Czy wiesz, że...
Znalezione na terenach Polski pierwsze błystki należy datować na wczesne średniowiecze. Z uwagi na korozję wykonywano je z metali kolorowych.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 333
 Zalogowani 0
 Wszyscy 333

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(490627) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(490627) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(490627) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(490627) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(490627) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(490627) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(490627) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(490627) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(490627) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(490627) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2047
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2498
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Temat kibiców powracający jak bumerang...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Temat kibiców powracający jak bumerang...
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niczego nie sugeruję tylko stwierdzam fakty czytając opinie większości forumowiczów. Moim błędem było wtrącenie tu polityki, lecz nie oto mi chodziło. Myślisz, że wszystkich stać na normalny ludzki odruch ???. Ostatnio w tv pokazywali jak na przejeździe kolejowym rowerzysta wjechał pod pociąg. Myślisz, że ktoś pomógł... Pociąg przejechał auta ruszyły i po sprawie. Więcej ludzi stoi z telefonami i nagrywa zamiast ruszyć i pomóc.
_________________
Bercik
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrze jedna jaskółka wiosny nie czyni. Skoro jest tak dobrze jak sugerujesz, to dlaczego jest tak źle? Nie będąc kibicem zarejestrowałem wydarzenie, o którym piszesz. Jakże szlachetne, a jednocześnie bardzo ludzkie. Podobnie jak deklaracje kibiców po śmierci JP II, nigdy więcej kibolstwa, ustawek i wojen. Jakże to było szlachetne, w swojej naiwności nawet w to wierzyłem. Kibol to nie jest świat Matrixa, to nie jest, jak sugerujesz wymysł medialny i z pewnością nie jest to gra polityczna. Jest to sposób na życie pewnej grupy kibiców i taka jest rzeczywistość. Nie należy generalizować, że wszyscy kibice są kibolami. Nie należy też na podstawie cytowanego faktu pomocy rannym wyciągać wniosku, że problem kiboli nie istnieje.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Nie Drogi Kolego - to przejaw idiotycznego zakompleksienia!
Nie jest prawdą, że sprawa została przemilczana - jako "niekibic" słyszałem to w kilku dziennikach i uznałem to jako NORMALNY przejaw człowieczeństwa. Z pewnością zasługujący na słowa uznania, ale zachwyt polityka nad przejawem normalności odbieram jako dowód, że polityk jest kmiotem bez zasad, a nie NORMALNYM człowiekiem. Czy na widok młodzieńca, ustępującego miejsca ciężarnej w autobusie też dozna takiej euforii? Łza się w oku kręci nad poziomem takich reprezentantów...

Reasumując: nigdy nie twierdziłem, że Kibic jest dzikusem. Ale nigdy też nie stwierdzę, że KIBOL jest normalnym człowiekiem. I proszę o czytanie ze zrozumieniem słów, które piszę, a nie sugerowanie wygodnych opinii. ;)


Maciuś, czego Ty wymagasz. Dlaczego kibice innych dyscyplin się nie nawalają i ustawek nie robią. A kopanej namiętnie i nagminnie. Nie twierdzę że nie ma normalnych kibiców kopanej. Ale są w takiej mniejszości że sami popadają w manie. Ja twierdzę nieodmiennie wszelakich zadymiarzy i kiboli, ustawiłbym ZOMO z kałachami i bez prawa łaski do piachu w trakcie zadym, bez względu na barwy klubowe.
Zresztą po ostatnich zadymach w uk-eju krążą dowcipy, że zomo z Polski będzie importowane.
Powtórzę, to co działo się w tym roku w UK-eju, kilka lat wcześniej we Francji.
Odziały szturmowe i bezwzględne egzekucje na miejscu. Bardzo szybko zadymy chuligańskie i kibolskie by się skończyły. Góra 3 dni i kilkaset, kilka tysięcy trupów. Rodziny gówniarzerii jeszcze bym obciążył wszystkimi kosztami.

