Czy wiesz, że...
Doskonał± przynęt± na bałtyckie duże leszcze, okonie i węgorze jest garnela – nazywana też bałtyck± krewetk±. Skorupiak ten dzień spędza zagrzebany w piasku, a na żer wychodzi w nocy i penetruje przybrzeżne płycizny. Można go znaleĽć również przy plaży, na co najmniej metrowej wodzie w pobliżu zwalisk kamieni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 158
 Zalogowani 0
 Wszyscy 158

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(380610) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(380610) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(380610) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(380610) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59411) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(380610) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59411) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(380610) Apr 02, @ 17:57:24

jjjan: Wszystkim wszystkiego dobrego ...(164) Mar 30, @ 08:46:37

krzysztofCz: ¦więta już za pasem więc... Wszystkim życzę zdrowych, wesołych, R ...(164) Mar 29, @ 17:25:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2242
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2007
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2270
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2100
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2154
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2067
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2108
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2472
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2290
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czy to możliwe?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Czy to możliwe?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 2:58 pm    Temat postu: Czy to możliwe? Odpowiedz z cytatem

nasza-młodziez
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe !!! co za problem zebrać takie perełki lol lol lol
_________________
Bercik
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boże widzisz a nie grzmisz wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik Wołowina ze ¶wini a słonina ze słonia. lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ największy tłuk po zawodówce nie miał z tego typu pytaniami problemów. A dzisiaj... nie ma zawodówek! ;)
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dawno zauważyłem, że wiedza bierze się z motywacji. Nie wiedz± bo nie maj± powodu wiedzieć pomimo tego, że nam się wydaje, iż s± to podstawowe, wręcz elementarne, informacje.
My¶lę, że z ich strony byłaby podobna do naszej reakcja gdyby¶my musieli odpowiedzieć na pytanie np jakiej to firmy garderobę maj± ci młodzi ludzie na sobie. Dla nich to wła¶nie jak s± ubrani ma znaczenie i obawiam się że niewiele więcej. No może muzyka której słuchaj± (co wiemy w tym temacie?)
Młodzi ludzie bardzo przeżywaj± potrzebę akceptacji rówie¶niczej i często jedynie to zaprz±ta ich uwagę, czyli czego słuchaj±, co nosz±, gdzie wyjeżdżaj±, co pija i jak± „¶winię” maj±. Reszta to ¶wiat im obcy a często nawet do pewnego stopnia wrogi bo zagraża ich warto¶ciom, a wła¶ciwie warto¶ciowaniu.
Dla mnie ostatnio czym¶ bardzo trudnym stał się sposób mówienia młodzieży. Mam z nimi dużo do czynienia, a że popsuł mi się trochę słuch to niestety problemy ich wad wymowy znalazły się dla mnie na pierwszym miejscu. Podobno mamy wielu logopedów i poradni logopedycznych, a nawet przygotowanych nauczycieli którzy powinni to wyłapać i poprawić.
Najgorzej mówi± dziewczyny. No może i dla tego, że też i dużo mówi±. Jak strasznie mówi± tego nie da się opisać słowami, można jedynie usłyszeć na przykład w realizacjach telewizyjnych w których graj± amatorzy. Być może chodzi o rejestry kobiecego głosu. Jest taki serial o wakacjach najczę¶ciej akcja ma miejsce w kurortach Hiszpanii. Polecam, posłuchajcie sobie jak komunikuj± się te dzieciaki na wakacjach. Ja tego muszę słuchać w życiu. Choć jak dotychczas tylko jedna taka młoda dama zaskoczyła mnie całkowicie swoim sposobem mówienia. Ona mówi nie zamykaj±c ust, ma je zawsze pól otwarte, czyli nie rusza podczas mówienia wargami, w ogóle.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodz±c jeszcze do szkoły podstawowej ( lata 60 - te ), nauczyciele dawali za wzór poprawnej wymowy - radio i telewizję ( pracowników, dziennikarzy ). Mam nadzieję, że teraz tego nie robi± :-) Przykład z dzisiejszych transmisji : ''dziewiędziesi±t'' zamiast dziewięćdziesi±t, ''trzydzi¶ci'' - wła¶nie teraz w TV dziennikarka tak powiedziała - Magdalena G.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu Drogi - nie łapiesz tematu. usmiech
Dzisiejsi "dziennikarze" pochłonięci s± misj± słowotwórcz±! Nie w znaczeniu nam znanym, ale współczesnym, czyli przenoszeniu regionalizmów i analfabetyzmu "pod strzechy". To nie garnitur Suzinów, Sznuków, Turskich lecz ... dobra - odpuszczę im przy niedzieli. ;)
Też mnie razi np. "w Wrocławiu", które spotkałem na antenie ogólnopolskiej stacji nie raz. Wiem, gdzie ludziska tak mówi± powszechnie, choć język od tego boli. usmiech
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Chodz±c jeszcze do szkoły podstawowej ( lata 60 - te ), nauczyciele dawali za wzór poprawnej wymowy - radio i telewizję ( pracowników, dziennikarzy ). Mam nadzieję, że teraz tego nie robi± :-) Przykład z dzisiejszych transmisji : ''dziewiędziesi±t'' zamiast dziewięćdziesi±t, ''trzydzi¶ci'' - wła¶nie teraz w TV dziennikarka tak powiedziała - Magdalena G.

