Czy wiesz, że...
Przeciętna długo¶ć życia wybranych gatunków ryb: sum 60 lat, piskorz 20 lat, sandacz 15 lat, leszcz 14 lat, szczupak 10 lat, okoń 10 lat, węgorz 50 lat, jesiotrowate 100 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 331
 Zalogowani 0
 Wszyscy 331

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18216) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18216) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18216) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18216) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18216) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18216) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18216) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18216) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wędka do bardzo lekkiego łowienia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Wędka do bardzo lekkiego łowienia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 10:06 am    Temat postu: Wędka do bardzo lekkiego łowienia Odpowiedz z cytatem

Witam.
W tym roku Drodzy Koledzy chce zej¶ć w spinningu z gramatur± łowienia poniżej 5g.
Znalazłem taki kijek w stajni Shimano:

Catana Shaking Trout : długo¶ć 2.70m, waga 109g i ciężar wyrzutu 1-3g.

Na temat tego modelu nie znalazłem wiele (na stronach polskich prawie nic, trochę więcej na zagranicznych).
Wędka ma być do połowu białorybu i okoni.
Żyłka 0.08 do 0.12mm lub plecionka 0.04mm.
Główki jigowe od 0.25 do 1g - malutkie gumeczki i jigi.
Mam do Kolegów pytanie czy kto¶ łowi tak bardzo lekko i jakie s± opinie o takim kiju (1-3g). Proszę też Was o radę w sprawie kupna wędziska do takiego łowienia.
Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
Wojtek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam t± Catanę. Nic złego o niej powiedzieć nie można, poza tym że szczytówka niezbyt dobrze, w porównaniu z innymi kijkami, wskazuje brania. Kupowałem go z my¶l± o spiningowaniu na pasty bo chyba do tego jest przeznaczony. Dobrze łowi się tym białoryb na mormyszki. Bior± płotki jazie leszczyki. Ważne, żeby mormyszka była czarna i „dozbrojona” ochotka. Kolor mormyszki ma tu duże znaczenie, ale zależy też i od wody.
Wła¶ciwie na tym kijku nie ma sygnalizacji brań. Co¶ się czepia i już holujesz . Możesz też tym zestawem łowić tęczaki na łowiskach specjalnych używaj±c past. Kupuje się je gotowe produkuje to Berkeley. Nie zd±żyłem jeszcze opanować do końca tej techniki, a pasty już zużyłem do łowienia leszczy z gruntu.(gumowate, fluo, zielone ,różowe, niebieskie, z brokatem). Do spinningowania na paprochy poleciłbym inny kijek.
Po pierwsze jest krótszy, czyli 215 cm. Jest szeroki przy r±czce i ma cieniuteńk± i bardzo wrażliw± szczytówkę. Ta szczytóweczka robi wszystko. Próbowałem na inne kijki o podobnych parametrach rzutowych ale ryby nie s± tak chętne. Chodzi mi oczywi¶cie o kij Kongera Mikros 215 ciężar rzutowy 0,2 do 5 g i co ważne o ten stary typ. Nie wiem czy to wła¶nie ta wiotka szczytówka czy jakie¶ inne względy powoduj±, że ryby chętniej bior± i te brania widać i czuć. Ten wła¶nie Konger nie jest drogi. My¶lę, że s± droższe i dużo lepsze propozycje różnych innych producentów. Ale jak sprawdziłem, poza moim finansowym zasięgiem, wiec niewiele o nich wiem.

Kiedy używasz żyłki nawet 0,8 to musisz zaakceptować niewielk± odległo¶ć rzutu. Na pocz±tku to irytuj±ce. Rzucasz 6 do 8 m. zakładasz cięższ± główkę to trochę dalej , ale orze ci ona dno bo przy brzegu z reguły nie jest głęboko. Polecam nanofile o przekroju 0,02 lub w ostateczno¶ci 0,04. Zdecydowanie wydłużaj± rzuty. Dlatego też główeczki lżejsze niż gram s± trochę irytuj±ce. Powinno się dodać koniecznie przypon ze stalowej lineczki. Przy brzegu jest dużo szczupaków.

Jednak najważniejsze s± gumki. Na wiosnę i na pocz±tku lata wystarcz± takie które kolorem przypominaj± ikrę, ale póĽniej to prawdziwy kłopot, tyle że do¶ć miły w rozwi±zywaniu, wiec nie będę nikomu odbierał tej przyjemno¶ć. Trzeba wynaleĽć samemu.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara wielkie dzięki za podpowiedĽ.
Na YouTube znalazłem film o łapaniu pstr±gów na stawie na Catanę.

Do spinningu faktycznie będzie lepszy Konger Mikros.
Znalazłem w katalogu też co¶ takiego:
Konger Ultris Jig Micron długo¶ć 2.32m, waga 115g, ciężar rzutowy 0.5-6g.
Na razie biorę pod uwagę też taki ciężar (głównie łowię w rzece)
Wojtek
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Teraz nabyłem okazyjnie od znajomego Shimano Technium DF BX 240 UL - folia na rękoje¶ci (nie używany).
Wędka ma długo¶ć 2.40m, ciężar rzutowy 2-10g, waga 143g - będzie do większych przynęt i bocznego troka.
Teraz szukam spinningu 0.5-3 lub 4g.
Wojtek
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co¶ z Dragona sprawdzałe¶? Ja ma do 7 g. Z tym,że preferuje dłuższe kije na rzekę, min. 2.70m.
Było co¶ takiego Wędka Dragon FISHMAKER jig/FUJI 1.98 m 1-7 g
Ogólnie wędki serii - Fishmaker s± ultra lekkie.
Znalazłem jeszcze DRAGON NanoLITE XT80C Spinn 10 2.13 m 1-10 g

Je¶li chodzi o dłuższe wędziska to używam Wędka Dragon MODERATE 3,05 m 3-15 g
_________________
Lecek
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sro Mar 25, 2015 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek z Dragona nie sprawdzałem
Ogl±dałem w katalogu Mistrall, Konger i Shimano.
U mnie w sklepie taki sprzęt sprowadzaj± pod zamówienie (podaje się z katalogu typ wędki, jej numer katalogowy i stronę). Zaliczka, zamówienie do dostawcy i czeka się na odbiór.
Niektóre z tych modeli miałem w ręce (łapi± na nie moi znajomi).
Na rzekę używaj± długo¶ć od 2.60, 2.70. 2.75 (Mistrall Amundson). 2.80 i 3,00, Ciężar wyrzutu to 10, 14, 15 i 18g do lekkiego łowienia. S± to przeważnie wklejanki.
Ostatnio łowiłem na kij Jaxona Variant Pro Jig Spin długo¶ć 2.70m, c.w. 5-15g - wklejanka. Szczytówka jak igła (węglowa), bardzo dobre czucie przynęty. W pr±dzie pracuje tylko szczytówka (czuć jak lekki ripperek obija się o kamienie). Pod ryb± go jeszcze nie sprawdziłem.
Nie wiem czy kije 1-5g s± dłuższe niż 2.40m sprzedawane w sklepach (robione w pracowni tak).
Wojtek
kamase
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 04, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie dorzucę info.
Na ten moment korzystam z Dragona Millenium HD Perch 2,6 i 2,9 do 18g. Posiadałem również 2,75 ale mi ukradziono.
2,6 na rzekę z brzegu za krótka za to 2,9 leci na pysk strasznie. 2,75 był najlpiej zestrojony. Do jako¶ci blanków nie ma co się czepiać.
Ale mam jeszcze pierwsz± wędkę (od 8lat), wklejankę Kongera Tiger maxx 2,7 do 18g i to jest super czuły kijek, wklejanka oczywi¶cie. Porównuj±c do tych powyżej, jest najczulszy, najlżejszy i najczę¶ciej na niego łapię.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamase napisał:
Posiadałem również 2,75 ale mi ukradziono.


Posiadam taki kijek. Ale to nie ja go tobie ten tego zajumał lol
_________________
Lecek
kamase
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 04, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
kamase napisał:
Posiadałem również 2,75 ale mi ukradziono.


Posiadam taki kijek. Ale to nie ja go tobie ten tego zajumał lol

Stawiam, że na pewno 8) A jakie s± Twoje odczucia tego blanku?
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 3:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamase napisał:
Ja od siebie dorzucę info.
Na ten moment korzystam z Dragona Millenium HD Perch 2,6 i 2,9 do 18g. Posiadałem również 2,75 ale mi ukradziono.
2,6 na rzekę z brzegu za krótka za to 2,9 leci na pysk strasznie. 2,75 był najlpiej zestrojony. Do jako¶ci blanków nie ma co się czepiać.
Ale mam jeszcze pierwsz± wędkę (od 8lat), wklejankę Kongera Tiger maxx 2,7 do 18g i to jest super czuły kijek, wklejanka oczywi¶cie. Porównuj±c do tych powyżej, jest najczulszy, najlżejszy i najczę¶ciej na niego łapię.

Miałem także Dragona Milenium 2,70. Mogłem też porównać ten kijek do Diamonda 240 i 270 cw 12g i Lexusa 260 cw 13g. Dragon w porównaniu z nimi jest w odczuwalny sposób przyciężki. usmiech usmiech
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy wzi±ć pod uwagę, że ten Dragon jest z serii MILENIUM, czyli w technologii o dekadę w tył. Jego zalet± dla mnie jest, że to nie wklejanka, tylko "pełny" blank. Co do ciężaru, bez przesady. Kij bardzo czujny, dobrze się prowadzi przynęty. Jak do swojej gramatury do¶ć wytrzymały na przeci±żenia, a nawet inne udary mechaniczne. Dobrze trzyma rybę. I to od przeciętnych do sporych sztuk. Jedynie, to ze względu na swoje przeznaczenie i "starsze- tańsze" przelotki należy sie dobrze przykładać do daaalekich rzutów. Jednak na rzeczkach pstr±gowych lub nawet dużych, przy łowieniu na ¶rednie odległo¶ci ultra lekkimi przynętami, czy bocznym trokiem, sprawdza się wzorowo. Teraz to mój zapasowy na duże rzeki. Ale gdy wybieram się na pstr±gi lub okonie, zawsze jest przy mnie :P lol
_________________
Lecek
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 53