Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % całości połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapią 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 949
 Zalogowani 0
 Wszyscy 949

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(486641) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(486641) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(486641) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(486641) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(486641) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(486641) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(486641) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(486641) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(486641) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(486641) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2047
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2139
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2498
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Stan wojenny
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Stan wojenny
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="sacha"]
Zenon napisał:
masz dzieci,które chrzciłeś w kościele?
Twój dziad twoja najbliższa rodzina pochowana jest na katolickim cmentarzu?

2x tak ale ...........
Nie mam nic przeciwko Zydom, Murzynom, Niemcom, Rosjanom,Arabom i wszystkim innym.
Homoseksualizm może sobie istnieć dopóki gej nie siada mi na kolanach
- mogę walnąć.
Nie boję się zagrożeni w związku z integracją z UE ale nie jestem zwolennikiem wprowadzenia euro.
Miałem kiedyś "fazę" na czytanie wszystkiego związanego z religiami bo miałem chęć poznać ich założeń,praw,obrządków.
Każda religia ma swoje zady i walety a katolicka też w przeszłości swoje nawywijała więc nie ma co upierać się że ta jest czysta jak kryształ.
Czyli w/g Ciebie legitymacji "prawdziwego Polaka" dostać nie mogę?[/quote

po pierwsze
wsadzasz paluchy tam gdzie cie nie proszą - nie do ciebie było skierowane pytanie
po drugie
skrajnie wyminąłeś się z tym o czym ja pisałem
po trzecie
możesz być za kim chcesz, kiedy chcesz i jak uważasz
po wtóre
proponuje nie wyśmiewać się ze spraw z których jak sądzę z Twoich wypowiedzi, nie do końca rozumiesz.
przykładem niech będzie fakt ,dzisiaj obszernie przytaczany przykład śp. Lepera który mówił o sięgnięciu do rezerw finansowych i przypomnij sobie jaki był jazgot tych,co dzisiaj robią to samo dla ratowanie nie porównywalnie od nas, bogatszych WŁOCH.przypomnij sobie posła Janowskiego ,przypomnij sobie inne sytuacje ,powiąż to w całość i wyciągnij wnioski, wyłącz tvn- włącz własne myślenie...
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Reasumując powyższą wypowiedź: I JAK TU NIE KOCHAĆ JARKA!?

