Czy wiesz, że...
LIN:
- Rekord Polski - 4,50 kg
- Złoty medal - od 2,50 kg
- Srebrny medal - od 2,00 kg
- Br±zowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 343
 Zalogowani 0
 Wszyscy 343

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18237) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18237) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18237) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18237) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18237) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18237) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18237) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18237) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sierpień nad wod±. Sierpniowe wyniki.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Sierpień nad wod±. Sierpniowe wyniki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 6:20 pm    Temat postu: Sierpień nad wod±. Sierpniowe wyniki. Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jedno branie i jedn± ryba wyjęta, na malutkiego brokatowego Fatiego na główce 5g zamiast sandacza siadł węgorz 70cm wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario_z gratuluje węgorza.
Ja złapałem dzisiaj 12 okoni na rzece Nysa Kłodzka.
S± to pierwsze rybki złapane w tym roku - wcze¶niej bezrybie.
Wszystkie wzięły wieczorem między 18 a 20 wieczór.
Zestaw bardzo lekki - wklejka do 12g i żyłka 0.14mm.
Przynęty ripperki 3cm na 1 i 1.5g główce. Stan wody niska (po kolana) i zielona (zakwit glonów). Kolor fluo i fluo z żółtym grzbietem były bezkonkurencyjne. Jeszcze sprawdzał się zielony z czerwonym grzbietem.
Wszystkie brania były bardzo delikatne na przynętę wleczon± po dnie.
usmiech
Wojtek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy zgłaszamy ryby złowione na łowiskach komercyjnych, czy tylko czyste, wędkarsko pozyskane na dziko. W każdym b±dĽ razie zaryzkuję. Wczoraj moje koło miało wycieczkę na karpie. Byli¶my w Okoniu. WyobraĽcie sobie że złowiłem jesiotra 7 kg i trzy karpie po 4, 3,5 i 2 kg. Brały mi jak w¶ciekłe. Cztery razy zerwały mi zestawy z plecionki a łowiłem na metodę. Polecam. Strasznie to drogie ale bardzo skuteczne gdyż moi s±siedzi trochę narzekali na brania obserwuj±c moje wyczyny.

Przedwczoraj złowiłem lina 49,9 cm na miejscu które sam wymy¶liłem, zanęciłem i chyba będę opłakiwał bo już znaleĽli się chętni do łowienia tych linków. To jest moja zmora. Jak pojawiaj± się ryby to dla nikogo nie ma znaczenia że ja nie mogę pój¶ć sobie gdzie indziej bo kawałek dalej zjeżdżam z brzegu do wody razem z wózkiem. Nawet chętnie bym poszedł gdzie indziej .Wiem że tam s± nawet lepsze, większe i bardziej wygłodzone ryby, ale nie mogę ryzykować tego że się utopię razem z wózkiem. Już nawet przestałem mówić i my¶leć o takich zachowaniach że s± podłe. W końcu ja tej wody nie kupiłem i należy do wszystkich. Czy mam szykować sobie nowe miejsce na liny? Jak s±dzicie?
Pownienem?

Bardzo mi to doskwiera. Jestem chyba złym człowiekiem. Ale chcę mieć takie same prawa jak wszyscy. Chcę łowić ryby tak jak każdy może łowić a nie wracać do domu kiedy kto¶ nie chce zrozumieć mojego kłopotu. Jak lezalem prawie rok w szpitalu i mogłem poruszać tylko rękoma to miałem pomysł na "wyleczenie" się. Niestety siostry domy¶liły się wszystkiego i zablokowały mi kółka przy łóżku. No tak one po prostu nie miały pojęcia jak to jest kiedy trzeba żyć na wózku. Co się robi w człowieku i z człowiekiem kiedy nie podaj a mu ręki bo my¶l± że się zaraż± tylko czym albo w ogóle nie dostrzegaj± że jeste¶ itd itd. Co najwyżej kto¶ usiłuje przy pomocy twojego kalectwa zdobyć poklask u innych jaki to on dobry i szlachetny. Pomaga na pokaz a w końcu daje kopa w mordę. Gdyby nie te ryby to chyba bym zwariował.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Ale chcę mieć takie same prawa jak wszyscy.

Upominasz się o swoje? Nikt nie zrobi tego za Ciebie. Rozmawiasz z ludżmi, którzy zajmuj± dogodne dla Ciebie miejsca?
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
samara napisał:
Ale chcę mieć takie same prawa jak wszyscy.

