Czy wiesz, że...
Samce żaby moczarowej, wiosn±, w okresie godowym przybieraj± na kilka dni błękitny kolor.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 342
 Zalogowani 0
 Wszyscy 342

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18234) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18234) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18234) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18234) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18234) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18234) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18234) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18234) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - No i znów mnie okradli
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
No i znów mnie okradli
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 8:44 am    Temat postu: No i znów mnie okradli Odpowiedz z cytatem

No i znów mnie okradli. Wiadomo, że w Polsce nie można używać łodzi z aluminium. Kradn± i oddaj± na skup złomu metali kolorowych. Skup przyjmuje. Takie przepisy że może. Paser uprawniony do paserstwa. A niewypici złodzieje robi± się wypici. Dlatego musimy pływać na archaicznych, ciężkich i niewygodnych w naprawie plastikach.

Z mojej łódeczki zabrali piękne leciutkie jak marzenie wiosełka i ciężarek. Wstrętni złodzieje, znowu wrócili na ZZ. Od dawna nic nie ginęło, a teraz zaczyna się jak dawniej.

Trochę się tu wypłakuję. Wybaczcie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 8:47 am    Temat postu: Re: No i znów mnie okradli Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
No i znów mnie okradli.


:placz :placz :placz
..... a żeby im tak łapy pousychały :x
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wiosełkach kto¶ pływa a ciężarek komu¶ ci±ży. I być może na jednej łódce. Rozgl±dnij się.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
Na wiosełkach kto¶ pływa a ciężarek komu¶ ci±ży. I być może na jednej łódce. Rozgl±dnij się.

Ja nawet się domy¶lam kto to tak mnie urz±dził. Ale co ja zrobię mu na wózku. Objadę go dookoła? No może głos podniosę? A jak będę za dużo podskakiwał to mnie wepchnie do wody. Nie wiem czy po wypadku jeszcze umiem pływać. Nie próbowałem.
Kiedy¶ zabierali mi cał± łódĽ. Kłusownicy. Podpasowała im. Musiałem całymi dniami szukać jej na brzegach, bo po użyciu zostawiali j± po prostu byle gdzie. Wtedy jeszcze chodziłem jak każdy człowiek.
Nawet rozmawiałem z nimi, Chciałem dać im klucz, żeby nie łamali mi ławek i nie cięli łańcucha. Ale szli w zaparte - to nie oni. Nie chcieli klucza woleli łamać i ci±ć. Naraz się uspokoiło. A już my¶lałem o zmianie miejsca parkowania. Urwało się jak jeden z nich ten najważniejszy zgin±ł po pijaku w wypadku pod samochodem na drodze. Kłusował żeby mieć na wódkę i ta go załatwiła na amen. I tyle.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 5:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mentalnie mamy jeszcze ¶redniowiecze (egzorcyzmy itp.), więc może wrócić do kar z tamtego okresu i obcinać r±sie tym, co je wyci±gaj± po cudz± własno¶ć. Boję się tylko, kto wówczas zapracuje na nasze emerytury ;)
Polskie prawo stanowione zaczyna sięgać absurdów. Podnosi się granice kwoty warto¶ci skradzionych przedmiotów, kwalifikuj±cych tak± kradzież jako przestępstwo tylko po to, by statystycznie zmniejszyć ilo¶ć tych przestępstw, a kradzież i tak pozostaje kradzież± i złodziej złodziejem. Tyle tylko, że na papierze to ładnie wygl±da, a dla okradzionego, nawet przedmiot o mniejszej warto¶ci, był na tyle użyteczny, że bez niego nie może się obej¶ć, albo stanowił jak±¶ pami±tkę. Wykroczenie według prawa to czyn o niewielkim społecznym zagrożeniu, więc i kary s± symboliczne (o ile sprawca zostanie złapany), dlatego niektórzy, co bardziej ¶wiatli złodzieje, na swoje "zakupy" zaczynaj± chodzić z kalkulatorami. Kiedy¶ media donosiły o takim co się pomylił na swoj± niekorzy¶ć o 1 złotówkę i kilkana¶cie groszy. I tu dochodzimy wła¶nie do absurdu.
dariuszpazdziernik
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jul 09, 2014
Posty: 4

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Współczuje Ci kolego. Ale nie mozna generalizować, wszędzie znajdzie sie jakis złodziej i cham. Mnie tez spotkała ostatnio nie miła sytuacja. Byłem na łowisku, spokojnie sobie siedziałem i podszedł do mnie staryszy gosc który mowił że on zawsze tutaj sie rozkłada, to jego miejsce i że musze zabierac rzeczy i stad isc. Łowisko otwarte, nie komperycjne. I co mam zrobić. Odmówilem, posprzeczalismy sie, on zacz±ł mi płoszyć ryby, to bezsensu już było dalsze siedzenie..zabrałem sie i poszedlem... Mieli¶cie tak kiedy¶?

___________________________________


Ostatnio zmieniony przez dariuszpazdziernik dnia Sro Kwi 22, 2015 5:53 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariuszpazdziernik napisał:
Współczuje Ci kolego. Ale nie mozna generalizować, wszędzie znajdzie sie jakis złodziej i cham. Mnie tez spotkała ostatnio nie miła sytuacja. Byłem na łowisku, spokojnie sobie siedziałem i podszedł do mnie staryszy gosc który mowił że on zawsze tutaj sie rozkłada, to jego miejsce i że musze zabierac rzeczy i stad isc. Łowisko otwarte, nie komperycjne. I co mam zrobić. Odmówilem, posprzeczalismy sie, on zacz±ł mi płoszyć ryby, to bezsensu już było dalsze siedzenie..zabrałem sie i poszedlem... Mieli¶cie tak kiedy¶?

No nie, wierzyć się nie chce. Do mnie kilka razy robili podej¶cia kiedy komu¶ wadziłem. Raz bylem bardzo gor±co przekonywany, że tam dalej bardzo dobrze bior±, albo innym razem, ze tu bior± tylko do 8 a już była 12. Moje ryby jako¶ nie zwracały uwagi na te wskazania i brały nawet poza wyznaczonym im czasem.
Przyznaję też, że niekiedy sam muszę prosić o zrobienie mi miejsca nad wod±. W tej chwili na ZZ s± tylko trzy miejsca a wła¶ciwie już tylko dwa miejsca na brzegu z których nie zjeżdżam na wózku do wody. Dojazd do trzeciego miejsca w Pogorzelcu wła¶nie zablokował wła¶ciciel prywatnej, s±siaduj±cej działki. To na mnie t± blokadę uszykował bo tylko ja musiałem podjeżdżać blisko do jego płotu. Chodz±cy mog± przej¶ć obok kamienia, który rzucił na drogę. Ja na wózku nie wyminę go.

Marina WTW w Zegrzu PŁd. przygotowała dla mnie i dla innych niepełnosprawnych specjalne betonowe podesty. Tam wła¶nie nieraz proszę, ale nigdy nie spotkałem się z odmow±. S± ludzie i ludziska W Marinie w Zegrzu przyjmuj± takich jak ja z wielk± życzliwo¶ci± i chwała im za to. Życzę ci żeby¶ spotykał tylko takich ludzi jak ci serdeczni i uczynni żeglarze z Warszawskiego Towarzystwa Wio¶larskiego. Sobie zreszt± też.
Wincent
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jul 29, 2014
Posty: 4

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarekpaĽdziernik słuchaj sytuacja patowa według mnie. Mógł Ci grzecznie powiedziec że on zawsze tutaj łowi i prosi o zrobienie miejsca. Ja bym mu zrobił miejsce, pomimo że jestem samotnikiem i nie lubie na rybach łowić z obcymi. Taki jestem i tyle, ale kultura i stosunki międzyludzkie wymagaj± często kompromisów. Z chamstwem trzeba walczyć zawwsze i wszędzie, przyzwolenie na takie zachowania to tak jakby zgoda i ackeptacja tego.
Zapraszam Was Panowie ...
dariuszpazdziernik
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jul 09, 2014
Posty: 4

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wincent za trafne słowa i uwagę. Dobrze prawisz chłopie. Na szczę¶cie w tym roku na ryby zabieram ze sob± broń usmiech Poważnie, biorę wiatrówkę i nie będzie mnie bylo kto obrażał i wymuszał okre¶lone zachowania.

___________________________________


Ostatnio zmieniony przez dariuszpazdziernik dnia Czw Kwi 23, 2015 12:43 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariuszpazdziernik napisał:
Dzięki Wincent za trafne słowa i uwagę. Dobrze prawisz chłopie. Na szczę¶cie w tym roku na ryby zabieram ze sob± broń usmiech Poważnie, biorę wiatrówkę i nie będzie mnie bylo kto obrażał i wymuszał okre¶lone zachowania.


To co piszesz o broni jest strasznie przygnębiaj±ce. Nieraz też mam takie my¶li. Szczególnie wtedy kiedy mnie uderz± lub popchn± albo zrzuc± z wózka i wywal± wózek do wody. Straciłem już nawet trochę sprzętu. połamali i uszkodzili mi kilka wędek. Jednak poza takimi bęcwałami większo¶ć ludzi których spotykam nad wod± jest bardzo porz±dna. Ci Ľli to wyj±tki. Co będzie jak skrzywdzisz kogo¶ normalnego. Jeżeli masz bron to na pewno jej użyjesz. Tak to już jest. Wiatrówk± tez można zabić lub ciężko zranić. Po co mieć co¶ takiego na sumieniu.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
dariuszpazdziernik napisał:
Dzięki Wincent za trafne słowa i uwagę. Dobrze prawisz chłopie. Na szczę¶cie w tym roku na ryby zabieram ze sob± broń usmiech Poważnie, biorę wiatrówkę i nie będzie mnie bylo kto obrażał i wymuszał okre¶lone zachowania.


To co piszesz o broni jest strasznie przygnębiaj±ce. ...........

.... a dla mnie ¶mieszne, chyba chyba kolega dariuszpazdziernik nie zdaje sobie sprawy w jakie kłopoty może się wpakować samym straszeniem broni± a co dopiero jej użyciem.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
samara napisał:
dariuszpazdziernik napisał:
Dzięki Wincent za trafne słowa i uwagę. Dobrze prawisz chłopie. Na szczę¶cie w tym roku na ryby zabieram ze sob± broń usmiech Poważnie, biorę wiatrówkę i nie będzie mnie bylo kto obrażał i wymuszał okre¶lone zachowania.


To co piszesz o broni jest strasznie przygnębiaj±ce. ...........

.... a dla mnie ¶mieszne, chyba chyba kolega dariuszpazdziernik nie zdaje sobie sprawy w jakie kłopoty może się wpakować samym straszeniem broni± a co dopiero jej użyciem.

To co pisze dariusz to jest i ¶mieszne i straszne a przede wszystkim głupie, żeby nie powiedzieć inaczej. Najpewniej skończy się tak że sam zginie od swojej własnej broni. A straszenie wiatrówk± to już skończony idiotyzm.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
mario_z napisał:
samara napisał:
dariuszpazdziernik napisał:
Dzięki Wincent za trafne słowa i uwagę. Dobrze prawisz chłopie. Na szczę¶cie w tym roku na ryby zabieram ze sob± broń usmiech Poważnie, biorę wiatrówkę i nie będzie mnie bylo kto obrażał i wymuszał okre¶lone zachowania.


To co piszesz o broni jest strasznie przygnębiaj±ce. ...........

.... a dla mnie ¶mieszne, chyba chyba kolega dariuszpazdziernik nie zdaje sobie sprawy w jakie kłopoty może się wpakować samym straszeniem broni± a co dopiero jej użyciem.

To co pisze dariusz to jest i ¶mieszne i straszne a przede wszystkim głupie, żeby nie powiedzieć inaczej. Najpewniej skończy się tak że sam zginie od swojej własnej broni. A straszenie wiatrówk± to już skończony idiotyzm.


Ja to rozumiem, niestety. Nie raz nie dwa do¶wiadczyłem niechęci, wrogo¶ci, ale także autentycznego zagrożenia. Nikt nie chce być wypychany, potr±cany, ani do¶wiadczać przemocy w żaden inny sposób . W tym roku zacz±łem sezon ze znacznym opóĽnieniem, bo musiałem jako¶ przemóc lęk. Wiem, że spotka mnie nad wod± jeszcze wiele takich "wypadków". Jednak nie będę zabierał ze sob± broni.

Nie wiem gdzie większo¶ć z was mieszka , ale w moich okolicach czyli w pobliżu Warszawy, wędkarzy jest tak dużo, że wszystkie miejscówki s± obstawione, niektóre nawet całodobowo. Ekipy wymieniaj± się na telefon, albo w zmianach jak w fabryce. Nocna zmiana czeka na t± porann±. I nawet po zapakowaniu swojego sprzętu do samochodu nie pozwoli nikomu wej¶ć na miejsce które opuszczaj±, dopóki nie przyjad± umówieni znajomi. RAPR takich praktyk nie zabrania chociaż nie wydaje że jest to postępowanie etyczne. Do rozwi±zań siłowych sięgaj± także kłusuj±cy. W okolicach Rajszewa nad Wisł±, nie wolno zostawiać auta poza zasięgiem nawet nie wzroku. Kłusownicy łowi± tam na takie ogromne podrywki, wygl±da to jak studzienne żurawie, niektórzy szarpi± sumy i nie chc± ¶wiadków, wiec tłuk± szyby, tn± opony i może się zdarzyć, że osobi¶cie wyl±dujesz w wodzie. Zycie jest twarde, ale możliwe dopóki nie zaczniemy używać broni. Dla paru rybek nie warto.
dariuszpazdziernik
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jul 09, 2014
Posty: 4

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sk±d u Was taki lęk? W Ameryce każdy może mieć broń. Jest to nawet wskazane, bo nikt lepiej nie obroni Ciebie samego niż ty sam. Ludzie zmieńcie my¶lenie, bo mnie to przeraża. Napisałem to pół żartem, pół serio - to prawda, ale to co czytam to przeszło moje oczekiwania. Wybaczcie, ale jakbym czytał 15 letnie dziewczynki, a nie prawdziwych mężczyzn usmiech

Każdy ma swoje zasady moralne i swój ¶wiatopogl±d. Nie zamierzam do niczego przekonywać, co jest lepsze a co nie. Ale jeste¶cie mężczyznami. Jakby¶cie byli na biwaku ze swoj± rodzin± i jaka¶ banda chciałaby Was okra¶ć czy pobić, czy żonę zgwałcić to co by¶ zrobił jeden z drugim ? Racjonalne byłoby wyj¶cie broni i odstraszenie napastników, czy przyzwolenie na przemoc? Jeżeli kto¶ przemoc± chce czego¶ od nas trzeba przemoc± reagować. Nie ma innego wyj¶cia. Nie zmieniajcie praw ogólnie panuj±cych na ¶wiecie w pacyfistyczne zapędy.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariuszpazdziernik napisał:
W Ameryce każdy może mieć broń. Jest to nawet wskazane, bo nikt lepiej nie obroni Ciebie samego niż ty sam.

Słuchaj jeżeli tak dobrze znasz amerykańskie realia to możne napisałby¶ nam co¶ o zasadach wędkowania w stanach. Jak wygl±daj± tam stowarzyszenia wędkarskie? Czy w ogóle jest tam co¶ takiego? Jakie s± opłaty? A może w ogóle nic się nie płaci? I może już serio bez pół żarcików. Bardzo mnie to interesuje. usmiech Naprawdę, byłbym wdzięczny za tak± wiedzę każdemu kto co¶ może o tym powiedzieć.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dariuszu, ja- jako też Dariusz- jestem za powszechnym dostępem do broni. Ale broń nie służy do odstraszania. Je¶li wyci±gasz broń, to jej użyj. Skutecznie. Do niczeto innego broń nie służy. Koledzy dobrze Ci napisali odno¶nie tej wiatrówki. Za grożenie ni± odpowiesz jak za grożenie ostr±. Je¶li kupiona została w znanymy wysyłkowym sklepie z opisem 305 m/s to na rusznikarni wyjdzie, że musi być zarejestrowana, a wtedy to już... Poza tym co możesz w nerwach zrobić wiatrówk±? Zabić możesz, ale je¶li nie przymierzysz dobrze... Jedyne co zrobisz to kłopot- sobie i to duży. Zostaw te zabawki w domu i poczekaj na zmianę prawa. Tylko wtedy będziesz musiał liczyć się z tym, że każdy będzie mógł mieć broń. Wyci±gnięcie jej w celu odstraszenia skończy się jej użyciem w celu zlikwidowania zagrożenia...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem za tym, aby każdy był piękny, zdrowy i bogaty. usmiech

Nie wiecie Panowie, o czym mówicie. Posiadanie, a umiejętno¶ć użycia jej w sytuacjach niebezpiecznych, to dwie różne sprawy. Zapewniam, że nieliczni umiej± zrobić to wła¶ciwie, a nieumiejętne szpanowanie gnatem powoduje jedynie... wzrost agresji atakuj±cego, który widzi, czy jegomo¶ć jest skłonny do jej użycia. Utrata broni spowoduje wzrost agresji i konsekwencje, wynikaj±ce z jej utraty. Nie wspominam już o wymogach miejsca, w którym jest ona przechowywana.
Nie uważam, aby zachwalanie dostępu w USA było racjonalnym argumentem - osobi¶cie nie tęsknię za strzelankami w szkołach, których jest tam całkiem sporo.
A skoro chcecie czuć się bezpiecznie - kupcie czołg! Wtedy nikt z zza winkla nie zdzieli Was w bańkę "bejsbolem". ;)
Niewspółmierne? Wasze argumenty i przekonania również. usmiech
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Też jestem za tym, aby każdy był piękny, zdrowy i bogaty. usmiech

Nie wiecie Panowie, o czym mówicie. Posiadanie, a umiejętno¶ć użycia jej w sytuacjach niebezpiecznych, to dwie różne sprawy. Zapewniam, że nieliczni umiej± zrobić to wła¶ciwie, a nieumiejętne szpanowanie gnatem powoduje jedynie... wzrost agresji atakuj±cego, który widzi, czy jegomo¶ć jest skłonny do jej użycia. Utrata broni spowoduje wzrost agresji i konsekwencje, wynikaj±ce z jej utraty. Nie wspominam już o wymogach miejsca, w którym jest ona przechowywana.
Nie uważam, aby zachwalanie dostępu w USA było racjonalnym argumentem - osobi¶cie nie tęsknię za strzelankami w szkołach, których jest tam całkiem sporo.
A skoro chcecie czuć się bezpiecznie - kupcie czołg! Wtedy nikt z zza winkla nie zdzieli Was w bańkę "bejsbolem". ;)
Niewspółmierne? Wasze argumenty i przekonania również. usmiech


M±drego zawsze warto posłuchać idea:
_________________
Marillion&Fish
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

25 lat przyszło mi czekać, aby zgodzić się z Monkiem wykrzyknik wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
25 lat przyszło mi czekać, aby zgodzić się z Monkiem wykrzyknik wink:


Dłuuuugo dorastałe¶, ale... warto było czekać! zly:
Pozdrawiam. usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po trzydziestce przestanie się z Tob± zgadzać. wesoly Zeby nie było- z czę¶ci± się zgodzę- broń nie służy do szpanowania ani straszenia. Ale z dostępem do broni... Argiment z czołgiem nie przystoi- przecież jeste¶my piękni, młodzi i inteligentni. Nie musimy szukać przykładów za oceanem. W Norwegii pewien jegomo¶ć zabił kilkadziesi±t osób, których jedynym argumentem był krzyk, płacz i modlitwa. Idiota, morderca, psychopata i jak by jeszcze nie nazwać takiego zawsze zdobędzie co¶, czym zabije. Odmawianie normalym ludziom prawa do skutecznej obrony jest- moim zdaniem- nieporozumieniem. Teraz idiota ż±da nowej konsoli, bo mu gry nie chc± "chodzić"... Pytanie- gdzie w prawie jest morderca, a gdzie ofiary?...
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. Wszystko to wzięło się z tego dziwnego „kultu broni”. To te współczesne kino -Magnum, Bereta i nie wiem co jeszcze to jakie¶ ikony tego kultu. Wszystko to niestety nieprawda, a to całe uwielbienie dla broni palnej to jaki¶ cywilizacyjny fetyszyzm.

Prawda jest taka, że broń to okropne rdzewiej±ce żelastwo. Wiem, że to bardzo niepopularne pogl±dy, ale ja jestem już bardzo stary i wiem co mówię. Nie mówię tego często bo nie chcę uchodzić za dziwaka. W moim domu pamiętam, że zawsze była broń. Jako dziesięcioletni chłopcy zbierali¶my broń i amunicję po okolicznych polach i rozbitych bunkrach. Najbardziej zasobne były wieliszewskie lasy.

Kilku kolegów ze szkoły zginęło od niewybuchów. Wtedy to była plaga. O dzieciach okaleczanych i gin±cych od tego straszliwego szmelcu słyszało się prawie codziennie.

Bardzo dziwi mnie to co pokazuj± w amerykańskich filmach jako działanie broni. To sama nieprawda. Wybuch ręcznego granatu to niewielki dymek i trochę huku, a nie obłoki ognia wielko¶ci wieżowca, trzęsienie ziemi i lataj±cy w fali uderzeniowej niezniszczalni bohaterowie.
Strzelanie we wnętrzach grozi bardzo poważnymi zranieniami od rykoszetów Znany jest mi przypadek w Wojsku Polskim kiedy zestresowany wartownik oddał serię z AK-47 w kaloryfer i zabił bogu ducha winnych czterech kolegów obecnych na wartowni. Przecież do nich nie strzelał, zabiły ich rykoszety

Dzepetto ma racje to służy do zabijania i zabija. Broń to nie zabawka. Często widzę na ulicach młodych ludzi poprzebieranych w mundury wojskowe. Jacy¶ romantycy albo co. Nie wiem jak można chcieć i¶ć do wojska. Jedyne co wojsko robi skutecznie to zabijanie. W historii PRL-u po paru próbach użycia wojska do rozpędzania demonstracji musieli zorganizować specjalne formacje milicji, bo wojsko po prostu likwidowało fizycznie demonstruj±cych. Tak było w Poznaniu i na wybrzeżu.

Nawet na kursach organizowanych dla ochroniarzy i innych wielbicieli strzelectwa instruktorzy mówi± o nieskuteczno¶ci odstraszania broni±. Nieskuteczne s± nawet strzały oddawane w nogi. Ranieni w uda i w łydki wcale nie zaprzestaj± ataków. Najczę¶ciej nie czuj± postrzałów. Tak działa adrenalina. Sam widziałem jak postrzelony w nogi musiał być kilkakrotnie odwożony do pobliskiego pogotowia bo uporczywie stamt±d uciekał i wracał do ciężej rannych w strzelaninie kolegów. Niewielu zdaje sobie sprawę czym broń palna jest naprawdę. Naprawdę poczucie bezpieczeństwa wła¶cicieli broni to zwykłe złudzenia.
Pięcioletnia córeczka mojego znajomego sama się zastrzeliła bo ojciec wracaj±c ze służby przewiesił pas z kabur± przez oparcie krzesła w pokoju i poszedł je¶ć obiad do kuchni. A dziecko jak to dziecko. Broń to tragedia. Naprawdę jeste¶my szczę¶liwcami ze nie wszyscy w naszym kraju ja maj±.
.Je¶li chodzi o gwałty na żonach to my¶lałem, że to ja mam największy poziom lęku, ale jak się okazuje chyba nie prowadzę w tej dziedzinie.
A z drugiej strony to ciekawe jak wędkuje się w USA
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 5:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Znany jest mi przypadek w Wojsku Polskim kiedy zestresowany wartownik oddał serię z AK-47 w kaloryfer i zabił bogu ducha winnych czterech kolegów obecnych na wartowni. Przecież do nich nie strzelał, zabiły ich rykoszety


Podchor±ży O. w 1990 roku dokonał przemy¶lanej egzekucji z zimn± krwi± i zrobił to bardzo przemy¶lanie. To nie był wypadek. Więcej na ten temat nie chcę tutaj pisać.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
pietruch napisał:
25 lat przyszło mi czekać, aby zgodzić się z Monkiem wykrzyknik wink:

Dłuuuugo dorastałe¶, ale... warto było czekać! zly:
Pozdrawiam. usmiech
lol
Ja też już tak dłuuugggooo czekam by Cię posłuchać... na beloniadzie lol
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na beloniadę przyjeżdżaj± tylko twardziele! Tam nie ma "miętkiej gry" wink: Mięczaki czytaj± tylko relację po... i żałuj±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:

Ja też już tak dłuuugggooo czekam by Cię posłuchać... na beloniadzie lol


Uwierz Krzychu, że równie chętnie posłuchałbym Ciebie. usmiech
W zeszłym roku nie mogłem, bo miałem w bliskiej rodzinie komunię, teraz nie dam rady, ale w przyszłym roku, jako ¶wieżo upieczony emeryt /na 99,(9)%), MUSZĘ znaleĽć czas. usmiech Już nawet moje "kobitki" marudziły, że dawno nad zatok± nie byłem, a chętnie by ze mn± wyskoczyły na zlocik. :roll:

Dzasie: staro¶ć nie rado¶ć, to i "mniętki" się "z letka" robię. wink:
Czekam więc na fantastyczn± relację. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wink:

Cytat:
...teraz nie dam rady, ale w przyszłym roku, jako ¶wieżo upieczony emeryt /na 99,(9)%), MUSZĘ znaleĽć czas...


"Takiemu, to dobrze, takiemu dobrze..." lol .

Co roku mam nadzieję, że teraz to na pewno pojadę wink: .
I mam też nadzieję, że impreza będzie kontynuowana co roku, na tyle długo, że i ja doczekam emerytury i mozliwosci uczestnictwa lol .
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
wink:

Cytat:
...teraz nie dam rady, ale w przyszłym roku, jako ¶wieżo upieczony emeryt /na 99,(9)%), MUSZĘ znaleĽć czas...


"Takiemu, to dobrze, takiemu dobrze..." lol .

Co roku mam nadzieję, że teraz to na pewno pojadę wink: .
I mam też nadzieję, że impreza będzie kontynuowana co roku, na tyle długo, że i ja doczekam emerytury i mozliwosci uczestnictwa lol .

Ja w równym stopniu tracę nadzieję na wyjazd i emeryturę. Jako¶ tak jednakowo mi się oddalaj±.
:?
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
wink:

Cytat:
...teraz nie dam rady, ale w przyszłym roku, jako ¶wieżo upieczony emeryt /na 99,(9)%), MUSZĘ znaleĽć czas...


"Takiemu, to dobrze, takiemu dobrze..." lol .

Co roku mam nadzieję, że teraz to na pewno pojadę wink: .
.



Warto chociaż spróbować lol ale o tym za kilka dni.

ps. Przyszł± niedzielę mamy z Artkiem woln± jest też odrobina
żółtej, która dopomina się degustacji wesoly
_________________
Łowię i zjadam ......
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzisz Robercie, w przyszłym roku musimy. usmiech
Jako... twardziele! wink:
Pozdrawiam
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Robert napisał:
wink:

Cytat:
...teraz nie dam rady, ale w przyszłym roku, jako ¶wieżo upieczony emeryt /na 99,(9)%), MUSZĘ znaleĽć czas...


"Takiemu, to dobrze, takiemu dobrze..." lol .

Co roku mam nadzieję, że teraz to na pewno pojadę wink: .
.



Warto chociaż spróbować lol ale o tym za kilka dni.

ps. Przyszł± niedzielę mamy z Artkiem woln± jest też odrobina
żółtej, która dopomina się degustacji wesoly


Przecież umówieni jeste¶my w drugi week maja lol .
Ty Zbysiu, chyba pierwszy na emeryturę się wybierzesz lol .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jak widzisz Robercie, w przyszłym roku musimy. usmiech
Jako... twardziele! wink:
Pozdrawiam


Twardziel z twardzielem, zawsze się spotka, prędzej czy póĽniej lol .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dziwnowskiego spotkania minęło jakby "kilka" lat, więc czas najwyższy. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, i tyle się już pozmieniało, tylko my tacy sami wink: lol .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... żeby nie powiedzieć "piękniejsi"! ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol bezsprzecznie lol .
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
... żeby nie powiedzieć "piękniejsi"! ;)

... i m±drzejsi wiekiem ( :oops: mam nadzieję :oops: )
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłoooopie - tak dalece, że aż strach pomy¶leć, co to będzie za m±dro¶ć po osi±gnięciu "setki"! ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Monk napisał:
... żeby nie powiedzieć "piękniejsi"! ;)

... i m±drzejsi wiekiem ( :oops: mam nadzieję :oops: )


A ja ci±gle mam wrażenie, iż na staro¶ć głupieję lol .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas zmienić menu! ;)
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Monk napisał:
Jak widzisz Robercie, w przyszłym roku musimy. usmiech
Jako... twardziele! wink:
Pozdrawiam


Twardziel z twardzielem, zawsze się spotka, prędzej czy póĽniej lol .

Jakie¶ znaki rozpoznawcze uzgodnijcie, by¶cie się obcym ludziom na szyję nie rzucali wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Robert napisał:
Monk napisał:
Jak widzisz Robercie, w przyszłym roku musimy. usmiech
Jako... twardziele! wink:
Pozdrawiam


Twardziel z twardzielem, zawsze się spotka, prędzej czy póĽniej lol .

Jakie¶ znaki rozpoznawcze uzgodnijcie, by¶cie się obcym ludziom na szyję nie rzucali wink:


Jak to obcy ? U nas sami swoi lol .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Jak to obcy ? U nas sami swoi lol .


I nie ma mocnych! ;)
A tak w ogóle, to PW odcisnęły takie piętno, że nie sposób będzie się pomylić.
zly: zly:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:


I nie ma mocnych! ;)
A tak w ogóle, to PW odcisnęły takie piętno, że nie sposób będzie się pomylić.
zly: zly:


My¶lę, że mamy sporo szczę¶cia... wink: .
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
A tak w ogóle, to PW odcisnęły takie piętno, że nie sposób będzie się pomylić.
zly: zly:

Jankowi aż awatar zzieleniał od tego piętna lol
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Monk napisał:
A tak w ogóle, to PW odcisnęły takie piętno, że nie sposób będzie się pomylić.
zly: zly:

Jankowi aż awatar zzieleniał od tego piętna lol

Tak Krzysiu. Wyobraziłem sobie co to będzie jak już wreszcie przyjad± i będziemy ogl±dać te piętna
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W trosce o Wasze zdrowie, zacz±łem się zastanawiać, czy w ogóle jechać. No bo jak która "pykawka" nie wytrzyma, to sumienie mnie zagryzie! lol
A "Persenem" tych emocji za cholerę nie da się ogarn±ć! ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co z t± wiatrówk± ? brać nie brać ? lol .
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
To co z t± wiatrówk± ? brać nie brać ? lol .

WeĽ i wiatrówkę i przeciwdeszczow± lol
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
A z drugiej strony to ciekawe jak wędkuje się w USA

Szukasz i MASZ
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168