Czy wiesz, że...
Sandacz dojrzewa płciowo w wieku 2 – 3 lat. Samiec dojrzewa przeciętnie o rok wcześniej od samic. Tarło przypada na okres kwiecień – maj, gdy temp. wody osiąga 12 st. C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 578
 Zalogowani 0
 Wszyscy 578

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(62457) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(609241) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(609241) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(609241) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609241) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609241) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609241) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(609241) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609241) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(609241) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2504
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Piker - polskie morze
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Piker - polskie morze
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
3. Nie występuję aktywnie na żadnym "dużym forum" to zwyczajne kłamstwo. Jestem pologowany na większości dużych portali, ale nie działam tam aktywnie, a na pewno nie "udzielam rad na priv". To jest kłamstwo Czez.

Powyżej chyba napisałem wyraźnie o naczelnym obszczekiwaczu. Ty tylko rzucasz aporty...
Nie zarzucaj mi więc kłamstwa. Obszczekiwacz działa aktywnie na WCWI o czym nie omieszkano mi donieść i zachowuje sie tam zupełnie inaczej, dworując sobie pospołu z Piwoniuszem na temat PW, a zarazemm bedąc przesympatyczny dla wsiech. A teraz idź i szukaj sobie tych kłamców, którzy piszą do mnie nieprawdę o działalności CFD, albo sam sobie to sprawdź...

Bez odbioru Panie Kali...
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia innego "dużego forum" dotyczy mnie.
Funkcjonuję tam tak samo jak na PW. Tak samo "TAM" jak i "TU", jeśli potrafię to coś doradzę, odpiszę (zarówno na off jak i na priv). Różnica drobna polega na tym, że "TAM", nie przeciągnięto mnie pod kilem na dzień dobry.
Jeśli moja osoba jest dla tak wielu Pogawędkowiczów: "trolem", "zerem", "smrodkiem", itd itp (określenia usankcjonowane przez Adminów jako dopuszczalne), to jesteście już blisko by dokonać zmiany w regulaminie i mnie zbanować. A może i bez zmian (vox populi, vox .... wink: )
Póki co nie martwcie się.
Ja zostaję.
pozdrawiam
Tomek
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ups!:oops:
zapomniałem jeszcze o określeniu: "naczelny obszczekiwacz"
pewnie nie tylko o tym....
Ach ten prawniczy język - zawsze przy nim wymiękam
Tomek
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec tych pyskówek. Chyba wystarczy?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki, miecz wyszczerbiłeś ? czy ciąży w ręku?
Walcz Waść , a jak brak Ci oręża podeśle dwa nagie... co byś nie musiał gołą pięścia nap.... :evil:
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Ta a ktoś na tym forum jeszcze nie tak całkiem dawno zarzucał WW że opisali metodę Lornetka a nie poinformowali głośno i pisemnie że w Polsce tak na wodach PZW tak nie wolno. Czyżby wybiórczość Kalego triumfowała??


Rozumiem, że to uwaga do mnie wesoly
Wyjaśniłem to w wątku pod odpowiedzią do Zippo, ale cały post wyleciał w kosmos ponieważ zawierał pewne odwołanie do słów admina D, które admin J przyjął za zbyt mocne 8O lol

Powtarzam zatem (z pominięciem złośliwości) co pisałem wczesniej:

W poście >>> Pon Mar 29, 2010 9:08 pm wyraźnie piszę o jednej przywieszce, w poście >>> Wto Mar 30, 2010 9:43 pm powtarzam jeszcze wyraźniej. Weź wdech, przeczytaj na spokojnie i ze zrozumieniem ..o ile Cię to wogóle interesuje wink:
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję.
Mamy demokrację. Rządzi większośc.
Proponuję wprowadzic dodatkowy punkt do regulaminu PW. Drastyczne kroki.
Oczywiście moja propozycja nie jest podyktowana niczym szczególnym, żadne wydarzenia ani osoby nie mają i nie miały wpływu na mój pomysł. A ewentualne skojarzenia to czysty przypadek. wesoly

Punkt umożliwiający usunięcie ze społeczności PW niechcianych jednostek. Np. poprzez przeprowadzenie ankiety wśród zerejstrowanych użytkowników PW. Głosowanie jawne.
Np. Grupa użytkowników poprzez konsultacje między soba stwierdza, że taki "ziomek" przeszkadza, bruździ, nie pasuje tu. I składa na pocztę redakcyją wniosek o przeprowadzenie głosowanie w sprawie usunięcia "ziomka" z PW. Aby nie wykorzystywac za często tej opcji, grupa osób wychodząca z takim wnioskiem to np. min. 10 czy 15 osób.
Przeprowadzamy głosowanie. Kwestia ustalenia - wystarczy 50%+1 głosów czy w jakiejś innej proporcji. 8)
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

...by ludziom pewnego autoramentu nie dać satysfakcji....o to właśnie im chodzi wykrzyknik Przyczepili się do tego forum jak rzep do psiego ogona i odejście każdej sprowokowanej osoby sprawia im wielką radość :evil:

Wszelkich złudzeń co do tych osób pozbawiła mnie informacja o tym jak zachowują się na innym duzym forum, na którym ja nie jestem zalogowany....