Upominasz się o swoje? Nikt nie zrobi tego za Ciebie. Rozmawiasz z ludżmi, którzy zajmuj± dogodne dla Ciebie miejsca?

Rozmawiam i wyja¶niam.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara u nas społeczeństwo nie rozumie potrzeb ludzi niepełnosprawnych.
Tworzy się im same bariery. Teraz dopiero co¶ zaczyna się dziać w tym temacie. Trzeba przełamywać bariery i stereotypy - ci±gle upominać się o swoje.
Niemcy już w szkole ucz±, że trzeba pomagać - u nas nie.
Ja łowię w miejscach trudno dostępnych, gdzie nie można dojechać samochodem, a co dopiero i¶ć.
Wędkarze też s± wygodn± grup± więc tam mam spokój.
Jestem jedynym wędkarzem na tym odcinku. - łowienie głównie z koryta rzeki.
Wojtek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuli- dziękuję. wesoly
Samara - gratuluję. wesoly
Dzisiaj również pływałem i wyniki również były, pierwszy zameldował się sandacz 60cm, około godzinę po nim wyj±łem szczupaka 73cm, był jeszcze jeden sandacz ale niewymiarowy.
Kolejne poszukiwania Zemborzyckich drapieżników we wtorek wcze¶nie rano.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara ja też szczerze gratuluje wyniku.
U mnie jedynym komercyjnym łowiskiem jest staw z pstr±gami i smażalni±.
Dwa dni nad wod± - sobota 12 okoni (pod 22cm). Brania wieczorem, woda płytka i zielona. Poniedziałek 7 okoni (taki sam wymiar0 i 1 kleń (30cm) złapany na ripperek 3cm biały w różowe paski na 1g główce,
Brania bardzo delikatne wieczorem, a potem niespodzianka - zamknęli zaporę i woda zaczęła bardzo spadać do poziomu płytkiego strumyczka.
W tym momencie było po braniach. Woda cały czas zielona zakwit glonów - brodz±c w wodzie dna nie widać.
Jest też u mnie zalew Zbiornik Kozielno.
RZGW Wrocław (ponieważ tam został przypisany) mimo, że jest na terenie opolszczyzny - trzeba płacić składki na łapanie w województwie dolno¶l±skim - dopu¶ciło na nim skutery wodne - więc szalej± od rana do wieczora.
Łapanie przy rozpędzonych ¶cigaczach i dużej fali odpada.
Wojtek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Samara ja też szczerze gratuluje wyniku.
U mnie jedynym komercyjnym łowiskiem jest staw z pstr±gami i smażalni±.
Dwa dni nad wod± - sobota 12 okoni (pod 22cm). Brania wieczorem, woda płytka i zielona. Poniedziałek 7 okoni (taki sam wymiar0 i 1 kleń (30cm) złapany na ripperek 3cm biały w różowe paski na 1g główce,
Brania bardzo delikatne wieczorem, a potem niespodzianka - zamknęli zaporę i woda zaczęła bardzo spadać do poziomu płytkiego strumyczka.
W tym momencie było po braniach. Woda cały czas zielona zakwit glonów - brodz±c w wodzie dna nie widać.
Jest też u mnie zalew Zbiornik Kozielno.
RZGW Wrocław (ponieważ tam został przypisany) mimo, że jest na terenie opolszczyzny - trzeba płacić składki na łapanie w województwie dolno¶l±skim - dopu¶ciło na nim skutery wodne - więc szalej± od rana do wieczora.
Łapanie przy rozpędzonych ¶cigaczach i dużej fali odpada.oo
Wojtek

