Czy wiesz, że...
BRZANA:
- Rekord Polski - 7,00 kg
- Złoty medal - od 4,00 kg
- Srebrny medal - od 3,00 kg
- Br±zowy medal - od 2,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 171
 Zalogowani 0
 Wszyscy 171

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18208) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59100) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18208) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18208) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18208) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18208) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18208) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59100) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18208) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18208) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2061
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Plecionka do połowów morskich.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Plecionka do połowów morskich.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 9:50 am    Temat postu: Plecionka do połowów morskich. Odpowiedz z cytatem

Witam,
Do tej pory do morskich połowów dorszy używałem żyłek, jednak obserwuj±c innych wędkarzy oraz analizuj±c wyniki ostatnich połowów stwierdziłem, że pora przej¶ć na plecionkę. Czy do morskich połowów nadaję się tradycyjna, najzwyklejsza Power pro? wesoly Czy też morska woda jej szkodzi? Generalnie jakie s± wasze do¶wiadczenia i co polecacie. Je¶li chodzi o grubo¶ć, wydaje mi się, że 0,19mm będzie wystarczaj±ca?
_________________
Pozdrawiam
muzik21
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktycznie Power pro nadaje się jak najbardziej do łowienia w morskiej wodzie. Po trzech sezonach nie zauważam mankamentów w wytrzymało¶ci. Natomiast w moim przypadku ekonomicznie nadaje się niekoniecznie, ponieważ nie stosowałem przyponów i przy odrobinie szczę¶cia zly: można w ci±gu dnia stracić szpulę plecionki na zaczepach. Jak widać zależy to od czepliwo¶ci łowiska i od sposobu konstrukcji zestawu.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowili¶my na PP 0,13 dwa razy w Danii w morzu z brzegu - sprawowała się doskonale - potem służyła jeszcze na wodach ¶ródl±dowych lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem spokojnie możesz używać, nic jej nie będzie. Ja mam ponawijan± i PP i Tuff Line. Tylko tak jak Janek pisze jak pójdziesz w grubo¶ć a trafisz na wrakach na zaczep to możesz stracić cał± plecionkę bo nie dasz rady urwać i dlatego przy łowieniu na wrakach warto dowi±zać 1-1,2m grubszej żyłki bo lepiej starcić pilkera za 12-15plz niż PP za 100 czy więcej. Ja najgrubsz± mam co¶ o wytrzymało¶ci 30lbs czyli chyba 0,28mm.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam zielonej 0,23 i jest nie do zajechania. Jak pisze Janek, jak nie porwiesz na wrakach czy starych siatach to kilka sezonów wytrzymuje. Teraz sprawiłem sobie też żółt± 0,25 i przechodzę na multiplikatory.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego przy plećkach, odwrotnie niż w żyłkach, trzeba stosować węzły osłabiaj±ce wyrzymało¶ć "na węĽle" żeby na tym węĽle trzasła.

0,19mm to wg mnie trochę za cienko, ja stosuję minimum 20lbs test wg amerykańskiej rozmiarówki, czyli 0,28mm wg europejskej, która jest opisywana na 30 lb. Oczywi¶cie o Power Pro piszę.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Varivas i szybko zapomnicie o kłopotach i PP wesoly .
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Varivas i szybko zapomnicie o kłopotach i PP wesoly .

Plecionki od od Versace nie pasuj± do naszych siermiężnych wód.usmiech Ryba przed braniem musiałaby wzi±ć k±piel w Coco Chanel. lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Robert napisał:
Varivas i szybko zapomnicie o kłopotach i PP wesoly .

Plecionki od od Versace nie pasuj± do naszych siermiężnych wód.usmiech Ryba przed braniem musiałaby wzi±ć k±piel w Coco Chanel. lol


Rybom w Polsce trzeba dać szansę !!! lol .
Wła¶nie takie podej¶cie dyskryminuje nasze biedne płotki !!! lol .
Pokażcie im jak wygl±da prawdziwa wędkarska konfekcja lol .
A nie, tylko moro i moro... lol