To nie dotyczy mnie, tylko CFD ? Czez przemawiasz w liczbie mnogiej do jednej osoby ?
Już nie mówimy per WY ...Czez, no co Ty ! lol
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
1. Nie jest moim celem, ani nie przynosi mi satysfakcji żadne odejście usera. Również na priv sugerowałem Dociowi żeby nie odchodził, bo nie tędy droga.

Pewność z jaka to napisałeś, tak mnie zaskoczyła, że aż musiałem sprawdzić. Tak się składa, że już dawno temu Docio przesłał mi na priv treśc waszej wymiany zdań.
Mogę zatem napisać nie sugerowałeś Dociowi żeby nie odchodził
Nie pisałeś NIC w tym kontekście...

Nie kłam Panie Kali, nie kłam...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Różnica drobna polega na tym, że "TAM", nie przeciągnięto mnie pod kilem na dzień dobry.

Ilu jeszcze tych Kali sie pojawi na PW lol

Różnica polega na tym, że "TAM" wszedłeś z wiaderkiem wazelinki, a "TU" zacząłeś od obrażania innych i zarzutów z kosmosu wziętych.

Na tym kończę, gdyż dwóm Kalim nie podołam wink:
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Różnica drobna polega na tym, że "TAM", nie przeciągnięto mnie pod kilem na dzień dobry.

Ilu jeszcze tych Kali sie pojawi na PW lol

Różnica polega na tym, że "TAM" wszedłeś z wiaderkiem wazelinki, a "TU" zacząłeś od obrażania innych i zarzutów z kosmosu wziętych.

Na tym kończę, gdyż dwóm Kalim nie podołam wink:


Tu się mylisz, ponieważ "TAM" na dzień dobry rozpętałem zadymę o jakiej nie śniłeś. O kłusolu to było dokładnie.
I po co mnie, Jarka obrażasz. Obelgi nie są argumentami.
Na zakończenie napiszę, że podoba mi się wypowiedź Ziomka.
pozdrawiam
Tomek
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
agatan
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Feb 18, 2010
Posty: 56

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He,he fajna demokracja-to według kolegi przy zarejestrowanych 4400 forumowiczach to 10 czy 15 osób to większość.
A może by tak postawić szubienice lub gilotynę i zatrudnić kata he,he lol
To by dopiero była demokracja wink:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki, i ja proszę tutaj, na ogólnym, zostań, nie dawaj im satysfakcji i wspólnie razem zawołajmy gromkim GROOOOODZKIE.
Nie dajmy się Zamki zwariować.
A tym panom już dziękujemy
wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatan napisał:
He,he fajna demokracja-to według kolegi przy zarejestrowanych 4400 forumowiczach to 10 czy 15 osób to większość.
A może by tak postawić szubienice lub gilotynę i zatrudnić kata he,he lol
To by dopiero była demokracja wink:

Jesteś "nowy", wiec może nie wiesz wink:
Ok, wytłumaczę dalej.
4400 to zarejstrowani użytkownicy, przez wiele lat.
Aktywnych jest 10-20%.
Większośc aktywnych decyduje w ankiecie!
10-15 osób (to propozycja) to jedynie grupa, która może wyjśc z wnioskiem o przeprowadzenie ankiety. Ale o niczym nie decyduje.
Zagłosuje tylu, ilu chce.
Zagłosuje 3, więc 2 głosy wygrywają.
Zagłosuje 100, więc 51 głosów to wiekszośc.
Już bardziej czytelnie nie potrafię tego wyjaśnic. 8)
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
artur napisał:
Ta a ktoś na tym forum jeszcze nie tak całkiem dawno zarzucał WW że opisali metodę Lornetka a nie poinformowali głośno i pisemnie że w Polsce tak na wodach PZW tak nie wolno. Czyżby wybiórczość Kalego triumfowała??


Rozumiem, że to uwaga do mnie wesoly
Wyjaśniłem to w wątku pod odpowiedzią do Zippo, ale cały post wyleciał w kosmos ponieważ zawierał pewne odwołanie do słów admina D, które admin J przyjął za zbyt mocne 8O lol

Powtarzam zatem (z pominięciem złośliwości) co pisałem wczesniej:

W poście >>> Pon Mar 29, 2010 9:08 pm wyraźnie piszę o jednej przywieszce, w poście >>> Wto Mar 30, 2010 9:43 pm powtarzam jeszcze wyraźniej. Weź wdech, przeczytaj na spokojnie i ze zrozumieniem ..o ile Cię to wogóle interesuje wink:


Jarek bez złośliwości, interesuje mnie to i faktycznie DWA razy napisałeś o jednej przywieszce podświetliłem na niebiesko usmiech usmiech usmiech. Pozatym piszesz o przywieszkach w liczbie mnogiej, a co za problem było napisać w liczbie pojedyńczej (przywieszka, przywieszkę), linkujesz też zdjęcia na których pokazana jest raczej choinka. Nawet jednego słowa o tym nie zamieściłeś, że tak nie wolno w Polsce lub że nie w Polsce tylko gdzie indziej i tak wolno. Co więcej dla osoby postronnej z kontekstu wynika, bo wątek o łowieniu w Polsce że tak u nas można. Te zdania podświetlam na czerwono usmiech usmiech usmiech. To tak gwoli drobiazgowości, ktoś mi zarzuci że czepiam się, a tak czepiam się a co, wolno mi lol lol lol

jarekk napisał:

(...)Warto mieć też coś w naturalnych kolorach (srebrny) i czerwone, może coś z parasolek (w pewnych warunkach są niezwykle łowne). Zastosuj taką regułę - rano, gdy jeszcze ciemnawo, używaj srebrnych. Jak wyjdzie słońce testuj kolory: czerwień, złoto, zielenie. Używaj koniecznie przywieszek (1 szt. - częste zmiany kolorów). Są dni, że przez cały ranek łowi się wyłącznie na przywieszki. Pilker zaczyna "gadać" dopiero w pełnym słońcu. Czasem jest odwrotnie. Nie kupuj tylko tych nieszczęsnych ośmiorniczek. Poszukaj robaków - taki niemal prosty wężyk na haku. Kup tylko dwa kolory: biały i czerwony, to wystarczy. W ostateczności możesz użyć zwykłych twisterów na średnich główkach. Ale nie przeholuj z rozmiarem.

Tutaj efekty używania dobrych przywieszek.

Tutaj też

(...)



jarekk napisał:
(...)

Łowiłem na bardzo lekkie kije (150 g) i ciężkie (do 350 g). To co wypatrzył Oldi, to dobre i oszczędne rozwiązanie. Gramatura 250 przy tej jakości kija jest ok. Z ciężaru wyrzutu można schodzić kupując sprzęt droższy. Pytanie tylko czy jest taka potrzeba?
Odradzam raczej schodzenia z długości kija poniżej 240 cm. Wędka musi pozwolić na wygodne podniesienie ryby i przeniesienie ponad relingami. Czasem używa się przywieszek i nie ma mozliwości podwinięcia ryby pod samą szczytówkę - do tego ugięcie kija i zaczynają się problemy wesoly



[quote="jarekk] Obliczenia wytrzymałości zestawu możesz sobie darować, bo na polskich wodach dopuszczana jest tylko jedna zawieszka[/quote] i dopiero tutaj napisałeś wyraźnie jak wolno, wcześniej oczywiście wrzucająć tekst o tutejszych zadymiarzach. Więc w kontekście wcześniejszych tematów na forum jarekk też nie ustrzegłeś się błędów i niedokładności. To tyle lol lol lol


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Sro Mar 31, 2010 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
Czez przemawiasz w liczbie mnogiej do jednej osoby ?

Zupełnie jak Ty do jednej przywieszki wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi wracając do meritum co na te nieszczęsne Dorsze usmiech usmiech usmiech. Abstrachując od drobiazgowości. Jarek generalnie ma rację co i jak z jednym małym ale , które wyżej napisałem usmiech usmiech usmiech. A więc rady Jarka są ok co do metody postępowania z przynętami lol lol lol . Kij na Bałtyk? śmialo wystarczy 250g C.W. Długość kija to indywidualne preferencje, dł 240-270cm, chociaż ja stosuję tak krótsze jak i dłuższe.
agatan
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Feb 18, 2010
Posty: 56

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
agatan napisał:
He,he fajna demokracja-to według kolegi przy zarejestrowanych 4400 forumowiczach to 10 czy 15 osób to większość.
A może by tak postawić szubienice lub gilotynę i zatrudnić kata he,he lol
To by dopiero była demokracja wink:

Jesteś "nowy", wiec może nie wiesz wink:
Ok, wytłumaczę dalej.
4400 to zarejstrowani użytkownicy, przez wiele lat.
Aktywnych jest 10-20%.
Większośc aktywnych decyduje w ankiecie!
10-15 osób (to propozycja) to jedynie grupa, która może wyjśc z wnioskiem o przeprowadzenie ankiety. Ale o niczym nie decyduje.
Zagłosuje tylu, ilu chce.
Zagłosuje 3, więc 2 głosy wygrywają.
Zagłosuje 100, więc 51 głosów to wiekszośc.
Już bardziej czytelnie nie potrafię tego wyjaśnic. 8)