Powiem więcej. Gdyby w Polsce występowali padlinożercy, w rodzaju Hien, Sępów czy innych Szakali, Takiej padliny nawet nie dałbym pochować. Tylko żeby została wyczyszczona do kości i rozwleczona. 2 kolejki piłkarskie i byłby spokój i koniec zadym. Podobnie już we wspomnianych UK i Francji, tam by potrzeba było 1 miesiąc i kilka tysięcy trupów. I byłby spokój. Bo każdy następny zadymiarz 100 albo 1000 razy by się zastanowił zanim zadymę by wszczął.
Zaznaczam piszę/mówię o kibolach i zadymiarzach, a nie o Kibicach, bo to są dwa końce galaktyki.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:

Dlaczego kibice innych dyscyplin się nie nawalają i ustawek nie robią.

Bzdura, wszędzie gdzie jest duże skupisko osób, wysoka adrenalina, chęć odniesienia zwycięstwa, tak jakby piłka nożna, są i "zamieszki". Koszykówka, hokej, siatkówka (oczywiście w kontekście "Europy").
artur napisał:

A kopanej namiętnie i nagminnie.

Kolejna bzdura.


artur napisał:
Ja twierdzę nieodmiennie wszelakich zadymiarzy i kiboli, ustawiłbym ZOMO z kałachami i bez prawa łaski do piachu w trakcie zadym, bez względu na barwy klubowe.
Zresztą po ostatnich zadymach w uk-eju krążą dowcipy, że zomo z Polski będzie importowane.
Powtórzę, to co działo się w tym roku w UK-eju, kilka lat wcześniej we Francji.
Odziały szturmowe i bezwzględne egzekucje na miejscu. Bardzo szybko zadymy chuligańskie i kibolskie by się skończyły. Góra 3 dni i kilkaset, kilka tysięcy trupów. Rodziny gówniarzerii jeszcze bym obciążył wszystkimi kosztami.

Powiem więcej. Gdyby w Polsce występowali padlinożercy, w rodzaju Hien, Sępów czy innych Szakali, Takiej padliny nawet nie dałbym pochować. Tylko żeby została wyczyszczona do kości i rozwleczona. 2 kolejki piłkarskie i byłby spokój i koniec zadym. Podobnie już we wspomnianych UK i Francji, tam by potrzeba było 1 miesiąc i kilka tysięcy trupów. I byłby spokój. Bo każdy następny zadymiarz 100 albo 1000 razy by się zastanowił zanim zadymę by wszczął.
Zaznaczam piszę/mówię o kibolach i zadymiarzach, a nie o Kibicach, bo to są dwa końce galaktyki.

Piękne czasy mamy, że ludzie nie boją się wyrażać takich poglądów.
Jeśli mogę dać Ci dobrą radę - nie pij już więcej, a tym bardziej nie wsiadaj jutro za kółko.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Piękne czasy mamy, że ludzie nie boją się wyrażać takich poglądów.Jeśli mogę dać Ci dobrą radę - nie pij już więcej, a tym bardziej nie wsiadaj jutro za kółko.

Się wtrącę;
Piękne czasy mamy że rozrabiającym po meczach nic nie można zrobić.
Nawet jak się próbuje to element rzuca kamieniami czy wyrwanymi siedzeniami na stadionie. Kiedyś "rękę podniesioną na władze ta władza odrąbie" (Józef Cyrankiewicz 1956 zly: ) a teraz jak władza zamachnie się pałą,puści gaz czy siknie z węża to jest to łamanie praw człowieka i podstawowych zasad demokracji zly:
Może przykład rozstrzelania jest drastyczny ale zapewne byłby skuteczny.
Pietruch, nie jesteś dzieckiem a z innych Twoich postów wynika że IQ masz powyżej przeciętnego kibola nieszczącego stadion,ulice,sklepy,auta,umawiającego się na ustawki i osiągającego orgazm w trakcie kopania leżącego kibola wrażej drużyny.
Odpowiedz:
-jak wyeliminować taki element zwierzęcy ze stadionu?
I jeszcze jedno pytanie:
-czy za lat kilka lub kilkanaście będąc ojcem dziecka w wieku 7-10 lat poszedłbyś z synem czy córką na mecz gdzie przez 1,5h dziecko będzie słuchało Q....w,C....ów,P....d ? Gdzie miałoby szanse znaleźć się w sektorze zaatakowanym przez grupę neardentali?Gdzie fruwałyby wyrwane krzesełka,kawałki betonu albo balustrady?
Pytania proste i takich odpowiedzi oczekuje a nie w stylu:
"bynajmniej,aczkolwiek,gdybyż tak się zastanowić to może albo nie może ale na pewno to jeszcze trzeba by popracować nad tym problemem"
proszę konkretnie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