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Czw Mar 14, 2013 7:23 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno to jest bardzo dobra plecionka, ale zirytowałbym się ponad miarę, gdybym zostawił j± na zaczepie. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wła¶nie dlatego albo, m/i wymy¶lono przypony wink: wesoly.
Akurat nie ten model ( bo ten, jest wła¶nie do morskich połowów i na "potworki") a trochę cieńsz± do innego zastosowania przetestuję i dam znać usmiech .
Zebrała już tyle dobrych recenzji że, nie mam w±tpliwo¶ci przy jej zakupie.
Do tej pory (od lat) stosowałem rożnej grubo¶ci i kolorów Spiderwire.
Nie da się powiedzieć o niej iż, gorsza jest od PP w dodatku w tych samych pieni±dzach.
Kłopot jednak taki że, cieńsze "Spidera" (np. 0,14) szybko trac± własno¶ci i nie mam na my¶li koloru wink: .
Co prawda nie wiem, kto i na jaki okres czasu planuje używać plecionki.
Mam co prawda "Spidera" (0.19) na młynku od 2005 roku i dalej trzyma parametry 8O ale, z reguły po dwóch sezonach łowienia plecionkę powinno się zmienić wink: . Niestety bywa iż, cieńsze plecionki już po aktywniejszym jednym sezonie s± "do kosza" wink: .
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Niestety bywa iż, cieńsze plecionki już po aktywniejszym jednym sezonie s± "do kosza" wink: .

A PP nie wykrzyknik
Ja je naprawdę katuje naprzemiennie w słonej i słodkiej wodzie i nie nosz± ¶ladów zużycia. Kiedy¶ miałem jakie¶ inne i po paru wyprawach wygl±dały jak moherowa nić.


Ostatnio zmieniony przez krzysztofCz dnia Sro Mar 13, 2013 9:56 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Ja je naprawdę katuje naprzemiennie w słonej i słodkiej wodzie i nie nosz± ¶ladów zużycia. Kiedy¶ miałem jakie¶ inne i po paru wyprawach wygl±dały jak mocherowa nić.

Azaliż, takoż prawdę powiadasz. Oprócz koloru, PP nic innego nie traci.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Robert napisał:
Niestety bywa iż, cieńsze plecionki już po aktywniejszym jednym sezonie s± "do kosza" wink: .

A PP nie wykrzyknik
Ja je naprawdę katuje naprzemiennie w słonej i słodkiej wodzie i nie nosz± ¶ladów zużycia. Kiedy¶ miałem jakie¶ inne i po paru wyprawach wygl±dały jak mocherowa nić.


Moherowa nić kojarzy mi się z Fireline Berkley-a, ale, mogla to być równie dobrze inna. A wiedzieć trzeba że, "pseudo plecionek" na rynku sporo wink: .
Nie mam zastrzeżeń do PP głownie z powodu iż, nigdy nie miałem okazji nimi łowić lol. Moglem jedynie porównać PP do Spidera wizualnie i dotykowo.
W obu przypadkach były to pletki używane. Rożnicy nie stwierdziłem, to jednak,może być powodem rodowodu obydwu plecionek. Oba produkty to Spectra.
Grube plecionki PP, Spider czy Berkley Whiplash będ± porównywalne jako¶ciowo czyli, ich wytrzymało¶ć w czasie powinna być do¶ć zbieżna.

Znacz±ce różnice zauważa się dopiero przy "grubo¶ciach" np.0,14 i poniżej.
O ile słona woda szybciej wpłynie na utratę własno¶ci plecionki co jest zrozumiale, o tyle charakter łowiska może nawet najlepszy produkt załatwić w ci±gu jednej wizyty nad wod± wink: .
Wystarczy bowiem, "znaleĽć" łowisko z cał± mas± zaczepów, skalnym podłożem itp. usmiech

Edytowałem bo wkradła się nie¶cisło¶ć wink:. Jak słusznie zwrócił mi Zippo uwagę Spectra i Dynema to produkty a nie producenci ;-)


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Sob Mar 16, 2013 2:00 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tamta chyba była wła¶nie Berkley-a, kupowana ze szpuli na metry w sklepie.
Robert ja używam na morzu również 0,06... a to chyba nie jest specjalnie gruba lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu, w żadnym wypadku nie próbuję podważyć walorów Power Pro wink:.
Czas i do¶wiadczenia udowodniły jej niepodważalne zalety.
Wszystko, co próbuje to zwrócić uwagę na nowo¶ci nie tylko nieustępuj±ce a kto wie może i przewyższaj±ce, jako¶ci± dotychczasowe produkty.
Wiem, że wierni zasadzie "lepsze jest wrogiem dobrego" mog± pozostać na swoim stanowisku.
Jednak broni±c się przed stereotypami wybieram drogę prób i do¶wiadczeń.
Jak bowiem inaczej ma rozwijać się wędkarski przemysł? wesoly:
Gdyby przed laty kto¶ pierwszy, kto nawin±ł PP na młynek nie opowiedział gło¶no o jej zaletach do dzisiaj miałbym nylon na szpuli lol.

