Czy wiesz, że...
Pierwszą wędkującą kobietą była Juliana Bernes (Barnes) – autorka traktatu o myślistwie, który wraz z rozprawami o sokolnictwie i heraldyce ukazał się w Anglii w 1486 roku. Wolumin nosi nazwę "Księga z St. Albans". W uznaniu zasług federacja wędkarska International Game Fish w 1998 roku przyznała jej miejsce z Salonie Chwały (Hall of Fame).

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 394
 Zalogowani 0
 Wszyscy 394

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(61809) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(513851) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(513851) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(513851) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513851) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513851) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513851) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(513851) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513851) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(513851) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2275
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2189
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2503
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Trolling
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Trolling
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Problem sprowadzenia przynęty na żądaną głębokość, natychmiast rozwiązałby Petrus. lol
Ale go nie ma , więc się nie dowiecie. wink:

Nie wzywaj jego imienia nadaremno, bo objawi się nam jako Jonasz się objawił wypluty z trzewi wielkiej ryby wesoly wesoly wesoly lol lol lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
jjjan napisał:
Problem sprowadzenia przynęty na żądaną głębokość, natychmiast rozwiązałby Petrus. lol
Ale go nie ma , więc się nie dowiecie. wink:

Nie wzywaj jego imienia nadaremno, bo objawi się nam jako Jonasz się objawił wypluty z trzewi wielkiej ryby wesoly wesoly wesoly lol lol lol

Chyba wypruty wesoly :P usmiech , bo Sołtys twierdzi, że zaraza pojawiła się na forum o nożach.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Nie wzywaj jego imienia nadaremno, bo objawi się nam jako Jonasz się objawił wypluty z trzewi wielkiej ryby

Wieloryb nie jest rybą :roll: no ale może wspólcześni Jonaszowi o tym jeszcze nie wiedzieli.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właściwie to nie pływają płycej . Karmazynki, odpowiednik okonia, uwielbia brać na dużych głębokościach nawet ponad 200m. Morszczuk, czyli taki trochę sandacz, bierze na padlinę wleczoną po płaskim dnie, ale nie koniecznie płytko bo nawet na 100m.
_________________
Jarosław Augustyniak vel Kot Bury

o cholera ,kupiłem szpulki po 100m :placz i jak tu łowić lol pane jak tu złowić 8O
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2548

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dżesus Krajs... zadałem dawno pytanie o trolling. Coś mi wyłączyło powiadomienie o odpowiedzi i nie wiedziałem o tym, że tak się rozwinęło.
Kiedyś jak widziałem gościa z komórką to mówiłem szpaner itp. Jak zobaczyłem sondę na czyjejś łódce miałem to samo odczucie. Jak widziałem nawigacje w aucie... myślałem, że gościu nie zna geografii. Tak było kiedyś, teraz nie wyobrażam sobie "normalnego" funkcjonowania bez tych przyrządów. Ze wstydem muszę przyznać, że kiedyś przejechałem swoje ulubione jezioro bo miałem wyłączoną nawigację. Nie uciekniemy od tych technikalii.
Tylko ryb jakby mniej...
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Krakowie też dziadki z ZO wprowadziły zakaz trollingu. Pewnie jeszcze nie słyszeli o echosondach, więc jeszcze kilka lat będzie legalna. Bo jak do nich dotrze że coś takiego każdy może sobie kupić to na bank wprowadzą zakaz - jak to 'pies ogrodnika'.
Swoją drogą to się zastanawiam czy przeciwnicy echosond/trollingu próbowali kiedyś tych 'łatwych' metod połowu no i jak szybko im ręce omdlały od wyciągania okazów ;)

pozdr
newrom
Nierobiga25
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Mar 11, 2012
Posty: 3