No jako¶ tak niezauważalnie pojawiło się przyzwolenie na "łamanie" języka i w mowie i w pi¶mie Zreszt± kto ma się o to upominać? Całe szczę¶cie, że trochę robi± to słuchacze i widzowie. Moim zdaniem zaczęło się to od sióstr Młynarskich w telewizji. Nie twierdzę, że one niechlujnie mówi± mimo tego że podobno nie maj± matur. Jednak na pewno starsza siostra inicjowała telewizje tak zwan± domow±, dla wszystkich zrozumiał±, w której to jak kto mówi, czy poprawnie czy też nie nie maiło znaczenia, albo niepoprawno¶ć była wręcz poż±dana. Gdyż, jak gdyby, taki był język publiczno¶ci. W ten sposób z telewizji zniknęły takie nazwiska jak już tu wymienione, ale także zniknęli ci którzy my¶leli nie standardowo jak np Teplic. (Bardzo lubię słuchać dyskusji z w której bior± udział m±drzy ludzie, którzy maja bogaty pojęciowo język i potrafi± doskonale wyrazić to co my¶l± a nawet więcej bo także to czego nie można wprost powiedzieć)

Z drugiej strony jest w tym wszystkim co¶ pozytywnego. Wiem, że taka opinia ¶wiadczy bardziej, o przewrotno¶ci niż o racjonalno¶ci. Ale zauważyli¶cie, że po tych młodych ludziach w ogóle nie było widać tego dramatycznie niskiego stanu ich wiedzy. To taki swoisty rodzaj demokracji. Można być kompletnym niedoukiem i dobrze funkcjonować we współczesnym społeczeństwie. Znika podział na kasty. Ci młodzi moim zdaniem chyba z drobnym niedorozwojem umysłowym (chyba ze ten filmik to żarcik) swobodnie funkcjonuj±. Może nawet lepiej niż inni dobrze wykształceni. Brak bardzo podstawowej wiedzy im w niczym nie przeszkadza, a może co¶ ułatwia
Old_rysiu my¶lałem, że łowisz ¶ledzie?
Muszę już jechać do nieciekawej pracy, ale jak wrócę wieczorem to znowu otworzę PW.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto¶ kiedy¶ napisał na ¶cianie : róh hożuf
Nie mogłem tego przeczytać. Dzisiaj, kiedy to napisze na kartce i dam do przeczytania młodzieży, ta bez problemu daje radę. W nazwie tej jest osiem głosek i osiem błędów.
Samara powie - o wła¶nie i to jest ten pozytyw - potrafi± przeczytać.
No, ale dajmy już spokój. Ważne, że u nas na Portalu jest czytelnie. Z tego też miejsca, chciałbym podziękować Monkowi, Esoxowi i Sazanowi, którzy wieloletni± prac± nad moim językiem polskim, wyprowadzili mnie z dołka. W pi¶mie na komputerze się udało. Niestety w mowie każdy rozpoznaje Hanysa, chociaż bardzo się staram :-(
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Kto¶ kiedy¶ napisał na ¶cianie : róh hożuf
Nie mogłem tego przeczytać. Dzisiaj, kiedy to napisze na kartce i dam do przeczytania młodzieży, ta bez problemu daje radę. W nazwie tej jest osiem głosek i osiem błędów.
Samara powie - o wła¶nie i to jest ten pozytyw - potrafi± przeczytać.
No, ale dajmy już spokój. Ważne, że u nas na Portalu jest czytelnie. Z tego też miejsca, chciałbym podziękować Monkowi, Esoxowi i Sazanowi, którzy wieloletni± prac± nad moim językiem polskim, wyprowadzili mnie z dołka. W pi¶mie na komputerze się udało. Niestety w mowie każdy rozpoznaje Hanysa, chociaż bardzo się staram :-(


Wydaje Ci się Rysiu wink: , uważam, że mówisz bardzo poprawnie...
Jak na Hanysa lol .
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:


Jak na Hanysa lol .


