Czy wiesz, że...
Warto¶ci± graniczn± tlenu rozpuszczonego w wodzie, poniżej której ryby sn± (w mg/litr) jest dla pstr±ga potokowego 2,2; pstr±ga tęczowego 1,2; leszcza 0,4-0,5; sandacza 0,5-0,8; okonia 0,2 - 0,6, płoci 0,7; szczupaka 0,3- 0,6; karpia 0,2-0,3; lina 0,1-0,2; karasia 0,1.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 566
 Zalogowani 1
 Wszyscy 567

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500105) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500105) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500105) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500105) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500105) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500105) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500105) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500105) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500105) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500105) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wszystko ma swoj± cenę
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Wszystko ma swoj± cenę
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 6:30 pm    Temat postu: Wszystko ma swoj± cenę Odpowiedz z cytatem

Czy do nas również przyjedzie TO? A może już jest?
"Będziemy" kupować? zly:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 6:35 pm    Temat postu: Re: Wszystko ma swoj± cenę Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:

"Będziemy" kupować? zly:

Jasiu ja mam już taki "brelok" tylko troszkę większy, mój ma 260 litrów wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Twoim "breloku" ryby nie zdychaj± z głodu i braku tlenu.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba mieć z główk± co¶ nie tak by co¶ takiego kupować.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Trzeba mieć z główk± co¶ nie tak by co¶ takiego kupować.


Co w takim razie powiesz o pomyslodawcy albo sprzedajacym? Czego to ludzie nie wymysla zeby zarobic :evil:
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie to ciekawi, ile w przeliczeniu za kilogram ryby wychodzi? Może taniej, niż kupować glazurowane mrożonki?
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, Chiny to kraj obojętny kulturowo na okrucieństwo wobec zwierz±t, zwierzę (poza dziko żyj±cym) nie różni się tam niczym od rzeczy.
Nas to szokuje (w tym mnie, jak najbardziej), dla nich jest normalne.
Jedyny sposób na zmianę (przynajmniej szansę na ni±) jest wpływanie na tę kulturę z zewn±tz, niech widz±, że co¶ się dzieje i duża czę¶ć ¶wiata to potępia. Ten szum już jest, więc jest szansa na zmianę...
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:

Jedyny sposób na zmianę (przynajmniej szansę na ni±) jest wpływanie na tę kulturę z zewn±tz, niech widz±, że co¶ się dzieje i duża czę¶ć ¶wiata to potępia. Ten szum już jest, więc jest szansa na zmianę...


lol
Teraz to dowaliłe¶ lol .

Chiny kopiuj± na potęgę wszystko co możliwe, co z tego,że nie mog± tego sprzedawać poza własn± stref± wpływów. Cały ¶wiat to potępia i co? Jednocze¶nie cały ¶wiat to niepostrzeżenie Made in China. Oni maj± w głębokim poważaniu opinię publiczn± i wpływanie na zmianę ich kultury z zewn±trz. Wolne żarty.
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="ZIPPO"] lol
Teraz to dowaliłe¶ lol .

Cytat:
Chiny kopiuj± na potęgę wszystko co możliwe, co z tego,że nie mog± tego sprzedawać poza własn± stref± wpływów.

Poza stref± wpływów? Czyli gdzie!? Poniżej piszesz, że cały ¶wiat to "made in China", a jako¶ u nas bryloczków z żyj±tkami nie dostaniesz.
Zanim kogo¶ wy¶miejesz, napisz co¶ sensownego i logicznego sam.

Cytat:
Cały ¶wiat to potępia i co? Jednocze¶nie cały ¶wiat to niepostrzeżenie Made in China. Oni maj± w głębokim poważaniu opinię publiczn± i wpływanie na zmianę ich kultury z zewn±trz. Wolne żarty.

Nie cały, a duża czę¶ć ¶wiata potępia np okre¶lone traktowanie człowieka, co skutkuje tym, że podej¶cie do jednostki ludzkiej w Chinach jest nieporównywalnie lepsze niż za rz±dów Mao. Zmiany oczywi¶cie następuj± bardzo powoli, ale jednak...Dlaczego, Zippo?, pomy¶l nad tym i poczytaj, a przy okazji nie patrz na ¶wiat w kategoriach czarno-białych.
Jezeli po tych rozważniach dojdziesz do wniosku, że wpływ na kulturę z zewn±trz nie ma na ni± wpływu, to rzeczywi¶cie nie ma o czym gadać, braku wiedzy nie chce mi się komentować.
Pozdrawiam.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="wolfram"]
ZIPPO napisał:
lol
Teraz to dowaliłe¶ lol .