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego został trolling zezwolony na 3 jeziorach na reszcie jezior mamy zakaz połowu tą metodą.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwuję temat "zakazu trollingu" na wielu forach i mam wrażenie, że przyczyną całego zamieszania są artykuły zamieszczane w "WŚ". Gazeta ta publikuje artykuły o trolingu w pełnej jego formie. Downringery, pieski i cała masa wędek na pokładzie. Przerażeni widmem trolingu działacze zakazują trollingu w każdej formie, bo łatwo, i tym sposobem zakazują dorożki i innych prostych form tej metody. Myślę, że te artykuły zrobiły więcej krzywdy metodzie trollingowej niż pożytku. Ilu z nas stać na zakup i wyposażenie łodzi do trollingu w pełnej jego formie?
Nierobiga25
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Mar 11, 2012
Posty: 3

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Obserwuję temat "zakazu trollingu" na wielu forach i mam wrażenie, że przyczyną całego zamieszania są artykuły zamieszczane w "WŚ". Gazeta ta publikuje artykuły o trolingu w pełnej jego formie. Downringery, pieski i cała masa wędek na pokładzie. Przerażeni widmem trolingu działacze zakazują trollingu w każdej formie, bo łatwo, i tym sposobem zakazują dorożki i innych prostych form tej metody. Myślę, że te artykuły zrobiły więcej krzywdy metodzie trollingowej niż pożytku. Ilu z nas stać na zakup i wyposażenie łodzi do trollingu w pełnej jego formie?


Masz racje z tym artykułem w "WŚ" i z tym , że sprzęt do trollingu jest drogi. Ale też jest druga sprawa jak mało jest ludzi którzy łowią na tą metodę połowu. W internecie artykuły na temat łowienia na trolling jest tyle co kot napłakał. Początkującemu wędkarzowi który nawet by chciał łowić tą metodą jest ciężko zacząć dodajmy do tego jeszcze ilość ryb w naszych akwenach który wcale nie ułatwia zadania. I przez to jest on przez wielu wędkarzy ignorowany.
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Ilu z nas stać na zakup i wyposażenie łodzi do trollingu w pełnej jego formie?


A ilu z nas potrzebuje pełnego wyposażenia łodzi ? usmiech
W moim rejonie nie ma łowiska na którym byłby sens stosować windę (jakby się ktoś bardzo uparł to najwyżej okolice stopni Łączany i Kościuszko).
Uchwyty na wędki ? Jasne, kosztują kilkadziesiąt zł / szt, mniej niż kilka kg lepszej zanęty. Silnik ? Do trollingu wystarczy 2-6KM (do łodzi powiedzmy do 5m), używany kosztuje 1-3tys pln. Łódka albo ponton to też nie jest jakaś gigantyczna kasa (wszystko zależy oczywiście od tego co się kupuję bo można wydać kilkadziesiąt tyś na samą łódź).
Zresztą 'Polak potrafi' i wielę szpejów można sobie wykonać w pobliskim 'warstacie' u 'Pana Henia' ;)
Moim zdaniem przez towarzyszy zarządców okręgowych przemawia pies ogrodnika i brak wiedzy (np powszechna opinia że wystarczy pływać ciągając przynętę żeby łowić duże ilości ryb).
ZO Krakow zabronił trollingu już rok temu :-/
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Mar 16, 2012 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja może tylko przypomnę, że swego czasu odsądzany od czci i wiary był spinning. Słyszałem nawet opinię, że metoda spinningowa zniszczy wszelkie pogłowie ryb, że jest to mordercze urządzenie którego nasza przyroda nie wytrzyma itd. Itp. Żądania zakazu spinningowania wcale nie były żartami. Kupowaliśmy specjalne znaczki zezwalające na spinningowanie. W jedynej wtedy prasie wędkarskiej czyli w WW toczyły się zawzięte dyskusje co jest skuteczniejsze- żywiec, czy spinning.

Jestem przekonany, że tak jak wtedy tak i teraz opór przed zmianami wynika z oportunizmu i konformizmu co poniektórych. Wędkarze nie należą do ludzi cierpliwych, czyli co za tym idzie, wcale nie są jak się powszechnie sądzi opanowani, spokojni, zrównoważeni. Wręcz przeciwnie, w większości to zawistni, fałszywi i podstępni cholerycy, którzy gorąco nienawidzą innych wędkujących. Zazdroszczą innym sukcesów i bezustannie szukają sposobu na zaszkodzenie „konkurencji” czyli całej reszcie uprawiających ten sport. Prawie każdemu kto sam nie trollinguje przeszkadza trolling!!!!!!! Dlaczego nie wiadomo?.

