Czy wiesz, że...
KARAŚ:
- Rekord Polski - 4,05 kg
- Złoty medal - od 1,50 kg
- Srebrny medal - od 1,20 kg
- Brązowy medal - od 1,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 365
 Zalogowani 0
 Wszyscy 365

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(61606) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(507308) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(507308) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(507308) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(507308) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(507308) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(507308) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(507308) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(507308) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(507308) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2275
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2189
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2502
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Rejestr połowów dla rybaków.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Rejestr połowów dla rybaków.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
zebxxl
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 26, 2011
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Podlaskie / Hajnówka
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 8:37 pm    Temat postu: Rejestr połowów dla rybaków. Odpowiedz z cytatem

Mój pomysł jest wnioskiem złożonym do ZO PZW Białystok i to tam zostanie podjęta decyzja o jego ewentualnym uwzględnieniu a na jego przykładzie wyjaśnię istotę samego wniosku.

Znaczna większość z Nas spotkała się z faktem sprzedaży w punktach handlowych świeżych/niemrożonych - rodzimych gatunków ryb słodkowodnych poniżej wymiaru ochronnego określonego w § 6 lub też w okresie ochronnym wyszczególnionym w § 7.1 w związku i na podstawie § 1 pkt. 4 Rozporządzenia MRIRW w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli ... Dz.U. 2001 nr 138 poz. 1559
Handlowcy oczywiście posiadają faktury potwierdzające ich/ryb legalne pochodzenie od uprawnionych do rybactwa.
Pytam, więc jak jest realizowany zapis art. 4a w związku z nakazem określonym/zawartym w art. 9 Ustawy o rybactwie śródlądowym Dz.U. 1985 nr 21 poz. 91.
Ktoś mógłby odpowiedzieć, że jest to uregulowane Rozporządzeniem MRIRW z 20 września 2003r. w sprawie dokumentacji prowadzonej przez uprawnionego do rybactwa Dz.U. 2003 nr 180 poz. 1766 a w nim załącznik 2 przedstawiający Protokół połowu ryb i raków, który zgodnie z § 5.1 jest sporządzany niezwłocznie po dokonanym połowie.
Skoro tak to już w rybaczówce/magazynie a wszystko zależy jedynie od dobrej woli sporządzającego protokół i nie uwierzę, że każdy jeden powrót rybaków do przystani z połowem jest przyjmowany/odbierany przez właściciela wody.

Biorąc powyższe pod uwagę jestem pewien, że skoro my wędkarze musimy prowadzić rejestry połowu ryb na bieżąco - tzn. na łowisku - to rybacy tym bardziej powinni być do tego zobligowani, a to z kolei zdecydowanie wpłynie na poprawę ochrony naszych ryb i ich ilość w naszych łowiskach zarybianych z naszych składek. Ponadto w żadnej mierze prowadzenie rejestru przez rybaków na łodzi nie koliduje z napisaniem w/w protokołu np. w magazynie ryb a podczas i tak bardzo sporadycznych kontroli PSR czy też Policji będzie możliwość sprawdzenia i ewentualnego wyeliminowania z naszych wód nieuczciwych rybaków.

Wniosek do Zarządu Okręgu PZW:
- "Przy podpisywaniu umowy z rybakami na odłowy sieciowe na zbiorniku Siemianówka zobowiązać ich do posiadania na łodzi i wypełniania jeszcze na wodzie (przed spłynięciem do portu/brzegu) „Rejestrów odłowów sieciowych w zbiorniku Siemianówka” np. wg załączonego wzoru."



Objaśnienia do prowadzenia rejestru odłowów sieciowych w obwodzie rybackim.