Cytat:
Chiny kopiuj± na potęgę wszystko co możliwe, co z tego,że nie mog± tego sprzedawać poza własn± stref± wpływów.

Poza stref± wpływów? Czyli gdzie!?

Choćby Tajwan, Singapur, Malezję, Indonezję, Tajlandię i Filipiny... ale przecież Ty o tym dobrze wiesz.
wolfram napisał:
Poniżej piszesz, że cały ¶wiat to "made in China", a jako¶ u nas bryloczków z żyj±tkami nie dostaniesz.
Zanim kogo¶ wy¶miejesz, napisz co¶ sensownego i logicznego sam.

Nie złapałe¶ sensu mojej wypowiedzi usmiech , ale nie będę Cie przekonywał, że duża czę¶ć rzeczy których używasz ma z tyłu napis wiadomy.


Cytat:
Cały ¶wiat to potępia i co? Jednocze¶nie cały ¶wiat to niepostrzeżenie Made in China. Oni maj± w głębokim poważaniu opinię publiczn± i wpływanie na zmianę ich kultury z zewn±trz. Wolne żarty.

wolfram napisał:
braku wiedzy nie chce mi się komentować.
Pozdrawiam.
:oj:

Ja Ciebie też usmiech
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpływ ¶wiata też nie jest taki super, czytałem że w jakie¶ ichnie chińskie ¶więto zjadane były psy, a tury¶ci z "zachodniej kultury" s± tak ciekawi tych barbarzyństw że teraz zjada się w te ¶więto tysi±ce psów więcej.(najwięcej jedz± tury¶ci)

Chiny i ta opisana strefa wpływów to faktycznie wyhodowany na amerykańskim kapitale dziwny ¶wiat.
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Zippo.

Rozumiem, hipokryzja, ¶wiat potępia, ale robi interes na czym¶, zgoda, ale nie wszyscy robi± interes, a fakt, że w Chinach zaczynaj± się pojawiać głosy za walk± o prawa zwierz±t jest dowodem, że szum ¶wiata nie odbija się od chińskiego stołu jak piłeczka ping pongowa i zmiany to kwestia czasu.
Poza tym cierpienia zwierz±t nie można opatrzyć znaczkiem made in China i sprzedawać w formie bryloczków na całym ¶wiecie z wiadomych wględów, więc przykład ze znaczkiem chybiony.


Ostatnio zmieniony przez wolfram dnia Czw Kwi 05, 2012 4:39 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
Wpływ ¶wiata też nie jest taki super, czytałem że w jakie¶ ichnie chińskie ¶więto zjadane były psy, a tury¶ci z "zachodniej kultury" s± tak ciekawi tych barbarzyństw że teraz zjada się w te ¶więto tysi±ce psów więcej.(najwięcej jedz± tury¶ci)

Majus, nie chodzi o przypadkowych turystów spragnionych emocji.
To, że w Chinach pojawiły się organizacje walcz±ce o prawa zwierz±t nie wzięło się znik±d. Ja nie twierdzę, że wpływ ¶wiata jest super, ale odgrywa znacz±c± rolę dla przemian kulturowych w danym państwie. Kiedy¶ poprzez ekspansje i podboje, teraz na skutek globalizacji.

Cytat:
Chiny i ta opisana strefa wpływów to faktycznie wyhodowany na amerykańskim kapitale dziwny ¶wiat.