No jeżeli tak to trzeba jeszcze ustalić kworum przy którym głosowanie będzie ważne.A z tym może być problem bo jak obliczyć ilość aktywnych forumowiczów. wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Admina:
Post Ziomka i re posty userów odnoszące się do wspomnianego wyżej warto przenieść do osobnego tematu. Uwaga warta rozważenia, ale niekoniecznie musi być w wątku Oldiego o Dorszach i wątek ten zaśmiecać jako nie na temat.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
... ktoś mi zarzuci że czepiam się, a tak czepiam się a co, wolno mi lol lol lol



A czepiasz się lol ...bo sam świetnie wiesz o czym pisałem. Ale robisz to z humorem więc Ci coś podpowiem.
Przywołując przykład "lornetki", którą wówczas bronileś, stajesz jakby po zupełnie innej stronie barykady lol Ja bym proponował żebyś był konsekwentny i podjął się OBRONY "choinki" podobnie jak wtedy "lornetki" lol Wówczas ja wystąpię przeciwko i dopiero rewelacyjne zamieszanie - zobaczymy po której ustawi się reszta "chłopaków z barykad" lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
artur napisał:
... ktoś mi zarzuci że czepiam się, a tak czepiam się a co, wolno mi lol lol lol



A czepiasz się lol ...bo sam świetnie wiesz o czym pisałem. Ale robisz to z humorem więc Ci coś podpowiem.
Przywołując przykład "lornetki", którą wówczas bronileś, stajesz jakby po zupełnie innej stronie barykady lol Ja bym proponował żebyś był konsekwentny i podjął się OBRONY "choinki" podobnie jak wtedy "lornetki" lol Wówczas ja wystąpię przeciwko i dopiero rewelacyjne zamieszanie - zobaczymy po której ustawi się reszta "chłopaków z barykad" lol


Oj Jarekk zaczynasz w piętkę gonić (cholercia powtarzam się :roll: :roll: :roll: ), gdzie ja bronię Lornetki?? (czyżby celowa próba wprowadzenia w błąd, czy tylko krótka pamięć)

Napisałem w jednym z postów
"I może się mylę ale jeśli "lornetka" czy średnice otworów w ustawie nie są dookreślone, a są w RAPR to teoretycznie mogę zostać ukarany tylko przez Sąd Koleżeński." Zresztą później Docio paragrafami rozpisał wszystko tak ustawy jak i RAPR, a nawet jeśłi nie zauważyłeś to co do niektórych Twoich wypowiedzi przyznał Tobie rację lol lol lol
Wszystkie inne moje posty we wspomnianym przez Ciebie wątku dotyczyły czego innego. Tak wiele ich w sumie nie było ale sprawdziłem lol lol lol . Ale to już całkiem nie na temat.

A wystarczyłoby jakbyś napisał "Faktycznie pisałem w mnogiej, nie napisałem że u nas nie wolno nie dopatrzyłem się/pomyliłem/popełniłem błąd" i to by wystarczyło. A ty zarzuciłeś kolegom zadymiarstwo, bo wytknęli i wyłapali Twój błąd/niedopatrzenie, bo celowości działania u Ciebie nie podejrzewam. Tylko po co tak swojego błędu broniłeś(isz). I temat by ucięło jak ręką odjął. A wszystko to jest powiązane z zarzutem do Lornetki w WW bo nie napisali że na wodach PZW nie wolno i gdzie wolno lol lol lol lol .

Tak więc Jarek, teraz jesteś skazany lol lol lol lol na podwójną uwagę co i jak piszesz, żeby(śmy) nie mogli się czepnąć lol lol lol lol .

Koledzy skończmy już ten offtop w Oldikowym wątku, bo chłop nam "oczadzieje".
Jak coś to załóżmy nowy wątek, gdzie sobie podyskutujemy i poprzypominamy co kto gdzie i jak napisał. Nazwijmy go "Śmietnikowe wspominki"
Do Admina: Adminku tnij wszystkie offtopowe posty w tym wątku jako nie na temat.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur, nie sprawdzałem dokładnie treści twoich wypowiedzi z tamtego wątku. Pewny jednak jestem, że nie przyznałeś racji bezpośrednio. Zapamiętałem Cię jako jednego z bardziej zawziętych adwersarzy 8O wesoly Ale teraz to nie ma znaczenia. W moich postach jest jednoznacznie mowa o używaniu przywieszek w różnych kolorach ale 1 szt. mocowanej do wędki i tego nie odwołam.

A co do sugerowanej przez Ciebie możliwości zapytania. Ja już znacznie wcześniej zwróciłem na to uwagę. Cytuję mój post sprzed paru godzin :roll:

jarekk napisał:
...Ja nie rozumiem skąd w Was takie nieustanne dążenie do konfrontacji. Przecież wystarczyło zapytać dlaczego na zdjęciach jest to co widać. Po chwili Zamker dostałby rzeczową odpowiedź i po temacie.
A tak zupełnie bez racjonalnego powodu rozpierniczycie wątek w którym rozmawiam z Oldim ....


