Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 344
 Zalogowani 0
 Wszyscy 344

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18213) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18213) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18213) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18213) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18213) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18213) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18213) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18213) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pomocy. Inwazja dziwnych tworów.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Akwarium, oczka wodne
Pomocy. Inwazja dziwnych tworów.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:46 pm    Temat postu: Pomocy. Inwazja dziwnych tworów. Odpowiedz z cytatem

Witam. W moim akwa pojawiły się dziwne nie wiem co (może glony??). Pojedyńczy przypomina kępkę czarnych włosków. Występuj± na szybie, kamieniach, ro¶linach tworz±c miejscami kolonię -istny czarny dywan. Nie wiem co jest przyczyn± i jak sie tego pozbyć. Może kto¶ z Was miał z tym do czynienia i zna sprawdzone sposoby walki z tym niechcianym paskudztwem.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie z tym walczę.
¦migaj do sklepu, kup test na zawarto¶ć azotanów /No3/ i lepiej od razu - aby dwa razy nie biegać - miksturę do zmniejszenia azotanów. Jest to wkład do filtra, wystarczaj±cy - jak pisz± - na 3-5 miesięcy.
U mnie azotany wyszły ok 50mg/l, a to już trochę za dużo.
Koszt testu ok.25-30 zł, wkład do filtra 10 zł.
Można ograniczać zawarto¶ć NO3 poprzez częstsz± wymianę wody, ale nie warto oszczędzać - zainwestuj. I zrób to jak najszybciej.usmiech
Powodzenia

P.S. Pierwsze powinny zacz±ć padać gupiki...
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W galerii jest moje akwarium. 15 lat bez chemii i extra osprzętu, jedyna droższa inwestycja to ¶wietlówka phlips aquarelle.

Podmiana wody to najważniejsza sprawa i je¶li lubisz ro¶liny to ¶wiatło.

co do glonów to katastrofa, jak już mi weszły to praktycznie restart akwarium robiłem, Napisz jaki typ akwarium posiadasz i co chcesz hodować to popiszemy więcej.
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Monku. Zastosuję się do rad. Gupiki raczej mi nie padn± bo ich nie mam;).
Majus mam 100l wielogatunkowe. Obsada raczej mała 2 glonki, 1 kirysek (były 3), danio 5, neon czerwony 5, gurami dwuplamisty 2 i 1 piskorek.
Robiłem już całkowit± wymianę wody i to pomaga na ok. miesi±c. Dlatego też my¶lę że Monk ma rację. Stosowałem chemię do poprawy jako¶ci wody i daje to efekt, ale kosztem ro¶lin.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy. Wymieniaj±c wodę, postaraj się oczy¶cić żwirek - je¶li tego nie robiłe¶, widok będzie zaskakuj±cy. ;)
Patenty na "odsysarkę' masz na tym forum.
U mnie, po kilkunastu godzinach od wymiany wody i wpakowaniu do filtra pochłaniacza azotków, woda zrobiła się krystaliczna, a ryby pływaj± "na wysokich obrotach". Tak więc - raczej - sukces! usmiech
Adams92
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 05, 2009
Posty: 159

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałdowo Król./ Bydgoszcz
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też się takie pojawiaj± czasem.
Zidentyfikowałem je jako krasnorosty. Usuwałem mechanicznie ;)
Zdrap je z szyb, ro¶lin, warto obci±ć zajęte li¶cie.
U mnie zagnieĽdziły się na korzeniu i kryptokorynie.
A co do regularnych podmian i odmulania dna - najważniejsza sprawa w akwarium jak dla mnie.
Dzi¶ wła¶nie to zrobiłem, woda od razu się wyklarowała.

A odmulacz zrobiłem sobie nowy ;) z butelki po Mirindzie 0,5 l. Poręczniejszy jest niż ten po Żywcu 1,5 l usmiech Wykonanie bardzo proste :
uci±łem w połowie butelkę, wydłubałem dziurę w zakrętce i wcisn±łem w ni± wężyk - zero jakichkolwiek uszczelnień prosta konstrukcja za ¶mieszne pieni±dze a nie jak w sklepach nawet za 50 zł odmulacze ;)
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się skł±da że największym wrogiem glonów s± ro¶liny, zdrowe szybko rosn±ce pobieraj± z wody wszystkie składniki nie zostawiaj±c nic dla glonów.
polecam
- Nadwódka wielonasienna - Hygrophila polysperma.
ro¶nie bardzo szybko, i daj±c j± do tylnego rogu tworzy fajne tło.
u mnie ta kępa ro¶lin była stabilizatorem, raz na 2 tygodnie przerywałem szczyty i wywalałem pół wiaderka zielska.
Jak już pisałem miałem to akwa 15 lat i technika była wtedy na innym poziomie, radziłem sobie bez tego.
patrz±c na obsadę to tylko te gurami ciut nie pasuj±, bez nich spokojnie mógł bys wpu¶cić do akwa krewetki, te też nieĽle sprz±taj±.
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłuchaj rady majusa, chłop dobrze prawi. Przeanalizuj obsadę ro¶linn± Twojego akwarium, może jest ich za mało, może warto było by j± wzbogacić. Poszukaj czynników maj±cych wpływ na zwiększon± ilo¶ć fosforanów b±dĽ azotanów w Twoim akwarium. Pomocna będzie TA stronka, oraz np. TEN artykuł.
Pozdrawiam
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usun±łem "to co¶" z szyb, pozbyłem się zajętych czę¶ci ro¶lin i wymieniłem wodę. W nowym tygodniu zakupię wkład do filtra pochłaniaj±cy azotki i muszę chyba rozejrzeć się za jakim¶ nawozem do ro¶lin bo nie wygl±daj± zdrowo. Może znacie jaki¶ dobry?
Salmiak dzięki za bardzo ciekawe linki.
Adams92
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 05, 2009
Posty: 159

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałdowo Król./ Bydgoszcz
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nawozem lepiej uważaj, z tego co słyszałem to Ľle użyty sprzyja rozwojowi glonów.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie b±dĽ taki "magik" - kup najpierw i zrób test, bo wcale nie twierdzę, że musisz ten wkład instalować /pewnie tak, ale.../. Je¶li będziesz miał ok. 50 mg/l, może się okazać wskazane instalowanie wkładu.
U mnie - po dobie od badania i instalacji - duże ro¶liny zaczęły rosn±ć w oczach. Tak więc, bazuj±c na podlinkowanym tek¶cie, jest nadzieja, że zajm± się niwelowaniem pożywki dla glonów.
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko -nie będę uskuteczniał magii na żywych stworzeniach bo jeszcze je w fishbone zamienięusmiech Zrobię test i się przekonam. Wła¶nie największy kłopot mam z duż± żabienic±, niskie kryptokoryny sobie radz± i się rozrastaj±. Ograniczę też chyba za obfite do tej pory "nęcenie" bo w żwirku była niezła maĽ.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 36h poziom NO3 spadł o połowę - jest w granicach 25mg/l.
Ro¶liny puszczaj± nowe pędy, które rosn± w oczach. Zostawiłem kilka odnóg "zaglonionych", aby mieć lepsz± skalę porównawcz± - zdecydowanie ubyło porastaj±cych je glonów. Będę musiał co¶ jednak dosadzić.
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin_p napisał:
Na glony najlepsze s± glonojady, a do tych czarnych "kępek" na li¶ciach - kosiarki. Ot co.

Niema co liczyć, że ryby odwal± za nas cał± robotę. Mog± one nas wspomagać w walce z glonami, a i tu trzeba wiedzieć o paru rzeczach. Nie wiele gatunków zbrojników żywi się glonami, a w¶ród tych które to czyni± najefektywniejsze s± młode osobniki, starsze przejawiaj± już mniej chęci, pobnie rzecz się ma z kosiarkami. Spo¶ród zbrojnikowatych najlepszym wg. mnie czy¶cicielem jest otosek. Stadko sze¶ciu sztuk dobrze sobie radziło w moim akwarium z okrzemkami. Poza tym otoski dorastaj± do niewielkich rozmiarów w przeciwieństwie do chociażby popularnych zbrojników niebieskich.
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akwarium zaczyna gubić "w±sy". Dosadziłem dwie wysokopienne ro¶linki, których nazw nie znam i robi się ładnie - na pozostawionych z premedytacj± "zaglonuionych" ro¶linkach też robi się czy¶ciutko. Obym nie zapeszył... ;)
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tygodniu od moich zabiegów nie zanotowałem wzrostu glonów. Zrobiłem testy i wyszło że azotany w normie. Ro¶liny też nie za bardzo rosn±... Chyba muszę zastosować jaki¶ nawóz. Co do działalno¶ci ryb to mam mieszane uczucia. Z jednej strony Black molly wcinały mi żadkie odmiany ro¶lin, a z drugiej glonojady wol± ochotkę od glonów. Wiele dobrego słyszałem wła¶nie o kosiarkach, ale czy one będ± pasowały do obecnej obsady???
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przysiadłem dzisiaj do kompa i poczytałem nieco o krasnorostach. Oprócz wspomnianego przez monka zbyt dużego stężenia azotanów w akwarium, przyczyn± mog± również być:
a) rzadkie podmiany,
b) zbyt duży ruch wody (napisz jaki masz filtr),
c) wysokie PH,
d) wszystkie powyższe usmiech
W przewertowanych przeze mnie wypadkach, najczęstsza przyczyn± był zbyt wysoki poziom azotanów, oraz wysokie PH (warto aby¶ sprawdził).
Co do obsady akwarium to jest ona nieco nie przemy¶lana (nie przejmuj się, do akwa biotopowego i tak każdy z czasem dojżewa winkusmiech, mimo to kosiarki raczej nie zaszkodz±, ja jednak wstrzymałbym się z tym krokiem. Jeżeli uda Ci się wyeliminować czynniki sprzyjaj±ce wzrostowi glonów to one same obumr±, a wzrost ro¶lin nabierze tempa. Życzę powodzenia i wytrwało¶ci w zmaganiach !
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo..... tego wła¶nie szukałem, CZYTAJ
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam filtr zewnętrzny Aquael FNZ-2. Przez godzinę przefiltrowuje do 700l. U mnie ustawiony jest na połowę mocy, a w nocy na 1/4. Faktycznie że wcze¶niej do¶ć żadko robiłem podmiany... Co do obsady to jest ona przypadkowa -dostałem wszystko w prezencie od osoby której się rozkleił zbiornik, a gurami podarował mi znajomy. Postaram się zmierzyć jeszcze ph wody i jakby glony powróciły użyję zielonej herbaty...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magik - możesz co¶ więcej o tej herbacie?
Z góry dzięki...
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Magik - możesz co¶ więcej o tej herbacie?
Z góry dzięki...

