Czy wiesz, że...
Pierwsze informacje o błystce "dorożce" pojawiły się w 1746 r. w spisie inwentarza chłopskiego na WileńszczyĽnie "Dawne puszcze i wody".

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 310
 Zalogowani 0
 Wszyscy 310

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18236) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18236) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18236) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18236) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18236) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18236) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18236) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18236) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - spinning na szczupaka
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
spinning na szczupaka
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
fryniu
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 31, 2006
Posty: 60

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 4:15 pm    Temat postu: spinning na szczupaka Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam zamiar zakupić spinning na szczupaki i sandacze ciężar wyrzutu max40g .Będę łowił na przynęty miękkie, woblery oraz błystki, ciężar przynęt od 7g-30g.Jakie modele polecacie,cena max300 zl :?: :?: :?:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lut 13, 2016 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa sezony katowałem Mikado Inazumę X-PLODE Zander Cork 198cm do 35g w jednym składzie, "patyk" SUPER pod wahadła, gumy na główkach od 8g, wobki a nawet Jerki do 30g, rybki nie spadaj± z niego.
Teraz trzeci sezon przed ni±. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

fryniu
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 31, 2006
Posty: 60

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Nie Lut 14, 2016 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne to wędzisko ale ja potrzebuje czego¶ dłuższego tak ok 270cm.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Lut 14, 2016 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydał by się Sandal ze swoj± wiedz± o sandaczowaniu. Niestety chyba już nie zagl±da . :roll:
Ale s± jakie¶ jego artykuły , poszukaj , poczytaj.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z postów można wywnioskować, że Mikado, Shimano oraz Jaxon ciesz± się powodzeniem w tej gramaturze, cenie i długo¶ci. Choć ostatnio Jaxon podniósł cennik. Przyznam się, że jedn± z sztandarowych wędek Jaxona, któr± kupiłem na sandacze odsprzedałem bez żalu.
_________________
Lecek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Z postów można wywnioskować, że Mikado, Shimano oraz Jaxon ciesz± się powodzeniem w tej gramaturze, cenie i długo¶ci. Choć ostatnio Jaxon podniósł cennik. Przyznam się, że jedn± z sztandarowych wędek Jaxona, któr± kupiłem na sandacze odsprzedałem bez żalu.
Wła¶ciwe to nie powinienem zabierać głosu bo żaden ze mnie spiningista. Jednak staram się brać udział w zawodach wedkarskich także spinningowych. Koledzy pływaj±, a ja siedzę na brzegu, ale biorę udział i nieraz co¶ złowię. Bardzo mi się przydaje Best Master shimano 240 cw 20g.
Wiele lat łowłem tylko na spinning więc my¶lę, że potrafię. jeszcze odróżnić dobry kij od przeciętnych. I to shimano to doskonały kijek. Jedyn± jego wad± że nie polowisz nim paprochami bo to nie jest wklejanka i lekk± przynete trochę słabo się czuje i rzuca. Ciekaw jestem czy ty my¶lisz o zakupie wklejanki czy czego¶ tradycyjnego? A może co¶ mylę może teraz s± kije które obsługuja to i to?
Będziesz łowił szczupaka z przyłowem sandacza czy sandacza z przyłowem szczupaka? Kiedy¶ to trochę inaczej się łowiło. Teraz nie wiem może tak samo szczupaka i sandacza?
Na Best mastera możesz założyć ciężk± gumę ostatecznie i poorac trochę dno za sandaczem
fryniu
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 31, 2006
Posty: 60

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Wto Lut 16, 2016 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę głównie łowił szczupaki ale kilka razy wybiorę się na sandacze.Dwóch wędek nie kupię bo kasy brak. Dodam jeszcze że na kołowrotku będzie nawinięta plecionka.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fryniu napisał:
Będę głównie łowił szczupaki ale kilka razy wybiorę się na sandacze.Dwóch wędek nie kupię bo kasy brak. Dodam jeszcze że na kołowrotku będzie nawinięta plecionka.



Mikado Nihonto Pike Spin 270 10-30g
Mam jego krótk± wersję 210cm, fajny, szybki, niedrogi patyk pod szczupaki, sandaczowi też da radę. :-)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Sro Lut 17, 2016 10:49 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fryniu napisał:
Będę głównie łowił szczupaki ale kilka razy wybiorę się na sandacze.Dwóch wędek nie kupię bo kasy brak. Dodam jeszcze że na kołowrotku będzie nawinięta plecionka.


Ciekaw jestem jakie wody masz do dyspozycji. Dawno nie słyszałem żeby kto¶ tak zdecydowanie nastawiał sie na połowy szczupaka. U Ciebie musi być ich zatrzęsienie. Nigdy nie trafiłem nad takie łowiska.
W moich okolicach presja wędkarska czy¶ci wody, z łatwych do złowienia szczupaków, prawie do zera. Tylko mistrzowie i fuksy potrafi± co¶ w takiej wodzie złowić.
W ogóle szczupak jest bardzo efemeryczny. Miewa dłuższe okresy kiedy wła¶ciwie nie bierze. Można go chwycić bez problemów w pierwszych dniach maja, po okresie ochronnym. A potem dopiero na jesieni. Zaczyna żerować w sierpniu aż do pojawienia się lodu.W ¶rodku lata także jest tylko, że w zielskach, gdzie z natury rzeczy trudno spinngować.

My¶lę, że twój problem dotyczy także znalezienia kija, który byłby maksymalnie uniwersalny. Dawniej to było jako¶ możliwe. Wystarczyła jedna wędka spinningowa do kilku metod. Praktycznie każdy kij bez problemów obsługiwał wahadłówki, wirówki, dewony, woblery, a nawet większe twistery czy kopyta. Nawet długo¶ć nie była specjalnie ważna. Ważna była waga. Pełny szklany kij jest naprawdę ciężki.

Teraz porobiło sie inaczej. Często widzę swoich kolegów którzy na zawody targaj± minimum trzy zestawy. Do tego echosonda, akumulator, wielkie pudła z przynętami, podbieraki, kamizelki, odczepiacze, c±żki do cięcia itd. Robi sie całkiem poważny bagaż. Tego już nie sposób nosić na własnym grzbiecie, wobec tego niezbędna staje się łódka.
fryniu
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 31, 2006
Posty: 60

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczupaków może i nie ma tak dużo ale i tak łatwiej złowić niż sandacza.

A nawi±zuj±c do wędki przeszukałem kilka sklepów internetowych i znalazłem
kilka fajnie wygl±daj±cych wędzisk;

DAM SHADOW RAPFEN 270CM 7-35G

dam shadow gufi & jig 2 70 m 5-30g

Cormoran Red Master Drop Shot 270 cm. 3-30

Mikado Karyudo Spin 285 do 30g

Mikado Nihonto Red Cut Pike 260 5-28g

KONGER IMPACT SPIN M 2,5m / 28gr
Najbardziej do gustu przypadł mi ten pierwszy kij ,pisz± że ma akcję progresywn± dla plecionki idealnie. W marcu wybieram się na targi do Katowic to może uda się pomacać te wędki sprawdzić jak leż± w łapie a może jaka¶ inna okaże się fajniejsza.

Jak kto¶ z was posiada wiedzę na temat tych wędek to może się ni± podzielić,lub podać swoje sprawdzone typy.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 48