Od początku pojawienia się echosond ciągle słyszy się jakie to zabójcze urządzenie. Jeżeli nie zabójcze to w jakiś sposób sprzeczne z wyidealizowanym wizerunkiem wędkarza. W praktyce czegoś takiego jak wędkarz doskonały nie ma. Ci którzy coś potrafią ukrywają swoje metody i sposoby. Jeżeli mówią to najczęściej kłamią w żywe oczy, byle tylko zmylić ewentualnego konkurenta. Nie dzielą się swoja wiedzą z nikim. Poza tym ci sami „mistrzowie” potrafią np. zająć miejsce komuś komu udało się coś złowić choćby to było dziecko lub kaleka. Robią to bez echosondy, bo akurat tą bardzo pogardzają i uważają za niegodną mistrza i znawcy.

Na wodzie i wokół połowu ryb toczy się cicha wojna pełna kłamliwych podstępów, oszukańczych opinii, krętactw, matactw i mistyfikacji. I to jedynie jest pewne, że nigdy się ona nie skończy.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Mar 16, 2012 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Ja może tylko przypomnę...


Bardzo sensownie i prawdziwie napisane. Niestety to co piszesz jest prawdą. Jedyne co mogę jeszcze dodać to, to że przyczynia się do takich zachowań tzw. specjalizacja. Mało jest już wędkarzy łowiących wieloma metodami. Nie wiem czy jest to metoda snobowania się na bycie karpiarzem, sumiarzem, sandaczowcem czy innym jazgarzowcem? Może to efekt marketingu, który wmawia nam, że dany kij to tylko na określoną rybę? Fakt jest faktem, że każda z grup usiłuje wmówić reszcie, że tylko oni są prawdziwwymi wędkarzami i tylko ich metody są dobre dla środowiska. Resztę należy uświadamiać i ograniczać przepisami. Nie bez znaczenia jest też brak czasu. Lubiąc łowić różnymi metodami a nie mając dużo czasu poświęcamy ten czas tylko ulubionej metodzie i stajemy się jej zagorzałym obrońcą zapominającym o innych. Smutne to ale prawdziwe.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Piš Mar 16, 2012 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
...
Jestem przekonany, że tak jak wtedy tak i teraz opór przed zmianami wynika z oportunizmu i konformizmu co poniektórych....


NIe za bardzo rozumiem tego zdania. Zmianą ma być zakaz metody, czy jej upowszechnianie ? Dla mnie trolling, to znana i bardzo stara metoda. Praktycznie od kiedy wędkuję z łódki, to zawsze spotykałem ciągających za sobą przynęty.

Co do reszty wywodu, to nie mogę zgodzić się, że "wędkarze, to cholerycy...itp" To nie wędkarze, tylko my - statystyczni Polacy, jesteśmy nietolerancyjni i bezwzględnie przekonani o wyłączności na "świętą rację" usmiech Wystarczy popatrzeć jakie wojny toczą się na innych hobbystycznych forach, albo w realu ..chociażby na drodze.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Mar 16, 2012 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
To nie wędkarze, tylko my - statystyczni Polacy, jesteśmy nietolerancyjni i bezwzględnie przekonani o wyłączności na "świętą rację" usmiech Wystarczy popatrzeć jakie wojny toczą się na innych hobbystycznych forach, albo w realu ..chociażby na drodze.


Brawo - święte słowa niestety.
Ale za to cnót u nas co nie miara: Sinead O’Connor ma koncertować we Wrocławiu, co spotkało się z protestami wielu radnych. Dlaczego? Ano dlatego, że 20 lat temu podarła zdjęcie papieża w proteście przeciw pedofilii księży, na którą wspomniany - co by nie mówić - nie reagował z "wielkim zapałem". :roll:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Piš Mar 16, 2012 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
chociażby na drodze.