"Dziwny ten ¶wiaaaaat...!"
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy mierz± Chiny (Azję) swoj± europejsk± miar± a to bł±d.
Dla nas jest to niewła¶ciwe, niemoralne, niedemokratyczne, nieludzkie, niekulturalne, nie..... i można jeszcze co¶ dopisać w/g własnej europejskie woli. Dla Azjatów s± to zupełnie inne warto¶ci czasami zupełnie niezgodne z naszymi. Arab też będzie uważał że Azjata czy Europejczyk to barbarzyńca ale my się nie zgodzimy że jeste¶my barbarzyńcami, prawda?
Przypomniał mi się tekst z jakiej¶ ksi±żki w której było o II wojnie.
Niemcy nie zachowywali się demokratycznie i nie przestrzegali praw człowieka ale w ich oflagach i stalagach ¶miertelno¶ć jeńców wojennych wynosiła 20%.
U walcz±cych przecież po tej samej stronie Japończyków też było 20% tyle że przeżywalno¶ć.
Może nam się nie podobać to czy tamto ale od potępiania byłbym daleki, inna kultura, inne zwyczaje, inne podej¶cie do tego czy tamtego.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuszna słuszno¶ć - nie często czyta się tutaj racjonalne opinie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MichalTch napisał:
mario_z napisał:
Trzeba mieć z główk± co¶ nie tak by co¶ takiego kupować.


Co w takim razie powiesz o pomysłodawcy albo sprzedaj±cym?

Michał my¶lę że lepiej będzie jak Ci nie odpowiem na Twoje pytanie. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Czw Kwi 05, 2012 7:34 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Koledzy mierz± Chiny (Azję) swoj± europejsk± miar± a to bł±d.
Dla nas jest to niewła¶ciwe, niemoralne, niedemokratyczne, nieludzkie, niekulturalne, nie..... i można jeszcze co¶ dopisać w/g własnej europejskie woli. Dla Azjatów s± to zupełnie inne warto¶ci czasami zupełnie niezgodne z naszymi. Arab też będzie uważał że Azjata czy Europejczyk to barbarzyńca ale my się nie zgodzimy że jeste¶my barbarzyńcami, prawda?
Przypomniał mi się tekst z jakiej¶ ksi±żki w której było o II wojnie.
Niemcy nie zachowywali się demokratycznie i nie przestrzegali praw człowieka ale w ich oflagach i stalagach ¶miertelno¶ć jeńców wojennych wynosiła 20%.
U walcz±cych przecież po tej samej stronie Japończyków też było 20% tyle że przeżywalno¶ć.
Może nam się nie podobać to czy tamto ale od potępiania byłbym daleki, inna kultura, inne zwyczaje, inne podej¶cie do tego czy tamtego.

I co, wolałby¶ żeby tak zostało i nikt się nie wtr±cał? Albo inaczej, że m±drze jest uznać, że w ramach jakiej¶ kulturu można męczyć i torturować, bo taka jest dana kultura i koniec !?
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
I co, wolałby¶ żeby tak zostało i nikt się nie wtr±cał? Albo inaczej, że m±drze jest uznać, że w ramach jakiej¶ kulturu można męczyć i torturować, bo taka jest dana kultura i koniec !?

Nie chciałbym narzucać komu¶ swoich pogl±dów i nie chciałbym żeby kto¶ narzucał swoje pogl±dy mnie. Dla Azjaty dużo mniejsze znaczenie ma życie innej osoby czy zwierzęcia niż dla Europejczyka, zje zupełnie co¶ innego niż Ty czy ja a nie ruszy zgniłych ogórków czy skwa¶niałego mleka.
Je¶li chodzi o męczenie czy torturowanie to jakby tak sięgn±ć wstecz to Europejczycy mieli bardzo duże osi±gnięcia.
Nie twierdzę przecież że Azjaci id± jedynie słuszn± drog± ale jestem daleki od krytyki ich postępowania bo to postępowanie maj± wpisane w swój charakter, kulturę, gastronomię, wiarę.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
sacha napisał:
Koledzy mierz± Chiny (Azję) swoj± europejsk± miar± a to bł±d.
Dla nas jest to niewła¶ciwe, niemoralne, niedemokratyczne, nieludzkie, niekulturalne, nie..... i można jeszcze co¶ dopisać w/g własnej europejskie woli. Dla Azjatów s± to zupełnie inne warto¶ci czasami zupełnie niezgodne z naszymi. Arab też będzie uważał że Azjata czy Europejczyk to barbarzyńca ale my się nie zgodzimy że jeste¶my barbarzyńcami, prawda?
Przypomniał mi się tekst z jakiej¶ ksi±żki w której było o II wojnie.
Niemcy nie zachowywali się demokratycznie i nie przestrzegali praw człowieka ale w ich oflagach i stalagach ¶miertelno¶ć jeńców wojennych wynosiła 20%.
U walcz±cych przecież po tej samej stronie Japończyków też było 20% tyle że przeżywalno¶ć.
Może nam się nie podobać to czy tamto ale od potępiania byłbym daleki, inna kultura, inne zwyczaje, inne podej¶cie do tego czy tamtego.

I co, wolałby¶ żeby tak zostało i nikt się nie wtr±cał? Albo inaczej, że m±drze jest uznać, że w ramach jakiej¶ kulturu można męczyć i torturować, bo taka jest dana kultura i koniec !?

Niszczenie kultury narodu jest przestępstwem. Wszelakie próby ingerencj w kuktury narodów to s± metody do jego podboju lub nawet eksterminacji. Jako Polak powiniene¶ to wiedzieć i szanować. Oczywi¶cie breloczki z rybkami to nie kultura tylko komercja. Takie zachowania s± skutkiem oddziaływania kultury zachodu na kulturę wschodu.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia najlepiej wszędzie zrobić "europę" i będzie cud.
Wolfram trzeba zrozumieć, że Ci ludzie żyj± w swojej kulturze dłużej
niż istnieje nasz kraj no i przypomnieć sobie do czego doprowadziły wojny
krzyżowe .... może już starczy narzucania innym swoich racji ...

ps. Dla mnie ¶winia i kawior jest be ..... a już zupełnie nie rozumiem jak można je¶ć gęsinę ... , że o cielaczku, z którego robi się tatar nie wspomnę ..
bo chyba jest różnica w dręczeniu dla zabawy a zabijaniu dla zjedzenia i to, ze europejczykowi nie smakuje psie mięso nie znaczy, że ma jakiekolwiek prawo zabraniać go je¶ć ludziom żyj±cym w innych kulturach ,
:roll: my¶lę, ze mnie rozumiesz.
_________________
Łowię i zjadam ......
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolfram. Nie jadłe¶ nigdy kurczaka w chińskiej knajpie? wink:
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
wolfram napisał:
I co, wolałby¶ żeby tak zostało i nikt się nie wtr±cał? Albo inaczej, że m±drze jest uznać, że w ramach jakiej¶ kulturu można męczyć i torturować, bo taka jest dana kultura i koniec !?

Nie chciałbym narzucać komu¶ swoich pogl±dów i nie chciałbym żeby kto¶ narzucał swoje pogl±dy mnie. Dla Azjaty dużo mniejsze znaczenie ma życie innej osoby czy zwierzęcia niż dla Europejczyka, zje zupełnie co¶ innego niż Ty czy ja a nie ruszy zgniłych ogórków czy skwa¶niałego mleka.

Rozumiem, Twój pogl±d, Twoja sprawa. Ja jednak uważam, że życie, dręczenie i cierpienie jest wszędzie takie samo niezależnie od kultury.
Jedzenie nie ma tu absolutnie nic do rzeczy, nie jestem przeciwko zabijaniu, aby zje¶ć.
Cytat:
Je¶li chodzi o męczenie czy torturowanie to jakby tak sięgn±ć wstecz to Europejczycy mieli bardzo duże osi±gnięcia.

8O I co to ma do rzeczy?

Cytat:
Nie twierdzę przecież że Azjaci id± jedynie słuszn± drog± ale jestem daleki od krytyki ich postępowania bo to postępowanie maj± wpisane w swój charakter, kulturę, gastronomię, wiarę.

Tak, to już wiem (że tak uważasz).
Ze swojej strony dodam, że charakter nie jest wpisany w kulturę na stałe, po wieki wieków.
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:

Niszczenie kultury narodu jest przestępstwem. Wszelakie próby ingerencj w kuktury narodów to s± metody do jego podboju lub nawet eksterminacji.

Tak, wszystkie międzynarodowe organizacje walcz±ce o prawa zwierz±t to mafie lol lol lol

Cytat:
Jako Polak powiniene¶ to wiedzieć i szanować.

Uważam się przede wszystkim za człowieka.

Cytat:
Oczywi¶cie breloczki z rybkami to nie kultura tylko komercja.

Jedno drugiego nie wyklucza, w Polsce komercji nie brakuje, a breloczków z rybkami nie sprzedaj±, jak my¶lisz, dlaczego?

Cytat:
Takie zachowania s± skutkiem oddziaływania kultury zachodu na kulturę wschodu.