I jak tu nie kochać rybki i to co najlepsze z nich ..... :?: :?: :?:
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
CZARNE JEST BIAŁE,
Istnieją pojęcia, symbole i wartości jednoznaczne. To znaczy takie, których istotę poznajemy od dziecka i na całe życie pozostają niezmiennie określone. Na przykład czarne i białe lub zero czyli nic. Większość z nas jest katolikami, ale pozostałe religie mają podobne podejście do podstawowych wartości takich jak: nie zabijaj, nie kradnij, nie oszukuj, nie kłam, nie obrażaj. Ten system wartości poznajemy od dziecka w domu, szkole, kościele i znaczenia ich też nie trzeba nikomu tłumaczyć. Tak się przynajmniej zdaje być powinno. W potocznym języku funkcjonuje pojęcie normalności, w jej ramach wartości te, wynikające między innymi z dekalogu przykazań są normalne i oczywiste.
Co robi nauczyciel z uczniem, który ściąga? Traktuje jak oszusta i karze obniżoną oceną z zachowania. Co robi nauczyciel z uczniem, który używa wulgaryzmów? Potępia to zachowanie, obniżając ocenę. Dlaczego tak robi? Bo przecież system wartości jest prosty i oczywisty, ściąganie to oszustwo, a wulgaryzmy to obrażanie. Co robimy w domach? Narzekamy na władzę, na nieuczciwych urzędników i polityków, głupie i nienormalne prawo. Potępiamy sąsiada, który przepijając pensję zaniedbuje rodzinę. Piętnujemy złodzieja, który ukradł naszemu dziecku rower. Oburzamy się na fanatyzm religijny, terroryzm i wiele innych w sposób oczywisty złych osób i sytuacji. Dlaczego tak czynimy? Bo przecież system wartości jest prosty i oczywisty. Cenimy ludzi uczciwych, odpowiedzialnych, dobrych i prawych, a potępiamy oszustów, krętaczy, itd.
Tylko czy aby na pewno?
W ostatnich latach dało się zauważyć zadziwiającą aktywność małostkowych pseudo polityków z pretensjami do całego świata i historii. Co też tak ich uaktywniło? Władza, poczucie bezkarności, aplauz sklerotycznych ślepców i przyzwolenie części kleru, który zamiast stać na straży wartości podstawowych, stawia się ponad nimi . Z jakiej gwiazdy oni pochodzą, z jakiego księżyca spadli, że oczywista żądza władzy, potrzeba zapisania się na kartach historii przesłania wszystko, że pozwala im dyskredytować moją pamięć, moje wartości. Moją i naszego pokolenia z NZS-u, pierwszej Solidarno-ści. Czy to oni drukowali i rozpowszechniali tony bibuły, czy to ich zamykali SB-ecy, czy oni wtedy znaczyli coś więcej niż miliony bezimiennych takich jak ja? Nie, i dlatego ich karty są takie białe, ale zapisane czarną plamą bezduszności, małości, podłości, zawiści i chorych, wygórowanych ambicji, żądzą władzy za wszelką cenę, obrażaniem wszystkich i wszystkiego, co stoi im na drodze.
Dlatego też w imię podstawowych wartości wyrażam szacunek dla naszych wspólnych wyborów, dla naszej historii, której nie jest w stanie zaciemnić żaden krętacz, żaden oszust, żaden instytut i żadna kurtyna, żadna partia i jej chore ideologie. Bo to już w historii naszej było

wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik

zgadzam się z Tobą choć nie do końca wink:
otóż Swiat byłby o wiele piękniejszy i łatwiej było by w nim żyć gdyby wszystko było czarno białe , niestety tak nie jest po miedzy nimi jest jeszcze szarość która ma wiele odcieni ,i własnie chodzi o te odcienie
Bo jakże porównać dwóch działaczy ówczesnej Solidarności Internowanych trzynastego grudnia ...
Jednego wywieziono na poligon do ogrzewanego budynku ,karmiono bułką z masłem i serem a do popicia dostał kakao,a w wolnych chwilach grał w karty ze strażnikiem, drugi również trafił na poligon tyle że pod namiot lub zimny barak a przed śniadaniem zaliczał "ścieżkę zdrowia"
Dzisiaj ci co popijali kakałko i masłem dzielili się z odwiedzających ich rodzinami zasiadają w ławach rządowych, ci zaś co dostawali baty , nadal są warchołami spod pałacu prezydenckiego ,często pozbawieni pracy z powodu likwidacji zakładów w których trzydziesci lat temu organizowali strajki, nie wiedzieć dlaczego nadal drących mordy i wciąż nie zadowoleni
pozdrawiam życząc Wesołych Świąt
PS Monk ,Sacha
jeśli tego prostego przekazu nie rozumiecie mając w pamięci jak sądzę "tamte dni" to jak sądzę nikt i nic nie jest Wam w stanie wytłumaczyć.
Całe szczęście że jak niektórzy mówią "MAMY DEMOKRACJĘ" więc możecie mówić i myśleć co wam tylko...


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Piš Gru 16, 2011 9:34 am, w całości zmieniany 1 raz
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Reasumując powyższą wypowiedź: I JAK TU NIE KOCHAĆ JARKA!?

Tak poważniej wink: , to ja tego akurat nigdzie nie napisałem, a też takiego podsumowania nie widzę. zly:
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nastroje społeczne

"Proza życia to przyjaźni kat
Pęka cienka nić
Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt
Hej prorocy moi z gniewnych lat
Obrastacie w tłuszcz
Już was w swoje szpony dopadł szmal
Zdrada płynie z ust".

