to robi, to sam tez bez problemów sobie poradzisz. .

Na ryby zamiast wędek będziesz brał zestaw ¶rubokrętów. lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajmon napisał:
Chyba wyleję z niego benzynę i olej,żeby było ekologicznie i posłuży za kotwicę lol lol lol

Zuch chłopak. lol wink:
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to mój? Chorował na to samo więc zostawiłem go pod ¶mietnikiem na przystani koła 6 w Serocku wesoly
_________________
Krzy¶ K
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I palił tylko "z pychu"!??! "Musi" ten sam! ;)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejmę ostatnia próbę "obrony" lol Podobno wymiana gaĽnika na model stosowany w starych simsonach pomaga poprawić "sprawno¶ć" maszyny. Poza tym dzięki Granatowemu na przystani koła 6 w Serocku znajduje się jeden egzemplarz na czę¶ci zamienne, więc.... wink:
A tak poz tym darowanemu koniowi nie zagl±da się w zęby, a tym bardziej we wnętrzno¶ci.
Przerób Sajmon na kotwicę, jak już pisałe¶ wink: lol
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Poza tym dzięki Granatowemu na przystani koła 6 w Serocku znajduje się jeden egzemplarz na czę¶ci zamienne, więc....

To stwierdzenie zbyt optymistyczne usmiech jak pamietam już na drugi dzień go nie było, chyba że "szczę¶liwy" znalazca przekazał go dalej. wesoly
_________________
Krzy¶ K
Kunta
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Paż 13, 2009 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten rodzaj silnika jest bardzo czuły na zalanie .Musisz go dać regulacji .Spróbuj zalać go paliwem ze szczykawki ,sprawdĽ czy ¶wieca ma dobr± iskrę bo to że ma to nie znaczy że jest odpowiedniej "mocy" i zobacz czy paliwo nie ucieka gdzie¶ dołem po wałku .Kolego jest dużo rzeczy do sprawdzenia ale tak na odległo¶ć jest trudno . Musisz podjechać do strego fachury który naprawia wszelkiego rodzaju "pędzi wiatry"
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Paż 14, 2009 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymieniaj± w nich cylindry i tłoki, pasuj± od Komarka. Wymieniaj± w nich układ zapłonowy na elektroniczny. Wymieniaj± w nich gaĽniki.
Ale nadal jest to konstrukcja kiepska, więcej się go naprawia niż pływa. Do tego jest pireńsko gło¶ny. wink:
Nawet je¶li go naprawisz i zacznie palić, to komplet narzędzi musisz mieć ze sob±, taki jego urok wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 14, 2009 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Wymieniaj± w nich cylindry i tłoki, pasuj± od Komarka. Wymieniaj± w nich układ zapłonowy na elektroniczny. Wymieniaj± w nich gaĽniki.
Ale nadal jest to konstrukcja kiepska, więcej się go naprawia niż pływa. Do tego jest pireńsko gło¶ny. wink:
Nawet je¶li go naprawisz i zacznie palić, to komplet narzędzi musisz mieć ze sob±, taki jego urok wink:


Wymieniaj± je też na Yamahy i Hondy, gdy już ich szlag trafi na tego bubla. wink:

A tak na marginesie: pamiętam był tu temat tego silnika obszernie opisany na forum i zdaje się nawet ¦. P. Bonski w nim uczestniczył. W każdym razie było w nim sporo ważnych informacji dla użytkowników tego silnika. wink:
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Sro Paż 14, 2009 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie !!!!!!!! Odpalił !!!!! lol lol lol Pomogło wstrzyknięcie paliwa do cylindra i jak ręk± odj±ł :P Rzeczywi¶cie komplet kluczy i strzykawka jest niezbędna! Dziękuję jeszcze raz wszystkim za rady !!! Pozdrawiam lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Paż 14, 2009 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak prezydent Tupolewem lata, to Ty Salutem też po¶migasz ;)
Patent ze strzykawk± jak najbardziej pomocny we wszystkich dwusuwach, szczególnie po dłuższym przestoju w pracy. Mimo wszystko radziłbym wyregulować u mechanika, bo po rozgrzaniu i zgaszeniu problem z odpaleniem może się powtórzyć.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 14, 2009 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajmon napisał:
Panowie !!!!!!!! Odpalił !!!!! lol lol lol Pomogło wstrzyknięcie paliwa do cylindra i jak ręk± odj±ł :P Rzeczywi¶cie komplet kluczy i strzykawka jest niezbędna! Dziękuję jeszcze raz wszystkim za rady !!! Pozdrawiam lol

