Czy wiesz, że...
Gdyby sprzęt zapewniał złowienie ryb za każdym razem i w każdych warunkach, wędkarstwo straciłoby swój urok.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 343
 Zalogowani 0
 Wszyscy 343

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18234) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18234) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18234) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18234) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18234) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18234) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18234) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18234) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Tajne bronie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Tajne bronie
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 10:14 am    Temat postu: Tajne bronie Odpowiedz z cytatem

Proponuję bardzo trudny temat. Może nawet niemożliwy do zrealizowania. Mówi±c najkrócej proponuje w tym miejscu podzielić się z innymi swoj± tajn± broni±. Czy można ujawnić innym wędkarzom na co najwięcej ryb łowię - na jak± przynętę na jak± metodę, na jak± zanętę? I wła¶ciwie dlaczego?

No bo wystarczy wej¶ć do sklepu wędkarskiego i spojrzeć na półki. Setki woblerów i blach. Na co ryby bior±? Wiemy przecież, że tylko jeden, no dwa modele s± na tyle skuteczne, żeby w czterech rzutach spinningiem skusić szczupaka ( oczywi¶cie jeżeli on jest w łowisku ) Innymi wzorami można rzucać i …

Oczywi¶cie w wypadku ujawnienia grozi nam masowe wykupywanie wskazanych publicznie modeli i znikanie z rynku tych najlepszych. Ale one i tak ulatniaj± się z półek bardzo szybko, bo przecież działa poczta pantoflowa. Poza tym chyba nie ma się czego bać, bo tak naprawdę mamy do dyspozycji nie tylko polskie sklepy internetowe. Kupować możemy przez Internet na całym ¶wiecie i zawsze możemy znaleĽć to czego szukamy. Więc czemu nie? Potrzebna jest tylko wiedza co jest dobrym produktem, na co skutecznie łowi się ryby. Może te zawirowania na rynku w jaki¶ sposób wpłyn± na politykę producentów i chociażby trochę podporz±dkuj± się oni oczekiwaniom swoich klientów, czyli zaczn± produkować to co naprawdę jest dobre i sprawdzone.

Z góry przepraszam wszystkich za naiwno¶ć. Zdaje sobie sprawę, że to co piszę ¶wiadczy przede wszystkim o moim zdziecinnieniu. Jestem już w takim wieku, że to się zdarza.
Jednak usprawiedliwia mnie to, że my¶l ta nawiedziła mnie kiedy dzi¶ rano wyci±gn±łem swoje pudła z woblerami. U¶wiadomiłem sobie, że mam ich setki. Łowię już tyle lat że się nazbierało. Tylko, że niektóre z nich nawet w wodzie nie były, wieloma rzuciłem kilka razy. Łowiłem i łowię tak naprawdę na dwa trzy modele. Sk±d się wzięła ta reszta – z niewiedzy, to oczywiste. Kto¶, czy może co¶ mi to wcisnęło. Chyba nasze błędy też daj± nam odrobinę przyjemno¶ci, więc może nie należy się ich tak pochopnie wyzbywać. Nie wiem. Każdy taki zakup, nawet zupełnie nietrafiony wi±zał się przecież z lokowan± w nim nadziej±. W sklepie wygl±da to wszystko inaczej niż nad wod±. My¶lę, że każdy tego do¶wiadczył.

Dlaczego tego na czym się tak „zawiodłem” jeszcze nie wyrzuciłem. Chyba też z powodu nadziei. Co¶ tam siedzi w człowieku takiego głupiego, taka może mniej niż my¶l, jakby cień przeczucia, że kiedy¶ zupełnie przypadkowo wyjmę i zapnę na agrafce takie badziewie, rzucę i zacznie się ¶więto brań. Próbuję tego od czasu do czasu prowokuj±c los. Jednak bezskutecznie. Być może ta pro¶ba do wszystkich o dzielenie się z innymi swoimi małymi tajemnicami to także takie prowokowanie losu. Tego też nie wiem.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego by jaka¶ przynęta była skuteczna, potrzebnych jest kilka (nie dużo) warunków wink:
Obecno¶ć ryby w łowisku to warunek najważniejszy usmiech.
Znajomo¶ć łowiska, jeden z podstawowych. A je¶li mówisz o użyciu zaledwie kilku przynęt podczas łowienia to również nie popełniasz błędu wink: .
"Kombinacje" najczę¶ciej s± wynikiem nie spełnienia powyżej wskazanych uwarunkowań.
No ale, jak poznać łowisko bez wrzucenia tam 154 woblerów ? lol .

Kolejna sprawa to, jak radzić komu¶ dobór przynęty na łowisko którego nigdy nie widziałem ? usmiech . Bo zakładam, iż kto¶ zapyta o konkretny gatunek.
Mogę wskazać dobre przynęty na kilka odcinków L'Ill, na klenia, szczupaka... Sprawdzone i niezawodne wesoly . Ale, co dalej wesoly .
Jak radzić komu¶, czym rzucać w szczupłego na nieznanej mi wodzie 8O .
wesoly .
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Do tego by jaka¶ przynęta była skuteczna, potrzebnych jest kilka (nie dużo) warunków wink:
Obecno¶ć ryby w łowisku to warunek najważniejszy usmiech.
Znajomo¶ć łowiska, jeden z podstawowych. A je¶li mówisz o użyciu zaledwie kilku przynęt podczas łowienia to również nie popełniasz błędu wink: .
"Kombinacje" najczę¶ciej s± wynikiem nie spełnienia powyżej wskazanych uwarunkowań.
No ale, jak poznać łowisko bez wrzucenia tam 154 woblerów ? lol .

Kolejna sprawa to, jak radzić komu¶ dobór przynęty na łowisko którego nigdy nie widziałem ? usmiech . Bo zakładam, iż kto¶ zapyta o konkretny gatunek.
Mogę wskazać dobre przynęty na kilka odcinków L'Ill, na klenia, szczupaka... Sprawdzone i niezawodne wesoly . Ale, co dalej wesoly .
Jak radzić komu¶, czym rzucać w szczupłego na nieznanej mi wodzie 8O .
wesoly .

Masz absolutn± rację. Jest tak jak mówisz. Ale jak jadę na pstr±gi to biorę czarne mepsiki nr 00; 0; 1; i łowię rybki bez pudła. Nawet nie chcę kombinować bo nie mam na to czasu. Wyjazdy s± tylko kilku dniowe, krótkie. Wolę co¶ złowić niż machać. Spróbujcie i napiszcie czy działa.

Okoni nawet nie próbuję bez kongera Mikros 215 ciężar rzutowy 0,2 do 5 g. tylko nie warto zakładać większych pięciogramowych główek bo za ciężkie. Do tego nanofil 0,02 cieńszy niż włos i mały kołowrotek nawet nie jest specjalnie ważne jaki. Mogę opowiadać każdemu o tym zestawie i nikt nie chce tak łowić. Po prostu rzuca się tym tylko parę metrów. Pięć, sze¶ć do dziesięciu. Kto¶ tak rzuci dwa razy i zaraz montuje boczny trok bo można machn±ć na pól wody. Ale to nie to samo. Mikro gumka nie pracuje tak jak na główce. Poza tym ryby często siedz± przy brzegu prawie pod nogami. Mamy jaki¶ rodzaj natręctwa i bardziej interesuje nas daleko a nie blisko. Boczny trok pod brzegiem to już się tylko po¶piesznie wyci±ga z wody żeby powtórzyć rzut, a nie oczekuje na branie. Opowiadaj±c o paprochu zupełnie nie obawiam się, że wszyscy naraz zaczn± tak łapać. Prawie nikt nie wytrzymuje tego kilkumetrowego zasięgu. A ja trochę z przymusu łowię tak okonie i szczupaki nawet niekiedy okazałe.
Liczę na to, że może jednak kto¶ jeszcze zaryzykuje, zabierze głos nawet jeżeli póĽniej poczyta jak bardzo jest nierozs±dny i jakie to niby ¶więto¶ci obraża. Tak mi się wydaje, że w wędkowaniu najważniejsze s± nasze przekonania. One s± słuszne na tyle na ile my w nie sami wierzymy.

Dobrze ciebie rozumiem i doceniam twoje uwagi. Masz racje. Ale nie ma jednej prawdy. Może kto¶ też co¶ jeszcze wie ważnego dla siebie i innych.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
............
Mogę wskazać dobre przynęty na kilka odcinków L'Ill, na klenia, szczupaka... Sprawdzone i niezawodne wesoly . Ale, co dalej wesoly .
wesoly .


No no to ja poproszę. wesoly
_________________
Łowię i zjadam ......
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Robert napisał:
............
Mogę wskazać dobre przynęty na kilka odcinków L'Ill, na klenia, szczupaka... Sprawdzone i niezawodne wesoly . Ale, co dalej wesoly .
wesoly .


No no to ja poproszę. wesoly


Na który dzień tygodnia i godzinę bo, sporo tego lol lol lol .
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercik na czerwcowe sobotnie popołudnie, dzień lekko pochmurny i będziemy szli pod górę prawym brzegiem. Kij castingowy st.croix cw 3-14 medium plecionka
0.08 z dowi±zanym dwumetrowym odcinkiem żyłki bez pamięci w
zestawieniu z kołowrotkiem castingowym z lekk± szpulk± wchodz± w grę od dwóch gram wzwyż. Tym razem klenie a o szczupakach porozmawiamy póĽniej
wesoly
_________________
Łowię i zjadam ......
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierz sobie Zbyniu wesoly
Pochodzenia wszystkich nie znam ale, z firm dostępnych jest na zdjęciu:
Stork, Illex, Dzas wesoly, Zippo wesoly, Siudak, Przemek Szymański, Krakusek...
Dobrze pracuj± ¶ci±gane z nurtem wody, wszystkie pływaj±ce, schodz± do 0.5/1m (z nurtem)
Dzasowe wirówki s± tu doskonałe i pracuj± od pierwszego kontaktu z wod±...co ja gadam ! One już w powietrzu zaczynaj± akcje ! lol .


the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Robercik na czerwcowe sobotnie popołudnie, dzień lekko pochmurny i będziemy szli pod górę prawym brzegiem. Kij castingowy st.croix cw 3-14 medium plecionka
0.08 z dowi±zanym dwumetrowym odcinkiem żyłki bez pamięci w
zestawieniu z kołowrotkiem castingowym z lekk± szpulk± wchodz± w grę od dwóch gram wzwyż. Tym razem klenie a o szczupakach porozmawiamy póĽniej
wesoly

Gdzie tu o przynętach? Tajnej broni? :roll:
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Wybierz sobie Zbyniu wesoly
Pochodzenia wszystkich nie znam ale, z firm dostępnych jest na zdjęciu:
Stork, Illex, Dzas wesoly, Zippo wesoly, Siudak, Przemek Szymański, Krakusek...
Dobrze pracuj± ¶ci±gane z nurtem wody, wszystkie pływaj±ce, schodz± do 0.5/1m (z nurtem)
Dzasowe wirówki s± tu doskonałe i pracuj± od pierwszego kontaktu z wod±...co ja gadam ! One już w powietrzu zaczynaj± akcje ! lol .




W twoim zestawie widzę jedn± przynętę któr± używam na szczupaki jesieni±. Mam na my¶li żabkę rebela. Leży w ¶rodku trzeciego rzędu od góry. Jak gr±żele zaczynaj± miękn±ć we wrze¶niu i paĽdzierniku, a żaby schodz± do wody na zimowanie nie ma lepszej przynęty na szczupaka.
Prowadzi się j± wolniutko pomiędzy gnij±cymi resztkami li¶ci gr±żela na płytkiej do 1,5 m głęboko¶ci wodzie. Jeżeli widać jak szczupaczyska zawij± za ni± i nie trafiaj±, to znaczy się, że za szybko ci±gniemy. Jak się zaczepi o zielsko to trzeba tylko mocniej poci±gn±ć. O tej porze ro¶liny s± słabe.
Reszty Twoich broni nie znam.
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jakiego¶ roku łowię na nanofile. Ale aż tak cienko jak Ty Samara to się nie odważyłem :-). Dla mnie nanofil to taka moja mała "tajna broń". W poł±czeniu z wyrobami Dż±sika zaczynam być zadowolony z okoniowego wędkowania. Pozdrawiam! Z arsenału Robiego też co¶ sobie upatrzyłem :-).
kamase
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 04, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie przemawia ta żółta wirówka.
Wobki pewnie też by się nadały na Wartę na starorzecza usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie to s± przynęty na klenie nie na szczupaka lol .
A ta żabka Samara, to Siudak wesoly .
kamase
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 04, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żółt± na klenia oczywi¶cie Robercie ale na szczupaki czy okonie cała reszta wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To żeby zagmatwać jeszcze bardziej lol
Na kilka z nich, miewałem już szczupacze przyłowy wesoly .
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

A ta żabka Samara, to Siudak wesoly .

To jakby potwierdza moje przekonanie, że ilo¶ć przynęt przekroczyła już masę krytyczna i nie jeste¶my w stanie rozeznać się w tej lawinie. A z drugiej strony nawet bym nie pomy¶lał, że siudak robi takie żabki. Jota w jotę jak te rebela. Niestety chyba nie do końca to oznacza, że ta żaba na zdjęciu jest tak skuteczna na szczupaki jak rebelek. Parę dni temu udało mi się trafić na miejsce ze szczupaczkami. ¦wietnie brały na Vibranta Robinsona. Kto¶ kto widział te brania powiedział, że ma taki sam wobler rapali , ale na ten jego szczupaki tak nie reaguj±. Czyli to nie tylko podobieństwo
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żabka Siudaka doskonała jest na klenie, akurat na ni± innych przyłowów nie miałem. To oczywi¶cie nic nie znaczy wink: . A prawda jest też taka, że do¶ć mocno była oszczędzana wink: .

Łowimy Samara z tego co rozumiem bardzo rożnym kalibrem usmiech .
U mnie szczupak to przynęty minimum 8cm usmiech . Bardzo nie lubię gdy takiej wielko¶ci przynęty atakowane s± przez króciaki 50/60 cm.
Jak zwykło się mawiać "łowię grubo", id±c na szczupaka staram się dobierać przynęty na granicy wytrzymało¶ci sprzętu.
Żadnej finezji, możliwie krótki hol. To procentuje przy uwalnianiu ryby wink: .

To również nie znaczy, że "miniaturowe" przynęty omijane s± przez duże ryby.
S± to jednak wg. mnie bardziej przypadki b±dĽ, specyficzne warunki.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Maj 21, 2014 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Żabka Siudaka doskonała jest na klenie...

a żabka rebela na szczupaki, ale tylko jesieni± i w nenufarach.
Czyli jaki¶ wspólny element istnieje. Zastanawiam się nad stosowaniem tzw redukcyjnych modeli, żabek, raczków, pasikoników itd, ale to chyba trochę osobny temat.
Je¶li chodzi o to, że łowię lekko to chyba winne jest temu moje schorzenie. Ciężkiego sprzętu nie wytrzymuj± mi ręce. Ostatnio wła¶nie uganiam się za lekkimi wędziskami. Kiedy¶ za dobrych czasów lubiłem ciężko spinningować na głębokich górkach i na starym korycie. Także miałem swoja tajn± broń w tej chwili już nie do dostania. Był to duży AMUR produkowany i sprzedawany w sklepiku na ul. Krajowej Rady Narodowej w Warszwie. Podobny trochę do longa meppsa. Piszę t± nazwę dużymi literami bo dla mnie to kultowa przynęta. Oklejałem paletkę żółt± foli± odblaskow±. Bardzo to poprawiało brania. Chyba chodziło o kolor wody. Wtedy ciecz w zalewie była mętna i żółtawa. Folia poprawiała widoczno¶ć blaszki w trakcie pracy.
Zaczepów miałem bez liku bo blacha była ciężka. Orałem j± i muliłem po dnie. I to była moja tajna broń, wła¶nie praca tej blachy na dnie. Żaden okoń nie wytrzymywał tak mało subtelnej przynęty i atakował.
Je¶li chodzi o lekkie łowienie to nie oznacza ono, że moim łupem padaj± jedynie małe rybki. Niedawno złowiłem na swojego paprocha cztery okonie po czterdzie¶ci cm każdy. Wróciły do wody, ale już się nauczyły i nie chciały ponownie dać się złapać.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kto¶ wie gdzie można dostać woblera firmy Robinson Vibrant Cx55. To killer na szczupaki. Trzeba go tylko używać trochę inaczej niż poleca producent. Czyli ci±gać na płyciznach, a nie po głębinie. No i ważny jest kolor. Cx 55 to kolor srebrny. Inne barwy nie s± już tak skuteczne. Ostatnio znikn±ł z rynku, ale jak kto¶ go wypatrzy to proszę o wiadomo¶ć. :oops:
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To taki jak ten wobler/ wobler2? Widzę tylko ton±ce.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
To taki jak ten wobler/ wobler2? Widzę tylko ton±ce.

O wła¶nie co¶ takiego, jednak nie do końca o to chodzi. To mnie zadziwia, ale producent zrezygnował z oznaczeń koloru jaki wprowadził na pocz±tku. Jak uda mi sie skopiować tablice z wzorami to j± podrzucę.

Teraz każdy model jest Cx55. Te woblery s± tylko ton±ce.

Jest w ogóle jakie¶ zamieszanie z oznaczaniem barw na opakowaniu tego woblera. Pewnie dlatego, że to końcówki
Barwy okonia jak te przysłane przez Ciebie to powinien być Cx74.
Przyżółcony Kara¶ Cx54
Srebrny Cx55
Srebrny z czerwonym transparentnym przodem Cx80
Ale Dziękuję.
Wła¶nie próbuje sam przemalowywać. Nie za dobrze mi to wychodzi
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 78