Kolumna 2 - „Data i godzina ustawiania sieci” - Dzień, miesiąc, rok i godzina, w której rozpoczęto ustawianie rybackich narzędzi lub urządzeń połowowych.
Kolumna 3 - „Typ sieci” - rybackie narzędzia lub urządzenia połowowe wymienione w § 9.1 Rozporządzenia MRIRW Dz.U. 2001 nr 138 poz. 1559 „i cecha/nr sieci” oznakowanie przewidziane art. 20 ust 4 Ustawy Dz.U. 1985 nr 21 poz. 91
Kolumna 4 - „Długość sieci w metrach” - określenie podstawowych parametrów technicznych (długość i szerokość) użytego rybackiego narzędzia lub urządzenia połowowego.
Kolumna 5 - „Miejsce ustawienia sieci” – np. litery od „A” do „K” precyzujące z dokładnością do 100 m miejsce ustawiania rybackich narzędzi lub urządzeń połowowych zaznaczone i opisane na dołączonej do rejestru mapie obwodu rybackiego na terenie, którego dokonywany jest połów.
Kolumna 6 - „Data i godzina wybrania sieci” - data i godzina zakończenia podnoszenia/zdejmowania ostatniego elementu rybackiego narzędzia lub urządzenia połowowego.
Kolumna 7 - „Gatunek ryby” - nazwę gatunkową ryb, które odłowiono przy pomocy narzędzia lub urządzenia rybackiego wyszczególnionego w kolumnie 3.
Kolumna 8 - „Łączna ilość w szt.” - ilość ryb tego samego gatunku, które odłowiono przy pomocy narzędzia lub urządzenia rybackiego wyszczególnionego w kolumnie 3.
Kolumna 9 - „Max. długość 1 szt. w cm” - wymiar najdłuższej ryby wymienionej w kolumnie 7, mierzona od początku głowy do najdalszego krańca płetwy albo tarczy ogonowej.
Kolumna 10 - „Min. długość 1 szt. w cm” - wymiar najkrótszej ryby wymienionej w kolumnie 7, mierzona od początku głowy do najdalszego krańca płetwy albo tarczy ogonowej.
Kolumna 11 - „Łączna masa ryb odłowionych gatunków w kg” - całkowita masa ryb wymienionych w kolumnie 7.

Instrukcja prowadzenia rejestru odłowów sieciowych w obwodzie rybackim.

Kolumny 3; 4 i 5 - wypełniane przed wypłynięciem w celu ustawienia narzędzi lub urządzeń rybackich na wodach obwodu rybackiego.
Kolumna 2 - wypełniana z chwilą rozpoczęcia ustawiania narzędzia lub urządzenia rybackiego.
Kolumna 6; 8; 9 i 10 - wypełniane natychmiast po podniesieniu z wody ostatniego elementu składowego narzędzia lub urządzenia rybackiego.
Kolumna 7 - musi być wypełniana nie później niż po podniesieniu z wody ostatniego elementu składowego narzędzia lub urządzenia rybackiego.



Pochodną powyższego wniosku był drugi wniosek.
Żądamy od władz Okręgu umieszczania na bieżąco, na stronie internetowej Zarządu Okręgu informacji, kiedy i w jakich miejscach będą ustawiane sieci rybackie wraz z aktualizacją np. 1 raz w m-cu, jakie są ilości i asortyment pozyskiwanych/odławianych w ten sposób ryb.

Dzięki tej informacji moglibyśmy reagować np. na sieci kłusownicze ustawione pomiędzy sieciami rybaków lub uniknąć pomówień, że rybacy rozstawili cztery sieci a wykazali w swych dokumentach użycie jedynie dwóch, ewentualnie postawili sieci w miejscu wyłączonym z odłowów sieciowych.

Wyrażam zgodę na kopiowanie i powielanie pomysłu/wniosku oraz zgłaszanie go w macierzystych kołach wędkarskich na terenie całego kraju by na wszystkich wodach dzierżawionych przez PZW, na których prowadzone są odłowy sieciowe wprowadzić do obowiązkowego stosowania przedmiotowy rejestr.

Pozdrawiam.
Zbigniew vel zebxxl vel zeb_45
_________________
Traktuj innych tak - jak byś sam chciał być traktowany.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rybacy mają rejestr połowów do wypełnienia i dokument zbiorczy czyli protokół, o księgach rybackich nie wspominając.

Uważam, że wędkarze mimo, że są zrzeszeni w takim czymś jak Polski Związek Wędkarski nie powinni wtryniać się w robotę innych, ludzi którzy zarabiają na tym. Wędkarstwo to również część rybactwa, ale amatorka. Jak ktoś chce pilnować wód niech zapisze się do SSR lub wstąpi w szeregi PSR. Wędkarze czasami przesadzają ze swoimi pomysłami i chcieliby wiedzieć oraz widzieć wszystko - operaty, protokoły odłowów, sztuczne tarło, odłowy tarlakowe itp. Cały czas rozbija się o jedno słowo w nazwie: ... Wędkarski. Zmieniliby na Rybacki i było by po problemie.

I powiem prawdę, która wielu może zdziwić jednak pewnych spraw się nie przeskoczy. Wędkarze wyławiają więcej niż rybacy, np. na 6 rybaków w mazowieckim przypada tysiące wędkarzy zrzeszonych w PZW łowiących średnio dziennie 0,9kg/wędkarza. I proszę nie mówić o C&R, No Kill bo to zaczyna być komiczne.

Pozdr.