Bardzo dziękuję . Z wagi 1 gramowej główeczki mogę się domy¶lać że to było paproszenie
To piekna metoda dla mnie bardzo przydatna. U nas też wody mniej i to się odbija na braniach. W zanęte linow± weszły mi krasnopióry. Nawet nie próbowałem ich łowić. Po pierwsze żeby nie zachęcać " kibiców" a po drugie żeby nie straszyć linków . Miałem też bardzo dziwne branie. Spławik postawiony na gruncie z białym robakiem dostał wibracji na około dziesięć minut. Czekałem aż może odpłynie albo się chociaż ruszy trochę w boczek i nie doczekałem się. Wibrował tak że aż wokoło powstała falka. Teraz żałuję że nie przycinałem.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara ja z konieczno¶ci się przerzuciłem na paproszenie.
Ta metoda daje możliwo¶ć złapania ryby.
Inni wędkarze zrezygnowali z łowienia - nic nie bierze.
Ja stosuję 3 wędki do łapania - w zależno¶ci od warunków - wklejanka 2.70m, c.w. do 12g z żyłk± 0.14mm, wklejanka 2.40m, c.w. 2-10g z żyłk± 0.16mm i spinning 2.10m, c.w. 1-5g z żyłk± 0.14mm i plecionk± 0.04mm.
Te zestawy przy tym stanie wody i braniach ryb (bardzo delikatne) daj± możliwo¶ć co¶ złapać.
Wojtek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Samara ja z konieczno¶ci się przerzuciłem na paproszenie.
Ta metoda daje możliwo¶ć złapania ryby.
Inni wędkarze zrezygnowali z łowienia - nic nie bierze.
Ja stosuję 3 wędki do łapania - w zależno¶ci od warunków - wklejanka 2.70m, c.w. do 12g z żyłk± 0.14mm, wklejanka 2.40m, c.w. 2-10g z żyłk± 0.16mm i spinning 2.10m, c.w. 1-5g z żyłk± 0.14mm i plecionk± 0.04mm.
Te zestawy przy tym stanie wody i braniach ryb (bardzo delikatne) daj± możliwo¶ć co¶ złapać.
Wojtek

Najbardziej kocham ten ostatni 210 cm cw 1-5g. To prawie jak czarodziejsk± różdżk± łowienie. Każde branie czujesz.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara łapanie takim kijem to bajka.
U mnie na łowisku jest ważne aby przynęta nie traciła kontaktu z dnem - bardzo powolne wleczenie. Wykonuje to sam± wędka, a nadmiar żyłki zbieram kołowrotkiem - ważne aby cały czas była napięta.
Branie objawia się lekkim przygięciem szczytówki (jak w pickerze) i szarpnięciem na dolniku.
Wystarczy lekko przyci±ć w tym momencie z nadgarstka i już siedzi.
A teraz absurd na Zbiorniku Kozielno.
Został wybudowany nowy parking i zjazd dla łodzi do jeziora (wybetonowany do wody pod koła przyczepki). I staje się "cud" RZGW Wrocław stawia znak B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach z tablicami
"Nie dotyczy pojazdów upoważnionych i rowerów " i "Z wyj±tkiem rowerów i pojazdów posiadaj±cych zgodę RZGW we Wrocławiu".
Efekt parking stoi pusty a z rampy na łodzie korzystaj± wła¶ciciele skuterów wodnych - maj± zgodę na korzystanie.
Mandaty sypi± się równo bo obowi±zuje znak postawiony przed wjazdem i Policja to egzekwuje.Wędkarze staj± w bocznych uliczkach wioski - nie maj± zgody. RZGW niechętnie daje pozwolenia - trzeba mieć znajomo¶ci.
To jest nasza polska rzeczywisto¶ć.
Wojtek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ubiegły weekend zaliczyłem tylko jedn± obcinkę ogonka, upał doskwierał jak diabli więc za wszystkie niepowodzenia obarczałem wysok± temperaturę, dzisiaj miałem nie jechać bo nic w pogodzie się nie zmieniło, grzeje jak diabli, ale skusiłem się i pojechałem choć nie liczyłem na jakie kol-wiek brania, o 5:00 wyj±łem pierwszego osiemdziesi±taka, my¶lę fart, ale po kilku godzinach machania i zaliczeniu kilku pstryków trafiłem drugiego, normalnie brat bliĽniak pierwszego. wesoly Morda sama mi się u¶miechała.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
W ubiegły weekend zaliczyłem tylko jedn± obcinkę ogonka, upał doskwierał jak diabli więc za wszystkie niepowodzenia obarczałem wysok± temperaturę, dzisiaj miałem nie jechać bo nic w pogodzie się nie zmieniło, grzeje jak diabli, ale skusiłem się i pojechałem choć nie liczyłem na jakie kol-wiek brania, o 5:00 wyj±łem pierwszego osiemdziesi±taka, my¶lę fart, ale po kilku godzinach machania i zaliczeniu kilku pstryków trafiłem drugiego, normalnie brat bliĽniak pierwszego. wesoly Morda sama mi się u¶miechała.