A ile zdrowia kosztuje dzisiaj jeżdżenie z dzieckiem w aucie...
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
samara napisał:
...
Jestem przekonany, że tak jak wtedy tak i teraz opór przed zmianami wynika z oportunizmu i konformizmu co poniektórych....


NIe za bardzo rozumiem tego zdania. Zmianą ma być zakaz metody, czy jej upowszechnianie ? Dla mnie trolling, to znana i bardzo stara metoda. Praktycznie od kiedy wędkuję z łódki, to zawsze spotykałem ciągających za sobą przynęty.


Masz rację metoda jest stara, ale przyzwolenie na nią pojawiło się dopiero po „przemianach ustrojowych” czyli jakieś dwadzieścia lat temu zakazaną „doroszkę” nazwano z angielska „trollingiem „ i zezwolono na taki połów w zasadzie wszędzie. Oczywiście zaraz pojawiły się protesty, moim zdaniem przede wszystkim protestowano z powodu przyzwyczajeń. No bo jak to jeszcze niedawno ciąganie przynęty było surowo karanym i potępianym wykroczeniem a teraz można. Ci którzy mieli wdrukowany pogląd o doroszce jako formie kłusownictwa dostali piany na ustach. Przechodzili ciężkie chwile patrząc na krążących po wodach trollujących, to trzeba przyznać. Ale jak widać nie zasypiali gruszek w popiele i ku ich ukontentowaniu stare wróciło.

Tak jak za czasów tępych komunistów. Myślę, że chyba nie należy się temu dziwić. Jest to w pewnym stopniu jedyny chyba sposób, żeby zachować cokolwiek z dawnych czasów. To taki utajony komunizm w którym mniej lub bardziej świadomi kryptokomuniści kontrolują jakąś tam grupę społeczną, czyli nas. To tylko ten pociąg do władzy, do zakazywania, do łaskawego zezwalania, i do straszenia konsekwencjami.

Ciągle mam wrażenie, ze ktoś nie wie albo nie chce widzieć co to znaczy demokracja. Zresztą komunizm nie był taki zły tylko, że z powodu podobnych jak ten problemów nie dawało się w nim żyć.

Tak na marginesie, czy ktokolwiek potrafi odpowiedzieć dlaczego trolling powinien być zakazany. Dla mnie to zagadka. Proszę o wyjaśnienie.
Czy chodzi o to, że ktoś tam pływając w kółko złowi więcej niż ten który sterczy na brzegu, czy o to że ten z brzegu musi na to patrzeć i krew go zalewa kiedy tamten łowi a on bidula nie?
sados
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: May 25, 2004
Posty: 19

Kraj: Polska
Miejscowoœć: warszawa
PostWysłany: Piš Lis 09, 2012 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie Ci panowie co tak zaciekle skasowaliby echa i troling są sknerami i dusigroszami. Podejrzewam że pływają na wiosłach lub w ogóle łódek nie mają. Najchętniej nałowiliby na kij od szczotki i koński włos usmiech usmiech Na ryby jadą i patrzą czy im spali 5 czy 3.8 litra. Może zabronią też kupowania wędek na zamówienie,które są 10razy droższe?? Zabroniliby-bo im żal dupska ściska. Talon?? Composite Development--a co to Panie?? Echosonda kojojowa z nawigacją? Jak on może?? Toż to morderca ryb. Wielokrotnie widziałem to w oczach takich panów. Kołowrotek Stella?? Poco taki?? Ale wiecie takich przykładów nie tylko z wędkarstwa można mnożyć. Np; kot za 2tyś zł??? K... jak to? Za kota dać 2tyśiunce?? Jezu mówi mi taki z rodzinki. Ty jesteś [ocenzurowano]... Tak właśnie mówię mu. Zappp. i kupuję sobie z małżonką co nam się podoba(no w miarę naszych możliwości) . I niech żaden dziad leśny nie zabroni mi dozy przyjemności z echosondą i z trolingiem na moim ukochanym ZZ. Pozdrawiam wszystkich z echosondami. wink: Kraj zakazów i nakazów.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund :: Zapytania do SQL: 69