Monku na forum zalinkowanym powyżej przez Salmiaka jest opisywany sposób walki z krasnorostami poprzez dodanie do wody łyżki wywaru z zielonej herbaty na 100l. Podobno skuteczny i my¶lę że herbatka naturalna raczej nic nie zaszkodzi w dodatku w takiej ilo¶ci, więc warto zaryzykować...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki - zaraz naszprycuję moje potworki teina. ;)
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak tam wyniki eksperymentu?
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie chyba ok. Zostawiłem przez nieuwagę dwa krzaczki krasnorostów i nie rosn± -zauważyłem nawet że trac± kolor. Narazie nie chcę uprzedzać faktów, ale chyba działausmiech Jest tez skutek uboczny: rybki jakie¶ takie żywe i w nocy spać nie chc±... wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj poczęstowałem rybki zielon± herbat±. Może nie widać jeszcze efektów, ale z cał± pewno¶ci± "niechciana ro¶linno¶ć" zyskała poważne zainteresowanie ze strony wszelkiej ma¶ci glonojadów - szczególnie kosiarków. Dotychczas tę potrawę olewały! usmiech
Dodatkowo / :oops: / wyczy¶ciłęm ¶wietlówki i dorzuciłem do pokrywy "sreberko z kuchni Pani Monkowej": widno jak diabli i rozłożenie luksów całkiem inne - polecam ten zabieg. ;)


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Sob Mar 20, 2010 7:25 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
DARIOPS
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2006
Posty: 411

Kraj: Polska
Miejscowość: PIEKARY ¦L.
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ciężko co¶ dodać co może się Wam przydać do walki z krasnorostami,bo koledzy wcze¶niej już wyczerpali temat. Jednak zawsze lepiej stosować zasadę, że im mniej chemii w wodzie tym lepiej. Najlepsza według mnie metoda to częste podmiany wody i usuwanie mechniczne. Obro¶nięte korzenie i elementy wyposażenia można wyj±ć i wyparzyć wrz±tkiem.

Co do tej metody z herbat± to też trzeba uważać , bo rybki mog± poprosić o kawę albo o lufę wink: To też nie zaszkodzi bo jak najbardziej naturalne. lol
_________________

Czasami się udaje,czasami...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanie, o którym pisałem wyżej zniknęło - chyba faktycznie czas na lufkę. ;)
DARIOPS
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2006
Posty: 411

Kraj: Polska
Miejscowość: PIEKARY ¦L.
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Zainteresowanie, o którym pisałem wyżej zniknęło - chyba faktycznie czas na lufkę. ;)

Tylko uważaj i nie pij razem z rybami. Nie masz szans, bo one maj± gdzie wlewać wink:
Chociaż może to być sposób na te glony. Znaczy się przestaniesz je zauważać lol .
_________________

Czasami się udaje,czasami...
tofik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk a mogę spytać w jaki sposób zamontowałe¶ sreberko do pokrywy !
Adams92
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 05, 2009
Posty: 159

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałdowo Król./ Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tofik napisał:
Monk a mogę spytać w jaki sposób zamontowałe¶ sreberko do pokrywy !


Niekoniecznie musi być sreberko. Jest taka fajna folia odblaskowa ( chyba aluminiowa) w rolce, ktor± możesz swobodnie przykleić.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tofik - złapałem j± klejem w kilku miejscach. Oczywi¶cie starałem się, aby nie był toksyczny. ;) Ta¶ma dwustronnie klej±ca pewnie też nie byłaby złym rozwi±zaniem.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Akwarium, oczka wodne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 114