Ewka wiecznie żywa...
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Zenon"]
sacha napisał:
Zenon napisał:
masz dzieci,które chrzciłeś w kościele?
Twój dziad twoja najbliższa rodzina pochowana jest na katolickim cmentarzu?

2x tak ale ...........
Nie mam nic przeciwko Zydom, Murzynom, Niemcom, Rosjanom,Arabom i wszystkim innym.
Homoseksualizm może sobie istnieć dopóki gej nie siada mi na kolanach
- mogę walnąć.
Nie boję się zagrożeni w związku z integracją z UE ale nie jestem zwolennikiem wprowadzenia euro.
Miałem kiedyś "fazę" na czytanie wszystkiego związanego z religiami bo miałem chęć poznać ich założeń,praw,obrządków.
Każda religia ma swoje zady i walety a katolicka też w przeszłości swoje nawywijała więc nie ma co upierać się że ta jest czysta jak kryształ.
Czyli w/g Ciebie legitymacji "prawdziwego Polaka" dostać nie mogę?[/quote

po pierwsze
wsadzasz paluchy tam gdzie cie nie proszą - nie do ciebie było skierowane pytanie
po drugie
skrajnie wyminąłeś się z tym o czym ja pisałem
po trzecie
możesz być za kim chcesz, kiedy chcesz i jak uważasz
po wtóre
proponuje nie wyśmiewać się ze spraw z których jak sądzę z Twoich wypowiedzi, nie do końca rozumiesz.
przykładem niech będzie fakt ,dzisiaj obszernie przytaczany przykład śp. Lepera który mówił o sięgnięciu do rezerw finansowych i przypomnij sobie jaki był jazgot tych,co dzisiaj robią to samo dla ratowanie nie porównywalnie od nas, bogatszych WŁOCH.przypomnij sobie posła Janowskiego ,przypomnij sobie inne sytuacje ,powiąż to w całość i wyciągnij wnioski, wyłącz tvn- włącz własne myślenie...

Gdzieś tak od końca lat 80 mam ustawiony światopogląd więc TVN nic do tego nie miał bo go jeszcze nie było więc na to powoływać się nie możesz.
Jeśli brak niechęci do innych nacji i świadomość zasad innych religii jest miarą tego że nie nadaję się ma "prawdziwego Polaka" to jakoś da się z tym żyć, nie będę cierpiał z tego powodu.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś jeszcze z muzycznych przesłań:
KLIKNIJ
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="sacha"]
Zenon napisał:
sacha napisał:
Zenon napisał:
masz dzieci,które chrzciłeś w kościele?
Twój dziad twoja najbliższa rodzina pochowana jest na katolickim cmentarzu?

2x tak ale ...........
Nie mam nic przeciwko Zydom, Murzynom, Niemcom, Rosjanom,Arabom i wszystkim innym.
Homoseksualizm może sobie istnieć dopóki gej nie siada mi na kolanach
- mogę walnąć.
Nie boję się zagrożeni w związku z integracją z UE ale nie jestem zwolennikiem wprowadzenia euro.
Miałem kiedyś "fazę" na czytanie wszystkiego związanego z religiami bo miałem chęć poznać ich założeń,praw,obrządków.
Każda religia ma swoje zady i walety a katolicka też w przeszłości swoje nawywijała więc nie ma co upierać się że ta jest czysta jak kryształ.
Czyli w/g Ciebie legitymacji "prawdziwego Polaka" dostać nie mogę?[/quote

po pierwsze
wsadzasz paluchy tam gdzie cie nie proszą - nie do ciebie było skierowane pytanie
po drugie
skrajnie wyminąłeś się z tym o czym ja pisałem
po trzecie
możesz być za kim chcesz, kiedy chcesz i jak uważasz
po wtóre
proponuje nie wyśmiewać się ze spraw z których jak sądzę z Twoich wypowiedzi, nie do końca rozumiesz.
przykładem niech będzie fakt ,dzisiaj obszernie przytaczany przykład śp. Lepera który mówił o sięgnięciu do rezerw finansowych i przypomnij sobie jaki był jazgot tych,co dzisiaj robią to samo dla ratowanie nie porównywalnie od nas, bogatszych WŁOCH.przypomnij sobie posła Janowskiego ,przypomnij sobie inne sytuacje ,powiąż to w całość i wyciągnij wnioski, wyłącz tvn- włącz własne myślenie...

Gdzieś tak od końca lat 80 mam ustawiony światopogląd więc TVN nic do tego nie miał bo go jeszcze nie było więc na to powoływać się nie możesz.
Jeśli brak niechęci do innych nacji i świadomość zasad innych religii jest miarą tego że nie nadaję się ma "prawdziwego Polaka" to jakoś da się z tym żyć, nie będę cierpiał z tego powodu.

Może trudno w to uwierzyć ,Ale ja kamieniami w murzynów nie rzucam
cyganów nie opluwam ,a z Ormiańcem witam się prawie codziennie.
Lubię Twoje cięte riposty ,uważam Ciebie za "bystrego gościa"
i zazdroszczę- zazdroszczę tego że masz wyrobiony pogląd-ja nie potrafię .
Codziennie mnie coś zaskakuje dzisiaj np. Pan Stefan N. w wywiadzie w Gość Radia... stwierdził że wszyscy z PISu do psychitryka , a tym co zginęli w WUJKU ,to własciwie... a co chodzi maja przecież pomnik...
i właśnie mi o to chodzi,uważam że tacy jak pan Stefan , Palikot i wielu wielu im podobnych NIE powinni MNIE reprezentować Tacy jak oni w parlamencie są mi solą w oku ,a nie Hińczyk na ulicach Warszawy


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Piš Gru 16, 2011 1:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenuś: mnie nic nie trzeba tłumaczyć, bo posiadam umiejętność racjonalnego myślenia. Można mnie przekonać, ale... argumentami, a nie mglistymi przemyśleniami. Może ani Ty, ani ja nie mam racji? To też biorę pod uwagę, ale wiem, że nie trefi do mnie argument z rodzaju "no bo tak". usmiech Pamiętam jednak o istnieniu tolerancji, choć często ciężko strawić co niektóre wziosłe przemyślenia, które nie dają nawet cienia szansy na poprawę stanu rzeczy.
Gdyby nawet politycy, którymi gardzę jako ludźmi i autorytetami wysunęli propozycję czegoś sensownego, przynam im rację, ale czekam na ten piękny dzień już od lat i jakoś mnie pozytywnie nie zaskakują. usmiech Tylko patrzeć, jak któryś ryknie, że Kopernik byłą kobietą. Do wielu - jak widać - to trafi i przyjmą to na klatę, ale mnie to nie przekona. ;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Zenuś: mnie nic nie trzeba tłumaczyć, bo posiadam umiejętność racjonalnego myślenia. Można mnie przekonać, ale... argumentami, a nie mglistymi przemyśleniami. Może ani Ty, ani ja nie mam racji? To też biorę pod uwagę, ale wiem, że nie trefi do mnie argument z rodzaju "no bo tak". usmiech Pamiętam jednak o istnieniu tolerancji, choć często ciężko strawić co niektóre wziosłe przemyślenia, które nie dają nawet cienia szansy na poprawę stanu rzeczy.
Gdyby nawet politycy, którymi gardzę jako ludźmi i autorytetami wysunęli propozycję czegoś sensownego, przynam im rację, ale czekam na ten piękny dzień już od lat i jakoś mnie pozytywnie nie zaskakują. usmiech Tylko patrzeć, jak któryś ryknie, że Kopernik byłą kobietą. Do wielu - jak widać - to trafi i przyjmą to na klatę, ale mnie to nie przekona. ;)

a to że marchew jest owocem ,a ślimak rybą przyjąłeś wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoszę się do Ciebie z szacunkiem, więc mam prawo liczyć na rewanż. usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Odnoszę się do Ciebie z szacunkiem, więc mam prawo liczyć na rewanż. usmiech