Salmo
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No włąśnie Salmo - wędkarze wyławiają więcej ryb niż ... - ta petycja tyczy się chyba rybaków zatrudnianych przez PZW . Po co oni są ? Dodatkowa kasa dla PZW ?
Kiedyś PZW powstało dla wędkarzy. Zarządy Okręgów były po to aby wędkarzy reprezentować / Odłowy powinny być prowadzone tylko kontrolnie bardziej po to by wiedzieć czym zarybiać .
Ten rejestr ogólnie to nie taki głupi pomysł . Może nie aż tak szczegółowy . Szybko jednak pozwolił by na skontrolowanie - ilości i legalności odłowu ryb . Tak myślę 8)
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie to, że nie ma tego w okręgu białostockim...

Odłowów PZW by nie robiło gdyby od wędkarzy można było wyegzekwować dobrze wypełnione rejestry. A ryba to jedzenie, nie tylko służy nam wędkarzom.

Pozdr.

Salmo
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:

Odłowów PZW by nie robiło gdyby od wędkarzy można było wyegzekwować dobrze wypełnione rejestry.


Taki jesteś pewien, że te rejestry są nam niezbędne? A co powiesz na coś takiego?
Za jedynego dychacza można żyć bez rejestrów? Jak widać można! wesoly
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O patologiach nie mówię, to się nadaje na zgłoszenie do RZGW. W moim okręgu takiego czegoś nie ma, jest kara, ale nie świadome namawianie.

Wstyd, ale trzeba płacić by łowić.

Pozdr.

Salmo
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:


Wstyd, ale trzeba płacić by łowić.

Pozdr.

Salmo


Czemu zaraz wstyd? Darmo nic nie ma, a za zwolnienie mnie od buchalterii, rzetelne badania i uczciwą gospodarkę zasobami, warto dać nawet stówkę co roku dodatkowo.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
I powiem prawdę, która wielu może zdziwić jednak pewnych spraw się nie przeskoczy. Wędkarze wyławiają więcej niż rybacy, np. na 6 rybaków w mazowieckim przypada tysiące wędkarzy zrzeszonych w PZW łowiących średnio dziennie 0,9kg/wędkarza.
Salmo

Ja nawet 0,9kg z wędkodnia nie mam :roll: W tym roku pewnie ze 3kg zabranych bym uzbierał na jakieś 30 wędkodni. Ale mam pytanie o tych 6 rybaków,skąd masz taką informację? 6 to są chyba 2 brygady na ZZ a są jeszcze na Wiśle,Bugu i Narwi prywatne osoby z licencjami wydanymi przez okręg mazowiecki,np. w tym roku pojawił się napis "Rybaczówka" na drewnianej szopie nad samą Narwią w Lubielu Nowym a do tego roku tego obiektu nie było. Nie będe się wymądrzał na temat rybaków na jeziorach,ich wody pewnie wiedzą co robią chociaż z rozmów sprzed kilku lat to mam wątpliwości ale uważam że jeśli związek ma w nazwie WĘDKARSKI to powinien zdecydowanie bardziej dbać o interesy WĘDKARZY niż RYBAKÓW a w mazowieckim jest tak jakby na odwrót.
Radek,z jednym się z Tobą zgodzić muszę-rzetelne wypełnianie rejestrów mogłoby coś zmienić ale ........ nawet rzetelne wypełnianie nic nie da jeśli
wypełnione rejestry przeleżą w kartonie rok lub dłużej i nikt do nich nie zajrzy zly: Gdyby okręg poinformował że ktoś te rejestry przejrzał,
przeanalizował i jakie wnioski wyciągnął i co z tego wynika może by wędkarze zrozumieli że to coś daje a tak wypełniać na "bezdurno" to mało komu się chce.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nic nie daje?! Nie zdając rejestru przy wykupie karty na nowy sezon, więcej za nią zapłacisz! lol
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1489

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie, że nie. Płacąc składki za mijający rok, nie miałem przy okienku rejestru. Zapłaciłem 10 zł tytułem "prowadzenia badań". Jak to bywa w naszym kraju "kara stała się nagrodą". Oczywiście za drobną opłatą :P
_________________
Lecek
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1489

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Ten rejestr ogólnie to nie taki głupi pomysł . Może nie aż tak szczegółowy . Szybko jednak pozwolił by na skontrolowanie - ilości i legalności odłowu ryb . Tak myślę 8)


Bardzo jestem ciekawy jak to wygląda od środka czyli od kuchni w PZW. Stykając się z etatowymi pracownikami Związku jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby jakaś pani Gienia lub pan Zenio działacz, skrupulatnie zliczał ryby z dostarczonych do koła rejestrów z podziałem na gatunki i łowiska. A potem robił z tego oddający rzeczywistość protokół. No chyba kogoś cycki bolą lol :P soorki
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I powiało Laskowikiem - nie jedno koło niesprawne lecz pozostałe trzy bez zarzutu. usmiech
Nasuwa się pytanie, czy znalazłby się taki przedsiębiorca, który chciałby zatrudnić na znaczącym stanowisku któregoś z "kierowników" naszego związku... ;)
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darku, o tych sześciu rybakach słyszałem jedynie na filmie na stronce WTV, nie wchodziłem głębiej w temat ilu ich jest teraz.