Wielu nie może żyć bez zadymki lol Dajcie ludzie w końcu na luzik, po co Wam to ? wink:
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Mam propozycję.
Mamy demokrację. Rządzi większośc.
Proponuję wprowadzic dodatkowy punkt do regulaminu PW. Drastyczne kroki.

Ziomek, albo jesteś bardzo młodym człowiekiem, albo nie uważałeś na lekcjach o demokracji. Gdyby rzeczywiście demokracja działała tak jak myślisz byłby to najbardziej parszywy ustrój jaki udało się stworzyć ludzkości. To co próbujesz jest dokładnie zamachem na demokrację 8O lol
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
To co próbujesz jest dokładnie zamachem na demokrację 8O lol

Czegoś się obawiasz? wesoly wesoly

A o demokracji (w teorii i praktyce) można by długo. I jeszcze okazało by się, że to nie taki fajny system jak się wydaje...

Znikam. I tak już dziś za dużo nawypisywałem. Nie przeszkadzam! Jak to mówią: "Nie mój cyrk..." wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:

Czegoś się obawiasz? wesoly wesoly

...:


Tak Ziomek. Twój tekst powinien być natychmiast zauważony i odpowiednio potraktowany przez osoby dbające o jakość przekazywanych tutaj treści. Tym co mówisz robisz krzywdę temu portalowi.

cytat a propos Twojej wypowiedzi o demokracji:

Niektórzy pojmują demokrację jako wyłącznie „rządy większości”. Jest to tzw. demokracja proceduralna; jako ustrój skompromitowana. Niejaki A. Hitler do władzy dostał się legalnie, na drodze demokratycznych wyborów, po czym obalił demokrację i wcielił w życie plan eksterminacji mniejszości (tego przecież chciała większość).... Zuzanna Niemier
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz, jak okreslał demokrację wspomniany przez ciebie osobnik?
I co gorsza - miał wg mnie rację. ;)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Qrde niedawno Docio nas opuścił :placz teraz odchodzi Zamki 8O :placz
Panowie administratorzy chyba czas najwyższy coś zmienić i to tak szybko jak zmieniają się nasze Pogawędki.

A dlaczego admini mają coś zmieniać :?: Mnie to wq.....a takie postępowanie,
zabieram zabawki i idę domu zly: co One są?dzieci po 5-6 lat :?:
I Docio i Zbyszek są dorośli a zachowują się jak w piaskownicy, ktoś ma inne zdanie to co, mam się obrazić :?: Ja też z niektórymi postami się nie zgadzam ale tak sobie myślę;
-a co ja będę z idiotą gadał zly: i jestem chyba jednym z najstarszych stażem userów którzy z nikim o nic się nie pokłócili. Nie, no pewnie jakieś scysje zapewne były ale co z tego?
Chyba Czez miał w podpisie bardzo ładne zdanie:
"nie dyskutuj z debilem, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"
czy jakoś tak.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no- jednak dobrze słyszałem, że tu wesoło usmiech
Jak już się dyskusja tak rozwija to miałbym prośbę, aby nie przekręcać moich wypowiedzi z innego wątku i nie interpretować ich po swojemu.
Zamker- nie wygłupiaj się. Wiem, że podałeś moją osobę za przykład "odchodzących". Może moment, w którym zrezygnowałem zbiegł się w czasie z licznymi zadymami, ale do głowy by mi nie przyszło, żeby przez coś takiego rezygnować z PW!!! O powodach napisałem beż żadnej ściemy, dlatego nie chcę tego wątku ciągnąć na forum. Krótko tu jestem, ale to i tak mój drugi dom- do domu też czasami się nie chce wracać, ale to nie powód, żeby tego nie robić...
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Co do limitów...to już nawet pusty śmiech mnie przestał dawno temu ograniać. Dlatego, jesli kiedykolwiek podkusi mnie (na razie się nie zanosi) wyjazd na dorsze, to chyba tylko z kolegami z PW podczas np. jakiejś belonady, bo inaczej to albo ja bym w wodzie wylądował, albo jakiś kłusol.