Hm! Z drugiej strony…przyczyniłem się do upadku Stomil Gorzów.
No i nie wiem co teraz… lol
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawo¶ci ogl±dn±łem swoj± now± plecionkę i widzę, że różni się od starszej wersji. Jest bardziej miękka i gładka i ma bardziej gęsty splot. Zobaczymy jak będzie wygl±dała po sezonie.
Kilka lat temu kupiłem awaryjnie na jakim¶ wyjeżdzie plecionkę spiderwire. Nie zauważyłem tego w sklepie, ale jest płaska jak tasiemka od majtek. Mam zamiar j± wreszcie nawin±ć i sprawdzić w słonej wodzie, ale ta "płasko¶c" jako¶ mnie deprymuje.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janku, pytanie (może naiwne) czy jest to na pewno Spider wink: .

Od lat łowię tymi pletkami, i nie zdarzyło mi się natrafić na płask± 8O .
Nie zależnie od rozmiaru czy koloru.
Uważam wręcz iż, jest to jedna z niewielu firm które, mog± pochwalić się dobrym splotem i ogromn± wytrzymało¶ci± (okr±głych plecionek jeszcze nie ma wesoly ).
Jak już wcze¶niej wspominałem Spider bardzo przypomina PP. Miałem okazji kilka porównać te plecionki usmiech .
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to jaka¶ podróba, nie wiem, nie porównywałem z innymi. Jedno jest pewne, że jest mocna i trudno j± urwać.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Może to jaka¶ podróba, nie wiem, nie porównywałem z innymi. Jedno jest pewne, że jest mocna i trudno j± urwać.


Zatem, Bonne pèche wesoly .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę tworzył nowego tematu, zatem podepnę się ze swoim kłopotem w istniej±cym już.

Otóż przy okazji rozpoczęcia sezonu spotkała mnie niespodzianka. Nigdy wcze¶niej nie zdarzyło się by plecionka po¶lizgnęła się na szpuli tym razem tak i jak to zwykle bywa w najmniej odpowiednim momencie, nad wod±.
Odwin±łem w domu cało¶ć i na nowo przewin±łem. Z tym, że (do¶ć prostacko) przed nawinięciem zaczepiłem j± za klips na szpuli, chociaż wiem, że to nie jest jego funkcja.

I wreszcie pytanie. Czy macie jakie¶ patenty na umocowanie pletki tak by nie spotkało mnie ponownie za jaki¶ czas podobne nieszczę¶cie.
Dodam, iż wkrótce będę uzupełniał szpulę now± plecionk± i tu kolejne pytanie, bowiem na szpuli znajduj± się resztki trzech poprzednich linek, które potraktowałem, jako podkład. Czy to nie jest bł±d?
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert, nie wiem czy Cię zrozumiałem, ale jeżeli chodzi Ci o ł±czenie żyłek, plecionek z tym co jest już na szpuli to ja robię tak. Duża pętelka z tego co jest na szpuli kołowrotka i duża pętelka z tego co chcę nawin±ć. Pętelka musi być taka duża, że da się przez ni± przełożyć któr±¶ ze szpul. wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można zawi±zać tak
Ingvar Ohlsson napisał:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Robert, nie wiem czy Cię zrozumiałem, ale jeżeli chodzi Ci o ł±czenie żyłek, plecionek z tym co jest już na szpuli to ja robię tak. Duża pętelka z tego co jest na szpuli kołowrotka i duża pętelka z tego co chcę nawin±ć. Pętelka musi być taka duża, że da się przez ni± przełożyć któr±¶ ze szpul. wesoly


No to mnie Andrzeju nie zrozumiałe¶ albo nie precyzyjnie sformułowałem tre¶ć wesoly .