¦wietnie, gratuluję.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ byłem na linach. Tak zakładam bo nie miałem nawet brania. No może jedno nie zacięte. Ale za to widziałem jak liny pływały pod sam± powierzchni± i co¶ tam obgryzały z ro¶linnek. Tak jak karpie grzej±ce się w słońcu. Widziałem to znaczy się że s±.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara dzięki. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Sie 21, 2015 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klik

Wtorek i czwartek spędzony na poszukiwaniach pstr±gów. Woda ta sama, pogoda taka sama, a jednak w pierwszy dzień ryby były bardziej chętne do brań czego dowodem jest ten pstr±żek z powyższego linka (ok. 40cm). Drugiego dnia ryby jedynie odganiały przynętę od swoich kryjówek, a większe gdzie¶ wcięło.

Klimat nad pstr±gowymi rzekami latem jest niepodrabialny, pokrzywy i ro¶linno¶ć na 2m wysoko¶ci, brzegi całkowicie zaro¶nięte, jakby zapomniane przez wędkarzy na rzecz jeziorowych ryb. I jeszcze gdyby nie kajakarze, to byłoby bosko.
Powoli człowiek zaczyna my¶leć o styczniowym łowieniu w zupełnie innych, ale równie przyjemnych warunkach usmiech.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtorek ( 18.08 ), wypadzik z łódk± na fajne niewielkie jeziorko położone głęboko w lesie, wynik to trzy szczupaki, najmniejszy 47cm natomiast największy 67cm.
¦roda ( 19.08 ) pływamy po Zemborzyckim, niestety oprócz jednej obcinki ogonka nic więcej się nie dzieje.
Sobota ( 22.08 ) ponownie jestem na Zemborzyckim, zaliczam dwa delikatne pstryknięcia i nic po za tym.
Niedziela ( 21.08 ) i znowu Zemborzycki, od rana ( 4:30 ) nic się nie dzieje, około dziesi±tej gdy mamy już spływać mam potężne uderzenie w gumę w opadzie, zacinam i czuję jedno mocne szarpnięcie i tyle go widziałem. :placz
Jutro je¶li pogoda planów nie pokrzyżuje płynę go poszukać. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to unikam wędkowania w takie miesi±ce jak lipiec i gor±cy sierpień. Jednak w tym roku to już wyj±tkowe przegięcie. Jednak w weekend wieczorkiem robię krótkie wypady na Wisłę. Mimo niskiego poziomu rzeki to temperatura wody nie jest krytycznie wysoka. Ryby ruszaj± się przy póĽnym zachodzie i trwa to bardzo krótko. "Macham" much±. Wyniki to przybrzeżne kleniki, jaziki i okonie. Te ostatnie łowię na wzrok, gdy zauważę miejsca gdzie goni± pod brzegiem drobnicę. Czyli kiszka.
Wczoraj dostałem żywy dowód na to, że klimat się ogrzewa. Gdy się przewi±zywałem obok mnie przysiadła cytrynowo żółta papużka. Zrobiłem jej fotki i próbowałem złapać, jednak bałem się na ni± rzucić. Delikatne podchody j± płoszyły, aż za trzecim podej¶ciem odleciała.
_________________
Lecek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:

Wczoraj dostałem żywy dowód na to, że klimat się ogrzewa. Gdy się przewi±zywałem obok mnie przysiadła cytrynowo żółta papużka. Zrobiłem jej fotki i próbowałem złapać, jednak bałem się na ni± rzucić. Delikatne podchody j± płoszyły, aż za trzecim podej¶ciem odleciała.

Pewnie komu¶ nawiała z domu, w Lublinie też widuję takie okazy, sporadycznie ale widuję.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 29, 2015 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj kolejna dnióweczka zaliczona nad wod±, od pi±tej do dziesi±tej nic a potem jak się uspokoiło lol lol lol Żartowałem, dwa brania zaliczone i dwie ryby wyholowane, sandacze 65cm i 79cm
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sie 30, 2015 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj również pływałem po Zemborzyckim, zaliczone kilka nie¶miałych pstryków, wyjęty jeden sandacz 70cm. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sie 30, 2015 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie mogę co¶ dopisać. ;) Powędkowałem trochę rodzinnie w wakacje koło Augustowa - głównie na spławik. Ogólnie bida, ale z jednym wyj±tkiem. Dzieci na bacika złowiły sporo przyzwoitej płoci (20-25 cm), a doro¶li na odległo¶ciówkę z przegruntowanym zestawem łowili do¶ć regularnie okazy po 25-30 cm. Największa - 36 cm - dostarczyła sporo emocji przy holu. Ponadto pojedyńcze leszcze, liny, kilka grubych krasnopiór. Ze spinningiem słabo. Zawsze co¶ tam brało, ale małe. Było tylko kilka okoni godnych uwagi.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.27 sekund :: Zapytania do SQL: 86