Może przykład rozstrzelania jest drastyczny ale zapewne byłby skuteczny.
Pietruch, nie jesteś dzieckiem a z innych Twoich postów wynika że IQ masz powyżej przeciętnego kibola nieszczącego stadion,ulice,sklepy,auta,umawiającego się na ustawki i osiągającego orgazm w trakcie kopania leżącego kibola wrażej drużyny.
Odpowiedz:
-jak wyeliminować taki element zwierzęcy ze stadionu?

proszę konkretnie.

Darku, o ile dobrze pamiętam to kolega Pietruch był za, za dopuszczeniem do sprzedaży piwa na stadionach, "bydło" stadionowe zalało by się w "trupa" i nie było by w stanie się awanturować.
Była by cisza i spokój zly: wink:

zabrze napisał:
Wiem tyle, że dla wielu ludzi kibic = patologia.


kibiol = patologia,
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydawało że wyraźnie rozdzieliłem KIBICÓW od Kiboli/chuliganów. Z tego co widzę to dla niektórych "obrońców" Kibiców to jest to samo. Tylko czego oni bronią?
Tak Pietruch, to do Ciebie. Bo ewidentnie nie odróżniasz tych dwóch kategorii ludzi i je utożsamiasz ze sobą.
A potem są pretensje co w tych mediach wygadują.
Powtórzę Zwarte odziały MO, kałachy i równo do wszystkich zadymiarzy i niszczących mienie. 2 kolejki i problem by zniknął.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rachunek za szkody, użycie sił porządkowych itp. wystarczy. ;)
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołšczył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piaseczno
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur radził bym Ci żebyś po prostu poszedł na jakiś mecz bo widzę że wiedzę na ten temat czerpiesz tylko z tv.A jeżeli nie masz ochoty to chociaż nie wyjeżdzaj z jakimś tam zomo no bo chyba jak w latach 80 kibice i nie tylko ganiali się z wyżej wymienionymi oddziałami to chyba ci nie przeszkadzało.No chyba że było inaczej.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" jest artykuł o zachowaniu kiboli Śląska, wracających z Wawki, po meczu z Legią. Polecam. :roll:
To norma, czy epizod, podchwycony i rozdmuchany przez nieobiektywne media?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" jest artykuł o ........

KLIK

Maćku nie da się już ukryć że takie zachowanie kiboli to norma.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem i mierzi mnie, że miliony, o których mówi Sokołowski nie idą do szpitali dziecięcych, tylko na neutralizowanie "dorosłych bachorów".
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

borys77 napisał:
Artur radził bym Ci żebyś po prostu poszedł na jakiś mecz bo widzę że wiedzę na ten temat czerpiesz tylko z tv.A jeżeli nie masz ochoty to chociaż nie wyjeżdzaj z jakimś tam zomo no bo chyba jak w latach 80 kibice i nie tylko ganiali się z wyżej wymienionymi oddziałami to chyba ci nie przeszkadzało.No chyba że było inaczej.

Kolego nie odwołuj się do historii z lat 80 bo z kibolstwem nie ma to nic wspólnego.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W latach osiemdziesiątych na-początku na mecze chodziłem z ojcem potem przyszedł czas że zacząłem chodzić sam i nie przypominam sobie aby w tamtych latach działy się takie rzeczy jak teraz, nie pamiętam abym kiedy kol-wiek widział "stado bydła" prowadzone ulicą przez kilkudziesięciu chłopa z tarczami, pałami i bronią gładkolufową w garści, wtedy nikt, tak jak dzieje się to teraz nie nagrywał hołoty na DVD przed meczem w trakcie i po meczu.
Wtedy słowo KIBOL nie istniało.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem raz w życiu na meczu piłkarskim. Mecz rozpoczynał się wieczorem, ale już od rana ze 100 tysięcy kibiców "opanowało" Marsylię. Było widać dyskretny nadzór policji i żandarmerii lecz nie widać było w tłumie międzynarodowych kibiców żadnych zajść wymagających ich interwencji, a byli tam i Szkoci i Brazylijczycy. Przy wchodzeniu na 60 tysięczny stadion, każdy był dokładnie sprawdzany wykrywaczem metalu i "organoleptycznie". Ubrany byłem, wraz z resztą "ekipy" w czerwone koszulki, zaś miejca mieliśmy na trybunie dla Brazylijczyków. Mecz niespodziewanie zakończył się wygraną Norwegów 2:1. Już w czasie meczu kibice "Canarinios" z zaciekawieniem spoglądali na blisko dwudziestoosobową ekipę ubraną na czerwono na ich trybunie :? . Po ostatnim gwizdku sędziego odwróciło się w naszą stronę kilkuset kibiców brazylijskich by.... złożyć nam gratulacje :o .