Wędkarze to nie tylko ci zarejestrowani na forach po całym necie, to jest ogrom ludzi w okolicach 50tki (tak przypuszczam) łowiących mniej lub więcej niż średnia krajowa, że tak powiem.

Rejestry nie zostają w okręgach, najczęściej nikt się tym nie zajmuje ponieważ za dużo z tym roboty i wielu informatyków zatrudnionych na umowę o dzieło rezygnuje w babraniu się w tym. Wszystko w końcu idzie do IRŚ.

Polska może się pochwalić najlepiej prowadzoną księgowością rybacką w całej Europie, nie wiem nawet czy nie na świecie. Nie rozumiem tutaj wędkarskich pomysłów, w czym to ma komu pomóc?? Polepszyć to co jest już dobre?? Informacje o operatach, o odłowach nie są dla każdego zwykłego zjadacza ryb, projekt społeczeństwa informacyjnego nie obejmie przecież wszystkich informacji, część to po prostu sprawa "prywatna". PZW to normalny dzierżawca wód, a to co ma w swoim tytule to już od dawna margines i pozostałość po założycielach.

Pozdr.

Salmo
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1489

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:

Wędkarze to nie tylko ci zarejestrowani na forach po całym necie, to jest ogrom ludzi w okolicach 50tki (tak przypuszczam) łowiących mniej lub więcej niż średnia krajowa, że tak powiem.

Salmo


No i Monku mamy za swoje- Ale jakby co, to ty jesteś dziadkiem lol
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesoly
Fakt- wszak to Ty jesteś starszy o rok. ;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
the_animal napisał:
Ten rejestr ogólnie to nie taki głupi pomysł . Może nie aż tak szczegółowy . Szybko jednak pozwolił by na skontrolowanie - ilości i legalności odłowu ryb . Tak myślę 8)


Bardzo jestem ciekawy jak to wygląda od środka czyli od kuchni w PZW. Stykając się z etatowymi pracownikami Związku jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby jakaś pani Gienia lub pan Zenio działacz, skrupulatnie zliczał ryby z dostarczonych do koła rejestrów z podziałem na gatunki i łowiska. A potem robił z tego oddający rzeczywistość protokół. No chyba kogoś cycki bolą lol :P soorki

przepraszam
niczego nie liczę i na lepiej ,też nie liczę lol
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wędkarze to nie tylko ci zarejestrowani na forach po całym necie, to jest ogrom ludzi w okolicach 50tki (tak przypuszczam) łowiących mniej lub więcej niż średnia krajowa, że tak powiem.

Że tak powiem[b]- proponuje wnieść interpelację poselska w sprawie ograniczenia wieku ,w czynnym wędkarstwie do ..... i tutaj cyfra nie może przekroczyć liczby 49(tak przypuszczam):placz :placz [/i]
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenuś wyluzuj: my jesteśmy zarejestrowani na forum, więc nam Salmo odpuści - mam nadzieję. lol wink:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeetam odpusci :placz zawziął się na staruchów :evil: wesoly że tak powiem
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1489

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee tam. Gadanie. Do uśpienia i tyle zly: że tak powiem.
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekazujmy więc spryciarzowi w spadku nasze długi! Może to ostudzi jego "sympatię" do starych grzybów! ;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nareszcie mówisz ludzkim głosem lol lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Polska może się pochwalić najlepiej prowadzoną księgowością rybacką w całej Europie, nie wiem nawet czy nie na świecie.

Najlepszą księgowość na całym świecie to ma zielonogórski okręg. wesoly
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
the_animal napisał:
Ten rejestr ogólnie to nie taki głupi pomysł . Może nie aż tak szczegółowy . Szybko jednak pozwolił by na skontrolowanie - ilości i legalności odłowu ryb . Tak myślę 8)


Bardzo jestem ciekawy jak to wygląda od środka czyli od kuchni w PZW. Stykając się z etatowymi pracownikami Związku jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby jakaś pani Gienia lub pan Zenio działacz, skrupulatnie zliczał ryby z dostarczonych do koła rejestrów z podziałem na gatunki i łowiska. A potem robił z tego oddający rzeczywistość protokół. No chyba kogoś cycki bolą lol :P soorki

Akurat byłem świadkiem spisywania wszystkiego z zebranych rejestrów przez nasz ZO PZW 8)
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Salmo_Salar napisał:
Polska może się pochwalić najlepiej prowadzoną księgowością rybacką w całej Europie, nie wiem nawet czy nie na świecie.

