Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 569
 Zalogowani 0
 Wszyscy 569

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18270) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59110) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18270) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18270) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18270) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18270) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18270) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59110) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18270) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18270) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2103
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1966
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1986
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2227
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2056
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2114
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2026
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2065
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2427
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2247
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - A w zamian PZW ...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
A w zamian PZW ...
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
jjjan napisał:
...
I jeszcze jedno pytanie. Co takiego jest w trolingu, że PZW uważa, że jest to warte dopłaty 100 zł?

Janku te 100 zł to jest to co PZW uważa za warte... lol


No rzeczywiście owijanie w bawełnę nie ma sensu. Żadne atawizmy
Prawda jest chyba taka -mam przyjaciela który nienawidzi troligu. nawet nie można z nim o tym porozmawiać spokojnie. Nie i koniec. Kiedyś był kłusownikiem. Chciałbym mieć tyle kasy co on złowił w siatkę ryb . Troling jest przez niego tak bardzo znienawidzony bo po prostu tracił sieci i sznury podhaczane przez dorożkarzy. Przecież to bardzo łatwo podhaczyć takie kłusownicze narzędzia jeżeli pływa się w trolingu. Ciekawe że troling ma tak wielu przeciwników którzy właściwie nie potrafią argumentować przeciwko tej metodzie. Tylko nie i już. Albo "no bo oni tak pływają". To zastanawiające, ale ja nic nie sugeruję.
Te sto Złotych to jest jakby wypadkowa czyli pewien rodzaj konsensusu uzyskanego przez zwolenników i przeciwników. Ci drudzy chcieli zakazać całkowicie. Wedy związek skorzystał z okazji i zaproponował takie utrudnienie w dostępie czyli opłatę. Najpierw 200 zł potem 100. Można powiedzieć, że troling daje dobre wyniki, jest skuteczniejszy, od zwykłego spinningowania Po pierwsze łowisz na większym obszarze, po drugie "nęcisz" drapieżniki. Ryby drapieżne na ZZ są już nauczone, że w farwaterze czyli śladzie na wodzie po łodzi zostaje dużo ogłuszonej albo zdezorientowanej drobnicy. Silnik robi swoje. 8) łupem trolingujących padają te większe sztuki to bezdyskusyjne. Czy warto za to płacić? Moim zdaniem tak. Z jeszcze jednego powodu. ZZ jest zapchany wędkarzami do niemożliwości. Nie ma już tajnych górek czy innych dobrych miejsc. Wszyscy je znają i tam stoją. To naprawdę deprymujące podpływać i prosić żeby zrobili trochę miejsca dla twojego spinningu. Lepiej zapłacić i w drogę w nieznane, za horyzont. To trochę gorzkie to trolingowanie.
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trolling to metoda jak każda inna, nim krakowscy działacze zakazali tej metody to próbowałem się jej uczyć na Wiśle (zresztą proponowałem nawet ZO żeby udostępnił jeden odcinek do tej metody, odpisali że dyskusja jest tajna, a troling pozostaje zakazany). Efekty miałem takie że przez cały sezon nie złowiłem ani jednej ryby z trolingu. W następnym sezonie zostałem kłusownikiem bo nie doczytałem że zakazali i trollingowałem kilka razy. Złowiłem jakiegoś szczupaka i małego sandacza. W tym samym okresie łowiąc klasycznie wyjąłem z wody kilkadziesiąt sandaczy, kilka szczupaków, kilka sumów wielkości mikrej i jednego 175cm.
Prawdę mówiąc wolę sobie porzucać, ale chce się nauczyć trollingu bo to przyda mi się w morzu (niestety nie stać mnie na częste wizyty na Bałtyku i wolałbym tam już mieć doświadczenie), nie jest to ani metoda super skuteczna, ani bardzo prosta. Każda godzina pływania to kolejna nauka i często zdziwienie.
Kolego, to że na zawodach spławikowych nie ma tylu co na spinningowych złożyłbym na karb specjalizacji. Bo wiesz, jak sobie łowiłem spławiczkiem zwykłą wędką spławikową i pojechałem na zawody to jakie miałem szanse z maniakami tej metody wyposażonymi w 13m tyczki, bawiącymi się w treningi i kombinacje z zanętami itd. Żeby wystartować z jakimikolwiek szansami musiałbym wydać kilka(naście) tysiaków na sprzęt i kilka stów na zanęty. Jak czasami brałem udział w zawodach spinningowych to żeby powalczyć o miejsce blisko czołówki wystarczyło mieć przeciętny sprzęt, sporo wiedzy i odrobinę szczęścia.
Krześliska są potrzebne, zwłaszcza tam gdzie zaniknęły wiosenne rozlewiska (melioracja, regulacja) z wodą utrzymującą się kilka tygodni. Myślę że dałoby się w ten sposób zmniejszyć konieczność prowadzenia zarybień.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
Trolling to metoda jak każda inna, nim krakowscy działacze zakazali tej metody to próbowałem się jej uczyć na Wiśle (zresztą proponowałem nawet ZO żeby udostępnił jeden odcinek do tej metody, odpisali że dyskusja jest tajna, a troling pozostaje zakazany). Efekty miałem takie że przez cały sezon nie złowiłem ani jednej ryby z trolingu. W następnym sezonie zostałem kłusownikiem bo nie doczytałem że zakazali i trollingowałem kilka razy. Złowiłem jakiegoś szczupaka i małego sandacza. W tym samym okresie łowiąc klasycznie wyjąłem z wody kilkadziesiąt sandaczy, kilka szczupaków, kilka sumów wielkości mikrej i jednego 175cm.
Prawdę mówiąc wolę sobie porzucać, ale chce się nauczyć trollingu bo to przyda mi się w morzu (niestety nie stać mnie na częste wizyty na Bałtyku i wolałbym tam już mieć doświadczenie), nie jest to ani metoda super skuteczna, ani bardzo prosta. Każda godzina pływania to kolejna nauka i często zdziwienie.
Kolego, to że na zawodach spławikowych nie ma tylu co na spinningowych złożyłbym na karb specjalizacji. Bo wiesz, jak sobie łowiłem spławiczkiem zwykłą wędką spławikową i pojechałem na zawody to jakie miałem szanse z maniakami tej metody wyposażonymi w 13m tyczki, bawiącymi się w treningi i kombinacje z zanętami itd. Żeby wystartować z jakimikolwiek szansami musiałbym wydać kilka(naście) tysiaków na sprzęt i kilka stów na zanęty. Jak czasami brałem udział w zawodach spinningowych to żeby powalczyć o miejsce blisko czołówki wystarczyło mieć przeciętny sprzęt, sporo wiedzy i odrobinę szczęścia.
Krześliska są potrzebne, zwłaszcza tam gdzie zaniknęły wiosenne rozlewiska (melioracja, regulacja) z wodą utrzymującą się kilka tygodni. Myślę że dałoby się w ten sposób zmniejszyć konieczność prowadzenia zarybień.


Mam zupełnie inne doświadczenia z trolingiem. Nie umiem łowić na nurcie, czyli poniżej 3m. Jednak na płyciznach do dwóch metrów nawet nie powinienem porównywać wyników z normalnym spinningowaniem. Szczególnie na krawędzi głębokiej i płytkiej wody. Okonie rapy, szczupaki po 80 cm, sandacze niestety niewielkie. Suma na spining, ani na troling nigdy nie złowiłem. Sukces w trolingowaniu pewnie zależy od wody ( Zalew jest pewnie prostszy od Wisły), ale także od dna na którym sie płynie (musi być dużo drobnych zaczepów np muszelek) i od wypróbowanej sprawdzonej przynęty (czarny hornet salmo zawsze gwarantuje sukces)

Rzeczywiście w spławiku osiągają sukcesy ci bardziej wyspecjalizowani. Jednak z jeziora zniknęły już te lasy zabijanych palików to też świadczy o zmniejszonej popularności spławika. Od lat łowię na spinning , ale teraz musiałem się przestawić na grunt. To straszne ile potrzebuje sprzętu. To aż niewygodne ta ilość rzeczy które muszę ciągnąc nad wodę. Do spingowania potrzebowałem kołowrotka kija i pudełka blach, a teraz szkoda słów.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund :: Zapytania do SQL: 27