Jak na Hanysa :-) No i wszystko na ten temat :-)
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech
Nie przesadzajmy z tym Hanysem.
Czym innym jest olewanie zasad, bo tak wygodniej, czym innym nieprawidłowo¶ci, wynikaj±ce z innych powodów. Ciebie Rysiu można jednak stawiać za wzór pracowito¶ci i szczerych chęci. Dzisiaj faktycznie z przyjemno¶ci± czyta się Twoje posty, a zmiana jest wręcz niewyobrażalna. Chylę głowę - jestem pełen uznania.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Robert napisał:


Jak na Hanysa lol .


Jak na Hanysa :-) No i wszystko na ten temat :-)


No, chyba nie opu¶ciło Cie Rysiu poczucie humoru i rozumiesz dobroduszny żart wesoly .
Tak jak Maciej, chylę głowę z uznaniem usmiech .
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
old_rysiu napisał:
Robert napisał:


Jak na Hanysa lol .


Jak na Hanysa :-) No i wszystko na ten temat :-)


No, chyba nie opu¶ciło Cie Rysiu poczucie humoru i rozumiesz dobroduszny żart wesoly .
Tak jak Maciej, chylę głowę z uznaniem usmiech .


Robercie - czego¶ nie rozumiem. Gorzej - widzę, że nie wiesz o tym, że Hanys to brzmi dumnie :-)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mój Panie lol ja nieszczęsny ignorant... lol , takie przeoczenie wesoly .
Przepraszam Rysiu wesoly .
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Z tego też miejsca, chciałbym podziękować Monkowi, Esoxowi i Sazanowi, którzy wieloletni± prac± nad moim językiem polskim, wyprowadzili mnie z dołka.


:oops:
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci±g dalszy zdolnej młodzieży: KLIK
_________________
www.carpholic.pl
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Ci±g dalszy zdolnej młodzieży: KLIK


A wyobraĽ sobie, że ci wszyscy młodzi ludzie s± bardzo, bardzo ambitni i "musz±" studiować. Nie maj± żadnych zainteresowań poza powierzchown± znajomo¶ci± mody, muzyki młodzieżowej, nowinek komputerowych... i to chyba wszystko. Poza tym nie potrafi± przyswajać wiedzy, ani jej stosować w praktyce nawet szkolnej. Swoje braki w wykształceniu pokrywaj± bezczelno¶ci± i arogancj±. Tak naprawdę gardz± ludĽmi wykształconymi, a nabyli tej pogardy w domu. Tak zostali wychowani Nauczyciele to dla nich biedacy, ubogie dziady i żebracy. Wiedz±, że ich nauczycieli nie stać nawet na to żeby móc kształcić swoje dzieci w takich szkołach w jakich oni się ucz±. Ale to chyba dobrze. Chc± się uczyć nie dla swojej przyszło¶ci, ale na pokaz, po to żeby dobrze wypa¶ć w swoim ¶rodowisku. Wykładowcy, żeby cokolwiek od nich uzyskać, przede wszystkim jako ¶rodka motywuj±cego, stosuj± obniżanie poziomu nauczania. Na pocz±tku naprawdę po to żeby pozytywnie motywować a póĽniej okazuje się, że nie można więcej ż±dać od słuchaczy szkół prywatnych w Polsce. Nie da się więcej wycisn±ć, No nie da rady i już. W ten sposób powstaje w Polsce grupa społeczna absolwentów prywatnych uczelni niedouczonych magistrów i inżynierów. Gra pozorów. Oczywi¶cie jest to możliwe jedynie na uczelniach prywatnych
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Ci±g dalszy zdolnej młodzieży: KLIK