Gdzie zatem najpierw sprzedawano breloczki z rybkami (na Zachodzie)?
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Tia najlepiej wszędzie zrobić "europę" i będzie cud.
Wolfram trzeba zrozumieć, że Ci ludzie żyj± w swojej kulturze dłużej
niż istnieje nasz kraj no i przypomnieć sobie do czego doprowadziły wojny
krzyżowe .... może już starczy narzucania innym swoich racji ...

...I uznać wszystkie międzynarodowe organizacje walcz±ce o prawa zwierz±t za kryminalne...to już było wyżej.
Ja piszę o dręczeniu, Ty o wojnach krzyżowych... :roll:
Co ma piernik do wiatraka? Czy ja postuluję jaki¶ podbój zbrojny?

Cytat:
ps. Dla mnie ¶winia i kawior jest be ..... a już zupełnie nie rozumiem jak można je¶ć gęsinę ... , że o cielaczku, z którego robi się tatar nie wspomnę ..
bo chyba jest różnica w dręczeniu dla zabawy a zabijaniu dla zjedzenia i to, ze europejczykowi nie smakuje psie mięso nie znaczy, że ma jakiekolwiek prawo zabraniać go je¶ć ludziom żyj±cym w innych kulturach ,
:roll: my¶lę, ze mnie rozumiesz.

Tak, jest różnica, ale temat jest nie o tym, czyżby¶ nie rozumiał? wink:
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Wolfram. Nie jadłe¶ nigdy kurczaka w chińskiej knajpie? wink:

Jadłem i...co w zwi±zku z tym?
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:

Tak, jest różnica, ale temat jest nie o tym, czyżby¶ nie rozumiał? wink:


Szkoda nafty Sacha i Kot napisali chyba wszystko.
Jjjan tez dał dobry przykład tylko trzeba ogarn±ć ten przekaz
a nie na siłę uszczę¶liwiać pomyslami ¶wiatowych organizacji .....
_________________
Łowię i zjadam ......
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Id± ¦więta, więc PAX koledzy zly: Ci co chc± do Chin to do Chin - reszta do malowania jajek wykrzyknik Najlepszego z tej okazji lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasach kiedy oficjalne niewolnictwo powoli chyliło się ku upadkowi, tam gdzie już je zniesino też byli tacy, którzy umywali ręce, żyj±c w przekonaniu, że nie ma sensu wtr±cać się w sprawy s±siedniego podwórka. Na szczę¶cie ludzi dobrej woli było więcej.

Poza tym panowie, jest kilka opcji:

1/ przyjmujemy, że zwierzęta cierpi± i wtedy żadne kulturowe czynniki nie odgrywaj± roli, powinni¶my dręczenie jednoznacznie potępić;

2/ wisi nam cierpienie zwierz±t

3/ przyjmujemy, że zwierzę nie cierpi, nie odczuwa, nie różni±c się niczym od przedmiotu, ale wtedy nasze prawo przewiduj±ce karę za znęcanie należy uznać za głupie.

4/ stajemy się hipokrytami tj u nas zwierzę cierpi, bo...kultura, a gdzie indziej nie, bo...kultura (bzdura, że aż wstyd!);

Proponujecie jakie¶ inne ciekawe rozwi±zania?
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idę po kabanosa wesoly
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Idę po kabanosa wesoly

A tfu, nieaktualne, zapomniałem, że post jest wink:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
pietruch napisał:
Idę po kabanosa wesoly

A tfu, nieaktualne, zapomniałem, że post jest wink:

Dobrze, że przypomniałe¶, bo mi jaka¶ ¶winia wlazła na talerz i zamaskowała się bułk± wink: .
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
pietruch napisał:
pietruch napisał:
Idę po kabanosa wesoly

A tfu, nieaktualne, zapomniałem, że post jest wink:

Dobrze, że przypomniałe¶, bo mi jaka¶ ¶winia wlazła na talerz i zamaskowała się bułk± wink: .

Schabowych post nie obowi±zuje - NIGDY wykrzyknik wink:
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
pietruch napisał:
Idę po kabanosa wesoly

A tfu, nieaktualne, zapomniałem, że post jest wink:


Jest szansa, że może zawierać mięso. lol A nawet ¶ladowe ilo¶ci orzechów. wink:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt tu raczej nie kwestionuje cierpienia zwierz±t, od tego zacznijmy idea:
wolfram napisał:
W czasach kiedy oficjalne niewolnictwo powoli chyliło się ku upadkowi, tam gdzie już je zniesino też byli tacy, którzy umywali ręce, żyj±c w przekonaniu, że nie ma sensu wtr±cać się w sprawy s±siedniego podwórka. Na szczę¶cie ludzi dobrej woli było więcej.