Przytoczyłeś rozporządzenie, a jeśli minister transportu czy jakiś inny wyda rozporządzenie że od jutra mamy chodzić tyłem do przodu to uważasz że wszyscy się dostosują zly: Może ze 2 osoby spróbują ale jak się wykopyrtną to przestaną. Oprócz Ciebie nikt by w wodzie nie wylądował ponieważ na kutrze jest 15-20 osób i Ty jeden mógłbyś im skoczyć :roll:
Tajemnicza liczba SIEDEM z tego co pamiętam przybyła chyba z kosmosu bo nikt po wprowadzeniu tego rozporządzenia nie wiedział dlaczego nie np. 6 albo 8, a może 15 zly: SIEDEM bo tydzień ma siedem dni :roll:
A może twórca był pod wrażeniem filmu "Siedem" z Brattem Pittem i Morganem Freemanem zly:
Lepiej się nie poczujesz ale info z pensjonatu w którym mieszkałem:
niedawno były morskie zawody na środkowym wybrzeżu ale brały słabo i czołowi zawodnicy skończyli z 2-4 dorszami. A że chłopaki mieli jeszcze możliwości i okazało się że są miejsca we Władku na jednej z jednostek
to mykneli zamiast do domu do Władka i wypłyneli na cały dzień.
Zawodnicy, zasłużeni dla kół i okręgu mieli limit ........x 4 lub 5 zly:
I co Pan mnie tu jakimś rozporządzeniem po oczach zly:
W dupe Pan se wsadź te rozporządzenie zly:
Acha, Czarek żebyś sobie nie myślał to na kutrze w widocznym miejscu wisi kartka z informacją o wymiarze i limicie powieszona przez szypra.
I było coś o odpowiedzialności osobistej ....ale kto skontroluje?
Oczywiście inspektor z UM mógłby ale po co :?:
Teraz są zapisy na 1-2 miesiące wcześniej a na weekendy to i kilka miesięcy. Gdyby restrykcyjnie przestrzegali tego limitu to na kuter może by się zapisało 2-3 osoby...........na tydzień i żaden kuter z wędkarzami by nie pływał z braku chętnych :roll:
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się Sacha, że przywróciłeś wątek na właściwe tory wink: wesoly

Na jednym z wypadów byłem świadkiem jak pomocnik szypra bardzo ściśle pilnował obowiązujących przepisów. Każdemu pokazał miarkę przymocowaną do relingu i kazał się pilnować. Oczywiście kilku kolesi zlekceważyło jego słowa. Jakże byli zdziwieni, gdy po jakimś czasie zrobił obchód i powyrzucał ze skrzynek wszystkie niewymiarki nie pytając o zdanie właścicieli. Potem powtarzał obchód i pilnował wymiarów. Limit tam nie obowiązywał, bo było to poza granicami.
Za wszystko co dzieje się na kutrze odpowiada szyper. To on będzie ukarany jeśli straż morska znajdzie na pokładzie ryby niewymiarowe.
Na naszych wodach nikt nie pilnuje limitów z powodów o których piszesz. Szyprowie wiedząc o braku kontroli pozwalają na duzo więcej niż mówią przepisy.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Acha, Czarek żebyś sobie nie myślał to na kutrze w widocznym miejscu wisi kartka z informacją o wymiarze i limicie powieszona przez szypra.

Acha, Darek żebyś sobie nie myślał to na kutrach, które widziałem we Władku, w widocznym miejscu wisiała nie tylko informacja o wymiarze i limicie powieszona przez szypra, ale i o zakazie spożycia alkoholu lol Ale browarek to nie alkohol, nieprawdaż....no a nie dać wieloletniemu klientowi z piersiówki dziargnąć to już niemal jak człowieka zabić, gdyż błędnik trza oszukać wink: W każdym razie wiem dzięki moim skromnym doświadczeniom, że choroba morska, to żadne tam wymioty, tylko bełokotliwa mowa i odór...no właśnie...chyba choroby morskiej...z ust wink:


Ostatnio zmieniony przez Czez dnia Sro Mar 31, 2010 4:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
...jestem chyba jednym z najstarszych stażem userów którzy z nikim o nic się nie pokłócili...


Tutaj się z Tobą nie zgodzę wink: lol

sacha napisał:
...pewnie jakieś scysje zapewne były ale co z tego?


Tutaj zgadzam całkowicie, ze szczególnym naciskiem na "...ale co z tego" wykrzyknik lol
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
Cieszę się Sacha, że przywróciłeś wątek na właściwe tory wink: wesoly

Na jednym z wypadów byłem świadkiem jak pomocnik szypra bardzo ściśle pilnował obowiązujących przepisów. Każdemu pokazał miarkę przymocowaną do relingu i kazał się pilnować. Oczywiście kilku kolesi zlekceważyło jego słowa. Jakże byli zdziwieni, gdy po jakimś czasie zrobił obchód i powyrzucał ze skrzynek wszystkie niewymiarki nie pytając o zdanie właścicieli. Potem powtarzał obchód i pilnował wymiarów. Limit tam nie obowiązywał, bo było to poza granicami.
Za wszystko co dzieje się na kutrze odpowiada szyper. To on będzie ukarany jeśli straż morska znajdzie na pokładzie ryby niewymiarowe.
Na naszych wodach nikt nie pilnuje limitów z powodów o których piszesz. Szyprowie wiedząc o braku kontroli pozwalają na duzo więcej niż mówią przepisy.

