Czy wiesz, że...
Najstarszy (udokumentowany) sum żył 51 lat w pewnym stawie koło Strasburga. Miał tylko 150 cm długo¶ci.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 761
 Zalogowani 0
 Wszyscy 761

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(134719) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(134719) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(134719) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(611622) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(611622) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(611622) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611622) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611622) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611622) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(611622) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2277
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2302
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2506
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sirpień nad wod± czyli sierpniowe wyniki.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Sirpień nad wod± czyli sierpniowe wyniki.
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Kolejna porażka na Odrze. Cały czas liczę na suma, ale wygl±da na to, że ona nie licz± na mnie wesoly

Byłem ¶wiadkiem złapał jedn± wyj±tkowo agresywn± foliówkę, zreszt± wyrwał j± sumicy płyn±cej na "szoping" lol lol .
U mnie sumek około 90 cm.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pi±tkowy ranek nad Wisł± w Warszawie na zero i wczorajszy wieczór poprawka (nawet małego branka na rosówki i żywca). Liczę na to samo co Jarokowal ale powoli zaczynam się łamać, jutro albo radykalnie zmienię miejscówkę albo wyruszę nad Wkrę na szczupaki troszkę się odstresować :evil:.
_________________
Aquila non capit muscas!
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Kolejna porażka na Odrze. Cały czas liczę na suma, ale wygl±da na to, że ona nie licz± na mnie wesoly


Też na niego liczę i figa. :oops: Wczoraj wypłyn±łem to jeszcze szaro było. A kwoka se nawet zrobiłem i kwokałem, a może kwękałem... i dlatego się nie pokazały. W końcu poszedłem w trollingu i dwa okonki wydłubałem... :roll:
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak wybrałem się nad Wkrę, szału nie było ale zanotowałem dwa brania. Przy pierwszym szczupak wypluł uklejkę już w pocz±tkowej fazie brania. Drugie to już klasyczne branie z odjazdem a raczej podjazdem na kilka metrów. ¦mieszne ale szczupak wzi±ł jakie¶ 8 metrów ode mnie po czym zacz±ł płyn±ć pod pr±d by zatrzymać się mi wprost pod nogami 8O , w tych okoliczno¶ciach przekładanie rybki w pysku trwało (dla mnie) wieczno¶ć, ale wkońcu ruszył dalej i zaci±łem. Nie był to olbrzym bo zaledwie 55 cm i 1kg wagi, no ale wkońcu jaka¶ ryba i emocje... 8)
_________________
Aquila non capit muscas!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 9:40 am    Temat postu: własnie Odpowiedz z cytatem

wróciłem z "SZ"> Dziesięć dni pobytu i bardziej rozczarowany niż zadowolony :placz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj 100% skuteczno¶ci wesoly co-prawda zaliczyłem tylko dwa brania, ale za to jakie :?: były to najprawdziwsze "kopnięcia" 8O które naprawdę czuło się w łokciu. :roll:
Wyholowałem dwa sandacze, pierwszy siadł mi tuż po 7:30 zażarł Fattiego, mierzył całe 78cm/3,30kg natomiast drugi na którego czekałem raptem 30 minut siadł (8:05)na Jankesa, ten mierzył całe 73cm/ 2,70kg.
Na wodzie spędziłem tylko niecałe cztery godzinki. :placz


Ps. Konger Lacer po naprawie spisywał się i zachowywał prawidłowo, oby tak dalej wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Dzisiaj 100% skuteczno¶ci wesoly co-prawda zaliczyłem tylko dwa brania, ale za to jakie :?: były to najprawdziwsze "kopnięcia" 8O które naprawdę czuło się w łokciu. :roll:
Wyholowałem dwa sandacze, pierwszy siadł mi tuż po 7:30 zażarł Fattiego, mierzył całe 78cm/3,30kg natomiast drugi na którego czekałem raptem 30 minut siadł (8:05)na Jankesa, ten mierzył całe 73cm/ 2,70kg.
Na wodzie spędziłem tylko niecałe cztery godzinki. :placz


Ps. Konger Lacer po naprawie spisywał się i zachowywał prawidłowo, oby tak dalej wesoly