Proponuje zrobić porz±dek na "własnym" podwórku, z korrid± na przykład, co¶ opornie to idzie (zakaz tylko w jednym regionie, i to dopiero od tego roku).

wolfram napisał:

...
4/ stajemy się hipokrytami tj u nas zwierzę cierpi, bo...kultura, a gdzie indziej nie, bo...kultura (bzdura, że aż wstyd!);
Proponujecie jakie¶ inne ciekawe rozwi±zania?

Ten 4 punkt zmanipulowałe¶ trochę, według mnie zwierzę cierpi tak samo, ale kultury s± inne, a w ¶wietle tego co napisałem powyżej, naciski na t± inn± kulturę przy "naszej" korridzie to jest dopiero hipokryzja.
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Nikt tu raczej nie kwestionuje cierpienia zwierz±t, od tego zacznijmy idea:

Oby, ale nawet je¶li, to nic na to nie poradzimy...
wolfram napisał:
W czasach kiedy oficjalne niewolnictwo powoli chyliło się ku upadkowi, tam gdzie już je zniesino też byli tacy, którzy umywali ręce, żyj±c w przekonaniu, że nie ma sensu wtr±cać się w sprawy s±siedniego podwórka. Na szczę¶cie ludzi dobrej woli było więcej.

Cytat:
Proponuje zrobić porz±dek na "własnym" podwórku, z korrid± na przykład, co¶ opornie to idzie (zakaz tylko w jednym regionie, i to dopiero od tego roku).

Aj, nie chodzi o to, że tzw Zachód jest ¶więty, ale przynajmniej istnieje co¶ takiego jak prawa zwierz±t...
Tak, opornie idzie jak cholera. Przykład uwarunkowań kulturowych ( tu Hiszpanii) na które trudno jest wpłyn±ć i wymaga to czasu, czasu i jeszcze raz czasu, nie mniej zmiany s± możliwe...

wolfram napisał:

...
4/ stajemy się hipokrytami tj u nas zwierzę cierpi, bo...kultura, a gdzie indziej nie, bo...kultura (bzdura, że aż wstyd!);
Proponujecie jakie¶ inne ciekawe rozwi±zania?


Cytat:
Ten 4 punkt zmanipulowałe¶ trochę, według mnie zwierzę cierpi tak samo, ale kultury s± inne, a w ¶wietle tego co napisałem powyżej, naciski na t± inn± kulturę przy "naszej" korridzie to jest dopiero hipokryzja.

Gdyby¶ choć na chwilę zawiesił postrzeganie ¶wiata w kategoriach czarno/białych z pewno¶ci± doszliby¶my do porozumienia. Nie twierdzę, że Europa jest ¶więta, a Azja (Chiny w tym przypadku) zła. Podkre¶lam, że tam w ogóle nie ma praw zwierz±t, a u nas jednak s± i z większym lub mniejszym skutkiem działaj±. Tak, corrida byłaby przykładem hipokryzji, patrz±c na Zachód jak na jedn± kulturę (co przecież nie jest prawd±).
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kwestionuję że zwierzęta nie cierpi±, czuj± to samo w Chinach, w Iraku,
w Polsce czy USA.Bardziej chodziło mi o podej¶cie ludzi do ludzi czyli przestrzegania tzw. "praw człowieka" .
Wolfram,Twoje słowa :
Cytat:
I co, wolałby¶ żeby tak zostało i nikt się nie wtr±cał? Albo inaczej, że m±drze jest uznać, że w ramach jakiej¶ kulturu można męczyć i torturować, bo taka jest dana kultura i koniec !?