Szkoda, że nie było tam CFD. Zprzyjemnością zrobiłby porządek z kłusolami na tym kutrze. I z szyprem też. :evil:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
ale i o zakazie spożycia alkoholu wink:

Na tym kutrze też wisiał :roll: i co prawda nie łaziłem i nie kontrolowałem na okoliczność ale w zasięgu wzroku widziałem tylko jednego osobnika jak wypił małe Tyskie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
Jakże byli zdziwieni, gdy po jakimś czasie zrobił obchód i powyrzucał ze skrzynek wszystkie niewymiarki nie pytając o zdanie właścicieli. Potem powtarzał obchód i pilnował wymiarów. Limit tam nie obowiązywał, bo było to poza granicami.

Wyobrażam sobie te miny zly: Ja miałem jednego "na oko" 40cm ale bez mierzenia zapytałem szypra czy ma szanse przeżyć na co usłyszałem spróbuj- no to wypuściłem i może dzięki temu że powoli korblowałem to odpłynął usmiech
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Szkoda, że nie było tam CFD. Zprzyjemnością zrobiłby porządek z kłusolami na tym kutrze. I z szyprem też. :evil:

Albo inni uczestnicy wędkowania zapisali by go do klubu "Morsa" zly:
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
jjjan napisał:
Szkoda, że nie było tam CFD. Zprzyjemnością zrobiłby porządek z kłusolami na tym kutrze. I z szyprem też. :evil:

Albo inni uczestnicy wędkowania zapisali by go do klubu "Morsa" zly:

Nawet Turbodymomen w obecności CFD nie zabrałby niewymiarowej ryby.
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
sacha napisał:
jjjan napisał:
Szkoda, że nie było tam CFD. Zprzyjemnością zrobiłby porządek z kłusolami na tym kutrze. I z szyprem też. :evil:

Albo inni uczestnicy wędkowania zapisali by go do klubu "Morsa" zly:

Nawet Turbodymomen w obecności CFD nie zabrałby niewymiarowej ryby.

Potwierdzam. W mojej obecności nie zabiera się niemiarków.
Macie Koledzy z tym jakiś problem? Wasze sumienia, wasze przemyślenia.
Napomknę, że portal jest szeroko czytany i oglądany. Jeśli szydzicie z ganienia faktu zabierania niemiarowych ryb to gratuluję podejścia do wędkarstwa. A wzorce... Jakie wzorce.
Wasze PzW, a po Was choćby potop.... (przynajmniej resztka ryb będzie miała ubaw)
Jeśli prawo mówi o 7 rybach to ma być SIEDEM i już. Prawo należy ewentualnie zmieniać a nie łamać. Stanowiącym "głupie" prawo należy głupotę wytykać i stanowiących zmieniać. Taki mam kręgosłup i nawet Turbodymomen go nie złamie 8)
przedświątecznie pozdrawiam
CFD
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Qrde niedawno Docio nas opuścił :placz teraz odchodzi Zamki 8O :placz
Panowie administratorzy chyba czas najwyższy coś zmienić i to tak szybko jak zmieniają się nasze Pogawędki.


Co zmienić?
Czekam na propozycję?
_________________
Oby do jutra......
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
mario_z napisał:
Qrde niedawno Docio nas opuścił :placz teraz odchodzi Zamki 8O :placz
Panowie administratorzy chyba czas najwyższy coś zmienić i to tak szybko jak zmieniają się nasze Pogawędki.


Co zmienić?
Czekam na propozycję?

Aż mnie korci napisać: regulamin.... 8) ?
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jestem zniesmaczony. Dzionek bez PW i niespodzianka.
Zbychu - nie będę Ciebie prosił, abyś został, bo jesteś "starym krzyżakiem" /;)/ i wiesz, co robisz. Chciałbym jednak abyś wiedział, że jestem tą decyzją zasmucony.

Proszę natomiast grono redakcyjne o podjęcie ZDECYDOWANYCH działań, aby takich przypadków było jak najmniej. Nie jest dobrze, gdy opuszczają nas Koledzy, którzy byli tutaj od zawsze. W naszej społeczności dopracowaliśmy się lepszych/gorszych zasad i nieporozumieniem jest fakt, iż jakiś"meteoryt"potrafi tak namieszać, że odchodzą starzy bywalcy, którym za ich wkład na rzecz portalu, należy się często głęboki ukłon. Jak komuś nie pasują panujące tutaj zasady, niech stworzy własny portal i tak się udziela!

Z przykrością muszę stwierdzić, że wędkarski internet nie kończy się na PW - coraz częściej to do mnie dociera. "Nie o takie Polskie walczylim..." :?