O w d... jeża! Pozazdro¶cić. Mario, co to jest Fatti?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
mario_z napisał:
Dzisiaj 100% skuteczno¶ci wesoly co-prawda zaliczyłem tylko dwa brania, ale za to jakie :?: były to najprawdziwsze "kopnięcia" 8O które naprawdę czuło się w łokciu. :roll:
Wyholowałem dwa sandacze, pierwszy siadł mi tuż po 7:30 zażarł Fattiego, mierzył całe 78cm/3,30kg natomiast drugi na którego czekałem raptem 30 minut siadł (8:05)na Jankesa, ten mierzył całe 73cm/ 2,70kg.
Na wodzie spędziłem tylko niecałe cztery godzinki. :placz


Ps. Konger Lacer po naprawie spisywał się i zachowywał prawidłowo, oby tak dalej wesoly


O w d... jeża! Pozazdro¶cić. Mario, co to jest Fatti?

Dragon Lures FATTY 7,5cm a kolorek to Pearl/Black 7,5cm na główeczce 7g.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Lesitr napisał:
mario_z napisał:
Dzisiaj 100% skuteczno¶ci wesoly co-prawda zaliczyłem tylko dwa brania, ale za to jakie :?: były to najprawdziwsze "kopnięcia" 8O które naprawdę czuło się w łokciu. :roll:
Wyholowałem dwa sandacze, pierwszy siadł mi tuż po 7:30 zażarł Fattiego, mierzył całe 78cm/3,30kg natomiast drugi na którego czekałem raptem 30 minut siadł (8:05)na Jankesa, ten mierzył całe 73cm/ 2,70kg.
Na wodzie spędziłem tylko niecałe cztery godzinki. :placz


Ps. Konger Lacer po naprawie spisywał się i zachowywał prawidłowo, oby tak dalej wesoly


O w d... jeża! Pozazdro¶cić. Mario, co to jest Fatti?

Dragon Lures FATTY 7,5cm a kolorek to Pearl/Black 7,5cm na główeczce 7g.


Ok, dzięki za wyja¶nienie i linki... Gdyby u mnie było trochę sandacza, pewnie bym się skusił. Niestety, już od około 1,5 roku sandacz na ZZ to tylko przyłów. smutny
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:

Ok, dzięki za wyja¶nienie i linki...

"Nie-zamaco" lol wink:
Lesitr napisał:
Gdyby u mnie było trochę sandacza, pewnie bym się skusił. Niestety, już od około 1,5 roku sandacz na ZZ to tylko przyłów. smutny

:placz :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Lesitr napisał:

Ok, dzięki za wyja¶nienie i linki...

"Nie-zamaco" lol wink:
Lesitr napisał:
Gdyby u mnie było trochę sandacza, pewnie bym się skusił. Niestety, już od około 1,5 roku sandacz na ZZ to tylko przyłów. smutny

:placz :placz


Jeszcze przed chwil± chciałem sie zapytać, czy ucieszę oko tymi sandaczami w galerii, ale patrze - już s± usmiech
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano zamieszczono "ku uciesze gawiedzi". ;)
Gratulki Mary¶ - ja dzisiaj, przy tych marnych 32 st. C wybrałem plażę. usmiech
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Ano zamieszczono "ku uciesze gawiedzi". ;)
Gratulki Mary¶ - ja dzisiaj, przy tych marnych 32 st. C wybrałem plażę. usmiech


Kogo masz na mysli "w sensie gawiedĽ?" :evil:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwracam honor - okre¶lenie to nie miało znaczenia, które przypisuje mu słownik współczesny. Miało być wręcz całkowicie przeciwne do powyższego, jako często występuj±ce w cokolwiek starszej polszczyĽnie - choćby bajkach. Tak więc intencj± bliżej było w pozytywnym słowa znaczeniu do pierwszego okre¶lenia KLIK
Dzięki za zwrócenie uwagi - po u¶wiadomieniu już go więcej nie użyję. :oops:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Kogo masz na mysli "w sensie gawiedĽ?" :evil:

My pospólstwo z Bożej Łaski ogłaszamy wszem i wobec iż słowo gawiedĽ w stopniu żadnym nie uwłacza naszej Wysoko¶ci zly:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Lesitr napisał:
Kogo masz na mysli "w sensie gawiedĽ?" :evil:

My pospólstwo z Bożej Łaski ogłaszamy wszem i wobec iż słowo gawiedĽ w stopniu żadnym nie uwłacza naszej Wysoko¶ci zly:


Skor Waszej nie to i naszej nie może. lol zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandacze oprócz jednego maleństwa nie chciały dzisiaj współpracować, może to dlatego że pogoda w porównaniu z wczorajszym dniem diametralnie się zmieniła, ochłodziło się, wiatr zmienił kierunek o 180 stopni i do-tego dmuchał ciut za mocno, lecz taka pogoda nie przeszkadzała w harcach pewnemu sumkowi.
Mało brakowało, naprawdę mało by dzisiaj w galerii zawisła fotka pięknego w±sala.
Tuż po pi±tej rano niedaleko łódki (15m) zaobserwowałem rozbrykanego sumka, od-razu podałem mu pod nos srebrnego z niebieskim grzbietem predatora Manns 9cm, rybka siadła w pierwszym rzucie i wtedy zaczęła się jazda na całego, sum szalał strasznie 8O nigdy jeszcze czego¶ takiego nie przeżyłem 8O nawet ten złowiony w 2008 roku (142cm) takiej jazdy mi nie zrobił, z obawy o dopiero co naprawian± wędkę kilka razy musiałem wspomagać się silnikiem by nad±żyć za sumem który nie zważaj±c na nic ci±gn±ł łódkę pod do¶ć mocny wiatr, momentami my¶lałem że kij nie wytrzyma, ale dał radę niestety nie wytrzymało inne ogniwo tego łańcuszka po około 30 minutach walki z sumem gdy był niecałe dwa metry od łódki, gdy już byłem gotowy go podebrać poddał się hak po-prostu rozgi±ł się i wypadł rybie z paszczy :x my¶lałem że mnie krew zaleje ze zło¶ci, ale co mogłem więcej zrobić, nic pozostało mi tylko si±¶ć i płakać czego nie zrobiłem bo twardy jestem "jak chleb z Biedronki" lol
Sum kilka razy był przy samej powierzchni wody i widziałem go bardzo dobrze zwłaszcza tuż przed wypięciem haka, widziałem go jak na dłoni, ale tylko widziałem, ¶miało mogę powiedzieć że ryba miał nie mniej niż 150cm, szkoda że hol nie zakończył się sukcesem, było by kilka ładnych fotek na pami±tkę.

Ps. Widocznie tak miało być, ten nie był przeznaczony dla mnie. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Sandacze oprócz jednego maleństwa nie chciały dzisiaj współpracować, może to dlatego że pogoda w porównaniu z wczorajszym dniem diametralnie się zmieniła, ochłodziło się, wiatr zmienił kierunek o 180 stopni i do-tego dmuchał ciut za mocno, lecz taka pogoda nie przeszkadzała w harcach pewnemu sumkowi.
Mało brakowało, naprawdę mało by dzisiaj w galerii zawisła fotka pięknego w±sala.
Tuż po pi±tej rano niedaleko łódki (15m) zaobserwowałem rozbrykanego sumka, od-razu podałem mu pod nos srebrnego z niebieskim grzbietem predatora Manns 9cm, rybka siadła w pierwszym rzucie i wtedy zaczęła się jazda na całego, sum szalał strasznie 8O nigdy jeszcze czego¶ takiego nie przeżyłem 8O nawet ten złowiony w 2008 roku (142cm) takiej jazdy mi nie zrobił, z obawy o dopiero co naprawian± wędkę kilka razy musiałem wspomagać się silnikiem by nad±żyć za sumem który nie zważaj±c na nic ci±gn±ł łódkę pod do¶ć mocny wiatr, momentami my¶lałem że kij nie wytrzyma, ale dał radę niestety nie wytrzymało inne ogniwo tego łańcuszka po około 30 minutach walki z sumem gdy był niecałe dwa metry od łódki, gdy już byłem gotowy go podebrać poddał się hak po-prostu rozgi±ł się i wypadł rybie z paszczy :x my¶lałem że mnie krew zaleje ze zło¶ci, ale co mogłem więcej zrobić, nic pozostało mi tylko si±¶ć i płakać czego nie zrobiłem bo twardy jestem "jak chleb z Biedronki" lol
Sum kilka razy był przy samej powierzchni wody i widziałem go bardzo dobrze zwłaszcza tuż przed wypięciem haka, widziałem go jak na dłoni, ale tylko widziałem, ¶miało mogę powiedzieć że ryba miał nie mniej niż 150cm, szkoda że hol nie zakończył się sukcesem, było by kilka ładnych fotek na pami±tkę.