Najlepszą księgowość na całym świecie to ma zielonogórski okręg. wesoly

Chyba miałeś na myśli księgową a nie księgowość lol
Niestety ale już jej nie mają :placz wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

zebxxl
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 26, 2011
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Podlaskie / Hajnówka
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
[...]
Uważam, że wędkarze mimo, że są zrzeszeni w takim czymś jak Polski Związek Wędkarski nie powinni wtryniać się w robotę innych, ludzi którzy zarabiają na tym. Wędkarstwo to również część rybactwa, ale amatorka. Jak ktoś chce pilnować wód niech zapisze się do SSR lub wstąpi w szeregi PSR. Wędkarze czasami przesadzają ze swoimi pomysłami i chcieliby wiedzieć oraz widzieć wszystko - operaty, protokoły odłowów, sztuczne tarło, odłowy tarlakowe itp. Cały czas rozbija się o jedno słowo w nazwie: ... Wędkarski. Zmieniliby na Rybacki i było by po problemie.
[...]
Pozdr.

Salmo


Salmo, z uznaniem wspominam zdecydowaną większość wcześniejszych Twoich wypowiedzi w różnych tematach gdzie notabene w wielu wypadkach podzielam Twoje zdanie - a Twoja wiedza jest nieporównywalnie większa od mojej. Jednak tym razem chyba nie zrozumiałeś tematu.

Spójrz na to zjawisko z pozycji szeregowego członka PZW a nie rybaka dokonującego odłowów sieciowych zapewne na podstawie umowy-zlecenia/pozwolenia na wodach dzierżawionych przez PZW i zarybianych ze składek jego członków tylko po to, aby dzierżawca (ZO) mógł wykazać na kwitach podczas kontroli realizację jednego z zapisów w operacie rybackim.

Od kilkunastu już lat obserwujemy szybko postępujący spadek rybostanu w naszych wódach śródlądowych, gdzie w ostatnich latach stało się to szczególnie widoczne. Wszystkich przyczyn nie sposób tu wymieniać, bo nie o tym temat traktuje.

Zastanawia mnie, czemu nikt nie dostrzega zbieżności w czasie samej korelacji między nowelizacją prawa, (które wprowadza racjonalną gospodarkę rybacką - operaty rybackie - odłowy sieciowe) a spadkiem populacji ryb w naszych wodach.

My wędkarze od jakiegoś czasu jesteśmy szczuci między sobą propagandą C&R, No Kill lub wyzywani od mięsiarzy, jeśli weźmiemy jedną rybę do domu a powoli zaczyna się nam ograniczać dostęp do łowisk. Jeden z okręgów na 2012 rok wprowadził limit roczny 40-tu dni, w których wędkarz może wędkować a po wykorzystaniu tego limitu może wędkować dalej, jednak już po wykupieniu licencji jednodniowych pomimo opłaconych wszystkich pełnych składek całorocznych.
Jesteśmy na ostatniej prostej, aby każdy z nas będąc członkiem PZW i opłacając pełne składki roczne nabywał jedynie prawo do zakupu licencji jednodniowych na wędkowanie w wybranym obwodzie rybackim. Przy tak prowadzonej polityce i racjonalnej gospodarce rybackiej to my szeregowi członkowie PZW dalej będziemy wszystkiemu winni a rybacy operujący przeróżnymi narzędziami i urządzeniami połowowymi zawieszą swoją działalność na kilka lat - do odrodzenia się pogłowia ryb - by ponownie powrócić na żniwa rybne.

Chyba też wspomniałeś o tym filmie W sieci... (niestety dostępny tylko dla zarejestrowanych), zerknij jeszcze na te dwa tematy dotyczące jednego okręgu.

SSR informuje o wykazie Rybaków w Okręgu Płocko-W

Rybacy w PZW i wszystko o nich

Pytam, a jak jest w skali całego kraju?

Monk napisał:
Zenuś wyluzuj: my jesteśmy zarejestrowani na forum, więc nam Salmo odpuści - mam nadzieję. lol wink:

Weźcie i mnie pod uwagę, bo do piątki z przodu już zdążyłem się przyzwyczaić. wink: lol

Pozdrawiam.
Zbigniew vel zebxxl vel zeb_45
_________________
Traktuj innych tak - jak byś sam chciał być traktowany.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weźcie i mnie pod uwagę, bo do piątki z przodu już zdążyłem się przyzwyczaić.

