Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne s± krótkowidzami. Ich zdolno¶ć ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 327
 Zalogowani 0
 Wszyscy 327

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18213) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18213) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18213) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18213) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18213) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18213) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18213) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18213) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Akwarystyka
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Akwarium, oczka wodne
Akwarystyka
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
Tak poza tym to kule nie nadaj± się do hodowli żadnych ryb
Tutaj stanowczo sie z Tob± nie zgodzę.Znajomi maj± w kuli bojownika juz trzy lata,i naprawdę rybka ma się dobrze usmiech Co do welonek masz 100% racji. Ja mam tylko 30 litrowe akwarium ,więc sie więcej nie wym±drzam wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:

Tak poza tym to kule nie nadaj± się do hodowli żadnych ryb, co najwyżej można w nich trzymać ¶limaki

A to ciekawe, ¶limaki tak a welonki już nie. :roll:

Cytat:
...ale rz±dni zysku sprzedawcy wciskaj± je ludziom.
:

Czyli producent również jest rz±dny zysku bo wytwarza te okr±głe akwaria :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że rybka przeżyje to jedno, a to czy ma w danym zbiorniku choć zno¶ne warunki to druga sprawa. Je¶li kto¶ się uprze może trzymać rybki i w litrowym słoiku, tylko wtedy może lepiej kupić dekorację imituj±c± akwarium niż żywe stworzenia.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja szklanym kulom stanowcze NIE wink: . Lecz niestety wiele osób popełnia ten bł±d i kupuje rybki do kul;/. Ładnie wygl±da i wydaje się, że wszystko ok ale tak nie jest.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
A to ciekawe, ¶limaki tak a welonki już nie. :roll:


No według mnie welony potrzebuj± zdecydowanie więcej miejsca od ¶limaków, bo s± bardziej ruchliwe. wink: Poza tym sam dobrze wiesz, jak one brudz± wodę. WyobraĽ sobie teraz, że taka ilo¶ć zanieczyszczeń jest wydalana do 5-cio, no powiedzmy 10-cio litrowej kuli.

Cytat:

Czyli producent również jest rz±dny zysku bo wytwarza te okr±głe akwaria :?: :?:


Zawsze można sobie postawić tak± kulę jako ozdobę, ewentualnie hodować w niej same ro¶liny czy też wspomniane wyżej ¶limaki. usmiech

Bodzio8247, no może jeden bojownik jako¶ będzie żył w tej kuli, chociaż ja sam osobi¶cie nie zdecydowałbym się na takie rozwi±zanie.
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodzio8247 napisał:
Kami napisał:
Tak poza tym to kule nie nadaj± się do hodowli żadnych ryb
Tutaj stanowczo sie z Tob± nie zgodzę.Znajomi maj± w kuli bojownika juz trzy lata,i naprawdę rybka ma się dobrze usmiech Co do welonek masz 100% racji. Ja mam tylko 30 litrowe akwarium ,więc sie więcej nie wym±drzam wink:


Najczę¶ciej w sklepach bojowniki trzymane s± w małych kubeczkach i żyj±, ale czy to znaczy że to s± odpowiednie dla nich warunki ?!

mario_z napisał:
Czyli producent również jest rz±dny zysku bo wytwarza te okr±głe akwaria??

Nie mario_z, on wytwarza je ponieważ jest przekonany że to najlepsze lokum jakie możemy zapewnić naszym podopiecznym, kto by tam my¶lał o zyskach wink:
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaję sobie sprawę, że to nie miejsce dla niego i wcale nie mam zamiaru się na nim znęcać. A przy najbliższej wyprawie do sklepu i tak miał ze mn± pojechać, bo nie mam komu go oddać. usmiech Na razie ma powietrze i jest zdziwiony, że ma mniej miejsca do pływania. ;)
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Zdaję sobie sprawę, że to nie miejsce dla niego i wcale nie mam zamiaru się na nim znęcać. A przy najbliższej wyprawie do sklepu i tak miał ze mn± pojechać, bo nie mam komu go oddać. usmiech Na razie ma powietrze i jest zdziwiony, że ma mniej miejsca do pływania. ;)

Można do oczka nic się niestanie,jeszcze Ci podziękuje w Wigilię.
Przypadkiem jak kupisz co¶ w zamian,to transport tylko w woreczku,natomiast samo "zarybianie "w akwiarium ;kladziesz worek do wody celem wyrownania temperatury ,otwierasz woreczek i zostawiasz aż
wody sie wymieszal± i rybeń ki same wyplyn±,można pomoc oczywi¶cie.
Trwa to mniej więcej okolo pół godz.
Jeżeli transport ma trwac troszku dłużej to przed wpuszczeniem rybek do woreczka ,trzeba nim kilka razy wstrz±sn±ć,celem napowietrzenia.
To na tyle narazie.
Balisto
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Mar 20, 2010
Posty: 3


PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Akwaryst± jestem od ponad 10 lat tak mi się zdaje jako¶.
Przez swoje szkło przeprowadziłem dziesi±tki gatunków ryb, od gupików przed proporczykowce aż po poskoczki mułowe.
Obecnie od 3 lat ponad mam akwarium morskie, niestety nie jest one takie pieknie jakbym chciał bo kase dziele jeszcze na wędkarstwo a dokładnie na castingow± metodę.
Na szafce stoi 240litrów rafki koralowej, nie czytam już ksi±żek o tym bo mam większosc w głowie usmiech Rybki fajna sprawa...
Jakby kto¶ miał pytanie co do rybek to pomoge w miare możliwo¶ci.
Bronek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2005
Posty: 250

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pocz±tkuj±cym akwarystom polecam ksi±żki prof. Stefana Kornobisa "Jak założyć i pielęgnować akwarium"(dla zupełnych nowicjuszy) i "Słodkowodne ryby akwariowe"(hodowla i rozmnażanie, syntetyczne opisy gatunków, bardzo dobra ksi±żka któr± można wyrwać za pi±taka w antykwariacie).
Z zagranicznych tłumaczeń polecam Claus Schaefer/Andreas Raschke "Zakładamy akwarium" - jedna z niewielu tłumaczonych ksi±żek która nie jest wył±cznie kolorowym albumem- folderem reklamowym oderwanym od polskiego rynku i rzeczywisto¶ci. Polskie wydanie jest z 2007 roku, więc do¶ć aktualna.
_________________
'Nie ¶wiadcz± o prawdziwej warto¶ci wędkarza ani ilo¶ciowe czy jako¶ciowe rozkłady zdobyczy wędkarskiej...' Feliks Choynowski
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym założyć małe akwarium 45l (50cm x 30cm x 30cm) , hodować tam 10-20 neonek 1 lub 2 glonojady i jeszcze może jakie¶ rybki tylko nie wiem jakie. Jak± lampę, filtr, podłoże, grzałkę, ro¶liny i inne rybki by¶cie polecali
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z do¶wiadczenia - tej wielko¶ci zbiorniki nadaj± się głównie na krewetkaria lub zbiorniki tarłowe. Umieszczenie w nim glonojada (zbrojnika) zakrawa na sadyzm. One potrzebuj± znacznie większego akwarium. Jeżeli już co¶ w tym stylu - to kilka otosków. Będ± bardziej pożyteczne, choć wrażliwe na jako¶ć wody. Akwarium musisz najpierw ustabilizować. Jeżeli do tego wpu¶cisz 10 neonków - to osi±gniesz granice zdroworozs±dkowej pojemno¶ci zbiorniczka. Wpuszczanie tam czegokolwiek więcej spowoduje powstanie "zupy rybnej" i ogromne problemy z utrzymaniem zwi±zków azotowych na akceptowalnym poziomie, a to w konsekwencji choroby ryb.
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Tak z do¶wiadczenia - tej wielko¶ci zbiorniki nadaj± się głównie na krewetkaria lub zbiorniki tarłowe. Umieszczenie w nim glonojada (zbrojnika) zakrawa na sadyzm. One potrzebuj± znacznie większego akwarium. Jeżeli już co¶ w tym stylu - to kilka otosków. Będ± bardziej pożyteczne, choć wrażliwe na jako¶ć wody. Akwarium musisz najpierw ustabilizować. Jeżeli do tego wpu¶cisz 10 neonków - to osi±gniesz granice zdroworozs±dkowej pojemno¶ci zbiorniczka. Wpuszczanie tam czegokolwiek więcej spowoduje powstanie "zupy rybnej" i ogromne problemy z utrzymaniem zwi±zków azotowych na akceptowalnym poziomie, a to w konsekwencji choroby ryb.

To jakie i ile ryb by pan polecał do tego akwarium?
Mógłby pan polecić jakie¶ ro¶linki?
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S. jaki filtr, grzałkę i może odmulacz (chyba ze nie jest potrzebny)
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie podaj±c konkretny model filtra, ryb, ro¶lin itd. Wszystko zależy co Ci się podoba i jakim funduszem dysponujesz. Ponieważ każdy biotop ma inne wymagania .Małe akwaria je¶li s± fajnie zrobione przyci±gaj± oko. Lecz jest jeden problem, małe nie znaczy wymagaj±ce mniej. Im większe akwa tym lepiej dla pocz±tkuj±cego hodowcy. W małym baniaku ciężko jest utrzymać równowagę biologiczn± jak napisał Esox. I tutaj nawet 10 filtrów nie pomoże je¶li przerybimy akwarium.
Duże wybacza błędy, które w małym mogę spowodować ¶mierć całej obsady a co za tym idzie zniechęcenie do akwarystyki. A jest to na prawdę bardzo fajna pasja, do której się ucieka w momencie gdy nie jeste¶my lub nie możemy być na rybach wink: . Nie można też zapominać o obowi±zkach przy nim. Raz w tygodniu podmiana wody, przycinanie ro¶lin no i odmulanie.
Nie chcę Cię zniechęcić ale pokazać, że akwarystyka to nie tylko posiadania kawałka "¶rodowiska" w baniaku z wod±. Jest w niej więcej plusów jak minusów więc zachęcam każdego odpowiedzialnego wesoly . Żeby nie był to offtop to link z bardzo fajn± rybk± do małego akwarium
Razbora
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysponuję funduszem 300zł i chciałbym mieć dużo koloru zielonego i kolorowych rybek i podłoża i żeby sprzęt pasował kolorystycznie i żeby był do¶ć wydajny
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

junio40 napisał:
Dysponuję funduszem 300zł

Nie kombinuj kolego, nie kombinuj, w tej kwocie kupisz to
klikamy tu
do tego u nich dokupujesz żwirek i jeszcze zostaje Ci parę groszy na rybki lub ro¶linki a gdy ponownie poczujesz przypływ gotówki dokupisz kolejne ryby i ro¶liny.
Jest jeszcze jedna możliwo¶ć, możesz kupić to kliknij plus filtr, resztę powoli dokupisz.
Osobi¶cie wybrał bym opcję drug± czyli 112 litrów, większy zbiornik bardziej cieszy oko.

Przemy¶l na spokojnie propozycję.

Moje 260 literków
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
junio40 napisał:
Dysponuję funduszem 300zł

Nie kombinuj kolego, nie kombinuj, w tej kwocie kupisz to
klikamy tu
do tego u nich dokupujesz żwirek i jeszcze zostaje Ci parę groszy na rybki lub ro¶linki a gdy ponownie poczujesz przypływ gotówki dokupisz kolejne ryby i ro¶liny.
Jest jeszcze jedna możliwo¶ć, możesz kupić to kliknij plus filtr, resztę powoli dokupisz.
Osobi¶cie wybrał bym opcję drug± czyli 112 litrów, większy zbiornik bardziej cieszy oko.

Przemy¶l na spokojnie propozycję.

Moje 260 literków


Mario ma racje. Bez kombinacji.
Niezłe akwa Mario. Na widok aż mnie kusi by odkurzyć 240, która czeka sobie w piwnicy na lepsze czasy wesoly . Tzn. aż żona pozwoli wink: . Musze sobie radzić pół¶rodkami. tzn. 25l rakarium i 72l, w którym d±żę do samych ro¶lin i samych krewetek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:

Niezłe akwa Mario.

Dzięki, ale do piękno¶ci to jeszcze mu sporo brakuje, tło strukturalne robi wrażenie ale ro¶liny już nie, teraz muszę popędzić anubiasy które ostatnio mi troszkę zmarniały.
My¶lę że za jakie¶ pół roku powinno być widać zielone efekty.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario - w tym mniejszym akwa, do którego linkujesz trochę słabe ¶wiatło jest. Inna sprawa, że łatwiej dorobić ¶wiatło niż litraż. usmiech Poza tym mankamentem to bardzo rozs±dna propozycja jest. No i trochę większy wybór rybek wchodzi w grę. Takie akwa wygl±da ¶licznie z czarnym tłem i drobnym czarnym żwirkiem, da się już w nim zrobić choć dwa piętra ro¶lin. Może jaki¶ korzeń ze mchem, albo gałęzatka. Do tego rozs±dnie dobrane krewetki, kilka otosków i stadko małych rybek. Takie akwa da się w miarę ustabilizować i utrzymać nawet pocz±tkuj±cemu, jak słusznie napisał Tiur. Pod warunkiem zachowania rozs±dnej obsady i unikania ryb mocno zanieczyszczaj±cych - np. piękniczkowatych.
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario, te akwaria s± naprawdę fajne, ale no wła¶nie zawsze jest jakie¶ ale, jedyne miejsce w którym może ono stać jest za małe na te akwaria a na tamte pasowało idealnie smutny
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

junio40 napisał:
Mario, te akwaria s± naprawdę fajne, ale no wła¶nie zawsze jest jakie¶ ale, jedyne miejsce w którym może ono stać jest za małe na te akwaria a na tamte pasowało idealnie smutny

Niestety, ale więcej miejsca to ja Ci nie wykombinuję. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę kombinował żeby się tylko miejsce znalazło ( zrobi się najwyżej przemeblowanie). wesoly :P
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety przemeblowanie nie wypaliło :evil:
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się was zapytać czy do tego mojego akwarium nadawały by się brzanki sumatrzańskie i brzanki sumatrzańskie zielone i czy nie k±sały by otusków :?:
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*otosków :oops:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

junio40 napisał:
Chciałbym się was zapytać czy do tego mojego akwarium nadawały by się brzanki sumatrzańskie i brzanki sumatrzańskie zielone i czy nie k±sały by otusków :?:

Brzanki jakie by to niebyły to potrzebuj± one dużo miejsca, s± to ryby które s± w ci±głym ruchu więc musz± mieć sporo miejsca do pływania.
W tak małym akwarium dobrze będ± się czuły oprócz otosków chyba tylko gupiki i neonki i to po kilka sztuk, nie więcej.
Junio taka mała uwaga, je¶li się pomyliłe¶ w po¶cie to po-prostu popraw bł±d, nie pisz kolejnego postu
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Nie Sty 01, 2012 12:55 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, dzięki za radę :placz
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
W tak małym akwarium dobrze będ± się czuły oprócz otosków chyba tylko gupiki i neonki i to po kilka sztuk, nie więcej.


Ja bym raczej odradzał gupiki - ich przemiana materii może być zbyt uci±żliwa dla małego akwa. Jeżeli jednak gupiki - to raczej mniejsze (np. endlerki). Do tego akwa pasowałyby mniej więcej dwa samce i pięć samic. Z góry trzeba rozważyć, co z młodymi, które zaraz się pojawi±. Można też trzymać same samce - wtedy jest bardziej ozdobnie, praktycznie, ale jako¶ć tak... moralnie nieklawo. wesoly

A gdyby tak Celestichthys margaritatus, znany jako mikrorazbora galaxy lub niebiański danio perłowy? Moim zdaniem dużo subtelniejsze od stada gupików i bardzo ładne.
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja my¶lę nad zmienniakami plamistymi i krewetkami amano wink:
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadłem na nowy pomysł na ro¶liny akwariowe w 45l ze ¶wietlówk± 20W a dokładnie to na Riccia fluitans (wgłębka), Mech jawajski, Eleocharis parvula, Gałęzatka (Cladophora aegagropila), Limnofila bezszypułkowa (Limnophila sessiliflora), Staurogyne repens. Oceniajcie i piszcie uwagi do moich pomysłów.
benek
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jul 06, 2007
Posty: 12

Kraj: UK
PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem jezeli moglbym Tobie polecic to bym wybral Pretniki Karlowate. Z 2 samce i okolo 4 lub 6 samic. Dotego dolozylbym z 4 Kiryski dla czyszczenia dna. Co sie wiaze z Pretnikami nieodzownie musza byc rosliny plywajace np. Pistia.
Do tego bym dolozyl z 3 lub 4 Anubisy Nana przytwierdzone do skalki lub kamyka. Jakas kryjowka dla samiczek np grotka i setap gotowy.
Musisz pamietac, ze na 1 litr wody przypada 1 cm dlugosci ryb.
Ja do mojego 20 litrowego akwarium wprowadzilem 2 samce i 4 samiczki Pretnika Karlowatego plus Pistie na powierzchnie i 3 Anubisy Nana przymocowane do kamykow. Akwarium wyglada calkiem, a samczyki buduja co chwile gniazda po przeciwnych stronach akwa. Przy okazji zapodam pare zdjec do galerii takze bedziecie koledzy mogli sie wypowiedziec na temat moich 2 szkielek 140l i 20l
Pozdrawiam.
[/img]
benek
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jul 06, 2007
Posty: 12

Kraj: UK
PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj mozna zobaczyc jak moj Pretnik buduje gniazdohttp://www.youtube.com/watch?v=I8fqBQbAGkw&feature=youtu.be
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Akwarium, oczka wodne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 120