Ps. Widocznie tak miało być, ten nie był przeznaczony dla mnie. wink:


Sk±d ja to znam.. Zupełnie jak opis z moich zmagań z "niechcianymi" braniami na ZZ. Tak to jest... Pozdrawiam i życzę tego samego co sobie - więcej szczę¶cia i przygotowania na branie. usmiech
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja z sobotnio - niedzielnego łowienia mam tylko stratę woblerów. Niestety ale zostały na główkach fajne salmiaki :?
Łoso¶ trafił sumka i Jaca tez trafił sumka ... ale ja tylko pysk opaliłem wesoly

Dzi¶ do sklepu i w sobotę dalej zrywam wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj od 17.00 do 22.00 poszukiwania tej jedynej ryby - choćby kijanki - na delikatny zestaw typu "feeling" kijek do 140 g, kołowroteczek wielko¶ci 12000, plecionka 0,36 i woblery Storm Wiggle Wart. Na powierzchni wody pokazywały się tylko drobiazgi, zero ruchu ze strony potworów. :roll:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
A ja z sobotnio - niedzielnego łowienia mam tylko stratę woblerów. Niestety ale zostały na główkach fajne salmiaki :?
Łoso¶ trafił sumka i Jaca tez trafił sumka ... ale ja tylko pysk opaliłem wesoly

Dzi¶ do sklepu i w sobotę dalej zrywam wink:


Z Jac± znaleĽli¶my teorię tłumacz±c± niepowodzenia Jarka. W±sate bior± tylko w±satym, więc niech gołow±s się nie dziwi, że nie łapie. Jak zapu¶ci to połapie. lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
po około 30 minutach walki z sumem gdy był niecałe dwa metry od łódki, gdy już byłem gotowy go podebrać poddał się hak po-prostu rozgi±ł się i wypadł rybie z paszczy :x

to byl hak "standardowy" na sandacza, czy kuty na suma :?: :roll:
_________________
Badr Hari
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
mario_z napisał:
po około 30 minutach walki z sumem gdy był niecałe dwa metry od łódki, gdy już byłem gotowy go podebrać poddał się hak po-prostu rozgi±ł się i wypadł rybie z paszczy :x

to byl hak "standardowy" na sandacza, czy kuty na suma :?: :roll:

Niestety zwykły cienki Gamakatsu. :roll:
Gdybym miał chociaż Big-Gejmy. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

wojto-ryba
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Mar 19, 2007
Posty: 169

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsko-Biała
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario nie wszystkie ryby nam s± dane, mnie ostatnio na Wi¶le pod samymi nogami spadł szczupak który miał dobre ponad 70cm. Nie miałem podbieraka ani wolframu, zastosowałem siłowy hol żeby ryby nie zd±żyła przegryĽć plecionki. No i nie zd±żyła :?
Gratuluje ostatnich pięknych sandaczy wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojto-ryba napisał:

Gratuluje ostatnich pięknych sandaczy wesoly

Dzięki serdeczne.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem na rybach od 6-11 zaliczyłem 4 brania, ale karpie brały od 40cm do 42cm wszystkie wróciły do wody. wesoly usmiech
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Gdybym miał chociaż Big-Gejmy. :placz

Wez nastepnym razem choc jeden taki hak. Sum nie zna litosci.
Ja spróbuje w nadchodzacy weekend, bo tam gdzie lowie ruszyly sie ciut, ale z odpowiednia artyleria. 8)
_________________
Badr Hari
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
mario_z napisał:
Gdybym miał chociaż Big-Gejmy. :placz

Wez nastepnym razem choc jeden taki hak. Sum nie zna litosci.
Ja spróbuje w nadchodzacy weekend, bo tam gdzie lowie ruszyly sie ciut, ale z odpowiednia artyleria. 8)


Macie TUTAJ i nasyćcie oczy, a potem do boju. wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Badr_Hari napisał:
mario_z napisał:
Gdybym miał chociaż Big-Gejmy. :placz