Zapraszamy,zapraszamy lol lista otwarta wesoly wesoly
wpisowe uiścisz w stosownym czasie i miejscu lol lol [/quote]
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wylazł z Zenusia aktywny działacz PZW! lol wink:
Składka, wpisowe, podanie, trzy zdjęcia... ;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
I wylazł z Zenusia aktywny działacz PZW! lol wink:
Składka, wpisowe, podanie, trzy zdjęcia... ;)

cztery,cztery Szanowny kolego ,jedno na tablice zasłużonych towarzyszy lol
a po drugie
to mam pić za swoje? lol lol
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zebxxl, poczytałem, popatrzyłem...

No dobrze, PZW zrzesza największą ilość wędkarzy niż jakikolwiek inny uprawniony, to już z przeszłości wyszło i takie tam, nie będę się wgłębiał w historię. PZW pisze operaty, w operacie wykazuje, że taka i tak gospodarka musi być i to uzasadnia. Ktoś to opiniuje (ktoś, IRŚ głównie) i puszcza w ruch maszynę. Niech ci co opiniują spojrzą na takie operaty "pisane na kolanie" pod konkurs czy to ma się odpowiednio do stanu wód na którym ma być prowadzona taka działalność. Dużo piszemy o zmianach, liczymy słupki ile by to PZW nie zarobiło na takiej czy szmakiej ilości troci, szczupaka itd. gdyby zostały wyłowione przez wędkarzy. PZW liczy to co do nich przyjdzie, a nie, że wędkarstwo generuje miejsca pracy dla turystyki, gastronomii i bla bla bla. Każdy swoją kasę liczy i swego interesu pilnuje.

Jest tylu i tylu rybaków (16stu), a wędkarzy jest nadal zdecydowana większość. W jednym z wątków zalinkowanych, nie wiem czy dobrze, odczytałem, że rybacy przynoszą zysk w kwocie 300 000zł, a wędkarze jedynie 200 000zł. Zysk, każdy na zysk liczy, nie na straty, komu my się dziwimy?? Ciekaw jestem danych porównawczych między połowem wędkarzy, a połowem rybaków. Każdy biadoli, że nie bierze, a są osoby, które przynajmniej łowią tą średnią krajową na dzień na wędkarza.

PZW zarabia na nas ponieważ wpłacamy, coś by się stało, wędkarze składek nie opłacaliby to wymyśliliby inną metodę na trzepanie kasy. Nigdy tak nie będzie ponieważ wędkarze chcą łowić, a ci co nie wykupują zezwoleń wykupować ich nie będę i tak.

Kwestia prawa. Odłowy sieciowe, hmmm... Zawsze były, co tu prawo zmieniło?? Prawo rybackie raczej się zmienia na lepsze niż na gorsze. To, że przyszło "rybaczyć" (w szerokim znaczeniu tego słowa plus wędkarstwo) w wodach o tak uszczuplonych zasobach to już wina poprzedniego systemu gdzie jednak rybaków było więcej. Nie możemy skoczyć na głęboką wodę bo tylko beretka po nas zostanie... Mogę nie wiedzieć o co Tobie dokładnie zebxxl chodzi, napisz o jaką drogę zmian Tobie chodzi.

Podsumowując. Rybacy na złość nikomu nie robią łowiąc ryby, płacą co trzeba, a że mają jakieś "ulgi" w różnych sprawach to tak samo można do wędkarzy mieć pretensje, że czasami mają śmieszne składki i mogą brać nie wiadomo ile ryby bo nikt nie patrzy. Rybak kradnie i wędkarz tak samo. Żal czytać teksty w stylu "niszczmy im po cichu sieci" albo "zdobądźmy ich adresy i załatwmy to jak trzeba", katolicy, a zabiliby dla paru ryb. Każdy taki krewki, a w rzeczywistości pewnie takiemu można w twarz splunąć i nic nie powie. Niech jak janosik zrobi, rybakom z siatek kradnie i biednym wędkarzom daje, taki sam komizm jak teksty, które zacytowałem. Rejestry rybacy mają, a jak chcą ukraść to ukradną. PZW jak będzie chciało dzielić się informacjami to się podzieli, są jednak takie sprawy, które nie mogą ujrzeć światła dziennego (nie mówię tutaj o machlojach).

Tak jak mówiłem, PZW niech nazwę zmieni, a wędkarze będą i tak płacić, może mniej przy tym narzekać powołując się na nazwę gospodarza. Jak ktoś chce coś zmienić to mówię, albo SSR albo niech we własnych kołach próbuje z uporem maniaka forsować "nowe", tylko nie można rąk załamywać po pierwszych niepowodzeniach. Na partyzanta to można kobietę zbrzuchacić w krzunach, a takie cięcie siatek to może się dla wędkarza gorzej skończyć niż dla takiego rybaka z pociętą siecią...

Pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku niektórym.

Salmo
zebxxl
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 26, 2011
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Podlaskie / Hajnówka
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
[...] Kwestia prawa. Odłowy sieciowe, hmmm... Zawsze były, co tu prawo zmieniło?? Prawo rybackie raczej się zmienia na lepsze niż na gorsze. To, że przyszło "rybaczyć" (w szerokim znaczeniu tego słowa plus wędkarstwo) w wodach o tak uszczuplonych zasobach to już wina poprzedniego systemu gdzie jednak rybaków było więcej. Nie możemy skoczyć na głęboką wodę bo tylko beretka po nas zostanie... Mogę nie wiedzieć o co Tobie dokładnie zebxxl chodzi, napisz o jaką drogę zmian Tobie chodzi.[...]

Salmo

Sam poprzedni system nie był bez wad. Rybaków ogółem pewnie i było więcej, ale swoimi sieciami gospodarzyli przeważnie w jeziorach PGR oraz w znikomym stopniu na rzekach. Na wody dzierżawione przez PZW nie mieli wstępu ze swoimi sieciami w przeciwieństwie do lat ostatnich i to można by rzec za symboliczną opłatą.

Na tej stronie kliknij i otwórz tekst ustawy ogłoszony a na tej stronie wykonaj taką samą operację, czyli otwórz tekst ogłoszony o zmianie ustawy a następnie sprawdź jak zmieniono brzmienie art. 6.
To właśnie jesienią 1996 roku tym niewielkim zapisem prawnym wprowadzającym operaty rybackie zmuszono nasze stowarzyszenie do prowadzenia odłowów sieciowych, ponieważ one jako takie z kolei świadczyły o spełnieniu zapisów operatu rybackiego i tym samym tzw. racjonalnej gospodarki rybackiej.

Tak nawet, jeśli PZW ulegnie przekształceniu/rozwiązaniu to znajdą się zakręceni pozytywnie i za przyjemność pomoczenia robala zapłacą.
Rybak gospodarując na wodach obwodu rybackiego (zarybiający i odławiający ryby sieciami) stanie na głowie, by dokonać odpowiednich zmian w zapisach operatu rybackiego, aby ten pozytywnie zakręcony ponownie wrócił do niego pomoczyć przysłowiowego robala dodatkowo zostawiając przy tym nieco dutków.

Pozdrawiam.
Zbigniew vel zebxxl vel zeb_45
_________________
Traktuj innych tak - jak byś sam chciał być traktowany.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zebxxl napisał:
Salmo_Salar napisał:
[...] Kwestia prawa. Odłowy sieciowe, hmmm... Zawsze były, co tu prawo zmieniło?? Prawo rybackie raczej się zmienia na lepsze niż na gorsze. To, że przyszło "rybaczyć" (w szerokim znaczeniu tego słowa plus wędkarstwo) w wodach o tak uszczuplonych zasobach to już wina poprzedniego systemu gdzie jednak rybaków było więcej. Nie możemy skoczyć na głęboką wodę bo tylko beretka po nas zostanie... Mogę nie wiedzieć o co Tobie dokładnie zebxxl chodzi, napisz o jaką drogę zmian Tobie chodzi.[...]

Salmo

Sam poprzedni system nie był bez wad. Rybaków ogółem pewnie i było więcej, ale swoimi sieciami gospodarzyli przeważnie w jeziorach PGR oraz w znikomym stopniu na rzekach. Na wody dzierżawione przez PZW nie mieli wstępu ze swoimi sieciami w przeciwieństwie do lat ostatnich i to można by rzec za symboliczną opłatą.

Na tej stronie kliknij i otwórz tekst ustawy ogłoszony a na tej stronie wykonaj taką samą operację, czyli otwórz tekst ogłoszony o zmianie ustawy a następnie sprawdź jak zmieniono brzmienie art. 6.
To właśnie jesienią 1996 roku tym niewielkim zapisem prawnym wprowadzającym operaty rybackie zmuszono nasze stowarzyszenie do prowadzenia odłowów sieciowych, ponieważ one jako takie z kolei świadczyły o spełnieniu zapisów operatu rybackiego i tym samym tzw. racjonalnej gospodarki rybackiej.

Tak nawet, jeśli PZW ulegnie przekształceniu/rozwiązaniu to znajdą się zakręceni pozytywnie i za przyjemność pomoczenia robala zapłacą.
Rybak gospodarując na wodach obwodu rybackiego (zarybiający i odławiający ryby sieciami) stanie na głowie, by dokonać odpowiednich zmian w zapisach operatu rybackiego, aby ten pozytywnie zakręcony ponownie wrócił do niego pomoczyć przysłowiowego robala dodatkowo zostawiając przy tym nieco dutków.