Nie dałem rady obejrzeć tego do końca, SZOK. 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki szok? To polska rzeczywisto¶ć, w której działanie szkoły polega na przygotowaniu ucznia do egzaminu trzeci-, szóstoklasisty, gimnazjalnego, że o maturze nie wspomnę. Nie liczy się wiedza lecz wyniki. Je¶li kto¶ powie, że to to samo, to będzie jedynie ¶wiadczyło, że... jego dzieci nie chodz± do szkoły. Historia w 6 klasie podstawówki to przekrój polskiej państwowo¶ci od jej pocz±tku po współczesno¶ć. Tak więc w majestacie prawa, zachwycie nad poziomem polskiej szkoły, jaki wyrażaj± Brytyjczycy /?!?/, kształcimy analfabetów.
Rówie¶niczka mojej córy /6 klasa/ - Polka, której ojciec pracuje w instytucji europejskiej na 3-letnim kontrakcie - chodzi do szkoły niemieckiej. To co opowiadała ona i jej rodzice, powodowało jednak jeszcze większe przerażenie. Jaki będzie efekt? Za kilkana¶cie lat Europa będzie siedliskiem wykształconych półgłówków. Choć jak widać już jest.
Długo my¶lałem, że ten program to jaka¶ ¶ciema, ale niestety się myliłem.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propo tematu i zamieszczonych filmów przypomniał mi się gdzie¶ czytany kawał, który jest wg. mnie jak najbardziej na miejscu, cyt:

"Matura 1960 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1970 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1980 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile procent stanowi zysk drwala?

Matura 1990 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal i jaki wpływ miała jego praca na otoczenie drzewa (uwzględnij s±siaduj±c± z drzewem florę i faunę)?

Matura 2000 r. (tylko dla zainteresowanych)

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyci±ć kilka starych drzew. Opisz w kilku zdaniach, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierz±tka le¶ne i ro¶liny? Jak bardzo niekorzystne dla ¶rodowiska jest wycinanie starych drzew?

Matura 2010 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakre¶l liczbę 20.

Matura 2020 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala. "

_________________
www.carpholic.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Efekt tego masz choćby na Onecie: kilka dni temu "Wejcherowo", dzisiaj kwiatem w tytule, na stronie głównej w dziale VOD. usmiech
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby wysoki poziom w szkołach. Rodzice narzekaj±, że materiał nauczania zbyt trudny. Matury coraz trudniejsze. Jednak uczniowie jako¶ te szkoły kończ±. Dostaj± się na studia. Coraz więcej polskich uczonych staj± się sławnymi na ¶wiecie.
S± - jak zawsze byli - ludzie, którzy ''zimn± wojnę'' kojarz± z ¶niegiem i zim±. Nie ważne sk±d by nie był, czy z Legionowa, czy W±dołu, czy Wejherowa, wszędzie można znaleĽć osoby, które nie dbaj± o swoj± edukację.
Czy błędy popełnia tylko nieuk? Nie. Zdarzaj± się wpadki tym najlepszym czego tutaj mamy dowód :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sk±d jeste¶?
Z k±d jeste¶?
Sk±d wypływa Wisła?
Z k±d wypływa Wisła?

wesoly wesoly wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Niby wysoki poziom w szkołach. Rodzice narzekaj±, że materiał nauczania zbyt trudny. Matury coraz trudniejsze. Jednak uczniowie jako¶ te szkoły kończ±. Dostaj± się na studia. Coraz więcej polskich uczonych staj± się sławnymi na ¶wiecie.
S± - jak zawsze byli - ludzie, którzy ''zimn± wojnę'' kojarz± z ¶niegiem i zim±. Nie ważne sk±d by nie był, czy z Legionowa, czy W±dołu, czy Wejherowa, wszędzie można znaleĽć osoby, które nie dbaj± o swoj± edukację.
Czy błędy popełnia tylko nieuk? Nie. Zdarzaj± się wpadki tym najlepszym czego tutaj mamy dowód :-)