S± specjane startery w speyu lol , którymi się silniki częstuje gdzy nie chc± odpalić - też pływałem na takim jednym ruskim usmiech
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Kunta
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Paż 15, 2009 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Sajmon napisał:
Panowie !!!!!!!! Odpalił !!!!! lol lol lol Pomogło wstrzyknięcie paliwa do cylindra i jak ręk± odj±ł :P Rzeczywi¶cie komplet kluczy i strzykawka jest niezbędna! Dziękuję jeszcze raz wszystkim za rady !!! Pozdrawiam lol

S± specjane startery w speyu lol , którymi się silniki częstuje gdzy nie chc± odpalić - też pływałem na takim jednym ruskim usmiech


Tak s± dostępna tzw samostarty ale s± przydatne gdy masz dostęp do kmory spalania przez komorę wydechow± a w Salucie nie ma takiej możliwosci i tak trzeba ¶wiecę odkręcić i podać srodek .A po co wozić jeszcze dodatkow± rzecz skoro masz paliwo .
Kunta
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Paż 15, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego skoro odpalił na szczykawkę to jest problem z poziomem paliwa w gazniku lub z mieszank± .Czyli za dużo powietrza za mało paliwa .Mozna to samemu wyregulować metod± prób i błędów.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 15, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kunta napisał:


Tak s± dostępna tzw samostarty ale s± przydatne gdy masz dostęp do kmory spalania przez komorę wydechow± a w Salucie nie ma takiej możliwosci i tak trzeba ¶wiecę odkręcić i podać srodek.


Przecież salut to "samozasyszacz" i według mojej wiedzy starczy psikn±ć w gaĽnik po zdjęciu filtra bo paliwo raczej tędy dostaje się do cylindra a nie wylotem. :roll: Jedynie trzeba uważać żeby nie prychn±ł tym wlotem żywym ogniem jak smok bo okopci ciuchy albo w±sy opali. lol lol
_________________
Łowię i zjadam ......
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kunta napisał:
Kolego skoro odpalił na szczykawkę to jest problem z poziomem paliwa w gazniku lub z mieszank± .Czyli za dużo powietrza za mało paliwa .Mozna to samemu wyregulować metod± prób i błędów.
Już jest wszystko OK ! Codziennie rano odpala z,, pierwszego,,bez zalewania strzykawk± lol Nawet po wypaleniu paliwa z gażnika i po trzykrotnym wci¶nięciu przelewu odpala bez problemu.Zobaczymy jak będzie odpalał nad wod± :?: :?: :?:
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajmon napisał:
Kunta napisał:
Kolego skoro odpalił na szczykawkę to jest problem z poziomem paliwa w gazniku lub z mieszank± .Czyli za dużo powietrza za mało paliwa .Mozna to samemu wyregulować metod± prób i błędów.
Już jest wszystko OK ! Codziennie rano odpala z,, pierwszego,,bez zalewania strzykawk± lol Nawet po wypaleniu paliwa z gażnika i po trzykrotnym wci¶nięciu przelewu odpala bez problemu.Zobaczymy jak będzie odpalał nad wod± :?: :?: :?:


No wła¶nie, zimno i wilgoć o tej porze roku nad wod±, mog± spowodować, że znowu się zdziwisz... Raczej nie wpadałbym w euforię z powodu, że "kukuruznik" odpala w domu, w cieplarnianych warunkach... usmiech
szczykawkowy
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Oct 16, 2009
Posty: 5


PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Sajmon.
Wła¶nie wpadłe¶ na największy sekret tego silnika.
Trzeba wypalać paliwo z gaĽnika, po zakręceniu kurka.
Następnie odkręcić, przelać gaĽnik i odpalić.

@kunta
Je¶li można, bym prosił o napisanie jeszcze parę razy

"SZCZYKAWKA"

Kocham ten styl. Cóż za erudycja.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak w silniku co¶ szczyka lol to go szczykawk± lol ...potraktuj
rzep jeste¶ czy co?? lol
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy post i taki czepialski :?: :?: :?:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi jaki¶ fan Kunty. :-D
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby Koledzy entelegentni, a nie zd±żyli się zorientować, że "Szczy(bo z WC)kawkowy" to ulubiony - ulubieniec ostatniej Belonady vel Beloniady PW, który pała miło¶ci± do Kunty od tego czasu niesamowit± lol

PS. Wiem, że składnia kuleje ale to specjalnie dla Ciebie Marianie lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczykawkowy napisał:
@Sajmon.
Wła¶nie wpadłe¶ na największy sekret tego silnika.
Trzeba wypalać paliwo z gaĽnika, po zakręceniu kurka.
Następnie odkręcić, przelać gaĽnik i odpalić.