Pozdrawiam.
Zbigniew vel zebxxl vel zeb_45


O tym mówisz, że zamiast pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód weszły operaty, a dodam jeszcze konkurs ofert dla tych co dadzą najwięcej dawki zarybieniowej co bywa sprzeczne z racjonalną gospodarką rybacką. o tych operatach i konkursach nasłuchałem się i naczytałem.

Rybacy od tak nie mogli sobie wchodzić na wody innych dzierżawców, musieli mieć zgodę, to wiadome. Na rzekach, uwierz mi, były odłowy sieciowe - przestawy, mieroże, węgornie plus wycinanie na tarliskach. Jak jesiotr znikł?? Przez odłowy na mięcho, na sprzedaż, tak jak łosoś (nie odnoszę się do budowli piętrzących itd.).

PZW się nie rozpadnie, będzie trwać i część powinna się cieszyć. Gdy jakiś cwany wejdzie z rybakami na miejsce PZW to może być tylko gorzej, nie samymi towarzystwami wędkarskimi Polska stoi przecież... Kasa zawsze się przyda, ale typowy biznes na wędkarzach to na razie nie u nas.

Pozdr.

Salmo
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napiszę tak, z życia i rzeczywistości nadbużańskiej, dziadki bójcie się ;). 70% wędkarzy nad Bugiem w mojej okolicy są to panowie 50 lat+, bezrobotni, albo renciści lub przedwcześni emeryci. Wszyscy narzekają na brak ryby, ryby, którzy sami bardzo skutecznie tępią, nieprzestrzegając żadnych przepisów i limitów (BO IM SIĘ NALEŻY, BO TAK DAWNIEJ BYŁO I RYBA BYŁA), i przez to że oni biorą wszystko jak leci to się nic nie stanie, bo rybacy biorą więcej i wodzie się nic nie stanie.


Ja osobiście wprowadziłbym składkę w kwocie co najmniej 1000pln za rok, z zakazem zabierania ryb, do tego skuteczna egzekucja i kontrola, do tego zakaz rybaków ( w wielu miejscach nad Bugiem rybaków nie ma, od kilku lat, a ryb coraz miej) i jeszcze raz i wielokrotnie egzekucja egzekucja i jeszcze raz egzekucja i bezwzględne karanie, zwłaszcza dziadków, rencistów i emerytów, bez litości że oni mało zarabiają/dostają. już wpuszczałem w tym roku prowokacyjny temat na forum.

Dziadki, którzy bulwersują się że w miejscu niedozwolonym puści się trola (nie wolno zgoda), ale dziadki są 3-4 razy nad wodą i za każdym razem komplet, bo szczupak bierze. W pierwszej kolejności bym takich wyeliminował, albo baaaaaaardzo wysokim grzywnami nauczył, co wolni co nie. Ale o czym mówimy, jak pieniądze są obcinane na każdym kroku i nie ma na nic. Najlepiej snajperka i odstrzeliwać (tyczy wszystkich zwłaszcza tych z ZZ), jedno jest pewne, po 10 trupach, padłby blady strach i zaczęła się normalność, czyli przestrzeganie przepisów i norm. Co do strzelania, tyczy nie tylko wędkarzy dziadków ale i innych zwłaszcza nowobogackich.
Znam sporo przypadków, szybkiego wyleczenia z kłusownictwa, ale o tym to mogę przy piwku albo wódeczce powiedzieć, a nie na forum publicznym.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieeee, bez takich skrajności. Równie dobrze można zakazać na danych wodach wędkowania i postawić straż na baczność. W moich okolicach za 1000zł nikt nie wykupi zezwolenia zatem kto będzie finansować SSR, zarybienia, pracę dla urzędasów??

Pozdr.

Salmo
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Nieeee, bez takich skrajności. Równie dobrze można zakazać na danych wodach wędkowania i postawić straż na baczność. W moich okolicach za 1000zł nikt nie wykupi zezwolenia zatem kto będzie finansować SSR, zarybienia, pracę dla urzędasów??

Pozdr.

Salmo

Salmo zejdź na ziemię. Jak się prywatnie gdzieś na wódeczce spotkamy, to poopowiadam Tobie takie rzecz, że te kłaki z fotki wyjdą i będziesz łysy.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Piš Gru 30, 2011 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakież tematy?? To z mojej branży opowiem Tobie jak to u nas ochrona jest robiona, tak po polsku i prace naukowe wink:

Pozdr.

Salmo
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 126