pogawedkiwedkarskie
Czy wiesz, że...
Od 1 stycznia 2007 roku, na wodach nizinnych, znajdujących się na terenie działania okręgu PZW Katowice zostają wprowadzone następujące zmiany w zasadach wędkowania:
- podwyższa się wymiar ochronny dla następujących gatunków ryb:
- szczupak: 50 cm
- sandacz: 50 cm
Ogranicza się ponadto dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. łącznie.

Konto/logowanie
Members List Zarejstrowani
 Ostatni kulfon52
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4478

Odwiedzający
 Goście 54
 Użytkownicy 2
 Wszyscy 56

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
zoko: Podaj wymiar i wyślę ci gratis. ...(2350) Dec 18, @ 21:03:18

samara: Ja przepraszam ja naprawdę nie jestem żadnym trollem ale niek ...(706) Dec 18, @ 20:33:21

artur: [quote:88197ef804="juf u"]Tu też wyrok sądu,tylko nie wiadomo czy ...(10020) Dec 18, @ 17:07:12

jufu: Tu też wyrok sądu,tylko nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać,,,, ...(10020) Dec 18, @ 15:10:19

nielu: Dzięki zoko za zainteresowanie. Nie wiem ile tam tych centów jest ...(2350) Dec 18, @ 13:15:54

mario_z: Nawet tani ...(60) Dec 18, @ 08:07:12

krzysztofCz: +beemka i four stroke ...(803) Dec 18, @ 07:46:52

jjjan: Ok Włodku. Wystarczy bym wiedział ze dwa dni przed wyjazdem. ...(803) Dec 17, @ 21:41:46

wlodek: Wstępnie, czwartek. Potwierdzę na początku stycznia, może tak być ...(803) Dec 17, @ 21:09:02

jjjan: ...(60) Dec 17, @ 20:30:29

Artykuły komentowali
old_rysiu w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Półmisek z dwoma szczupakami w galarecie za jedyne 69 zł?
Na Kaszuba...

mario_z w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Szczupak w galarecie 69 zeta, ŁEHEHEHEHEHEHEHEEEEEE< br> Dobre.
jjjan w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Znam jednego takiego i dlatego Zosię rozumiem :)
wlodek w ''Mój Tata jest wędkarzem'': Niedobre dziecko! (-:
artur w ''Mój Tata jest wędkarzem'': No tak. Uważać co się robi przy dzieciach ;) ;) ;) ;) ;). Na wszelki wypadek...
owik w ''Angielska metoda odległościowa.'': Bardzo fajnie opisane, czyta się szybko i przyjemnie. Sama esencja, krótko i...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Powyżej opisałem swój sposób montażu zestawu na głęboką wodę i intensywne, a...
kamase w ''Angielska metoda odległościowa.'': W tym roku dopiero zacząłem przygodę z odległościówką. Szkoda, że tak późno ...
Zamki w ''Angielska metoda odległościowa.'': Znalazłem wczoraj staw. Dosyć spory bo koło pół hektara nieźle zarybiony ka...
Jotes w ''Angielska metoda odległościowa.'': Teraz to już z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że warto było nieco zmieni...

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jigi, koguty
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Salmonidy
Jigi, koguty
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zabrze
Łowca Węgorza

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 9:11 am    Temat postu: Jigi, koguty Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych łowców pstrągów. Łowicie jigami lub kogutami Question. Jeżeli tak to jakimi kolorami, jaki sposób prowadzenia i ile gr. . Szukam wszelkich informacji o łowieniu takimi przynentami.
Pogawędkowy twardziel

Kraj: ...
Miejscowość: mazowsze
PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mogę się zaliczać do bardziej doświadczonych , ale wtrącę swoje 3 grosze. Wink
Na koguciki łowiłem mało . Posiadałem je od uznanego kogutowego fachowca _Łukasza Gamońskiego z Kielc. Który jakoś zniknął ze wszystkich for wędkarskich. (może się ożenił Wink ) Przynęta jak wiele innych . W jednych rękach będzie niczym zabójcza broń w innych nic nie wartym kawałkiem dziwadła.
A jigi , hmmm ... . Zasada prosta i znana _ bez gumek nad wodę się nie ruszam. Wink Very Happy
A poważniej . Używam głównie z dwóch powodów.
1. Mało inwazyjna przynęta ze względu na jeden hak. A że łowi się głównie maluchy jest ważne aby uwolnić rybkę szybko i bezboleśnie .
2.Niska cena . Zwłaszcza na początkach straty były znaczne i bolesne czasem. Confused

the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque kiedyś łowił , robił i miał pojęcie na temat i to spore. Tylko jego uświadczyć ? (Może się ożenił Wink )
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jak byłem piękny i młody to łowiłem Wink. Pstrągi były tak wielkie, że nawet suma krowojada się nie bały Smile

