Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne są krótkowidzami. Ich zdolność ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 591
 Zalogowani 0
 Wszyscy 591

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(500448) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(500448) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(500448) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500448) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500448) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500448) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500448) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500448) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500448) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500448) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pomarańczowe za krótkie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Pomarańczowe za krótkie
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 7:05 am    Temat postu: Pomarańczowe za krótkie Odpowiedz z cytatem

To wszystko wina pomarańczowego światła, jest za krótkie dlatego kierowcy jeżdżą na czerwonym. lol lol
Tego który to powiedział wysłał bym na leczenie psychiatryczne.
Bezczelność niektórych kierowców jest naprawdę szokująca.
Zapraszam na film.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BIAŁE MYSZKI WIDZIAŁ??? A niektórzy widzą lol
A po prawdzie to nastawiali durackich świateł i przeszkadzają jeżdzić spokojnym kierowcą lol
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamery, kłamią. Widzisz tylko wąski wycinek z organizacji ruchu w tym miejscu. Widzisz to co chcą Tobie pokazać i uzasadnić tezę o durnych i nieogarniętych kierowcach. Dla mnie winny jest inżynier od organizacji ruchu, oznakowania i synchronizacji świateł. Znam to miejsce. Jeszcze lepiej zna je nasz kolega Jaca z Jeleniej.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, ale jeżdżę sporo ponad ćwierć wieku, za fajerą spędzam bardzo wiele czasu i nie pojmuję, co ten wycinek zmienia. Nie twierdzę, że oznakowanie jest właściwe, bo nie znam tego miejsca, ale omijanie stojącego samochodu na moim pasie i dawanie w pedał na czerwonym, najlepiej o IQ kierowców z pewnością nie świadczy. Żyję nadzieją, że ci wirtuozi nie zawitają w moje strony. ;)
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Kamery, kłamią. Widzisz tylko wąski wycinek z organizacji ruchu w tym miejscu. Widzisz to co chcą Tobie pokazać i uzasadnić tezę o durnych i nieogarniętych kierowcach.......... Dla mnie winny jest inżynier od organizacji ruchu, oznakowania i synchronizacji świateł....... Znam to miejsce. Jeszcze lepiej zna je nasz kolega Jaca z Jeleniej.


Pokazano bardzo jasno jak jeżdżą ludzie na czerwonym wręcz wymuszają na siłę przejazd na innych użytkownikach ... 8O


losos24 napisał:
Dla mnie winny jest inżynier od organizacji ruchu, oznakowania i synchronizacji świateł.


A dla mnie prawo nawet chrome jest prawem i to co widzę na filmie zakrawa o pomstę nawet z nieba jezeli policja sobie z tym świństwem i cwaniactwem nie radzi ... TFU !! ....

ps. nie poznaję kolegi ... 8O
_________________
Łowię i zjadam ......
jaca
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołšczył: Nov 23, 2006
Posty: 44

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj znam wesoly często przejeżdżam pod tą kamerą (na zielonym ) wesoly Niemniej, jak widać, idiotów nie brakuje :oops:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie usprawiedliwiam totalnych debili. Pokazują kilka filmików i uzasadniają tezę. Stwierdzam fakt, że na naszych drogach jest mnóstwo pułapek z oznakowaniem, wzajemnie wykluczającymi się znakami, organizacją świateł, itd, itp. Stwierdzam również fakt, że na naszych drogach jest mnóstwo debili. Zamki, jeżeli nigdy nie zgrzeszyłeś na późnym zielonym, nigdy nie przekroczyłeś prędkości, itd, itp, to przy najbliższej nadającej się okazji, możesz mnie śmiało ukamienować. Bo zdarzało mi się i czasami zdarza, choć bez przesady i premedytacji. Doskonałym rozwiązaniem są coraz częściej montowane przynajmniej we Wrocławiu, zegary nad światłami, pokazujące ile czasu zostało w danym cyklu (czerwone, zielone).
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Kamery, kłamią.

Tak, tak radio i telewizja kłamią, pomarańczowe jest za krótkie a wszystko to wina Tuska. zly: zly:
Ostatnio prawie zostałem skoszony na przejściu dla pieszych przez takiego mądrego inaczej który ZAWSZE MA ZIELONE tak jak ci idioci z tego filmu, wpadł na skrzyżowanie na czerwonym pomiędzy jadące samochody, dostał w tylne prawe koło od renówki którą jechało małżeństwo z dwójką małych dzieci, nawet nie chcę myśleć co by było gdyby ta renówka była o metr metr do-przodu, zaczęło go obracać, prawie się otarł o mnie, gdybym nie odskoczył w ostatniej chwili było by ze mną naprawdę źle.
Gdy już się zatrzymał wyskoczył do mnie i zaczął się wydzierać że on miał zielone, dobrze że znajomy policjant po cywilnemu był tuż obok bo gość by miał najpierw niebieskie przechodzące w fioletowe a po dwóch tygodniach na pewno było by żółte a potem by już całkiem zgasło.
Pomimo kilku świadków gość się upierał nadal że miał zielone, na jego nieszczęście pobliska kamera monitoringu zarejestrowała co innego.
Całe szczęście że oprócz samochodów nikt więcej nie ucierpiał.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Wto Lip 02, 2013 8:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz odpowiem Tobie tak samo jak Zbyszkowi. Wykluczam totalnych debili. Ale jeżeli nigdy Tobie nic się nie zdarzyło, to zacznij zbierać kamienie, dam znać jak się będę wybierał w twoje strony, a rodzinne strony mojej żony. wink:
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o usunięcie, powieliłem post. :oops:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Wto Lip 02, 2013 8:52 pm, w całości zmieniany 2 razy
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Nie usprawiedliwiam totalnych debili. Pokazują kilka filmików i uzasadniają tezę. Stwierdzam fakt, że na naszych drogach jest mnóstwo pułapek z oznakowaniem, wzajemnie wykluczającymi się znakami, organizacją świateł, itd, itp. Stwierdzam również fakt, że na naszych drogach jest mnóstwo debili. Zamki, jeżeli nigdy nie zgrzeszyłeś na późnym zielonym, nigdy nie przekroczyłeś prędkości, itd, itp, to przy najbliższej nadającej się okazji, możesz mnie śmiało ukamienować. Bo zdarzało mi się i czasami zdarza, choć bez przesady i premedytacji. Doskonałym rozwiązaniem są coraz częściej montowane przynajmniej we Wrocławiu, zegary nad światłami, pokazujące ile czasu zostało w danym cyklu (czerwone, zielone).


Waldek kamienować Cię nie mam zamiaru jednak zacznijmy rozróżniać
przypadek od premedytacji wykrzyknik ....... tam jest pokazane jak cwaniaki mają całkowicie w d... czerwone światło wręcz rozganiają na tym skrzyzowaniu ludzi jadących prawidłowo idea: wykrzyknik

ps. jeżdżę naprawdę dużo i możesz nie wierzyć ale w tym roku wjechałem na pomarańczowe dwa razy .. zatrzymując się za sygnalizatorem, nawet do głowy mi nie przyszło jechać dalej ...

Przy okazji przypomniał mi się rosyjski dowcip :
W Moskwie wsiadł do taksówki zachodni dziennikarz i kazał się wieźć do hotelu, kierowca pedał w podłogę i rura ... dojeżdżają do skrzyżowania gdzie zapala się żółte a kierowca w gaz zapala się czerwone a kierowca zupełnie do dechy i pełna rura ... przelecieli przez skrzyżowanie a dziennikarz przestraszony pyta się o co chodzi ? a kierowca do niego NU WOT DŻYGIT !! jadą dalej zbliżają się do kolejnego skrzyżownai gdzie zapala się z czerwonego żółte a kierowca hamuje zapala się zielone a on staje .... dziennikarz w małym szoku pyta się o co chodzi a kierowca mu na to, że tam może jechać drugi DŻYGIT ! może w Jeleniej też jeżdżą sami DŻYGICI ?
_________________
Łowię i zjadam ......
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
....... zacznij zbierać kamienie, dam znać jak się będę wybierał w twoje strony, a rodzinne strony mojej żony. wink:


Na pewno będę zbierał choćby dlatego żeby się zemścić za to że kolega na zachód porwał niewiastę z lubelskiego. lol wink:
Daruję jeśli obiecasz mi że to było pierwszy i ostatni raz lol lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
losos24 napisał:
....... zacznij zbierać kamienie, dam znać jak się będę wybierał w twoje strony, a rodzinne strony mojej żony. wink:


Na pewno będę zbierał choćby dlatego żeby się zemścić za to że kolega na zachód porwał niewiastę z lubelskiego. lol wink:
Daruję jeśli obiecasz mi że to było pierwszy i ostatni raz lol lol wink:


Słowo humoru wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
To był przedostatni raz wink: lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
mario_z napisał:
losos24 napisał:
....... zacznij zbierać kamienie, dam znać jak się będę wybierał w twoje strony, a rodzinne strony mojej żony. wink:


Na pewno będę zbierał choćby dlatego żeby się zemścić za to że kolega na zachód porwał niewiastę z lubelskiego. lol wink:
Daruję jeśli obiecasz mi że to było pierwszy i ostatni raz lol lol wink:


Słowo humoru wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
To był przedostatni raz wink: lol

Oj grabisz sobie. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kolega wiele lat temu, miał w swojej grupie w akademii medycznej Libijczyków. Belfer coś tłumaczy - oni totalne betony. Belfer miał powołanie, więc robi to po raz drugi - bardziej przekonująco - efekt identyczny. Poszedł po rozum do głowy i mówi: to tak, jakby wyprzedzać pod górę, na zakręcie na podwójnej ciągłej! Efekt - identyczny. No to ciągnie dalej - już załamany: przecież tam może jechać samochód i będzie kraksa! Na to najinteligentniejszy z Libijczyków: " a skąd wie, ze tam będzie jechał siamochód!?" To fakt autentyczny, a jak widać, wielu z tych Libijczyków osiedliło się w Jeleniej. ;)
Prędkość przekraczam, żółte przelatuję wtedy, gdy hamowanie jest niebezpieczne / baaaardzo sporadycznie, bo śledzę światła z większej odległości/, na czerwonym nie wjechałem nigdy. Naprawdę można!usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'To fakt autentyczny," lol lol
za to też Ciebie lubię lol
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to miejsce znam bardzo dobrze i światło pomarańczowe zostało skrócone a dodatkowo zainstalowana kamerka, żeby robić fotki i ściągać mandaty z kierowców. Czasami jadąc przepisowo ciężko wyhamować a co dopiero jadąć ciężarowym, dostawczym czy autobusem. Materiał już pokazywał na początku roku TVN24. Takich sytuacji jak na filmie jest dużo więcej bo kierowcy jeżdzący po Jeleniej wiedzą, że należy zwolnić/być czujnym niczym kowboj na westernowskim pojedynku żeby zdążyć się zatrzymać jak zobaczysz pomarańczowe, natomiast kierowcy jadący za nimi z innych miast już o długości światła nic nie wiedzą.
_________________
www.carpholic.pl
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na załączonym filmie najbardziej rzuca się w oczy to że większość kierowców to potencjalni MORDERCY lub ZABÓJCY, trafiło się bodajże pięciu DALTONISTÓW oraz co-najmniej jeden DEBIL no i najważniejsze, pomarańczowe było zdecydowanie za krótkie. lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepisy zawarte w konwencji genewskiej na temat sygnalizacji świetlnej :

"Część V SYGNAŁY ŚWIETLNE RUCHU DROGOWEGO Artykuł 53
1. Światła sygnałów świetlnych w ruchu drogowym będą mieć znaczenie następujące:
a)w systemie trójkolorowym:
światło czerwone oznacza, że pojazdy nie mają prawa przejazdu;
światło zielone oznacza, że pojazdy mają prawo przejazdu.
Gdy światło żółte jest używane po świetle zielonym, oznacza ono, że pojazdy nie mają prawa przejazdu mimo sygnału, chyba że znajdują się tak blisko sygnału w chwili zapalenia się żółtego światła, że nie mogą już zatrzymać się przed sygnałem, zachowując dostateczne bezpieczeństwo.
Gdy światło żółte jest używane jednocześnie ze światłem czerwonym lub po nim, ukazanie się jego oznacza mającą zaraz nastąpić zmianę wskazań sygnału, co nie może być tłumaczone, że zakaz przejazdu jest zniesiony.
b)w systemie dwukolorowym:
światło czerwone oznacza, że pojazdy nie mają prawa przejazdu;
światło zielone oznacza, że pojazdy mają prawo przejazdu.
Ukazanie się światła czerwonego wtedy, gdy światło zielone jest jeszcze zapalone, ma to samo znaczenie, co światło żółte, które ukazuje się po świetle zielonym w systemie trójkolorowym.
2. Jeżeli jest używane tylko jedno światło żółte migające, sygnał ten oznacza: UWAGA! OSTROŻNIE!
3. Światła muszą być umieszczone jedno nad drugim. W zasadzie światło czerwone musi być umieszczone na górze, a światło zielone na dole. Jeżeli jest używane światło żółte, musi ono być umieszczone pomiędzy światłem czerwonym a światłem zielonym.
4. Jeżeli sygnały świetlne są umieszczone na poboczu drogi, dolna krawędź najniższego światła musi w zasadzie znajdować się nie niżej 2 m i nie wyżej niż 3,50 m nad poziomem jezdni.
Jeżeli sygnały te są zawieszone nad jezdnią, najniższa krawędź dolnego światła musi się znajdować co najmniej na wysokości 4,50 m nad poziomem jezdni.
5. Jeżeli to jest możliwe, sygnały świetlne powinny być powtórzone z drugiej strony skrzyżowania. "

z powyższego wynika jasno że na żółtym STOIMY a nie kombinujemy czy aby się uda
wink: wink:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Ja to miejsce znam bardzo dobrze i światło pomarańczowe zostało skrócone a dodatkowo zainstalowana kamerka, żeby robić fotki i ściągać mandaty z kierowców. Czasami jadąc przepisowo ciężko wyhamować a co dopiero jadąć ciężarowym, dostawczym czy autobusem. Materiał już pokazywał na początku roku TVN24. Takich sytuacji jak na filmie jest dużo więcej bo kierowcy jeżdzący po Jeleniej wiedzą, że należy zwolnić/być czujnym niczym kowboj na westernowskim pojedynku żeby zdążyć się zatrzymać jak zobaczysz pomarańczowe, natomiast kierowcy jadący za nimi z innych miast już o długości światła nic nie wiedzą.


Chciało by się zapytać czy my o tym samym ... ? bo odnoszę wrażenie, że raczej nie ...

Czternasta sekunda facet w terenówce jest ewidentnym daltonistą bo przecież tu niema mowy o braku możliwości zatrzymania albo ?
Dwudziesta czwarta sekunda tu chyba Ty sam już nie zdecydujesz się usprawiedliwiać tego czynu ....
Trzydziesta ósma sekunda o ile tego w białym JAKIMŚ cudem dało by się
usprawiedliwić to tego w czerwonym raczej za żadne skarby świata ...
a do tego tuż za nim wjeżdża na skrzyżowanie "człowiek z kosmosu" ...
a w 1.22 chyba jego jeszcze mniej rozwinięty umysłowo brat ..
czym jego postępowanie usprawiedliwisz ? przecież jeszcze chwila i okaże się, że i czerwone zdąży się skończyć ..... Wybacz Czarny ale
to co piszesz to taka Libia z Monka opowieści .... a do tego jak zwykle wszyscy inni .. to są winni .... ale nie my. Mam WIELKĄ nadzieję, że zamontują tam fotoradar zsynchronizowany z żółtym światłem idea:


ps początku filmu nawet skomentować się nie da ... DŻYGIT !!

Teraz Polska idea:
_________________
Łowię i zjadam ......
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijając zachowanie "wybrańców" :evil: z filmu zastanawia fakt tak nagminnego łamania przepisów w tym akurat miejscu.