Po wyjściu ze stadionu zobaczyliśmy "festyn" w wykonaniu Norwegów. Pili na ulicach wódkę, piwo i wino. Jeden z nich ukląkł przed koleżanką, odłamał róg z czapki Wikinga i po napełnieniu wódeczką poprosił by wychyliła go za ich zwycięstwo. Nadal nie było burd i interwencji wszędzie obecnych stróży prawa. Dla tych co się jeszcze nie zorientowali, był to Mundial 1998.

Dzięki naszym kibolom taka sytuacja na Euro 2012 jest tak samo prawdopodobna jak i to, że wygram w totka :evil: .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to byli kibice krajów totalitarnych! Zamordyzm Panie Szanowny, więc bali się nawet kichnąć. A u nas demokracja, kultura, autorytetów moralnych od licha i ciut ciut!
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Bo to byli kibice krajów totalitarnych! Zamordyzm Panie Szanowny, więc bali się nawet kichnąć. A u nas demokracja, kultura, autorytetów moralnych od licha i ciut ciut!


Maciek dorzucę pokomunistycznu freedom, bezstresowe wychowanie, wieczne oczekiwanie na zadośc uczynienie za krzywdy i liberum veto.
_________________
Łowię i zjadam ......
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Monk napisał:
Bo to byli kibice krajów totalitarnych! Zamordyzm Panie Szanowny, więc bali się nawet kichnąć. A u nas demokracja, kultura, autorytetów moralnych od licha i ciut ciut!


Maciek dorzucę pokomunistycznu freedom, bezstresowe wychowanie, wieczne oczekiwanie na zadośc uczynienie za krzywdy i liberum veto.


Niestety dla znacznej grupy, a może i większości, Polaków demokracja = bezprawie + warcholstwo.
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beznadziejni piłkarze przyciągaja beznadziejnych kiboli i w swoim beznadziejnym świecie żyją.
Na małyszomani tysiące kibiców PIŁO i się bawiło.

Budowa stadionów piłkarskich na 2012 jest dla mnie czołową porażką Polski.
Się nie pchaj na afisz jak nie potrafisz. FIFA se rządzi, a nasz PZPN robi co mu się podoba. Nawet grać w piłke nie trzeba.
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja Zbychu - niestety niewielu z tych "uczonych" wie, że wspomniane liberum veto nie dotyczyło wszystkich, tylko wybrańców, stanowiących niewielki procent populacji - bo o społeczeństwie nie można jeszcze wspominać. ;) A nauki wyniesionej z domu nic nie zastąpi - nawet wybitny historyk. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocie_bury, niewiele brakowało a znalibyśmy się osobiście jeszcze za nim PW powstało wesoly .
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Kocie_bury, niewiele brakowało a znalibyśmy się osobiście jeszcze za nim PW powstało wesoly .


Jaki ten Świat jest mały wesoly .
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołšczył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piaseczno
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
W latach osiemdziesiątych na-początku na mecze chodziłem z ojcem potem przyszedł czas że zacząłem chodzić sam i nie przypominam sobie aby w tamtych latach działy się takie rzeczy jak teraz, nie pamiętam abym kiedy kol-wiek widział "stado bydła" prowadzone ulicą przez kilkudziesięciu chłopa z tarczami, pałami i bronią gładkolufową w garści, wtedy nikt, tak jak dzieje się to teraz nie nagrywał hołoty na DVD przed meczem w trakcie i po meczu.
Wtedy słowo KIBOL nie istniało.