A tak troszkę poważniej. Dwa sezony łowiłem właściwie tylko na jigi, na bardzo mętnej wodzie ratowałem się wahadłówkami.
Głównie używałem jigów na główkach 2-3g. Zależy to jednak od głębokości wody oraz od szybkości nurtu.
Jeśli chodzi o prowadzenie to tak naprawdę wszystko zależy od łowiska.
Czasem agresywnie, z ciągłym podszarpywaniem, czasem kontrolowany spływ (niemal przepływanka), czasem jednostajnie. A czasem chodziło tylko o to żeby go sprowadzić w dziurę i od razu było branie.

Ostatni raz dobrze połowiłem zimą dwa lata temu na Dunajcu. Najbardziej sprawdziły się jigi z pomarańczowej sierści kozy, które po zrobieniu wieczorem odłożyłem na "dno" pudełka. Wyglądały beznadziejnie na sucho, za to w wodzie rewelacyjnie.
Redaktor Portalu

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czasem kontrolowany spływ (niemal przepływanka), czasem jednostajnie.

Tym samym obaliłeś moje teorie Smile. Co prawda wyjaśniasz Marku zależności jakie dyktuje charakter łowiska, uciąg wody itd. jednak, zawsze myślałem że, jigiem prowadzonym bez animacji nie da się niczego złowić Smile .
Mam jeszcze te które, razem z Wichurą kręciłeś dla mnie Very Happy . Teraz już im nie daruję Very Happy .
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Mam jeszcze te które, razem z Wichurą kręciłeś dla mnie Very Happy . Teraz już im nie daruję Very Happy .

Piękne czasy w Żywcu Smile
Od tej pory to więcej dzieci ukręciłem niż kogutów Very Happy
Chyba wytargam dzisiaj pudło z sierściami i zobaczę czy jeszcze pamiętam jak to się kręci Smile
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel

Kraj: ...
Miejscowość: mazowsze
PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
jednak, zawsze myślałem że, jigiem prowadzonym bez animacji nie da się niczego złowić Smile .
.

Jedna z ,,prawd'' jakie spłodziłem przy połowie pstrągów brzmi-
,,Jeśli przynęta przemieszcza się w wodzie , to znaczy że pracuje '' Idea Wink
I nie ma to znaczenia Robercie jaka to przynęta. Very Happy

Robert
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Robert napisał:

Piękne czasy w Żywcu Smile
Od tej pory to więcej dzieci ukręciłem niż kogutów Very Happy
Chyba wytargam dzisiaj pudło z sierściami i zobaczę czy jeszcze pamiętam jak to się kręci Smile

Prawda Very Happy , niezapomniane czasy Smile .
Przynajmniej nie próżnowaliście z Magdą Very Happy , teraz skoro już masz wystarczającą ilość potomstwa możesz skupić się na wędkarstwie Laughing . Jak Magda pozwoli Laughing .
Robert
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Robert napisał:
jednak, zawsze myślałem że, jigiem prowadzonym bez animacji nie da się niczego złowić Smile .
.

Jedna z ,,prawd'' jakie spłodziłem przy połowie pstrągów brzmi-
,,Jeśli przynęta przemieszcza się w wodzie , to znaczy że pracuje '' Idea Wink
I nie ma to znaczenia Robercie jaka to przynęta. Very Happy

No, jest w tym sporo prawdy kiedy przypomnę sobie jakie przynęty szczupak potrafi atakować Smile .
Z drugiej jednak strony, "koguty" zawsze kojarzyłem z sandaczem i specyfiką łowienia tej ryby. Może dlatego nie przyszło mi na myśl do tej pory by prowadzić je jak "wirówkę" Very Happy .
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Salmonidy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: