Czy wiesz, że...
W klimacie europejskim samce karpia osiągają dojrzałość w wieku 3 lat, samice 4 – 5 lat. Karp przystępuje do tarła, gdy temperatura wody osiąga 18 – 20°C. Następuje jednocześnie składanie do wody ikry (jaj) przez samice i mleczu (plemników) przez samce. Zapłodnione jaja przyklejają się do pędów i liści roślin podwodnych. Najbardziej odpowiednia dla rozwoju zarodkowego jest temperatura wody od 16 do 24°C. Rozwój wówczas trwa 3 – 5 dni. W niskiej temperaturze wody (10°C) okres rozwoju zarodkowego wydłuża się do 264 godzin.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 574
 Zalogowani 0
 Wszyscy 574

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18267) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59110) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18267) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18267) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18267) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18267) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18267) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59110) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18267) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18267) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2103
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1965
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1986
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2227
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2056
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2114
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2026
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2065
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2427
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2247
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Fujifilm HS50 EXR
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Fujifilm HS50 EXR
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 8:23 pm    Temat postu: Fujifilm HS50 EXR Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przeglądając neta natrafiłem na taki oto sprzęcik:
KLIKNIJ
... a co Wy o tym aparacie sądzicie :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem , nie wiem - obawiam się że lufa jest za krótka wink:
_________________
Marillion&Fish
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się i chciałbym taki mieć.
Gdyby tylko ten aparat miał guziczek, po którego naciśnięciu parzyłby dobrą kawę. wink:
Poza tym ma wszystko.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Podoba mi się i chciałbym taki mieć
Gdyby tylko ten aparat miał guziczek, po którego naciśnięciu parzyłby dobrą kawę. wink:
Poza tym ma wszystko.

:roll: :?: :roll: :?: :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
:roll: :?: :roll: :?: :roll:

Nie powinienem tego aparatu chcieć?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... ależ skąd, możesz, możesz. wink:
Jasiu temat założyłem po to aby poznać Wasze, między innymi i Twoją ważną dla mnie opinię na temat tego aparatu.
Będę bardzo wdzięczny za parę słów o tym czymś z Twojej strony. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym, że ja mogę napisać że mi się podoba bo w tym aparacie są funkcje, które są dla mnie użyteczne jak np. korekta ekspozycji, robienie zdjęć w RAW, manualna zmiana balansu bieli. Obiektyw 1 : 2,8 - 5,6 również.
Podobają mi się zdjęcia wykonane tym aparatem, ale musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie raczej nie robi się takich zdjęć w programie "auto". Robiąc zdjęcia tylko w programie "auto", można się zrazić tym że nie są one tak "ładne" jak testowe. Ja nie jestem znawcą fotografii i słabo widzę różnicę na fotkach testowych. Dlatego mogę jedynie powiedzieć, że mi podoba się lub nie.
Na fotografii zna się Zenon, chociaż się kryguje jak panna siedząca na mrowisku. wink: i on może coś napisać tak naprawdę.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 5:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Ja nie jestem znawcą fotografii i słabo widzę różnicę na fotkach testowych. Dlatego mogę jedynie powiedzieć, że mi podoba się lub nie.

Dzięki. wesoly
jjjan napisał:
Na fotografii zna się Zenon, chociaż się kryguje jak panna siedząca na mrowisku. wink: i on może coś napisać tak naprawdę.

W takim razie czekam na opinię Zenka no i może Zippo również co nieco napisze.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóś tam wiem o fotografii wink: co nie oznacza że znam każdego aparata lol każdy kto decyduje się na zakup aparatu ,musi zadać sobie pytanie do jakiego rodzaju fotografii i do jakich zastosowań potrzebuje , ja generalnie nie gustuje w kompaktach , a taki który by zaspokoił moje wymagania jest poza zasięgiem finansowym.
CO do powyższego aparata:
zaskakuje mnie mnie krotność optycznego ZOOMa .
1000mm to jakaś ściema !!! jaki system redukcji drań zadziała poprawnie ??? i ta jasność obiektywu przy max zoomie 8O niespotykana w profesjonałkach
za to funkcja filmowania 60kl/s cymes lol
reasumując
aparacik wydaje się całkiem całkiem lol z powodu małego bufora, mogą być problemy z zapisem seryjnych RAWów ,szkoda że w teście nie zamieszczono KROPów RAWu
wesoly
powiększając fotki w tekście można uznać że aparacik godny polecenia wesoly
niedzielny
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Aug 25, 2006
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry zastrzegam że piszę tylko na podstawie zalinkowanego tekstu bo aparatu sam nie trzymałem.
    * Dla mnie szybkość i celność autofokusa jest sprawą kluczową i w tym aparat wygląda na naprawdę dobry;
    * Koneserzy i (pół)profesjonaliści będą narzekać że mała matryca więc (a) jakość obrazu nie dorówna lustrzankom, i (b) na głębię ostrości... i oczywiście tak ale z zastrzeżeniemiami (a) przy kiepskich warunkach oświetleniowych i (b) jak chce się mieć rozmyte tło to z tele też się da;
    * Głównym celem tej klasy aparatów jest to że w jednym kawałku i w jednej cenie ma się wszystko co najczęściej potrzeba. I jeśli chodzi o zakres oferowanych możliwości, to ten ma naprawdę imponującą. Bardzo mi się podoba że aparat potrafi przehandlować rozdzielczość na większy zakres dynamiczny, chętnie kupiłbym kompakt który ma 4MP zamiast 16 czy 24 ale za to np. 12 bitów rzeczywistej rozpiętości tonalnej... ale przez ten oszołomarketing się nie da...
    * Jedna wada która mi doskwiera to dedykowany akumulator litowy. Tak, wiem że są prawie wszędzie ale niestety siadają po 2-3 latach, oryginalne mają ceny koszmarne a zamienniki są do d... Wolałbym 200 zdjęć z kompletu 4xAA niż 500 z litowego, bo bateryjki dostanie się wszędzie i zawsze można mieć zapasowe.

Zenon napisał:
zaskakuje mnie mnie krotność optycznego ZOOMa .
1000mm to jakaś ściema !!! jaki system redukcji drań zadziała poprawnie ??? i ta jasność obiektywu przy max zoomie 8O

Oczywiście 1000mm to przelicznik na format małoobrazkowy, tu matryca ma pół cala przekątnej więc mnożnik wychodzi 3,5x; zatem obiektyw ma naprawdę max ogniskową ok. 285mm. Światło 2.8 jest na szerokokątnym końcu skali, szybko spada do 5,6 przy zoomie co daje dziurę wlotową 51mm i to by się zgadzało. A co do stabilizacji optycznej to przeciętnie pozwala stosować czasy naświetlania dłuższe jakieś 4-8 razy; jednak przy takim max zoomie to bez solidnego statywu nie da się nawet skomponować zdjęcia. Już przy efektywnym 300mm o ustawianiu ostrości bez AF ("na oko") i z ręki można zapomnieć.
Ale w skrócie, też mi się podoba i chciałbym taki mieć usmiech
_________________
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
[Sokrates]
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście o przeliczniku nie miałem pojecia :P
można poczytać na stronie
klik

niedzielny napisał:

* Dla mnie szybkość i celność autofokusa jest sprawą kluczową i w tym aparat wygląda na naprawdę dobry;

oczywista
tylę ze jakoś trudno mi uwierzyć w tą celność wink:
aparaty klasy profi np Nikon d4 ma rzeczywistą celność z obiektywem na "śrubokręt" około 60-70% w dobrych warunkach ,nawet w FE 15mm pływa :placz
niedzielny
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Aug 25, 2006
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
tylę ze jakoś trudno mi uwierzyć w tą celność wink:
aparaty klasy profi np Nikon d4 ma rzeczywistą celność z obiektywem na "śrubokręt" około 60-70% w dobrych warunkach ,nawet w FE 15mm pływa smutny

Nie powiem żebym całkiem wierzył... dlatego napisałem że "wygląda na naprawdę dobry" a nie że "jest" - na podstawie jednego zdjęcia z psem w ruchu. To jedna z pierwszych rzeczy do sprawdzenia w sklepie, zwłaszcza jak sobie radzi na tele, na obiekcie o niskim kontraście i w gorszym oświetleniu.
Z tą celnością autofokusa jest różnie, fakt, czytałem na amerykańskich forach że niektórzy ludzie do lustrzanek wymieniają np. kilkanaście (takich samych) obiektywów po kolei aż trafią na taki który idealnie współpracuje z danym korpusem, bo wystarczą różnice w spasowaniu rzędu dziesiątych części milimetra. Wprawdzie to 60-70% celności o którym piszesz to może trochę przesada i chyba uwzględnia przypadki wcelowania w siatkę albo płatek śniegu na pierwszym planie. W dzisiejszych czasach jak się pokaże że aparat systematycznie ostrzy za blisko albo za daleko (front/back focus) to się kwalifikuje do serwisu. Przynajmniej jeśli chodzi o lustrzanki.
Są jednak poszlaki, poza deklarowaną szybkością, że ten HS 50 EXR ma potencjał do dobrego ostrzenia. W lustrzankach w większości AF działa na zasadzie detekcji fazy, kiedy to aparat robi pomiar raz a potem "zgaduje" (ściślej mówiąc, wylicza interpolację) gdzie przesunąć soczewki aby trafić "w punkt". Z tym że faza jest okresowa więc aparat może się "machnąć" o wielokrotność okresu i nie trafić, albo systematycznie źle interpolować i wtedy mamy "front focus" albo "back focus". Przy AF z detekcją kontrastu (kompakty) trzeba ten kontrast mierzyć ciągle, poza tym aparat musi "przejechać" przez punkt ostrości i za niego żeby odkryć, że minął punkt optymalny i do niego wrócić. Dlatego ta metoda była zwykle wolniejsza (a w trudnych warunkach obiektyw "jeździ" czasem "w te i wewte" parę razy). To się ostatnio zmieniło bo przyspieszyły procesory (upraszczam, producenci kombinują tu na różne sposoby). Mam Panasonica Lumixa który ostrzy na kontrast i daje sobie nieźle radę :-). Poza przypadkami, kiedy obiekt jest mało kontrastowy - wtedy detekcja fazy byłaby lepsza.
Ten Fuji ma jedno i drugie ("hybrid AF"), więc ma potencjał, ale trzeba by go przetestować żeby stwierdzić, na ile go wykorzystuje.
Tak czy inaczej, każda metoda AF ma swoje zady i walety ale też każdy AF, uogólniając, będzie miał większe problemy tam gdzie i człowiek: słabe światło, słaby kontrast, duże zbliżenia (drgania, zamglenie) albo makro (tu każdy AF zwalnia bo soczewki muszą relatywnie kawał drogi przejechać...)
_________________
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
[Sokrates]
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam i czytam i gu... nic z tego nie rozumiem wink: wink: chyba go sobie zapodam i wtedy przebadam go organoleptycznie. 8),Wielkie dzięki Wszystkim za odpowiedź w temacie i proszę o jeszcze. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wilki nie ludzie wink:
Nie mogą napisać, że warto kupić bo to, to i tamto, że wadą może być to, to i tamto, ale ogólnie dla amatora ten aparat spełni swoją rolę.
Jak Mario przestanie być zadowolony, że robi takie zdjęcia jak testowe na tej stronie, to i tak pozostanie mu już tylko kupić lustrzankę. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Czytam i czytam i gu... nic z tego nie rozumiem wink: wink: chyba go sobie zapodam i wtedy przebadam go organoleptycznie. 8),Wielkie dzięki Wszystkim za odpowiedź w temacie i proszę o jeszcze. wesoly


Maryś wesoly
Kupuj wink: .
W każdym razie (jak na bridge) jest napasiony wink: .
I tak na rybach będziesz miał mało czasu na ustawianie w trybie manualnym i wszystko zrobisz w automacie.
Będziesz miał jakąś imprezę gdzie będzie czas to będziesz się bawił wink:.

Włodziu miał w pewnym czasie Fuji i zupełnie dobre foty z niego wink: .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lip 19, 2013 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi cały czas wystarcza i zaspokaja moje potrzeby fotograficzne mój Canon S2 IS co to już 8 latek sobie liczy usmiech usmiech usmiech
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Z tą celnością autofokusa jest różnie, fakt, czytałem na amerykańskich forach że niektórzy ludzie do lustrzanek wymieniają np. kilkanaście (takich samych) obiektywów po kolei aż trafią na taki który idealnie współpracuje z danym korpusem, bo wystarczą różnice w spasowaniu rzędu dziesiątych części milimetra. Wprawdzie to 60-70% celności o którym piszesz to może trochę przesada"
co do dopasowań obiektywów
zapewniam cie że nie ma w tym krzty przesady i nie tyczy tylko puszki NIKONa ,tak dzieje się również w Canonach,kumpel pracujący na Canonie zmieniał z trzy szkła 85/1,2 aby trafić w punkt , ja nie znalazłem do Nikona 85/1,4 100% celności pewnie mało przymiarek robiłem lol mam obawy czy Nikon jest w stanie wyprodukować obiektyw który będzie kroił od pełnej dziury
,a co do 60-70%
uwierz że DXO ma co robić


mario_z
bierz aparacik i się nie zastanawiaj pod warunkiem że w łapie leży
amatorsko wykonuje się 99% zdjęć w trybie Auto lub program , .weż do łapy pstryknij kilka fotek w sklepie na różnych długościach ogniskowej w tybie ręcznym przy możliwie max otwartej przysłonie zżuć foty na kompa (laptop kiosk fotograficzny w sklepie powiekrzenie 15x20 i max kadr ) powiększ ,oceń ostrość i czy ma dużą aberację chromatyczną (kolorowa firanka np na gałazkach drzew)
, winietowanie
fota białej kartki jak najmniejsze zaciemnienie rogów klatki)
dystorsja , ( np.czy nie robi za dużej beczki)
po tym teście (pozytywnym) płacisz i wychodzisz zadowolony lol

do niedzielny
celne to BYŁY aparaty z matówką z klinem lub rastrem - 100% zdjęć ostrych , no chyba że polewano za dużo lol
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz, bardzo przyzwoity aparat, choć w tym segmencie (podobnej wielkości zoom) jest spora konkurencja, zwłaszcza cenowa. Ten model Fuji kosztuje około 2 tys. złotych. Najtańszy Olympus SP-820UZ srebrny - 899 - dość ubogo wyglądający, po Canon PowerShot SX50 HS - około 1,8 tys. wyposażeniem zbliżony do Fuji. Z użytkowania aparatu tej firmy mam trochę doświadczenia, zaczynałem od Fuji S-5500 i byłem wówczas z niego bardzo zadowolony. To była taka namiastka lustrzanki.
Wprawdzie za te pieniądze kupisz już lustrzankę, ale chcąc sprostać maksymalnej ogniskowej Fuji, musiałbyś zainwestować wielokrotność tych pieniędzy.
Dla miłośnika fotografii, umiejącego wykorzystać możliwości jakie daje HS50 EXR, jest to rozwiązanie zaspokajające wszystkie potrzeby w tym zakresie. Kupując szybką pamięć SDHC typu UHS, np. takie, będziesz miał dwa w jednym. Aparat i kamerę o bardzo dobrych parametrach.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za odpowiedź wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Mariusz, bardzo przyzwoity aparat, ......... Z użytkowania aparatu tej firmy mam trochę doświadczenia, zaczynałem od Fuji S-5500 i byłem wówczas z niego bardzo zadowolony. To była taka namiastka lustrzanki.


Dzięki.
Gargamelu moim pierwszym cyfrowym kompaktem również był Fuji Finepiks, tak, tak, również S-5500 lol lol mam go do dzisiejszego dnia i nadal jest sprawny w 100% pomimo około dziewięciu lat pstrykania. wesoly
....... a teraz właśnie trzymam w swoich łapkach Fujifilm HS50 EXR, na pierwszy rzut oka fajna "zabawka", najwyższy czas zobaczyć co potrafi to coś. :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Gargamel napisał:
Mariusz, bardzo przyzwoity aparat, ......... Z użytkowania aparatu tej firmy mam trochę doświadczenia, zaczynałem od Fuji S-5500 i byłem wówczas z niego bardzo zadowolony. To była taka namiastka lustrzanki.


Dzięki.
Gargamelu moim pierwszym cyfrowym kompaktem również był Fuji Finepiks, tak, tak, również S-5500 lol lol mam go do dzisiejszego dnia i nadal jest sprawny w 100% pomimo dziewięciu lat pstrykania. wesoly
....... a teraz właśnie trzymam w swoich łapkach Fujifilm HS50 EXR, na pierwszy rzut oka fajna "zabawka", najwyższy czas zobaczyć co potrafi to coś. :roll:

Pamiętaj, że zdjęcia robi człowiek aparatem a nie sam aparat lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam. Ja zamykam oczy i naciskam guzik. usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:

Pamiętaj, że zdjęcia robi człowiek aparatem a nie sam aparat lol

Animalu postaram się nigdy o tym nie zapominać wink:

jjjan napisał:
E tam. Ja zamykam oczy i naciskam guzik. usmiech

lol lol Jasiu to tak jak ja wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
[quote=....... a teraz właśnie trzymam w swoich łapkach Fujifilm HS50 EXR, na pierwszy rzut oka fajna "zabawka", najwyższy czas zobaczyć co potrafi to coś. :roll:


Wszyscy liczymy na to, że wzbogacisz swoimi zdjęciami kalendarz pogawędkowiczów, bo jak na razie to jest ilościowa mizeria. Zatem do dzieła i czekamy na pierwsze Twoje zdjęcia zrobione HS50.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się ze moje pierwsze foty tym aparatem raczej nie będą nadawały się do kalendarza PW, ale będę się starał. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam aparatu, który zrobiłby takie piękne zdjęcie ryby holowanej jak Zippo, czy Robert - pamiętam jego Panasonica.
Mój aparat ma już naprawdę dużo lat. Nie mam czasu robić fotki holującej ryby, bo albo ja ja holuje, albo fotografuje - wybieram zawsze hol :-)
Mój aparat robi fotki makro - i ten jest dla mnie extra. Grzybki nie uciekają :-)
Do dzisiaj używam oryginalnych akumulatorków i na szczęście się nie starzeją i trzymają prąd nawet cala zimę ( nie był używany a wiosna prąd miał ).
Pewno napiszecie - co ten Oldi wypisuje, już mu na głowę porządnie uderzyło. Też bym tak napisał, gdyby nie fakt, ze chodzi o aparat Sony F828.


Ostatnio zmieniony przez old_rysiu dnia Nie Lip 21, 2013 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nie mam aparatu, ktry zrobiłby takie piekne zdjecie ryby holowanej jak Zippo, czy Robert - pamietam jego Panasonica.
Moj aparat ma juz naprawde duzo lat. Nie mam czasu robic fotki holujacej ryby, bo albo ja ja holuje, albo fotografuje - wybieram zawsze hol :-)
Moj aparat robi fotki makro - i ten jest dla mnie extra. Grzybki nie uciekaja :-)
Do dzisiaj uzywam oryginalnych akumulatorkow i na szczescie sie nie starzeja i trzymaja prad nawet cala zime ( nie byl uzywany a wiosna prad mial ).
Pewno napiszecie - co ten Oldi wypisuje, juz mu na glowe porzadnie uderzylo. Tez bym tak napisal, gdyby nie fakt, ze chodzi o aparat Sony F828.

Przepraszam za brak polskich liter - cos mi sie stalo - nie wiem co :-(


Rysiu pamiętam tego Soniaka, kupiłeś od Kolegi z PW jeśli dobrze pamiętam usmiech usmiech usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowoœć: Sola
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę cytował wielu prawd napisanych przez poprzedników, za długo by to trwało.
Miałem Fuji, chyba ten sam model co Włodek. Dawno to było, więc nie pamiętam czego zaczęło mi w nim brakować, ale miał kilka istotnych rzeczy, których brak zaczął być dokuczliwy w miarę nabywania wiedzy o fotografii lol wink: .
Ten ma dwie rzeczy, które mi się podobają choć nie wiem jak się sprawdzają w praktyce:
1. obrotowy wyświetlacz LCD (czasem trzeba kadrować znad głowy, lub z poziomu gruntu)
2. jasny obiektyw

Sample pokazane w linku za to mi się nie podobają. Szczególnie sypiąca się na wszystkie strony architektura 8O wink: .

Druga sprawa to waga, o ile pamiętam aparat warzy prawie kilogram, prędzej czy później będziesz potrzebował statywu. Jestem ciekaw jak aparat będzie zachowywał się na nim przy pełnym tele. Uważaj, żeby nie poleciał Ci na "pysk"

Tak jak napisał Ani, aparat to tylko narzędzie.
Robiąc na auto, nigdy nie poznasz jego możliwości, to tak jakbyś kupił Porsche i jeździł z blokadą na 2000rpm lol wink: .
Czas na zagłębienie się w temat przysłony, migawki, iso... i w cale nie piszę o instrukcji obsługi lol .
Auto staraj się używać jak najmniej, w naprawdę kryzysowych sytuacjach. No chyba że wolisz, żeby aparat za ciebie decydował, ale w takim wypadku pozostałbym przy maupce wink: jakiejś fajnej.
Czekam na pierwsze fotki nadające się do publikacji wesoly .
Marius
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 13, 2014
Posty: 1

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 5:17 pm    Temat postu: Re: Fujifilm HS50 EXR Odpowiedz z cytatem

Panie Mariuszu Jestem posiadaczem tego modelu , to już drugi mój aparat z serii HS50EXR. Czy jestem zadowolony ? To zależy jak na to spojrzeć. Pod względem technicyzm nie mam większych roszczeń poza wizjerem. Co do samego wykonywania zdjęć i zawartości ustawień niektórych programów znalazło by się sporo do poprawienia , ale to moja subiektywna ocena. Nie jestem zawodowym fotografem, ale fotografia to jedna z pierwszych mojego hobby. Możliwe że przykładam zbyt dużą wagę co do jakości zdjęć, ale w końcu to w dużej mierze zależy od nas samych.
Tak wiec jeśli miałbym panu powiedzieć czy jest wart zakupu to z całą stanowczością mowie TAK dla fotoamatora jest ok. Trzeba tylko poświęcić troszkę czasu by go rozszyfrować.

[/quote]
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 105