I tu zastanawiam się czy aby rzeczywiście inżynierowie ruchu drogowego do końca przemyśleli zagadnienie owego skrzyżowania.
Nie wiadomo mi również, jaka prędkość obowiązuje na tym odcinku drogi.

Jeżeli jest to 50km/h to nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych którzy "kasują czerwone".
Od dawna już konstrukcje pojazdów drogowych pozwalają na zatrzymanie niemalże w miejscu przy takiej prędkości. Jeśli obowiązuje tam większa szybkość za dupsko wziąłbym drogowców lol .

Rzeczywiście za mały skrawek tej drogi pokazuje kamera, ale już z niego wynika, iż prosi się tam o ruch okrężny (rondo).
Kłopot jedynie czy instalacja ronda nie zakłóci przepustowości drogi bądź kilku dróg.

Innym rozwiązaniem jest "zielona fala".
To sprawdza się tu u mnie doskonale.

Na odcinku drogi instaluje się znaki ograniczenia prędkości, czujniki radarowe, (co 200m. na przykład) oraz semafory świetlne.
Wystarczy jeden pojazd, który przekroczy szybkość i już stoi cała kolumna.

Z reguły ci najbardziej zacietrzewieni znajdują się dużo dalej z tylu i nie ma szans by przebili się pierwsi do skrzyżowania.
Krzywdzi to trochę tych, którzy jeżdżą przepisowo jednak z czasem wychowuje tych bardziej krewkich wink:.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:


Mam WIELKĄ nadzieję, że zamontują tam fotoradar zsynchronizowany z żółtym światłem idea:


Widzisz, jakbyś czytał to co napisałem to byś doczytał, że fotoradar na tych światłach jest. To, że większość akurat na tym filmie przejeżdza bezczelnie na czerwonym to raz a to, że sytuacje najczęściej wyglądają tak jak opisałem to dwa. Ci co jeżdzą po Jeleniej wiedzą jak to wygląda naocznie a Ci co przjeżdzją przez tą część miasta często dostają fotki z podróży do domu. Tak jak pisałem Ci co wiedzą o skróceniu światła uważają ale ille mandatów dociera do miejskiego zakładu komunikacji bo niestety kierowcy autobusów mają większy problem z zatrzymaniem się " w miejscu" przy 50kh/h. No i w sumie tyle mojej pisaniny w tym temacie bo jak widzę wiecie lepiej jak to wygląda "w praktyce".

Tutaj dwa mnateriały filmowe ze stycznia. Na jednym widać co grozi hamowaniem " w miejscu" jeśli jedzie za tobą auto, które o tym świetle nie wie.

Film 1

Film 2
_________________
www.carpholic.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaliczyłem te filmy i dziwię się, skąd to całe larum. Takich "długości świateł" w "stolnicy" są dziesiątki - choćby na Wisłostradzie, gdzie są proste odcinki trzypasmowe i nie zawsze jest tam korek - i nie ma problemu. Problem leży w kierowcach, bo nawet na tych filmach widać, że gość nie mając nikogo "na ogonie", nawet nie podejmuje próby zatrzymania samochodu. Nie wyrobi się przed światłami - zatrzyma się przed skrzyżowaniem, ale nie wjedzie na nie. Tutaj jest totalne olewanie, a nie brak świadomości. Braki są w poziomie oleju we łbach tych, którzy próby przeskoczenia podejmują.
Obawiam się, żę wydłużenie "żółtego" dopiero by tam spowodowało dantejskie sceny. Po prostu jeździmy po chamsku, poziom pseudo cwaniactwa osiąga katastroficzne rozmiary. Motocyklistów, rowerzystów, żeglarzy stać na to, aby się na drodze pozdrowić - kierowca z racji 15-letniego bogactwa, po 10 klepaniach, w którym siedzi, jest ponad wszelkimi zasadami ziemskiego padołu. Niestety.
Ale jak napisano wyżej - nie byłem tam, więc filmy nie są w stanie pozwolić na wyrobienie sobie zdania. ;)
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 87