@kunta
Je¶li można, bym prosił o napisanie jeszcze parę razy

"SZCZYKAWKA"

Kocham ten styl. Cóż za erudycja.



Kolego Szczykawkowy vel Opornick vel Kowalski. Je¶li Twoja obecno¶ć na PW ma się ograniczać tylko i wył±cznie do obrażania Kunty, to muszę Ci serdecznie pogratulować. Widzę, że nie schodzisz poniżej poziomu zaprezentowanego w Połchowie.
szczykawkowy
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Oct 16, 2009
Posty: 5


PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Etycznego kolegi czeza w Połchowie nie było, za to ja byłem w Tardzie.

I jeszcze nie opowiadałem na temat jego zachowania.
A on komentuje moje, mimo, że nie widział.

Ale wycinajcie, wycinajcie, tylko to dobrze wychodzi...
szczykawkowy
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Oct 16, 2009
Posty: 5


PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego "dzepetto"
Proszę wskazać fragment który wyczerpuje znamiona "obrażania".
Bardzo proszę.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczykawkowy napisał:
Ale wycinajcie, wycinajcie, tylko to dobrze wychodzi...


Skoro tylko to, to po co - Marianie drogi - tutaj zagl±dasz i marnujesz czas? Nie lepiej byłoby - decyduj±c się na bytno¶ć - zapanować nad emocjami i zatroszczyć się o zmianę poziomu tego "chlewika"? A może popisać się czym¶, co otworzy oczy umiej±cym tylko usuwać nieu¶wiadomionym, a ich szeroko otwarte zadaczki wyraż± jęk zachwytu nad Tw± błyskotliwo¶ci±?
Z rozmów, jakie miałem przyjemno¶ć z Tob± przeprowadzić wnioskuję, że z pewno¶ci± Ciebie na to stać.
Przepojony nastrojem weekendowym serdecznie pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Pią Paż 16, 2009 6:07 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chcesz ze mnie zrobić półgłówka, to Ľle trafiłe¶. Obecno¶ć na PW dotyczy również prywatnej korespondencji między użytkownikami, a w tej formie wymiany zdań jeste¶ po prostu "miszczem". Brak mi słów.
szczykawkowy
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Oct 16, 2009
Posty: 5


PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ traktuję net jako formę rozrywki, czasami daję sobie
więcej luzu.

@Maćku, zbyt Cię szanuję, by tu i teraz z Tob± polemizować.

@dzepetto, prosiłem o wskazanie niestosownego wpisu.
Nie wskazałe¶, ponieważ takowy nie występuje.
Tam była PRO¦BA o co¶.

W odniesieniu do korespondencji prywatnej przypomnę, że nie
zareagowałe¶, gdy byłe¶ informowany o chamskich privach
pewnego impertynenta. To tylko mały rewanż.
Moje privy s± w porównaniu do nich na poziomie przedszkolnym.
Nie odpowiadał bym, gdyby się nie wyżalał na prze¶ladowanie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ mnie się zdaje że jest wiele więcej osób na obydwóch portalach którzy niechętnie spędziliby czas na rybach z Marianem.
A ile nie pojedzie z Czezem ?
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Paż 16, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczykawkowy napisał:
Etycznego kolegi czeza w Połchowie nie było

Ja pisze tylko o tym o czym przeczytałem na forum lol
Damian26
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 23, 2011
Posty: 2

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich jestem tu nowy więc co złego to nie ja
mam taki sam problem z tym salutem tylko ze u mnie chodzi jak trzeba tylko przez jakie¶ 5-10 min potem koniec ¶wieca czarna brak iskry my¶lałem ze to mieszanka w sklepie mówili ze 100ml na 5l ok zrobiłem to jeszcze raz na pół dolałem 5l mieszanka ok i teraz tak wkładam ¶wiece ciepłoty 100 iskra chodzi 10 min i koniec ok moze kondensator wymieniłem i znowu to samo nowa ¶wieca iskra jest a potem jej nie ma ( silnik po remoncie nowe uszczelki wszystko) oprucz pier¶cieni tłoka ale kompresja jest ok a i jeszcze jedno prawie nie reaguje na gaz tylko tak burczy i sie dławi
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam "nowego" Damiana - baw się dobrze i wno¶ swoje w±tki do wspólnej zabawy. usmiech
Ale na pocz±tek mała sugestia - staramy się tutaj pisać z kropkami przecinkami itp. Może to lekkie wariactwo, ale czytanie tekstu napisanego bez "dialektu sms" jest znacznie łatwiejsze. ;)
Pozdrawiam.
Damian26
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 23, 2011
Posty: 2

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mój pierwszy post więc przepraszam.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.26 sekund :: Zapytania do SQL: 144