Jestem pełen szacunku Dla Ciebie również ,co zaś do pozostałości (regulacji Unijnych) mimo zapisów pozostaje przy swoim wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiechSą argumenty, z którymi trudno dyskutować - zarówno w unii, której nie jestem bezgranicznym apologetą, jak i w Twoich wypowiedziach. usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
usmiechSą argumenty, z którymi trudno dyskutować - zarówno w unii, której nie jestem bezgranicznym apologetą, jak i w Twoich wypowiedziach. usmiech

Cóż ,po latach doczekałem się opini zgorzkniałego starca bez wyraznie sprecyzowanych poglądów :placz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol
Ależ skąd - na ogół są one tylko dla mnie niestrawne! wink:
Pozdrawiam gorąco. usmiech
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
np. Pan Stefan N. w wywiadzie w Gość Radia... stwierdził że wszyscy z PISu do psychitryka

Nie słuchałem ale domyślam się o kogo chodzi,dla mnie jest tak samo wiarygodny i tak samo go lubię jak Ryszarda Cz. z PiS. Obydwaj zmieniają partie i poglądy byle tylko się przy korycie utrzymać.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
to własciwie... a co chodzi maja przecież pomnik...

Zenek,wytłumacz mi jedno:
Jak komunistyczne wojsko czy ZOMO pod wodzą gen. Jaruzelskiego strzela do robotników to są to mordercy,zbóje,tłumiący wolność i demokracje.
Obozy dla internowanych są miejscami tortur i poniżania ludzi.
Jak prawicowe wojsko pod wodzą gen.Pinocheta w Chile strzela do robotników i tworzy obozy gdzie stosuje się tortury i poniża ludzi to są właściwe działania w celu wprowadzenia demokracji.
Czyli co?lewica strzelająca do ludzi jest beee ale jak prawica strzela to jest cacy zly:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Piš Gru 16, 2011 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
uważam że tacy jak pan Stefan , Palikot i wielu wielu im podobnych NIE powinni MNIE reprezentować Tacy jak oni w parlamencie są mi solą w oku ,a nie Hińczyk na ulicach Warszawy

Przecież na nich nie głosowałeś, więc Ciebie nie reprezentują! Tak? Tak! Tym niemniej ktoś ich wybrał, możemy się z tym nie zgadzać, ale uszanować (bynajmniej nie wybranych) wybierających. Nawet jeżeli głosowali w stanie pomroczności niejasnej, takie ich prawo.
Oszołomy są po każdej stronie barykady. Dlatego na wewnętrzny użytek dokonuję prostych podziałów w oparciu o proste kryteria zwykłej przyzwoitości. Z pewnością nigdy nie zagłosowałbym na Stefanka N., Rysia Cz., Jasia P., Jarusia K., Lesia M., i wielu innych, (acha na gumę balonową już też nie .... wink: )
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Zenon napisał:
to własciwie... a co chodzi maja przecież pomnik...

Zenek,wytłumacz mi jedno:
Jak komunistyczne wojsko czy ZOMO pod wodzą gen. Jaruzelskiego strzela do robotników to są to mordercy,zbóje,tłumiący wolność i demokracje.
Obozy dla internowanych są miejscami tortur i poniżania ludzi.
Jak prawicowe wojsko pod wodzą gen.Pinocheta w Chile strzela do robotników i tworzy obozy gdzie stosuje się tortury i poniża ludzi to są właściwe działania w celu wprowadzenia demokracji.
Czyli co?lewica strzelająca do ludzi jest beee ale jak prawica strzela to jest cacy zly:

Sacha osłabiłeś mnie :placz
liczyłem na większe zrozumienie, uważasz że ja uważam ,a nawet jestem przekonany że Jankesi w Iraku ,zabijali Irakijczyków dla ich dobra??podobnie jak Ty uważam że Kaczor nadaje się do rządzenia jak ja do baletu , ale jednocześnie mam przekonanie że ekipa Tuska wpierniczy Nas w ogromne kłopoty z których POKOLENIA będą Polskę wygrzebywać,
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
.....podobnie jak Ty uważam że Kaczor nadaje się do rządzenia jak ja do baletu , ale jednocześnie mam przekonanie że ekipa Tuska wpierniczy Nas w ogromne kłopoty z których POKOLENIA będą Polskę wygrzebywać,