W latach 80 ,90 "działo się" o wiele więcęj niż dzisiaj.Co kolejkę dochodziło do róznych spotkań między "kibolami".Tylko jakoś media w tamtych czasach nie żyły tymi wydarzeniami jak obecnie i nie było takiej nagonki rządu.
Oczywiście nie pochwalam jakiegoś tam demolowania pociągu jeżeli faktycznie miało miejsce.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

borys77 napisał:

W latach 80 ,90 "działo się" o wiele więcęj niż dzisiaj.Co kolejkę dochodziło do róznych spotkań między "kibolami".

.... a ja nadal twierdzę że mam dobrą pamięć i pamiętał bym o takich zajściach gdyby się wydarzyły.
Lata dziewięćdziesiąte to już troszkę jakby inna "bajka"
borys77 napisał:

Oczywiście nie pochwalam jakiegoś tam demolowania pociągu jeżeli faktycznie miało miejsce.

Czyżbyś sugerował że media mogły wymyślić sobie historyjkę o demolowaniu pociągu :?:
Gdybym wcześniej nigdy nie słyszał o takich zajściach, zdarzeniach to może i skłonny był bym pomyśleć że "G.W." mocno wyolbrzymiła całe zdarzenie, ale po tym co się działo w ostatnich latach jestem mocno przekonany że to najprawdziwsza prawda.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamięć niestety zawodna jest. Na mecze z kolesiami (wcześniej zabrał mnie raz ojciec) zacząłem chodzić w wieku m/w 15 lat. Wcześniej żaden z rodziców kolegów z mojego otoczenia jak również moi nie pozwalali samopas wypuszczać się na klubowe spotkania Pogoni Szczecin.

W epoce "późny Gierek", również (i wcale nie rzadko) wybuchały awantury na meczach i w drodze na nie. Wiedzieliśmy wtedy, że pociągu, z Niebuszewa na Pogodno (dzielnice Szczecina) trzeba unikać, bo w najlepszym przypadku można zarobić klubowy makijaż na oczy. Nie wiadomo, za co?
Pocięte siedzenia, wybita szyba, podpalenie…Owszem mówiono o tym, donosił Kurier i Głos szczeciński, ale w tamtych czasach strach przed milicją, (bo o zomo jeszcze nie wiedzieliśmy) był na tyle silny by ograniczać bardziej zuchwałe poczynania.
Wydaje mi się, że właśnie strach był tym hamulcem bezpieczeństwa. To jakby we krwi płynęło, iż każda zadyma skończy się aresztem, pałowaniem…a często obrażenia mogły być dotkliwsze.

Kiedyś organizacja takich występów była na niższym poziomie niż dzisiaj. Logiczne, nie było telefonii komórkowej, Internetu. Czy w związku z tym winą należy obarczać wynalazki? Wolne media to inna sprawa. Oczywiście, że być muszą i dobrze, że są.
Jednak wielokrotnie ludzie odpowiedzialni za ład i porządek stawiają sobie pytania. Czy te wiadomości mają pozytywny skutek edukacyjny czy wręcz odwrotnie? Stają się przyczyną swoistego wyścigu "sztucznych ogni".

Mam również i swoją wizję. To właśnie brak pozaszkolnych zajęć, jest dla mnie przyczyną powstawania patologicznych zachowań. Godziny spędzane bezproduktywnie pod trzepakiem zastąpmy jakąś pasją. Kluby kibiców? Czy tam nie ma ludzi, których stać na organizowanie spotkań z dzieciakami? Nie u siebie, w siedzibie, ale bezpośrednio na osiedlach. Potrzeba kasy oczywiście, ale to pojęcie względne, jeśli wziąć pod uwagę rozmiary zniszczeń.

W zwariowanym świecie rodzice przestali być autorytetem, bardzo trudno dzisiaj pogodzić pracę obojga i wychowanie. Szkoły, owszem, ale wszystkiego nie zrobią zwłaszcza, iż ogólnie panująca tendencja dymisji z powierzonej misji widoczna jest bez okularów. Nauczyciele bardziej boją się o własne życie niż o los swoich uczniów.
Dwa podstawowe ogniwa odpowiedzialne za rozwój młodych ludzi są bezradne, bo opuszczone. Jeżeli w mediach bębni się tylko o walce z przestępczością no to tę walkę mają jak znalazł.