Nie Rysiu - poziom w szkołach jest zastraszaj±co niski! Tak się składa, że znam materiał VI klasy podstawówki i widzę, jak jest on przeładowany - szczególnie matma - i jak niewiele jest czasu na jego opanowanie. Co do samego układu materiału też można mieć zastrzeżenia. Dzieciaki po prostu nie maj± czasu na przyswojenie i usystematyzowanie materiału. Efekt? Ogrom korepetycji, bo - o zgrozo! - niewielu rodziców jest w stanie wytłumaczyć dzieciakowi zawiło¶ci tej "przeklętej matematyki". A ona po prostu jest banalna, tylko wymaga systematyczno¶ci i odrobiny czasu. Dla rozwiania w±tpliwo¶ci dodam, że te słowa nie s± wylewaniem łez przez zdesperowanego ojca, bo ze swej pociechy jestem dumny, ale wiem, ile to wymagało ode mnie czasu, bo szkoła jest niewydolna. A efekt? Politechnika organizuje kursy wyrównawcze z matmy, aby móc póĽniej mieć o czym rozmawiać z "pierwszaczkami". SZOK!
Błędy faktycznie popełnia każdy, ale instytucji, portalom, prasie to nie przystoi. Kiedy¶ one uczyły - dzisiaj szokuj±.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
old_rysiu napisał:
Niby wysoki poziom w szkołach. Rodzice narzekaj±, że materiał nauczania zbyt trudny. Matury coraz trudniejsze. Jednak uczniowie jako¶ te szkoły kończ±. Dostaj± się na studia. Coraz więcej polskich uczonych staj± się sławnymi na ¶wiecie.
S± - jak zawsze byli - ludzie, którzy ''zimn± wojnę'' kojarz± z ¶niegiem i zim±. Nie ważne sk±d by nie był, czy z Legionowa, czy W±dołu, czy Wejherowa, wszędzie można znaleĽć osoby, które nie dbaj± o swoj± edukację.
Czy błędy popełnia tylko nieuk? Nie. Zdarzaj± się wpadki tym najlepszym czego tutaj mamy dowód :-)


Nie Rysiu - poziom w szkołach jest zastraszaj±co niski! Tak się składa, że znam materiał VI klasy podstawówki i widzę, jak jest on przeładowany - szczególnie matma - i jak niewiele jest czasu na jego opanowanie. Co do samego układu materiału też można mieć zastrzeżenia. Dzieciaki po prostu nie maj± czasu na przyswojenie i usystematyzowanie materiału. Efekt? Ogrom korepetycji, bo - o zgrozo! - niewielu rodziców jest w stanie wytłumaczyć dzieciakowi zawiło¶ci tej "przeklętej matematyki". A ona po prostu jest banalna, tylko wymaga systematyczno¶ci i odrobiny czasu. Dla rozwiania w±tpliwo¶ci dodam, że te słowa nie s± wylewaniem łez przez zdesperowanego ojca, bo ze swej pociechy jestem dumny, ale wiem, ile to wymagało ode mnie czasu, bo szkoła jest niewydolna. A efekt? Politechnika organizuje kursy wyrównawcze z matmy, aby móc póĽniej mieć o czym rozmawiać z "pierwszaczkami". SZOK!
Błędy faktycznie popełnia każdy, ale instytucji, portalom, prasie to nie przystoi. Kiedy¶ one uczyły - dzisiaj szokuj±.

A co z pokoleniem mojego ojca? Znał biegle sze¶ć jezykòw. Mówił, ze to dzięki łacinie. Uczył się jej w szkole ¶redniej. Jego wiedza matematyczna, ale i z fizyki, z chemii znacznie przekraczała wymagania które nauczyciele stawiali mi w mojej szkole ¶redniej. Ojciec ¶miał się z tego czego się uczę. Posiadał wielk± wiedzę nie tylko z przedmiotów ¶cisłych. Jego wiedza humanistyczna była także ogromna. Mòwił że szkoła schodzi na psy. I to była prawda. My¶lę, że tak naprawdę coraz mniej trzeba umieć. Współczesne technologie stawiaj± coraz mniejsze wymagania dla użytkowników. Powoli to wszystko zaczyna przypominać instrukcję obsługi panzerfausta. Instrukcja dla idiotów. Po co uczyć następne pokolenia. Wystarczy wyszkolić ich bez zrozumienia w prostej obsłudze bardzo skomplikowanych urzadzeń i to wszystko. Teraz nawet naprawy diagnozuje komputer nie człowiek. Człowiek tylko wymienia cały podzespół i nawet nie wie co było przyczyn± awarii
Kształcenie kosztuje.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie pitolić o poziomie nauczania.
Raczej obawiajcie się tego, że ludzie z tych filmików skończ± szkoły i studia, zostan± np. politykami, lekarzami, urzędnikami, prawnikami, nauczycielami, profesorami i będ± mieli bezpo¶redni wpływ na nasze życie, zdrowie i poziom nauczania.
Co gorsze, wielu z nich gdy już nabierze przekonania, że mog± mieć rzeczywisty wpływ na życie ludzi to bardzo ochoczo w życie innych się wpieprzaj±, uważaj±c że najlepiej wiedz± jak należy żyć.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety Jasiu w naszym pitoleniu zawoalowana jest trwoga z powodu, który tak klarownie przedstawiłe¶. Wiemy, że zmywak nie wszystkich pomie¶ci i wielu tutaj zostanie, czyni±c dobro ku rado¶ci ogółu. ;)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loża zramolałych tetryków . wesoly
No bo przecież to nie to co jakie¶ ,,M jak miło¶ć'' czy inna ,,Moda na sukces'' . My prawim panie o losach Rzeczypospolitej. O naj¶więtszych prawdach egzystencji. Wręcz dotykamy j±dra (jak by to nie brzmiało) jestestwa . My jak ,co , gdzie ,kiedy ,komu i... cholercia, co my tam jeszcze wiemy ? :roll:
A ci młodzi to maj± to wszystko w (Y)-ie.