Zapominacie, że Polska politycznie tkwi w kłopotach od roku 45 a zmiana systemu oraz nie dopuszczenie poprzez ambicje narodu odpowiednio wykształconych ludzi do poprowadzenia kraju w nowym systemie tylko pogłębia coraz bardziej kraj w kłopotach tak politycznych przez brednie Kaczyńskiego jak i ekonomicznych poprzez nieudolność rządu Tuska.
Od kilku lat mówię, że do rządzenia w tym kraju NIE NADAJE SIĘ NIKT.
Trzeba było wzorem Danii nikogo nie wybrać na wyborach i wtedy politycy mocno by się zastanowili zanim by kolejny raz poleźli do polityki.
A tak mamy to cośmy wybrali i teraz trzeba się z tym męczyć.
_________________
Łowię i zjadam ......
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Zenon napisał:
.....podobnie jak Ty uważam że Kaczor nadaje się do rządzenia jak ja do baletu , ale jednocześnie mam przekonanie że ekipa Tuska wpierniczy Nas w ogromne kłopoty z których POKOLENIA będą Polskę wygrzebywać,

Zapominacie, że Polska politycznie tkwi w kłopotach od roku 45 a zmiana systemu oraz nie dopuszczenie poprzez ambicje narodu odpowiednio wykształconych ludzi do poprowadzenia kraju w nowym systemie tylko pogłębia coraz bardziej kraj w kłopotach tak politycznych przez brednie Kaczyńskiego jak i ekonomicznych poprzez nieudolność rządu Tuska.
Od kilku lat mówię, że do rządzenia w tym kraju NIE NADAJE SIĘ NIKT.

Z mojej perspektywy wygląda to podobnie. Ministrowie za każdym razem mianowani są za zasługi dla partii a nie dlatego że mają pojęcie o dziedzinie w jakiej zostali ministrem. A tłumaczenie że się nie musi znać bo ma ludzi tylko mnie rozśmiesza. Ale tak było z każdą ekipą od 89 roku a za czasów PZPR też nie było inaczej.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obecnej sytuacji - mam na myśli choćby ordynację wyborczą i CIEMNOTĘ narodową - nic się nie zmieni, bo... nie ma dla tych pajaców alternatywy. Zresztą sami o to zadbali, tworząc zasady finansowania partii, w których każdy głupiec ma zapewnione środki na pogłębianie swojej głupoty z budżetu państwa. Jeden warunek: musi głupszym - mam nadzieję - od siebie dobrze lizać to i owo, aby go wybrali, jako swojego chłopa. Tak więc zmuszony jest do pielęgnowania ich głupoty, zwracając dużą uwagę na zagrywki efekciarskie, aby każdy Kargul / przepraszam ludzi noszących to nazwisko - chodzi o tego "zabużanina" ;)/ zrozumiał, że jest najmądrzejszy w rodzie od 10 pokoleń, skoro ten w gajerku mówi to samo, co on! A jak jeszcze komuś dokopie, to już w ogóle będzie "swój chłop" - wszak z Kowalską z naprzeciwka też się pożarliśmy, co za głośno schodziła 30 lat temu po schodach.
Sacha: a kto ma być wybierany? Czy mądry człowiek, mający w swojej dziedzinie nazwisko będzie się pchał do tego zakręconego środowiska? Taki jeden na "K" właził swojemu preziowi w zadek, aż przykro było patrzeć, że dorosły mężczyzna może być tak "ambitny". Gdy prezio zaczął zdychać olał go i poszedł w nieznane. Mało tego - krytykuje decyzje, za które jeszcze tydzień temu dałby się poćwiartować! Ale to nie jest domeną tylko tego ugrupowania - wszyscy są siebie warci. Tym samym: zmienić ordynację i sposób finansowania partii.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 84