Poł±czenie podkładu i linki nie jest kłopotem, robię to węzłem baryłkowym.
Chodzi mi głównie o różnego rodzaju linki (trzy) na szpuli. Maj± różn± grubo¶ć i strukturę a tworz± podkład. Teraz, kiedy dołożę jeszcze inny wyrób… zastanawiam się na przykład czy pod wpływem temperatury, wilgotno¶ci nie będzie tendencji do odkształceń spodniej warstwy i czy linka będzie układała się na szpuli we wła¶ciwy sposób. Dodatkowo kwestia, która już wyst±piła, czyli przesuniecie cało¶ci nawoju usmiech.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O widzisz Janku wesoly .
Tak nigdy nie "zaczynałem" i czas najwyższy wesoly .
Stosujesz taki sposób (węzeł) i czy się sprawdził?
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do prawidłowego wypełnienia szpulki zawsze używam starych plecionek, a nawet żyłki. Nie zawsze, a raczej nigdy nowa plecionka (z reguły 150m) dostatecznie wypełnia szpulkę.
Podkład nawijam zawsze bardzo ciasnymi nawojami, a ewentualne nierówno¶ci koryguję ręcznie. Przy zmianie plecionki głównej np. po sezonie zauważyć można, że plecionka"podkład"
jest trochę pomarszczona, ale nie ma to wpływu na układanie się plecionki wła¶ciwej. Je¶li przymocujesz podkład do szpulki w sposób jaki pokazał Janek, to nie ma prawa cało¶ć przesun±ć się na szpulce.
Ja stosuję inne mocowanie, ale to wydaje się być dobre. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mnie uspokoiłe¶, bo zawsze my¶lałem, że robię jaki¶ bł±d w sztuce. Bardzo często w ¶rodku sezonu, kiedy ucinam metr po metrze zużytej pletki odkrywam wła¶nie takie zjawisko "marszczenia" plecionki. Co prawda wszystko wraca do normy po kolejnych rzutach, ale zawsze miałem w±tpliwo¶ci czy nie robię jakiego¶ błędu typu, za ciasno/za lekko nawinięte wink:.

Aaa! Pozdrowienia dla Ingvara Ohlssona ale, to już Janek przekaże wesoly.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

I wreszcie pytanie. Czy macie jakie¶ patenty na umocowanie pletki tak by nie spotkało mnie ponownie za jaki¶ czas podobne nieszczę¶cie.

Robercie mi również przydarzyło się ¶lizganie plecionki na szpuli, od tamtego momentu zawsze gdy nawijam, obojętnie co czy plecionkę czy żyłkę stosuję nadal tę sam± zwykł± pętlę zaciskow± ale po zaci¶nięciu pętli przyklejam jeszcze j± do szpuli dwu- trzy-centymetrowym kawałkiem ta¶my izolacyjnej.
Taki zabieg w zupełno¶ci wystarcza. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert, idĽ do apteki i kup zwykły, materiałowy, bezopatrunkowy plaster- o ile w tym żabim kraju takie s±. Wytnij pasek odpowiedniej szeroko¶ci, przyklej na szpuli jedn± warstwę a potem dopiero nawiń pletkę- oczywi¶cie zapnij j± np. takim węzłem jaki pokazał Janek. Jak na takim podkładzie będzie się ¶lizgała, to... rzeczywi¶cie robisz co¶ Ľle. Wtedy zdaj kartę wędkarsk±, wędki sprzedaj i idĽ na grzyby, bo nic z tego nie będzie... ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Robert napisał:

I wreszcie pytanie. Czy macie jakie¶ patenty na umocowanie pletki tak by nie spotkało mnie ponownie za jaki¶ czas podobne nieszczę¶cie.

Robercie mi również przydarzyło się ¶lizganie plecionki na szpuli, od tamtego momentu zawsze gdy nawijam, obojętnie co czy plecionkę czy żyłkę stosuję nadal tę sam± zwykł± pętlę zaciskow± ale po zaci¶nięciu pętli przyklejam jeszcze j± do szpuli dwu- trzy-centymetrowym kawałkiem ta¶my izolacyjnej.
Taki zabieg w zupełno¶ci wystarcza. wesoly


Tak mnie zeĽliła ta przygoda z "po¶lizgiem" że, chyba rzeczywi¶cie dołożę co¶ dodatkowo oprócz dobrego węzła wink: .
Prawdopodobnie mogłem już dwa tygodnie temu focić pstr±gi. A tak, pogoda zrobiła 180° w tył i nawet nosa nie mam ochoty z domu wystawić zly: .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Robert, idĽ do apteki i kup zwykły, materiałowy, bezopatrunkowy plaster- o ile w tym żabim kraju takie s±. Wytnij pasek odpowiedniej szeroko¶ci, przyklej na szpuli jedn± warstwę a potem dopiero nawiń pletkę- oczywi¶cie zapnij j± np. takim węzłem jaki pokazał Janek. Jak na takim podkładzie będzie się ¶lizgała, to... rzeczywi¶cie robisz co¶ Ľle. Wtedy zdaj kartę wędkarsk±, wędki sprzedaj i idĽ na grzyby, bo nic z tego nie będzie... ;)


lol Słowo daję pierwszy raz mi się to zdarzyło lol A karty nie oddam i już lol .
Plaster jest, taki sam jak w normalnym kraju czyli w Polsce wesoly .
Nakleję wesoly .
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 111