Przes chwilę miałem jakie¶ de javu , sk±d ja to znam.
No tak minęło jakie¶ 30 lat , więc trochę umknęło. Ale czy nie tak to było panowie?
Czy za naszej młodo¶ci nie to samo mówili nasi ojcowie. Przypomnijcie sobie co o tym wtedy my¶leli¶cie. Będziecie wiedzieli co my¶l± wasze dzieci (wnuki).
wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka kolej rzeczy. Ale... i tak mamy rację! zly: wink:
A za tych "zramolałych tetryków" postawisz co¶ więcej niż Budafoka! wink:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Loża zramolałych tetryków . wesoly
No bo przecież to nie to co jakie¶ ,,M jak miło¶ć'' czy inna ,,Moda na sukces'' . My prawim panie o losach Rzeczypospolitej. O naj¶więtszych prawdach egzystencji. Wręcz dotykamy j±dra (jak by to nie brzmiało) jestestwa . My jak ,co , gdzie ,kiedy ,komu i... cholercia, co my tam jeszcze wiemy ? :roll:
A ci młodzi to maj± to wszystko w (Y)-ie.

Przes chwilę miałem jakie¶ de javu , sk±d ja to znam.
No tak minęło jakie¶ 30 lat , więc trochę umknęło. Ale czy nie tak to było panowie?
Czy za naszej młodo¶ci nie to samo mówili nasi ojcowie. Przypomnijcie sobie co o tym wtedy my¶leli¶cie. Będziecie wiedzieli co my¶l± wasze dzieci (wnuki).
wink:

Ależ my się tylko dziwimy. Porównujemy do siebie nowe pokolenia. Mamy już ¶wiadomo¶ć, że nasz wpływ na rzeczywisto¶ć jest ograniczony, a tak naprawdę wiemy już, że nie mamy żadnego wpływu Topos dla wizerunku naszego czasu tworzy się prawie automatycznie i bez nas.

Przecież jeszcze kilkadziesi±t lat temu, naprawdę bardzo niedawno, pojecie kultury młodzieżowej i młodzieży nie istniało. To się zmieniło za naszego życia ( przynajmniej za mojego). Mam na my¶li to, że jako 10 letnie dziecko musiałem ubierać się, strzyc włosy, nosić marynarki, białe koszule, pulowery, krawaty, a nawet bardzo krepuj±ce męskie kalesony na tasiemki, tak jak doro¶li mężczyĽni. Dopiero, paradoksalnie kiedy dojrzałem do wieku męskiego mogłem zacz±ć nosić dżinsy, długie włosy, koszule na spodnie itp. i jak gdyby uwolnić się od dorosło¶ci pojmowanej tak jak rozumiało to poprzednie pokolenie.
Najważniejsze, że przestało mnie dotyczyć poczucie obowi±zku, samo-dyscypliny. Naraz okazało się, że nie muszę a mogę. Wszyscy młodzi maja taki rodzaj "kredytowania" To trwa do dzi¶ i pewnie tak już będzie zawsze. Nie jestem już na pewno młodzież±, ale ciekawi mnie co obecna młodzież robi z tym kredytem. I tyle...
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Taka kolej rzeczy. Ale... i tak mamy rację! zly: wink:
A za tych "zramolałych tetryków" postawisz co¶ więcej niż Budafoka! wink:


Nawet nie wiesz jak mi brak i tęskno do takiej chwili . smutny
A na horyzoncie jej nie widać póki co. smutny
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Paż 23, 2015 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna dawka humoru. W dodatku na czasie.

Oni wezm± udział w wyborach
_________________
www.carpholic.pl
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 117