Zauważyłem że wtr±canie się w sprawy innych s± dla wielu (my¶lę o politykach i działaczach instytucji o prawa człowieka) bardzo, ale to bardzo ważne tylko jako¶ tak wybiórczo
zly: przeszkadza im brak demokracji w Chinach i na Białorusi ale zupełnie im nie przeszkadza zupełny brak demokracji w Arabii Saudyjskiej czy kilku emiratach w okolicy.
Roz¶miesza mnie nagonka na więzienia CIA w Polsce, były? nie były? kto za to odpowiada? bo trzeba za torturowanie talibów poci±gn±ć za odpowiedzialno¶ć, tylko kogo? Szefa CIA? byłego premiera, prezydenta USA czy naszego? I ko ma to zrobić? Ciekawe czy osoby domagaj±ce się tych konsekwencji maj± pomysł jak wyci±gn±ć z taliba informacje nie torturuj±c go? pro¶b± :?: zly:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu zaznaczam, że nie wrzucam kamyczka do czyjegokolwiek ogródka, ale... czy ta przytaczana troska o los i cierpienie zwierz±t nie jest w naszym przypadku - wędkarze - przejawem dulszczyzny?
Dla zaspokojenia własnego chorego ego też zadajemy ból i cierpienie. I nie jest ważne, czy kto¶ jest C&R, czy też nie - ból i cierpienie w każdej postaci jest identyczne. Można dywagować, czy w takim kontek¶cie ten pozyskuj±cy dla "patelni" nie jest bardziej ludzki...

A breloczki s± już skrajnym łajdactwem. Tylko sk±d się bior± takie pomysły? Nie z popytu przypadkiem?
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Nie kwestionuję że zwierzęta nie cierpi±, czuj± to samo w Chinach, w Iraku,
w Polsce czy USA.Bardziej chodziło mi o podej¶cie ludzi do ludzi czyli przestrzegania tzw. "praw człowieka" .
Wolfram,Twoje słowa : I co, wolałby¶ żeby tak zostało i nikt się nie wtr±cał? Albo inaczej, że m±drze jest uznać, że w ramach jakiej¶ kulturu można męczyć i torturować, bo taka jest dana kultura i koniec !?
Zauważyłem że wtr±canie się w sprawy innych s± dla wielu (my¶lę o politykach i działaczach instytucji o prawa człowieka) bardzo, ale to bardzo ważne tylko jako¶ tak wybiórczo
zly: przeszkadza im brak demokracji w Chinach i na Białorusi ale zupełnie im nie przeszkadza zupełny brak demokracji w Arabii Saudyjskiej czy kilku emiratach w okolicy.
Roz¶miesza mnie nagonka na więzienia CIA w Polsce, były? nie były? kto za to odpowiada? bo trzeba za torturowanie talibów poci±gn±ć za odpowiedzialno¶ć, tylko kogo? Szefa CIA? byłego premiera, prezydenta USA czy naszego? I ko ma to zrobić? Ciekawe czy osoby domagaj±ce się tych konsekwencji maj± pomysł jak wyci±gn±ć z taliba informacje nie torturuj±c go? pro¶b± :?: zly:

Hej Sacha! Zostawmy hipokryzję polityków, chyba się od nich różnimy co?
Talibowie to [ocenzurowano] i chociaż nie jestem za ich torturowaniem, to nie ma sensu porównywanie ich do małych żyj±tek zamkniętych w breloczku.
Dobrze, już wyja¶niłe¶, że nie o to Ci chodziło, ok, ale po co rozwijać temat o sianiu demokracji przez polityków (tak, tak, tam gdzie maj± w tym swój interes)?
Chociaż czemu nie, tyle, że dobrze byłoby w jakim¶ innym w±tku (oczywi¶cie Off Topic).

Dopisane póĽniej:
Ech, w sumie temat "wszystko ma swoj± cenę". Niech będzie, to co pisałe¶ o politykach i organizacjach praw człowieka to prawda. Pomimo tej wybiórczo¶ci, uważam jednak, że warto o te prawa walczyć, a to, że docieraj± gdzie¶, a gdzie indziej nie to chyba lepiej, niż w przypadku gdyby nie docierały nigdzie.


Ostatnio zmieniony przez wolfram dnia Pią Kwi 06, 2012 8:50 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Od razu zaznaczam, że nie wrzucam kamyczka do czyjegokolwiek ogródka, ale... czy ta przytaczana troska o los i cierpienie zwierz±t nie jest w naszym przypadku - wędkarze - przejawem dulszczyzny?
Dla zaspokojenia własnego chorego ego też zadajemy ból i cierpienie. I nie jest ważne, czy kto¶ jest C&R, czy też nie - ból i cierpienie w każdej postaci jest identyczne. Można dywagować, czy w takim kontek¶cie ten pozyskuj±cy dla "patelni" nie jest bardziej ludzki...