Gdyby odpowiedni ludzie nie tylko służby porządkowe zaczęły docierać do tych środowisk proponując, coś w zamian. Pewien jestem, że na efekty nie trzeba by długo czekać.
Czy "kibol" przyjdzie na miting poświecony własnej drużynie? Przyjdzie! Być może z myślą o nowej zadymie, ale przyjdzie. Co zastanie na miejscu to już sprawa organizacji mitingu.
Wierzę w to, bo przekonany jestem, że Jurków Owsiaków w Polsce jest wielu, tyle, że cel według opinii publicznej za mało szczytny wink: .
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołšczył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piaseczno
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
borys77 napisał:

W latach 80 ,90 "działo się" o wiele więcęj niż dzisiaj.Co kolejkę dochodziło do róznych spotkań między "kibolami".

.... a ja nadal twierdzę że mam dobrą pamięć i pamiętał bym o takich zajściach gdyby się wydarzyły.
Lata dziewięćdziesiąte to już troszkę jakby inna "bajka"
borys77 napisał:

Oczywiście nie pochwalam jakiegoś tam demolowania pociągu jeżeli faktycznie miało miejsce.

Czyżbyś sugerował że media mogły wymyślić sobie historyjkę o demolowaniu pociągu :?:
Gdybym wcześniej nigdy nie słyszał o takich zajściach, zdarzeniach to może i skłonny był bym pomyśleć że "G.W." mocno wyolbrzymiła całe zdarzenie, ale po tym co się działo w ostatnich latach jestem mocno przekonany że to najprawdziwsza prawda.


"Podkręcić" mogły napewno bo robią to w większości artykułów ,bo skoro ten pociag tak został zdemolowany to jakieś dowody w postaci zdjęć napewno by się pojawiły.A stworzenie takiej postaci jak pani Marta to chyba nic trudnego.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Starachowic
PostWysłany: Piš Sie 26, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:

Budowa stadionów piłkarskich na 2012 jest dla mnie czołową porażką Polski.


Tak Majus, lepiej grać na prymitywnych, obskurnych stadionach. Nie dziwie się, że przy takiej infrastrukturze poziom polskich klubów jest jaki jest... To znaczy był, bo mam nadzieję, że pomału się podnosi. Ale całe szczęście są budowane nowe stadiony. Już prawie każdy klub w Ekstraklasie ma przynajmniej plany rozpoczęcia budowy stadionu na przyzwoitym poziomie. Właśnie te nowe obiekty pozwalają utrzymać porządek, nie widziałem chyba jeszcze żadnej poważniejszej rozruby na nowych stadionach. I nie mówię tylko o obiektach na Euro, ale także o takich stadionach jak Korony, Cracovii, Zagłębia, Legii, Wisły, Arki. A wydarzenia w naszej lidze śledzę dość dokładnie. Zresztą byłem nie raz na meczu na stadionie Korony i nigdy nic złego się nie działo, ani przez chwilę nie czułem się w żaden sposób zagrożony, ani na stadionie, ani też poza nim. A co do burd, to właśnie pamiętam z lat 90-tych co chwilę informacje o zamieszkach, ostatnio są one sporadyczne. A te, które się pojawiają są bardzo rozdmuchiwanie i wyolbrzymiane przez media, a obecna władza na rzekomej walce ze złymi chuliganami zbija niezły kapitał polityczny. No ale jak ktoś mecze zna tylko z telewizji to może wierzyć w takie rzeczy...

Żeby nie było, potępiam każdy akt wandalizmu, każde takie zachowanie jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Nie wiem co było w pociągu, jeśli to prawda to jasne, że powinni zostać ukarani za takie zachowanie. No ale czytałem też w GW artykuł o "rozrubach na stadionie Jagielloni", a potem obejrzałem kilkudziesięcio minutowy film z tego wydarzenia, który wyglądał mniej więcej tak, że policja chciała wyprowadzić prowadzącego doping, on za bardzo nie chciał opuścić stadionu, a gdy juz się z nim uporali, to reszta kibiców w ramach protestu opuściła trybunę. No i to była cała rozruba. :roll:


Ostatnio zmieniony przez Kamil_M dnia Piš Sie 26, 2011 10:41 am, w całości zmieniany 2 razy
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 99