Tobie Monki nie będę tłumaczył jak wygląda PW od kuchni....
Zapewniam jednak ...że jeżeli nie pojawia sie konkretne propozycje....działania będą radykalne.
Wiersz gdzie mnie szukać.
_________________
Oby do jutra......
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem coś i to bez obrażania kogokolwiek. I kiedy mój komentarz się ukazał, zobaczyłem powyższe posty...
I przyznam się szczerze, że praktycznie pawia rzuciłem po wpisie CFD i jarekk w innym wątku.
Nie chcę już tu zaglądać. To już jak dla mnie nie PW. Do widzenia. Proszę Cię Sigi o wykasowanie moich artykułów i zdjęć z PW jak również mojego konta. O Posty nie prosze bo to za dużo do roboty. Niech sobie będą.
Żegnam, a ty się k...zastanawiaj co zmienić lol lol lol Bo jak dla mnie zamiast dezynsekcji udajecie tutaj, że pluskwy da się kapciem zgłuszyć lol


Ostatnio zmieniony przez Czez dnia Sro Mar 31, 2010 8:24 pm, w całości zmieniany 2 razy
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Potwierdzam. W mojej obecności nie zabiera się niemiarków.
Macie Koledzy z tym jakiś problem?


Ja nie, ale Twój kolega chyba ma. Tak wynika z tego co napisał.

CATFISCHDOG napisał:
Wasze sumienia, wasze przemyślenia.
Napomknę, że portal jest szeroko czytany i oglądany. Jeśli szydzicie z ganienia faktu zabierania niemiarowych ryb to gratuluję podejściua do wędkarstwa. A wzorce... Jakie wzorce.
Wasze PzW, a po Was choćby potop.... (przynajmniej resztka ryb będzie miała ubaw)

To akurat nie do mnie, a chyba do zadymiarzy. Jest tutaj ich kilku podobno. Ale nie wiem którzy to bo nie zostali nazwani. Trudno ich rozszyfrować, bo zadymiarze to chyba tacy z sucharkami.


CATFISCHDOG napisał:
Jeśli prawo mówi o 7 rybach to ma być SIEDEM i już. Prawo należy ewentualnie zmieniać a nie łamać. Stanowiącym "głupie" prawo należy głupotę wytykać i stanowiących zmieniać. Taki mam kręgosłup i nawet Turbodymomen go nie złamie 8)
przedświątecznie pozdrawiam
CFD

Wszyscy wiemy co należy robić. Możesz nawet uważać, że masz kręgosłup.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
sigi napisał:
mario_z napisał:
Qrde niedawno Docio nas opuścił :placz teraz odchodzi Zamki 8O :placz
Panowie administratorzy chyba czas najwyższy coś zmienić i to tak szybko jak zmieniają się nasze Pogawędki.


Co zmienić?
Czekam na propozycję?

Aż mnie korci napisać: regulamin.... 8) ?

A mnie korci zmienić tytuł - na Pogawędki Grodzkie - jedyne słuszne wykrzyknik
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
ziomek napisał:

Czegoś się obawiasz? wesoly wesoly

...:


Tak Ziomek. Twój tekst powinien być natychmiast zauważony i odpowiednio potraktowany przez osoby dbające o jakość przekazywanych tutaj treści. Tym co mówisz robisz krzywdę temu portalowi.

cytat a propos Twojej wypowiedzi o demokracji:

Niektórzy pojmują demokrację jako wyłącznie „rządy większości”. Jest to tzw. demokracja proceduralna; jako ustrój skompromitowana. Niejaki A. Hitler do władzy dostał się legalnie, na drodze demokratycznych wyborów, po czym obalił demokrację i wcielił w życie plan eksterminacji mniejszości (tego przecież chciała większość).... Zuzanna Niemier

Znaczy jestem jak Hitler? Czy może jestem kolejnym, który nadinterpretował Twoje słowa? To już nawet średnio śmieszne nie jest... Żenada. Jedziesz po bandzie. Ale w sumie... nie zaskoczyłeś mnie.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:


Co zmienić?
Czekam na propozycję?

Haha, znaczy moja odpada? wesoly wink: Ech, a już miałem nadzieję, że będzie spokój, ład i porządek. usmiech

Pozostaje nam... przeczekać.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
...praktycznie pawia rzuciłem po wpisie ... jarekk w innym wątku.

A mozna konkretniej - o jaki wątek chodzi ? Może czegoś nie zrozumiałeś ? Poproszę o linka.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego usunięto post, w którym CFD sugerował, że jestem pedałem jak Ricki Martin :?: Zupełnie tego nie rozumiem, przecież to nie jest zabronione regulaminem PW idea: Pozwolę sobie stanąć w obronie użytkownika CFD wykrzyknik Tak się nie godzi robić Panowie Administratorzy wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wróćmy do dorszy :-)
Pytanie do ekipy zlotowej.
Czy będziemy łowić z przywieszką?
Jakie gramatury pickerków stosować będziemy - mam na razie tylko jedną sztukę 150 g tobiasz srebrny z niebieskim grzbietem i niebieskim brzuszkiem.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu obyś swoimi niewinnymi pytaniami nie wywołał jakiej awantury wink:

Mam zamiar odwiedzić Was na zlocie , jeden koleżka zaoferował się podrzucić mnie z Władysławowa do zlotowego pensjonatu , nie polewajcie Jjjankowi wink:
_________________
Marillion&Fish
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 168