Nie inaczej Monk, od kiedy to dostrzegłem, przestałem łowić tylko dla przyjemno¶ci i poważać (a co dopiero uczestniczyć) zawody wędkarskie. O tzw "karpiarstwie" już nie wspomnę :roll:
Gdyby wynaleziono lepszy sposób na zdobycie ¶wieżej rybki do zjedzenia niż haczyk, a który to sposób nie pustoszyłby rybostanu bardziej niż wędkarstwo, to jestem za, pomimo, że wędkowanie sprawia mi dużo frajdy.

Cytat:
A breloczki s± już skrajnym łajdactwem. Tylko sk±d się bior± takie pomysły? Nie z popytu przypadkiem?

Wła¶nie, ciekawe kto to kupuje...jest także wiele Europejczyków obojętnych na los zwierz±t i którzy mog± to, jako tury¶ci kupować, nie przeczę. Smutne, ale prawdziwe.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bijecie pianę panowie lol pomy¶lcie w niedzielę przy stole ile breloczków małe żółte r±czki zrobiłyby z tych jajeczek, szyneczek paróweczek, które zgodnie ze swoim sumieniem zeżrecie lol . ¦wiat już jest taki i nie wszystko da się zmienić. Co my¶l± hindusi o naszym rosole z wołowinki :?: lol
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:

Gdyby wynaleziono lepszy sposób na zdobycie ¶wieżej rybki do zjedzenia niż haczyk, a który to sposób nie pustoszyłby rybostanu bardziej niż wędkarstwo, to jestem za, pomimo, że wędkowanie sprawia mi dużo frajdy.


Ależ już istnieje taki sposób. Pan na stawie hodowlanym wyłowi Ci kasarkiem jak± rybkę chcesz. Tylko czy w tych stawach ryb się nie męczy ?:?
No to już nie mam pomysłów ... wink: .
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie pierwszy temat, który schodzi do tematu haczyka i męczenia ryb.
Było by fajnie gdyby jeden człek dał spokój drugiemu człekowi, ale to raczej nie realne. smutny
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
No to już nie mam pomysłów ... wink: .

Jeszcze możesz kupić od rybaka morskiego... tylko czy ci±gnięcie włoka ze zduszonymi rybami jest humanitarne :?: ... toż to taki większy brelok
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:

No to już nie mam pomysłów ... wink: .

Kiełki, warzywka, jajeczka (?!). wink:
Proponuję trochę rozwagi. Ostatnio z dziewczyn± kupili¶my owczarka niemieckiego do pary dla rocznej suki. Dzięki temu trafiłem na forum pasjonatów tych psów, które okazało się prawdziw± kopalni± informacji ( co¶ jak PW ).
Fascynacja narastała z każdym przeczytanym tematem, informacje chłon±łem jak g±bka, do momentu aż trafiłem na użytkownika, który nie do¶ć, że sam jest weganinem, to jeszcze swój fanatyzm przeniósł na czworonożnego pupila, faszeruj±c go kiełkami, warzywkami. I tutaj dylemat, czy ten facet będ±c humanitarnym w stosunku do całego ¶wiata, nie znęca się nad swoim mięsożernym (takim go już natura stworzyła) czworonogiem? usmiech

O prawa zwierz±t warto walczyć, bo one w ¶wiecie rz±dzonym przez człowieka, głosu nie maj±. Ale czy aby na pewno powinno się od tego zaczynać, szczególnie w krajach, gdzie egzekucje odbywaj± się w miejscu publicznym, gdzie oblewanie kobiet kwasem jest norm±, a za spalenie ksi±żki jest się ukamienowanym, gdzie panuje analfabetyzm, głód, epidemie? Ja my¶lę, że w tamtych kręgach kulturowych prawa zwierz±t schodz± na dalszy plan.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie popieram ani breloczka z nieszczęsn± rybk± ani karmienia psa traw±, ale wiem, że niestety nie na wszystko na tym ¶wiecie mamy jaki¶ wpływ. Niestety.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby dziecko zaczęło tupać nogami i wrzeszczeć w niebogłosy, to mamusia dla spokojno¶ci kupiłaby dziecku. A w szkole, koledzy i koleżanki też chciałyby tak± cool rybkę.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 156