Wez nastepnym razem choc jeden taki hak. Sum nie zna litosci.
Ja spróbuje w nadchodzacy weekend, bo tam gdzie lowie ruszyly sie ciut, ale z odpowiednia artyleria. 8)


Macie TUTAJ i nasyćcie oczy, a potem do boju. wink:

Łoooo mamuńciu jakie"bydlontka". Piękny widok, pierwszego po południu płynę na rozpoczęcie roku wink: , gdy tylko zobaczę jakiego¶ w±satego profesora to spróbuję zapodać mu co¶ z mojego tornistra. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne te sumy , ciekawe jak będ± wygl±dały za jakie¶ 15 - 20 lat usmiech

Link usun±łem. Robert.
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Ty chcesz abym na kardiologi wyl±dował :?: wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Czy Ty chcesz abym na kardiologi wyl±dował :?: wink:



Przepraszam wink: emocje poniosły mnie tak bardzo po ogl±dnięciu tylu sumów i "kaczki zjadanej przez okonia" , że musiałem się z wami podzielić t± pozytywn± energi± któr± niestety nie mogę naładować się na rybach smutny (trzy ostatnie wyjazdy na totalne ZERO) :placz
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm. ...
Nie to, że nie mam poczucia humoru, ale za takie linki to bym wlepił bana.
Znam z własnego otoczenia szpitalne zakończenie podobnego filmiku.
Poważnie. :placz
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie się tam podobało! lol
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Hm. ...
Nie to, że nie mam poczucia humoru, ale za takie linki to bym wlepił bana.
Znam z własnego otoczenia szpitalne zakończenie podobnego filmiku.
Poważnie. :placz



Biorę do serca te słowa i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy. wink:
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶lę Woojoo i wierzę, iż wzi±łe¶ sobie do serca uwagę Akabara. Nie żeby zaraz banować jednak po namy¶le sam widzisz, co warte s± takie produkcje a prawd± jest, że skutków po¶ród osób bardziej wrażliwych (np. dzieci) przewidzieć się nie da.
Kolejna lekcja by zastanowić się zanim wkleimy jak±¶ ohydę.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy wieczorny trolling ponownie zakończony pokojowo. Potwory były i to liczne, ale nie gryzli. Za to skasowałem kłusolowi sznur i widać ¶wieżo postawiony, bo karaski żwawe wisiały na hakach. Cham się zdziwi, jak go nie znajdzie. wesoly

O, i jak widzę dzisiaj ¶więto obchodzę... 8)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
O, i jak widzę dzisiaj ¶więto obchodzę... 8)

Wszystkiego najlepszego z okazji dwóch tysi±czków. wesoly

Ps. Ja wypływam jutro około piętnastej, cel: sandacz, ale i sumem nie pogardzę. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Sro Sie 31, 2011 8:18 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ byłem na Wi¶le w Zawicho¶cie. Ale raczej słabo, złowiłem 4 okonie, poza tym wypi±ł mi się szczupak, tak na oko 50-55 cm, który wzi±ł mi pod samymi nogami. Woblera wypluł, gdy był przy powierzchni.
Lepiej było wczoraj na Kamiennej. Złowiłem 10 okoni, szczupaczka ok. 40 cm i małego sandaczyka, oprócz tego przy wyjmowaniu wypi±ł mi się kleń tak na oko ze 30 cm.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

Ps. Ja wypływam jutro około piętnastej, cel: sandacz, ale i sumem nie pogardzę. wink:


Masz Mario, możesz sobie tylko popatrzeć. Wtedy sfociłem ze 20 szt, dzisiaj widziałem z 10 - ale tylko widziałem i na echu... :roll:

Potwór :evil:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
mario_z napisał:

Ps. Ja wypływam jutro około piętnastej, cel: sandacz, ale i sumem nie pogardzę. wink:


Masz Mario, możesz sobie tylko popatrzeć. Wtedy sfociłem ze 20 szt, dzisiaj widziałem z 10 - ale tylko widziałem i na echu... :roll:

Potwór :evil:

Łoooo mamuńciu, ale bydle. 8O 8O a wygl±da tak niepozornie, jak górka piasku na dnie. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ładna sztuka, oczy widać dopiero jak się powiększy, i wydaje się, że to samica jest wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 144